User Tools

Site Tools


beyond

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

beyond [2020/03/01 11:53]
beyond [2020/03/28 18:24] (current)
Line 1: Line 1:
 +====== BEYOND WRESTLING ======
 +**BEYOND WRESTLING - 2011/10/02 - Cleveland, OH - "BACK IN FLESH"​**\\
 +01. Aaron Epic & Pinkie Sanchez & Sugar Dunkerton vs. Evan Gelistico & Gary Jay & Pierre Abernathy\\
 +02. Aeroform (Flip Kendrick & Louis Lyndon) vs. Sex Bob-ombs (Davey Vega & Mat Fitchett)\\
 +03. Dave Cole vs. Jack Verville\\
 +04. Four Way Tag Team Match: Team Tremendous (Dan Barry & Ken Scampi) vs. Lifestyles Of The Rich And Famous (Darius Carter & TJ Marconi) vs. Jollyville Fuck-Its (Russ Myers & T-Money) vs. WWA4 All Stars (Stitch Sypher & Uhaa Nation)\\
 +05. Absolute Challenge Round Robin Tournament - Match # 1: Jonny Mangue vs. Johnny Gargano\\
 +06. Four Way Match: Jarek 1-20 vs. Chase Burnett vs. KJ Crush vs. Maserati Rick\\
 +07. Absolute Challenge Round Robin Tournament - Match # 2: Davey Richards vs. Johnny Gargano\\
 +08. Tony Kozina vs. Nick Talent\\
 +09. Mark Angel vs. Kyle O'​Reilly\\
 +10. No DQ Match: RD Evans vs. AR Fox\\
 +11. Absolute Challenge Round Robin Tournament - Match # 3: Davey Richards vs. Jonny Mangue\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING – 2013/07/21 – Providence, RI – “AMERICANRANA” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Latin Dragon vs. David Starr vs. Niles Sozio vs. Shane Strickland\\
 +02. Drew Gulak vs. Chris Dickinson\\
 +03. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. Angel Ortiz & Mike Draztik vs. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) vs. The Minute Man (Devin Blaze & Tommy Trainwreck)\\
 +04. TDT (Mathieu St. Jacques & Tommy Dubois) vs. Aaron Epic & Dave Cole\\
 +05. Colt Cabana vs. Jaka\\
 +06. Kevin Steen vs. MASADA\\
 +07. Johnny Gargano vs. JT Dunn\\
 +08. Anthony Stone vs. AR Fox\\
 +09. Eddie Edwards vs. Biff Busick\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2014/02/16 - Providence, RI - "​FEEDING FRENZY"​ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Four Way Match: Buxx Belmar vs. Danny Cannon vs. Davey Vega vs. Matt Cage\\
 +02. Kimber Lee vs. Chuck Taylor\\
 +03. Feeding Frenzy Tag Team Match: Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) & EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) & Fear And Loathing (Aaron Epic & Dave Cole) & The Minute Men (Devin Blaze & Tommy Trainwreck) vs. Crusade For Change (Darius Carter & TJ Marconi) & Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois) & The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) & The Whaling City Wrecking Crew (Nick Steel & Vain)\\
 +04. CLL International All Star Title: AR Fox vs. Shynron\\
 +05. Myke Quest vs. Anthony Stone\\
 +06. The Juicy Product (David Starr & JT Dunn) vs. The Hooligans (Devin Cutter & Mason Cutter)\\
 +07. Michael Elgin & Tommaso Ciampa vs. Chris Dickinson & Jaka\\
 +08. CZW Tag Team Titles: The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry)\\
 +09. Johnny Cockstrong & Sexxxy Eddy vs. Gregory Edwards & Mark Shurman\\
 +10. Drew Gulak vs. Kevin Steen\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2014/05/18 - Providence, RI - "​UNBREAKABLE"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Biff Busick vs. Kevin Steen\\
 +02. Kimber Lee vs. Drew Gulak\\
 +03. Ten Man Tag Team Match: Team Epic (Aaron Epic & Angel Ortiz & Kris Pyro & Sugar Dunkerton & Tommy Trainwreck) vs. Team Cole (Dave Cole & Davey Cash & Devin Blaze & Mike Draztik & Pinkie Sanchez)\\
 +04. Tommaso Ciampa vs. Jaka\\
 +05. The Juicy Product (David Starr & JT Dunn) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant)\\
 +06. Crusade For Change (Darius Carter & TJ Marconi) vs. Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois)\\
 +07. Michael Elgin vs. Michael Bennett\\
 +08. The Young Bucks (Matt Jackson & Nick Jackson) & Kevin Steen vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) & Biff Busick\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2014/06/22 - Providence, RI - "​UNCOMFORTABLE"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Four Way Match: Anthony Bowens vs. Dorian Graves vs. Pat Buck vs. VSK\\
 +02. Anthony Stone vs. Dave Cole\\
 +03. The Contingent (Myke Quest & Nicholas Kaye) vs. Sex And Candy (Pinkie Sanchez & Sugar Dunkerton)\\
 +04. Francis Kipland Stevens & Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers) & Ryan Rush vs. Blake Morris & Jesse Vane & Rex Lawless & Stockade\\
 +05. XWA Heavyweight Title: David Starr vs. Brian Fury\\
 +06. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. Dick Justice & Officer Colt Cabana (13:06)\\
 +07. CZW World Heavyweight Title - Fans Bring The Weapons Match: Biff Busick vs. Matt Tremont\\
 +08. Eric Corvis vs. Darius Carter\\
 +09. Chris Dickinson vs. Brian Cage\\
 +10. AR Fox vs. Brian Myers\\
 +11. Last Man Standing Match: JT Dunn vs. Chris Hero\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2014/07/27 - Providence, RI - "​AMERICANRANA 2014" [2 DISC-SET]**\\
 +01. 11 Tag Team Battle Royal w/ Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro), Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers), Team Friendship (Mark Shurman & Scotty Slade), Third oLeg (Johnny Cockstrong & The Usurper), The Old Bucks (Ryan Doon & Will Noonan), EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik), Flawless And Lawless (Blake Morris & Rex Lawless), The Minute Men (Devin Blaze & Tommy Trainwreck),​ The Influence (Jason Devine & Mike Montero), Team Create-A-Pro (Dorian Graves & VSK), Crusade For Change (Darius Carter & TJ Marconi)\\
 +02. Fear And Loathing (Aaron Epic & Dave Cole) vs. Sex And Candy (Pinkie Sanchez & Sugar Dunkerton)\\
 +03. Throw In The Towel Match: Anthony Stone vs. Nicholas Kaye\\
 +04. Eddie Edwards vs. Biff Busick\\
 +05. Brian Myers vs. Ryan Rush\\
 +06. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. The Best Friends (Chuck Taylor & Trent)\\
 +07. First Blood Match: Jimmy Jacobs vs. Eric Corvis\\
 +08. European Rules Match: Tommaso Ciampa vs. Drew Gulak\\
 +09. Kimber Lee vs. Silver Ant\\
 +10. The Young Bucks (Matt Jackson & Nick Jackson) vs. The Juicy Product (David Starr & JT Dunn)\\
 +11. Michael Elgin vs. Chris Dickinson\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2015/03/01 - Providence, RI - "KING OF ARTS" [2 DISC-SET]**\\
 +01. New York's Finest (Cherry Bomb & Colin Delaney & Dick Justice & Jay Freddie & Pepper Parks) vs. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Chris Dickinson & Jaka & Mike Draztik & Pinkie Sanchez)\\
 +02. John Silver vs. Ryan Galeone\\
 +03. Brian Fury vs. "Hot Sauce" Tracy Williams\\
 +04. Darius Carter vs. Matt Tremont\\
 +05. Biff Busick & Drew Gulak vs. Team Tremendous\\
 +06. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) & Garden State Gods (Eric Corvis & Myke Quest) & Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers) & Qefka the Quiet & Silver Ant vs. Devastation Corporation (Flex RumbleCrunch & Max SmashMaster) & Devin Blaze & Soldier Ant & Flawless & Lawless (Blake Morris & Rex Lawless) & JÖTNAR (Nokken & Tursas)\\
 +07. Chris Hero & JT Dunn vs. David Starr & Eddie Kingston\\
 +08. CLL Championship Ladder match: Shynron vs. AR Fox vs. Shynron\\
 +09. No DQ Match: Chris Dickinson vs. Kimber Lee\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2015/04/26 - Providence, RI - "​SCORNED"​**\\
 +01. AR Fox vs. Mike Bailey\\
 +02. John Silver vs. Orange Cassidy\\
 +03. Alex Reynolds vs. Ryan Galeone\\
 +04. ISW Other Title - Four Way Match: Fluffy vs. Buxx Belmar vs. Dave Cole vs. Gran Akuma\\
 +05. Matt Tremont vs. Steve Corino\\
 +06. Kimber Lee vs. Pinkie Sanchez\\
 +07. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant)\\
 +08. Donovan Dijak vs. Jack Connor\\
 +09. Black Baron & Moose vs. Elijah Evans IV & Ethan Case\\
 +10. JT Dunn vs. David Starr\\
 +1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2015/04/26 - Providence, RI - "WHEN SATAN RULES HIS WORLD"​**\\
 +01. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Jaka & Mike Draztik) vs. The Nation Of Intoxication (Danny Havoc & Devon Moore & Lucky 13)\\
 +02. Tracy Williams vs. Connor Claxton\\
 +03. The Minute Men (Devin Blaze & Tommy Trainwreck) vs. The Symbiote (Davey Vega & Rickey Shane Page)\\
 +04. The Crusade For Change (Darius Carter & TJ Marconi) vs. The Garden State Gods (Eric Corvis & Myke Quest)\\
 +05. Brian Fury vs. Heidi Lovelace\\
 +06. Anything Goes Match: Chris Dickinson vs. Nick Gage\\
 +07. War Machine (Hanson & Raymond Rowe) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry)\\
 +08. The Hooligans (Devin Cutter & Mason Cutter) vs. Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois)\\
 +09. Anything Goes Match: Eddie Kingston vs. Stockade\\
 +10. The Young Bucks vs. Ninjas With Altitude (Kitsune & Shynron)\\
 +1 Disc - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2015/05/31 - Providence, RI - "THE REAL THING" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Chris Hero & JT Dunn vs. Bill Carr & Dan Barry\\
 +02. Brandon Watts & Randy Summers & Ryan Galeone vs. Alex Reynolds & John Silver & Rex Lawless\\
 +03. Donovan Dijak vs. Eddie Edwards\\
 +04. Matt Taven & Michael Bennett vs. Davey Cash & Kris Pyro\\
 +05. CLL International All Star Title: Shynron vs. Kimber Lee\\
 +06. No DQ Match: The Hooligans (Devin Cutter & Mason Cutter) vs. Matt Tremont & Stockade\\
 +07. Nick Gage vs. Jaka\\
 +08. Da Hit Squad (Mafia & Monsta Mack) vs. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik)\\
 +09. Samoa Joe vs. Chris Dickinson\\
 +10. Handicap War Games Match: The Garden State Gods (Eric Corvis & Myke Quest) & The Symbiote (Davey Vega & Rickey Shane Page) vs. Crusade For Change (Darius Carter & TJ Marconi) & The Minute Men (Devin Blaze & Tommy Trainwreck) & Dany Only\\
 +2 Discs - 225 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2015/06/27 - Providence, RI - "​AMERICANRANA 2015" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Mike Bailey vs. Danny Cannon\\
 +02. The Kingdom (Matt Taven & Michael Bennett) vs. Fourth Gunn (Biff Busick & Drew Gulak)\\
 +03. The Garden State Gods (Eric Corvis & Myke Quest) vs. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) vs. The Symbiote (Davey Vega & Rickey Shane Page) vs. Anthony Stone & Nicholas Kaye\\
 +04. David Starr vs. Johnny Gargano\\
 +05. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. Brian Myers & Ryan Galeone\\
 +06. Casket Match: Matt Tremont vs. Stockade\\
 +07. Tracy Williams vs. AR Fox\\
 +08. The Best Friends (Chuck Taylor & Trent) vs. Dan Barry & Dick Justice\\
 +09. Donovan Dijak vs. Brian Fury\\
 +10. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Chris Dickinson & Jaka & Mike Draztik & Pinkie Sanchez) vs. Mafia & Monsta Mack & Eddie Kingston & Nick Gage & Shynron\\
 +11. Kimber Lee vs. Heidi Lovelace\\
 +12. Chris Hero & JT Dunn vs. The Young Bucks\\
 +2 Discs - 225 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING – 2015/10/25 – Providence, RI - „GRATITUDE ERA“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Tracy Williams vs. AR Fox\\
 +02. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. John Silver & Rex Lawless\\
 +03. Sugar Dunkerton vs. Stockade\\
 +04. David Starr vs. Matthew Palmer\\
 +05. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. The Crusade For Change (Darius Carter & TJ Marconi)\\
 +06. Donovan Dijak vs. Jonathan Gresham\\
 +07. Team Fireband (Anthony Greene & Brian Fury & Brick Mastone & Cam Zagami & Travis Gordon) vs. Team Hardcore Jesus (Ace Romero & Anthony Stone & Davey Cash & Kris Pyro & Xavier Bell)\\
 +08. Shynron vs. The Amazing Red\\
 +09. The Kingdom (Matt Taven & Michael Bennett) vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack)\\
 +10. JT Dunn vs. Jaka\\
 +11. Chris Dickinson vs. JT Dunn\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2015/11/28 - Providence, RI - "​TOURNAMENT FOR TOMORROW 4 - NIGHT # 1" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Matt Tremont vs. Jonathan Gresham\\
 +02. Tournament For Tomorrow 4 - Round 1: Kimber Lee & Shynron vs. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) vs. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers) vs. Mike Graca & Smiley\\
 +03. Tournament For Tomorrow 4 - Round 1: David Starr vs. Francis Kipland Stevens vs. Pinkie Sanchez vs. Tommy Trainwreck\\
 +04. Tournament For Tomorrow 4 - Round 1: EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy) vs. Massage NV (Dorian Graves & VSK) vs. The Submission Squad (Evan Gelistico & Gary Jay)\\
 +05. Tournament For Tomorrow 4 - Round 1: Ryan Galeone vs. Rex Lawless vs. The Black Baron vs. TJ Marconi\\
 +06. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +07. Eric Spicely vs. Chuck O'Neil (Special Ref: Matt Riddle)\\
 +08. Tournament For Tomorrow 4 - Round 1: The Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. Dub Boys (Dave McCall & Nate Carter) vs. The Scumbag Nation (Logan Black & Riley) vs. The Amazing Gulaks (Drew Gulak & Rory Gulak)\\
 +09. Tournament For Tomorrow 4 - Round 1: Lio Rush vs. Charade vs. Devin Blaze vs. Travis Gordon\\
 +10. Tournament For Tomorrow 4 - Round 1: Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack) vs. The Devastation Corporation (Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster) vs. The Viking War Party (Frank Wyatt & The American Viking) vs. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver)\\
 +11. Tournament For Tomorrow 4 - Round 1: Brian Fury vs. Darius Carter vs. Jay Freddie vs. Tracy Williams\\
 +12. Donovan Dijak vs. JT Dunn\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING – 2015/12/27 – Providence, RI - „FETE FINALE“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Fans Bring The Weapons Match: Matt Tremont vs. Sugar Dunkerton\\
 +02. Eight Man Tag Team Street Fight: Angel Ortiz & Mike Draztik & Jaka & Pinkie Sanchez vs. Anthony Gangone & Darius Carter & TJ Marconi & Tommy Trainwreck\\
 +03. Drew Gulak & Matthew Riddle vs. Chuck O'Neil & Eric Spicely\\
 +04. Brian Fury vs. David Starr\\
 +05. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack) vs. The Strong Style Thugs (Homicide & Low Ki)\\
 +06. Sami Callihan vs. Joey Janela\\
 +07. Chris Hero vs. JT Dunn\\
 +08. Donovan Dijak vs. Tommaso Ciampa\\
 +09. Chris Dickinson vs. Kimber Lee\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/01/31 - Somerville, MA - "THE DREAM LEFT BEHIND"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Steel Cage Match: JT Dunn vs. Joey Janela\\
 +02. Ryan Galeone vs. Jonathan Gresham\\
 +03. Matt Riddle vs. Chuck O'Neil (Special Ref: Drew Gulak)\\
 +04. Johnny Gargano & Tommaso Ciampa vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack)\\
 +05. Zack Sabre Jr. vs. Brian Fury\\
 +06. Shynron vs. Travis Gordon\\
 +07. Chris Hero vs. Matt Tremont\\
 +08. The Crusade For Change (Anthony Gangone & Darius Carter & TJ Marconi) vs. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Jaka & Mike Draztik)\\
 +09. Submission Match: AR Fox vs. Tracy Williams\\
 +10. Heidi Lovelace & Kimber Lee vs. The United States Death Machine (Chris Dickinson & Sami Callihan)\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING – 2016/04/24 – Somerville, MA – HEAD OVER HEELS“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. CLL International All Star Title: Shynron vs. Chuck Taylor\\
 +02. Anthony Gangone & Daruis Carter & Devin Blaze & TJ Marconi & Tommy Trainwreck vs. Johnny Cockstrong & Darian Graves & VSK & Brandon Watts & Randy Summers\\
 +03. Matthew Riddle vs. Suge D\\
 +04. Angel Ortiz & Jaka & Mike Draztik vs. Fire Ant & Silver Ant & Soldier Ant\\
 +05. Jonathan Gresham & Jordynne Grace vs. Ryan Galeone & Veda Scott\\
 +06. Kimber Lee vs. Colt Cabana\\
 +07. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack) vs. Death By Elbow (Chris Hero & JT Dunn)\\
 +08. Chris Dickinson vs. Donovan Dijak\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/05/29 - Providence, RI - "C5 - A FUNDRAISER FOR BRANDON WATTS" [2 DISC-SET]**\\
 +01. No DQ Tag Team Match:  Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) vs. Anthony Stone & Dave Cole\\
 +02. Xavier Bell vs. Conor Claxton\\
 +03. Massage NV (Dorian Graves & VSK) vs. The Cam-An Connection (Anthony Greene & Cam Zagami)\\
 +04. Chuck O'Neil vs. Brian Fury\\
 +05. Matthew Riddle vs. Tommaso Ciampa\\
 +06. LuFisto vs. Jordynne Grace\\
 +07. Tracy Williams vs. Suge D\\
 +08. David Starr vs. Joey Janela\\
 +09. Ten Man Tag Team Match: The Crusade For Change (Anthony Gangone & Darius Carter & Devin Blaze & TJ Marconi & Tommy Trainwreck) vs. Team NYWC (Anthony Nese & Blake Morris & Randy Summers & Rex Lawless & Stockade)\\
 +10. Jonathan Gresham vs. John Silver\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/06/26 - Somerville, MA - “RIPPED OFF IN THE PRIME OF LIFE” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Steel Cage European Rules Match: Matthew Riddle vs. Chuck O'​Neil\\
 +02. Dave Cole vs. Anthony Stone\\
 +03. Brian Fury vs. Suge D\\
 +04. The Crusade For Change (Anthony Gangone & Darius Carter & Devin Blaze & TJ Marconi & Tommy Trainwreck) vs. Team HOG (Isiah Kassidy & Ken Broadway & Marq Quen & Smiley & Sonya Strong)\\
 +05. John Silver vs. Keith Lee\\
 +06. Tommaso Ciampa vs. David Starr\\
 +07. Jordynne Grace vs. Taeler Hendrix\\
 +08. Scarlet And Graves (Dave Crist & Dezmond Xavier & Zachary Wentz) vs. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Jaka & Mike Draztik)\\
 +09. Jonathan Gresham vs. Zack Sabre Jr.\\
 +10. Death By Elbow (Chris Hero & JT Dunn) vs. Chris Dickinson & Donovan Dijak\\
 +2 Disc - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/07/17 - Melrose, MA - “FLESH”\\
 +**01. Jonathan Gresham vs. Zack Sabre jr.\\
 +02. LuFisto vs. Veda Scott\\
 +03. Angel Ortiz & Jaka & Mike Draztik vs. Dan Maff & Monsta Mack & Brian Fury\\
 +04. Chris Dickinson vs. Pinkie Sanchez\\
 +05. Matthew Riddle vs. Tommaso Ciampa\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iPPV
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/07/31 - Providence, RI - “AMERICANRANA 2016” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Keith Lee vs. Brian Cage\\
 +02. AR Fox vs. Matt Tremont\\
 +03. The Crusade For Change (Anthony Gangone & Darius Carter & Devin Blaze & TJ Marconi & Tommy Trainwreck) vs. The Strong Style Squad (B-Boy & Dan Maff & Eddie Kingston & Homicide & Monsta Mack)\\
 +04. Chris Hero vs. Kimber Lee\\
 +05. Donovan Dijak vs. Chris Dickinson vs. JT Dunn\\
 +06. Iron Man Heavy Metal Title: Suge D vs. Joey Ryan vs. Tanya Cornell\\
 +07. Matt Riddle vs, John Silver\\
 +08. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Jaka & Mike Draztik) vs. Catch Point (Drew Gulak & TJ Perkins & Tracy Williams)\\
 +09. David Starr vs. Johnny Gargano\\
 +10. Iron Man Heavy Metal Title: Johnny Cockstrong vs. Joey Ryan\\
 +11. Brian Fury vs. Tommaso Ciampa\\
 +12. ⅔ Falls Match: Jonathan Gresham vs. Zack Sabre Jr.\\
 +2 Discs - 225 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/08/13 - Providence, RI - “GREATEST RIVALS ROUND ROBIN”\\
 +**01. Mike Draztik vs. Chris Dickinson\\
 +02. Jaka vs. Angel Ortiz\\
 +03. Angel Ortiz vs. Chris Dickinson\\
 +04. Mike Draztik vs. Jaka\\
 +05. Chris Dickinson vs. Jaka\\
 +06. Angel Ortiz vs. Mike Draztik\\
 +1 Disc - 90 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/08/28 - Providence, RI - “BATTLE OF WHO COULD CARE LESS” [2 DISC-SET]\\
 +**01. David Starr vs. Eddie Edwards\\
 +02. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) & Anthony Stone vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack) & Brian Fury\\
 +03. Four Way Match: LuFisto vs. Alexxis vs. Jordynne Grace vs. Veda Scott\\
 +04. The Crusade For Change (Anthony Gangone & Darius Carter & Devin Blaze & TJ Marconi & Tommy Trainwreck) vs. Fred Yehi & Peter Kaasa & Prince Apollo & Shynron & The Black Baron\\
 +05. Keith Lee vs. AR Fox\\
 +06. Chuck O'Neil vs. Dan Barry\\
 +07. Jonathan Gresham vs. Tracy Williams\\
 +08. Matthew Riddle vs. Chris Dickinson\\
 +09. Donovan Dijak vs. Tommy End\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/10/02 - Somerville, MA - "MIDAS TOUCH" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Chris Dickinson vs. Tracy Williams\\
 +02. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Mike Draztik & Pinkie Sanchez) vs. Dorian Graves & Joey Ryan & VSK\\
 +03. Matthew Riddle vs. Jaka\\
 +04. Tessa Blanchard vs. Ricochet\\
 +05. Deonna Purrazzo vs. Sonya Strong\\
 +06. Joey Janela vs. Jonathan Gresham\\
 +07. War Machine (Hanson & Ray Rowe) vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack)\\
 +08. John Silver vs. Michael Elgin\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/11/06 - Providence, RI - “TOURNAMENT FOR TODAY”\\
 +**01. Tournament For Today 2016 - Round 1: Donovan Dijak vs. John Silver\\
 +02. Tournament For Today 2016 - Round 1: Jonathan Gresham vs. Jaka\\
 +03. Tournament For Today 2016 - Round 1: Matt Riddle vs. Chris Dickinson\\
 +04. Tournament For Today 2016 - Round 1: Zack Sabre Jr. vs. Keith Lee\\
 +05. The American Destroyers (Donovan Dijak & Mikey Webb) vs. Da Hit Squad (Mafia & Monsta Mack)\\
 +06. Tournament For Today 2016 - Semi-Final: Matt Riddle vs. Jonathan Gresham\\
 +07. Tournament For Today 2016 - Semi-Final: Donovan Dijak vs. Zack Sabre Jr.\\
 +08. Tournament For Today 2016 - Final: Matt Riddle vs. Donovan Dijak\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/12/11 - Melrose, MA - “OVER-NITE SENSATION” [2 DISC-SET]\\
 +**01. LuFisto vs. Kimber Lee\\
 +02. John Silver vs. Chris Hero\\
 +03. The Spirit Squad (Kenny & Mikey) vs. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik)\\
 +04. Chris Dickinson vs. Jeff Cobb\\
 +05. Matthew Riddle vs. Dan Berry\\
 +06. Jonathan Gresham vs. Ricochet\\
 +07. Alexxis & Taeler Hendrix vs. Deonna Purrazzo & Jordynne Grace\\
 +08. wXw Shotgun Title: David Starr vs. AR Fox\\
 +09. Brian Fury vs. Donovan Dijak\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iPPV
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2016/12/29 - Providence, RI - “PARTY ANIMALS” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Chris Hero vs. Keith Lee\\
 +02. BroSteel (Chuck O'Neil & Matt Riddle) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry)\\
 +03. Pinkie Sanchez vs. Tracy Williams\\
 +04. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack) vs. The Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka)\\
 +05. Kimber Lee's Farewell Match: Kimber Lee vs. Donovan Dijak\\
 +06. Sonya Strong & Veda Scott vs. Jordynne Grace & Karen Q\\
 +07. John Silver vs. Joey Janela\\
 +08. wXw Shotgun Title: David Starr vs. Jonathan Gresham\\
 +09. The American Destroyers (Donovan Dijak & Mikey Webb) vs. Death By Elbow (Chris Hero & JT Dunn)\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/01/28 - Somerville, MA - "​ROBBING PETER"​\\
 +**01. Scarlet And Graves (Dezmond Xavier & Zachary Wentz) & Oi4K (Dave Crist & Jake Crist) vs. Team New England Pro Wrestling Academy (Christian Casanova & Elia Markopoulos & Mikey Webb & Scotty Slade)\\
 +02. Jordynne Grace & LuFisto vs. Davienne & Mistress Belmont\\
 +03. Ryan Galeone vs. Hanson\\
 +04. JT Dunn vs. Brian Milonas\\
 +05. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. The Pretty Boy Killers (Keith Lee & Shane Taylor)\\
 +06. Massage NV (Dorian Graves & VSK) vs. Alpha Sigma Sigma (Anthony Greene & Brick Mastone)\\
 +07. Joey Janela vs. David Starr vs. John Silver vs. Jonathan Gresham\\
 +08. The American Wolves (Davey Richards & Eddie Edwards) vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack)\\
 +09. Brian Cage vs. Donovan Dijak\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/01/29 - Worcester, MA - "​PAYING PAUL"​\\
 +**01. Jonathan Gresham vs. Jay Freddie\\
 +02. Veda Scott vs. Karen Q\\
 +03. Hanson vs. Rex Lawless\\
 +04. Jordynne Grace & LuFisto vs. Alexxis & Taeler Hendrix\\
 +05. Anything Goes Match: David Starr vs. Joey Janela\\
 +06. John Silver vs. Chris Dickinson\\
 +07. The Pretty Boy Killers (Keith Lee & Shane Taylor) vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack)\\
 +08. Matt Riddle vs. Brian Cage\\
 +09. The American Wolves (Davey Richards & Eddie Edwards) vs. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/02/26 - Providence, RI - "UNDER CONSTRUCTION"​ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Tracy Williams vs. Jay Freddie\\
 +02. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers)\\
 +03. Sami Callihan vs. Rex Lawless\\
 +04. Team PAWG (Jordynne Grace & LuFisto) vs. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro)\\
 +05. Jonathan Gresham vs. Chris Dickinson\\
 +06. Massage NV (Dorian Graves & VSK) vs. Chuck Taylor & Orange Cassidy\\
 +07. JT Dunn vs. Michael Elgin\\
 +08. Jaka vs. Keith Lee\\
 +09. Joey Janela & Penelope Ford vs. Ryan Galeone & Veda Scott\\
 +10. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack) vs. XXXL (Ace Romero & Brian Milonas)\\
 +11. BroSteel (Chuck O'Neil & Matt Riddle) vs. The American Destroyers (Donovan Dijak & Mikey Webb)\\
 +12. John Silver vs. Zack Sabre jr.\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/03/19 - Worchester, MA - "7 YEARS OF BAD WILL"​\\
 +**01. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. Ace Romero & Brian Milonas\\
 +02. Chuck O'Neil vs. Dave Cole\\
 +03. Chris Dickinson & Jordynne Grace vs. Alpha Sigma Sigma (Anthony Greene & Brick Mastone)\\
 +04. Jaka vs. Brandon Watts\\
 +05. Matt Riddle vs. Matt Tremont\\
 +06. JT Gunn vs. Rex Lawless\\
 +07. Colt Cabana & Dick Justice & Kikutaro vs. Massage NV (Dorian Graves & VSK) & Johnny Cockstrong\\
 +08. Four Way Elimination Match: John SIlver vs. Jay Freedie vs. Jonathan Gresham vs. Tracy Williams\\
 +09. Donovan Dijak vs. Mikey Webb\\
 +10. Joey Janela & Penelope Ford vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack)\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/04/01 - Fern Park, FL - "​CAFFEINE"​**\\
 +01. Keith Lee vs. Jeff Cobb\\
 +02. LuFisto vs. Deonna Purrazzo\\
 +03. Angel Ortiz &​ Chris Dickinson & Jaka & Mike Draztik vs. Chuck Taylor &​ Orange Cassidy & Bill Carr & Dan Barry\\
 +04. David Starr vs. Sami Callihan\\
 +05. Joey Janela & Penelope Ford vs. The World'​s Cutest Tag Team (Candice LeRae & Joey Ryan)\\
 +06. John Silver vs. AR Fox\\
 +07. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack) vs. The Unbreakable F'N Machines (Brian Cage & Michael Elgin)\\
 +08. Matt Riddle vs. Donovan Dijak\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iPPV
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/04/29 - Enfield, CT - "​LOOKING CALIFORNIA"​\\
 +**01. David Starr vs. Jay Freddie\\
 +02. Jordynne Grace vs. Deonna Purrazzo\\
 +03. Jonathan Gresham vs. Michael Elgin\\
 +04. Dick Justice vs. Jarek 1-20\\
 +05. Angel Ortiz & Chris Dickinson & Jaka & Mike Draztik vs. Dave Crist & Jake Crist & Dezmond Xavier & Zachary Wentz\\
 +06. LuFisto vs. Penelope Ford\\
 +07. Tracy Williams vs. Ace Romero\\
 +08. John Silver vs. Kyle O'​Reilly\\
 +09. Joey Janela vs. Donovan Dijak\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/05/20 - Somerville, MA - "DEATH KNELL"​\\
 +**01. Jordynne Grace vs. Jonathan Gresham\\
 +02. Chuck O'Neil vs. Kyle The Beast\\
 +03. AR Fox vs. Brandon Watts\\
 +04. David Starr vs. Tessa Blanchard\\
 +05. Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois) vs. XXXL (Ace Romero & Brian Milonas)\\
 +06. Four Way Match: Wheeler YUTA vs. Mikey Webb vs. Rex Lawless vs. Ryan Galeone\\
 +07. Maxwell Jacob Friedman vs. Buxx Belmar\\
 +08. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy)\\
 +09. John Silver vs. Sami Callihan\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/06/24 - Melrose, MA - "GO WITH THE FLO" [2 DISC-SET]**\\
 +01. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy) vs. The American Destroyers (Donovan Dijak & Mikey Webb)\\
 +02. Joey Janela vs. Chuck O'​Neil\\
 +03. Shayna Baszler vs. Penelope Ford\\
 +04. Massage NV (Dorian Graves & VSK) vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack)\\
 +05. Wheeler YUTA vs. Maxwell Jacob Friedman\\
 +06. Lucha Rules Tag Team Match: EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy)\\
 +07. Texas Tornado Tag Team Match: Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois) vs. Rex Lawless & Ryan Galeone\\
 +08. Ace Romero vs. JT Dunn\\
 +09. AR Fox vs. Brandon Watts\\
 +10. The Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver)\\
 +11. Matt Riddle vs. Keith Lee\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/07/30 - Worchester, MA - "​AMERICANRANA 2017 - MATINEE SHOW"​\\
 +**01. Brian Milonas vs. Ace Romero\\
 +02. Josh Briggs vs. Cam Zagami\\
 +03. Tracy Williams vs. Mikey Webb\\
 +04. Handicap Match: Mike Verna & Ryan Galeone vs. The Secret City Soldiers (Anthony Stone & Davey Cash & Kris Pyro)\\
 +05. Jay Freddie vs. Rory Gulak\\
 +06. Tom Lawlor vs. Bobby Fish\\
 +07. Brandon Watts vs. AR Fox\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/07/30 - Worchester, MA - "​AMERICANRANA 2017" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Team PAWG (Jordynne Grace & LuFisto) vs. The Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka)\\
 +02. Jonathan Gresham vs. Brian Cage\\
 +03. John Silver vs. JT Dunn\\
 +04. TLC Match: Chuck Taylor vs. Swoggle\\
 +05. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. The Lucha Brothers (Penta el 0M & Rey Fenix)\\
 +06. David Starr vs. Donovan Dijak\\
 +07. Roppongi Vice (Beretta & Rocky Romero) vs. Da Hit Squad (Dan Maff & Monsta Mack)\\
 +08. Joey Janela vs. Matt Riddle\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/08/13 - Boston, MA - "BYE BYE BEAUTIFUL"​\\
 +**01. Wheeler Yuta vs. Rory Gulak\\
 +02. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. Mike Verna & Ryan Galeone\\
 +03. JT Dunn vs. Martin Stone\\
 +04. Brandon Watts vs. Zenshi\\
 +05. Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. The Chosen Bros (Jeff Cobb & Matthew Riddle)\\
 +06. John Silver vs. Zack Gibson\\
 +07. Travis Banks vs. Tracy Williams\\
 +08. Donovan Dijak vs. WALTER\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/09/24 - Worchester, MA - "FAR BEYOND WRESTLING"​ [2 DISC-SET]\\
 +**//Pre Show//\\
 +01. Jay Freddie & Rory Gulak vs. Tony Williams & Wheeler YUTA\\
 +02. Dick Justice vs. Francis Kipland Stevens\\
 +03. Deonna Purrazzo vs. Penelope Ford\\
 +04. Thumbtacks Match: Matt Tremont vs. Ace Romero\\
 +//Main Card\\
 +//05. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. Brandon Watts & Zenshi\\
 +06. Josh Briggs vs. Maxwell Jacob Friedman\\
 +07. Anthony Greene & Brick Mastone & Cam Zagami & Mikey Webb vs. Dorian Graves & VSK & Joey Ryan & Johnny Cockstrong\\
 +08. Martin Stone vs. JT Dunn\\
 +09. The Amityville Project (Mike Verna & Ryan Galeone) vs. Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka)\\
 +10. Brian Milonas vs. John Silver\\
 +11. Team PAWG (Jordynne Grace & LuFisto) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy)\\
 +12. Joey Janela vs. AR Fox\\
 +2 Discs - 225 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/10/28 - Howell, NJ - "DENIM RECRUITS"​**\\
 +01. Kyle The Beast & Jimmy Lloyd & Matt Tremont vs. Team Pazuzu (Jaka & Angel Ortiz & Mike Draztik)\\
 +02. Brandon Watts vs. Jonathan Gresham\\
 +03. Dezmond Xavier vs. Zenshi\\
 +04. Dick Justice vs. Johnny Cockstrong\\
 +05. Da Hit Squad (Monsta Mack & Dan Maff) vs. The H8 Club (Nick Gage & Nate Hatred)\\
 +06. Martin Stone vs. Jon Silver\\
 +07. Chris Dickinson vs. Darby Allin\\
 +08. Team PAWG (Jordynne Grace & Lufisto) vs. Penelope Ford & Maria Manic\\
 +09. Michael Elgin vs. Joey Janela\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/10/29 - Worchester, MA - "​APOCALYPSE DUDES" [2 DISC-SET]**\\
 +//​Pre-Show\\
 +//01. Josh Briggs vs. Brian Milonas\\
 +02. The Amityville Project (Mike Verna & Ryan Galeone) vs. Jay Freddie & Rory Gulak\\
 +03. Sage Philips vs. Dante Caballero\\
 +04. Tracy Williams & Wheeler YUTA vs. Brandon Watts & Zenshi\\
 +05. Ace Romero vs. John Silver\\
 +//Main Card\\
 +//06. Team PAWG (Jordynne Grace & LuFisto) vs. The Hooligans (Devin Cutter & Mason Cutter)\\
 +07. Dick Justice vs. Orange Cassidy\\
 +08. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro) & Alexxis & Anthony Stone vs. Anthony Greene & Brick Mastone & Davienne & Mikey Webb\\
 +09. Matt Riddle vs. JT Dunn\\
 +10. Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. The Viking War Party (Alexander Rudolph & Jake Parnell)\\
 +11. Independent Wrestling Title:​ Jonathan Gresham vs. Flip Gordon\\
 +12. Zack Sabre Jr. vs. Martin Stone\\
 +13. Unbreakable F'N Machines (Brian Cage & Michael Elgin) vs. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik)\\
 +2 Discs - 225 minutes - Source: iPPV
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/11/12 - Somerville, MA - "​UNFROFESSIONAL"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Tournament For Tomorrow 2017 - Round 1: Wheeler YUTA vs. Damien Smith\\
 +02. Team New England Pro Wrestling Academy (Anthony Greene & Brick Mastone & Mikey Webb) vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy & Tripp Cassidy)\\
 +03. Tournament For Tomorrow 2017 - Round 1: Mike Verna vs. Jay Freddie\\
 +04. Rory Gulak vs. Ryan Galeone\\
 +05. Jordynne Grace & Maria Manic & Penelope Ford vs. Massage NV (Dorian Graves & VSK) & Johnny Cockstrong\\
 +06. Tournament For Tomorrow 2017 - Round 1: Josh Briggs vs. Ace Romero\\
 +07. CZW World Heavyweight Title: Rickey Shane Page vs. John Silver\\
 +08. David Starr vs. Martin Stone\\
 +09. Tournament For Tomorrow 2017 - Round 1: Maxwell Jacob Friedman vs. Brandon Watts\\
 +10. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Chris Dickinson & Jaka & Mike Draztik) vs. AR Fox & Jimmy Jacobs & Michael Elgin & Sami Callihan\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/12/10 - Melrose, MA - "COLD BREW" [2 DISC-SET]**\\
 +01. WALTER vs. David Starr\\
 +02. Brian Milonas & Cam Zagami vs. Anthony Greene & Brick Mastone\\
 +03. Tournament For Tomorrow 2017 - Semi-Final:​  Wheeler YUTA vs. Mike Verna\\
 +04. The Amityville Project (Rex Lawless & Ryan Galeone) vs. American Gaijin (Jay Freddie & Rory Gulak)\\
 +05. AR Fox & Austin Theory vs. Brandon Watts & Zenshi\\
 +06. Tournament For Tomorrow 2017 - Semi-Final: Ace Romero vs. Josh Briggs\\
 +07. Matt Riddle vs. Martin Stone\\
 +08. Darby Allin vs. John Silver\\
 +09. Keith Lee vs. Joey Janela\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2017/12/31 - Worcester, MA - "HEAVY LIES THE CROWN" [2 DISC-SET]\\
 +**01. John Silver vs. Jordynne Grace\\
 +02. The Amityville Project (Dan Barry & Mike Verna & Rex Lawless & Ryan Galeone) vs. Joey Ryan & Johnny Cockstrong & Massage NV (Dorian Graves & VSK)\\
 +03. Wheeler YUTA vs. Flip Gordon\\
 +04. TLC Tag Team Match: The Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik)\\
 +05. Matt Tremont vs. Matt Riddle\\
 +06. Keith Lee vs. Josh Briggs\\
 +07. AR Fox vs. Rickey Shane Page\\
 +08. Fans Bring The Weapons Match: Joey Janela vs. David Starr\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/01/27 - Philadelphia,​ PA - "​SPIRIT OF 76" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Powerbomb.tv Independent Title: Jonathan Gresham vs. Mike Quackenbush\\
 +02. Tournament For Tomorrow 2018 - Semi Final - Scramble Match: Maxwell Jacob Friedman vs. Brandon Watts vs. Damien Smith vs. Jay Freddie vs. Josh Briggs vs. Mike Verna\\
 +03. John Silver vs. LuFisto\\
 +04. The Amityville Project (Dan Barry & Rex Lawless & Ryan Galeone) vs. Bill Carr & Brian Cage & Kyle The Beast\\
 +05. Joey Janela vs. Chris Dickinson\\
 +06. Martin Stone vs. Flip Gordon\\
 +07. Orange Cassidy vs. Swoggle\\
 +08. Latin American Exchange (Ortiz & Santana) vs. Tracy Williams & Wheeler YUTA\\
 +09. AR Fox vs. Tessa Blanchard\\
 +10. David Starr vs. Matt Riddle\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/02/24 - Enfield, CT - "I WANT IT ALL" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Janelope (Joey Janela & Penelope Ford) vs. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver)\\
 +02. Martin Stone vs. Wheeler YUTA\\
 +03. The Amityville Project (Mike Verna & Rex Lawless) vs. Massage NV (Dorian Graves & VSK)\\
 +04. DJ Z vs. Brandon Watts\\
 +05. Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. American Strong (Jay Freddie & Rory Gulak)\\
 +06. Orange Cassidy vs. Bill Carr\\
 +07. Rickey Shane Page vs. Josh Briggs\\
 +08. Skylar vs. Jordynne Grace\\
 +09. Tracy Williams vs. Maxwell Jacob Friedman\\
 +10. Nick Gage vs. Joey Janela\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/02/25 - Worcester, MA - "​ABBONDANZA"​ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Brian Milonas & Cam Zagami vs. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro)\\
 +02. Chuck O'Neil vs. Mikey Webb\\
 +03. Anthony Greene vs. Connor Braxton\\
 +04. KTB vs. Brandon Watts\\
 +05. Janelope (Joey Janela & Penelope Ford) vs. Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka)\\
 +06. Josh Briggs vs. DJ Z\\
 +07. Team PAWG (Jordynne Grace & LuFisto) vs. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver)\\
 +08. Dick Justice & Orange Cassidy & Shockwave The Robot vs. The Pull-It Club (Dorian Graves & Johnny Cockstrong & VSK)\\
 +09. GCW Heavyweight Title - Thumbtacks Match: Nick Gage vs. Rickey Shane Page\\
 +10. The Amityville Project (Dan Barry & Mike Verna & Rex Lawless & Ryan Galeone) vs. The Hooligans (Devin Cutter & Mason Cutter) & The Viking War Party (Alexander Rudolph & Jake Parnell)\\
 +11. Tournament For Tomorrow 2018 - Final: Wheeler YUTA vs. Maxwell Jacob Friedman\\
 +12. Latin American Exchange (Ortiz & Santana) vs. American Strong (Jay Freddie & Rory Gulak)\\
 +13. Powerbomb.tv Independent Title - Three Way Elimination Match: Jonathan Gresham vs. Tracy Williams vs. Martin Stone\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/03/18 - East Greenwich, RI - "​HOPE"​\\
 +**01. Joey Janela & Penelope Ford vs. Ortiz & Santana\\
 +02. David Starr vs. Josh Briggs\\
 +03. Mike Verna & Rex Lawless & Ryan Galeone vs. Ace Austin & Myron Reed & Trey Miguel\\
 +04. Orange Cassidy vs. Shockwave The Robot\\
 +05. Matt Tremont & Nick Gage vs. Alex Reynolds & John Silver\\
 +06. Maxwell Jacob Friedman vs. Jordynne Grace\\
 +07. Wheeler YUTA vs. Jonathan Gresham\\
 +08. Chris Dickinson & Jaka vs. Oi4K\\
 +09. Powerbomb TV Independent Title: Tracy Williams vs. Colt Cabana\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/04/05 - Kenner, LA - "LIT UP" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Matt Riddle vs. Deonna Purrazzo\\
 +02. Team PAWG (Jordynne Grace & LuFisto) vs. Latin American Exchange (Ortiz & Santana)\\
 +03. Josh Briggs vs. Davienne\\
 +04. The Twisted Sisters (Holidead & Thunder Rosa) vs. Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka)\\
 +05. Jonathan Gresham vs. Karen Q\\
 +06. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Joey Ryan & Laura James\\
 +07. Powerbomb.tv Independent Title: Tracy Williams vs. Kimber Lee\\
 +08. Four Way Match: Tessa Blanchard vs. Maxwell Jacob Friedman vs. Mia Yim vs. Wheeler YUTA\\
 +09. Jessicka Havok vs. Jimmy Havoc\\
 +10. Janelope (Joey Janela & Penelope Ford) vs. Session Moth Martina & Orange Cassidy\\
 +11. Toni Storm vs. Timothy Thatcher\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iPPV
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/04/28 - Philadalphia,​ PA - "​WELCOME HOME - NIGHT # 1" [2 DISC-SET]\\
 +**01. LAX (Homicide & Ortiz & Santana) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) & Icarus\\
 +02. Maxwell Jacob Friedman vs. Jaka\\
 +03. John Silver vs. Rory Gulak\\
 +04. Chikara Young Lions Cup Title: Cam Zagami vs. Jordynne Grace\\
 +05. Jonathan Gresham vs. Puma King\\
 +06. Orange Cassidy vs. Johnny Cockstrong\\
 +07. Joey Janela & Orange Cassidy vs. Tracy Williams & Wheeler YUTA\\
 +08. Matt Riddle vs. Josh Briggs\\
 +09. Kimber Lee v. Tessa Blanchard\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/04/29 - Worcester, MA - "​WELCOME HOME - DAY # 2" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Kimber Lee vs. Jordynne Grace\\
 +02. Shockwave The Robot vs. Bill Carr\\
 +03. Cam Zagami vs. Wheeler YUTA\\
 +04. Handicap No DQ Match:​ Jonathan Gresham & Stokely Hathaway vs. Nick Gage\\
 +05. Josh Briggs vs. Martin Stone\\
 +06. Puma King vs. Flip Gordon\\
 +07. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. Massage NV (Dorian Graves & VSK)\\
 +08. Maxwell Jacob Friedman vs. Matt Riddle\\
 +09. Team Pazuzu (Angel Ortiz & Chris Dickinson & Jaka & Mike Draztik) vs. The Amityville Project (Dan Barry & Mike Verna & Rex Lawless & Ryan Galeone)\\
 +10. Powerbomb.tv Independent Title: Tracy Williams vs. Joey Janela\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/05/26 - East Greenwich, RI - "SOLID GOLD"​ **\\
 +01. LuFisto vs. AR Fox\\
 +02. Chuck Taylor vs. Chuck Taylor\\
 +03. Bill Carr vs. Ryan Galeone\\
 +04. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. The Dream Team (Jonathan Gresham & Thomas Sharp)\\
 +05. Keith Lee vs. Jerome Daniels\\
 +06. David Starr vs. Penelope Ford\\
 +07. Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. Massage NV (Dorian Graves & VSK)\\
 +08. Kimber Lee vs. Josh Briggs\\
 +09. Ringkampf (Timothy Thatcher & WALTER) vs. Latin American Exchange (Ortiz & Santana)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/05/27 - Worchester, MA - "ALL DAY" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Chris Dickinson & Jaka & Ortiz & Santana vs. Adrian Alanis & Leon Ruff & Liam Gray & Tommy Maserati\\
 +02. AR Fox vs. Jerome Daniels\\
 +03. CHIKARA Young Lions Cup: Cam Zagami vs. Green Ant\\
 +04. Josh Briggs vs. Jonathan Gresham\\
 +05. Joey Janela vs. WALTER\\
 +06. Robo the Punjabi Lion vs. Anthony Greene\\
 +07. Wheeler YUTA vs. Matt Riddle\\
 +08. Mia Yim vs. Keith Lee\\
 +2 Discs - 310 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/07/29 - Worcester, MA - "​AMERICANRANA 2018" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Team Pazuzu (Chris Dickinson & Jaka & Ortiz & Santana) vs. Team WWR (Jordynne Grace & Kimber Lee & Mia Yim & Skylar)\\
 +02. AR Fox vs. Anthony Greene\\
 +03. Josh Briggs vs. Brody King\\
 +04. Trent vs. Jonathan Gresham\\
 +05. The Hate Club (Matt Tremont & Nick Gage) vs. The Filthy Bros (Matt Riddle & Filthy Tom Lawlor)\\
 +06. Boomer Hatfield & Fire Ant & Mike Quackenbush & Solo Darling vs. Merlok & The Whisper & Travis Huckabee & Volgar\\
 +07. Powerbomb.tv Independent Title: Tracy Williams vs. Wheeler YUTA\\
 +08. Four Way Tag Team Match: The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. Massage Force (Dorian Graves & VSK) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy)\\
 +09. Brian Cage vs. PCO\\
 +10. No Ropes Barbed Wire Match: David Starr vs. Joey Janela\\
 +2 Discs - 240 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/09/16 - East Greenwich, RI - "FEAST CHAMPIONSHIP WRESTLING"​\\
 +**01. Colt Cabana vs. Orange Cassidy\\
 +02. Faye Jackson vs. Solo Darling\\
 +03. Swoggle vs. Shockwave The Robot\\
 +04. Chris Dickinson vs. Arik Cannon\\
 +05. Feast Championship Wrestling Title: Joey Ryan vs Cheeseburger\\
 +06. Donut Match: Super Cop Dick Justice vs. Puf\\
 +1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/09/16 - East Greenwich, RI - "​SOMEBODY'​S FAREWELL, PROBABLY"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. LuFisto vs. Viper\\
 +02. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver)\\
 +03. Bill Carr vs. Jay Freddie\\
 +04. Brandon Watts vs. Anthony Greene\\
 +05. Brian Milonas & Cam Zagami vs. The Amityville Project (Mike Verna & Rex Lawless)\\
 +06. Powerbomb.tv Independent Title: Tracy Williams vs. Filthy Tom Lawlor\\
 +07. Willow Nightingale vs. Penelope Ford\\
 +08. Josh Briggs vs. Ryan Galeone\\
 +09. Wheeler YUTA vs. Jaka\\
 +10. Nick Gage vs. Maxwell Jacob Friedman\\
 +11. Brian Cage vs. Jordynne Grace\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/09/30 - Worcester, MA - "​PLEASE COME BACK" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Kevin Lee Davidson vs. Vinny Pacifico\\
 +02. LuFisto vs. Trixie Tash\\
 +03. Four Way Tag Team Match: EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. The Amazing Graysons (JP Grayson & Tommy Grayson) vs. Project Generation (Evander James & Mantequilla) vs. Zoltan (Kris Kage & Whiplash)\\
 +04. Wheeler YUTA vs. Jaxon Stone\\
 +05. The Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. Brandon Webb & Teddy Goodz\\
 +06. Powerbomb.tv Independent Title: Tracy Williams vs. Travis Huckabee\\
 +07. Coach Mammone vs. Mick Moretti\\
 +08. Kris Stadtlander vs. John Silver\\
 +09. Josh Briggs vs. Curt Stallion\\
 +10. Orange Cassidy vs. Marko Stunt\\
 +11. AR Fox vs. Tony Deppen\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/10/31 - Worcester, MA - "​IT'​S ALIVE" [2 DISC-SET]\\
 +**01. John Walters vs. Jonathan Gresham\\
 +02. Brandon Watts & David Starr vs. Tracy Williams & Wheeler YUTA\\
 +03. No DQ Match: Stokely Hathaway vs. UltraMantis Black\\
 +04. Kimber Lee vs. Harlow O'​Hara\\
 +05. Josh Briggs vs. Luchasaurus\\
 +06. Kris Stadtlander vs. Matt Cross\\
 +07. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. The Twisted Sisters (Holidead & Thunder Rosa)\\
 +08. Anthony Greene vs. Joey Ryan\\
 +09. Chris Dickinson vs. Jimmy Jacobs\\
 +10. PCO vs. Maxwell Jacob Friedman\\
 +11. Thumbtack Match: Nick Gage vs. G-Raver\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/11/24 - Philadelphia,​ PA - "TFT 2018 - NIGHT 1" [2 DISC-SET]\\
 +**01. TFT 2018 - Round 1: The Beaver Boys (Jon Silver & Alex Reynolds) vs. Aeroform (Louis Lyndon & Flip Kendrick)\\
 +02. TFT 2018 - Round 1: F.I.S.T. (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Jollyville Fuckits (Russ Myers & T-Money)\\
 +03. TFT 2018 - Round 1: Milk Chocalate (Randy Summers & Brandon Watts) vs. Mike Verna & Rex Lawless\\
 +04. TFT 2018 - Round 1: American Strong (Jay Freddie & Rory Gulak) vs. Viking War Party (Jake Parnell & Alex Herzog)\\
 +05. Orange Cassidy vs. Stokely Hathaway\\
 +06. TFT 2018 - Round 1: Cam Zagami & Brian Milonas vs. No New Friends (Kevin Lee Davidson & Danny Adams)\\
 +07. TFT 2018 - Round 1: Massage Crew (Dorian Graves & VSK) vs. Shook Crew (Max Caster & Bryce Donovan)\\
 +08. TFT 2018 - Round 1: Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka) vs. The Hooligans (Devon Cutter & Mason Cutter)\\
 +09. Hot Wheelz (Tracy Williams & Wheeler YUTA) vs. SADKAMPF (Dominic Garrini & Kevin Ku)\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/11/25 - Worcester, MA - "TFT 2018 - NIGHT 2" [Kickoff Show]\\
 +**01. TFT 2018 - Quarterfinal:​ Cam Zagami & Brian Milonas vs. The Hooligans (Devon Cutter & Mason Cutter)\\
 +02. TFT 2018 - Quarterfinal:​ Massage Crew (Dorian Graves & VSK) vs. Viking War Party (Jake Parnell & Alex Herzog)\\
 +03. TFT 2018 - Quarterfinal:​ Hot Wheelz (Tracy Williams & Wheeler YUTA) vs. F.I.S.T. (Tony Deppen & Travis Huckabee)\\
 +04. TFT 2018 - Quarterfinal:​ Mike Verna & Rex Lawless vs. The Beaver Boys (Jon Silver & Alex Reynolds)\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/11/25 - Worcester, MA - "TFT 2018 - NIGHT 2" [Main Show - 2 DISC-SET]\\
 +**01. The OGz (Eddie Kingson & Homicide) vs. Doom Patrol (Chris Dickinson & Jaka)\\
 +02. Colt Cabana vs. Stokely Hathaway\\
 +03. Skylar vs. Karen Q\\
 +04. TFT 2018 - Semi-Final: Viking War Party (Jake Parnell & Alex Herzog) vs. The Beaver Boys (Jon Silver & Alex Reynolds)\\
 +05. TFT 2018 - Semi-Final: The Hooligans (Devon Cutter & Mason Cutter) vs. Hot Wheelz (Tracy Williams & Wheeler YUTA)\\
 +06. Powerbomb TV Title - No. 1 Contenders Match: Orange Cassidy vs. David Starr\\
 +07. Anthony Greene vs. Coach Mammone\\
 +08. Jonathan Gresham vs. Thomas Sharpe\\
 +09. TFT 2018 - Final: The Beaver Boys (Jon Silver & Alex Reynolds) vs. Hot Wheelz (Tracy Williams & Wheeler YUTA)\\
 +10. EYFBO (Santana & Ortiz) vs. Massage Force (Dorian Graves & VSK)\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/12/16 - East Greenwich, RI - "​BEYOND vs. CHIKARA: EXTREME WARFARE REVENGE"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Stokely Hathaway vs. Icarus\\
 +02. Travis Huckabee vs. Jay Freddie\\
 +03. BLANK vs. Orange Cassidy\\
 +04. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Ryan Galeone\\
 +05. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab)\\
 +06. Solo Darling vs. Penelope Ford\\
 +07. Feast World Heavyweight Title: Cheeseburger vs. Dick Justice\\
 +08. Chris Dickinson vs. Boomer Hatfield\\
 +09. Ophidian vs. Wheeler YUTA\\
 +10. Nick Gage vs. Fire Ant\\
 +11. Powerbomb.tv Independent Title: Tracy Williams vs. Hallowicked\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2018/12/31 - Worcester, MA - "HEAVY LIES THE CROWN '​18"​ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Kimber Lee & Kylie Rae & Penelope Ford & Skylar vs. The Twisted Sisters (Holidead & Thunder Rosa) & Harlow O'Hara & Shotzi Blackheart\\
 +02. Wheeler YUTA vs. John Walters\\
 +03. Powerbomb.tv Independent Title - No. 1 Contendership Match: Eddie Kingston vs. Stokely Hathaway\\
 +04. Matt Cross vs. Andrew Everett\\
 +05. Chris Dickinson vs. David Starr\\
 +06. Kris Stadtlander vs. Maxwell Jacob Friedman\\
 +07. Timothy Thatcher vs. Simon Grimm\\
 +08. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale)\\
 +09. Powerbomb.tv Independent Title: Tracy Williams vs. Orange Cassidy\\
 +10. Fans Bring The Weapons Match: Josh Briggs vs. Nick Gage\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/02/24 - East Greenwich, RI - "​TREASURE HUNT"​\\
 +**01. Four Way Match: Gabriel Skye vs. Alexander Thorne vs. Mantis vs. Tristan Tye\\
 +02. Treasure Hunt Tournament - Round 1: Chris Dickinson vs. Willow Nightingale\\
 +03. Treasure Hunt Tournament - Round 1: Wheler Yuta vs. Jordynne Grace\\
 +04. Treasure Hunt Tournament - Round 1: Josh Briggs vs. Solo Darling\\
 +05. Treasure Hunt Tournament - Round 1: David Starr vs. Kris Stadtlander\\
 +06. Treasure Hunt Tournament - Semi-Final: Chris Dickinson vs. Josh Briggs\\
 +07. Treasure Hunt Tournament - Semi-Final: Kris Stadtlander vs. Jordynne Grace\\
 +08. Lisa Marie Varon vs. Anthony Greene\\
 +09. Treasure Hunt Tournament - Final: Chris Dickinson vs. Kris Stadtlander\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/04/03 - Worcester, MA - "​UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 1"**\\
 +01. SoCal Uncensored (Christopher Daniels & Frankie Kazarian & Scorpio Sky) vs. Team Pazuzu (Chris Dickinson & Ortiz & Santana)\\
 +02. MJF vs. Kimber Lee\\
 +03. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. Aussie Open (Kyle Fletcher & Mark Davis)\\
 +04. Discovery Gauntlet Match:​ Mick Moretti vs. Gabriel Skye\\
 +05. Kris Stadtlander vs. AR Fox\\
 +06. Brian Cage & Jordynne Grace vs. Session Moth Martina & Orange Cassidy\\
 +07. Masato Tanaka vs. David Starr\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/04/10 - Worcester, MA - "​UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 2"**\\
 +01. Aussie Open (Kyle Fletcher & Mark Davis) vs. Sadkampf (Dominic Garrini & Kevin Ku)\\
 +02. Wheeler YUTA vs. Solo Darling\\
 +03. Discovery Gauntlet Match:​ Mick Moretti vs. Tristian Thai\\
 +04. Maria Manic & Penelope Ford vs. The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett)\\
 +05. Gangrel vs. Anthony Greene\\
 +06. The Great American Born Entertaining Semites (David Starr & MJF) vs. SLITHER (Chris Dickinson & Joey Janela)\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/04/17 - Worcester, MA - "​UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 3"**\\
 +01. Wheeler YUTA vs. Chuck Taylor\\
 +02. Discovery Gauntlet Match:​ Mick Moretti vs. Alex Taveres\\
 +03. Chris Dickinson vs. MJF\\
 +04. Kris Statlander vs. Davienne\\
 +05. Rory Gulak vs. Ophidian\\
 +06. IndependentWrestling.tv Title:​ Orange Cassidy vs. Kylie Rae\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/04/24 - Worcester, MA - "​UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 4"**\\
 +01. Jay Freddie vs. Brandon Thurston\\
 +02. Discovery Gauntlet Match: LD Mantis Montesanti vs. Mick Moretti\\
 +03. Puf vs. Coach Mammone\\
 +04. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks)\\
 +05. Solo Darling vs. Davienne\\
 +06. Team Pazuzu (Chris Dickinson & Ortiz & Santana) vs. The Dynasty (Alexander Hammerstone & MJF & Richard Holliday)\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/01/24 - Toronto, ONT - “TO GREEKTOWN & BEYOND!”**\\
 +01. Greektown Cup Title: RJ City vs. Sonny Kiss\\
 +02. Five Way Match: Kobe Durst vs. Anthony Greene vs. Brent Banks vs. Josh Alexander vs. Seleziya Sparx\\
 +03. Puf vs. Jock Samson\\
 +04. Josh Briggs vs. Trent Gibson\\
 +05. Alexia Nicole vs. Kris Statlander\\
 +06. John Atlas & Space Monkey vs. Maxwell Jacob Friedman & Stokely Hathaway\\
 +07. Three Way Match: Channing Decker vs. Chris Dickinson vs. Kobe Durst\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/05/01 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 4”\\
 +**01. LAX (Ortiz & Santana) vs. Best Friends (Chuck Taylor & Trent)\\
 +02. Discovery Gauntlet Match: Thomas Santell vs. LD Mantis Montesanti\\
 +03. Four Way Match: Solo Darling vs. Ashley Vox vs. Penelope Ford vs. Veda Scott\\
 +04. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers)\\
 +05. Kris Statlander vs. The Whisper\\
 +06. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver) vs. SLITHER (Chris Dickinson & Joey Janela)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/05/05 - North Kingstown, RI - “LETHAL LOTTERY” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Orange Cassidy & Penelope Ford vs. Shockwave The Robot & Veda Scott\\
 +02. Jake Parnell & Solo Darling vs. Dasher Hatfield & Puf\\
 +03. Chris Dickinson & Joey Ryan vs. Ashley Vox & Dick Justice\\
 +04. Curt Stallion & Joey Janela vs. Alex Reynolds & Tony Deppen\\
 +05. Kris Statlander vs. Kimber Lee\\
 +06. Matt Cross vs. Gabriel Skye\\
 +07. Stevie Richards vs. Anthony Greene\\
 +08. Josh Briggs vs. VSK\\
 +09. Battle Bowl Battle Royal\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/05/08 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 5”\\
 +**01. Chris Dickinson vs. Josh Briggs\\
 +02. Discovery Gauntlet Match: Thomas Santell vs. Brad Hollister\\
 +03. Eric Corvis & Johnny Cockstrong & Nicholas Kaye vs. Chase Burnett & Jefferson Saint & Zane Silver\\
 +04. Joey Janela vs. Matt Cross\\
 +05. IndependentWrestling.tv Title: Orange Cassidy vs. Jordynne Grace\\
 +06. Death Match: Rickey Shane Page vs. Eric Ryan\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/05/15 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 7” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks)\\
 +02. Jay Freddie vs. Alex Reynolds\\
 +03. Chuck O'Neil vs. Rory Gulak\\
 +04. Chris Dickinson vs. Eddie Kingston\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Thomas Santell vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +06. Solo Darling vs. Shazza McKenzie\\
 +07. John Silver vs. Brandon Thurston\\
 +08. David Starr vs. Josh Briggs\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/05/22 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 8”**\\
 +01. Skylar vs. Solo Darling\\
 +02. Discovery Gauntlet Match: Thomas Santell vs. Jaxon Stone\\
 +03. Nick Gage vs. Josh Briggs\\
 +04. Ophidian vs. The Whisper\\
 +05. The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett) vs. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers)\\
 +06. Chris Dickinson vs. Erick Stevens\\
 +07. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. The Beaver Boys (Alex Reynolds & John Silver)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/05/29 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 9”**\\
 +01. Nick Gage vs. Jay Freddie\\
 +02. Discovery Gauntlet: Thomas Santell vs. DL Hurst\\
 +03. Davienne vs. Allie Kat\\
 +04. Beer Country vs. To Infinity And Beyond\\
 +05. VSK vs. Dorian Graves\\
 +06. Chuck O’Neil vs. Anthony Greene\\
 +07. Filthy Tom Lawlor vs. Chris Dickinson\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/06/05 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 10”\\
 +**01. Filthy Tom Lawlor vs. John Silver\\
 +02. Discovery Gauntlet Match: Thomas Santell vs. Mark Sterling\\
 +03. Ken Doane vs. Cam Zagami\\
 +04. Davienne & Skylar vs. Allie Kat & Solo Darling\\
 +05. Josh Briggs vs. Chuck O'​Neil\\
 +06. Chris Dickinson vs. Josh Alexander\\
 +07. Shawn Spears vs. Orange Cassidy\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/06/09 - Boston, MA - “SECRET SHOW” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Jay Freddie vs. Tristian Thai\\
 +02. Four Way Match: Brandon Thurston vs. Brad Hollister vs. DL Hurst vs. Gabriel Skye\\
 +03. Thomas Santell vs. Chuck O'​Neil\\
 +04. Filthy Tom Lawlor vs. Josh Briggs\\
 +05. IndependentWrestling.tv Title - No DQ Three Way Match: Kris Statlander vs. Orange Cassidy vs. Kimber Lee\\
 +06. Ken Doane vs. Anthony Greene\\
 +07. The Top Dogs (Davienne & Skylar) vs. The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett)\\
 +08. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Sadkampf (Dominic Garrini & Kevin Ku)\\
 +09. David Starr vs. Solo Darling\\
 +10. SLITHER (Chris Dickinson & Joey Janela) vs. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks)\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iPPV
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/06/12 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 11” [2 DISC-SET]\\
 +**01. David Starr & Eddie Kingston vs. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson)\\
 +02. Anthony Greene vs. Richard Holliday\\
 +03. Josh Briggs vs. Ken Doane\\
 +04. Ortiz & Santana vs. Youthanazia (Josh Prohibition & Matt Cross)\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Thomas Santell vs. Travis Huckabee\\
 +06. Chuck O'Neil vs. Filthy Tom Lawlor\\
 +07. Joey Janela vs. Kris Statlander\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/06/19 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 12” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Chris Dickinson vs. Shane Mercer\\
 +02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Green Ant & Razerhawk\\
 +03. Solo Darling vs. JXT\\
 +04. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry)\\
 +05. Josh Briggs vs. Richard Holliday\\
 +06. The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett) & Anthony Greene vs. The Top Dogs (Davienne & Skylar) & Ken Doane\\
 +07. Discovery Gauntlet Match: Christian Casanova vs. Thomas Santell\\
 +08. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy) vs. Nouveau Aesthetic (BLANK & Still Life With Apricots And Pears)\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/06/26 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 13”**\\
 +01. Solo Darling vs. Shotzi Blackheart\\
 +02. Chuck O'Neil vs. John Silver\\
 +03. Discovery Gauntlet Match: Christian Casanova vs. Leyla Hirsch\\
 +04. Chris Dickinson vs. Matthew Justice\\
 +05. Green Ant & Razerhawk & Thief Ant vs. Cajun Crawdad & Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +06. Nick Gage vs. Richard Holliday\\
 +07. Josh Briggs vs. Kris Statlander\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/07/03 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 14” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Chris Dickinson vs. Sonny Kiss\\
 +02. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. The Stunt Doubles (Logan Stunt & Marko Stunt)\\
 +03. Discovery Gauntlet Match: Christian Casanova vs. Breaux Keller\\
 +04. The Patriot vs. Anthony Greene\\
 +05. Wheeler Yuta vs. Alex Reynolds\\
 +06. Solo Darling vs. Leyla Hirsch\\
 +07. Cam Zagami vs. Thomas Santell\\
 +08. The Colony (Green Ant & Thief Ant) & Mike Quackenbush & Razerhawk vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab) & The Dirtiest Players In The Game (Cornelius Crummels & Sonny Defarge)\\
 +09. Joey Janela vs. Josh Briggs\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/07/10 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 15”**\\
 +01. Wheeler Yuta vs. DL Hurst\\
 +02. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Jimmy Lloyd & KTB\\
 +03. Discovery Gauntlet Match: Christian Casanova vs. Kobe Durst\\
 +04. Solo Darling vs. Alexia Nicole\\
 +05. Nick Gage & Thomas Santell vs. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers)\\
 +06. Chuck O'Neil vs. Brad Hollister\\
 +07. Josh Briggs vs. Ethan Page\\
 +08. Kris Statlander & Leyla Hirsch vs. The Top Dogs (Davienne & Skylar)\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/07/17 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY # 16”\\
 +**01. John Silver vs. Leyla Hirsch\\
 +02. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks) vs. American Strong (Jay Freddie & Rory Gulak)\\
 +03. Discovery Gauntlet Match: Daniel Garcia vs. Christian Casanova\\
 +04. Chris Dickinson vs. Fred Yehi\\
 +05. Nick Gage & Thomas Santell vs. Ken Doane & Richard Holliday\\
 +06. Wheeler Yuta vs. Brandon Thurston\\
 +07. Kris Statlander vs. Solo Darling\\
 +08. Josh Briggs vs. Anthony Greene\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/07/24 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY # 17”\\
 +**01. Ortiz & Santana vs. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers)\\
 +02. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Da Hoodz (Davey Cash & Kris Pyro)\\
 +03. Leyla Hirsch vs. Alex Reynolds\\
 +04. Nerder Death Kill (Nick Gage & Thomas Santell) vs. Cam Zagami & Christian Casanova\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Daniel Garcia vs. Kevin Blackwood\\
 +06. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks) vs. Anthony Greene & Josh Briggs\\
 +07. David Starr vs. Wheeler Yuta\\
 +08. Chris Dickinson vs. Timothy Thatcher\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/07/28 - Mashantucket,​ CT - “AMERICANRANA 2019” [3 DISC-SET]\\
 +**01. Alex Reynolds vs. John Silver\\
 +02. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik)\\
 +03. Chuck O'Neil vs. Wheeler YUTA\\
 +04. Feast Championship Wrestling Title - Ladder Match: Cheeseburger vs. Solo Darling vs. Alex Zayne vs. Anthony Greene vs. Johnny Cockstrong vs. Kenn Doane vs. Kikutaro vs. Marko Stunt vs. Puf vs. Swoggle\\
 +05. Johnny Foxworth (John Morrison) vs. Josh Briggs\\
 +06. The Rock '​n'​ Roll Express (Ricky Morton & Robert Gibson) vs. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks)\\
 +07. IndependentWrestling.tv Title: Orange Cassidy vs. RD Evans\\
 +08. Nerder Death Kill (Nick Gage & Thomas Santell) vs. Chop ‘n’ Roll Express (Bryan Alvarez & Filthy Tom Lawlor)\\
 +09. Chris Dickinson vs. Daisuke Sekimoto\\
 +10. Steel Cage Match: Kris Statlander vs. Kimber Lee\\
 +11. 60 Minute Iron Man No Holds Barred Match: Joey Janela vs. David Starr\\
 +3 Discs - 300 minutes - Source: iPPV
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/07/31 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY: EPISODE # 18”\\
 +**01. Club Cam (Cam Zagami & Christian Casanova & Kenn Doane & Richard Holliday) vs. Anthony Greene & Josh Briggs & The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett)\\
 +02. Knockout Or Submission Only - No DQ Match: Wheeler YUTA vs. Chuck O'​Neil\\
 +03. Discovery Gauntlet Match: Daniel Garcia vs. Bullet Joe\\
 +04. Brandon Thurston vs. Jay Freddie\\
 +05. Sierra & The Top Dogs (Davienne & Skylar) vs. Leyla Hirsch & Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)\\
 +06. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks) vs. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers)\\
 +07. Alex Reynolds vs. Solo Darling\\
 +08. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Nick Gage & Thomas Santell\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/09/22 - Westerly, RI - !ALL HANDS ON DECK” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Alex Reynolds vs. Kris Statlander\\
 +02. Nick Gage & Thomas Santell vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Merlok)\\
 +03. Alex Zayne vs. Christian Casanova\\
 +04. Erick Stevens vs. KTB\\
 +05. Anthony Greene & The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett) vs. Shark Boy & Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)\\
 +06. John Silver vs. Kimber Lee\\
 +07. IWTV Independent Wrestling Title - Three Way Match: Warhorse vs. DL Hurst vs. Wheeler Yuta\\
 +08. Tornado Tag Team Match: Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry)\\
 +09. Chris Dickinson vs. Kenn Doane\\
 +10. Josh Briggs vs. Maxwell Jacob Friedman\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/10/03 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x01)**\\
 +01. Josh Briggs vs. Lance Archer\\
 +02. Mark Sterling vs. Solo Darling\\
 +03. Alex Reynolds & Mark Sterling vs. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale)\\
 +04. Brandon Thurston vs. Jay Freddie\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Daniel Garcia vs. Tony Deppen\\
 +06. Orange Cassidy vs. Thomas Santell\\
 +07. Chris Dickinson vs. Wheeler Yuta\\
 +08. Kris Statlander vs. Nick Gage\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/10/10 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x02) [2 DISC-SET]\\
 +**01. John Silver vs. Nick Gage\\
 +02. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Mike Verna & Rex Lawless\\
 +03. Chuck O'Neil vs. DL Hurst\\
 +04. Gauntlet Elimination Eight Man Tag Team Match: Anthony Greene & Josh Briggs & The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett) vs. Club Cam (Cam Zagami & Christian Casanova & Kenn Doane & Richard Holliday)\\
 +05. Ace Austin vs. Wheeler Yuta\\
 +06. Discovery Gauntlet Match: 1 Called Manders vs. Tony Deppen\\
 +07. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers) vs. Team Pazuzu (Chris Dickinson & Pinkie Sanchez)\\
 +08. Eddie Kingston vs. Timothy Thatcher\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/10/12 - Asbury Park, NJ - “SODOM AND GOMORRAH” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Kimber Lee vs. Wheeler Yuta\\
 +02. Alex Reynolds & VSK vs. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson)\\
 +03. Kenn Doane vs. Thomas Santell\\
 +04. Chris Dickinson vs. Christian Casanova\\
 +05. Erick Stevens vs. John Silver\\
 +06. Anything Goes Match: Addy Starr vs. Nick Gage\\
 +07. Backyard Wrestling Summit - Six Way Scramble Match: Alex Zayne vs. Daniel Makabe vs. Eric Corvis vs. Johnny Cockstrong vs. Steve West vs. Tony Deppen\\
 +08. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks)\\
 +09. Kris Statlander vs. Matthew Justice\\
 +10. IWTV Independent Wrestling Title: Warhorse vs. Orange Cassidy\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/10/17 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x03)**\\
 +01. Team Pazuzu (Chris Dickinson & Pinkie Sanchez) vs. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks)\\
 +02. Brandon Thurston vs. Puf\\
 +03. Anthony Greene & Ava Everett vs. Pretty Proper (Lady Frost & Victor Benjamin)\\
 +04. Discovery Gauntlet Match: AJ Gray vs. Tony Deppen\\
 +05. Kenn Doane vs. Nick Gage\\
 +06. Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Club Cam (Christian Casanova & Richard Holliday)\\
 +07. Josh Briggs vs. Thomas Sharp\\
 +08. David Starr vs. Mercedes Martinez\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/10/24 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x04)\\
 +**01. Kris Statlander vs. VSK\\
 +02. Alex Reynolds vs. Chris Dickinson\\
 +03. John Silver vs. Pinkie Sanchez\\
 +04. Brandon Thurston vs. Jay Freddie\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Joshua Bishop vs. Tony Deppen\\
 +06. No DQ Match: Josh Briggs vs. Matthew Justice\\
 +07. Four Way Tag Team Match: Bear Country (Bear Beefcake & Bear Bronson) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. The Butcher And The Blade (Andy Williams & Pepper Parks) vs. Violence Is Forever (Dominic Garrini & Kevin Ku)\\
 +08. Maria Manic vs. Nick Gage\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/10/31 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x05) [2 DISC-SET]\\
 +**01. Jody Threat vs. Leyla Hirsch\\
 +02. Thomas Santell vs. Wheeler YUTA\\
 +03. Anthony Greene & The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett) vs. Harlow O'Hara & The Batiri (Kodama & Obariyon)\\
 +04. Kevin Blackwood vs. Puf\\
 +05. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale)\\
 +06. Discovery Gauntlet Match: Nemesis (Matt Makowski) vs. Tony Deppen\\
 +07. Gaytanic Panic (Danhausen & Effy) vs. Team Pazuzu (Chris Dickinson & Pinkie Sanchez)\\
 +08. 100.000 Thumbtacks Match: Mance Warner vs. Nick Gage\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/11/07 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x06)**\\
 +01. Four Way Scramble Tag Team Match: Alex Reynolds & VSK (w/Mark Sterling) vs. Bear Country (Bear Boulder & Bear Bronson) vs. Mike Verna & Rex Lawless vs. Milk Chocolate (Brandon Watts & Randy Summers)\\
 +02. Leyla Hirsch & Wheeler YUTA vs. Pretty Proper (Lady Frost & Victor Benjamin)\\
 +03. Richard Holliday vs. Solo Darling\\
 +04. Discovery Gauntlet Match: Matt Makowski vs. O'Shay Edwards\\
 +05. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. To Infinity And Beyond (Cheech & Colin Delaney)\\
 +06. Jay Freddie vs. Kevin Bennett\\
 +07. Anthony Greene & Ava Everett & Josh Briggs vs. Danhausen & Team Pazuzu (Chris Dickinson & Pinkie Sanchez)\\
 +08. Christian Casanova vs. John Silver\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/11/14 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x07)**\\
 +01. Daniel Garcia vs. John Silver\\
 +02. Chuck O'Neil vs. Pinkie Sanchez\\
 +03. Club Cam (Christian Casanova & Richard Holliday) vs. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale)\\
 +04. Discovery Gauntlet Match: Gary Jay vs. Matt Makowski\\
 +05. Chris Dickinson vs. Tony Deppen\\
 +06. Alex Reynolds & VSK vs. Nerder Death Kill (Nick Gage & Thomas Santell)\\
 +07. Kris Statlander vs. Mercedes Martinez\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/11/21 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x08)\\
 +**01. Chris Dickinson vs. Chuck O'​Neil\\
 +02. Bear Country (Bear Boulder & Bear Bronson) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)\\
 +03. Josh Briggs vs. Tony Deppen\\
 +04. Anthony Greene & The Platinum Hunnies (Angel Sinclair & Ava Everett) vs. Whatever It Takes (Alex Reynolds & Mark Sterling & VSK)\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Facade vs. Gary Jay\\
 +06. Nerder Death Kill (Nick Gage & Thomas Santell) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry)\\
 +07. John Silver vs. Orange Cassidy\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/11/28 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x09)**\\
 +01. Anthony Greene & Ava Everett & Josh Briggs vs. The Shook Crew (Bobby Orlando & Bryce Donovan & Max Caster)\\
 +02. Discovery Gauntlet Match: Aaron Rourke vs. Gary Jay\\
 +03. Elimination Eight Man Tag Team Match: Team Buffalo (Brandon Thurston & Kevin Blackwood & Megabyte Ronnie & Puf) vs. Team Ohio (Atticus Cogar & Eddy Only & Gregory Iron & JJ Garrett)\\
 +04. Chuck O'Neil vs. Danhausen\\
 +05. Elimination Ten Man Tag Team Match: IWTV All Stars (1 Called Manders & Dominic Garrini & Kevin Ku & Matthew Justice & Warhorse) vs. Team Beyond (Bear Boulder & Bear Bronson & Kris Statlander, Nick Gage & Thomas Santell)\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/12/05 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x10)**\\
 +01. Brandon Thurston vs. Jay Freddie\\
 +02. Pride Of New England Tournament For Tomorrow First - Round 1: Anthony Greene vs. CJ Cruz\\
 +03. AC Mack vs. Leyla Hirsch\\
 +04. Danhausen & Pinkie Sanchez vs. Nerder Death Kill (Nick Gage & Thomas Santell)\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Aaron Rourke vs. Masha Slamovich\\
 +06. Pride Of New England Tournament For Tomorrow First - Round 1: Alec Price vs. Josh Briggs\\
 +07. Jake Atlas vs. John Silver\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/12/12 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x11)\\
 +**01. Carlos Romo vs. Tony Deppen\\
 +02. Team Pazuzu (Chris Dickinson & Pinkie Sanchez) vs. Violence Is Forever (Dominic Garrini & Kevin Ku)\\
 +03. Pride Of New England Tournament For Tomorrow - Round # 1: DL Hurst vs. Richard Holliday\\
 +04. AC Mack & Fred Yehi vs. The Legit Yoots (Leyla Hirsch & Wheeler YUTA)\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Aaron Rourke vs. Anthony Bowens\\
 +06. The Riegel Twins (Logan Riegel & Sterling Riegel) vs. The Voros Twins (Chris Voros & Patrick Voros)\\
 +07. Pride Of New England Tournament For Tomorrow - Round 1: Christian Casanova vs. Kenn Doane\\
 +08. Eddie Kingston & John Silver vs. Nerder Death Kill (Nick Gage & Thomas Santell)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/12/19 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x12)**\\
 +01. David Starr vs. Leyla Hirsch\\
 +02. Pride Of New England Tournament For Tomorrow - Semi-Final: Alec Price vs. Christian Casanova\\
 +03. Pride Of New England Tournament For Tomorrow - Semi-Final: CJ Cruz vs. Richard Holliday\\
 +04. Three On Two Handicap Match: Team Pazuzu (Chris Dickinson & Pinkie Sanchez) vs. Whatever It Takes (Alex Reynolds & Mark Sterling & VSK)\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Aaron Rourke vs. Nick Stapp\\
 +06. Kris Statlander & Nick Gage & Wheeler YUTA vs. Legit Legends (Chuck O'Neil & Dominic Garrini & Kevin Ku)\\
 +07. Eddie Kingston vs. John Silver\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/12/26 - Worcester, MA - “UNCHARTED TERRITORY” (2x13)**\\
 +01. Legit Legends (Chuck O'Neil & Dominic Garrini & Kevin Ku) vs. The Buffalo Brothers (Daniel Garcia & Kevin Blackwood & Puf)\\
 +02. Brandon Thurston vs. Megabyte Ronnie\\
 +03. Jody Threat vs. John Silver\\
 +04. Arik Royal & The Ugly Ducklings (Lance Lude & Rob Killjoy) vs. The Head Of The Class (Eel O'Neal & Killian McMurphy & Logan Easton LaRoux)\\
 +05. Discovery Gauntlet Match: Aaron Rourke vs. Slade\\
 +06. Anthony Greene vs. Kris Statlander\\
 +07. Pride Of New England Tournament For Tomorrow - Final: Christian Casanova vs. Richard Holliday\\
 +08. IWTV Independent Wrestling Title: Warhorse vs. Josh Briggs\\
 +09. Chris Dickinson vs. Rickey Shane Page\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2019/12/31 - Worcester, MA - “HEAVY LIES THE CROWN ‘19” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Fred Yehi vs. Wheeler YUTA\\
 +02. No Disqualification Match: Nick Gage vs. Slade\\
 +03. IWTV Independent Wrestling Title: Warhorse vs. 1 Called Manders\\
 +04. Erick Stevens vs. David Starr\\
 +05. Team Pazuzu (Chris Dickinson & Jaka & Pinkie Sanchez) vs. Legit Legends (Chuck O'Neil & Dominic Garrini & Kevin Ku)\\
 +06. Brandon Thurston vs. Daniel Garcia\\
 +07. Tony Deppen vs. Christian Casanova\\
 +08. Anthony Greene vs. Josh Briggs\\
 +09. John Silver vs. Kris Statlander\\
 +10. Fans Bring The Weapons Tag Team Match: Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) vs. Bear Country (Bear Boulder & Bear Bronson)\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD
 +
 +**BEYOND WRESTLING - 2020/01/25 - Foxborough, MA - “PLEASE COME BACK 2020”**\\
 +01. The REP (Dave McCall & Nate Carter) vs. Bear Country (Bear Boulder & Bear Bronson)\\
 +02. Willow Nightingale vs. Jaden Valo\\
 +03. The Maine State Posse (Aiden Aggro & The DangerKid) vs. Whatever It Takes (Alex Reynolds & VSK)\\
 +04. Orange Cassidy vs. Dan Champion\\
 +05. Anthony Greene vs. Little Mean Kathleen\\
 +06. Anthony Greene vs. Oswald Project\\
 +07. Jakob Hammermeier vs. Solo Darling\\
 +08. John Silver vs. Eric James\\
 +09. Kris Statlander vs. TJ Crawford\\
 +10. Jake Something vs. Josh Briggs\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD