User Tools

Site Tools


aew_dynamite

AEW - Dynamite

AEW - 2019/10/02 - DYNAMITE # 1
01. Cody vs. Sammy Guevara
02. MJF vs. Brandon Cutler
03. PAC vs. Hangman Page
04. AEW Women’s Title: Nyla Rose vs. Riho
05. Chris Jericho & Santana & Ortiz vs. Young Bucks & Kenny Omega
120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/10/09 - DYNAMITE # 2
01. AEW Tag Team Title Tournament - Round 1: Young Bucks vs. Private Party
02. Darby Allin vs. Jimmy Havoc
03. Riho & Dr. Britt Baker vs. Bea Priestley & Emi Sakura
04. Jon Moxley vs. Shawn Spears
05. Chris Jericho & Sammy Guevara vs. Hangman Page & Dustin Rhodes
120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/10/16 - DYNAMITE # 3
01. AEW World Tag Team Title Tournament - Round 1: SoCal Uncensored (Frankie Kazarian & Scorpio Sky) vs. Best Friends
02. Santana & Ortiz vs. John Silver & Alex Reynolds
03. AEW Women’s World Title: Riho vs. Dr. Britt Baker
04. AEW World Tag Team Title Tournament - Round 1: Lucha Bros vs. Jurassic Express (Marco Stunt & Jungle Boy)
05. Kenny Omega & Hangman Page vs. PAC & Jon Moxley
06. AEW World Title - Street Fight: Chris Jericho vs. Darby Allin
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/10/23 - DYNAMITE # 4
01. AEW World Tag Team Title Tournament - Semi-Final: Lucha Brothers vs. Private Party
02. AEW World Tag Team Title Tournament - Semi-Final: SCU vs. Dark Order
03. Kenny Omega vs. Joey Janela
04. Young Bucks vs. Best Friends
05. Dr. Britt Baker vs. Jamie Hayter
06. Jon Moxley vs. PAC
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/10/30 - DYNAMITE # 5
01. Adam Page vs. Sammy Guevara
02. Hikaru Shida vs. Shanna
03. Best Friends & Orange Cassidy vs. John Silver & Alex Reynolds & Q.T. Marshall
04. Kenny Omega & Young Bucks vs. Kip Sabian & Jack Evans & Angelico
05. AEW Tag Team Titles Tournament - Final: Lucha Brothers vs. SCU (Frankie Kazarian & Scorpio Sky)
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/11/06 - DYNAMITE # 6
01. PAC vs. Trent
02. Private Party vs. Dark Order
03. Emi Sakura & Jamie Hayter vs. Shanna & Riho
04. Shawn Spears vs. Brandon Cutler
05. Chris Jericho & Sammy Guevara vs. Kenny Omega & Hangman Page
120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/11/13 - DYNAMITE # 7
01. Jon Moxley vs. Michael Nakazawa
02. Dark Order vs. Jungle Boy & Marko Stunt
03. Darby Allin vs. Shawn Spears vs. Peter Avalon
04. Nyla Rose vs. Danni Jordan
05. PAC vs. Hangman Page
06. AEW World Tag Team Titles: SCU (Frankie Kazarian & Scorpio Sky) vs. Chris Jericho & Sammy Guevara
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/11/20 - DYNAMITE # 8
01. Rey Fenix vs. Nick Jackson
02. Hikaru Shida vs. Dr. Britt Baker
03. Dynamite Dozen Battle Royal (w/ Billy Gunn, Pentagon, Jimmy Havoc, Joey Janela, Kip Sabian, MJF, Sonny Kiss, Hangman Page, Chuck Taylor, Orange Cassidy, Jungle Boy, Marko Stunt)
04. Luchasaurus vs. Peter Avalon
05. Jon Moxley vs. Darby Allin
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/11/27 - DYNAMITE # 9
01. Best Friends vs. Lucha Brothers
02. Bea Priestley & Emi Sakura vs. Hikaru Shida & Kris Statlander
03. Cody vs. Matt Knicks
04. Kerry Omega vs. PAC
05. Dynamite Diamond Ring: MJF vs. Hangman Page
06. AEW World Heavyweight Title: Chris Jericho vs. Scorpio Sky
120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/12/04 - DYNAMITE # 10
01. Dustin Rhodes & Young Bucks vs. Santana & Ortiz & Sammy Guevara
02. Rey Fenix vs. Trent
03. Nyla Rose vs. Leva Bates
04. Hikaru Shida vs. Kris Statlander
05. Pentagon jr. vs. Christopher Daniels
06. Jon Moxley vs. Joey Janela
120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/12/11 - DYNAMITE # 11
01. Jon Moxley vs. Alex Reynolds
02. The Butcher & The Blade vs. Cody & QT Marshall
03. Emi Sakura vs. Big Swole
04. Kenny Omega & Hangman Page vs. Kip Sabian & Shawn Spears
05. Luchasaurus vs. Sammy Guevara
06. AEW Tag Team Titles - No. 1 Contenders - Texas Street Fight: Young Bucks vs. Santana & Ortiz
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/12/18 - DYNAMITE # 12
01. Lucha Brothers vs. Hangman Page & Kenny Omega
02. Cody & Darby Allin vs. The Butcher & The Blade
03. Awesome Kong vs. Miranda Alize
04. Chris Jericho vs. Jungle Boy
05. AEW Women’s Title - No. 1 Contenders Match: Kris Statlander vs. Dr. Britt Baker
06. AEW World Tag Team Titles: SCU (Frankie Kazarian & Scorpio Sky) vs. Young Bucks
120 minutes - Source: TV

AEW - 2019/12/25 - DYNAMITE - BEST OF 2019 SPECIAL
01. Cody Rhodes vs. Sammy Guevara (2019/10/02)
02. PAC vs. Kenny Omega (2019/11/27)
03. AEW World Tag Team Titles Tournament - Quarterfinal: Young Bucks vs. Private Party (2019/10/09)
04. Cody adresses Chris Jericho (2019/10/23)
05. AEW Women’s Title: Riho vs. Nyla Rose (2019/10/02)
06. AEW World Tag Team Titles Tournament - Final: SCU vs. Lucha Brothers (2019/10/30)
07. Jon Moxley vs. Darby Allin (2019/11/20)
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/01/01 - DYNAMITE # 13
01. Cody vs. Darby Allin
02. AEW Women’s Title: Riho vs. Dr. Britt Baker vs. Hikaru Shida vs. Nyla Rose
03. Jon Moxley vs. Trent
04. Sammy Guevara vs. Dustin Rhodes
05. Kenny Omega & Young Bucks vs. PAC & Lucha Brothers
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/01/08 - DYNAMITE # 14
01. Hangman Page & Kenny Omega vs. Private Party
02. AEW Women’s Heavyweight Title: Riho vs. Kris Statlander
03. Sammy Guevara vs. Christopher Daniels
04. Cody & Dustin Rhodes vs. Lucha Brothers
05. Jurassic Express vs. Best Friends & Orange Cassidy
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/01/15 - DYNAMITE # 15
01. AEW Tag Team Titles - No. 1 Contenders Four Way Match: Hangman Page & Kenny Omega vs. Young Bucks vs. Best Friends vs. Proud & Powerful
02. Kris Statlander & Hikaru Shida vs. Brandi Rhodes & Mel
03. Jon Moxley vs. Sammy Guevara
04. MJF & The Butcher & The Blade vs. DDP & Dustin Rhodes & QT Marshall
05. PAC vs. Darby Allin
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/01/22 - DYNAMITE # 16
01. AEW Tag Team Titles: SoCal Uncensored (Scorpio Sky & Frankie Kazarian) vs. Kenny Omega & Hangman Page
02. Britt Baker vs. Priscilla Kelly
03. Chris Jericho & Santana & Ortiz vs. Jurassic Powers (Luchasaurus & Jungle Boy & Marko Stunt)
04. MJF vs. Joey Janela
05. AEW Heavyweight Title - No. 1 Contenders Match: Jon Moxley vs. PAC
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/01/29 - DYNAMITE # 17
01. Young Bucks vs. The Butcher & The Blade
02. Nyla Rose vs. Big Swole
03. Cody vs. Kip Sabian
04. Scorpio Sky & Frankie Kazarian vs. Jack Evans & Angelico
05. Chris Jericho & Santana & Ortiz vs. Darby Allin & Private Party
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/02/05 - DYNAMITE # 18
01. Jon Moxley vs. Ortiz
02. SCU vs. Best Friends
03. Yuka Sakazaki vs. Dr. Britt Baker
04. The Butcher & The Blade & Lucha Brothers vs. Young Bucks & Kenny Omega & Hangman Page
05. Kip Sabian vs. Joey Janela
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/02/12 - DYNAMITE # 19
01. AEW Tag Team Titles: Kenny Omega & Hangman Page vs. Scorpio Sky & Frankie Kazarian
02. Dustin Rhodes vs. Sammy Guevara
03. AEW Women’s Title: Riho vs. Nyla Rose
04. MJF vs. Jungle Boy
05. Jon Moxley vs. Santana
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/02/19 - DYNAMITE # 20
01. AEW World Tag Team Titles - No. 1 Contenders Battle Royal (w/ Young Bucks, The Hybrid 2, Private Party, CIMA & T-Hawk, SCU, Butcher & The Blade, Alex Reynolds & John Silver, Luchasaurus & Jungle Boy, Santana & Ortiz)
02. Kris Statlander vs. Shanna
03. Jon Moxley vs. Jeff Cobb
04. AEW World Tag Team Titles: Kenny Omega & Hangman Page vs. Pentagon jr. & Rey Fenix
05. Steel Cage Match: Cody vs. Wardlow
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/02/26 - DYNAMITE # 21
01. 30 Minute Iron Man Match: Kenny Omega vs. PAC
02. Jurassic Express (Luchasaurus & Jungle Boy & Marko Stunt) vs. Sammy Guevara & Sanchez & Ortiz
03. Best Friends vs. The Butcher & The Blade
04. Hikaru Shida vs. Shanna vs. Yuka Sakazaki vs. Big Swole
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/03/04 - DYNAMITE # 22
01. Colt Cabana & Scorpio Sky & Christopher Daniels & Frankie Kazarian vs. Evil Uno & Stu Grayson & Alex Reynolds & John Silver
02. Big Swole vs. Leva Bates
03. PAC vs. Chuck Taylor
04. Jake Hager vs. QT Marshall
05. Chris Jericho & Sammy Guevara vs. Jon Moxley & Darby Allin
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/03/11 - DYNAMITE # 23
01. Cody vs. Ortiz
02. Nyla Rose & Bea Priestley vs. Hikaru Shida & Kris Statlander
03. MJF & The Butcher & The Blade vs. Jurassic Express
04. PAC & Lucha Brothers vs. Joey Janela & Private Party
05. Hangman & Dustin Rhodes vs. Chris Jericho & Sammy Guevara
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/03/18 - DYNAMITE # 24
01. Lucha Brothers vs. Best Friends
02. Hikaru Shida vs. Riho vs. Kris Statlander vs. Penelope Ford
03. Luchasaurus & Jungle Boy vs. The Butcher & The Blade
04. Jake Hager & Ortiz & Santana vs. Cody & Hangman Page & Matt Jackson
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/03/25 - DYNAMITE # 25
01. Cody vs. Jimmy Havoc
02. Darby Allin vs. Kip Sabian
03. Jake Hager vs. Chico Adams
04. Brodie Lee vs. QT Marshall
05. AAA Mega Heavyweight Title: Kenny Omega vs. Sammy Guevara
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/04/01 - DYNAMITE # 26
01. Kenny Omega vs. Trent
02. Hikaru Shida vs. Anna Jayy
03. Lance Archer vs. Marko Stunt
04. Dustin Rhodes & QT Marshall vs. 8 + 9
05. Sammy Guevara & Shawn Spears vs. Darby Allin & Cody
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/04/08 - DYNAMITE # 27
01. Lance Archer vs. Allen Angels
02. Hikaru Shida vs. Dr. Britt Baker
03. Best Friends vs. Kenny Omega & Michael Nakazawa
04. Brodie Lee vs. Lee Johnson
05. TNT Title Tournament - Quarterfinal: Cody vs. Shawn Spears
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/04/15 - DYNAMITE # 28
01. TNT Title Tournament - Quarterfinal: Lance Archer vs. Colt Cabana
02. Britt Baker vs. Cassandra Golden
03. Sammy Guevara vs. Suge D
04. Kip Sabian vs. Chuck Taylor
05. Shawn Spears vs. Justin Law
06. AEW World Title: Jon Moxley vs. Jake Hager
90 minutes - Source: TV

AEW - 2020/04/22 - DYNAMITE # 29
01. TNT Title Tournament - Quarterfinal: Darby Allin vs. Sammy Guevara
02. Kenny Omega vs. Alan Angels
03. Orange Cassidy vs. Jimmy Havoc
04. Wardlow vs. Lee Johnson
05. Brodie Lee vs. Justin Law
06. TNT Title Tournament - Quarterfinal: Dustin Rhodes vs. Kip Sabian
90 minutes - Source: TV

AEW - 2020/04/29 - DYNAMITE # 30
01. TNT Title Tournament - Semi-Final: Cody vs. Darby Allin
02. Wardlow vs. Musa
03. No DQ / No Countount: Best Friends vs. Jimmy Havoc & Kip Sabian
04. Shawn Spears vs. Baron Black
05. Mr. Brodie Lee va. Marko Stunt
06. TNT Title Tournament - Semi-Final: Lance Archer vs. Dustin Rhodes
90 minutes - Source: TV

AEW - 2020/05/06 - DYNAMITE # 31
01. Cody vs. Joey Janela
02. Nyla Rose vs. Kenzie Paige
03. Jon Moxley vs. Frankie Kazarian
04. Lance Archer vs. QT Marshall
05. Street Fight: Chris Jericho & Sammy Guevara vs. Matt Hardy & Kenny Omega
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/05/13 - DYNAMITE # 32
01. Best Friends vs. Luchasaurus & Jungle Boy
02. Hikaru Shida vs. Penelope Ford vs. Dr. Britt Baker vs. Kris Statlander
03. Matt Hardy & Kenny Omega vs. Santana & Ortiz
04. MJF vs. Lee Johnson
05. Chris Jericho vs. Pineapple Pete
06. Mr. Brodie Lee vs. Christopher Daniels
105 minutes - Source: TV

AEW - 2020/05/20 - DYNAMITE # 33
01. Jon Moxley vs. 10
02. MJF vs. Marko Stunt
03. Rey Fenix vs. Orange Cassidy
04. Nyla Rose & Dr. Britt Baker vs. Hikaru Shida & Kris Statlander
05. Matt Hardy vs. Sammy Guevara
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/05/27 - DYNAMITE # 34
01. Young Bucks & Matt Hardy vs. Private Party & Joey Janela
02. Brian Cage vs. Lee Johnson
03. Hikari Shida vs. Christi Jaynes
04. Jimmy Havoc & Kip Sabian vs. Scorpio Sky & Frankie Kazarian
05. TNT Title - No. 1 Contenders Battle Royal
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/06/03 - DYNAMITE # 35
01. AEW World Tag Team Titles: Kenny Omega & Hangman Page vs. Jimmy Havoc & Kip Sabian
02. Brian Cage vs. Shawn Dean
03. Chris Jericho vs. Colt Cabana
04. Nyla Rose vs. Big Swole
05. TNT Title: Cody vs. Jungle Boy
105 minutes - Source: TV

AEW - 2020/06/10 - DYNAMITE # 36
01. FTR vs. The Butcher & The Blade
02. Penelope Ford & Nyla Rose vs. Hikaru Shida & Kris Statlander
03. Orange Cassidy & Trent & Chuck Taylor vs. Jake Hager & Santana & Ortiz
04. Sammy Guevara vs. Colt Cabana
05. AEW TNT Title: Cody vs. Marq Quen
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/06/17 - DYNAMITE # 37
01. AEW Tag Team Titles: Kenny Omega & Hangman Page vs. Dustin Rhodes & QT Marshall
02. Abadon vs. Anna Jay
03. MJF vs. Billy Gunn
04. AEW TNT Title: Cody vs. Ricky Starks
05. The Young Bucks vs. Superbad Squad (Jimmy Havoc & Kip Sabian)
06. Best Friends vs. Chris Jericho & Sammy Guevara
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/06/24 - DYNAMITE # 38
01. Lumberjack Match: Wardlow vs. Luchasaurus
02. Hikaru Shida vs. Red Velvet
03. Mr. Brodie Lee & Colt Cabana vs. Sonny Kiss & Joey Janela
04. FTR vs. SoCal Uncensored
05. Brian Cage vs. Jon Cruz
06. Matt Hardy vs. Santana
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/07/01 - DYNAMITE # 39 - FYTER FEST 2020 - NIGHT # 1
01. Jungle Boy & Luchasaurus vs. MJF & Wardlow
02. AEW Women’s Title: Hikaru Shida vs. Penelope Ford
03. TNT Title: Cody vs. Jake Hager
04. Private Party vs. Santana & Ortiz
05. AEW World Tag Team Titles: Kenny Omega & Hangman Page vs. Best Friends
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/07/08 - DYNAMITE # 40 - FYTER FEST 2020 - NIGHT # 2
01. AEW World Tag Team Titles: Kenny Omega & Hangman Page vs. Private Party
02. Lance Archer vs. Joey Janela
03. The Butcher & The Blade & Pentagon jr. & Rey Fenix vs. Young Bucks & FTR
04. Nyla Rose vs. KiLynn King & Kenzie Page
05. Mr. Brodie Lee & Colt Cabana & Stu Grayson vs. SoCal Uncensored
06. Chris Jericho vs. Orange Cassidy
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/07/15 - DYNAMITE # 41 - FIGHT FOR THE FALLEN 2020
01. TNT Title: Cody vs. Sonny Kiss
02. FTR vs. Lucha Brothers
03. Kenny Omega & Young Bucks vs. Jurassic Express
04. Brandi Rhodes & Allie vs. Kenzie Page & MJ Jenkins
05. AEW World Title: Jon Moxley vs. Brian Cage
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/07/22 - DYNAMITE # 42
01. TNT Title - No DQ Match: Cody vs. Eddie Kingston
02. MJF vs. Griff Garrison
03. Falls Count Anywhere: Young Bucks vs. The Butcher & The Blade
04. Diamante vs. Ivelisse
05. Hangman Page vs. Alan “5” Angels
06. Chris Jericho vs. Jake Hager vs. Luchasaurus & Jungle Boy
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/07/29 - DYNAMITE # 43
01. Best Friends & Orange Cassidy & Luchasaurus & Jungle Boy vs. Chris Jericho & Santana & Ortiz & Jake Hager & Sammy Guevara
02. TNT Title: Cody vs. Warhorse
03. AEW World Tag Team Titles: Kenny Omega & Hangman Page vs. Stu Grayson & Evil Uno
04. Hikaru Shida vs. Diamante
05. Texas Tornado Match: Jon Moxley & Darby Allin vs. Brian Cage & Ricky Starks
120 minutes - Source: TV

AEW – 2020/08/05 – DYNAMITE # 44
01. Mr. Brodie Lee & Colt Cabana & Evil Uno & Stu Grayson & Five & Nine vs. Young Bucks & FTR & Hangman Page & Kenny Omega
02. Best Friends vs. Santana & Ortiz
03. Cody & Matt Cardona vs. Alex Reynolds & John Silver
04. Big Swole vs. Reba
05. AEW World Heavyweight Title: Jon Moxley vs. Darby Allin
120 minutes – Source: TV

AEW – 2020/08/12 – DYNAMITE # 45
01. Young Bucks vs. Evil Uno & Stu Grayson
02. TNT Title: Cody vs. Scorpio Sky
03. AEW World Tag Team Titles: Kenny Omega & Hangman Page vs. Luchasaurus & Jungle Boy
04. Hikaru Shida vs. Heather Monroe
05. $ 7.000 Obligation Match: Orange Cassidy vs. Chris Jericho
120 minutes – Source: TV

AEW – 2020/08/22 – DYNAMITE # 46
01. FTR vs. Private Party
02. Luchasaurus & Jungle Boy & Dustin Rhodes & QT Marshall vs. The Butcher & The Blade & Lucha Brothers
03. The Elite vs. The Dark Order
04. Darby Allin vs. Will Hobbs
05. Women's Tag Team Cup Tournament – Final: Ivelisse & Diamante vs. Nightmare Sisters (Brandi Rhodes & Allie)
06. TNT Title: Cody vs. Mr. Brodie Lee
120 minutes – Source: TV

AEW – 2020/08/27 – DYNAMITE # 47
01. AEW Tag Team Titles – No. 1 Contenders Gauntlet Match: Young Bucks vs. Natural Nightmares vs. Best Friends vs. FTR
02. Lance Archer vs. Sean Maluta
03. The Butcher & The Blade & Lucha Brothers vs. Joey Janela & Sonny Kiss & Brian Pillman jr. & Griff Garrison
04. Handicap Match: Big Swole vs. Britt Baker & Penelope Ford & Reba
05. Tables Match: Sammy Guevara vs. Matt Hardy
120 minutes – Source: TV

AEW - 2020/09/02 - DYNAMITE # 48
01. Santana & Ortiz vs. Best Friends
02. Young Bucks & Jurassic Express vs. SCU & Private Party
03. Chris Jericho vs. Joey Janela
04. Thunder Rosa vs. Serena Deeb
05. Jon Moxley vs. Mark Sterling
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/09/09 - DYNAMITE # 49
01. Jurassic Express vs. Lucha Brothers
02. Orange Cassidy vs. Angelico
03. No DQ Match: Chris Jericho & Jake Hager vs. Joey Janela & Sonny Kiss
04. Nyla Rose vs. Tay Conti
05. TNT Title: Mr. Brodie Lee vs. Dustin Rhodes
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/09/16 - DYNAMITE # 50
01. FTR vs. Jurassic Express
02. Hangman Page vs. Frankie Kazarian
03. MJF vs. Shawn Dean
04. Chris Jericho & Jake Hager vs. Private Party
05. NWA World Women’s Title: Thunder Rosa vs. Ivelisse
06. Parking Lot Fight: Best Friends vs. Santana & Ortiz
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/09/22 - LATE NIGHT DYNAMITE
01. Scorpio Sky vs. Ben Carter
02. Anna Jay vs. Brandi Rhodes
03. Shawn Spears vs. Matt Sydal
60 minutes - Source: TV

AEW - 2020/09/23 - DYNAMITE # 51
01. Miro & Kip Sabian vs. Joey Janela & Sonny Kiss
02. Hangman Page vs. Evil Uno
03. TNT Title: Mr. Brodie Lee vs. Orange Cassidy
04. Thunder Rosa & Hikaru Shida vs. Ivelisse & Diamante
05. AEW World Title: Jon Moxley vs. Eddie Kingston
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/09/30 - DYNAMITE # 52
01. Darby Allin vs. Ricky Starks
02. AEW World Tag Team Titles: FTR vs. SCU (Scorpio Sky & Frankie Kazarian)
03. Chris Jericho vs. Isiah Kennedy
04. Orange Cassidy vs. Preston “10” Vance
05. Dr. Britt Baker vs. Red Velvet
06. AEW World Title: Jon Moxley vs. The Butcher
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/10/07 - DYNAMITE # 53
01. Brian Cage vs. Will Hobbs
02. AEW World Tag Team Titles: FTR vs. TH2 (Jack Evans & Angelico)
03. TNT Title: Cody vs. Mr. Brodie Lee
04. Big Swole vs. Serena Deeb
05. Chris Jericho & Jack Hager vs. Luther & Serpentico
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/10/14 - DYNAMITE # 54 - “ANNIVERSARY”
01. AEW World Tag Team Titles: FTR vs. Private Party
02. Miro & Kip Sabian vs. Lee Johnson & Sean Maluta
03. TNT Title: Cody vs. Orange Cassidy
04. AEW Women’s Title: Hikaru Shida vs. Big Swole
05. AEW World Title - No DQ Match: Jon Moxley vs. Lance Archer
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/10/21 - DYNAMITE # 55
01. World Title Eliminator Tournament - Round 1: Wardlow vs. Jungle Boy
02. World Title Eliminator Tournament - Round 1: Kenny Omega vs. Sonny Kiss
03. World Title Eliminator Tournament - Round 1: Rey Fenix vs. Penta El Zero M
04. World Title Eliminator Tournament - Round 1: Hangman Page vs. Colt Cabana
05. Dr. Britt Baker vs. KiLynn King
06. AEW Tag Team Titles - No. 1 Contenders Four Way Match: Young Bucks vs. Private Party vs. Butcher & The Blade vs. Alex Reynolds & John Silver
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/10/28 - DYNAMITE # 56
01. World Title Eliminator Tournament - Semi-Final: Hangman Page vs. Wardlow
02. Eddie Kingston vs. Matt Sydal
03. TNT Title - Lumberjack Match: Cody vs. Orange Cassidy
04. NWA World Women’s Title: Serena Deeb vs. Leyla Hirsch
05. Shawn Spears vs. VSK
06. World Title Eliminator Tournament - Semi-Final: Kenny Omega vs. Penta El Zero M
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/11/04 - DYNAMITE # 57
01. MJF & Wardlow vs. Sammy Guevara & Ortiz
02. Miro vs. Trent
03. Young Bucks vs. Private Party
04. Nyla Rose vs. Red Velvet
05. Cody & Billy Gunn & Austin Gunn vs. Colt Cabana & John “4” Silver & Preston “10” Vance
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/11/11 - DYNAMITE # 58
01. Brian Cage vs. Matt Sydal
02. Bunkhouse Match: Natural Nightmares (Dustin Rhodes & QT Marshall) vs. The Butcher & The Blade
03. Shawn Spears vs. Scorpio Sky
04. Tay Conti vs. Red Velvet
05. Penta El Ziero Miedo vs. Rey Fenix
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/11/18 - DYNAMITE # 59
01. Young Bucks vs. Top Flight (Darius Martin & Daunte Martin)
02. Orange Cassidy vs. Kip Sabian
03. PAC vs. The Blade
04. NWA Women’s World Title: Serena Deeb vs. Thunder Rosa
05. Brian Cage & Ricky Starks vs. Cody Rhodes & Darby Allin
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/11/25 - DYNAMITE # 60
01. Hangman Page vs. John „4“ Silver
02. Powerhouse Hobbs vs. Lee Johnson
03. The Hybrid2 (Jack Evans & Angelico) vs. Top Flight (Darius & Daunte Martin)
04. Chris Jericho & Jake Hager vs. SoCal Uncensored (Christopher Daniels & Frankie Kazarian)
05. AEW Women’s Title: Hikaru Shida vs. Anna Jay
06. The Butcher & The Blade vs. PAC & Fenix
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/12/02 - DYNAMITE # 61 - „WINTER IS COMING“
01. Dynamite Diamond Battle Royal
02. Chris Jericho vs. Frankie Kazarian
03. Dr. Britt Baker vs. Layla Hirsch
04. Cody Rhodes & Darby Allin vs. Ricky Starks & Powerhouse Hobbs
05. AEW World Heavyweight Title: Jon Moxley vs. Kenny Omega
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/12/09 - DYNAMITE # 62
01. Young Bucks vs. TH2 (Jack Evans & Angelico)
02. FTR vs. Varsity Blondes (Griff Garrison & Brian Pillman jr.)
03. Dustin Rhodes vs. Preston „10“ Vance
04. Eddie Kingston & The Butcher & The Blade vs. Lance Archer & Penta El Zero Miedo & Rey Fenix
05. Abadon vs. Tesha Price
06. Dynamite Diamond Ring: MJF vs. Orange Cassidy
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/12/16 - DYNAMITE # 63
01. Matt Hardy & Private Party vs. Hangman Page & John Silver & Alex Reynolds
02. Cody Rhodes vs. Angelico
03. Chris Jericho & MJF & Jake Hager & Sammy Guevara & Santana & Ortiz vs. Best Friends & Top Flight & Varsity Blondes
04. The Acclaimed (Anthony Bowens & Max Caster) vs. SCU
05. Big Swole & Serena Deeb vs. Ivelisse & Diamante
06. No DQ Match: Kenny Omega vs. Joey Janela
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/12/23 - DYNAMITE # 64 - HOLIDAY BASH
01. Chris Jericho & MJF vs. Top Flight
02. Jungle Boy & Luchasaurus & Marko Stunt vs. Colt Cabana & Alan „5“ Angels & Preston „10“ Vance
03. PAC vs. The Butcher
04. Dustin Rhodes vs. Evil Uno
05. Hikaru Shida vs. Alex Gracia
06. AEW Tag Team Titles: Young Bucks vs. The Acclaimed
120 minutes - Source: TV

AEW - 2020/12/30 - DYNAMITE # 65 - BRODIE LEE TRIBUTE SHOW
01. Colt Cabana & Young Bucks vs. Matt Hardy & Private Party
02. Stu Grayson & Evil Uno & Lance Archer vs. Eddie Kingston & The Butcher & The Blade
03. John Silver & Alex Reynolds & Hangman Page vs. MJF & Santana & Ortiz
04. Anna Jay & Tay Conti vs. Dr. Britt Baker & Penelope Ford
05. Preston „10“ Vance & Cody & Orange Cassidy vs. Brian Cage & Ricky Starks & Powerhouse Hobbs
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/01/06 - DYNAMITE # 66 - „NEW YEAR’S SMASH - NIGHT # 1“
01. The Young Bucks & SoCal Uncensored vs. The Acclaimed & The Hybrid2
02. Wardlow vs. Jake Hager
03. Cody Rhodes vs. Matt Sydal
04. AEW Women’s Title: Hikaru Shida vs. Abadon
05. AEW World Title: Kenny Omega vs. Rey Fenix
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/01/13 - DYNAMITE # 67 - „NEW YEAR’S SMASH - NIGHT # 2“
01. PAC vs. Eddie Kingston
02. Miro vs. Chuck Taylor
03. Kenny Omega & Karl Anderson & Luke Gallows vs. Griff Garrison & Brian Pillman jr. & Danny Limelight
04. FTR vs. Jungle Boy & Marko Stunt
05. NWA Women’s World Title: Serena Deeb vs. Tay Conti
06. TNT Title: Darby Allin vs. Brian Cage
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/01/20 - DYNAMITE # 68
01. John SIlver & ALex Reynolds & Colt Cabana & Hangman Page vs. Jack Evans & Angelico & Luther & Serpentico
02. Cody Rhodes vs. Peter Avalon
03. Jon Moxley vs. Nick Comoroto
04. Matt Hardy & Private Party vs. Matt Sydal & Top Flight
05. Penelope Ford vs. Leyla Hirsch
06. Chris Jericho & MJF vs. Santana & Ortiz vs. Jake Hager & Sammy Guevara
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/01/27 - DYNAMITE # 69
01. Eddie Kingston vs. Lance Archer
02. Chris Jericho & MJF vs. Varsity Blondes (Griff Garrison & Brian Pillman jr.)
03. Hangman Page vs. Ryan Nemeth
04. Jungle Boy vs. Dax Harwood
05. Dr. Britt Baker vs. Shanna
06. Young Bucks & The Good Brothers (Karl Anderson & Doc Gallows) vs. Dark Ordner (Evil Uno & Stu Grayson & Alex Reynolds & John Silver)
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/02/03 - DYNAMITE # 70 - „BEACH BREAK - PART 1“
01. AEW World Tag Team Titles Challenger Battle Royale
02. Dr. Britt Baker vs. Thunder Rosa
03. Hangman Page & Matt Hardy vs. Chaos Project (Luther & Serpentico)
04. Kip Sabian & Penelope Ford’s Wedding
05. Lumberjack Match: Lance Archer vs. Eddie Kingston
06. Kenny Omega & The Good Brothers (Karl Anderson & Doc Gallows) vs. Jon Moxley & PAC & Rey Fenix
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/02/10 - DYNAMITE # 71 - „BEACH BREAK - PART 2“
01. TNT Title: Darby Allin vs. Joey Janela
02. Cody Rhodes & Lee Johnson vs. Peter Avalon & Cezar Bononi
03. PAC vs. Ryan Nemeth
04. Chris Jericho & MJF vs. The Acclaimed (Max Caster & ANthony Bowens)
05. AEW Women’s World Championship Eliminator Tournament - US Bracket - Round 1: Thunder Rosa vs. Leyla Hirsch
06. Unsanctioned Falls Count Anywhere Match: Kenny Omega & KENTA vs. Jon Moxley & Lance Archer
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/02/17 - DYNAMITE # 72
01. Hangman Page & Matt Hardy vs. TH2 (Angelico & Jack Evans)
02. AEW Women’s World Championship Eliminator Tournament - Round 1: Riho vs. Serena Deeb
03. Orange Cassidy vs. Luther
04. AEW World Tag Team Titles: Young Bucks vs. Santana & Ortiz
05. FTR vs. Matt Sydal & Mike Sydal
06. Jon Moxley & Rey Fenix & Lance Archer vs. Eddie Kingston & The Butcher & The Blade
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/02/24 - DYNAMITE # 73
01. Jon Moxley vs. Ryan Nemeth
02. Ricky Starks & Brian Cage vs. Griff Garrison & Brian Pillman jr.
03. Jake Hager vs. Brandon Cutler
04. Hangman Page vs. Isaiah Kassidy
05. AEW Women’s World Championship Eliminator Tournament - US Bracket - Semi-Final: Nyla Rose vs. Dr. Britt Baker
06. Lance Archer vs. Rey Fenix
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/03/03 - DYNAMITE # 74
01. Shaquille O’Neal & Jade Cargill vs. Cody Rhodes & Red Velvet
02. PAC & Rey Fenix vs. John Skyler & D3
03. FTR & Tully Blanchard vs. Jurassic Express
04. AEW Women’s World Championship Eliminator Tournament - Final: Ryo Mizunami vs. Nyla Rose
05. Revolution Ladder Match Qualifyer: Preston „10“ Vance vs. Max Caster
06. Hangman Page & John Silver vs. Matt Hardy & Marq Queen
1 DIsc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/03/10 - DYNAMITE # 75
01. Rey Fenix vs. Matt Jackson
02. Cody Rhodes vs. Seth Gargis
03. Ethan Page vs. Lee Johnson
04. Hikaru Shida & Ryo Mizunami & Thunder Rosa vs. Nyla Rose & Dr. Britt Baker & Maki Itoh
05. TNT Title: Darby Allin vs. Scorpio Sky
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/03/17 - DYNAMITE # 76 - „ST. PATRICK’S DAY SLAM“
01. Cody Rhodes vs. Penta El Zero Miedo
02. Jade Cargill vs. Dani Jordyn
03. Matt Hardy & Private Party & The Butcher & The Blade vs. Jurassic Express & Bear Country
04. Jon Moxley & Eddie Kingston vs. Good Brothers
04. Rey Fenix vs. Angelico
06. Unsanctioned Lights Out Match: Thunder Rosa vs. Dr. Britt Baker
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/03/24 - DYNAMITE # 77
01. Kenny Omega vs. Matt Sydal
02. Hangman Page vs. Cezar Bononi
03. FTR & Shawn Spears vs. Varsity Blondes & Dante Martin
04. Fenix & Penta El Zero Miedo & Laredo Kid vs. Young Bucks & Brandon Cutler
05. Tay Conti vs. Nyla Rose
06. TNT Title: Darby Allin vs. John Silver
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/03/31 - DYNAMITE # 78
01. Christian Cage vs. Frankie Kazarian
02. Unsanctioned Exhibition Match: Cody Rhodes vs. QT Marshall
03. Jon Moxley vs. Cezar Bononi
04. Kenny Omega & Good Brothers vs. Lucha Bros & Laredo Kid
05. Nyla Rose & The Bunny vs. Hikaru Shida & Tay Conti
06. Arcade Anarchy: Chuck Taylor & Orange Cassidy vs. Miro & Kip Sabian
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/04/07 - DYNAMITE # 79
01. Hangman Page vs. Max Caster
02. Jurassic Express (Jungle Boy & Luchasaurus) vs. Bear Contry (Bear Bronson & Bear Boulder)
03. TNT Title: Darby Allin vs. JD Drake
04. Tay Conti vs. The Bunny
05. Kenny Omega & Good Brothers vs. Jon Moxley & Young Bucks
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/04/14 - DYNAMITE # 80
01. AEW World Tag Team Titles: Young Bucks vs. PAC & Rey Fenix
02. Jade Cargill vs. Red Velvet
03. Anthony Ogogo vs. Cole Karter
04. Chris Jericho vs. Dax Harwood (Special Enforcer: Mike Tyson)
05. Kris Statlander vs. Amber Nova
06. AEW TNT Title - Falls Count Anywhere Match: Darby Allin vs. Matt Hardy
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/04/21 - DYNAMITE # 81
01. Hangman Page vs. Ricky Starks
02. Penta El Zero Miedo vs. Trent?
03. AEW Women’s Title: Hikaru Shida vs. Tay Conti
04. QT Marshall vs. Billy Gunn
05. Christian Cage vs. Powerhouse Hobbs
06. TNT Title: Darby Allin vs. Jungle Boy
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/04/28 - DYNAMITE # 82
01. Hangman Page vs. Brian Cage
02. AEW World Tag Team Titles Eliminator: Young Bucks vs. Matt Sydal & Mike Sydal
03. Orange Cassidy vs. Penta El Zero Miedo
04. Eddie Kingston vs. Michael Nakazawa
05. Kris Statlander vs. Penelope Ford
06. QT Marshall & Nick Comoroto & Aaron Solow vs. Dustin Rhodes & Billy Gunn & Lee Johnson
07. TNT Title: Darby Allin vs. Preston „10“ Vance
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/05/05 - DYNAMITE # 83 - „BLOOD & GUTS“
01. Jon Moxley & Eddie Kingston vs. Kenny Omega & Michael Nakazawa
02. Cody Rhodes vs. QT Marshall
03. Dr. Britt Baker D.M.D. vs. Julia Hart
04. AEW World Tag Team Titles - No. 1 Contenders Four Way Match: SCU vs. Varsity Blonds vs. Jurassic Express vs. The Acclaimed
05. Blood & Guts Match: The Pinnacle (MJF & Cash Wheeler & Dax Harwood & Shawn Spears & Wardlow) vs. Inner Circle (Chris Jericho & Sammy Guevara & Santana & Ortiz & Jake Hager)
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/05/12 - DYNAMITE # 84
01. IWGP US Heavyweight Title: Jon Moxley vs. Yuji Nagata
02. AEW World Tag Team Titles: Young Bucks vs. SCU
03. AEW World Title Eliminator: Orange Cassidy vs. PAC
04. Thunder Rosa vs. Jazmin Allure
05. TNT Title: Darby Allin vs Miro
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/05/19 - DYNAMITE # 85
01. Christian Cage vs. Matt Sydal
02. Jon Moxley & Eddie Kingston vs. The Acclaimed
03. Hikaru Shida vs. Rebel
04. NWA World Women’s Title: Srena Deeb vs. Red Velvet
05. Anthony Ogogo vs. Austin Gunn
06. AEW World Tag Team Titles: Young Bucks vs. Varsity Blonds
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/05/28 - DYNAMITE # 86 - „FRIDAY NIGHT DYNAMITE“
01. Darby Allin vs. Cesar Bononi
02. Hangman Page vs. Joey Janela
03. Jade Cargill vs. KiLynn King
04. TNT Title: Miro vs. Dante Martin
05. Scorpio Sky & Ethan Page vs. Evil Uno & Stu Grayson
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/06/04 - DYNAMITE # 87 - „FRIDAY NIGHT DYNAMITE“
01. Young Bucks vs. PAC & Penta El Zero Miedo
02. QT Marshall & Amthony Ogogo vs. Cody Rhodes & Lee Johnson
03. Jungle Boy & Christian Cage vs. Private Party
04. Red Velvet vs. The Bunny
05. Bullrope Match: Dustin Rhodes vs. Nick Comoroto
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/06/11 - DYNAMITE # 88 - „FRIDAY NIGHT DYNAMITE“
01. Christian Cage vs. Angelico
02. Eddie Kingston & PAC & Penta El Zero Miedo vs. Young Bucks & Brandon Cutler
03. TNT Title: Miro vs. Evil Uno
04. Lance Archer vs. Chandler Hopkins
05. Nyla Rose vs. Leyla Hirsch
06. Hangman Page & Preston „10“ Vance vs. Brian Cage & Powerhouse Hobbs
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/06/18 - DYNAMITE # 89 - „FRIDAY NIGHT DYNAMITE“
01. MMA Cage Fight: Jake Hager vs. Wardlow
02. Handicap Match: Darby Allin vs. Ethan Page & Scorpio Sky
03. Orange Cassidy vs. Cezar Bononi
04. Cody Rhodes & Brock Anderson vs. QT Marshall & Aaron Solow
05. Penelope Ford vs. Julia Hart
06. Matt Jackson & The Good Brothers vs. Eddie Kingston & Penta El Zero Miedo & Frankie Kazarian
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/06/26 - DYNAMITE # 90 - „SATURDAY NIGHT DYNAMITE“
01. Hangman Page vs. Powerhouse Hobbs
02. Matt Sydal vs. Dante Martin
03. Ethan Page vs. Bear Bronson
04. Kris Statlander vs. The Bunny
05. AEW World Title: Kenny Omega vs. Jungle Boy
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/06/30 - DYNAMITE # 91
01. Eddie Kingston & Penta El Ziero Miedo vs. Young Bucks
02. Jungle Boy vs. Jack Evans
03. TNT Title: Miro vs. Brian Pillman jr.
04. Dr. Britt Baker, D.M.D. & Rebel vs. Nyla Rose & Vickie Guerrero
05. MJF vs. Sammy Guevara
1 Disc - 120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/07/07 - DYNAMITE # 92: ROAD RAGER
01. South Beach Strap Match: Cody Rhodes vs. QT Marshall
02. Dax Harwood & Cash Wheeler & Wardlow vs. Santana & Ortiz & Jake Hager
03. Andrade El Idolo vs. Matt Sydal
04. Orange Cassidy & Kris Statlander vs. The Blade & The Bunny
05. AEW World Tag Team Titles - Street Fight: Young Bucks vs. Eddie Kingston & Penta El Zero Miedo
120 minutes - Source: Webstream

AEW - 2021/07/14 - DYNAMITE # 93: FYTER FEST - NIGHT # 1
01. IWGP US Title: Jon Moxley vs. Karl Anderson
02. FTW Title: Brian Cage vs. Ricky Starks
03. Christian Cage vs. Matt Hardy
04. Sammy Guevara vs. Wheeler Yuta
05. Yuka Sakazaki vs. Penelope Ford
06. Coffin Match: Darby Allin vs. Ethan Page
120 minutes - Source: Webstream

AEW - 2021/07/21 - DYNAMITE # 94: FYTER FEST - NIGHT # 2
01. Five Labours Of Jericho - Match # 1: Chris Jericho vs. Shawn Spears
02. Doc Gallows vs. Kazarian
03. Darby Allin vs. Wheeler Yuta
04. AEW World Women’s Title: Dr. Britt Baker, D.N.D. vs. Nyla Rose
05. Orange Cassidy vs. The Blade
06. IWGP US Heavyweight Title - Texas Death Match: Jon Moxley vs. Lance Archer
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/07/28 - DYNAMITE # 95: FIGHT FOR THE FALLEN 2021
01. Ten Man Elimination Match: Hangman Page & Alex Reynolds & Stu Grayson & Evil Uno & John Silver vs. Kenny Omega & Matt Jackson & Nick Jackson & Karl Anderson & Doc Gallows
02. FTR vs. Ortiz & Santana
03. IWGP US Heavyweight Title: Lance Archer vs. Hikuleo
04. Thunder Rosa vs. Julia Hart
05. Second Labour Of Jericho - No Rules Match: Chris Jericho vs. Nick Gage
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/08/04 - DYNAMITE # 96
01. Third Labour Of Jericho: Chris Jericho vs. Juventud Guerrera
02. Jon Moxley & Eddie Kingston & Darby Allin vs. 2.0 (Matt Lee & Jeff Parker) & Daniel Garcia
03. Christian Cage vs. The Blade
04. TNT Title: Miro vs. Lee Johnson
05. NWA Women’s World Title - No. 1 Contenders Match: Leyla Hirsch vs. The Bunny
06. Malakai Black vs. Cody Rhodes
120 minutes - Source: Webstream

AEW - 2021/08/11 - DYNAMITE # 97
01. Kenny Omega & Matt Jackson & Nick Jackson vs. Matt Sydal & Mike Sydal & Dante Martin
02. Darby Allin vs. Danial Garcia
03. Matt Hardy & Private Party vs. Orange Cassidy & Chuck Taylor & Wheeler YUTA
04. Kris Statlander vs. Nyla Rose
05. Impact Tag Team Titles: Good Brothers vs. Evil Uno & Stu Grayson
06. Fourth Labour Of Jericho: Chris Jericho vs. Wardlow
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/08/18 - DYNAMITE # 98
01. Texas Tornado Match: Sting & Darby Allin vs. 2.0
02. Sammy Guevara vs. Shawn Spears
03. AEW World Tag Team Titles: Young Bucks vs. Jurassic Express
04. Thunder Rosa vs. Penelope Ford
05. Fifth Labour Of Jericho: Chris Jericho vs. MJF
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/08/25 - DYNAMITE # 99
01. Orange Cassidy vs. Matt Hardy
02. Tag Team Eliminator Tournament - Semi-Final: Lucha Bros vs. Varsity Blonds
03. Jamie Hayter vs. Red Velvet
04. Jon Moxley & Eddie Kingston & Darby Allin vs. The Wingmen (Ryan Nemeth & Cezar Bononi & JD Drake)
05. QT Marshall & Nick Comoroto & Aaron Solow vs. Billy Gunn & Austin Gunn & Colten Gunn
06. Malakai Black vs. Brock Anderson
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/09/01 - DYNAMITE # 100
01. Santana & Ortiz vs. FTR
02. Orange Cassidy vs. Jack Evans
03. Powerhouse Hobbs vs. Brian Cage
04. Tay Conti vs. Penelope Ford
05. Young Bucks & Good Brothers vs. Lucha Bros & Jurassic Express
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/09/08 - DYNAMITE # 101
01. Malakai Black vs. Dustin Rhodes
02. Powerhouse Hobbs vs. Dante Martin
03. Ruby Soho vs. Jamie Hayter
04. Dax Harwood & Cash Wheeler & Shawn Spears vs. Evil Uno & Stu Grayson & John Silver
05. Jon Moxley vs. Minoru Suzuki
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/09/15 - DYNAMITE # 102
01. Adam Cole vs. Frankie Kazarian
02. FTR vs. Dante Martin & Matt Sydal
03. Jade Cargill vs. Leyla Hirsch
04. Darby Allin vs. Shawn Spears
05. Jon Moxley & Eddie Kingston vs. 2point0
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/09/22 - DYNAMITE # 103 - GRAND SLAM
01. Kenny Omega vs. Daniel Bryan
02. MJF vs. Brian Pillman jr.
03. Malakai Black vs. Cody Rhodes
04. Sting & Darby Allin vs. FTR
05. AEW Women’s Title: Dr. Britt Baker vs. Ruby Soho
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/09/29 - DYNAMITE # 104
01. Adam Cole vs. Jungle Boy
02. Cody Rhodes & Lee Johnson vs. Dante Martin & Matt Sydal
03. Jon Moxley & Eddie Kingston & Darby Allin vs. Bear Country & Anthony Greene
04. Orange Cassidy & Evil UNo & Stu Grayson & Alex Reynolds & John Silver & Alan „5“ Angels & Preston „10“ Vance & Colt Cabana vs. Matt Hardy & Marq Quen & Isaiah Kassidy & The Butcher & The Blade & Angelico & Jack Evans & Jora Johl
05. Anna Jay & Tay Conti vs. Penelope Ford & The Bunny
06. TNT Title: Miro vs. Sammy Guevara
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/10/06 - DYNAMITE # 105
01. Kenny Omega & Adam Cole & Young Bucks vs. Bryan Danielson & Christian Cage & Jurassic Express
02. TNT Title: Sammy Guevara vs. Bobby Fish
03. Darby Allin vs. Nick Comoroto
04. Serena Deeb vs. Hikaru Shida
05. AEW World Title - No. 1 Contenders Casino Ladder Match
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/10/16 - DYNAMITE # 106
01. Malakai Black vs. Dante Martin
02. AAA Tag Team Titles: Lucha Brothers vs. Las Super Ranas (aka. FTR)
03. Jon Moxley vs. Wheeler YUTA
04. Young Bucks & Adam Cole vs. Evil Uno & John Silver & Alex Reynolds
05. Penelope Ford vs. Kiera Hogan
06. Bryan Danielson vs. Bobby Fish
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/10/23 - DYNAMITE # 107
01. World Title Eliminator Tournament - Quarterfinal: Bryan Danielson vs. Dustin Rhodes
02. TBS Title Tournament - Round 1: Ruby Soho vs. Penelope Ford
03. Bobby Fish vs. Anthony Greene
04. World Title Eliminator Tournament - Quarterfinal: Eddie Kingston vs. Lance Archer
05. Jungle Boy vs. Brandon Cutler
06. Cody Rhodes vs. Malakai Black
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/10/27 - DYNAMITE # 108
01. CM Punk vs. Bobby Fish
02. MJF vs. Bryce Donovan
03. TNT Title: Sammy Guevara vs. Ethan Page
04. TBS Title Tournament - Round 1: Hikaru Shida vs. Serena Deeb
05. World Title Eliminator Tournament - Quarterfinal: Jon Moxley vs. Preston „10“ Vance
06. Kenny Omega & Young Bucks & Adam Cole vs. Evil Uno & Stu Grayson & John Silver & Colt Cabana
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/11/03 - DYNAMITE # 109
01. Kenny Omega vs. Alan „5“ Angels
02. AAA Tag Team Titles: FTR vs. Samuray Del Sol & Aero Star
03. TBS Title Tournament - Round 1: Jamie Hayter vs. Anna Jay
04. Andrade El Idolo vs. Cody Rhodes
05. AEW World Eliminator Tournament - Semi-Final: Miro vs. Orange Cassidy
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/11/10 - DYNAMITE # 110
01. Bryan Danielson vs. Rocky Romero
02. Tay Conti & Thunder Rosa & Anna Jay vs. Dr. Britt Baker & Jamie Hayter & Rebel
03. Jungle Boy vs. Anthony Bowens
04. Wardlow vs. Wheeler Yuta
05. Lio Rush & Dante Martin vs. Matt Sydal & Lee Moriarty
06. PAC vs. Dax Harwood
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/11/17 - DYNAMITE # 111
01. Bryan Danielson vs. Evil Uno
02. Orange Cassidy & Tomohiro Ishii vs. The Butcher & The Blade
03. TBS Title Tournament - Quarterfinal: Nyla Rose vs. Hikaru Shida
04. Lio Rush & Dante Martin vs. The Acclaimed
05. TNT Title: Sammy Guevara vs. Jay Lethal
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/11/24 - DYNAMITE # 112
01. CM Punk vs. QT Marshall
02. Billy Gunn & Colten Gunn vs. Bear Country
03. TBS Title Tournament - Quarterfinal: Thunder Rosa vs. Jamie Hayter
04. Bryan Danielson vs. Colt Cabana
05. Malakai Black & Andrade El Idolo & FTR vs. Cody Rhodes & PAC & Lucha Brothers
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/12/01 - DYNAMITE # 113
01. Bryan Danielson vs. Alan „5“ Angels
02. CM Punk vs. Lee Moriarty
03. Wardlow vs. AC Adams
04. Darby Allin & Sting vs. Billy Gunn & Colten Gunn
05. TBS Title Tournament - Quarterfinal: Ruby Soho vs. Kris Statlander
06. Atlanta Street Fight: Cody Rhodes vs. Andrade El Idolo
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/12/08 - DYNAMITE # 114
01. Dynamite Diamond Battle Royal
02. Jurassic Express & Varsity Blonds vs. The Accalimed & 2point0
03. Young Bucks vs. Chuck Taylor & Rocky Romero
04. Riho vs. Jamie Hayter
05. Bryan Danielson vs. John SIlver
105 minutes - Source: TV

AEW - 2021/12/15 - DYNAMITE # 115 - WINTER IS COMING
01. AEW World Title: Hangman Page vs. Bryan Danielson
02. Wardlow vs. Matt Sydal
03. Hikaru Shida vs. Serena Deeb
04. Dynamite Diamond Ring: MJF vs. Dante Martin
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/12/22 - DYNAMITE # 116 - HOLIDAY BASH
01. Adam Cole vs. Orange Cassidy
02. Wardlow vs. Shawn Dean
03. TBS Title Tournament - Semi-Final: Ruby Soho vs. Nyla Rose
04. Malakai Black vs. Griff Garrison
05. CM Punk & Darby Allin & Sting vs. MJF & FTR
120 minutes - Source: TV

AEW - 2021/12/29 - DYNAMITE # 117 - NEW YEAR’S SMASH
01. Matt Hardy & Private Party & FTR vs. Jungle Boy & Luchasaurus & Christian & Lucha Brothers
02. Daniel Garcia & 2pointO vs. Eddie Kingston & Santana & Ortiz
03. Wardlow vs. Colin Delaney
04. TBS Title Tournament - Semi-Final: Jade Cargill vs. Thunder Rosa
05. Adam Cole & Kyle O’Reilly & Bobby Fish vs. Orange Cassidy & Chuck Taylor & Trent Beretta
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/01/05 - DYNAMITE # 118
01. AEW World Title: Hangman Page vs. Bryan Danielson
02. NJF vs. Shawn Dean
03. Wardlow vs. Antonio Zambrano
04. TBS Title Tournament - Final: Jade Cargill vs. Ruby Soho
05. Malakai Black vs. Brian Pillman jr.
06. AEW World Tag Team Titles: Lucha Brothers vs. Jurassic Express
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/01/12 - DYNAMITE # 119
01. CM Punk vs. Wardlow
02. Dante Martin vs. Powerhouse Hobbs
03. Serena Deeb vs. Hikaru Shida
04. Penta El Zero Miedo vs. Matt Hardy
05. The Acclaimed vs. Bear Country
06. Interim TNT Title: Sammy Guevara vs. Daniel Garcia
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/01/19 - DYNAMITE # 120
01. Adam Cole & Dr. Britt Baker vs. Orange Cassidy & Kris Statlander
02. CM Punk vs. Shawn Spears
03. Kings Of The Black Throne (Malakai Black & Brody King) vs. Varsity Blonds
04. Lance Archer vs. Frankie Kazarian
05. Serene Deeb vs. Skye Blue
06. Darby Allin & Sting vs. The Acclaimed
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/01/26 - DYNAMITE # 121 - „BEACH BREAK“
01. TNT Title: Sammy Guevara vs. Cody Rhodes
02. Handicap Match: Wardlow vs. Elijah Dean & Jake Alexander
03. Chris Jericho & Santana & Ortiz vs. Daniel Garcia & 2pointO
04. Leyla Hirsch vs. Red Velvet
05. Unsanctioned Lights Out Match: Adam Cole vs. Orange Cassidy
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/02/02 - DYNAMITE # 122
01. Jon Moxley vs. Wheeler YUTA
02. Malakai Black & Brody King vs. PAC & Penta El Zero Miedo
03. Nyla Rose vs. Ruby Soho
04. CM Punk vs. MJF
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/02/09 - DYNAMITE # 123
01. The Blade vs. Wardlow
02. Face Of The Revolution - Qualifying Match: Keith Lee vs. Isiah Kassidy
03. CM Punk & Jon Moxley vs. FTR
04. TBS Title: Jade Cargill vs. AQA
05. Serena Deeb vs, Katie Arquette
06. AEW World Title - Texas Death Match: Hangman Page vs. Lance Archer
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/02/16 - DYNAMITE # 124
01. Bryan Danielson vs. Lee Moriarty
02. Face Of The Revolution - Qualifying Match: Wardlow vs. Max Caster
03. Santana & Ortiz vs. Chris Jericho & Jake Hager
04. No DQ Match: Thunder Rosa vs. Mercedes Martinez
05. TNT Title: Sammy Guevara vs. Darby Allin
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/02/23 - DYNAMITE # 125
01. AEW World Tag Team Titles - No. 1 Contenders Battle Royal
02. Malakai Black & Brody King vs. PAC & Penta Oscuro
03. Face Of The Revolution Qualifying Match: Ricky Starks vs. Preston „10“ Vance
04. AEW TBS Title: Jade Cargill vs. The Bunny
05. Bryan Danielson vs. Daniel Garcia
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/03/02 - DYNAMITE # 126
01. Bryan Danielson vs. Christopher Daniels
02. AEW World Tag Team Titles - No. 1 Contenderships Casino Tag Team Royal
03. Mercedes Martinez & Thunder Rosa vs. Britt Baker & Jamie Hayter
04. Wardlow vs. Cezar Bononi
05. Adam Cole & Bobby Fish & Kyle O’Reilly vs. Adam Page & Alex Reynolds & John Silver
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/03/09 - DYNAMITE # 127
01. AEW World Title: Hangman Page vs. Dante Martin
02. Bryan Danielson & Jon Moxley vs. JD Drake & Anthony Henry
03. PAC vs. Wheeler Yuta
04. AEW World Tag Team Titles: Jungle Boy & Luchasaurus vs. The Acclaimed
05. Thunder Rosa vs. Leyla Hirsch
06. TNT Title: Sammy Guevara vs. Scorpio Sky
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/03/16 - DYNAMITE # 128 - „ST. PATRICK’S DAY SLAM“
01. Adam Cole & reDRagon vs. Hangman Page & Junle Boy & Luchasaurus
02. Jon Moxley & Bryan Danielson vs. Chuck Taylor & Wheeler Yuta
03. TNT Title: Scorpio Sky vs. Wardlow
04. Hardy Boys vs. Private Party
05. AEW Women’s Title - Steel Cage Match: Dr. Britt Baker vs. Thunder Rosa
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/03/23 - DYNAMITE # 129
01. CM Punk vs. Dax Harwood
02. Darby Allin & Sting & Jeff Hardy & Matt Hardy vs. Isiah Kassidy & Marq Quen & The Butcher & The Blade
03. Bryan Danielson & Jon Moxley vs. Varsity Blonds
04. Jay Lethal vs. Adam Cole
05. Leyla Hirsch vs. Red Velvet
06. Alex Reynolds & John Silver vs. Chris Jericho & Daniel Garcia
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/03/30 - DYNAMITE # 130
01. CM Punk vs. Max Caster
02. Jon Moxley vs. Jay Lethal
03. FTR vs. Gunn Club
04. Bryan Danielson vs. Wheeler YUTA
05. Owen Hart Foundation Women’s Tournament - Qualifying Match: Toni Storm vs. The Bunny
06. Andrade El Idolo vs. Darby Allin
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/04/06 - DYNAMITE # 131
01. Adam Cole vs. Christian Cage
02. Owen Hart Foundation Men’s Tournament - Qualifying Match: Samoa Joe vs. Max Caster
03. Shawn Spears vs. Capt. Shawn Dean
04. Tables Match: The Hardys vs. The Butcher & The Blade
05. Owen Hart Foundation Women’s Tournament - Qualifying Match: Hikaru Shida vs. Julia Hart
06. ROH & AAA Tag Team Titles: FTR vs. Young Bucks
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/04/13 - DYNAMITE # 132
01. CM Punk vs. Penta Oscuro
02. AEW World Tag Team Titles: Luchasaurus vs. reDRagon
03. Capt. Shawn Dean vs. MJF
04. Chris Jericho & Jake Hager & Daniel Garcia vs. Eddie Kingston & Santana & Ortiz
05. Marina Shafir vs. Syke Blue
06. Ricky Starks & Powerhouse Hobbs vs. Keith Lee & Swerve Strickland
07. ROH TV Title: Minoru Suzuki vs. Samoa Joe
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/04/20 - DYNAMITE # 133
01. CM Punk vs. Dustin Rhodes
02. Bryan Danielson & Jon Moxley & Wheeler YUTA vs. Dante Martin & Lee Moriarty & Brock Anderson
03. Wardlow vs. The Butcher
04. Owen Hart Foundation Men’s Tournament - Qualifying Match: Kyle O’Reilly vs. Jungle Boy
05. Hook vs. Anthony Henry
06. Owen Hart Foundation Women’s Tournament - Qualifying Match: Britt Baker vs. Danielle Kamela
07. Coffin Match: Carby Allin vs. Andrade El Idolo
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/04/27 - DYNAMITE # 134
01. Owen Hart Foundation Tournament - Qualifying Match: Dax Harwood vs. Cash Wheeler
02. Bryan Danielson & Jon Moxley & Wheeler YUTA vs. QT Marshall & Nick Comoroto & Aaron Solo
03. Wardlow vs. Lance Archer
04. Philadelphia Street Fight: Serena Deeb vs. Hikaru Shida
05. Adam Cole & Young Bucks & reDRagon vs. Dante Martin & Lee Johnson & Brock Anderson & Varsity Blondes
06. TNT Title - Ladder Match: Scorpio Sky vs. Sammy Guevara
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/05/04 - DYNAMITE # 135
01. Owen Hart Foundation Tournament - Qualifying Match: Jeff Hardy vs. Bobby Fish
02. Bryan Danielson & Jon Moxley & Wheeler YUTA vs. The Butcher & The Blade & Angelico
03. Wardlow vs. W. Morrissey
04. Chris Jericho vs. Santana
05. Owen Hart Foundation Tournament - Qualifying Match: Rey Fenix vs. Dante Martin
06. Undisputed ROH Women’s Title: Mercedes Martinez vs. Deonna Purrazzo
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/05/11 - DYNAMITE # 136
01. Owen Hart Foundation Tournament - Quarterfinal: Adam Cole vs. Dax Harwood
02. CM Punk vs. John Silver
03. Tony Nese vs. Danhausen
04. FTW Title: Ricky Starks vs. Jungle Boy
05. Women’s Owen Hart Foundation Tournament - Quarterfinal: Toni Storm vs. Jamie Hayter
06. Owen Hart Foundation Tournament - Quarterfinal: Jeff Hardy vs. Darby Allin
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/05/18 - DYNAMITE # 137 - „WILD CARD WEDNESDAY“
01. Owen Hart Foundation Tournament - Quarterfinal: Samoa Joe vs. Johnny Elite
02. Hangman Page vs. Konosuke Takeshita
03. Keith Lee & Swerve Strickland vs. The WorkHorsemen
04. Owen Hart Foundation Tournament - Quarterfinal: Kyle O’Reilly vs. Rey Fenix
05. Women’s Owen Hart Foundation Tournament - Quarterfinal: Dr. Britt Baker vs. Maki Itoh
06. Owen Hart Foundation Tournament - Semi-Final: Adam Cole vs. Jeff Hardy
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/05/25 - DYNAMITE # 138
01. Steel Cage Match: Wardlow vs. Shawn Spears
02. Jon Moxley & Eddie Kingston vs. Private Party
03. ROH World Tag Team Titles: FTR vs. Roppongi Vice
04. Swerve Strickland vs. Jungle Boy vs. Ricky Starks
05. Women’s Owen Hart Foundation Tournament - Semi-Final: Dr. Britt Baker vs. Toni Storm
06. Owen Hart Foundation Tournament - Semi-Final: Samoa Joe vs. Kyle O’Reilly
120 minutes - Source: TV

AEW – 2022/06/01 – DYNAMITE # 139
01. CM Punk & FTR vs. Max Caster & Gunn Club
02. Miro vs. Johnny Elite
03. Young Bucks & reDRagon & Hikuleo vs. Jurassic Express & Christian Cage & Darby Allin & Matt Hardy
04. Wardlow vs. JD Drake
05. Ruby Soho & Toni Storm vs. Britt Baker & Jamie Hayter
06. Jon Moxley vs. Daniel Garcia
120 minutes – Source: TV

AEW – 2022/06/08 – DYNAMITE # 140
01. AEW Interim World Championship Eliminator Series – Casino Battle Royale
02. AEW All-Atlantic Championship Qualifier: PAC vs. Buddy Matthews
03. Hangman Page vs. David Finlay
04. AEW Women’s Title: Thunder Rosa vs. Marina Shafir
05. AEW Interim World Championship Eliminator: Jon Moxley vs. Kyle O’Reilly
120 minutes – Source: TV

AEW – 2022/06/15 – DYNAMITE # 141 – „ROAD RAGER“
01. Hair vs. Hair Match: Chris Jericho vs. Ortiz
02. 20 on 1 Handicap Match: Wardlow vs. The Plaintiffs
03. Will Ospreay vs. Dax Harwood
04. AEW All-Atlantic Championship Qualifier: Miro vs. Ethan Page
05. Toni Storm vs. Britt Baker
06. AEW World Tag Team Titles – Ladder Match: Jurassic Express vs. Young Bucks
120 minutes – Source: TV

AEW – 2022/06/22 – DYNAMITE # 142
01. Orange Cassidy & Roppongi Vince vs. Will Ospreay & Aussie Open
02. AEW All-Atlantic Championship Qualifier: Malakai Black vs. Penta Oscuro
03. Hangman Page vs. Silas Young
04. Toni Storm vs. Marina Shafir
05. Jon Moxley & Hiroshi Tanahashi vs. Chris Jericho & Lance Archer
120 minutes – Source: TV

AEW - 2022/06/29 - DYNAMITE # 143 - „BLOOD & GUTS“
01. Orange Cassidy vs. Ethan Page
02. Luchasaurus vs. Serpentico
03. FTR & Danhausen vs. Max Caster & Gunn Club
04. TBS Title: Jade Cargill vs. Leila Grey
05. Blood & Guts Match: Blackpool Combat Club vs. Jericho Appreciation Society
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/07/06 - DYNAMITE # 144
01. TNT Title - Street Fight: Scorpio Sky vs. Wardlow
02. Kieth Lee & Swerve Strickland vs. The Butcher & The Blade
03. Rush vs. Penta Oscuro
04. The Accalimed & Gunn Club vs. Bear Country & Leon Ruffin & Fuego del Sol
05. Thunder Rosa & Toni Storm vs. Nyla Rose & Marina Shafir
06. Interim AEW Title: Jon Moxley vs. Brody King
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/07/13 - DYNAMITE # 145 - „FYTER FEST“
01. TNT Title: Wardlow vs. Orange Cassidy
02. Jon Moxley vs. Konosuke Takeshita
03. Luchasaurus vs. Griff Garrison
04. Claudio Castagnoli vs. Jake Hager
05. Serena Deeb vs. Anna Jay
06. AEW World Tag Team Titles: The Young Bucks vs. Swerve In Our Glory (Swerve Strickland & Keith Lee) vs. Ricky Starks & Powerhouse Hobbs
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/07/20 - DYNAMITE # 146 - „FYTER FEST“
01. Brody King vs. Darby Allin
02. Best Friends vs. Jon Moxley & Wheeler Yuta
03. Christian Cage & Luchasaurus vs. The Varsity Blonds
04. FTW Title: Ricky Starks vs. Cole Karter
05. Athena & Willow Nightingale vs. Jade Cargill & Kiera Hogan
06. Barbed Wire Death Match: Chris Jericho vs. Eddie Kingston
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/07/27 - DYNAMITE # 147 - „FIGHT FOR THE FALLEN“
01. Interim AEW World Title: Jon Moxley vs. Rush
02. FTW Title: Ricky Starks vs. Danhausen
03. FTW Title: Ricky Starks vs. HOOK
04. Sammy Guevara vs. Dante Martin
05. Handicap Match: Swerve Strickland vs. Tony Nese & Mark Sterling
06. AEW Women’s World Title: Thunder Rosa vs. Miyu Yamashita
07. Bryan Danielson vs. Daniel Garcia
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/08/03 - DYNAMITE # 148
01. Jay Lethal vs. Orange Cassidy
02. Dr. Britt Baker DMD & Jamie Hayter vs. ThunderStorm (Thunder Rosa & Toni Storm)
03. Powerhouse Hobbs vs. Ren Jones
04. Matt Hardy vs. Christian Cage
05. Dumpster Tag Team Match: The Acclaimed (Anthony Bowens & Max Caster) vs. The Gunn Club (Austin Gunn & Colten Gunn)
06. AEW Interim World Title - No. 1 Contendership Match: Chris Jericho vs. Wheeler Yuta
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/08/10 - DYNAMITE # 149 - QUAKE BY THE LAKE
01. Coffin Match: Darby Allin vs. Brody King
02. Tornado Tag Match: Andrade El Idolo & Rush vs. Lucha Bros
03. Luchasaurus vs. Anthony Henry
04. Ricky Starks vs. Aaron Solo
05. TBS Title: Jade Cargill vs. Madison Rayne
06. Interim AEW World Title: Jon Moxley vs. Chris Jericho
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/08/17 - DYNAMITE # 150
01. 2/3 Falls Match: Bryan Danielson vs. Daniel Garcia
02. The Gunn Club vs. Varsity Blondes
03. Toni Storm vs. KiLynn King
04. AEW World Trios Titles Tournament - Quarterfinal: The Young Bucks & Kenny Omega vs. Andrade El Idolo & Rush & Dragon Lee
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/08/24 - DYNAMITE # 151
01. Jay Lethal vs. Dax Harwood
02. Colten Gunn vs. Billy Gunn
03. Dr. Britt Baker vs. KiLynn King
04. AEW World Title Unification Match: Jon Moxley vs. CM Punk
05. AEW World Trios Title Tournament - Quarterfinal: Will Ospreay & Aussie Open vs. PAC & Penta El Zero M & Rey Fenix
120 minutes - Source: TV

AEW - 2022/08/31 - DYNAMITE # 152
01. Bryan Danielson vs. Jake Hager
02. Hikaru Shida & Toni Storm vs. Dr. Britt Baker DMD & Jamie Hayter
03. Ren Jones & Silas Young & Vic Capri vs. FTR & Wardlow
04. Rush vs. Rey Fenix vs. Wheeler Yuta vs. Dante Martin
05. AEW World Trios Title Tournament - Semi-Final: Young Bucks & Kenny Omega vs. Will Ospreay & Aussie Open
120 minutes - Source: TV

aew_dynamite.txt · Last modified: 2022/09/06 21:31 by thewrestlingdvd