User Tools

Site Tools


chikara

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

chikara [2020/05/02 18:22] (current)
Line 1: Line 1:
 +====== CHIKARA ======
 +**CHIKARA – 2002/05/23 & 2002/05/31 – Allentown, PA – “THE RENAISSANCE DAWNS” [2 DISC-SET]**\\
 +2002/05/25 – First ever CHIKARA show\\
 +01. Mister ZERO vs. Dragonfly\\
 +02. Hallowicked & Ichabod Slayne vs. Marshal Law & Love Bug\\
 +03. Zane Madrox vs. Kid Kruel\\
 +04. UltraMantis vs. Blind Rage\\
 +05. CM Punk & Colt Cabana & Chris Hero vs. Mike Quackenbush & Reckless Youth & Don Montoya\\
 +2002/​05/​31\\
 +01. Blind Rage vs. Love Bug\\
 +02. Marshal Law vs. Brock Singleton\\
 +03. Mister ZERO vs. UltraMantis\\
 +04. Matt Vandal vs. Zane Madrox\\
 +05. Mike Quackenbush & Reckless Youth & Don Montoya vs. Blind Rage & Hallowicked & Ichabod Slayne\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA - June 2002 - VOLUME 2 - "BILLE PARKA BILLE" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Hallowicked vs. Reckless Youth\\
 +02. Beauty & the Beast vs. Zane Madrox &​ Mister ZERO (clipped)\\
 +03. Brock Singleton vs. UltraMantis (clipped)\\
 +04. Blind Rage vs. Don Montoya (clipped)\\
 +05. Ichabod Slayne vs. Don Montoya\\
 +06. Hallowicked vs. UltraMantis (clipped,​)\\
 +07. Blind Rage vs. Mike Quackenbush\\
 +08. Ichabod Slayne vs. UltraMantis (clipped)\\
 +09. Mister ZERO & the Night Shift vs. The Black T-shirt Squad & UltraMantis\\
 +10. Dragonfly vs. Super Orka vs. Ninja Mexicano (clipped)\\
 +11. The Shoot Club vs. Beauty & the Beast\\
 +12. Phantasmo vs. Zane Madrox (clipped)\\
 +13. Zane Madrox vs. Phantasmo (clipped)\\
 +14. Reckless Youth & Mike Quackenbush vs. Mister ZERO & La Parka\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: DVD
 +
 +**CHIKARA - 2002/10/12 **+ 2002/10/26 -**"A SANDWICH CALLED DESTINY"​**\\
 +01. Senior Assault Team vs. Mister ZERO & Brock Singleton (2002/10/26 – Palo Alto, PA)\\
 +02. The Wild Cards (Eddie Kingston & Jack Marciano) vs. The Senior Assault Team (Lester Crabtree & Melvin Snodgrass) (2002/10/12 – Allentown, PA)\\
 +03. Three Way Match: Don Montoya vs. Chris Divine vs. Slyk Wagner Brown (2002/​10/​26)\\
 +04. Double Jeopardy Battle Royal (w/ Love Bug, Marshall Law, DJ Skittlez, Dragonfly, Gran Akuma, Hallowicked,​ Ichabod Slayne, Mister ZERO, Phantasmo, Ultramantis) (2002/​10/​12)\\
 +05. Dragonfly vs. Marshal Law (2002/​10/​26)\\
 +06. Mike Quackenbush & Love Bug & Ultramantis vs. Hallowicked & The Wild Cards (2002/​10/​26)\\
 +07. DJ Skittlez vs. Ichabod Slayne (2002/​10/​26)\\
 +08. Gran Akuma vs. Blind Rage (2002/​10/​26)\\
 +09., DJ Skittlez vs. Phantasmo (2002/​10/​12)\\
 +10. Dragonfly & Gran Akuma &​ Mike Quackenbush & Ultramantis vs. Blind Rage & Hallowicked & Ichabod Slayne & Mister ZERO (2002/​10/​12)\\
 +1 Disc - 90 minutes - Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2003/05/24 – Allentown, PA – “ANIVERSARIO”**\\
 +01. Battle Royal\\
 +02. Private Eye vs. Phantasmo\\
 +03. DJ Skittlez vs. Blind Rage\\
 +04. Reckless Youth vs. Mike Kruel\\
 +05. Mike Quackenbush & UltraMantis & Mister ZERO & Icarus & Gran Akuma vs. The Wild Cards & The Conundrum & Hallowicked\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2003/05/24 – Allentown, PA – “ANIVERSARIO”**\\
 +01. Battle Royal\\
 +02. Private Eye vs. Phantasmo\\
 +03. DJ Skittlez vs. Blind Rage\\
 +04. Reckless Youth vs. Mike Kruel\\
 +05. Mike Quackenbush & UltraMantis & Mister ZERO & Icarus & Gran Akuma vs. The Wild Cards & The Conundrum & Hallowicked\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – July 2003 – Allentown, PA – “TAG WORLD GRAND PRIX 2003″**\\
 +2003/07/05 – Allentown, PA:\\
 +01. Round 1: Blind Rage & Hallowicked vs. Jimmy Jacobs & Brad Bradley\\
 +02. Round 1: Chris Hero & Mike Quackenbush vs. Skayde & Arakencito\\
 +03. Round 1: Gran Akuma & Icarus vs. Jigsaw & Rorschach\\
 +04. Round 1: UltraMantis & Mister ZERO vs. American Gigolo & Jolly Roger\\
 +05. Round 1: Swiss Money Holding vs. Senior Assualt Team\\
 +06. Round 1: Sumie Sakai & Mercedes Martinez vs. The Wild Cards\\
 +07. Semi-Final: Blind Rage & Hallowicked vs. Icarus & Gran Akuma\\
 +08. Semi Final: Swiss Money Holding vs. Chris Hero & Mike Quackenbush\\
 +09. Semi Final: Mister ZERO & UltraMantis vs. The Wild Cards\\
 +2003/07/26 – Allentown, PA:\\
 +10. Final: Mister ZERO & UltraMantis vs. Blind Rage & Hallowicked\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2003/10/18 – Allentown, PA – “INTERNATIONAL INVASION OF THE INTERNATIONAL INVADERS”**\\
 +01. Battle Royal\\
 +02. Jolly Roger vs. Rohrshach\\
 +03. Team F.I.S.T. Interview\\
 +04. UltraMantis vs. American Gigolo\\
 +05. Hallowicked vs. Mister ZERO\\
 +06. Sumie Sakai vs. Jigsaw\\
 +07. No DQ: The Wild Cards vs. F.I.S.T.\\
 +08. 2/3 Falls: “Lighting” Mike Quackenbush vs. Skayde\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2004/03/20 – Emmaus, PA – “KIDS EAT FREE ON TUESDAY”**\\
 +01. Private Eye & Shane Storm vs. Darkness Crabtree & Phantasmo\\
 +02. Joker vs. Sabian\\
 +03. Mister ZERO vs. John Brooks\\
 +04. Mister ZERO vs. UltraMantis\\
 +05. UltraMantis vs. Fumar Dos\\
 +06. UltraMantis vs. DJ Skittlez\\
 +07. Jigsaw vs. DJ Skittlez\\
 +08. Jolly Roger vs. Rohrshach\\
 +09. Six Man Elimination Match: The Wild Cards & Hallowicked vs. Mike Quackenbush & Icarus & Gran Akuma\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2004/04/09 – Emmaus, PA – “PICK UP OR DELIVERY”**\\
 +01. Darkness Crabtree vs. Jolly Roger\\
 +02. Ash vs. Cody 45\\
 +03. Joker & Sabian vs. Mister ZERO & UltraMantis\\
 +04. Shane Storm vs. Hallowicked\\
 +05. Hornet vs. Extrem-O\\
 +06. DJ Skittlez vs. Phantasmo\\
 +07. NO DQ: The Wild Cards vs. F.I.S.T.\\
 +08. Lumberjack Match: Mike Quackenbush vs. Jigsaw\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2004/05/22 – Emmaus, PA – “Anniversario 3: Dodging The Sophmore Jinx”**\\
 +01. Double Jeopardy Battle Royal (w/ Sabian, Hallowicked,​ Shane Storm, Blind Rage, Rorschach, Melvin Snodgrass, DJ Skittlez and more)\\
 +02. Jolly Roger vs Darkness Crabtree\\
 +03. Chris Hero vs Murat Bosporus\\
 +04. Blind Rage vs DJ Skittlez\\
 +05. UltraMantis Black & Hallowicked vs Mister ZERO & Shane Storm\\
 +06. Ultimate Jeopardy Six Man Tag Team Match – Hair vs. Mask: The Wild Cards (Eddie Kingston & Black Jack Marciano) & Jigsaw vs “Lightning” Mike Quackenbush & Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma)\\
 +Running Time: 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2004/07/10 – Emmaus, PA – “2004 Young Lions Cup 2004 – Night 1″**\\
 +01. Shane Storm vs. Ash\\
 +02. DJ Skittlez vs. “Sweet & Sour” Larry Sweeney\\
 +03. Gran Akuma vs. Spider\\
 +04. “The Anarchist” Arik Cannon vs. Jay Lethal\\
 +05. Skayde & The Dark Breed (UltraMantis Black & Hallowicked) vs. Icarus & Mister ZERO & “Lightning” Mike Quackenbush\\
 +06. American Gigolo vs. Anton Arakis\\
 +07. Eddie Kingston vs. Jolly Roger\\
 +08. Jimmy Jacobs vs. Blackjack Marciano\\
 +09. Sabian vs. Niles Young\\
 +10. Jigsaw vs. Rorschach\\
 +Running Time: 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2004/07/31 – Emmaus, PA – “2004 Young Lions Cup 2004 – Night 2″**\\
 +01. Chris Hero vs. Qeenan Creed\\
 +02. Sabian vs. Jigsaw\\
 +03. Eddie Kingston vs. Black Jack Marciano\\
 +04. Shane Storm vs. “Sweet & Sour” Larry Sweeney\\
 +05. Gran Akuma vs. Chris Hero\\
 +06. Jigsaw vs. Black Jack Marciano\\
 +07. Chris Hero vs. Larry Sweeney\\
 +08. Mister ZERO & Icarus & Jolly Roger vs. Crossbones & Share Cropper & Mano Metalico\\
 +09. Jigsaw vs. Larry Sweeney\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2004/08/27 – Emmaus, PA – “RETRIBUTION RUMBLE OF REVENGE AND REBELLION TO REMEMBER”**\\
 +01. Darkness Crabtree vs. ShareCropper\\
 +02. Sabian vs. Mano Metalico\\
 +03. Black Jack Marciano vs. Trik Davis\\
 +04. Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma) vs. Dark Breed (Hallowicked & UltraMantis Black)\\
 +05. DJ Skittlez vs. Mobius\\
 +06. Chris Hero vs. Eddie Kingston\\
 +07. Jigsaw & Mister ZERO & Jolly Roger & Shane Storm vs. Larry Sweeney & Rorschach & Crossbones & Spyrazul\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2004/09/24 – Reading, PA – “77”**\\
 +01. Jolly Roger vs. Darkness Crabtree\\
 +02. Sabian vs. Crossbones\\
 +03. UltraMantis Black vs. DJ Skittlez\\
 +04. The Wild Cards vs. Shane Storm & Mister ZERO\\
 +05. Din Mak vs. Matt Bomboy\\
 +06. Gran Akuma vs. Share Cropper\\
 +07. Larry Sweeney & Hallowicked & Claudio Castagnoli vs. Jigsaw & Icarus & Mike Quackenbush\\
 +Running Time: 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2004/09/25 – Emmaus, PA – “BEWARE OF BARELY BADD BLASTS AND / OR BLOOD BRAWLS AT THE BEACH”**\\
 +01. Icarus vs. Share Cropper\\
 +02. Claudio Castagnoli vs. DJ Skittlez\\
 +03. Sabian vs. Rorschach\\
 +04. Gran Akuma vs. Mano Metalico\\
 +05. The Wild Cards vs. All Money Is Legal\\
 +06. Jigsaw vs. Larry Sweeney\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2004/10/29 – Reading, PA – “More Songs About Buildings and Food”**\\
 +01. Joker vs. Mano Metalico\\
 +02. Lance Steel vs. Darkness Crabtree\\
 +03. Din Mak vs. Matt Bomboy\\
 +04. European Rules: Claudio Castagnoli vs. Sabian\\
 +05. The Wild Cards vs. Team F.I.S.T.\\
 +06. Lacey vs. Allison Danger\\
 +07. Skayde vs. Hallowicked\\
 +08. Oriental vs. “Lightning” Mike Quackenbush\\
 +09. Larry Sweeney & Crossbones & ShareCropper & American Gigolo vs. Jigsaw & Jolly Roger & DJ Skittlez & Shane Storm\\
 +Running Time: 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2004/10/30 – Emmaus, PA – “THE CIBERNETICO COMETH” [2 DISC-SET]**\\
 +01. European Rules: Claudio Castagnoli vs. American Gigolo\\
 +02. Ravage vs. Niles Young\\
 +03. The Wild Cards (Eddie Kingston & Black Jack Marciano) vs. Joker & Sabian\\
 +04. 2/3 Falls: Oriental vs. Skayde\\
 +05. Torneo Cibernetica:​ Rorschach & Mano Metalico & Hallowicked & Spyrazul & ShareCropper & UltraMantis Black & Crossbones & Larry Sweeney vs. Mister ZERO & Gran Akuma & Jolly Roger & Private Eye & DJ Skittlez & Shane Storm & Icarus & Jigsaw\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2004/11/19 – Reading, PA – “Fear Of Music” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Mano Metalico & Crossbones & Rorschach vs. Jolly Roger & Lance Steel & Icarus\\
 +02. Allison Danger vs. Darkness Crabtree\\
 +03. Gran Akuma vs. DJ Skittlez\\
 +04. Claudio Castagnoli vs. Niles Young\\
 +05. Mr. ZERO & Shane Storm vs. Hallowicked & UltraMantis Black\\
 +06. I Quit Match: Din Mak vs. Matt Bomboy\\
 +07. The Wild Cards (Eddie Kingston & Black Jack Marciano) vs. The SuperFriends (Chris Hero & Mike Quackenbush)\\
 +08. 2/3 falls: Skayde vs. Oriental\\
 +09. Jigsaw vs. “Sweet & Sour” Larry Sweeney\\
 +10. Bonus Match from Mexico: Mike Quackenbush & Team F.I.S.T. vs. Larry Sweeney & Hallowicked & Jigsaw\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2004/11/20 – Bennington, VA – “IN MEMORY OF ADAM MILLS”**\\
 +01. Shane Storm vs. Eddie Kingston\\
 +02. Mike Quackenbush vs. Skayde\\
 +03. Young Lions Cup: Jigsaw vs. Blackjack Marciano\\
 +04. Chris Hero vs. El Oriental\\
 +05. Icarus & Gran Akuma & Jolly Roger vs. Larry Sweeney & Claudio Castagnoli & Hallowicked\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/02/18 – Reading, PA – “Tag World Grand Prix 2005 – Night 1″ [2 DVD-SET]**\\
 +01. John Cabbie & Mana vs. Team F.I.S.T.\\
 +02. Dunn & Marcos vs. Shane Hagadorn & Davey Andrews\\
 +03. Lance Steel & Jolly Roger vs. Crossbones & Mano Metalico\\
 +04. Shirley Doe & Darkness Crabtree vs. Billy Ken Kidd & Ebessan\\
 +05. Claudio Castagnoli & Arik Cannon vs. Allison Danger & Alere Little Feather\\
 +06. Jigsaw & Sabian vs. Ravage & Rorschach\\
 +07. Danny Daniels & Jimmy Jacobs vs. Matt Bomboy & Din Mak\\
 +08. Super Dragon & B-Boy vs. Wonderman & Ken the Box\\
 +09. Team F.I.S.T. vs. Arik Cannon & Claudio Castagnoli\\
 +10. Dunn & Marcos vs. Jigsaw & Sabian\\
 +11. Jolly Roger & Lance Steel vs. Danny Daniels & Jimmy Jacobs\\
 +12. B-Boy & Super Dragon vs. Billy Ken Kidd & Ebessan\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/02/19 – Emmaus, PA – “Tag World Grand Prix 2005 – Night 2″ [2 DVD-SET]**\\
 +01. Beef Wellington & The Bear vs. Darin Corbin & Version 2.0\\
 +02. Mad Man Pondo & Necro Butcher vs. Matt Turner & Anthony Franco\\
 +03. CKNY vs. Jon Dahmer & DJ Hyde\\
 +04. Private Eye & DJ Skittlez vs. Hallowicked & Blind Rage\\
 +05. Trik Davis & Emil Sitoci vs. Skayde & Milanito Collection AT\\
 +06. Larry Sweeney & ShareCropper vs. Mr. ZERO & Shane Storm\\
 +07. El Generico & Kevin Steen vs. AMIL\\
 +08. Mike Quackenbush & Chris Hero vs. Eddie Kingston & Mickie Knuckles\\
 +09. Beef Wellington & The Bear vs. Skayde & Milanito Collection AT\\
 +10. Mad Man Pondo & Necro Butcher vs. Mr. ZERO & Shane Storm\\
 +11. Jon Dahmer & DJ Hyde vs. Kevin Steen & El Generico\\
 +12. Mike Quackenbush & Chris Hero vs. Blind Rage & Hallowicked\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/02/20 – Pittston, PA – “Tag World Grand Prix 2005 – Night 3″ [2 DVD-SET]**\\
 +01. Jimmy Jacobs & Danny Daniels & Allison Danger vs. Eddie Kingston & DJ Hyde & Jon Dahmer\\
 +02. Kevin Steen & El Generico vs. Mike Quackenbush & Chris Hero\\
 +03. Mad Man Pondo & Necro Butcher vs. Jigsaw & Sabian\\
 +04. Claudio Castagnoli & Arik Cannon vs. Jolly Roger & Lance Steel\\
 +05. Billy Ken Kidd & Ebessan vs. Skayde & Milanito Collection AT\\
 +06. Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Jigsaw & Sabian\\
 +07. Mike Quackenbush & Chris Hero vs. Billy Ken Kidd & Ebessan\\
 +08. Matt Turner & Anthony Franco & Lucky & JC Ryder vs. Icarus & Gran Akuma & Beef Wellington & The Bear\\
 +09. Shane Storm & Trik Davis & Emil Sitoci & Version 2.0 & Darin Corbin vs. Davey Andrews & Cheech & Cloudy & Shane Hagadorn & Larry Sweeney\\
 +10. Chris Hero & Mike Quackenbush vs. Arik Cannon & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/03/18 – Reading, PA – “REMAIN IN LIGHT” [2 DVD-SET]**\\
 +01. Delirious vs. Hallowicked\\
 +02. USApe vs. Darkness Crabtree\\
 +03. Allison Danger vs. Daizee Haze\\
 +04. Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma) vs. Men At Work (Shane Storm & Mister ZERO)\\
 +05. Niles Young vs. Rorschach\\
 +06. “Sweet & Sour” Larry Sweeney & Mano Metalico vs. Knight Eye For The Pirate Guy (Lance Steel & Jolly Roger)\\
 +07. Crossbones vs. Emil Sitoci\\
 +08. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Jigsaw & Sabian & Mike Quackenbush\\
 +09. Bonus Match: Eddie Kingston vs Shane Storm (2004/​11/​20)\\
 +10. Bonus Material: In Ring Promo with Larry Sweeney & Hallowicked & Claudio Castagnoli (2004/​11/​20)\\
 +Running Time: 2 DVD-SET (1:1) – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/03/19 – Emmaus, PA – “Don’t Eat The Black One” [2 DISC-SET]**\\
 +01. The Dark Breed (Hallowicked & UltraMantis Black) vs. Matt Turner & Anthony Franco\\
 +02. Daizee Haze vs. Allison Danger\\
 +03. Delirious vs. Ravage\\
 +04. “Sweet & Sour” Larry Sweeney & Mano Metalico & Crossbones & Darkness Crabtree vs. Icarus & Gran Akuma & Jolly Roger & Lance Steel\\
 +05. Emil Sitoci vs. Rorschach\\
 +06. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Mister ZERO & Shane Storm & Mike Quackenbush\\
 +07. Jigsaw vs. Sabian\\
 +08. Bonus Match: Mike Quackenbush vs. Skayde (2004/​11/​20)\\
 +09. Bonus Match: Jigsaw vs. Black Jack Marciano (2004/​11/​20)\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/03/20 – Pittston, PA – “WAR GRAPES!”**\\
 +01. Allison Danger & Emil Sitoci vs. Darkness Crabtree & Hallowicked\\
 +02. Matt Turner vs. Cheech\\
 +03. Davey Andrews & Shane Hagadorn vs. Danny Rage & JC Ryder\\
 +04. Jigsaw vs. Rorschach\\
 +05. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Shane Storm & Lance Steel & Jolly Roger\\
 +06. Cloudy vs. Anthony Franco\\
 +07. Mike Quackenbush vs. Larry Sweeney\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/04/15 – Reading, PA – “SPEAKING IN TONGUES” [2 DVD-SET]**\\
 +01. Knight Eye for the Pirate Guy & Allison Danger vs. Larry Sweeney, Rorschach & ShareCropper\\
 +02. Niles Young vs. Chandler McClure\\
 +03. Davey Andrews vs. Shane Hagadorn\\
 +04. Men At Work vs. Team F.I.S.T.\\
 +05. Sabian vs. Ravage\\
 +06. Hallowicked & Mano Metalico vs. Emil Sitoci & Trik Davis\\
 +07. Chris Hero vs. Mickie Knuckles\\
 +08. Jigsaw & Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli & Arik Cannon\\
 +09. Bonus Match: Darkness Crabtree vs. ShareCropper (2004/​08/​27)\\
 +10. Bonus Match: Mano Metalico vs. Sabian (2004/​08/​27)\\
 +11. Bonus Match: Blackjack Marciano vs. Trik Davis (2004/​08/​27)\\
 +Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/04/16 – Emmaus, PA – “TRIAL BY FOAM” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Rorschach vs. USApe\\
 +02. Anthony Franco vs. Matt Turner\\
 +03. Allison Danger vs. Darkness Crabtree\\
 +04. Tag Team Gauntlet Match w/ Knight Eye for the Pirate Guy, Larry Sweeney & The ShareCropper,​ Hallowicked & UltraMantis Black, Emil Sitoci & Trik Davis, All Money is Legal, Danny Rage & JC Ryder, Team F.I.S.T.\\
 +05. Shane Storm vs. Chandler McClure\\
 +06. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Mickie Knuckles\\
 +DVD BONUS\\
 +* Dark Breed vs. Team F.I.S.T. (2004/​08/​27)\\
 +* DJ Skittlez vs. Mobius (2004/​08/​27)\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/04/17 – Pittston, PA – “THE GRAPE AMERICAN BASH” [2 DVD-SET]**\\
 +01. Larry Sweeney & ShareCropper & Chandler McClure vs. Emil Sitoci & Trik Davis & Mickie Knuckles\\
 +02. Gran Akuma vs. Davey Andrews\\
 +03. Shane Storm vs. Claudio Castagnoli\\
 +04. Mano Metalico, Crossbones, Rorschach & Shane Hagadorn vs. Knight Eye for the Pirate Guy & Danny Rage & JC Ryder\\
 +05. Mike Quackenbush vs. Arik Cannon\\
 +06. Cheech & Cloudy vs. Matt Turner & Anthony Franco\\
 +07. Jigsaw vs. Chris Hero\\
 +08. Bonus Match: Eddie Kingston vs. Chris Hero (2004/​08/​27)\\
 +09. Bonus Match: Larry Sweeney & Spyrazul & Crossbones & Rorschach vs. Jigsaw & Mister ZERO & Shane Storm & Jolly Roger (2004/​08/​27)\\
 +Running Time: 2 DVD-SET (1:1) – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/05/20 – Reading, PA – “ANIVERSARIO BLUE” [2 DVD-SET]**\\
 +01. Music Video\\
 +02. Equinox vs. Darkness Crabtree\\
 +03. Dark Breed (Hallowicked & UltraMantis Black) vs. Kanjyouru Matsuyama & Kabuki Kid\\
 +04. Arik Cannon vs. Sabian\\
 +05. Dr. Cheung vs. Niles Young\\
 +06. Davey Andrews vs. Anthony Franco\\
 +07. Men @ Work vs. Team F.I.S.T.\\
 +08. Knight Eye For The Pirate Guy vs. Larry Sweeney & ShareCropper\\
 +09. 2/3 Falls- Skayde vs. Nebula\\
 +10. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli\\
 +11. Bonus Material: Larry Sweeney Interview (2004/​09/​25)\\
 +12. Bonus Match: Sharecropper vs. Icarus (2004/​09/​25)\\
 +13. Bonus Match: Claudio Castagnoli vs. DJ Skittlez (2004/​09/​25)\\
 +14. Bonus Match: Rorschach vs. Sabian (2004/​09/​25)\\
 +Running Time: 2 DVD-SET (1:1) – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/05/21 – Emmaus, PA – “ANIVERSARIO ORANGE”**\\
 +01. Music Video\\
 +02. Hallowicked vs. Equinox\\
 +03. Rorschach vs. Private Eye\\
 +04. Shane Hagadorn vs. Matt Turner\\
 +05. Dr. Cheung vs. Andy Sumner\\
 +06. Skayde & Kanjyouru Matsuyama vs. Knight Eye For The Pirate Guy\\
 +07. Icarus vs. Nebula\\
 +08. Shane Storm vs. UltraMantis Black\\
 +09. Jigsaw & Mike Quackenbush & Reckless Youth vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli & Arik Cannon\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/05/22 – Pittston, PA – “ANIVERSARIO WHITE”**\\
 +01. Music Video\\
 +02. Equinox & US Ape & Kabuki Kid vs. Rorschach & Dark Breed\\
 +03. Crossbones & Mano Metalico vs. Davey Andrews & Shane Hagadorn\\
 +04. Shane Storm vs. Dr. Cheung\\
 +05. Cheech & Cloudy vs. Matt Turner & Anthony Franco\\
 +06. Nebula vs. Jigsaw\\
 +07. Claudio Castagnoli & Arik Cannon vs. Knight Eye For The Pirate Guy\\
 +08. Skayde vs. Kanjyouru Matsuyama\\
 +09. Chris Hero vs. Mike Quackenbush\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/06/17 – Reading, PA – “STOP MAKING SENSE”**\\
 +01. Crossbones vs. Andy Sumner\\
 +02. Skayde & Equinox vs. Darkness Crabtree & Dr. Cheung\\
 +03. Din Mak vs. Matt Bomboy\\
 +04. Kanjyouru Matsuyama vs. Icarus\\
 +05. Gran Akuma vs. Shane Storm\\
 +06. Claudio Castagnoli vs. Jolly Roger\\
 +07. Chris Hero vs. Sabian\\
 +08. Reckless Youth & Mike Quackenbush & Jigsaw vs. UltraMantis Black & Hallowicked & Blind Rage\\
 +Running Time: 1 DVD (1:1) – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/06/19 – Pittston, PA – “PLANET OF THE GRAPES”**\\
 +01. Rorschach vs. JC Ryder\\
 +02. Cindy Rogers vs. Allison Danger\\
 +03. Larry Sweeney vs. Equinox\\
 +04. Hallowicked & UltraMantis Black vs. Skayde & Kanjyouru Matsuyama\\
 +05. Shane Hagadorn vs. Anthony Franco\\
 +06. Mike Quackenbush & Jolly Roger & Jigsaw & Shane Storm vs. Chris Hero & Icarus & Gran Akuma & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/07/11 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 3 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Rorschach vs. Trik Davis\\
 +02. Sabian vs. Dr. Cheung\\
 +03. Icarus vs. Prophet\\
 +04. Mickie Knuckles vs. Retail Dragon\\
 +05. Arik Cannon vs. Mat Bomboy\\
 +06. Cheech vs. Ricky Reyes\\
 +07. Larry Sweeney vs. Josh Abercrombie\\
 +08. Chris Hero & Claudio Castagnoli & Gran Akuma vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Lance Steel\\
 +09. Icarus vs. Sabian vs. Arik Cannon vs. Ricky Reyes vs. Mickie Knuckles vs. Rorschach\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/07/23 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP 3 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Shane Storm vs. Vries Kastelein\\
 +02. Equinox vs. Lance Steel\\
 +03. Crossbones vs. Shiima Xion\\
 +04. Niles Young vs. Josh Abercrombie\\
 +05. KUDO vs. Anthony Franco\\
 +06. Claudio Castagnoli vs. CJ O’Doyle\\
 +07. Chris Hero & Icarus & Gran Akuma & Arik Cannon vs. Mickie Knuckles & Trik Davis & Ryan Cruz & Darin Corbin\\
 +08. Ultramantis Black & Hallowicked & Blind Rage vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Lance Steel\\
 +09. Shane Storm vs. Claudio Castagnoli vs. Equinox vs. Kudo vs. Niles Young vs. Crossbones\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/07/24 – Pittston, PA – “YOUNG LIONS CUP 3 – NIGHT 3 – GRAPES OF WRATH” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Lance Steel vs. Prophet\\
 +02. Allison Danger & Alere Little Feather & Mickie Knuckles vs. Dr. Cheung & Darkness Crabtree & Crossbones\\
 +03. Vries Kastelein vs. Larry Sweeney\\
 +04. Hallowicked & Blind Rage vs. Ryan Cruz & Darin Corbin vs. Davey Andrews & Shane Hagadorn vs. Retail Dragon & Discount Tiger\\
 +05. Mike Quackenbush & Sabian & Equinox & Eddie Kingston vs. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli & Gran Akuma\\
 +06. Matt Turner & Anthony Franco vs. Cheech & Cloudy\\
 +07. Shane Storm vs. Icarus\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/08/13 – Philadelphia,​ PA – “Negative Balance”**\\
 +01. CP Munk & Retail Dragon & Ken the Box vs. Darkness Crabtree & ShareCropper & Rorschach\\
 +02. Sumie Sakai vs. Allison Danger\\
 +03. Dark Breed vs. Lance Steel & Lance Steel\\
 +04. Arik Cannon vs. Reckless Youth\\
 +05. Team F.I.S.T. vs. Equinox & Skayde\\
 +06. Cheech & Cloudy vs. Matt Turner & Anthony Franco\\
 +07. Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli\\
 +08. Jigsaw & Shane Storm vs. Larry Sweeney & Hallowicked\\
 +09. Chris Hero vs. Eddie Kingston\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/09/16 – Reading, PA – “SON OF THE INTERNATIONAL INVASION OF INTERNATIONAL INVADERS – 1st STAGE” [2 DVD-SET]**\\
 +01. Lance Steel & Lance Steel vs. Dr. Cheung & Darkness Cratbree\\
 +02. Sumie Sakai vs. Allison Danger\\
 +03. Larry Sweeney vs. Jervis Cottonbelly\\
 +04. Rorschach vs. Shiima Xion\\
 +05. Gran Akuma vs. Eddie Kingston\\
 +06. Chris Hero vs. “Outlaw” Adam Knight\\
 +07. Claudio Castagnoli vs. KUDO\\
 +08. Shane Storm vs. Icarus\\
 +09. Mike Quackenbush & Reckless Youth & Jigsaw vs. Milano Collection AT & Skayde & Chuichiro Arai\\
 +Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/09/17 – Pittston, PA – “SON OF THE INTERNATIONAL INVASION OF INTERNATIONAL INVADERS – 2nd STAGE” [2 DVD-SET]**\\
 +01. Lance Steel & Lance Steel vs. Rorschach & Crossbones\\
 +02. Retail Dragon vs. Cheech\\
 +03. Jervis Cottonbelly & Shiima Xion vs. Dr Chueng & Adam Knight\\
 +04. Larry Sweeney vs. Reckless Youth\\
 +05. Team FIST vs. Matt Turner & Anthony Franco\\
 +06. Shane Storm & Mike Quackenbush vs. KUDO & Arakencito\\
 +07. Jigsaw vs. Hallowicked\\
 +08. Milano Collection AT & Skayde vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/10/21 – Reading, PA – “Little Creatures” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Darkness Crabtree vs CP Munk\\
 +02. Crossbones vs Jervis Cottonbelly\\
 +03. Sabian vs Jay Phoenix\\
 +04. Eddie Kingston vs Rorschach\\
 +05. Larry Sweeney vs Chuichiro Arai\\
 +06. Hallowicked vs Lance Steel\\
 +07. Milano Collection AT vs Chris Hero\\
 +08. Mike Quackenbush & Skayde & Jigsaw & Shane Storm vs Claudio Castagnoli & Arik Cannon & Icarus & Gran Akuma\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/10/22 – Hellertown, PA – “The Cibernetico Returneth” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Cheech vs CP Munk\\
 +02. Jay Phoenix vs Lance Steel\\
 +03. Matt Turner & Anthony Franco vs Rorschach & Crossbones\\
 +04. Chuichiro Arai vs Larry Sweeney\\
 +05. Torneo Cibernetico:​ Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli & Icarus & Gran Akuma & Hallowicked & UltraMantis Black & Blind Rage vs Mike Quackenbush & Milano Collection AT & Skayde & Shane Storm & Jigsaw & Sabian & Eddie Kingston & Mister ZERO\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/10/30 – Collegeville,​ PA – “Ursinus College”**\\
 +01. Crossbones vs. Drew Gulak\\
 +02. Sumie Sakai vs. Allison Danger\\
 +03. Sabian vs. Rorschach\\
 +04. Larry Sweeney vs. UltraMantis Black\\
 +05. Hallowicked vs. Equinox\\
 +06. Retail Dragon vs. Dr. Cheung\\
 +07. Gran Akuma vs. Eddie Kingston\\
 +08. Mike Quackenbush & Shane Storm & Lance Steel vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli & Icarus\\
 +Running Time: 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/11/13 – Philadelphia,​ PA – “Running In The Red” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Icarus & Dr. Cheung & UltraMantis Black & Hydra vs. Angel de Fuego & Lancelot & Dragon Dragon\\
 +02. Mister ZERO vs. Rorschach\\
 +03. Anthony Franco & Matt Turner vs. Davey Andrews & Shane Hagadorn\\
 +04. Beef Wellington & Sexxxy Eddy vs. Larry Sweeney & The ShareCropper\\
 +05. Chris Hero vs. Equinox\\
 +06. Chris Hero vs. Sumie Sakai\\
 +07. 2/3 Falls: Jigsaw vs. Hallowicked\\
 +08. Eddie Kingston & Sabian vs. Cheech & Cloudy\\
 +09. Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush\\
 +10. MASK vs. MASK: Shane Storm vs. Gran Akuma\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2005/11/18 – Reading, PA – “TRUE STORIES” [2 DVD-SET]**\\
 +01. Lancelot & Dragon Dragon vs. Punisher & Darkness Crabtree & Dr. Chueng\\
 +02. The Prophet vs. Casanova\\
 +03. Larry Sweeney vs. Sabian\\
 +04. Ryan Cruz & Darrin Corbin & Equinox & Angel de Fuego vs. Hallowicked & UltraMantis Black & Crossbones & Rorschach\\
 +05. Claudio Castognoli & Arik Cannon vs. Reckless Youth & Mike Quackenbush\\
 +06. Allison Danger vs. Sumie Sakai\\
 +07. Chris Hero & Icarus & Gran Akuma vs. Shane Storm & Mr. ZERO & Milano Collection AT\\
 +Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2005/11/19 – State College, PA – “Penn State University”**\\
 +01. Dragon Dragon & Lance Steel & Equinox vs. Punisher & Dr. Cheung & Hydra\\
 +02. Sumie Sakai vs. Cassanova\\
 +03. Rorschach & Crossbones vs. Darin Corbin & Ryan Cruz\\
 +04. Sabian vs. Arik Cannon\\
 +05. Larry Sweeney vs. Mister ZERO\\
 +06. The Prophet vs. UltraMantis Black\\
 +07. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm vs. Hallowicked & Gran Akuma & Icarus\\
 +Running Time: 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – Best Of 2005**\\
 +01. KE4TPG vs. Mano Metalico/​Crossbones – 2/18/05 – TWGP 05 Night 1\\
 +02. Team Toryumon X vs. Team Osaka Pro – 2/20/05 – TWGP 05 Night 3\\
 +03. Mike Quackenbush/​Jigsaw/​Sabian vs. Chris Hero/​Claudio Castagnoli/​Arik Cannon – 3/18/05 – Remain in Light\\
 +04. Mike Quackenbush/​Reckless Youth/​Jigsaw vs. Chris Hero/​Claudio Castagnoli/​Arik Cannon – 5/21/05 – Aniversario Orange\\
 +05. Mike Quackenbush/​Equinox/​Eddie Kingston/​Sabian vs. Chris Hero/​Claudio Castagnoli/​Gran Akuma/Arik Cannon – 7/24/05 – YLC 3 Night 3\\
 +06. Icarus vs. Shane Storm – 7/24/05 – YLC 3 Night 3\\
 +07. Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli – 8/13/05 – Negative Balance\\
 +08. Eddie Kingston vs. Chris Hero – 8/13/05 – Negative Balance\\
 +09. Claudio Castagnoli vs. KUDO – 9/16/05 – International Invasion 1st Stage\\
 +10. Jigsaw vs. Hallowicked – 9/17/05 – International Invasion 2nd Stage\\
 +11. Chris Hero/​Claudio Castagnoli vs. Skayde/​Milano Collection AT – 9/17/05 – International Invasion 2nd Stage\\
 +12. Chuichiro Arai vs. Larry Sweeney – 10/21/05 – Little Creatures\\
 +13. Hallowicked vs. Jigsaw – 11/13/05 – Running in the Red\\
 +14. Shane Storm vs. Gran Akuma – 11/13/05 – Running in the Red\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/02/24 – Hellertown, PA – “Tag World Grand Prix 2006 – Night 1″**\\
 +01. Crossbones & Rorschach vs. Hallowicked & Delirious\\
 +02. Sumie Sakai & Ranmaru vs. Alere Little Feather & Allison Danger\\
 +03. Team K-Dojo (MIYAWAKI & Yoshiaki Yago) vs. The Iron Saints (Sal & Vito Thomaselli)\\
 +04. Team IWA Mid-South (Ian Rotten & Mickie Knuckles) vs. Sabian & Eddie Kingston\\
 +05. Cheech & Cloudy vs. The Gambino Brothers (Mickey & Marshall)\\
 +06. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Equinox & Hydra\\
 +07. Team DDT (KUDO & MIKAMI) vs. Mana & Larry Sweeney\\
 +08. Team WWF (CP Munk & Colt CaBunny) vs. Matt Turner & Anthony Franco\\
 +09. Cheech & Cloudy vs. Delirious & Hallowicked\\
 +10. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Ranmaru & Sumie Sakai\\
 +11. Team DDT (KUDO & MIKAMI) vs. Team K-Dojo (Yoshiaki Yago & MIYAWAKI)\\
 +12. Eddie Kingston & Sabian vs. Joker & Necro Butcher\\
 +Running Time: 3 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/02/25 – Reading, PA – “Tag World Grand Prix 2006 – Night 2″**\\
 +01. Lancelot (Lance Steel & Lance Steel) vs. The Colony (Soldier Ant & Fire Ant)\\
 +02. Notorious Inc. (Drew Blood & Devon Moore) vs. The North Star Express (Ryan Cruz & Darin Corbin) managed by J.J. Dillon\\
 +03. Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma) vs. Team Shimmer (Rain & Daizee Haze)\\
 +04. 2.0 (Jagged & Shane Matthews) vs. Men At Work (Mister ZERO & Shane Storm)\\
 +05. Team Toryumon (Shinjitsu Nohashi & Amigo Suzuki) vs. Retail Dragon & Dragon Dragon\\
 +06. Team dragondoor (Skayde & Milano Collection AT) vs. The Prescription Thugs (Dr. Cheung & Darkness Crabtree)\\
 +07. Sexxxy Eddy & Kevin Steen vs. Jigsaw & Arik Cannon\\
 +08. Team MUGA (Osamu Nishimura & Katsushi Takemura) vs. The Heartbreak Express\\
 +09. Lancelot (Lance Steel & Lance Steel) vs. The North Star Express (Ryan Cruz & Darin Corbin) managed by J.J. Dillon\\
 +10. Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma) vs. Men At Work (Mister ZERO & Shane Storm)\\
 +11. Jigsaw & Arik Cannon vs. Team MUGA (Osamu Nishimura & Katsushi Takemura)\\
 +12. Team Toryumon (Shinjitsu Nohashi & Amigo Suzuki) vs. Team dragondoor (Skayde & Milano Collection AT)\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/02/26 – Philadelphia,​ PA – “Tag World Grand Prix 2006 – Night 3″**\\
 +01. Rain & Ranmaru & Allison Danger vs. Daizee Haze & Sumie Sakai & Mickie Knuckles\\
 +02. Kings Of Wrestling (Chris Hero & Claudio Castagnoli) vs. The North Star Express (Ryan Cruz & Darin Corbin) managed by J.J. Dillon\\
 +03. Eddie Kingston & Sabian vs. Team F.I.S.T. (Gran Akuma & Icarus)\\
 +04. Team DDT (KUDO & MIKAMI) vs. Hallowicked & Delirious\\
 +05. Team dragondoor (Milano Collection AT & Skayde) vs. Team MUGA (Osamu Nishimura & Katsushi Takemura)\\
 +06. MIYAWAKI & Amigo Suzuki & Shinjitsu Nohashi vs. Jigsaw & Shane Storm & Equinox\\
 +07. Kevin Steen & Sal & Vito Thomaselli vs. Ian Rotten & Arik Cannon & Joker\\
 +08. Hallowicked & Delirious vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli\\
 +09. Milano Collection AT & Skayde vs. Team F.I.S.T.\\
 +10. Necro Butcher vs. Yoshiaki Yago\\
 +11. Larry Sweeney & The Heartbreak Express & 2.0 vs. Sexxxy Eddy & Player Uno & Maxime Boyer & Retail Dragon & Dragon Dragon\\
 +12. Milano Collection AT & Skayde vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/03/31 – Reading, PA – “NAKED” [2 DVD-SET]**\\
 +01. Lancelot vs. Triple Dragon\\
 +02. Prescription Thugs vs. The Colony\\
 +03. Crossbones vs. Andy Sumner\\
 +04. Cheech & Cloudy vs. Eddie Kingston & Joker\\
 +05. Rorschach vs. Hallowicked\\
 +06. Ares vs. Mike Quackenbush\\
 +07. Team F.I.S.T. vs. Shane Storm & Jigsaw\\
 +08. Larry Sweeney vs. Milano Collection AT\\
 +Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2006/04/21 – Reading, PA – “SAND IN THE VASELINE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Gran Akuma vs. Andy Sumner\\
 +02. Lancelot vs. Larry Sweene\\
 +03. Dr. Cheung vs. Player Uno\\
 +04. Daizee Haze vs. Allison Danger\\
 +05. Retail Dragon & The Colony vs. Rorschach & Cheech & Cloudy\\
 +06. Eddie Kingston & Sabian vs. 2.0\\
 +07. Icarus vs. Jigsaw\\
 +08. Hallowicked & Delirious vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli\\
 +09. Shane Storm vs. Crossbones\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2006/04/23 – Barnesville,​ PA – “APOCALYPSO”**\\
 +01. Larry Sweeney vs. Matt Turner\\
 +02. Retail Dragon vs. Rorschach\\
 +03. Daizee Haze vs. Alere Little Feather\\
 +04. Eddie Kingston vs. Dr. Cheung\\
 +05. Lancelot vs. The Colony\\
 +06. Chris Hero vs. Delirious\\
 +07. Jigsaw & Shane Storm & Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli & Team F.I.S.T.\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2006/05/26 – Reading, PA – “ANIVERSARIO DELTA” [2 DISC-SET]**\\
 +01. 10 Tag Team Gauntlet featuring: MIYAWAKI & Yoshiaki Yago, 2.0, Rorschach & Crossbones, North Star Express, La Pareja Solar, Lancelot, Triple Dragon, The Prescription Thugs, The Colony & Casanova & Shane Valentine\\
 +02. Daizee Haze vs. Allison Danger\\
 +03. Delirious vs. Jon Moxley\\
 +04. Larry Sweeney vs. Mana\\
 +05. Hallowicked vs. Andy Sumner\\
 +06. Arik Cannon vs. Eddie Kingston\\
 +07. Milano Collection AT & Jigsaw & Shane Storm & Mike Quackenbush vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli & Icarus & Gran Akuma\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/05/27 – Barnesville,​ PA – “ANIVERSARIO EPSILON” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Eddie Kingston & Shinsuke Yamagasa vs. Ryan Cruz & Darin Corbin\\
 +02. Daizee Haze vs. Sara Del Ray\\
 +03. The Colony & Lance Steel vs. Rorschach & Casanova & Shane Valentine\\
 +04. Jon Moxley vs. Arik Cannon\\
 +05. Hallowicked & Delirious vs. Jagged & Max Boyer\\
 +06. Equinox vs. Dr. Cheung\\
 +07. Team F.I.S.T. vs. Shane Storm & Mike Quackenbush\\
 +08. Larry Sweeney vs. Milano Collection AT\\
 +09. MIYAWAKI & Yoshiaki Yago vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/06/23 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 4 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Introduction of the Night 1 competitors\\
 +02. Shane Valentine vs. Lance Steel\\
 +03. El Hijo Del Ice Cream vs. Equinox\\
 +04. Dan Paysan vs. Player Uno\\
 +05. Danny Havoc vs. Arik Cannon\\
 +06. Dragon Dragon vs. Lance Steel\\
 +07. Max Boyer vs. Brandon Thomaselli\\
 +08. Iron Saints vs. Jigsaw & Shane Storm\\
 +09. Team F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +10. Lance Steel vs. Equinox vs. Dan Paysan vs. Arik Cannon vs. Lance Steel vs. Max Boyer\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2006/06/24 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP 4 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Introduction of the Night 2 competitors\\
 +02. Cheech vs. Fire Ant\\
 +03. Jon Moxley vs. Hydra\\
 +04. Chuck Taylor vs. Ricochet\\
 +05. Excalibur vs. Andy Sumner\\
 +06. Ice Cream, Jr. vs. Retail Dragon\\
 +07. Cloudy vs. Matt Turner\\
 +08. Player Uno & Equinox & Dragon Dragon vs. Dan Paysan & Max Boyer & Darkness Crabtree\\
 +09. Team F.I.S.T. vs. Jigsaw & Shane Storm\\
 +10. Eddie Kingston Interview\\
 +11. Cheech vs. Jon Moxley vs. Chuck Taylor vs. Andy Sumner vs. Ice Cream Jr. vs. Cloudy\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2006/06/25 – Philadelphia,​ PA – “YOUNG LIONS CUP # 4 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Los Ice Creams & Rorschach & Crossbones vs. The Colony & Angel De Fuego & Equinox\\
 +02. Daizee Haze vs. Mickie Knuckles\\
 +03. Dan Paysan vs. Max Boyer\\
 +04. Cloudy & Chuck Taylor vs. Player Uno & Ricochet\\
 +05. Eddie Kingston vs. Larry Sweeney\\
 +06. Chris Hero vs. Brandon Thomaselli\\
 +07. Iron Saints vs. Delirious & Hallowicked\\
 +08. Team F.I.S.T. & Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm\\
 +09. Cheech vs. Arik Cannon\\
 +Running Time: 2 Disc-Set – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2006/07/22 – Hellertown, PA – “THE CRUSHING WEIGHT OF MAINSTREAM IGNORANCE”**\\
 +01. Claudio Castagnoli vs. Equinox\\
 +02. UltraMantis Black & Hydra vs. The Colony\\
 +03. Lance Steel vs. Lance Steel\\
 +04. Cheech & Cloudy vs. North Star Express\\
 +05. Eddie Kingston vs. Larry Sweeney\\
 +06. Lance Steel Interview\\
 +07. Chris Hero vs. Shane Storm\\
 +08. Gran Akuma vs. Mike Quackenbush\\
 +09. Jon Moxley vs. Arik Cannon\\
 +10. Hair vs. Mask – Icarus vs. Jigsaw\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/08/19 – Hellertown, PA – “RETURN OF THE SON OF THE INTERNATIONAL INVASION OF INTERNATIONAL INVADERS – 1st STAGE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Los Ice Creams vs. North Star Express\\
 +02. Larry Sweeney vs. Fire Ant\\
 +03. Dr. Cheung vs. Retail Dragon\\
 +04. UltraMantis Black vs. Tex Benedict\\
 +05. Jagged vs. Equinox\\
 +06. Lance Steel vs. Lance Steel\\
 +07. Claudio Castagnoli vs. Reckless Youth\\
 +08. Excalibur vs. Arik Cannon\\
 +09. Chris Hero & Team F.I.S.T. vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm\\
 +10. Bonus Material – Podcast Episodes 5-8\\
 +Running Time: 2 Disc-Set – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2006/08/20 – Hellertown, PA – “RETURN OF THE SON OF THE INTERNATIONAL INVASION OF INTERNATIONAL INVADERS – 2nd STAGE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Kings Of Wrestling Interview\\
 +02. Jagged & Los Ice Creams vs. The Colony & Ben Sailer\\
 +03. Daizee Haze vs. Portia Perez\\
 +04. Hydra & UltraMantis Black vs. North Star Express\\
 +05. Equinox vs. Arik Cannon\\
 +06. Larry Sweeney vs. Eddie Kingston\\
 +07. Team F.I.S.T. vs. Delirious & Hallowicked\\
 +08. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush & Shane Storm\\
 +09. Bonus Material – Podcast Episodes 9-12\\
 +Running Time: 2 Disc-Set – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2006/09/22 – Reading, PA – “Once In A Lifetime”**\\
 +01. Hydra & Los Ice Creams vs. The Colony & Equinox\\
 +02. Lance Steel vs. Arik Cannon\\
 +03. Crossbones & Rorschach vs. Jigsaw & Shane Storm\\
 +04. Gran Akuma vs. Reckless Youth\\
 +05. UltraMantis Black vs. Hallowicked\\
 +06. Larry Sweeney & Daizee Haze vs. Eddie Kingston\\
 +07. Icarus vs. Mike Quackenbush\\
 +08. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. North Star Express\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/10/28 – Philadelphia,​ PA – “Cibernetico Forever”**\\
 +01. Rorschach vs. Reckless Youth\\
 +02. UltraMantis Black, Hydra & Crossbones vs. Equinox & The Colony\\
 +03. Excalibur vs. Player Uno\\
 +04. Shayne Hawke vs. Twiggy\\
 +05. Max Boyer vs. Arik Cannon\\
 +06. 16 Man Torneo Cibernetico – Gran Akuma, Icarus, Larry Sweeney, The Iron Saints (Sal, Vito & Brandon Thomaselli),​ Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Hallowicked,​ Cheech, Cloudy, Mike Quackenbush,​ Eddie Kingston, Shane Storm & The North Star Express\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/11/12 – Barnesville,​ PA – “From Zero To Hero (and Castagnoli)”**\\
 +01. Olsen Twins vs. Cheech & Cloudy\\
 +02. Hallowicked & Delirious vs. The Colony\\
 +03. Team F.I.S.T. vs. Silver Bullets\\
 +04. Sabian & Joker vs. Irish Airborne\\
 +05. Hydra, Crossbones & UltraMantis Black vs. Trik Davis, Equinox & Retail Dragon\\
 +06. Team F.I.S.T. vs. Hallowicked & Delirious\\
 +07. Cheech & Cloudy vs. Irish Airborne\\
 +08. Osiris vs. Kazuchika Okada\\
 +09. Larry Sweeney, Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Eddie Kingston, Shane Storm & Mike Quackenbush\\
 +10. Team F.I.S.T. vs. Cheech & Cloudy\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/11/17 – Reading, PA – “Brick”**\\
 +1. Hydra Lock Challenge\\
 +2. Los Ice Creams & Lance Steel vs. The Colony\\
 +3. Kenji Fukimoto vs. Trik Davis\\
 +4. Equinox vs. Larry Sweeney\\
 +5. Eddie Kingston vs. Chuck Taylor\\
 +6. Jagged vs. Twiggy\\
 +7. Player Uno vs. Max Boyer\\
 +8. Hydra & UltraMantis Black vs. Hallowicked & Delirious\\
 +9. Cheech, Retail Dragon & Shane Storm vs. Cloudy, Ricochet & Mike Quackenbush\\
 +10. Team F.I.S.T. vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2006/11/18 – Hellertown, PA – “Talent Borrows ; Genius Steals”**\\
 +01. Hydra Lock Challenge\\
 +02. Larry Sweeney Interview\\
 +03. Los Ice Creams & Kenji Fukimoto vs. Twiggy, Equinox & Retail Dragon\\
 +04. Chuck Taylor vs. Ricochet\\
 +05. Jagged vs. Player Uno\\
 +06. Rhett Titus, Pelle Primeau & Shane Hagadorn vs. The Colony\\
 +07. Josh Daniels vs. Max Boyer\\
 +08. Lance Steel vs. Trik Davis\\
 +09. Delirious, Hallowicked,​ Deliriouscito & Hallowickedcito vs. Blind Rage, Hydra, Crossbones & UltraMantis Black\\
 +10. Team F.I.S.T. vs. Mike Quackenbush & Shane Storm\\
 +11. Strap Match – Larry Sweeney vs. Eddie Kingston\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/02/16 – Hellertown, PA – “King Of Trios – Night 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Hydralock Challenge\\
 +02. New Jersey All-Stars vs. Cheech & Cloudy\\
 +03. 2.0 vs. Jigsaw & Shane Storm\\
 +04. Los Ice Creams vs. The Order Of The Neo Solar Temple\\
 +05. Iron Saints vs. Larry Sweeney & Mitch Ryder & Robbie Ellis\\
 +06. Danshoku Dino & Masamune & American Balloon vs. MIYAWAKI & KUDO & Yoshiaki Yago\\
 +07. Kings Of Wrestling vs. Team USA\\
 +08. Shiima Xion vs. Nobutaka Moribe\\
 +09. Ricochet vs. Max Boyer\\
 +10. Kings Of Wrestling vs. Los Ice Creams\\
 +11. Iron Saints vs. KUDO & MIYAWAKI & Yoshiaki Yago\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/02/17 – Barnesville,​ PA – “King Of Trios – Night 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Gran Akuma vs. Masamune\\
 +02. Chuck Taylor vs. Create-A-Wrestler\\
 +03. Team PWG (Scott Lost & Chris Bosh & Joey Ryan) vs. Lince Dorado & Sicodelico Jr. & Pantera\\
 +04. The Colony vs. Hallowicked & Cheech & Cloudy\\
 +05. Max Boyer & 2.0 vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm\\
 +06. Team TNA (Alex Shelley & Chris Sabin & Sonjay Dutt) vs. BLK OUT (Ruckus & Joker & Sabian)\\
 +07. Icarus vs. Player Uno\\
 +08. Olsen Twins vs. MIYAWAKI & Yoshiaki Yago\\
 +09. Hallowicked & Cheech & Cloudy vs. Lince Dorado & Sicodelico Jr. & Pantera\\
 +10. Team TNA vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/02/18 – Hellertown, PA – “King Of Trios – Night 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Kings Of Wrestling vs. KUDO & Yoshiaki Yago & MIYAWAKI\\
 +02. Pantera & Lince Dorado & Sicodelico Jr. vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm\\
 +03. La Malcriada vs. Allison Danger\\
 +04. Sal Thomaselli vs. Max Boyer\\
 +05. Matt Sydal vs. Hallowicked\\
 +06. Tag Team Gauntlet\\
 +07. Mokujin Ken vs. Mecha Mummy\\
 +08. Daizee Haze vs. Sara Del Ray\\
 +09. Nobutaka Moribe vs. Masamune\\
 +10. Ricochet vs. Claudio Castagnoli\\
 +11. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm vs. KUDO & Yoshiaki Yago & MIYAWAKI\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/03/23 – Reading, PA – “Best Imitation Of Myself”**\\
 +01. Hydra vs. Create-A-Wrestler\\
 +02. Billy Roc vs. Fire Ant\\
 +03. Chris Hero vs. Hallowicked\\
 +04. BLK OUT vs. 2.0\\
 +05. Shayne Hawke vs. Ricochet\\
 +06. Chuck Taylor vs. Ruckus\\
 +07. Soldier Ant vs. Max Boyer\\
 +08. Los Ice Creams vs. Lince Dorado & Sicodelico, Jr.\\
 +09. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli\\
 +10. Shane Storm & Jigsaw vs. F.I.S.T.\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/03/24 – Hellertown, PA – “Time Will Prove Everything”**\\
 +01. Chuck Taylor vs. Billy Roc\\
 +02. Brodie Lee vs. Equinox\\
 +03. Crossbones vs. Create-A-Wrestler\\
 +04. BLK OUT vs. Hallowicked & The Colony\\
 +05. Chris Hero vs. Ricochet\\
 +06. Olsen Twins vs. Jigsaw & Shane Storm\\
 +07. Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush\\
 +08. F.I.S.T. vs. Lince Dorado & Sicodelico Jr\\
 +09. Shane Storm & Jigsaw vs. F.I.S.T.\\
 +Running Time: 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/04/22 – Philadelphia,​ PA – “Rey De Voladores”**\\
 +01. Chuck Taylor vs. Ricochet vs. Pac vs. Retail Dragon\\
 +02. Ruckus vs. Equinox vs. Jigsaw vs. Lince Dorado\\
 +03. Order Of The Neo Solar Temple vs. Tim Donst, Drew Gulak & Andy Sumner\\
 +04. Larry Sweeney vs. Shane Storm\\
 +05. Lance Steel vs. Fire Ant\\
 +06. Eddie Kingston vs. Hallowicked\\
 +07. BLK OUT vs. The Colony\\
 +08. Chuck Taylor vs. Lince Dorado\\
 +09. Chris Hero vs. Claudio Castagnoli w/ Special Guest Referee Mike Quackenbush\\
 +10. Cheech & Cloudy vs. F.I.S.T.\\
 +Running Time: 195 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/05/26 – Hellertown, PA – “Aniversario ?”**\\
 +01. Music Video\\
 +02. Olsen Twins vs. The Colony\\
 +03. Brodie Lee vs. Equinox\\
 +04. Shayne Hawke vs. Player Uno\\
 +05. Hydra vs. Worker Ant\\
 +06. Mitch Ryder vs. Shane Storm\\
 +07. Claudio Castagnoli & Larry Sweeney vs. El Pantera & Lince Dorado\\
 +08. Max Boyer vs. Create-a-Wrestler\\
 +09. Eddie Kingston vs. Hallowicked\\
 +10. F.I.S.T. vs. Kagrra & Dragon Yuki\\
 +11. Mike Quackenbush vs. Chris Hero\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/05/27 – Philadelphia,​ PA – “Aniversario !”**\\
 +01. Music Video\\
 +02. Brodie Lee vs. Retail Dragon\\
 +03. Hydra & UltraMantis Black vs. Olsen Twins\\
 +04. Shayne Hawke vs. Create-a-Wrestler\\
 +05. Los Ice Creams & Mitch Ryder vs. El Pantera, Player Uno & Lince Dorado\\
 +06. Dragon Yuki vs. Kagrra\\
 +07. Dr. Cube & Call-Me-Kevin vs. Dusto Bunny & Gii the Space Pirate\\
 +08. Max Boyer vs. Pelle Primeau\\
 +09. The Colony vs. Equinox, Shane Storm & Mike Quackenbush\\
 +10. Eddie Kingston & Ruckus vs. Delirious & Hallowicked\\
 +11. Chris Hero, Larry Sweeney & Claudio Castagnoli vs. F.I.S.T. & Chuck Taylor\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/06/22 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 5 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. El Hijo Del Ice Cream vs. Lince Dorado\\
 +02. Hydra vs. Moscow\\
 +03. Niles Young vs. Player Uno\\
 +04. Chuck Taylor vs. Cabana Man Dan\\
 +05. Hex Gage vs. Ice Cream Jr.\\
 +06. Rex Sterling vs. Amigo Suzuki\\
 +07. Rhett Titus vs. Worker Ant\\
 +08. Chrisjen Hayme vs. Billy Roc\\
 +09. Mitch Ryder vs. Shane Storm\\
 +10. Lince Dorado vs. Moscow vs. Player Uno vs. Chuck Taylor vs. Ice Cream Jr. vs. Amigo Suzuki\\
 +11. Bonus Material: Podcast Episodes 55-56\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2007/06/23 – Barnesville,​ PA – “YOUNG LIONS CUP 5 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Aaron Draven vs. Billy Roc\\
 +02. Shayne Hawke vs. Tim Donst\\
 +03. Rhett Titus vs. Soldier Ant\\
 +04. Super Xtremo vs. Darin Corbin\\
 +05. Ultra Dragon vs. Ryan Cruz\\
 +06. Chrisjen Hayme vs. Ricochet\\
 +07. Mitch Ryder vs. Cabana Man Dan\\
 +08. Chuck Taylor vs. Arik Cannon\\
 +09. F.I.S.T. & Max Boyer vs. Los Ice Creams & Amigo Suzuki\\
 +10. Ricochet vs. Ultra Dragon vs. Darin Corbin vs. Rhett Titus vs. Shayne Hawke vs. Billy Roc\\
 +11. Bonus Material – Podcast Episodes 57-58\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2007/06/24 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP 5 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Kings Of Wrestling Interview\\
 +02. F.I.S.T. vs. Los Ice Creams\\
 +03. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Moscow & Player Uno & Super Xtremo\\
 +04. Amigo Suzuki vs. Billy Roc\\
 +05. Olsen Twins vs. North Star Express\\
 +06. Mitch Ryder vs. Lince Dorado\\
 +07. Shayne Hawke vs. Mike Quackenbush\\
 +08. BLK OUT vs. The Colony\\
 +09. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Cheech & Cloudy\\
 +10. Arik Cannon & Larry Sweeney & Max Boyer vs. Jigsaw & Hallowicked & Shane Storm\\
 +11. Chuck Taylor vs. Ricochet\\
 +12. Bonus Material: Podcast Episodes 59-60\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2007/07/21 – Wallingford,​ CT – “Showdown In Crisisland”**\\
 +01. Los Ice Creams vs. Olsen Twins\\
 +02. Ophidian vs. Player Uno\\
 +03. Max Boyer & F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +04. Claudio Castagnoli vs. Sicodelico Jr.\\
 +05. Shayne Hawke & 2.0 vs. Mike Quackenbush,​ Jigsaw & Shane Storm\\
 +06. Eddie Kingston vs. Tim Donst\\
 +07. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Hallowicked,​ Cheech & Cloudy\\
 +08. Chris Hero vs. Lince Dorado\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/08/05 – Philadelphia,​ PA – “Maximum Overdraft”**\\
 +01. Los Ice Creams vs. 2.0\\
 +02. Eddie Kingston vs. Ricochet\\
 +03. Shayne Hawke vs. Billy Roc\\
 +04. Daizee Haze vs. Sara Del Ray\\
 +05. The Colony vs. Los Tres Deliriosos\\
 +06. La Parkita vs. Payaso del Futuro\\
 +07. Chuck Taylor vs. Drake Younger\\
 +08. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. El Pantera & Lince Dorado\\
 +09. Mike Quackenbush vs. Black Tiger\\
 +10. F.I.S.T. vs. Briscoe Brothers\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/08/17 – Reading, PA – “2007 INTERNATIONAL INVADERS WEEKEND – NIGHT 1″**\\
 +01. Rahim Ali vs. Shane Storm\\
 +02. Alex Payne vs. Tim Donst\\
 +03. USApe vs. Moscow\\
 +04. Shayne Hawke vs. Jigsaw\\
 +05. Olsen Twins & Brodie Lee vs. The Colony\\
 +06. Claudio Castagnoli vs. Akira Raijin\\
 +07. Pac vs. Ricochet\\
 +08. Eddie Kingston vs. Brute Issei\\
 +09. Kings Of Wrestling vs. Las Chivas & Equinox & Lince Dorado\\
 +10. F.I.S.T. vs. Los Ice Creams\\
 +Running Time: 210 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/08/18 – Hellertown, PA – “2007 INTERNATIONAL INVADERS WEEKEND – NIGHT 2″**\\
 +01. Olsen Twins vs. Jigsaw & Shane Storm\\
 +02. Brodie Lee vs. Tim Donst\\
 +03. UltraMantis Black vs. Soldier Ant\\
 +04. Mitch Ryder vs. Hallowicked\\
 +05. Claudio Castagnoli vs. Pac\\
 +06. Chris Hero vs. Brute Issei\\
 +07. Shayne Hawke vs. Lince Dorado\\
 +08. Akira Raijin vs. Mike Quackenbush\\
 +09. F.I.S.T. vs. Las Chivas\\
 +10. Chuck Taylor vs. Ricochet\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/09/22 – Philadelphia,​ PA – “CIBERNETICO & ROBIN”**\\
 +01. Brodie Lee vs. Mike Stevens\\
 +02. Daizee Haze vs. Candace LaRae\\
 +03. Hydra & UltraMantis Black vs. Hallowicked & Delirious\\
 +04. Tim Donst vs. Mike Quackenbush\\
 +05. Olsen Twins vs. Cheech & Cloudy\\
 +06. Kris Chambers vs. Super Xtremo\\
 +07. The Osirian Portal vs. Jigsaw & Shane Storm\\
 +08. BLK OUT vs. The Colony\\
 +09. Torneo Cibernetico:​ Kings Of Wrestling (Mitch Ryder & Chuck Taylor & Chris Hero & Claudio Castagnoli & Larry Sweeney & Shayne Hawke & Gran Akuma & Icarus) vs. Team Mega Mucha Lucha (Lince Dorado & Chiva 3 & Chiva 4 & Magno & Incognito & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Equinox)\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/10/26 – Reading, PA – “BRUISED”**\\
 +01. Leonard Chikarason Interview\\
 +02. Order Of The Neo-Solar Temple vs. US Ape & Moscow & Dragon Dragon\\
 +03. Dragon Yuki vs. Jigsaw\\
 +04. Osirian Portal vs. Cheech & Cloudy\\
 +05. Olsen Twins & Brodie Lee vs. The Colony\\
 +06. Chuck Taylor vs. Claudio Castagnoli\\
 +07. Mitch Ryder vs. Equinox\\
 +08. Lince Dorado vs. Mike Quackenbush\\
 +09. Eddie Kingston vs. Tim Donst\\
 +10. Delirious & Hallowicked vs. F.I.S.T.\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/10/27 – Barnesville,​ PA – “NEW STAR NAVIGATION”**\\
 +01. UltraMantis Black & Shane Storm vs. Hydra & Jigsaw\\
 +02. Crossbones vs. Soldier Ant\\
 +03. Icarus vs. Tim Donst\\
 +04. Brodie Lee vs. Worker Ant\\
 +05. Osirian Portal vs. Hallowicked & Delirious\\
 +06. Chuck Taylor vs. Helios\\
 +07. Dragon Yuki vs. Fire Ant\\
 +08. Larry Sweeney vs. Claudio Castagnoli\\
 +09. Olsen Twins vs. Cheech & Cloudy\\
 +10. Mitch Ryder vs. Lince Dorado\\
 +Running Time: 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/11/16 – Reading, PA – “THE BATTLE OF WHO COULD CARE LESS”**\\
 +01. F.I.S.T. & Osirian Portal vs. The Colony & Mike Quackenbush\\
 +02. Chuck Taylor vs. Shane Storm\\
 +03. Sara Del Ray vs. Portia Perez\\
 +04. Brodie Lee vs. Passion Hasegawa\\
 +05. Olsen Twins vs. Lince Dorado & El Pantera\\
 +06. UltraMantis Black vs. MIYAWAKI\\
 +07. Mitch Ryder & Robbie Ellis & Larry Sweeney vs. Jigsaw & Los Ice Creams\\
 +08. Chris Hero & Shayne Hawke vs. Equinox & Claudio Castagnoli\\
 +09. Hydra vs. Helios\\
 +10. Sabian & Joker & Eddie Kingston vs. Tim Donst & Incoherence\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/11/17 – Hellertown, PA – “THE SORPID PERILS OF EVERYDAY EXISTENCE”**\\
 +01. Shayne Hawke vs. Soldier Ant\\
 +02. Hydra vs. Shane Storm\\
 +03. Osirian Portal vs. El Pantera & Lince Dorado\\
 +04. Chuck Taylor vs. Passion Hasegawa\\
 +05. MIYAWAKI vs. Claudio Castagnoli\\
 +06. Mitch Ryder & Robbie Ellis & F.I.S.T. vs. Tim Donst & Mike Quackenbush & Super Smash Brothers\\
 +07. Helios vs. Fire Ant\\
 +08. Hair vs. Mask: Equinox vs. Chris Hero\\
 +09. Cheech & Cloudy vs. Incoherence\\
 +10. Bonus Match: Lance Steel vs. Retail Dragon (2007/​11/​17)\\
 +11. Bonus Material: Podcast Episodes 75 – 76\\
 +Running Time: 195 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/11/18 – Philadelphia,​ PA – “CHAPTER 11″**\\
 +01. Video Recaps\\
 +02. F.I.S.T. vs. Tim Donst & Los Ice Creams\\
 +03. Hydra vs. Robbie Ellis\\
 +04. Shane Storm & Super Smash Brothers vs. The Colony\\
 +05. ICW / ICWA Tex-Arkana TV Title: Bryan Alvarez~! vs. Larry Sweeney\\
 +06. MIYAWAKI & Passion Hasegawa & El Pantera vs. Delirious & Cheech & Cloudy\\
 +07. Shayne Hawke & Osirian Portal vs. Mike Quackenbush & Trik Davis & Helios\\
 +08. Falls Count Anywhere: Eddie Kingston vs. Hallowicked\\
 +09. Hair vs. Mask: Lince Dorado vs. Mitch Ryder\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2007/12/09 – State College, PA – “STEPHEN COLBERT > BILL O’REILLY”**\\
 +01. Mitch Ryder Interview\\
 +02. The Colony vs. Order Of The Neo-Solar Temple\\
 +03. Shane Storm vs. Vin Gerard\\
 +04. Icarus & Gran Akuma & Brodie Lee vs. Sara Del Ray & Cheech & Cloudy\\
 +05. Mitch Ryder vs. Tim Donst\\
 +06. Los Ice Creams vs. Osirian Portal\\
 +07. Chris Hero vs. Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 105 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/01/27 – Hellertown, PA – “TWO EYEBROWS ARE BETTER THAN ONE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Crossbones & UltraMantis Black vs. Cheech & Cloudy\\
 +02. Moravian Greyhound vs. Zombie Plantain vs. Hydra\\
 +03. Vin Gerard vs. Worker Ant\\
 +04. Kylie Pierce vs. Sara Del Ray\\
 +05. Eddie Kingston vs. Shane Storm\\
 +06. Jimmy Olsen vs. Sabian\\
 +07. F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +08. Larry Sweeney vs. Hallowicked\\
 +09. Claudio Castagnoli & Lince Dorado & Ophidian vs. Mike Quackenbush & Amasis & Tim Donst\\
 +10. Bonus Material – The Dark Breed Edition of Cribs (filmed November 2005)\\
 +11. Bonus Material – Chikara Podcast Episodes 79 – 84\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/02/29 – Philadelphia,​ PA – “2008 KING OF TRIOS – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Las Chivas vs. Team ROH (Shane Hagadorn & Rhett Titus & Alex Payne)\\
 +02. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Worker Ant) vs. Mototsugu Shimizu & Go & Michael Nakazawa\\
 +03. Sea Amigos (Call-Me-Kevin & Unibouzu & D.W. Cycloptopuss III) vs. Order Of The Neo-Solar Temple (UltraMantis Black & Hydra & Crossbones)\\
 +04. Mike Quackenbush & Shane Storm & Jorge “Skayde” Rivera vs. Team Egypt (Mecha Mummy & Ophidian & Amasis)\\
 +05. Cheech & Cloudy & m.c. KZ vs. Brodie Lee & Jimmy Olsen & Retail Dragon\\
 +06. Naptown Dragons (Drake Younger & Diehard Dustin Lee & Scotty Vortekz) vs. Team IPW-UK (Martin Stone & Terry Frazier & Sha Samuels)\\
 +07. Las Chivas vs. The Colony\\
 +08. BLK OUT (Eddie Kingston & Ruckus & Joker) vs. Order Of The Neo-Solar Temple\\
 +09. Mike Quackenbush & Jorge “Skayde” Rivera & Shane Storm vs. Cheech & Cloudy & m.c. KZ\\
 +10. Team IPW-UK vs. The Golden Trio (Hallowicked & Delirious & Helios)\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/03/01 – Philadelphia,​ PA – “2008 KING OF TRIOS – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Team Japan (MIYAWAKI & SUSUMU & KUDO) vs. Southern Saints (Shaun Reed & Reno Diamond & Marcus O’Neill)\\
 +02. The Soul Touchaz (Willie “da Bomb” Richardson & Acid Jaz & Marshe Rockett) vs. Team B.S.E. (Kobra Kai & Super Xtremo & Sombra Canadienese)\\
 +03. Sweet & Sour Inc. (Bobby Dempsey & Sara Del Rey & Tank Toland) vs. F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma & Chuck Taylor)\\
 +04. Team Stranglehold (Tim Donst & Drew Gulak & Andy Sumner) vs. The Fabulous Three (Mitch Ryder & Larry Sweeney & Shayne Hawke)\\
 +05. Team IWS (El Generico & Player Uno & Stupified vs. Team F1RST (Arik Cannon & Darin Corbin & Ryan Cruz)\\
 +06. Team Mexico (El Pantera & Lince Dorado & Incognito) vs. Glacier & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.\\
 +07. Team Japan vs. Team AZW (AkuA & Immortal Black & Immortal White)\\
 +08. F.I.S.T. vs. The Soul Touchaz\\
 +09. The Fabulous Three vs. Team WWF (Demolition Ax & Demolition Smash & One Man Gang)\\
 +10. Team IWS vs. Team Mexico\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/03/02 – Philadelphia,​ PA – “2008 KING OF TRIOS – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Show Introduction By Steve “The Turtle” Weiner\\
 +02. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Icarus & Gran Akuma) vs. The Colony (Worker Ant & Fire Ant & Soldier Ant)\\
 +03. Team Mexico (El Pantera & Lince Dorado & Incognito) vs. Mike Quackenbush & Shane Storm & Jorge “Skayde” Rivera\\
 +04. Team Japan (MIYAWAKI & SUSUMU & KUDO) vs. BLK OUT (Eddie Kingston & Joker & Ruckus)\\
 +05. The Golden Trio (Hallowicked & Delirious & Helios) vs. The Fabulous Three (Mitch Ryder & Larry Sweeney & Shayne Hawke)\\
 +06. Tag Team Gauntlet Match (w/ Demolition, Crossbones & Hydra, The Immortals, North Star Express, The Kartel, Southern Saints, Las Chivas, Super Smash Bros., Mototsugu Shimizu & Go, Bobby Dempsey & Sara Del Rey)\\
 +07. BLK OUT vs. The Golden Trio\\
 +08. The Colony vs. Team Mexico\\
 +09. Vin Gerard vs. Glacier vs. Martin Stone vs. Reno Diamond\\
 +10. Michael Nakazawa vs. m.c. KZ\\
 +11. Tim Donst & Create-A-Wrestler & Chiva II & Arik Cannon vs. Ophidian & Amasis & Los Ice Creams\\
 +12. BLK OUT vs. Team Mexico\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/04/19 – Hellertown, PA – “DEUCES WILD”**\\
 +01. Osirian Portal vs. the Colony\\
 +02. Ice Cream Jr. vs. Robbie Ellis\\
 +03. Vin Gerard vs. Worker Ant\\
 +04. F.I.S.T. vs. Player Uno & Create-A-Wrestler\\
 +05. Lince Dorado vs. Helios\\
 +06. Gran Akuma vs. Jimmy Olsen\\
 +07. UltraMantis Black vs. Tim Donst\\
 +08. Brodie Lee vs. Shane Storm\\
 +09. Mitch Ryder & Shayne Hawke vs. Cheech & Cloudy\\
 +10. El Pantera vs. Mike Quackenbush\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/04/20 – Philadelphia,​ PA – “PASSION & PERSISTENCE”**\\
 +01. Vin Gerard & Bull Pain vs. The Colony\\
 +02. Chuck Taylor vs. Hydra\\
 +03. Jimmy Olsen vs. Player Uno\\
 +04. Ophidian vs. Tim Donst\\
 +05. Amasis vs. Helios\\
 +06. Mitch Ryder & Larry Sweeney & Shayne Hawke & Robbie Ellis vs. Mike Quackenbush & Shane Storm & Cheech & Cloudy\\
 +07. Sabian vs. El Pantera\\
 +08. Brodie Lee vs. Claudio Castagnoli\\
 +09. F.I.S.T. vs. Delirious & Hallowicked\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/05/17 – Hellertown, PA – “CAFE CULTURE”**\\
 +01. Ballad of Hellertown\\
 +02. Mitch Ryder & Shayne Hawke vs. Player Uno & Create-A-Wrestler\\
 +03. Ophidian vs. Bobby Dempsey\\
 +04. Amasis vs. Hallowicked\\
 +05. Icarus vs. Pelle Primeau\\
 +06. Lince Dorado vs. TJ Cannon vs. Helios vs. PSYCHO\\
 +07. Order Of The Neo-Solar Temple vs. El Pantera & The Colony\\
 +08. Chuck Taylor & Gran Akuma vs. Mike Quackenbush & Shane Storm\\
 +09. Jorge Rivera vs. Claudio Castagnoli\\
 +10. Stupedfied vs. Sonjay Dutt vs. Incognito vs. Turbo\\
 +Running Time: 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/05/18 – Philadelphia,​ PA – “GRIT & GLORY”**\\
 +01. Daizee Haze & Chuck Taylor vs. Sara Del Ray & Bobby Dempsey\\
 +02. Gran Akuma vs. PSYCHO\\
 +03. Hydra & Tim Donst vs. Super Smash Brothers\\
 +04. Vin Gerard vs. Lince Dorado\\
 +05. Claudio Castagnoli & El Pantera & Sonjay Dutt vs. Mike Quackenbush & Turbo & Jorge Rivera\\
 +06. Eddie Kingston vs. Shane Storm\\
 +07. The Colony vs. Larry Sweeney & Shayne Hawke & Mitch Ryder\\
 +08. Brodie Lee vs. Pelle Primeau\\
 +09. Osirian Portal vs. Incoherence\\
 +10. Incognito vs. Helios\\
 +Running Time: 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/05/23 – Framingham, MA – “ANIVERSARIO MA”**\\
 +01. Osirian Portal vs. 2.0\\
 +02. Vin Gerard vs. Create-A-Wrestler\\
 +03. Icarus vs. Jimmy Olsen\\
 +04. Chuck Taylor & Gran Akuma vs. Turbo & Lince Dorado\\
 +05. Grudyin & Tucor vs. Hydra & Tim Donst\\
 +06. Atomicos Increibles: Mike Quackenbush & Cheech & Stupified & Worker Ant vs. Cloudy & Player Uno & Soldier Ant & Shane Storm\\
 +07. El Pantera vs. Jorge Rivera\\
 +08. Brodie Lee & Mitch Ryder & Shayne Hawke vs. Incoherence & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/05/24 – Wallingford,​ CT – “ANIVERSARIO CT”**\\
 +01. Osirian Portal vs. Shane Storm & Mike Quackenbush\\
 +02. Vin Gerard vs. Jimmy Olsen\\
 +03. Super Smash Bros. vs. Cheech & Cloudy\\
 +04. Turbo vs. Jorge Rvera\\
 +05. Hydra & Tim Donst vs. Los Ice Creams\\
 +06. F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +07. Mitch Ryder & Shayne Hawke vs. Lince Dorado & El Pantera\\
 +08. Brodie Lee vs. Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/06/13 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP VI – NIGHT 1″**\\
 +01. Opening Introductions\\
 +02. Amasis vs. Ultimo Breakfast\\
 +03. Ethan Page vs. Pelle Primeau\\
 +04. Vin Gerard vs. Sami Callihan\\
 +05. Alex Payne vs. Pinkie Sanchez\\
 +06. James Ross vs. Drake Younger\\
 +07. Jimmy Olsen vs. Stupefied\\
 +08. Fabulous Three vs. The Colony\\
 +09. F.I.S.T. vs. Order Of the Neo-Solar Temple\\
 +10. Amasis vs. Pelle Primeau vs. Vin Gerard vs. Pinkie Sanchez vs. Drake Younger vs. Stupefied\\
 +Running Time: 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/06/14 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP VI – NIGHT 2″**\\
 +01. Opening Introductions\\
 +02. Kyle Matthews vs. Lince Dorado\\
 +03. Ophidian vs. The Turtle\\
 +04. Worker Ant vs. Chip Day\\
 +05. Christian Faith vs. Tim Donst\\
 +06. Shayne Hawke vs. Bobby Dempsey\\
 +07. Johnny Gargano vs. Marshe Rockett\\
 +08. Super Smash Bros. vs. Shane Storm & Mike Quackenbush\\
 +09. Order Of The Neo-Solar Temple vs. The Soul Touchaz\\
 +10. Lince Dorado vs. Ophidian vs. Fire Ant vs. Tim Donst vs. Shayne Hawke vs. Marshe Rockett\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/06/15 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP VI – NIGHT 3″**\\
 +01. Fabulous Three vs. the Soul Touchaz\\
 +02. Jimmy Olsen vs. Lince Dorado\\
 +03. Mike Quackenbush Interview\\
 +04. F.I.S.T. vs. The Turtle & Sami Callihan & Ultimo Breakfast\\
 +05. Ethan Page vs. Tim Donst\\
 +06. Osirian Portal vs. Sara Del Ray & Bobby Dempsey\\
 +07. Eddie Kingston vs. Soldier Ant\\
 +08. Brodie Lee vs. Drake Younger\\
 +09. Super Smash Bros. vs. Incoherence\\
 +10. Vin Gerard vs. Fire Ant\\
 +Running Time: 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/07/13 – Philadelphia,​ PA – “TRAGEDY & TRIUMPH”**\\
 +01. Eddie Kingston vs. Lince Dorado\\
 +02. Jimmy Olsen vs. Ultimo Breakfast\\
 +03. Osirian Portal & F.I.S.T. vs. The Colony & Super Smash Bros.\\
 +04. Larry Sweeney Interview\\
 +05. Chuck Taylor vs. Incognito\\
 +06. Shane Storm vs. Mike Quackenbush\\
 +07. Vin Gerard vs. Fire Ant\\
 +08. UltraMantis Black vs. Tim Donst\\
 +09. No DQ: Brodie Lee vs. Claudio Castagnoli\\
 +10. Fabulous Two vs. Incoherence\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/08/09 – Reading, PA – “ALL THAT GLITTERS”**\\
 +01. Podcast-A-GoGo Song\\
 +02. Osirian Portal vs. Super Smash Bros.\\
 +03. Vin Gerard Interview\\
 +04. Brodie Lee vs. Ultimo Breakfast\\
 +05. Jimmy Olsen vs. Fire Ant\\
 +06. Shane Storm vs. Mike Quackenbush\\
 +07. F.I.S.T. vs. Lince Dorado & Las Chivas\\
 +08. Claudio Castagnoli vs. Buck Hawke\\
 +09. Vin Gerard vs. Worker Ant\\
 +10. Hydra & Tim Donst vs. Incoherence\\
 +Running Time: 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/08/10 – Philadelphia,​ PA – “VANITY & VIOLENCE”**\\
 +01. Los Ice Creams vs. Las Chivas\\
 +02. Chuck Taylor vs. Fire Ant\\
 +03. Vin Gerard Interview\\
 +04. Fabulous Two vs. Sara Del Ray & Bobby Dempsey\\
 +05. Jimmy Olsen vs. Worker Ant\\
 +06. F.I.S.T. vs. Super Smash Bros.\\
 +07. Vin Gerard vs. Drake Younger\\
 +08. Dr. Cube & Crossbones & UltraMantis Black vs. Mike Quackenbush & Hydra & Tim Donst\\
 +09. Eddie Kingston vs. Lince Dorado\\
 +10. Brodie Lee & Osirian Portal vs. Incoherence & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/09/06 – Easton, PA – “LA LOTERIA LETAL”**\\
 +01. Louden Sings\\
 +02. Icarus & Ultimo Breakfast vs. Tim Donst & Helios\\
 +03. Lince Dorado & Jimmy Olsen vs. Shane Storm & Eddie Kingston\\
 +04. Colin Delaney & Vin Gerard vs. Mitch Ryder & Halcom Guerrero\\
 +05. Larry Sweeney & Claudio Castagnoli vs. Pinkie Sanchez & Mike Quackenbush\\
 +06. Brodie Lee vs. Hydra\\
 +07. Icarus & Ultimo Breakfast vs. Lince Dorado & Jimmy Olsen\\
 +08. Vin Gerard vs. Colin Delaney vs. Mike Quackenbush & Pinkie Sanchez\\
 +09. F.I.S.T. & Osirian Portal vs. Haloowicked & The Colony\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/09/07 – Philadelphia,​ PA – “STYLE & SUBSTANCE”**\\
 +01. F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +02. Lince Dorado vs. Eddie Kingston\\
 +03. Fabulous 2 vs. Super Smash Bros.\\
 +04. Jimmy Olsen Interview\\
 +05. The Best Around & Order Of The Neo Solar Temple vs. Hydra & Helios & Incoherence\\
 +06. Soldier Ant vs. Colin Delaney\\
 +07. Osirian Portal vs. Cheech & Cloudy\\
 +08. Icarus vs. Larry Sweeney\\
 +09. Vin Gerard & STIGMA vs. Mike Quackenbush & Tim Donst\\
 +10. Steel Cage Match: Claudio Castagnoli vs. Brodie Lee\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/09/20 – Streamwood, IL – “THE ARTISTIC PURSUIT OF BEING YOURSELF”**\\
 +01. Iron Saints vs. Helios & Lince Dorado\\
 +02. Buck Hawke vs. Tim Donst\\
 +03. UltraMantis Black & Crossbones & Trik Davis & Sami Callihan vs. The Soul Touchaz\\
 +04. Colin Delaney vs. Jimmy Olsen\\
 +05. Rey Makawe & Guerrerito del Futuro vs. Incognito & Discovery\\
 +06. STIGMA vs. Drake Younger\\
 +07. Vin Gerard vs. Fire Ant\\
 +08. Hallowicked & Player Uno & Icarus & Ophidian & Worker Ant vs. Mike Quackenbush & Player Dos & Amasis & Gran Akuma & Soldier Ant\\
 +09. Bonus Match: Silas Young vs. Egotistico Fantastico\\
 +Running Time: 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/09/21 – Cleveland, OH – “LAYING IN THE GUTTER, LOOKING AT THE STARS”**\\
 +01. Buck Hawke vs. Willie Richardson\\
 +02. F.I.S.T. vs. Helios & Incognito\\
 +03. Johnny Gargano vs. Jimmy Olsen\\
 +04. Osirian Portal vs. The Soul Touchaz\\
 +05. Sami Callihan vs. Shiima Xion vs. Lince Dorado\\
 +06. Vin Gerard & STIGMA & Colin Delaney & Crossbones & UltraMantis Black vs. Tim Donst & Mike Quackenbush & The Colony\\
 +07. Claudio Castagnoli vs. Drake Younger\\
 +08. Super Smash Bros. vs. Incoherence\\
 +Running Time: 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/10/18 – Easton, PA – “GLOBAL GAUNTLET – NIGHT 1″**\\
 +01. Big in Easton, Big in Japan\\
 +02. Osirian Portal vs. Atsushi Ohashi & Shinya Ishikawa\\
 +03. Yuji Okabayashi vs. Ultimo Breakfast\\
 +04. Jaki Numazawa vs. UltraMantis Black\\
 +05. Katsumasa Inoue vs. Hallowicked\\
 +06. Crossbones & Ryan & Madison Eagles vs. Jesse McKay & The Colony\\
 +07. Brodie Lee vs. Daisuke Sekimoto\\
 +08. Ryuji Ito vs. Mike Quackenbush\\
 +09. Vin Gerard & Colin Delaney vs. Jimmy Olsen & Lince Dorado\\
 +Running Time: 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/10/19 – Philadelphia,​ PA – “GLOBAL GAUNTLET – NIGHT 2″**\\
 +01. STIGMA & Colin Delaney vs. The Sea Donsters\\
 +02. Icarus vs. Lince Dorado\\
 +03. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Incoherence\\
 +04. Vin Gerard vs. Jimmy Olsen\\
 +05. Osirian Portal vs. Super Smash Bros.\\
 +06. 7 on 7 Global Gauntlet Match: Team Chikara (Gran Akuma, The Colony, Eddie Kingston, Mike Quackenbush & Claudio Castagnoli) vs. Team Big Japan (Jaki Numazawa, Atsushi Ohashi, Katsumasa Inoue, Shinya Ishikawa, Ryuji Ito, Yuji Okabayashi & Daisuke Sekimoto)\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/11/08 – Oberhausen, Germany – “TAG WORLD GRAND PRIX 2008 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Fight Club vs. The Colony\\
 +02. Vin Gerard & STIGMA vs. Marc Roudin & Claudio Castagnoli\\
 +03. Osirian Portal vs. The Thrillers\\
 +04. Sha Samuels & Big Van Walter & Steve Douglas vs. Bad Bones & Emil Sitoci & Bernd Fohr\\
 +05. Icarus & Chuck Taylor vs. Martin Stone & PAC\\
 +06. Revolution Purple vs. Johnny Kidd & Robbie Brookside\\
 +07. 2.0 vs. Tommy End & Andrew Patterson\\
 +08. Johnny Saint vs. Mike Quackenbush\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/11/09 – Oberhausen, Germany – “TAG WORLD GRAND PRIX 2008 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Steve Douglas Interview\\
 +02. Vin Gerard & STIGMA vs. The Colony\\
 +03. Osirian Portal vs. Tommy End & Andrew Patterson\\
 +04. Revolution Purple vs. PAC & Martin Stone\\
 +05. Chuck Taylor & Icarus & Emil Sitoci vs. Marc Roudin & Joel Redman & Wade Fitzgerald\\
 +06. 2.0 & Karsten Beck vs. Fight Club & Sha Samuels\\
 +07. Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli\\
 +08. Big Van Walter vs. Bad Bones\\
 +09. The Colony vs. Osirian Portal vs. PAC & Martin Stone\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/11/15 – Framingham, MA – “CIBERNETICO BEGINS” [2 DISC-SET]**\\
 +01. F.I.S.T. vs. Larry Sweeney & Robbie Ellis\\
 +02. Escorpion Egipcio vs. Ultimo Breakfast\\
 +03. 2.0 vs. Super Smash Bros.\\
 +04. Brodie Lee vs. Hallowicked\\
 +05. Fabulous Two vs. Claudio Castagnoli\\
 +06. Cibernetico:​ Vin Gerard, STIGMA, Amasis, Ophidian, Lince Dorado, Crossbones, UltraMantis Black & Eddie Kingston vs. “Equinox” Jimmy Olsen, Mike Quackenbush,​ Fire Ant, Soldier Ant, Worker Ant, Helios, Hydra & Tim Donst\\
 +Running Time: 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/11/16 – Wallingford,​ CT – “ARMDRAGS TO RICHES” [2 DISC-SET]**\\
 +01. F.I.S.T. vs. Sea Donsters\\
 +02. UltraMantis Black vs. Helios\\
 +03. 2.0 & Los Ice Creams vs. Cheech Hernandez & KC Day & Super Smash Bros.\\
 +04. Vin Gerard vs. Worker Ant\\
 +05. Brodie Lee vs. Steve “The Turtle” Weiner\\
 +06. Osirian Portal vs. Lince Dorado & Equinox\\
 +07. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli\\
 +08. Fabulous Two vs. The Colony vs. Colin Delaney & STIGMA vs. Incoherence\\
 +Running Time: 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/12/12 – Easton, PA – “FACE WITH A VIEW”**\\
 +01. Super Fun Times Over-The-Top,​ Elimination Style, No-Holds-Barred,​ Masked-Dudes-Welcome,​ Battle Royal of Doom (and Honor)\\
 +02. Fire Ant vs. Escorpion Egipcio\\
 +03. Cheech Hernandez & “Cloudy” Day vs. 2.0\\
 +04. Soldier Ant vs. Ophidian\\
 +05. Order Of The Neo Solar Temple vs. The Sea Donsters\\
 +06. Frightmare vs. Brodie Lee\\
 +07. Super Smash Bros. & Ultimo Breakfast vs. F.I.S.T.\\
 +08. Mike Quackenbush vs. Buck Hawke\\
 +09. Equinox & Lince Dorado & Helios vs. Vin Gerard & STIGMA & Colin Delaney\\
 +Running Time: 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2008/12/14 – Philadelphia,​ PA – “DUEL & DUALITY”**\\
 +01. F.I.S.T. vs. Lince Dorado, Chiva V & Halcon Guerrero\\
 +02. Grizzly Redwood vs. Hallowicked\\
 +03. Osirian Portal vs. Super Smash Bros.\\
 +04. UltraMantis Black vs. Hydra\\
 +05. The Colony vs. 2.0\\
 +06. Eddie Kingston vs. Drake Younger\\
 +07. Fabulous Two vs. Larry Sweeney & Claudio Castagnoli\\
 +08. Vin Gerard vs. Equinox\\
 +09. Colin Delaney & STIGMA vs. Tim Donst & Mike Quackenbush\\
 +Running Time: 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – “BEST OF 2008″ [4 DVD-SET]**\\
 +01. Eddie Kingston vs. Shane Storm (1/28/08)\\
 +02. Team IWS vs. F1rst Family (3/1/08)\\
 +03. F.I.S.T. vs. Soul Touchaz (3/1/08)\\
 +04. BLK Out vs. Team Japan (3/2/08)\\
 +05. Mike Quackenbush & Skayde & Shane Storm vs. Team Mexico (3/2/08)\\
 +06. Claudio Castagnoli vs. Brodie Lee (4/20/08)\\
 +07. Mike Quackenbush & Skayde & Turbo vs. Claudio Castagnoli & Sonjay Dutt & Pantera (5/18/08)\\
 +08. Jorge Rivera vs. El Pantera (5/23/08)\\
 +09. Mike Quackenbush & Shane Storm vs. Osirian Portal (5/24/08)\\
 +10. Super Smash Bros. vs. Cheech & Cloudy (5/24/08)\\
 +11. Fire Ant vs. Lince Dorado vs. Shayne Hawke vs. Ophidian vs. Marshe Rockett vs. Tim Donst (6/14/08)\\
 +12. Vin Gerard vs. Fire Ant (6/15/08)\\
 +13. Mike Quackenbush vs. Shane Storm (7/13/08)\\
 +14. Claudio Castagnoli vs. Brodie Lee (7/13/08)\\
 +15. Incoherence & Helios & Hydra vs. Order Of The Neo Solar Temple & The Best Around (9/7/08)\\
 +16. Steel Cage Match: Claudio Castagnoli vs. Brodie Lee (9/​7/​2008)\\
 +17. Lince Dorado & Helios vs. The Thomasellis (9/20/08)\\
 +18. Incoherence vs. Super Smash Bros. (9/21/08)\\
 +19. Jimmy Olsen & Lince Dorado vs. The UnStable (10/​18/​08)\\
 +20. Brodie Lee vs. Daisuke Sekimoto (10/​18/​08)\\
 +21. Equinox vs. Vin Gerard (10/​19/​08)\\
 +22. F.I.S.T. vs. Martin Stone & PAC (11/8/08)\\
 +23. Super Smash Bros. vs. 2.0 (11/​15/​08)\\
 +24. Claudio Castagnoli vs. Eddie Kingston (11/​16/​08)\\
 +25. Super Fun Times Battle Royal (12/​12/​08)\\
 +26. Equinox, Lince Dorado & Helios vs. UnStable (12/​12/​08)\\
 +27. Vin Gerard vs. Equinox (12/​14/​08)\\
 +28. Mike Quackenbush & Tim Donst vs. UnStable (12/​14/​08)\\
 +29. “CHIKARA Special” recap video\\
 +Running Time: 4 DVD-SET – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2009/01/25 – Philadelphia,​ PA – “REVELATION X” [2 DISC-SET]**\\
 +01. F.I.S.T. vs. Lince Dorado & Helios\\
 +02. Brodie Lee & Grizzly Redwood vs. Hallowicked & Frightmare\\
 +03. Daizee Haze vs. Sara Del Ray\\
 +04. Order Of The Neo Solar Temple vs. Jigsaw & Mike Quackenbush\\
 +05. The UnStable vs. Cheech Hernandez & KC “Cloudy” Day\\
 +06. Los Ice Creams vs. Fabulous Two\\
 +07. Eddie Kingston vs. Delirious\\
 +08. The Colony vs. Osirian Portal\\
 +09. Ladder Match: Equinox vs. Vin Gerard\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/02/20 – Reading, PA – “IF THE AIRPLANE IS SNOWED IN, PUT YOUR BLOODY SKIS ON AND GET GOING!” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Crossbones & UltraMantis Black & Pinkie Sanchez vs. Cheech & Cloudy & Hydra\\
 +02. Grizzly Redwood vs. Create-A-Wrestler\\
 +03. Sami Callihan vs. Delirious\\
 +04. The UnStable vs. Jigsaw & Mike Quackenbush & Tim Donst\\
 +05. Osirian Portal vs. Equinox & Lince Dorado\\
 +06. Brodie Lee vs. Frightmare\\
 +07. F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +08. Escorpion Egipcio vs. Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/02/21 – Easton, PA – “MOTIVE, MEANS, OPPORTUNITY”**\\
 +01. Louden Sings\\
 +02. Eddie Kingston & Brodie Lee & Grizzly Redwood vs. Sami Callihan & Crossbones & UltraMantis Black\\
 +03. Ophidian vs. Frightmare\\
 +04. Daizee Haze & Hailey Hatred vs. Sara Del Ray & Sassy Stephie\\
 +05. Escorpion Egipcio vs. Lince Dorado\\
 +06. F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +07. The UnStable vs. Create-A-Wrestler & Sea Donsters\\
 +08. Gran Akuma vs. Claudio Castagnoli\\
 +09. Cheech & Cloudy vs. Jigsaw & Mike Quackenbush\\
 +10. Amasis vs. Equinox\\
 +Running Time: 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2009/03/27 – Philadelphia,​ PA – “KING OF TRIOS 2009 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Team EPIC WAR (Austin Aries & Tony Kozina & Ryan Drago) vs. The F1rst Family (Arik Cannon & Darin Corbin & Ryan Cruz)\\
 +02. The Osirian Portal vs. Team PWG (El Generico & The Young Bucks)\\
 +03. The Roughnecks (Brodie Lee & Eddie Kingston & Grizzly Redwood) vs. Team Uppercut (Claudio Castagnoli & Bryan Danielson & Dave Taylor)\\
 +04. Team CZW (Greg Excellent & Beef Wellington & Pinkie Sanchez) vs. Da Soul Touchaz\\
 +05. F.I.S.T. vs. The Death Match Kings (Necro Butcher & Brain Damage & Toby Klein)\\
 +06. The Future Is Now (Equinox & Helios & Lince Dorado) vs. Team DDT (KUDO & Michael Nakazawa & Kota Ibushi)\\
 +07. Incoherence vs. Masters Of A Thousand Holds (Mike Quackenbush & Johnny Saint & Jorge Rivera)\\
 +08. The UnStable vs. The Cold Front (Al Snow & Glacier & D-Lo Brown)\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/03/28 – Philadelphia,​ PA – “KING OF TRIOS 2009 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Austin Aries vs. Matt Jackson vs. Player Dos vs. Fire Ant\\
 +02. F1rst Family vs. F.I.S.T.\\
 +03. The Submission Squad vs. Davey Vega & Gary The Barn Owl\\
 +04. Osirian Portal vs. The Future Is Now\\
 +05. El Generico vs. Nick Jackson vs. Jigsaw vs. Kota Ibushi\\
 +06. The UnStable vs. Da Soul Touchaz\\
 +07. Twiggy vs. Player Uno\\
 +08. Team Uppercut vs. Masters Of A Thousand Holds\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/03/29 – Philadelphia,​ PA – “KING OF TRIOS 2009 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. The UnStable vs. Team Uppercut\\
 +02. F.I.S.T. vs. The Future Is Now\\
 +03. Arik Cannon vs. El Generico\\
 +04. Tag Team Gauntlet\\
 +05. KUDO & Michael Nakazawa & The Osirian Portal vs. The Colony & The North Star Express\\
 +06. Austin Aries vs. Eddie Kingston\\
 +07. Player Dos vs. Kota Ibushi\\
 +08. F.I.S.T. vs. Team Uppercut\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/04/25 – Easton, PA – “BEHIND THE 8 BALL” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Louden’s “Entrance Theme Montage Medley”\\
 +02. 2.0 vs. Incoherence\\
 +03. Nevaeh vs. SharkGirl\\
 +04. Escorpion Egipcio vs. Helios\\
 +05. Player Uno & Hydra & Vin Gerard & Buck Hawke vs. Player Dos & Brodie Lee & Tim Donst & STIGMA\\
 +06. Shadow Phoenix vs. Gran Akuma\\
 +07. F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +08. Colin Delaney vs. Equinox\\
 +09. Osirian Portal vs. Jigsaw & Mike Quackenbush\\
 +10. Bonus Material: Podcast Episodes 145-147\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/04/26 – Philadelphia,​ PA – “THE BOBLIOGRAPHON” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Shadow Phoenix vs. Claudio Castagnoli\\
 +02. Cheech & Cloudy vs. 2.0 vs. Super Smash Bros. vs. The UnStable\\
 +03. UltraMantis Black vs. Create-A-Wrestler\\
 +04. Eddie Kingston & Grizzly Redwood & Brodie Lee vs. Incoherence\\
 +05. Dragon Gate USA Announcement Video\\
 +06. SharkGirl vs. Sara Del Ray\\
 +07. Osirian Portal vs. The Future Is Now\\
 +08. Vin Gerard vs. Glacier\\
 +09. F.I.S.T. & Buck Hawke vs. The Colony & Jigsaw & Mike Quackenbush\\
 +10. Bonus Material: Podcast Episodes 148-150\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/05/23 – Easton, PA – “ANIVERSARIO YIN” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Louden’s Aniversario Birthday Song\\
 +02. 2.0 vs. Incoherence\\
 +03. Grizzly Redwood vs. Hydra\\
 +04. Eddie Kingston vs. Create-A-Wrestler\\
 +05. F.I.S.T. vs. Jigsaw & Helios & Lince Dorado\\
 +06. Arik Cannon vs. Delirious\\
 +07. STIGMA vs. Tim Donst\\
 +08. Los Ice Creams & Osirian Portal vs. The Colony & Super Smash Bros.\\
 +09. Vin Gerard vs. Claudio Castagnoli\\
 +10. Bonus Material: Podcast Episodes 151-156\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/05/24 – Philadelphia,​ PA – “ANIVERSARIO YANG” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Los Ice Creams vs. Brodie Lee & Grizzly Redwood\\
 +02. Ophidian vs. Arik Cannon\\
 +03. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Create-A-Wrestler & Super Smash Bros.\\
 +04. Vin Gerard & Colin Delaney vs. D’Lo Brown & Glacier\\
 +05. 2.0 vs. Sea Donsters\\
 +06. Incoherence & Cheech & Cloudy vs. Jigsaw & Helios & Lince Dorado & Mike Quackenbush\\
 +07. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli\\
 +08. Double Hair vs. Double Mask: F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +09. Bonus Material: Podcast Episodes 157-160\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA & BIG JAPAN – 2009/06/12 – Warabi City, Isami Wrestle Hall – “CHIKARA / BIG JAPAN SHOWCASE – DAY 1″**\\
 +01. Green Ant vs. Tigre Rojo\\
 +02. Jagged & Shane Matthews vs. Mototsugu Shimizu & Atsushi Ohashi\\
 +03. Chuck Taylor vs. Michael Nakazawa\\
 +04. Fire Ant & Soldier Ant vs. UltraMantis Black & Crossbones\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA & BIG JAPAN – 2009/06/13 – Shin-kiba, 1st Ring – “CHIKARA / BIG JAPAN SHOWCASE – DAY 2″**\\
 +01. Daikokubo Benkai vs. Atsushi Ohashi\\
 +02. CHIKARA vs. BJW: UltraMantis Black & Crossbones vs. Shadow WX & Yuichi Taniguchi\\
 +03. CHIKARA vs. BJW: Daisuke Sekimoto vs. Chuck Taylor\\
 +04. CHIKARA vs. BJW: Yoshihito Sasaki & Ryuichi Kawakami vs. Jagged & Shane Matthews\\
 +05. Takashi Sasaki & Shinobu vs. Michael Nakazawa & Tigre Rojo\\
 +06. CHIKARA vs. BJW: Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant vs. “Black Angel” Jaki Numazawa & Shinya Ishikawa & Yuji Okabayashi\\
 +07. Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant & “Black Angel” Jaki Numazawa & Atsushi Ohashi vs. Jagged & Shane Matthews & UltraMantis Black & Crossbones & Chuck Taylor\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/07/31 – Reading, PA – “NEVER KNEEL AT THE ALTAR OF CONFORMITY” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Previously On Chikara\\
 +02. Louden’s Song\\
 +03. Rorschach vs. Dragonfly\\
 +04. Daizee Haze vs. Rayna VonTash\\
 +05. The Unstable vs. Incoherence & Hydra\\
 +06. Tim Donst vs. Claudio Castagnoli\\
 +07. Brodie Lee & Grizzly Redwood vs. Cheech & Cloudy\\
 +08. Amasis vs. Lince Dorado\\
 +09. F.I.S.T. vs. Jigsaw & Mike Quackenbush\\
 +10. The Colony vs. The Order Of The Neo Solar Temple\\
 +11. Bonus Material: Podcast Episodes 161-163\\
 +Running Time: 2 Disc-Set – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/08/14 – Easton, PA – “YOUNG LIONS CUP 7 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Young Lions Cup Introductions\\
 +02. Brendon Michael Thomas vs. Frightmare\\
 +03. Tim Donst vs. Hydra\\
 +04. Jason Hades vs. Dasher Hatfield\\
 +05. Chimaera vs. Cloudy\\
 +06. Colin Delaney vs. Stinky The Homeless Guy\\
 +07. Prince Mustafa Ali vs. Lince Dorado\\
 +08. Brodie Lee vs. Cheech\\
 +09. 2.0 vs. The Colony\\
 +10. YLC 7 Semi Final Match 6 Way Elimination\\
 +11. Bonus Material: Podcast Episodes 164-166\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/08/15 – Easton, PA – “YOUNG LIONS CUP 7 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Young Lions Introductions\\
 +02. Yellow Dog vs. Vokoder\\
 +03. Carpenter Ant vs. Soldier Ant\\
 +04. Ryan Cruz vs. Darin Corbin\\
 +05. Shane Hollister vs. Trik Davis\\
 +06. Grizzly Redwood vs. El Leonino\\
 +07. Player Uno vs. Player Dos\\
 +08. Arik Cannon vs. Jigsaw\\
 +09. Pierrothito vs. Mascarita Dorado\\
 +10. YLC 7 Semi Final Match 6 Way Elimination\\
 +11. Bonus Material: Podcast Episodes 167-169\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/08/16 – Philadelphia,​ PA – “YOUNG LIONS CUP 7 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. SeaDonsters & Cloudy vs. Yellow Dog & Player Uno & Dasher Hatfield\\
 +02. Roughnecks vs. The North Star Express\\
 +03. F.I.S.T. vs. The Colony vs. Order Of The Neo Solar Temple vs. Chiva V & Halcon Guerrero\\
 +04. Pierrothito vs. Mascarita Dorado\\
 +05. Turbo & Frightmare vs. Mike Quackenbush & Jorge Rivera\\
 +06. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli\\
 +07. The UnStable & Chuck Taylor vs. The Future Is Now (Jigsaw & Equinox & Helios) vs. Fire Ant & Arik Cannon & Hallowicked\\
 +08. Colin Delaney vs. Player Dos\\
 +09. Bonus Material: Podcast Episodes 170-172\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/09/12 – Springfield,​ MA – “MAN MAKES PLANS, AND GOD LAUGHS”**\\
 +01. Brendan Michael Thomas vs. Frightmare\\
 +02. The Badd Boys vs. The Colony\\
 +03. Grizzly Redwood vs. Steve “The Turtle” Weiner\\
 +04. Colin Delaney vs. Dasher Hatfield\\
 +05. Delirious & UltraMantis Black vs. Super Smash Bros.\\
 +06. Tim Donst vs. Hydra\\
 +07. The Unstable & Daizee Haze vs. Mike Quackenbush & Lince Dorado & Equinox\\
 +08. Osirian Portal vs. F.I.S.T. (Icarus & Chuck Taylor)\\
 +09. Hallowicked vs. Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/09/13 – Nashua, NH – “HIDING IN PLAIN SIGHT” [2 DISC-SET]**\\
 +01. F.I.S.T. vs. Incoherence\\
 +02. Ariel vs. Sara Del Ray\\
 +03. Champions Of Charity Award Presentation\\
 +04. Eddie Kingston & Grizzly Redwood vs. Delirious vs. UltraMantis Black\\
 +05. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. Claudio Castagnoli & Bryan Danielson\\
 +06. 2.0 & Unstable vs. Carpentar Ant & Green Ant & Dasher Hatfield & Lince Dorado & Colt Cabana\\
 +07. Player Uno vs. Player Dos\\
 +08. Osirian Portal vs. The Colony\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/10/17 – Easton, PA – “AN OPTIMISTIC VIEW OF A PESSIMISTIC WORLD” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Louden Sings\\
 +02. Vin Gerard vs. Lince Dorado\\
 +03. Player Uno vs. Claudio Castagnoli\\
 +04. F.I.S.T. vs. The Young Bucks vs. Osirian Portal vs. The Throwbacks\\
 +05. Helios vs. Hallowicked\\
 +06. STIGMA vs. Jigsaw\\
 +07. Sal Rinauro vs. Mike Quackenbush\\
 +08. Order Of The Neo-Solar Temple vs. The Colony\\
 +09. Frightmare vs. Player Dos\\
 +10. The Roughnecks vs. The Colony\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/10/18 – Philadelphia,​ PA – “CIBERNETICO INCREIBLE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Los Ice Creams vs. The Throwbacks\\
 +02. Vin Gerard vs. Ryuichi Kawakami\\
 +03. Daizee Haze & Bullfight Sora vs. Sara Del Ray & La Maleriada\\
 +04. Sal Rinauro vs. Claudio Castagnoli\\
 +05. Icarus & Crossbones & Colin Delaney vs. STIGMA & Chuck Taylor & UltraMantis Black\\
 +06. The Roughnecks vs. Osirian Portal\\
 +07. Torneo Cibernetico:​ Mike Quackenbush & Lince Dorado & Player Uno & Soldier Ant & Carpenter Ant & Matt Jackson & Hallowicked & Cheech vs. Jigsaw & Fire Ant & Player Dos & Green Ant & Nick Jackson & Frightmare & Helios & Cloudy\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/11/21 – Easton, PA – “THROWING LIFE’S INSTRUCTIONS AWAY” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Louden Sings\\
 +02. Hallowicked vs. Ophidian\\
 +03. Lince Dorado & Helios vs. The Badd Boyz\\
 +04. Carpenter Ant vs. Amasis\\
 +05. Player Dos vs. Yujiro Kushida\\
 +06. Claudio Castagnoli & Mike Quackenbush & Jorge Rivera vs. Order Of The Neo-Solar Temple\\
 +07. The Throwbacks vs. F.I.S.T.\\
 +08. Loser Leaves Chikara: Hydra vs. Tim Donst\\
 +09. The UnStable vs. The Colony\\
 +10. Gran Akuma vs. Jigsaw\\
 +11. Bonus Material: Podcast Episodes 173-176\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2009/11/22 – Philadelphia,​ PA – “THREE-FISTED TALES” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Previously On Chikara\\
 +02. Brodie Lee & The Unstable vs. The Throwbacks & The Colony\\
 +03. Yujiro Kushida vs. Helios\\
 +04. Tim Donst vs. Player Uno\\
 +05. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Incoherence\\
 +06. F.I.S.T. vs. Mike Quackenbush & Jorge Rivera\\
 +07. Lince Dorado vs. Player Dos\\
 +08. Respect Match: Claudio Catagnoli vs. Eddie Kingston\\
 +09. Osirian Portal vs. The Colony\\
 +10. Bonus Material: Podcast Episodes 177-180\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – SAMPLER 2009**\\
 +01. Mike Quackenbush & Jigsaw & Helios & Lince Dorado vs. Hallowicked & Frightmare & Hallowickedcito & Frightmarecito (“Aniversario Yang”)\\
 +02. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli (“Aniversario Yang”)\\
 +03. F.I.S.T. vs. The Future is Now (“King of Trios 2009 – Night 3″)\\
 +04. Kota Ibushi vs. Jigsaw vs. El Generico vs. Nick Jackson (“King of Trios 2009 – Night 2″)\\
 +05. The Osirian Portal vs. The Colony (“Revelation X”)\\
 +BONUS:\\
 +06. Previously at CHIKARA: September 2009 Edition\\
 +07. Official Trailer for the DVD release of “Aniversario Yang”\\
 +08. CHIKARA Podcast-A-Go-Go,​ Episode # 173\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/01/31 – Philadelphia,​ PA – “A TOUCH OF CLASS” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Pinkie Sanchez vs. Green Ant\\
 +02. The UnStable vs. Sugar Dunkerton & Player Uno & Create-A-Wrestler\\
 +03. Daizee Haze & Sara Del Ray vs. Osirian Portal\\
 +04. Brodie Lee vs. Hallowicked\\
 +05. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Grizzly Redwood & Pelle Primeau & Andy Ridge\\
 +06. Tim Donst vs. Player Dos\\
 +07. The Future Is Now & Mike Quackenbush vs. BDK\\
 +08. F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +09. Bonus Material: Podcast Episodes 181-184\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/02/27 – Reading, RA – “THE MINT CONDITION” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Lince Dorado & Pink Ant & Daizee Haze vs. The Colony\\
 +02. Delirious vs. Player Dos\\
 +03. F.I.S.T. & The Badd Boyz vs. Osirian Portal & Frightmare & Hallowicked\\
 +04. Claudio Castagnoli & Ares vs. The Throwbacks\\
 +05. Player Uno vs. Tim Donst\\
 +06. Tursas vs. Eddie Kingston\\
 +07. The Unstable & Brodie Lee vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Helios & Equinox\\
 +08. Bonus Material: Podcasts 185-186\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/02/28 – Pottsville, RA – “A WORLD OF COMFORTING ILLUSION”**\\
 +01. The Unstable vs. The Throwbacks\\
 +02. Brodie Lee vs. Green Ant\\
 +03. Daizee Haze & Sara Del Ray vs. Hallowicked & Frightmare\\
 +04. Claudio Castagnoli & Ares vs. The Badd Boyz vs. Osirian Portal vs. Super Smash Bros.\\
 +05. Gran Akuma vs. Eddie Kingston\\
 +06. Tursas & Tim Donst & Lince Dorado & Pink Ant vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Helios & Equinox\\
 +07. Order Of The Neo-Solar Temple vs. The Colony\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/03/20 – Easton, PA – “WIT, VERVE & A BIT O’NERVE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Louden Sings\\
 +02. Sara Del Ray & Daizee Haze vs. Los Ice Creams\\
 +03. Tursas vs. Green Ant\\
 +04. The UnStable vs. Osirian Portal\\
 +05. Lince Dorado vs. Equinox\\
 +06. 2.0 vs. The Badd Boyz\\
 +07. Tm Donst vs. Dasher Hatfield\\
 +08. F.I.S.T & Crossbones & UltraMantis Black vs. Jigsaw & Mike Quackenbush & Incoherence\\
 +09. Ares & Claudio Castagnoli vs. The Colony\\
 +10. Bonus Material: Podcast Episodes 189-192\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/03/21 – Fairfield, CT – “DEAD MEN DON’T LAUGH” [2 DISC-SET]**\\
 +01. 3.0 vs. Order Of The Neo-Solar Temple\\
 +02. Pinkie Sanchez vs. Equinox\\
 +03. STIGMA vs. Dasher Hatfield\\
 +04. Tim Donst & Daizee Haze & Sara Del Ray vs. The Colony\\
 +05. Vin Gerard vs. Jigsaw\\
 +06. Brendan Michael Thomas vs. Frankie Arion\\
 +07. F.I.S.T. vs. Osirian Portal\\
 +08. Lince Dorado vs. Eddie Kingston\\
 +09. Ares & Claudio Castagnoli & Tursas vs. Incoherence & Mike Quackenbush\\
 +10. Bonus Material: Podcast Episodes 193-196\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/04/23 – Philadelphia,​ PA – “2010 KING OF TRIOS – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. F.I.S.T. vs. Matt Classic & The Throwbacks\\
 +02. Team Frightning (Mike Quackenbush & Frightmare & Hallowicked) vs. Team Big Japan (Daisuke Sekimoto & Yuji Okabayashi & Kankuro Hoshino)\\
 +03. B.D.K. (Ares & Claudio Castagnoli & Tursas) vs. Osirian Portal & Sara Del Ray\\
 +04. The UnStable vs. Team Osaka Pro (Atushi Kotoge & Daisuke Harada & Tadasuke)\\
 +05. Aeroform & Johnny Gargano vs. The Colony\\
 +06. F1RST Family (Arik Cannon & Darin Corbin & Ryan Cruz) vs. Tim Donst & Pinkie Sanchez & Lince Dorado\\
 +07. Curry Man & Los Ice Creams vs. El Oriental & Alebrije & Cuije\\
 +08. The Future Is Now (Jigsaw & Helios & Equinox) vs. The Jackson 3 (Matt & Nick & Malachi Jackson)\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/04/24 – Philadelphia,​ PA – “2010 KING OF TRIOS – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Brodie Lee vs. Grizzly Redwood\\
 +02. Team Big Japan vs. The Future Is Now\\
 +03. Amasis vs. Matt Cross vs. Flip Kendrick vs. Malachi Jackson\\
 +04. Cuije & Alebrije & El Oriental vs. Claudio Castagnoli & Ares & Tursas\\
 +05. Christopher Daniels vs. Hallowicked\\
 +06. F.I.S.T. vs. Team Osaka Pro\\
 +07. Frightmare vs. Ophidian vs. Cheech vs. Rich Swann\\
 +08. The Colony vs. Tim Donst & Pinkie Sanchez & Lince Dorado\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/04/25 – Philadelphia,​ PA – “2010 KING OF TRIOS – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Team Osaka Pro vs. The Colony\\
 +02. Ares & Tursas & Claudio Castagnoli vs. Team Big Japan\\
 +03. Chuck Taylor vs. El Oriental\\
 +04. Tag Team Gauntlet\\
 +05. Christopher Daniels vs. Eddie Kingston\\
 +06. The Young Bucks vs. Jigsaw & Mike Quackenbush\\
 +07. Matt Cross vs. Ophidian\\
 +08. Claudio Castagnoli & Ares & Tursas vs. The Colony\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/05/22 – Tyngsboro, MA – “ANIVERSARIO ZEHN”**\\
 +01. Green Ant vs. Amasis\\
 +02. Tursas & Daizee Haze vs. The Throwbacks\\
 +03. STIGMA vs. Ophidian\\
 +04. Tim Donst & Lince Dorado vs. Equinox & Helios\\
 +05. Pink Ant vs. Fire Ant\\
 +06. Ares vs. UltraMantis Black\\
 +07. F.I.S.T & The Unstable vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Hallowicked & Frightmare\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/05/23 – Union City, NJ – “ANIVERSARIO ELF” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Equinox & Helios vs. F.I.S.T. vs. Player Uno & Player Dos vs. Scott Parker & Shane Matthews\\
 +02. Fire Ant vs. Lince Dorado\\
 +03. Amasis vs. Vin Gerard\\
 +04. Mike Quackenbush & Jigsaw & The Throwbacks vs. Sara Del Ray & Pink Ant & Daizee Haze & Tursas\\
 +05. Soldier Ant vs. Tiim Donst\\
 +06. Hallowicked & Frightmare vs. Claudio Castagnoli & Ares\\
 +07. Eddie Kingston vs. Tommy Dreamer\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/06/26 – Taylor, MI – “WE MUST EAT MICHIGAN’S BRAIN” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Green Ant vs. Mike Quackenbush\\
 +02. Lince Dorado & Pink Ant vs. Osirian Portal\\
 +03. Delirious vs. UltraMantis Black\\
 +04. Super Smash Bros. vs. The Colony\\
 +05. Eddie Kingston vs. Bryan Danielson\\
 +06. Ares & Claudio Castagnoli & Tursas vs. The Soul Touchaz\\
 +07. Tim Donst vs. Frightmare\\
 +08. UnStable & F.I.S.T. vs. 3.0 & Equinox & Helios\\
 +09. Bonus Match: GQ & Tommy Treznik vs. J. Miller & Cameron Skyy\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/06/27 – Cleveland, OH – “FADED SCARS & LINES” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Tursas vs. Player Dos\\
 +02. The Soul Touchaz vs. The Colony\\
 +03. F.I.S.T. vs. 3.0\\
 +04. Johnny Gargano vs. Player Uno\\
 +05. Lince Dorado & Pink Ant vs. Frightmare & Mike Quackenbush\\
 +06. Delirious vs. Eddie Kingston\\
 +07. The Unstable vs. Osirian Portal\\
 +08. Tim Donst vs. Bryan Danielson\\
 +09. Ares & Claudio Castagnoli vs. Equinox vs. Helios\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/07/25 – Philadelphia,​ PA – “CHIKARASAURUS REX” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Pinkie Sanchez & Tursas & Tim Donst & Lince Dorado vs. Frightmare & The Colony\\
 +02. Shingo vs. Equinox\\
 +03. Sara Del Ray & Daizee Haze vs. vs. Amazing Kong & Raisha Saeed\\
 +04. CIMA & Masaaki Mochizuki & Super Shenlong vs. F.I.S.T.\\
 +05. Drake Younger & The Osirian Portal vs. The UnStable\\
 +06. Ares & Claudio Castagnoli vs. Eddie Kingston & Tommy Dreamer\\
 +07. Mike Quackenbush & Jigsaw & Hallowicked vs. Naruki Doi & Masato Yoshino & BxB Hulk\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2010/08/27 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 8 – NIGHT 1″**\\
 +01. Gavin Sings & Young Lions Introductions\\
 +02. Christian Able vs. Sugar Dunkerton\\
 +03. Brendan Michael Thomas vs. Frightmare\\
 +04. Josh Pain vs. Kaio\\
 +05. Akira Tozawa vs. Green Ant\\
 +06. Chrisjen Hayme vs. Amasis\\
 +07. Johnny Gargano vs. Andy Ridge\\
 +08. Tursas vs. Grizzly Redwood\\
 +09. Daizee Haze & Sara Del Ray vs. Mike Quackenbush & Jigsaw\\
 +10. 6 Way Elimination Match: Christian Able vs. Frightmare vs. Kaio vs. Akira Tozawa vs. Amasis vs. Johnny Gargano\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/08/28 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 8 – NIGHT 2″**\\
 +01. Introduction Of The Young Lions\\
 +02. Skull vs. Ophidian\\
 +03. Eric Ryan vs. Cameron Skyy\\
 +04. Obariyon vs. Dustin Rayz\\
 +05. Keita Yano vs. Mike Sydal\\
 +06. Lince Dorado vs. Greg Iron\\
 +07. Kyle O’Reilly vs. Adam Cole\\
 +08. Super Smash Bros. vs. 3.0\\
 +09. Josh Raymond & Christian Able vs. Mike Quackenbush & Jigsaw\\
 +10. 6 Way Elimination:​ Lince Dorado vs. Ophidian vs. Obariyon vs. Cameron Skyy vs. Keita Yano vs. Adam Cole\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/08/29 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 8 – NIGHT 3″**\\
 +01. Akira Tozawa vs. Hallowicked\\
 +02. Obariyon vs. Mike Sydal\\
 +03. Keita Yano vs. Green Ant\\
 +04. Tursas vs. Greg Iron\\
 +05. Josh Raymond & Christian Able vs. 3.0\\
 +06. The Countdown Showdown\\
 +07. Lince Dorado vs. Frightmare\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/09/18 – Baltimore, MD – “EYE TO EYE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Delirious vs. Equinox\\
 +02. F.I.S.T. vs. Da Soul Touchaz\\
 +03. Brodie Lee vs. Helios\\
 +04. UnSTABLE vs. Incoherence vs. Osirian Portal vs. Obariyon & Kodama\\
 +05. Pinkie Sanchez vs. Eddie Kingston\\
 +06. Tim Donst & Lince Dorado vs. Mike Quackenbush & Jigaw\\
 +07. Manami Toyota vs. Daizee Haze\\
 +08. Claudio Castagnoli & Ares vs. 3.0\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/09/19 – Brooklyn, NY – “THROUGH SAVAGE PROGRESS CUTS THE JUNGLE LINE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. F.I.S.T. vs. 3.0 & Soldier Ant\\
 +02. UltraMantis Black vs. Hallowicked\\
 +03. Delirious & Daizee Haze vs. Osirian Portal\\
 +04. Tursas & Tim Donst & Lince Dorado vs. Da Soul Touchaz\\
 +05. Ares vs. Eddie Kingston\\
 +06. UnSTABLE vs. Future Is Now\\
 +07. Pinkie Sanchez vs. Frightmare\\
 +08. Manami Toyota & Mike Quackenbush vs. Sara Del Ray & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/10/23 – Easton, PA – “THE DARK CIBERKNETICO”**\\
 +01. Dasher Hatfield vs. Brodie Lee\\
 +02. Ophidian vs. Dragon Yuki\\
 +03. Frightmare vs. Johnny Gargano\\
 +04. Cheech Hernandez vs. Vin Gerard\\
 +05. Super Smash Bros. vs. Obariyon & Kodama\\
 +06. Torneo Cibernetico –  Bruderschaft des Kreuzes (Pinkie “Pink Ant” Sanchez & Ares & Claudio Castagnoli / Tim Donst & Tursas & Sara Del Ray & Delirious & Daizee Haze) vs. Team Chikara (Mike Quackenbush & Larry Sweeney & Eddie Kingston & UltraMantis Black & Icarus & Jigsaw & STIGMA & Hallowicked)\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/10/24 – Hamden, CT – “TERROR IN THE NEIGHBORHOOD”**\\
 +01. The Olsen Twins vs. The Unstable\\
 +02. Dragon Yuki vs. Soldier Ant\\
 +03. Super Smash Bros. vs. Sara Del Ray & Daizee Haze\\
 +04. F.I.S.T. vs. Incoherence\\
 +05. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. Tursas & Pinkie “Pint Ant” Sanchez\\
 +06. Grizzly Redwood vs. Dasher Hatfield\\
 +07. Eddie Kingston vs. Tim Donst\\
 +08. Osirian Portal vs. Ares & Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/11/20 – Easton, PA – “SCORNUCOPIA”**\\
 +01. 3.0 vs. Los Ice Creams\\
 +02. Dasher Hatfield vs. Buck Hawke\\
 +03. Da Soul Touchaz & Sugar Dunkerton vs. Ares & Daizee Haze & Pinkie “Pink Ant” Sanchez & Tursas\\
 +04. Frightmare vs. Lince Dorado\\
 +05. UltraMantis Black & Dragonfly & Jolly Roger & Mister ZERO vs. Icarus & Lance Steel & Rorschach & Darkness Crabtree\\
 +06. Ophidian & Amasis vs. Obariyon & Kodama\\
 +07. Hallowicked & Arik Cannon & Fire Ant & Jigsaw vs. Vin Gerard & STIGMA & Tim Donst & Max Boyer\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/11/21 – Philadelphia,​ PA – “THE GERMANS”**\\
 +01. Soldier Ant vs. Pinkie “Pink Ant” Sanchez\\
 +02. Arik Cannon vs. Lince Dorado\\
 +03. The Olsen Twins vs. The UnStable\\
 +04. Hallowicked vs. Tim Donst\\
 +05. Falls Count Anywhere: UltraMantis Black vs. Ares\\
 +06. Sara Del Rey & Daizee Haze vs. Icarus & Chuck Taylor vs. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. The Osirian Portal\\
 +07. Frightmare vs. Johnny Gargano\\
 +08. Eddie Kingston vs. Homicide\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2010/12/12 – Reading, PA – “REALITY IS RELATIVE”**\\
 +01. Delirious & Pinkie “Pink Ant” Sanchez & Lince Dorado vs. The Osirian Portal & Jonathan Gresham\\
 +02. Tursas vs. Eddie Kingston\\
 +03. Tim Donst vs. Jimmy Olsen\\
 +04. Hallowicked vs. UltraMantis Black\\
 +05. Sara Del Rey & Daizee Haze vs. The Colony\\
 +06. The Roughnecks vs. The Throwbacks\\
 +07. Vin Gerard vs. Colin “Delaney” Olsen\\
 +08. Claudio Castagnoli & Ares vs. Mike Quackenbush & Jigsaw\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/01/23 – Philadelphia,​ PA – “CHAOS IN THE SEA OF LOST SOULS”**\\
 +01. Osirian Portal vs. F.I.S.T.\\
 +02. Madison Eagles vs. Daizee Haze\\
 +03. The Throwbacks vs. The Roughnecks\\
 +04. The Soul Touchaz vs. Tursas & Sara Del Rey & Lince Dorado\\
 +05. Hallowicked & Frightmare vs. Obariyon & Kodama\\
 +06. UltraMantis Black vs. Sinn Bodhi\\
 +07. Eddie Kingston vs. El Generico\\
 +08. Mike Quackenbush & Jigsaw & The Colony vs. Claudio Castagnoli & Ares & Delirious & Tim Donst\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/02/19 – Reading, PA – “CAUGHT IN A CAULDRON OF HATE”**\\
 +01. Claudio Castagnoli vs. Dasher Hatfield\\
 +02. The UnStable vs. 3.0\\
 +03. Icarus vs. Gregory Iron\\
 +04. Brodie Lee vs. Sugar Dunkerton\\
 +05. Osirian Portal vs. The Colony\\
 +06. Rich Swann vs. Frightmare\\
 +07. Tim Donst vs. Max Boyer\\
 +08. Eddie Kingston vs. Johnny Gargano\\
 +09. The Batiri vs. Mike Quackenbush & Jigsaw\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/02/20 – Easton, PA – “CLUTCH OF DOOM”**\\
 +01. Gavin Sings\\
 +02. Green Ant vs. Mike Quackenbush\\
 +03. Icarus vs. Ophidian\\
 +04. The UnStable vs. The Throwbacks\\
 +05. Los Ice Creams vs. 3.0 vs. Osirian Portal vs. Delirious & Daizee Haze\\
 +06. Sara Del Rey vs. Madison Eagles\\
 +07. Obariyon & Kodama & Kobald vs. UltraMantis Black & Incoherence\\
 +08. Tim Donst vs. Jigsaw\\
 +09. Tursas & Claudio Castagnoli vs. The Colony\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/03/12 – Williamsport,​ PA – “OPERATION:​ BIG FREEZE”**\\
 +01. Pink Ant & Tim Donst vs. Acid Jaz & Marshe Rockett\\
 +02. Madison Eagles vs. Toshie Uematsu\\
 +03. Eddie Kingston Interview\\
 +04. The UnStable & The Roughnecks vs. 3.0 & The Throwbacks\\
 +05. Icarus vs. Fire Ant\\
 +06. Sinn Bodhi & The Batiri vs. The Osirian Portal\\
 +07. Tursas vs. Willie Richardson\\
 +08. Claudio Castagnoli & Tim Donst & Sara Del Rey vs. Mike Quackenbush & Hallowicked & Frightmare\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/03/13 – Brooklyn, NY – “CREATURES FROM THE TAR SWAMP”**\\
 +01. Jakob Hammermeier vs. Green Ant\\
 +02. Tim Donst & Pinkie Sanchez & Tursas vs. The Osirian Portal\\
 +03. The UnStable vs. 3.0\\
 +04. Sara Del Rey vs. Toshie Uematsu\\
 +05. Lumberjack Match: The Throwbacks vs. The Roughnecks\\
 +06. Obariyon vs. Frightmare\\
 +07. Sinn Bodhi vs. UltraMantis Black\\
 +08. The Colony vs. Mike Quackenbush & Jigsaw\\
 +09. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli\\
 +Running Time: 1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/04/15 – Philadelphia,​ PA – “KING OF TRIOS 2011 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. The Osirian Portal (Ophidian & Hieracon & Amasis) vs. Team 3.0le! (El Generico & Scott Parker & Shane Matthews)\\
 +02. Team F.I.S.T. (Icarus & Chuck Taylor & Johnny Gargano) vs. Team Australia (Tama Williams & Percy T. & Kabel)\\
 +03. Da Soul Touchaz (Willie Richardson & Acid Jaz & Marshe Rockett) vs. Bruderschaft des Kreuzes (Tim Donst & Delirious & Jakob Hammermeier)\\
 +04. Amazing Red & The Maximos (Joel & Wil Maximo) vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Manami Toyota\\
 +05. Team Dragon Gate (Super Shisa & Akira Tozawa & Kagetora) vs. The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black)\\
 +06. Team Osaka Pro (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Ultimate Spider Jr.) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Sugar Dunkerton) & Matt Classic\\
 +07. Sinn Bodhi & The Batiri (Obariyon & Kodama) vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant)\\
 +08. Team Michinoku Pro (Great Sasuke & Dick Togo & Jinsei Shinzaki) vs. Team Minnesota (1-2-3 Kid & Arik Cannon & Darin Corbin)\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/04/16 – Philadelphia,​ PA – “KING OF TRIOS 2011 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Archibald Peck vs. Classic Colt Cabana\\
 +02. King of Trios – Quarterfinal:​ Team F.I.S.T. vs. Team Osaka Pro\\
 +03. Rey de Voladores – Zack Sabre Jr. vs. Pinkie Sanchez vs. El Generico vs. Marshe Rockett\\
 +04. King of Trios – Quarterfinal:​ The Osirian Portal vs. Team Dragon Gate\\
 +05. Eddie Kingston vs. Arik Cannon\\
 +06. King of Trios – Quaterfinal:​ The Colony vs. Bruderschaft des Kreuzes\\
 +07. Rey de Voladores – Frightmare vs. Obariyon vs. Amazing Red vs. 1-2-3 Kid\\
 +08. King of Trios – Quarterfinal:​ Team Michinoku Pro vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Manami Toyota\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/04/17 – Philadelphia,​ PA – “KING OF TRIOS 2011 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. King of Trios – Semi-Final: The Colony vs. The Osirian Portal\\
 +02. King of Trios – Semi-Final: Team F.I.S.T. vs. Team Michinoku Pro\\
 +03. Ultimate Spider Jr. vs. Jigsaw\\
 +04. Tag Gauntlet (w/ Acid Jazz & Willie Richardson, Arik Cannon & Darin Corbin, Obariyon & Kodama, Sugar Dunkerton & Dasher Hatfield, Sara Del Rey & Daizee Haze, Darkness Crabtree & Matt Classic, Brodie Lee & Grizzly Redwood, Atsushi Kotoge & Daisuke Harada, 3.0, KAGETORA & Super Shisa)\\
 +05. Manami Toyota vs. Madison Eagles\\
 +06. Eddie Kingston vs. Akira Tozawa\\
 +07. Rey de Voladores – Final: El Generico vs. 1-2-3 Kid\\
 +08. King of Trios – Final: The Colony vs. Team F.I.S.T.\\
 +Running Time: 2 Discs – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/05/14 – Burlington, NC – “ENGULFED IN A FEVER OF SPITE”**\\
 +01. The Throwbacks vs. Los Ice Creams\\
 +02. Tim Donst vs. Kamakazi Kid\\
 +03. Grizzly Redwood vs. Daizee Haze\\
 +04. Will O’ The Wisp II vs. Ophidian\\
 +05. Tursas vs. UltraMantis Black\\
 +06. Delirious vs. Hallowicked\\
 +07. Icarus & Johnny Gargano vs. Frightmare & Mike Quackenbush\\
 +08. Jakob Hammermeir vs. Eddie Kingston\\
 +09. Obariyon & Kodama & Kobald vs. The Colony\\
 +1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/05/21 – Easton, PA – “ANNIVERSARIO & HIS AMAZING FRIENDS”**\\
 +01. Hieracon vs. Brodie Lee\\
 +02. Frightmare vs. Archibald Peck\\
 +03. The Throwbacks vs. The Batiri\\
 +04. UltraMantis Black vs. Chuck Taylor\\
 +05. Eddie Kingston vs. Sinn Bodhi\\
 +06. The Colony & Madison Eagles vs. Die Bruderschaft (Ares & Pinkie Sanchez & Jakob Hammermeier & Daizee Haze)\\
 +07. Hallowicked vs. Mike Quackenbush\\
 +08. Losing Team Must Break Up: 3.0 vs. The UnStable (Vin Gerard & STIGMA)\\
 +1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/05/22 – Union City, NJ – “ANNIVERSARIO:​ THE LEGENDARY SUPER POWERS SHOW”**\\
 +01. Dasher Hatfield vs. Jakob Hammermeier\\
 +02. 3.0 vs. Ares & Claudio Castagnoli\\
 +03. Hieracon vs. Grizzly Redwood\\
 +04. The Spectral Envoy vs. Sinn Bodhi & The Batiri\\
 +05. Sugar Dunkerton vs. Archibald Peck\\
 +06. Eddie Kingston vs. Chuck Taylor\\
 +07. Vin Gerard vs. Brodie Lee\\
 +08. The Colony vs. Amazing Red & The Maximos\\
 +1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/06/24 – Chicago, IL – “THE CASE OF THE BULLETPROOF WALDO”**\\
 +01. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald) vs. Matt Classic & The Throwbacks\\
 +02. Ophidian vs. Isaias Velazquez\\
 +03. FIST (Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. The Colony\\
 +04. Frightmare vs. Hieracon\\
 +05. Sara Del Rey vs. Icarus\\
 +06. Claudio Castagnoli vs. Hallowicked\\
 +07. Ultramantis Black vs. Fire Ant\\
 +08. Eddie Kingston vs. Colt Cabana\\
 +09. The Soul Touchaz (Acid Jaz & Willie Richardson & Marshe Rockett) vs. The BDK (Tim Donst & Jakob Hammermeier & Tursas)\\
 +1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/06/25 – Taylor, MI – “A DEMON IN HIS POCKET”**\\
 +01. Gregory Iron vs. Icarus\\
 +02. Gavin Quinn & The H3RD (Tommy Treznik & Ded Vaughn) vs. Cameron Sky & Too Sweet (Bryce Benjamin & Joey Marx)\\
 +03. Vin Gerard vs. Hieracon\\
 +04. The Throwbacks (Sugar Dunkerton & Dasher Hatfield) vs. The BDK (Tim Donst & Jakob Hammermeier)\\
 +05. FIST (Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. Hallowicked & Frightmare\\
 +06. Mike Quackenbush vs. Ophidian\\
 +07. Ultramantis Black vs. Eddie Kingston\\
 +08. The Colony (Green Ant & Soldier Ant & Fire Ant) vs. The BDK (Claudio Castagnoli & Tursas & Sara del Rey)\\
 +1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/06/26 – Lakewood, OH – “THE EVIL THAT LIES WITHIN, PART 4″**\\
 +01. Los Ice Creams vs. The Olsen Twins vs. Aeroform vs. Kobald & Obariyon\\
 +02. Tursas vs. Dasher Hatfield\\
 +03. Cheech Hernandez vs. Shiima Xion\\
 +04. Sugar Dunkerton vs. Ophidian\\
 +05. Hieracon vs. Eddie Kingston\\
 +06. The BDK (Jakob Hammermeier & Tim Donst) vs. Hallowicked & UltraMantis Black\\
 +07. Frightmare vs. Kodama\\
 +08. Vin Gerard & FIST (Icarus & Chuck Taylor & Johnny Gargano) vs. Mike Quackenbush & The Colony (Green Ant & Soldier Ant & Fire Ant)\\
 +1 Disc – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/07/30 – Reading, PA – “CHIKARASAURUS REX – NIGHT 1″**\\
 +01. Jigsaw vs. Fire Ant\\
 +02. Jakob Hammermeier vs. Gregory Iron\\
 +03. Eddie Kingston vs. Adam Cole\\
 +04. F.I.S.T. (Johnny Gargano & Icarus & Chuck Taylor) vs. Team 3.Ole! (El Generico & 3.0)\\
 +05. World Of Sport Match: Johnny Saint vs. Johnny Kidd\\
 +06. Sara Del Rey & Daizee Haze & Makoto vs. Portia Perez & Mima Shimoda & Fujimoto\\
 +07. Tursas vs. Green Ant\\
 +08. Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/07/31 – Philadelphia,​ PA – “CHIKARASAURUS REX – NIGHT 2″**\\
 +01. Makoto vs. Tsukasa Fujimoto\\
 +02. Dasher Hatfield vs. Archibald Peck\\
 +03. Mima Shimoda vs. Daizee Haze\\
 +04. UltraMantis Black, Hallowicked & Frightmare vs. Team 3.Ole’ (El Generico & 3.0)\\
 +05. Chuck Taylor & Johnny Gargano vs. Atlantis & Rey Bucanero\\
 +06. Eddie Kingston vs. Jigsaw\\
 +07. Johnny Saint & Mike Quackenbush vs. Johnny Kidd & Colt Cabana\\
 +08. Sara Del Rey vs. Claudio Castagnoli\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/08/27 – Easton, PA – “YOUNG LIONS CUP IX” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Kobald vs. Will O’ The Wisp II vs. Robbie Eagles vs. Green Ant\\
 +02. Jakob Hammermeier vs. Obariyon vs. Chase Owens vs. Gregory Iron\\
 +03. Johnny Gargano vs. Matt Jackson\\
 +04. Archibald Peck vs. Mat Fitchett vs. MK McKinnan vs. Milo Shizo\\
 +05. Sean South vs. Tadasuke vs. Mark Andrews vs. Nick Jackson\\
 +06. Sara Del Rey vs. Hallowicked\\
 +07. Vin Gerard vs. Fire Ant\\
 +08. Young Lions Cup Semi Final\\
 +09. Young Lions Cup Semi Final\\
 +10. Pinkie Sanchez vs. UltraMantis Black\\
 +11. Icarus vs. Claudio Castagnoli\\
 +12. Obariyon & Kodama vs. The Young Bucks\\
 +13. Young Lions Cup Final\\
 +2 Discs – 195 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/09/17 – Brockton, MA – “ODYSSEY OF THE TWELFTH TALISMAN”**\\
 +01. The Batiri (Obariyon & Kodama) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Sugar Dunkerton)\\
 +02. Johnny Gargano vs. Marshe Rockett\\
 +03. Doug Summers & Amber & JT Dunn & Da Hoodz vs. Todd Sople & Triplelicious & Buddy Romano & M1nute Men\\
 +04. Vin Gerard vs. Jigsaw\\
 +05. Chuck Taylor vs. Ophidian\\
 +06. Ares vs. Sara Del Rey\\
 +07. Icarus vs. Mike Quackenbush\\
 +08. Die Bruderschaft (Tim Donst & Tursas & Jakob Hammermeier) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Soldier Ant)\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/09/18 – Manhattan, NY – “MARTYR YOURSELF TO CAUTION”**\\
 +01. Ophidian vs. Sara Del Rey\\
 +02. The Colony (Soldier Ant & Green Ant) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Sugar Dunkerton)\\
 +03. Icarus vs. Gregory Iron\\
 +04. Tim Donst & Tursas vs. Young Bucks (Matt & Nick Jackson)\\
 +05. Ares vs. Marshe Rockett\\
 +06. The Dark Army (Kizarny & Obariyon & Kodama & Kobald) vs. The Spectral Envoy (UltraMantis Black & Hallowicked & Frightmare & Crossbones)\\
 +07. Team F.I.S.T. (Chuck Taylor & Johnny Gargano) vs. Mike Quackenbush & Jigsaw\\
 +08. Fire Ant vs. Eddie Kingston\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/10/07 – Burlington, NC – “SMALL BUT MIGHTY”**\\
 +01. Obariyon vs. Jigsaw\\
 +02. Icarus vs. Hallowicked\\
 +03. Kana vs. Jessie McKay\\
 +04. Kobald vs. Eddie Kingston\\
 +05. Sara Del Rey vs. Mike Quackenbush\\
 +06. Die Bruderschaft (Tim Donst & Tursas & Jakob Hammermeier & Delirious) vs. Ophidian & The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant)\\
 +07. Archibald Peck vs. UltraMantis Black\\
 +08. Campeonatos de Parejas: F.I.S.T. (Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/10/08 – Kingsport, TN – “KLUNK IN LOVE”**\\
 +01. Archibald Peck vs. Chase Owens\\
 +02. Ophidian vs. Hallowicked\\
 +03. F.I.S.T. (Icarus & Chuck Taylor & Johnny Gargano vs. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald)\\
 +04. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant)\\
 +05. Jigsaw vs. UltraMantis Black\\
 +06. Die Bruderschaft (Tim Donst & Delirious & Tursas & Jakob Hammermeier) vs. Mike Quackenbush & Eddie Kingston & Green Ant & Sugar Dunkerton\\
 +07. Kana vs. Sara Del Rey\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/10/30 – Williamsport,​ PA – “MAIDEN FLIGHT OF THE GREAT CONDOR”**\\
 +01. Kodama vs. Ophidian\\
 +02. Archibald Peck vs. Marion Fontaine\\
 +03. The Batiri (Kobald & Obariyon) vs. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker) vs. The Roughnecks (Brodie Lee & Grizzly Redwood) vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant)\\
 +04. Eddie Edwards vs. Jigsaw\\
 +05. Tim Donst vs. Green Ant\\
 +06. Vin Gerard vs. Eddie Kingston\\
 +07. Campeonatos de Parejas: F.I.S.T. vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Sugar Dunkerton)\\
 +08. Tursas vs. Sara Del Rey\\
 +09. Die Bruderschaft (Jakob Hammermeier & Delirious) vs. Spectral Envoy (UltraMantis Black & Hallowicked)\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/11/12 – Easton, PA – “CIBERNETICO:​ THE ANIMATED SERIES”**\\
 +01. Gavin Sings\\
 +02. Ophidian vs. El Generico\\
 +03. Grizzly Redwood vs. Jigsaw\\
 +04. Bravado Brothers vs. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker)\\
 +05. Darkness Crabtree vs. Steve “The Turtle” Weiner\\
 +06. Chuck Taylor vs. Fire Ant\\
 +07. Torneo Cibernetico:​ Hallowicked & UltraMantis Black & Sara Del Rey & Young Bucks & The Throwbacks & Green Ant vs. Tim Donst & Ares & Delirious & Tursas & Jakob Hammermeier & The Batiri\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/11/13 – Philadelphia,​ PA – “HIGH NOON”**\\
 +01. Intro Video\\
 +02. The Young Bucks vs. The Colony\\
 +03. Jakob Hammermeier vs. Sara Del Rey\\
 +04. Osirian Portal Interview\\
 +05. Green Ant vs. Tursas\\
 +06. Archibald Peck vs. Colt Cabana\\
 +07. Icarus vs. Gregory Iron\\
 +08. Ares & Tim Donst vs. Spectral Envoy (Hallowicked & UltraMantis Black)\\
 +09. Grand Champion Of CHIKARA: Eddie Kingston vs. Mike Quackenbush\\
 +1 Disc – 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 12 LARGE SUMMIT [3 DISC-SET]**\\
 +01. Block A: Hallowicked vs. Mike Quackenbush (2011/​05/​21)\\
 +02. Block B: Brodie Lee vs. Vin Gerard (2011/​05/​22)\\
 +03. Block A: Icarus vs. Sara Del Rey (2011/​06/​24)\\
 +04. Block A: Claudio Castagnoli vs. Hallowicked (2011/​06/​24)\\
 +05. Block B: Fire Ant vs. UltraMantis Black (2011/​06/​24)\\
 +06. Block A: Ophidian vs. Mike Quackenbush (2011/​06/​25)\\
 +07. Block B: Eddie Kingston vs. UltraMantis Black (2011/​06/​25)\\
 +08. Block B: Fire Ant vs. Jigsaw (2011/​07/​30)\\
 +09. Block A: Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush (2011/​07/​30)\\
 +10. Block B: Jigsaw vs. Eddie Kingston (2011/​07/​31)\\
 +11. Block A: Claudio Castagnoli vs. Sara Del Rey (2011/​07/​31)\\
 +12. Block A: Hallowicked vs. Sara Del Rey (2011/​08/​27)\\
 +13. Block B: Fire Ant vs. Vin Gerard (2011/​08/​27)\\
 +14. Block A: Claudio Castagnoli vs. Icarus (2011/​08/​27)\\
 +15. Block B: Jigsaw vs. Vin Gerard (2011/​09/​17)\\
 +16. Block A: Icarus vs. Mike Quackenbush (2011/​09/​17)\\
 +17. Block A: Ophidian vs. Sara Del Rey (2011/​09/​18)\\
 +18. Block B: Fire Ant vs. Eddie Kingston (2011/​09/​18)\\
 +19. Block A: Hallowicked vs. Icarus (2011/​10/​07)\\
 +20. Block A: Mike Quackenbush vs. Sara Del Rey (2011/​10/​07)\\
 +21. Block B: UltraMantis Black vs. Vin Gerard (2011/​10/​07)\\
 +22. Block A: Ophidian vs. Hallowicked (2011/​10/​08)\\
 +23. Block B: Jigsaw vs. UltraMantis Black (2011/​10/​08)\\
 +24. Block B: Eddie Kingston vs. Vin Gerard (2011/​10/​30)\\
 +25. Final – Chikara Grand Championship:​ Eddie Kingston vs. Mike Quackenbush (2011/​11/​13)\\
 +3 Discs – 375 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/12/02 – Philadelphia,​ PA – “JOSHIMANIA – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Archibald Peck & Los Ice Creams vs. Kaori Yoneyama, Hanako Nakamori & Tsubasa Kuragaki\\
 +02. Sawako Shimono vs. GAMI\\
 +03. Tim Donst vs. Green Ant\\
 +04. Mayumi Ozaki & Mio Shirai vs. Ayako Hamada & Cherry\\
 +05. Toshie Uematsu vs. Manami Toyota\\
 +06. Team F.I.S.T. (Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant)\\
 +07. Aja Kong vs. Sara Del Rey\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/12/03 – Everett, MA – “JOSHIMANIA – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Cherry & Sawako Shimono vs. Toshie Uematsu & GAMI\\
 +02. Ophidian vs. Gregory Iron\\
 +03. Hanako Nakamori vs. Kaori Yoneyama\\
 +04. Mayumi Ozaki vs. Mio Shirai\\
 +05. Tsubasa Kuragaki vs. Sara Del Rey\\
 +06. Team F.I.S.T. (Icarus & Chuck Taylor & Johnny Gargano) & Portia Perez vs. Manami Toyota & Mike Quackenbush & Fire Ant & Green Ant\\
 +07. Aja Kong vs. Ayako Hamada\\
 +2 Discs – 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2011/12/04 – Manhatten, NY – “JOSHIMANIA – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Los Ice Creams vs. The Throwbacks (Sugar Dunkerton & Dasher Hatfield)\\
 +02. GAMI vs. Portia Perez\\
 +03. Brodie Lee vs. UltraMantis Black\\
 +04. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald) & Toshie Uematsu vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant) & Cherry\\
 +05. Mayumi Ozaki vs. Kaori Yoneyama\\
 +06. Aja Kong & Mio Shirai & Tsubasa Kuragaki vs. Manami Toyota & Hanako Nakamori & Sawako Shimono\\
 +07. Ayako Hamada vs. Sara Del Rey\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – BEST OF 2011 [3 DISC-SET]**\\
 +01. El Generico vs. Eddie Kingston\\
 +02. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. The Batiri\\
 +03. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. The Colony\\
 +04. F.I.S.T. vs. Team Osaka Pro\\
 +05. Mike Quackenbush & Jigsaw & Manami Toyota vs. Team Michinoku Pro\\
 +06. El Generico vs. 1-2-3 Kid\\
 +07. The Colony vs. F.I.S.T.\\
 +08. UltraMantis Black vs. Tursas\\
 +09. The Colony vs. Johnny Gargano & Chuck Taylor\\
 +10. BDK vs. Soul Touchaz\\
 +11. Mike Quackenbush & Colony vs. F.I.S.T. & VinGerard\\
 +12. F.I.S.T. vs. Team 3.0le!\\
 +13. Mike Quackenbush & Johnny Saint vs. Colt Cabana & Johnny Kidd\\
 +14. Archibald Peck vs. Mat Fitchett vs. MK McKinnan vs. Milo Shizo\\
 +15. Kotoge & Harada vs. F.I.S.T.\\
 +16. Kana vs. Sara Del Rey\\
 +17. Ophidian vs. El Generico\\
 +18. The Young Bucks vs. The Colony\\
 +19. The Spectral Envoy vs. Ares & Tim Donst\\
 +3 Discs – 360 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/01/28 – Palmer, PA – “THE THIRTEENTH HAT”**\\
 +01. Season 11 Prologue\\
 +02. Mike Quackenbush vs. Green Ant\\
 +02. Jigsaw vs. Kobald\\
 +03. Gran Akuma vs. Icarus\\
 +04. 3.0 vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier\\
 +05. Hallowicked vs. Archibald Peck\\
 +06. Hieracon vs. Ophidian\\
 +07. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant) vs. The Batiri (Obariyon & Kodama)\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/02/25 – Reading, PA – “A DEATH WORSE THAN FATE”**\\
 +01. Ophidian vs. Green Ant\\
 +02. El Hijo Del Ice Cream vs. Saturyne\\
 +03. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +04. Brodie Lee vs. Jigsaw\\
 +05. Kobald vs. Colt Cabana\\
 +06. The Batiri & Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. 3.0 & Eddie Kingston & Gregory Iron\\
 +07. Archibald Peck vs. Sara Del Rey\\
 +08. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Icarus) vs. Hallowicked & UltraMantis Black\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/02/26 – Long Island, NY – “CAUGHT IN THE SPIDER’S DEN”**\\
 +01. Francis Kipland Stevens vs. Kobald\\
 +02. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. 3.0\\
 +03. Archibald Peck vs. Ophidian\\
 +04. Gran Akuma vs. Chuck Taylor\\
 +05. Saturyne vs. Sara Del Rey\\
 +06. UltraMantis Black vs. Colt Cabana\\
 +07. Mike Quackenbush & Jigsaw & The Colony (Fire Ant & Soldier Ant) vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier & The Batiri\\
 +08. Eddie Kingston vs. Vin Gerard\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/03/24 – Vaughn, Canada – “GREEN ICE”**\\
 +01. Sara Del Rey vs. Kobald\\
 +02. Josh Alexander & Marcus Marquez & Sebastian Suave vs. Scotty O’Shea & Alex Vega & Brent Banks\\
 +03. Brodie Lee vs. Fire Ant\\
 +04. Archibald Peck vs. Dasher Hatfield\\
 +05. The Batiri vs. Spectral Envoy (Hallowicked & UltraMantis Black) vs. The Colony vs. Los Ice Creams\\
 +06. Tim Donst vs. El Generico\\
 +07. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. 17 & The Shard\\
 +08. Ophidian vs. Eddie Kingston\\
 +09. F.I.S.T. vs. 3.0\\
 +1 Disc – 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/03/25 – Ottawa, Canada – “IT’S HOW YOU PLAY THE GAME”**\\
 +01. Mike Bailey vs. Mathieu St. Jacques\\
 +02. Jigsaw vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti\\
 +03. Sara Del Rey vs. Leah VonDutch\\
 +04. Dasher Hatfield vs. Ophidian\\
 +05. 3.0 & El Generico vs. Obariyon & Kodama & Kobald\\
 +06. UltraMantis Black & Hallowicked vs. 17 & The Shard\\
 +07. Archibald Peck vs. Chuck Taylor\\
 +08. Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant vs. combatANT, deviANT & assailANT\\
 +09. Eddie Kingston vs. Brodie Lee\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/04/14 – Rahway, NJ – “I’LL BE A MUMMY’S UNCLE”**\\
 +01. Ophidian vs. UltraMantis Black\\
 +02. Kobald vs. Saturyne\\
 +03. F.I.S.T. vs. Los Maximos vs. Bravado Bros. vs. QT Marshall & Jack Bonza\\
 +04. Mixed Martial Archie vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti\\
 +05. Jigsaw vs. Tim Donst\\
 +06. Jakob Hammermeier vs. Dragonfly\\
 +07. Gregory Iron vs. Gran Akuma\\
 +08. Kodama vs. Sara Del Rey\\
 +09. Eddie Kingston & The Colony vs. 17 & The Shard & The Swarm\\
 +1 Disc – 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/04/28 – Chicago Ridge, IL – “HOT OFF THE GRIDDLE” [DVD Version]**\\
 +01. Shard & The Swarm vs. The Colony & Jigsaw\\
 +02. Mixed Martial Archie vs. Kobald\\
 +03. The Throwbacks vs. The Batiri\\
 +04. Tian Long vs. 17\\
 +05. Arik Cannon & Darin Corbin vs. The Young Bucks\\
 +06. 3.0 & The Spectral Envoy vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier & The Bravados\\
 +07. Kevin Steen vs. Eddie Kingston\\
 +08. F.I.S.T. vs. Gran Akuma\\
 +09. El Generico vs. Sara Del Rey\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/04/29 – Chicago Ridge, IL – “THE CONTAMINATED COWL”**\\
 +01. Arik Cannon & Darin Corbin vs. Dasher Hatfield & Mark Angelosetti\\
 +02. Billy Roc & Remi Wilkins & Dale Patricks vs. Big Sue Jackson & Tripp Cassidy & Jeremy Hadley\\
 +03. The Young Bucks vs. Kodama & Kobald vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. UltraMantis Black & Hallowicked\\
 +04. Sara Del Rey vs. Obariyon\\
 +05. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant) vs. assailANT & combatANT & deviANT\\
 +06. Eddie Kingston vs. 17\\
 +07. Jigsaw vs. Icarus\\
 +08. 3.0 vs. Chuck Taylor & Johnny Gargano\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/05/19 – Easton, PA – “ANIVERSARIO:​ A HORSE OF ANOTHER COLOR”**\\
 +01. Gavin Sings\\
 +02. Ophidian vs. Dasher Hatfield\\
 +03. The Batiri & Tim Donst & Jakob Hammermeir vs. Shane Storm & Rorschach & Crossbones & Jolly Roger & Lance Steel\\
 +04. Dash Chisako & Sendai Sachiko vs. Meiko Satomura & Kagetsu\\
 +05. Darkness Crabtree vs. Mixed Martial Archie\\
 +06. 17 & The Shard & assailANT & combatANT & deviANT vs. Icarus & Mister ZERO & Dragonfly & UltraMantis Black & Hallowicked\\
 +07. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti vs. Colt Cabana\\
 +08. Jigsaw & Sara Del Rey & Shane Matthews & Green Ant vs. Eddie Kingston & Saturyne & Scott Parker & Soldier Ant\\
 +1 Disc – 195 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/05/20 – Manhattan, NY – “ANIVERSARIO:​ THE ODD AND I”**\\
 +01. Dasher Hatfield vs. Colt Cabana\\
 +02. Saturyne vs. Kagetsu\\
 +03. Los Ice Creams vs. The Colony\\
 +04. Bravado Brothers vs. Dash Chisako & Sendai Sachiko\\
 +05. 17 & The Shard vs. 3.0\\
 +06. Meiko Satomura vs. Sara Del Rey\\
 +07. The Batiri (Kobama & Obariyon & Kobald) vs. The Swarm (assailANT & combatANT & deviANT) vs. Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. Tim Donst & Delirious & Jakob Hammermeier\\
 +08. Jigsaw vs. Eddie Kingston\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/06/02 – Philadelphia,​ PA – “CHIKARASAURUS REX – HOW TO HATCH A DINOSAUR” [DVD Version]**\\
 +01. Ophidian vs. Ultramantis Black\\
 +02. Loser Leaves Town: The Throwbacks (Dasher Hatfield & “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti) vs. Colt Cabana & Mixed Martial Archie\\
 +03. Ladder Match: Gran Akuma vs. Icarus\\
 +04. Handicap Intergender Match: The Batiri (Kobald & Obariyon & Kodama) vs. Saturyne & Sara Del Rey\\
 +05. Hair vs. Mask Match: Tim Donst vs. Hallowicked\\
 +06. Eddie Kingston & Green Ant & Soldier Ant vs. GEKIDO (17 & The Shard & The Swarm)\\
 +07. Campeonatos de Parejas: Chuck Taylor & Gargano vs. Young Bucks\\
 +1 Disc – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/06/23 – Strathroy, ONT – “THE FOGGIEST NOTION” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Leah Von Dutch vs. Sara Del Rey\\
 +02. Tim Donst vs. Sugar Dunkerton\\
 +03. Jakob Hammermeier vs. Ethan Page vs. Sebastian Suave vs. Buxx Belmar\\
 +04. Dasher Hatfield vs. El Generico\\
 +05. Icarus Interview\\
 +06. The Shard & AssailANT & DeviANT vs. Mike Quackenbush & The Colony (Green Ant & Soldier Ant)\\
 +07. Jigsaw vs. Ophidian\\
 +08. Bravado Brothers vs. 3.0\\
 +09. Bonus Material: Chikara Event Center – June 7th\\
 +10. Bonus Material: Where In The World Is Archibald Peck?\\
 +11. Bonus Material: Recap: 3.0/Bravado Brothers\\
 +2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2012/06/24 – Syracuse, NY – “SMACK IN THE MIDDLE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. DeviANT vs. Green Ant\\
 +02. Jakob Hammermeier vs. Sugar Dunkerton\\
 +03. The Shard vs. Jigsaw\\
 +04. Tim Donst vs. Sara Del Rey\\
 +05. Bravado Brothers vs. Hallowicked & UltraMantis Black\\
 +06. Mr. Touchdown vs. Jason Axe vs. Tripp Cassidy vs. Ryan Rush\\
 +07. AssailANT vs. Soldier Ant\\
 +08. F.I.S.T. (Icarus & Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. 3.0 & Akuma & El Generico\\
 +09. Dasher Hatfield vs. Eddie Kingston\\
 +10. Bonus Material: Where In The World Is Archibald Peck?\\
 +11. Bonus Material: Chikara Colortoons\\
 +2 Discs – Source: DVD (1:1)
 +
 +**CHIKARA – 2012/07/28 – Portland, ME – “THE GREAT ESCAPE” [2 DISC-SET]**\\
 +1. assailANT vs. Green Ant\\
 +2. Cameron Matthews vs. Kobald vs. Anthony Stone vs. Jivin’ Jimmy\\
 +3. Ophidian vs. Frightmare\\
 +4. Icarus vs. The Mysterious & Handsome Stranger\\
 +5. combatANT & deviANT & Soldier Ant vs. 3.0 & Gran Akuma\\
 +6. Jakob Hammermeier & Tim Donst vs. The Batiri\\
 +7. The Shard vs. Sugar Dunkerton\\
 +8. The Heart Throbs & The Young Bucks vs. Mike Quackenbush & Hallowicked & UltraMantis Black\\
 +9. Sara Del Rey vs. Eddie Kingston\\
 +10. Bonus Material: Quiz Present: Crisi Battle\\
 +11. Bonus Material: Where In The World Is Archibald Peck\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/07/29 – Everett, MA – “GIVE ‘EM THE AXE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Spectral Envoy vs. Soldier Ant, combatANT & deviANT\\
 +02. Ophidian vs. Sugar Dunkerton\\
 +03. The Shard vs. The Mysterious & Handsome Stranger\\
 +04. The Batiri vs. 3.0 & Gran Akuma\\
 +05. Icarus vs. Sara Del Rey\\
 +06. Jakob Hammermeier vs. Jigsaw\\
 +07. Los Ice Creams vs. Steve “The Turtle” Weiner & Green Ant\\
 +08. JT Dunn vs. Aaron Epic vs. ACH vs. Vinny Marseglia\\
 +09. The Throwbacks vs. The Young Bucks\\
 +10. Bonus Material: Quiz Present: Crisis Battle\\
 +11. Bonus Material: July 19th Event Center\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/08/12 – Reading, PA – “A BENEFIT FOR BASEBALLTOWN CHARITIES”**\\
 +01. The Spectral Envoy (Hallowicked & UltraMantis Black) vs. The Swarm (assailANT & combatANT)\\
 +02. Shard vs. Sugar Dunkerton\\
 +03. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. Alan Hunter & JJ Washington\\
 +04. Ophidian vs. Soldier Ant\\
 +05. Fire Ant & Frightmare & Mike Quackenbush vs. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon)\\
 +06. The Handsome Stranger vs. Grizzly Redwood\\
 +07. Los Ice Creams (El Hijo del ice Cream & Ice Cream jr.) vs. Green Ant & Marty Jannetty\\
 +08. Tim Donst vs. Saturyne\\
 +09. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Icarus)\\
 +1 Disc – 90 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/08/17 – Milwaukee, WI – “SHOOT A CROOKED ARROW” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Fire Ant & Green Ant & assailANT vs. The Batiri\\
 +02. The Mysterious & Handsome Stranger vs. Tim Donst\\
 +03. Young Lions Cup X – Semi-Final: Anthony Stone vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti\\
 +04. Bravado Brothers vs. vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. UltraMantis Black & Frightmare vs. Arik Cannon & Darin Corbin\\
 +05. Eddie Kingston vs. The Shard\\
 +06. Jigsaw vs. 17\\
 +07. Young Lions Cup X – Semi-Final: ACH vs. Jakob Hammermeier\\
 +08. combatANT & deviANT & Soldier Ant vs. Icarus & Chuck Taylor & Sugar Dunkerton\\
 +09. Mike Quackenbush vs. Colt Cabana\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/08/18 – Indianapolis,​ IN – “THE RING OF WAX” [2 DISC-SET]**\\
 +01. combatANT & deviANT & Soldier Ant vs. The Batiri\\
 +02. Saturyne vs. Tim Donst\\
 +03. The Mysterious & Handsome Stranger vs. Lancelot Bravado\\
 +04. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. 17 & The Shard\\
 +05. UltraMantis Black & Frightmare vs. Arik Cannon & Darin Corbin\\
 +06. Eddie Kingston vs. Harlem Bravado\\
 +07. Fire Ant, Green Ant & 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. Icarus & Chuck Taylor & Ophidian & Sugar Dunkerton\\
 +08. Young Lions Cup X – Final: ACH vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/09/14 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2012 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Round 1: The Colony (Green Ant & Fire Ant & assailANT) vs. Sendai Girls (Meiko Satomura & Dash Chisako & Sendai Sachiko)\\
 +02. Round 1: The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald) vs. 3.0 & Akuma\\
 +03. Round 1: Osaka Pro (Kikutaro & Ebessan & Takoyakida) vs. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Johnny Gargano & Icarus)\\
 +04. Round 1: The Swarm (combatANT & deviANT & Soldier Ant) vs. Manami Toyota & Mike Quackenbush & Jigsaw\\
 +05. Round 1: The Throwbacks (Mr. Touchdown & Dasher Hatfield & Matt Classic) vs. Team JWP (Command Bolshoi & Tsubasa Kuragaki & Kaori Yoneyama)\\
 +06. Round 1: The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. The Mysterious and Handsome Stranger & Kazuaki Mihara & Tito Santana\\
 +07. Round 1: The Faces Of Pain (Meng & The Warlord & The Barbarian) vs. Team ROH (The Young Bucks & Mike Bennett)\\
 +08. Round 1: Team WWF (Aldo Montoya & Tatanka & 1-2-3 Kid) vs. The Extreme Trio (Jerry Lynn & Too Cold Scorpio & Tommy Dreamer)\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/09/15 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2012 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Quarter-Final:​ F.I.S.T. (Chuck Taylor & Johnny Gargano & Icarus) vs. Team JWP (Command Bolshoi & Tsubasa Kuragaki & Kaori Yoneyama)\\
 +02. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti vs. 1-2-3 Kid\\
 +03. Quarter-Final:​ The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald)\\
 +04. Fire Ant & Green Ant vs. Ebessan & Takoyakida\\
 +05. Quarter-Final:​ Sendai Girls (Meiko Satomura & Dash Chisako & Sendai Sachiko) vs. Manami Toyota & Mike Quackenbush & Jigsaw\\
 +06. Sugar Dunkerton vs. Tatanka\\
 +07. Quarter-Final:​ Team ROH (The Young Bucks & Mike Bennett) vs. The Extreme Trio (Jerry Lynn & Too Cold Scorpio & Tommy Dreamer)\\
 +08. CHIKARA Grand Title: Eddie Kingston vs. Tadasuke\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/09/16 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2012 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Semi-Final: Team ROH (The Young Bucks & Mike Bennett) vs. Sendai Girls (Meiko Satomura & Dash Chisako & Sendai Sachiko)\\
 +02. Semi-Final: The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Johnny Gargano & Icarus)\\
 +03. Saturyne vs. Ophidian\\
 +04. 10 Team Gauntlet Match: 1-2-3 Kid & Marty Jannetty vs. Art Garfunkel & Paul Simon vs.  Demolition (Ax & Smash) vs. Powers of Pain (The Warlord & The Barbarian) vs. The Devastation Corporation (Max Smashmaster & Blaster McMassive) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. Ralph Macchio Jr. & Johnny Miyagi vs. Knight Eye for the Pirate Guy (Jolly Roger & Lance Steel)\\
 +05. Colt Cabana & Swamp Monster & Darkness Crabtree & Yohnel Sanders vs. 3.0 & Ebessan & Takoyakida\\
 +06. Command Bolshoi & Tsubasa Kuragaki vs. Kaori Yoneyama & Manami Toyota\\
 +07. Jigsaw vs. Tadasuke\\
 +08. Final: The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. Team ROH (The Young Bucks & Mike Bennett)\\
 +2 Discs – 195 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/10/06 – Piedmont, AL – “DEEP FREEZE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Gavin Sings\\
 +02. Ace Haven vs. Kyle Matthews\\
 +03. Ophidian & The Batiri vs. F.I.S.T. & Sugar Dunkerton\\
 +04. Saturyne vs. Soldier Ant\\
 +05. Kobald vs. Frightmare\\
 +06. DeviANT vs. Mysterious Handsome Stranger\\
 +07. Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. Fire Ant & AssailANT\\
 +08. Gran Akuma vs. The Shard\\
 +09. Los Ice Creams vs. Spectral Envoy\\
 +10. Mr. Touchdown vs. Green Ant\\
 +11. Bonus Material: October 4th, 2012 Event Center\\
 +12. “Shoot A Crooked Arrow” Trailer\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/10/07 – Gibsonville,​ NC – “THE ZODIAC CRIMES”**\\
 +01. Gavin Sings\\
 +02. Bravado Brothers vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mr. Touchdown)\\
 +03. Ophidian vs. Gran Akuma\\
 +04. Amber O’Neal vs. Saturyne\\
 +05. Mysterious Handsome Stranger vs. Walter Eaton\\
 +06. Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. Soldier Ant & DeviANT\\
 +07. AssailANT vs. Sugar Dunkerton\\
 +08. Icarus & Chuck Taylor & The Shard & Obariyon & Kodama vs. Mike Quackenbush & Fire Ant & Green Ant & Hallowicked & UltraMantis Black\\
 +09. Bonus Material: September 27, 2012 Event Center\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/11/10 – Chicago, ILL – “ZELDA THE GREAT” [2 DISC-SET]**\\
 +01. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon) vs. Da Soul Touchaz (Acid Jazz & Marshe Rockett & Willie Richardson)\\
 +02. Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. Garth Algar & Wayne Campbell\\
 +03. El Generico vs. The Shard\\
 +04. Team FIST (Chuck Taylor & Johnny Gargano) vs. The Swarm (deviANT & Soldier Ant)\\
 +05. Colt Cabana vs. Mike Quackenbush\\
 +06. Jimmy Jacobs & Bravado Brothers vs. Jigsaw & The Caolony (assailANT & Fire Ant)\\
 +07. Tim Donst vs. Gran Akuma\\
 +08. Elimination Match: 3.0 vs. Icarus & Sugar Dunkerton vs. Sapphire & The Mysterious and Handsome Stranger vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +09. Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls: Young Bucks vs. Spectral Envoy (Hallowicked & Ultramantis Black)\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/11/11 – Cleveland, OH – “A PIECE OF THE ACTION” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Ultramantis Black & Hallowicked & Fire Ant & assailANT vs. The Batiri & Ophidian\\
 +02. Devastation Corporation vs. Roger Dorn & Rich Vaughn\\
 +03. Soldier Ant vs. Jakob Hammermeier\\
 +04. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. The Shard & DeviANT\\
 +05. The Mysterious and Handsome Stranger vs. Mark Angelosetti\\
 +06. Sugar Dunkerton & Icarus vs. Chuck Taylor & Johnny Gargano\\
 +07. Dasher Hatfield vs. Tim Donst\\
 +08. El Generico & Gran Akuma & 3.0 (Shane Mathews & Scott Parker) vs. Young Bucks & Bravado Brothers\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/11/18 – Manhattan, NY – “THE CIBERNETICO RISES” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Mark Angelosetti vs. Soldier Ant\\
 +02. The Shard vs. Fire Ant\\
 +03. Icarus vs. Dasher Hatfield\\
 +04. The Heart Throbs vs. 1-2-3 Kid & Marty Jannetty\\
 +05. Torneo Cibernetico:​ Kevin Steen & Jimmy Jacobs & Bravado Brothers & Briscoe Brothers & Young Bucks vs. Eddie Kingston & Gran Akuma & 3.0 & Hallowicked & Frightmare & Ultramatis Black & Tim Donst\\
 +06. Bonus Footage: November 1 Update; November 7 Update; November 15 Event Center; Mark Angelosetti interview\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2012/12/02 – Philadelphia,​ PA – “UNDER THE HOOD” [iPPV]**\\
 +01. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker) vs. Team FIST (Chuck Taylor & Johnny Gargano)\\
 +02. Icarus vs. Dasher Hatfield\\
 +03. Jigsaw & The Shard & The Swarm (deviANT & Soldier Ant) vs. Mike Quackenbush & The Colony (assailANT & Fire Ant & Green Ant)\\
 +04. Young Lions Cup Title: Mark Angelosetti vs. ACH\\
 +05. Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream jr.)\\
 +06. The Spectral Envoy (Blind Rage & Crossbones & Frightmare & Hallowicked & Ultramantis Black) vs. Delirious & Ophidian & The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon)\\
 +07. Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls: Young Bucks vs. Marty Jannetty & 1-2-3 Kid\\
 +08. CHIKARA Grand Title: Eddie Kingston vs. Tim Donst\\
 +2 Discs – 195 minutes – Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA – BEST OF 2012 [3 DISC-SET]**\\
 +01. Green Ant vs. Mike Quackenbush (2012/​01/​28)\\
 +02. F.I.S.T. vs. 3.0 (2012/​03/​24)\\
 +03. Archibald Peck vs. Chuck Taylor (2012/​03/​25)\\
 +04. Brodie Lee vs. Eddie Kingston (2012/​03/​25)\\
 +05. El Generico vs. Sara Del Rey (2012/​04/​28)\\
 +06. Meiko Satomura vs. Sara Del Rey (2012/​05/​20)\\
 +07. Eddie Kingston vs. Jigsaw (2012/​05/​20)\\
 +08. Icarus vs. Gran Akuma (2012/​06/​02)\\
 +09. Young Bucks vs. F.I.S.T. (2012/​06/​02)\\
 +10. Eddie Kingston vs. Sara Del Rey (2012/​07/​28)\\
 +11. ACH vs. Mr. Touchdown (2012/​08/​18)\\
 +12. Team ROH vs. Team Sendai Girls (2012/​09/​16)\\
 +13. Minami Toyota & Kaori Yoneyama vs. Commando Bolshoi & Tsubasa Kuragaki (2012/​09/​16)\\
 +14. Spectral Envoy vs. Team ROH (2012/​09/​16)\\
 +15. Gran Akuma vs. The Shard (2012/​10/​06)\\
 +16. Colt Cabana vs. Mike Quackenbush (2012/​11/​10)\\
 +17. 3.0 & Gran Akuma & El Generico vs. Young Bucks & Bravados Brothers (2012/​11/​11)\\
 +18. Fire Ant & Green Ant & Mike Quackenbush & assailANT vs. Jigsaw & The Shard & Soldier Ant & deviANT (2012/​12/​02)\\
 +3 Disc – 330 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/02/09 – Reading, PA – “ALL THE AGENTS AND SUPERHUMAN CREW” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Fire Ant & AssailANT vs. deviANT & Soldier Ant\\
 +02. Dasher Hatfield vs. Delirious\\
 +03. The Batiri vs. Los Ice Creams\\
 +04. Frightmare vs. Ophidian\\
 +05. Jigsaw & The Shard vs. F.I.S.T. (Sugar Dunkerton & Icarus)\\
 +06. Gren Ant vs. Eddie Kingston\\
 +07. Young Bucks & Kevin Steen vs. 3.0 & Gran Akuma\\
 +08. Hallowicked vs. Chuck Taylor\\
 +09. NO DQ Match: Archibald Peck vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/02/10 – Easton, PA – “WHILE THE DAWN IS BREAKING” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Mr. Touchdown” Mark Angelosetti vs. Saturyne\\
 +02. Jakob Hammermeier vs. Akuma\\
 +03. Archibald Peck vs. Tim Donst\\
 +04. F.I.S.T. vs. The Colony\\
 +05. Kobald vs. Dasher Hatfield\\
 +06. Jigsaw & deviANT & The Shard vs. Mike Quackenbush & Hallowicked & Frightmare\\
 +07. Eddie Kingston vs. Kevin Steen\\
 +08. The Young Bucks vs. 3.0\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/03/08 – Tampa, FL – “JUST SHADOWS IN THE FROG” [2 DISC-SET]**\\
 +01. The Batiri vs. F.I.S.T. vs. Jigsaw & The Shard vs. Mike Quackenbush & Green Ant\\
 +02. Johnny Gargano vs. Gran Akuma\\
 +03. Obariyon vs. Archibald Peck\\
 +04. Hallowicked vs-. Sean Waltman\\
 +05. Fire Ant & assailANT & Saturyne & Dasher Hatfield vs. Colony Xtreme Force\\
 +06. Mark Angelosetti vs. Jakob Hammermeier\\
 +07. Devastation Corporation vs. 3.0\\
 +08. Eddie Kingston vs. Amazing Kong\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/03/09 – Orlando, FL – “WATCHMAKER” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Eddie Graves vs. Oliver Grimsley\\
 +02. Colony Xtreme Force vs. The Batiri\\
 +03. Jakob Hammermeier vs. Hallowicked\\
 +04. assailANT vs. Mr. Touchdown\\
 +05. Jigsaw & The Shard vs. Fire Ant & Mike Quackenbush\\
 +06. Tim Donst vs. Archibald Peck\\
 +07. F.I.S.T. & Devastation Corporation vs. 3.0 & Green Ant & Gran Akuma & Dasher Hatfield\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – “MIXTAPE # 1 – REY DE VOLADORES”**\\
 +01. Rey de Voladores 2009 – Final: Kota Ibushi vs. Player Dos (2009/03/29 – King Of Trios 2009 – Day 3)\\
 +02. Rey de Voladores 2010 – First Round – Four Way Elimination Match: Ophidian vs. Rich Swann vs. Frightmare vs. Cheech Hernandez (2010/04/24 – King Of Trios 2010 – Day 2)\\
 +03. Rey de Voladores 2007 – Semi-Final – Four Way Elimination Match: Chuck Taylor vs. PAC vs. Ricochet vs. Retail Dragon (2007/04/22 – Rey de Voladares)\\
 +04. Rey de Voladores 2011 – Final: El Generico vs. 1-2-3 Kid (2011/04/17 – King Of Trios 2011 – Day 3)\\
 +1 Disc – 75 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/04/06 – Secaucus, NJ – “THE SHOULDER OF PALLAS” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Gavin Sings\\
 +02. Kobald vs. Saturyne\\
 +03. The Batiri vs. Devastation Corporation vs. The Throwbacks vs. UltraMantis Black & Blind Rage\\
 +04. Ophidian vs. Amasis\\
 +05. F.I.S.T. vs. 3.0 & Gran Akuma & Marty Jannetty\\
 +06. Tim Donst vs. Archibald Peck\\
 +07. Colony Xtreme Force & Soldier Ant vs. The Colony & Frightmare\\
 +08. Hallowicked vs. Eddie Kingston\\
 +09. Jigsaw & The Shard vs. Mike Quackenbush & Jushin Liger\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/05/03 – Gibsonville,​ NC – “BATTLE NOT WITH MONSTERS” [2 DISC-SET]**\\
 +01. The Batiri vs. The Colony & Los Ice Creams\\
 +02. Missile Assault Ant vs. Saturyne\\
 +03. Colony Xtreme Force vs. 3.0\\
 +04. The Shard vs. Amasis\\
 +05. Jigsaw vs. Archibald Peck\\
 +06. Mr. Touchdown vs. Chiva Kid\\
 +07. F.I.S.T. vs. Spectral Envoy\\
 +08. Green Ant vs. Eddie Kingston\\
 +2 Discs – 195 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/05/04 – Porterdale, GA – “THE GHOST OF YOU CLINGS” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Gavin Sings\\
 +02. Chuck Taylor vs. Shenron\\
 +03. Jigsaw & The Shard vs. Fire Ant & assailANT\\
 +04. Gran Akuma vs. Sugar Dunkerton\\
 +05. Kobald vs. Amasis\\
 +06. Colony Xtreme Force vs. Spectral Envoy & Green Ant\\
 +07. Tim Donst vs. Saturyne\\
 +08. Mr. Touchdown vs. Eddie Kingston\\
 +09. The Batiri vs. 3.0\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/05/18 – Chicago, ILL – “TAG WORLD GRAND PRIX 2013 – 1st STAGE”**\\
 +01. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: Young Bucks vs. The Baltic Seige (The Estonian Thunder Frog & Latvian Proud Oak)\\
 +02. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: The Spectral Envoy (Frightmare & Hallowicked) vs. deviANT & Orbit Adventure Ant\\
 +03. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: The Batiri (Kodama & Obariyon) vs. Bravado Brothers (Harlem Bravado & Lancelot Bravado)\\
 +04. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: The Daywalkers (Alex Castle & Matt Cage) vs. Zero Gravity (Brett Gakiya & CJ Esparza)\\
 +05. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: The Colony (Fire Ant & Green Ant) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream jr.)\\
 +06. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. The Submission Squad (Gary Jay & Pierre Abernathy)\\
 +07. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: Arik Cannon & Darin Corbin vs. Heidi Lovelace & Saturyne\\
 +08. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: Pieces Of Hate (Jigsaw & The Shard) vs. Da Soul Touchaz (Acid Jazz & Marshe Rockett)\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/05/18 – Chicago, ILL – “TAG WORLD GRAND PRIX 2013 – 2nd STAGE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Tag World Grand Prix 2013 – Quarterfinal:​ Young Bucks vs. Spectral Envoy\\
 +02. Tag World Grand Prix 2013 – Quarterfinal:​ The Batiri vs. The Daywalkers\\
 +03. Tag World Grand Prix 2013 – Quarterfinal:​ The Colony vs. Devastation Corporation\\
 +04. Tag World Grand Prix 2013 – Quarterfinal:​ Pieces Of Hate vs. Arik Cannon & Darin Corbin\\
 +05. Tag World Grand Prix 2013 – Semi-Final: Young Bucks vs. The Batiri\\
 +06. Icarus vs. Colt Cabana\\
 +07. Chikara Grand Title: Eddie Kingston vs. Archibald Peck\\
 +08. Tag World Grand Prix 2013 – Final: Young Bucks vs. Pieces Of Hate\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2013/06/02 – Philadelphia,​ PA – “ANIVERSARIO:​ NEVER COMPROMISE” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Spectral Envoy (Frightmare & Hallowicked & Ultramantis Black) vs. Colony Xtreme Force (Orbit Adventure Ant & Arctic Reserve Ant & Missile Assault Ant)\\
 +02. Delirious vs. Dasher Hatfield\\
 +03. The Colony (Fire Ant & Green Ant & AssailANT) vs. Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster & Flex Rumblecrunch)\\
 +04. Sarcophagus Match: Amasis vs. Ophidian\\
 +05. Hair vs. Hair Match: Tim Donst vs. Gavin Loudspeaker\\
 +06. Campeonato de Parejas: Pieces Of Hate (Jigsaw & The Shard) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews)\\
 +07. Chikara Great Championship:​ Eddie Kingston vs. Icarus\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: BluRay
 +
 +**CHIKARA – 2013/11/02 – Philadelphia,​ PA – “#​IAmChikara RALLY”**\\
 +01. assailANT & Hallowicked & Icarus vs. El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. vs. Kobald\\
 +1 Disc – 60 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – THE ASHES OF CHIKARA**\\
 +“Ashes Of Chikara” is a video story of what has happened to some of the stars of CHIKARA since the events of “Never Compromise”. Starring Icarus, UltraMantis Black, Fire Ant, Green Ant, Archibald Peck, Scott Parker, Shane Matthews, Hallowicked,​ assailANT, Chuck Taylor, Mike Quackenbush.\\
 +1 Disc – 90 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/05/25 – Easton, PA – “YOU ONLY LIVE TWICE” [iPPV – 2 Disc-Set]**\\
 +01. Die Bruderschaft des Kreuzes (Tursas & Ares & Nokken) vs. The Spectral Envoy (UltraMantis Black & Hallowicked & Frightmare)\\
 +02. Ashley Remmington vs. Chuck Taylor\\
 +03. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald) vs. The Odditorium (Sinn Bodhi & Oliver Grimsley & Qefka the Quiet)\\
 +04. Juan Francisco de Coronado vs. Jervis Cottenbelly\\
 +05. Four Way Elimination Match: The Throwbacks (Mark Angelosetti & Dasher Hatfield) vs. 17 & deviANT vs. Pieces Of Hate (Jigsaw & Shard) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews)\\
 +06. Jimmy Jacobs vs. Archibald Peck\\
 +07. Colony Extreme Force (Arctic Rescue Ant & Missile Assault Ant & Orbit Adventure Ant) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Worker Ant)\\
 +08. CHIKARA Grand Title: Eddie Kingston vs. Icarus\\
 +2 Discs – 195 minutes – Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA – 2014/06/21 – Chicago, IL – “QUANTUM OF SOLACE” [Afternoon Show]**\\
 +01. Dasher Hatfield & Mr. Touchdown vs. Evan Gelistico & Gary the Barn Owl\\
 +02. Heidi Lovelace vs. Ophidian\\
 +03. Latvian Proud Oak & Lithuanian Snow Troll vs. Mr. Azerbaijan & Prakash Sabar\\
 +04. DeviANT vs. Worker Ant\\
 +05. Arik Cannon & Darin Corbin vs. Pieces of Hate\\
 +06. Estonian ThunderFrog vs. Proletariat Boar of Moldova\\
 +07. Devastation Corporation vs. Spectral Envoy\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/06/21 – Chicago, IL – “DIAMONDS ARE FOREVER” [Evening Show]**\\
 +01. Los Ice Creams vs. Old Fashioned (Jervis Cottonbelly & Marion Fontaine)\\
 +02. Jojo Bravo vs. Max Smashmaster\\
 +03. Blind Rage vs. Mat Fitchett\\
 +04. The Batiri vs. The Odditorium (Oliver Grimsley & Qefka the Quiet)\\
 +05. Billy Roc vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +06. The Colony (Fire Ant & Silver Ant) vs. Colony: Xtreme Force (Missile Assault Ant & Orbit Adventure Ant)\\
 +07. Eddie Kingston vs. Jimmy Jacobs\\
 +08. Archibald Peck & 3.0 vs. Bruderschaft des Kreuzes\\
 +09. Archibald Peck & The Batiri & 3.0 vs. Bruderschaft des Kreuzes & The Odditorium\\
 +10. Bonus Match: Chuck Taylor vs. Shynron\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/06/22 – Detroit, MI – “GOLDFINGER”**\\
 +01. AC/DC (Arik Cannon & Darin Corbin) vs. Bruderschaft des Kreuzes (Nokken & Tursas) vs. The Odditorium (Oliver Grimsly & Qefka the Quiet) vs. The Throwbacks\\
 +02. Movado vs. Ophidian\\
 +03. Estonian ThunderFrog vs. Jaka\\
 +04. Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. 3.0\\
 +05. Chuck Taylor vs. Jervis Cottonbelly\\
 +06. Gekido (17 & Jigsaw & Missile Assault Ant & The Shard) vs. The Spectral Envoy (Blind Rage & Frightmare & Hallowicked & Ultramantis Black)\\
 +07. Eddie Kingston vs. Shynron\\
 +08. The Batiri & The Colony vs. The Flood (Ares & DeviANT & Jimmy Jacobs & Oleg the Usurper & Plague Doctor)\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/07/19 – Manhattan, NY – “THE LIVING DAYLIGHTS”**\\
 +01. Batiri vs. The Bloc Party (Mr. Azerbaijan & Proletariat Boar of Moldova) vs. The Colony (Fire Ant & Worker Ant) vs. The Flood (Haack & Slaash)\\
 +02. Eddie Kingston vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +03. Missile Assault Ant vs. Silver Ant\\
 +04. Baltic Seige (Estonian ThunderFrog & Latvian Proud Oak) & Jervis Cottonbelly & The ThrowBacks vs. The Flood (Nokken & Tursas) & The Odditorium & Kizarny\\
 +05. Osirian Portal vs. Pieces of Hate\\
 +06. Ashley Remington vs. Chuck Taylor\\
 +07. The Spectral Envoy (Blind Rage & Frightmare & Hallowicked & Ultramantis Black) vs. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex RumbleCrunch & Jaka & Max SmashMaster)\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/07/20 – Revere, MA – “THE WORLD IS NOT ENOUGH”**\\
 +01. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker) vs. The Odditorium (Oliver Grimsley & Qefka the Quiet)\\
 +02. Ashley Remington vs. Archibald Peck\\
 +03. The Flood (Sinn Bodhi & Dr. Cube & Max Smashmaster & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. Ophidian & UltraMantis Black & Hallowicked & Icarus & Amasis\\
 +04. Shynron vs. Missile Assault Ant\\
 +05. CHIKARA Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls: Pieces Of Hate (Jigsaw & Shard) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +06. Jervis Cottonbelly vs. Eddie Kingston\\
 +07. Worker Ant vs. Arctic Rescue Ant\\
 +08. Loser Waves the Winners Flag – Elimination Match: Baltic Siege (Estonian Thunder Frog & Latvian Proud Oak & The Lithuanian Snow Troll) vs. Bloc Party (The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar & Mr. Azerbaijan)\\
 +1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/08/16 – Limoilou, Canada – “PERMIS DE TUER”**\\
 +01. Four Way Elimination Match: Osirian Portal vs. Sullivan Brothers vs. Jaka & Qefka The Great vs. Spectral Envoy (Hallowicked & UltraMantis Black)\\
 +02. Ashley Remongton vs. Kodama\\
 +03. Silver Ant vs. The Proletariat Boar of Moldova\\
 +04. Eddie Kingston vs. The Shard\\
 +05. Juan Francisco de Coronado vs. Archibald Peck\\
 +06. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker) vs. Missile Assault Ant & Orbit Adventure Ant\\
 +07. Icarus & Dasher Hatfield & Fire Ant & Mark Angelosetti & Worker Ant vs. Nokken & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster & Jimmy Jacobs & 17\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/08/17 – Montreal, Canada – “VIVRE ET LAISSER MOURIR”**\\
 +01. Four Way Elimination Match: The Colony (Fire Ant & Worker Ant) vs. Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Bloodlust McGoth & Spooky McGoth vs. Los Ice Creams (Ice Cream jr. & El Hijo del Ice Cream)\\
 +02. Nokken vs. Kodama\\
 +03. Chuck Taylor vs. Ashley Remington\\
 +04. Archibald Peck & Shane Matthews & Scott Parker vs. Jaka & Max Smashmaster & Flex Rumblecrunch\\
 +05. Jimmy Jacobs vs. Silver Ant\\
 +06. The Shard & 17 & Missile Assault Ant & Orbit Adventure Ant vs. Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & UltraMantis Black & Hallowicked\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +1 Disc – 135 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/09/19 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2014 – NIGHT # 1″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. King Of Trios – Round 1: Team UK (Damian Dunne & Pete Dunne & Mark Andrews) vs. Bloc Party (Mr. Azerbaijan & The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar)\\
 +02. King Of Trios – Round 1: GEKIDO (Shard & 17 & Jigsaw) vs. Jolly Roger & Lance Steel & Kimber Lee\\
 +03. King Of Trios – Round 1: Spirit Squad (Kenny & Mikey & Johnny) vs. The Odditorium (Oliver Grimsley & Sinn Bodhi & Qefka the Quiet)\\
 +04. King Of Trios – Round 1: The Flood (Volgar & Jimmy Jacobs & Eddie Kingston) vs. The Spectral Envoy (Frightmare & Hallowicked & UltraMantis Black)\\
 +05. King Of Trios – Round 1: The Devastation Corporation (Max Smashmaster & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. Jervis Cottonbelly & Thunder Kitty & Marion Fontaine\\
 +06. King Of Trios – Round 1: 3peck0 (Shane Matthews & Archibald Peck & Scott Parker) vs. The Flood (Ares & Dr. Cube & Nokken)\\
 +07. King Of Trios – Round 1: The Golden Trio (Mark Angelosetti & Icarus & Dasher Hatfield) vs. Latin American Xchange (Chavo Guerrero Jr. & Homicide & Hernandez)\\
 +08. King Of Trios – Round 1: The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant) vs. Colony Extreme Force (Orbit Adventure Ant & Missile Assault Ant & Arctic Rescue Ant)\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/09/20 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2014 – NIGHT # 2″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Rey de Voladores – Semi Final – 4-Way Elimination Match: Shynron vs. Chuck Taylor vs. Rich Swann vs. Tigre Uno\\
 +02. King of Trios – Quarter Final: 3peck0 vs. GEKIDO\\
 +03. Juan Francisco de Coronado vs. Rockstar Spud\\
 +04. King of Trios – Quarter Final: The Devastation Corporation vs. Team UK\\
 +05. Rey de Voladores – Semi-Final – 4-Way Elimination Match: Great Sanada vs. AR Fox vs. Amasis vs. Orlando Christopher\\
 +06. King of Trios – Quarter Final: The Golden Trio vs. Spirit Squad\\
 +07. Ashley Remington vs. Yamamoto\\
 +08. King of Trios – Quarter Final: The Flood vs. The Colony\\
 +2 Discs – 180 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/09/21 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2014 – NIGHT # 3″ [2 DISC-SET]**\\
 +01. King of Trios – Semi-Final: The Golden Trio vs. The Flood\\
 +02. King of Trios – Semi-Final: The Devastation Corporation vs.3peck0\\
 +03. Mark Andrews vs. Oliver Grimsley\\
 +04. Gauntlet Match: The Wrecking Crew (Jaka & Oleg the Usurper) vs. Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Colony Extreme Force (Missile Assault Ant & Arctic Rescue Ant) vs. Dunne Brothers (Damian Dunne & Pete Dunne) vs. The Colony (Green Ant & Worker Ant) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs.  N-R-G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Old Fashioned (Jervis Cottonbelly & Marion Fontaine) vs. The Batiri (Obariyon & Kodama) vs. Bloc Party (Prakash Sabar & The Proletariat Boar of Moldova)\\
 +05. Davey Vega & Evan Gelistico & Gary the Barnowl & Pierre Abernathy vs. Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy & Swamp Monster\\
 +06. Rey de Voladores – Final: Shynron vs. Great Sanada\\
 +07. King of Trios – Final: The Devastation Corporation vs. The Golden Trio\\
 +2 Discs – 165 minutes – Source: DVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/10/25 – Burlington, NC – “THUNDERBALL”**\\
 +01. UltraMantis Black & Hallowicked & Frightmare vs. The Proletariat Boar Of Moldova & Prakash Sabar & Mr. Azerbaijan\\
 +02. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. Chet Sterling & Trevor Lee\\
 +03. Ashley Remington vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +04. Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Flex Rumblecrunch & Oleg The Usurpur\\
 +05. Blaster McMassive & Max Smashmaster vs. Fire Ant & Worker Ant\\
 +06. Silver Ant vs. Skynron\\
 +07. Dasher Hatfield & Eddie Kingston & Icarus & Mark Angelosetti vs. 17 & Jakob Hammermeier & Jimmy Jacobs & Nokken\\
 +1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/10/26 – Richmond, VA – “MOONRAKER”**\\
 +01. Shynron vs. Missile Assault Ant\\
 +02. Archibald Peck & Ice Cream jr. & Mark Angelosetti & Shane Matthews vs. Ashley Remington & Dasher Hatfield & El Hijo del Ice Cream & Scott Parker\\
 +03. Delirious & Jakob Hammermeier & Nokken vs. Frightmare & Hallowicked & UltraMantis Black\\
 +04. Eddie Kingston vs. Volgar\\
 +05. Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster & Oleg The Usurper vs. Amasis & Ophidian & Hype Rockwell & Race Jaxon\\
 +06. Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant vs. The Proletariat Boar Of Moldova & Prakash Sabar & Mr. Azerbaijan\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Jimmy Jacobs\\
 +1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/11/15 – Haverhill, MA – “ON HER MAJESTY’S SECRET SERVICE”**\\
 +01. Jakob Hammermeier & Nokken & Oliver Grimsley vs. Jervis Cottenbelly & Scott Parker & Shane Matthews\\
 +02. Missile Assault Ant vs. Kimber Lee\\
 +03. Worker Ant vs. Prakash Sabar\\
 +04. Frightmare & Hallowicked & UltraMantis Black & Kodama & Obariyon vs. Volgar & Jimmy Jacobs & 17 & Shard & Deucalion\\
 +05. Shynron vs. The Proletariat Boar of Moldova\\
 +06. Juan Francisco de Coronado vs. Ashley Remington\\
 +07. Jaka & Oleg The Usurper & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster vs. Amasis & Mark Angelosetti & Dasher Hatfield & Icarus & Ophidian\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/11/16 – South Windsor, CT – “FOR YOUR EYES ONLY”**\\
 +01. Four Way Elimination Match: The Devastation Corporation vs. Ashley Remington & Jervis Cottenbelly vs. The Batiri vs. Bloc Party (The Proletatiat Boar of Moldova & Prakash Sabar)\\
 +02. Hallowicked vs. Worker Ant\\
 +03. Nokken vs. Shynron\\
 +04. Osirian Portal vs. Jaka & Oleg The Usurper\\
 +05. Eddie Kingston vs. The Lituanian Snow Troll\\
 +06. Jimmy Jacobs vs. UltraMantis Black\\
 +07. Frightmare vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +08. CHIKARA Campeonatos de Parejas: The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews)\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2014/12/06 – Philadelphia,​ PA – “TOMORROW NEVER DIES” [2 DISC-SET]**\\
 +01. German Suplex Match: Ashley Remington vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +02. Eddie Kingston vs. Jimmy Jacobs\\
 +03. CHIKARA Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls Match: The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster)\\
 +04. Loser Leaves CHIKARA: UltraMantis Black vs. Delirious\\
 +05. Torneo Cibernetico:​ The Flood Squad (Flex Rumblecrunch & Jakob Hammermeier & Jaka & Nokken & Oleg The Usurpur & Sir Oliver Grimsley & Soldier Ant & Volgar) vs. The Chikara Squad (Amasis & Fire Ant & Jervis Cottenbelly & Kodama & Obariyon & Ophidian & Silver Ant & Worker Ant)\\
 +06. Steel Cage Match: Icarus vs. Deucalion\\
 +2 Discs – 210 minutes – Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA - 2015/01/25 - Philadelphia,​ PA - "A NEW START"​**\\
 +01. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster & Jaka & Oleg The Usurper) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Jervis Cottonbelly & Princess Kimberlee & Shynron)\\
 +02. Nøkken vs. Ophidian\\
 +03. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant & Missile Assault Ant)\\
 +04. UltraMantis Black vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +05. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Pinkie Sanchez & Soldier Ant) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant)\\
 +06. Kevin Condron vs. Eddie Kingston\\
 +07. Frightmare & Hallowicked vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)\\
 +08. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Chuck Taylor\\
 +1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/02/08 - Norristown, PA - "​NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2015"​**\\
 +01. Juan Francisco de Coronado vs. Fire Ant\\
 +02. Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. The Bloc Party (Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +03. Max Smashmaster vs. Shynron\\
 +04. Ashley Remington vs. Drew Gulak\\
 +05. Jervis Cottonbelly & Marion Fontaine vs. Hijo del Ice Cream & Ice Cream jr.\\
 +06. Blaster McMassive vs. Mark Angelosetti\\
 +07. Princess Kimberlee vs. Jenny Rose\\
 +08. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Branden O'​Connor & Matt Novak\\
 +09. 22 Man Tag Team Match: Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Jervis Cottenbelly & Marion Fontaine & Princess Kimberlee & Fire Ant & Worker Ant & Amasis & Ophidian & Shane Storm & Argus vs. Devastation Corporation & Oleg The Usurper & Juan Francisco de Coronado & Missile Assault Ant & Mr. Azerbaijan & Prakash Sabar & The Proletariat Boar of Moldova & Hijo del Ice Cream & Ice Cream jr. & Shayne Hawke\\
 +1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/03/07 - Gibsonville,​ NC - "OUT ON A LIMB" [2 DISC-SET]**\\
 +01. The BDK vs. The Colony vs. Jervis Cottonbelly & Kimber Lee vs. The Wrecking Crew\\
 +02. Argus vs. Hallowicked\\
 +03. Challenge of the Immortals: Frightmare & Silver Ant vs. Icarus & Mark Angelosetti\\
 +04. Chuck Taylor vs. Trevor Lee\\
 +05. The Batiri & Oleg the Usurper & UltraMantis Black vs. Juan Francisco de Coronado & Mr. Azerbaijan & Prakash Sabar & Proletariat Boar of Moldova\\
 +06. Dasher Hatfield vs. Kevin Condron\\
 +07. Campeonatos de Parejas: Devastation Corporation vs. Osirian Portal\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/03/08 - Norfolk, VA - "ALTAR EGOS"​**\\
 +01. Challenge of the Immortals: The Arcane Horde (Obariyon & Kodama) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Pinkie Sánchez)\\
 +02. Volgar vs. UltraMantis Black\\
 +03. Four Way Elimination Match: N-R-G (Race Jaxon & Hype Rockwell) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. Silver Ant & Frightmare vs. Bloc Party (The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar)\\
 +04. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Nokken\\
 +05. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Jaka) vs. Crown & Court (Kimber Lee & Jervis Cottonbelly & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +06. Hallowicked vs. Oleg the Usurper\\
 +07. Challenge of the Immortals: The Snake Pit (Ophidian & Shynron & Argus) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant & Worker Ant)\\
 +1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/04/03 - Wolverhampton,​ England - "FOR BRITISH EYES ONLY"​**\\
 +01. UltraMantis Black vs. Mr. Azerbaijan\\
 +02. Oleg the Usurper vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +03. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Blaster McMassive & Jaka) vs. Battle Hive (Worker Ant & Fire Ant & Amasis)\\
 +04. Challenge of the Immortals: The Arcane Horde (Obariyon & Kodama) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Swamp Monster)\\
 +05. Soldier Ant vs. Silver Ant\\
 +06. Challenge of the Immortals: Nightmare Warriors (Hallowicked & Frightmare & Blind Rage) vs. Dasher'​s Dugout (Icarus & Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/04/04 - Wolverhampton,​ England - "LET 'EM EAT CAKE"​**\\
 +01. Challenge Of The Immortals: Dasher'​s Dugout (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +02. Challenge Of The Immortals: Amasis vs. Prakash Sabar\\
 +03. Challenge Of The Immortals: The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy & The Swamp Monster) vs. Arcane Horde (The Batiri & Oleg The Usurper & UltraMantis Black)\\
 +04. Silver Ant vs. Jaka\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Juan Francisco de Coronado vs. Icarus\\
 +06. The Colony (Fire Ant & Worker Ant) & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Frightmare & Hallowicked & The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/04/05 - Cardiff, Wales - "PIER PRESSURE"​**\\
 +01. Four Way Match: Drew Gulak & Chuck Taylor vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Wrecking Crew (Oleg the Usurper & Jaka) vs. Prakash Sabar & Juan Francisco de Coronado\\
 +02. Mandrews vs. Silver Ant\\
 +03. Challenge of the Immortals: Nightmare Warriors (Frightmare & Blind Rage) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant)\\
 +04. Challenge of the Immortals: Dasher'​s Dugout (Dasher Hatfield & Icarus & Mark Angelosetti) vs. The Arcane Horde (UltraMantis Black & Obariyon & Kodama)\\
 +05. Soldier Ant vs. Worker Ant\\
 +06. CHIKARA Campeonatos de Parejas - 2/3 Falls: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. N-R-G (Race Jaxon & Hype Rockwell)\\
 +1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/04/06 - London, England - "​AFTERNOON DELIGHT"​**\\
 +01. Challenge of the Immortals: Battle Hive (Amasis & Fire Ant & Worker Ant) vs. United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & Mr. Azerbaijan)\\
 +02. Blind Rage vs. UltraMantis Black\\
 +03. Dasher Hatfield & Kodama & Hype Rockwell vs. Race Jaxon & Obariyon & Mark Angelosetti\\
 +04. Oleg the Usurper vs. Silver Ant\\
 +05. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Blaster McMassive & Jaka) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Swamp Monster)\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Hallowicked\\
 +1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/05/02 - Haverhill, MA - "​SPRING BREAKOUT"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Challenge of the Immortals: Die Bruderschaft des Kreuzes (Nøkken & Pinkie Sánchez & Soldier Ant) vs. Crown & Court (Kimber Lee & Ice Cream Jr. & El Hijo del Ice Cream)\\
 +02. Magic Move Match: Dasher Hatfield vs. Volgar\\
 +03. Challenge of the Immortals: Chuck Taylor vs. The Proletariat Boar of Moldova\\
 +04. Ashley Remington vs. Missile Assault Ant\\
 +05. Challenge of the Immortals: Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked & Silver Ant) vs. The Snake Pit (Argus & Eddie Kingston & Shynron)\\
 +06. Amasis vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +07. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Jaka & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster) vs. The Arcane Horde (Oleg the Usurper & UltraMantis Black & Obariyon)\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/05/23 - Philadelphia,​ PA - "BACK TO SKULL"​**\\
 +01. Amasis vs.  Missile Assault Ant\\
 +02. Ophidian & Argus vs. The Colony (Fire Ant & Worker Ant)\\
 +03. Kevin Condron vs. Mark Angelosetti\\
 +04. Challenge of the Immortals: Kimber Lee vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +05. Mask vs. Beard Match: Dasher Hatfield vs. Blaster McMassive\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/05/24 - Easton, PA - "​ANIVERSARIO:​ A NEW ATTITUDE"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Four Way Elimination Match: N-R-G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Battle Hive (Amasis & Worker Ant) vs. Nightmare Warriors (Silver Ant & Frightmare) vs. Kevin Condron & Lucas Calhoun\\
 +02. Challenge of the Immortals: United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & The Proletariat Boar of Moldova & Mr. Azerbaijan) vs. Dasher'​s Dugout (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Icarus & Heidi Lovelace)\\
 +03. Oleg the Usurper vs. Missile Assault Ant\\
 +04. Challenge of the Immortals: Die Bruderschaft des Kreuzes (Pinkie Sánchez & Nøkken & Jakob Hammermeier) vs. The Arcane Horde (UltraMantis Black & Obariyon & Kodama)\\
 +05. Kimber Lee & Jervis Cottonbelly vs. Chuck Taylor & Orange Cassidy\\
 +06. Challenge of the Immortals: The Snake Pit (Ophidian & Shynron & Argus & Eddie Kingston) vs. The Wrecking Crew (Jaka & Max Smashmaster & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch)\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Ashley Remington\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/06/13 - Chicago, ILL - "SWORD OF DESTINY"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Missile Assault Ant vs. Arik Cannon\\
 +02. N-R-G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar\\
 +03. Challenge of the Immortals: Battle Hive (Amasis & Worker Ant & Ashley Remington) vs. The Arcane Horde (UltraMantis Black & Obariyon & Kodama)\\
 +04. Kevin Condron & Lucas Calhoun vs. Icarus & Heidi Lovelace\\
 +05. Silver Ant vs. Blaster McMassive\\
 +06. Challenge of the Immortals: Nightmare Warriors (Hallowicked & Frightmare) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant)\\
 +07. Eddie Kingston vs. Jaka\\
 +08. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Flex Rumblecrunch) vs. The Snake Pit (Ophidian & Argus)\\
 +09. Dasher Hatfield vs. Tommaso Ciampa\\
 +10. Challenge of the Immortals: Crown & Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Jervis Cottonbelly) vs. United Nations (Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar)\\
 +2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/06/14 - Indianapolis,​ IN - "SHOCK AND AWW" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Challenge of the Immortals: The Arcane Horde (UltraMantis Black & Kodama & Obariyon) vs. Crown & Court (Jervis Cottonbelly & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +02. Heidi Lovelace vs. Argus\\
 +03. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Jaka & Flex Rumblecrunch) vs. Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare & Silver Ant)\\
 +04. Challenge of the Immortals: Eddie Kingston vs. Drew Gulak\\
 +05. Challenge of the Immortals: Dasher'​s Dugout (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Icarus) vs. Battle Hive (Ashley Remington & Worker Ant & Amasis)\\
 +06. Challenge of the Immortals: The Snake Pit (Ophidian & Shynron) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant)\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Oleg the Usurper\\
 +08. Race Jaxon & Hype Rockwell & Fire Ant vs. Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/07/25 - South Windsor, CT - "​STORMING THE CASTLE"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Challenge Of The Immortals: Battle Hive (Amasis & Worker Ant) vs. Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +02. Lucas Calhoun vs. Argus\\
 +03. Challenge Of The Immortals: The Arcane Horde (Kodama & Obariyon) vs. The Snake Pit (Eddie Kingston & Ophidian)\\
 +04. Challenge Of The Immortals: Dasher'​s Dugout (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Heidi Lovelace & Icarus) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy & The Swamp Monster)\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Jaka vs. Nøkken\\
 +06. Challenge Of The Immortals: Juan Francisco de Coronado vs. Silver Ant\\
 +07. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls Match: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. Crown And Court (Jervis Cottonbelly & Princess Kimberlee)\\
 +08. Six Way Match: Shynron vs. Fire Ant vs. Frightmare vs. Missile Assault Ant vs. Oleg The Usurper vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/07/26 - Providence, RI - "THE IMMACULATE ELECTION"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Amasis vs. Frightmare\\
 +02. Challenge of the Immortals: Die Bruderschaft des Kreuzes (Soldier Ant & Jakob Hammermeier) vs. Dasher'​s Dugout (Icarus & Heidi Lovelace)\\
 +03. Four Way Elimination Match: Die Bruderschaft des Kreuzes (Nokken & Pinkie Sánchez) vs. The Wrecking Crew (Jaka & Oleg the Usurper) vs. United Nations (Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar of Moldova) vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)\\
 +04. Challenge of the Immortals: The Snake Pit (Ophidian & Eddie Kingston & Shynron & Argus) vs. Crown & Court (Jervis Cottonbelly & Kimber Lee & Ice Cream Jr. & El Hijo del Ice Cream)\\
 +05. Blaster McMassive vs. Silver Ant\\
 +06. Challenge of the Immortals: The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Swamp Monster) vs. Battle Hive (Ashley Remington & Fire Ant & Worker Ant)\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Dasher Hatfield\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/08/15 – Phiadelphia,​ PA - „THE GOOD LIFE“\\
 +**01. Challenge Of The Immortals: Oleg The Usurper vs. Prakash Sabar\\
 +02. The Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +03. Challenge Of The Immortals: The Proletariat Boar Of Moldova vs. Argus\\
 +04. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man)\\
 +05. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Amasis\\
 +1 Disc – 90 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/08/28 – Reading, PA - „LIVE AT FIRST ENERGY STADIUM '​15“\\
 +**01. Challenge Of The Immortals: Fire Ant vs. Argus\\
 +02. Challenge Of The Immortals: Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare)\\
 +03. Challenge Of The Immortals: Mark Angelosetti vs. Amasis\\
 +04. Challenge Of The Immortals: The United Nations (Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. The Gentleman'​s Club (Orange Cassidy & The Swamp Monster)\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Dasher Hatfield vs. Oleg The Usurper\\
 +1 Disc – 60 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/09/04 - Easton, PA - "KING OF TRIOS 2015 - DAY # 1" [2 DISC-SET]**\\
 +01. King Of Trios 2015 - Round 1: The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Mr. Azerbaijan & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. Team ATTACK! (Mark Andrews & Morgan Webster & Pete Dunne)\\
 +02. King Of Trios 2015 - Round 1: Team Fight Club Pro (Dan Moloney & Trent Seven & Tyler Bate) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Nøkken & Soldier Ant)\\
 +03. King Of Trios 2015 - Round 1: Arcane Horde (Kodama & Obariyon & Oleg The Usurper) vs. Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Princess Kimberlee)\\
 +04. King Of Trios 2015 - Round 1: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster) vs. Blue World Order (Big Stevie Cool & Da Blue Guy & Hollywood Nova)\\
 +05. King Of Trios 2015 - Round 1: Battleborn (Kevin Condron & Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. Dasher'​s Dugout (Icarus & Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +06. King Of Trios 2015 - Round 1: BULLET CLUB (AJ Styles & Matt Jackson & Nick Jackson) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant & Worker Ant)\\
 +07. King Of Trios 2015 - Round 1: Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked & Silver Ant) vs. The Snake Pit (Eddie Kingston & Ophidian & Shynron)\\
 +08. King Of Trios 2015 - Round 1: Team AAA (Aero Star & Drago & Fenix) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & The Swamp Monster)\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/09/05 - Easton, PA - "KING OF TRIOS 2015 - DAY # 2" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Challenge Of The Immortals Match: Jaka vs. Ashley Remington\\
 +02. King Of Trios 2015 - Quarterfinal:​ Team Fight Club Pro vs. The United Nations\\
 +03. Rey de Voladores 2015 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Shynron vs. Amasis vs. Matt Cross vs. Too Cold Scorpio\\
 +04. King Of Trios 2015 - Quarterfinal:​ Team AAA vs. The Nightmare Warriors\\
 +05. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The Flying Francis (Branden O'​Connor & Matt Novak) & The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant & Orbit Adventure Ant)\\
 +06. King Of Trios 2015 - Quarterfinal:​ BULLET CLUB vs. Battleborn\\
 +07. Rey de Voladores 2015 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Mark Andrews vs. Mascara Purpura vs. Ophidian vs. Pinkie Sanchez\\
 +08. King Of Trios 2015 - Quarterfinal:​ The Devastation Corporation vs. The Arcane Horde\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2015/09/06 - Easton, PA - "KING OF TRIOS 2015 - DAY # 3" [2 DISC-SET]**\\
 +01. King Of Trios 2015 - Semi-Final: Team AAA vs. The Devastation Corporation\\
 +02. King Of Trios 2015 - Semi-Finl: Bullet Club vs. Team Fight Club Pro\\
 +03. Challenge Of The Immortals: Jervis Cottonbelly & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Princess Kimberlee vs. Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy & The Swamp Monster\\
 +04. Ten Team Gauntlet Match: Die Bruderschaft des Kreuzes (Nøkken & Pinkie Sanchez) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. Argus & Mascara Purpura vs. Bee Boy & The Genetic Grasshopper vs. Morgan Webster & Pete Dunne vs. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant & Orbit Adventure Ant) vs. Blue Meanie & Simon Dean\\
 +05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Heidi Lovelace vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +06. Rey de Voladores 2015 - Final: Mark Andrews vs. Shynron\\
 +07. King Of Trios 2015 - Final: Team AAA vs. Bullet Club\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/09/26 – Gibsonville,​ NC - „JUSTICE IS BLIND“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Challenge Of The Immortals: Chuck Taylor & Orange Cassidy vs. Amasis & Worker Ant\\
 +02. Challenge Of The Immortals: Jakob Hammermeier vs. Argus\\
 +03. Frightmare vs. Mark Angelosetti\\
 +04. Challenge Of The Immortals: Oleg The Usurper vs. Eddie Kingston\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Los Ice Creams & Princess Kimberlee vs. Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster\\
 +06. Shynron vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +07. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace & Icarus vs. Kevin Condron & Lucas Calhoun & Missile Assault Man\\
 +08. Silver Ant vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/09/27 – Norfolk, VA - „THE MARTA COMPLEX“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Challenge Of The Immortals: Chuck Taylor vs. Jakob Hammermeier\\
 +02. Lucas Calhoun & Missile Assault Man vs. Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +03. Challenge Of The Immortals: Silver Ant vs. Oleg The Usurper\\
 +04. Challenge Of The Immortals: Dasher'​s Dugout (Icarus & Mark Angelosetti) vs. The Snake Pit (Argus & Eddie Kingston)\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Crown And Court (Ice Cream Jr. & Jervis Cottonbelly & Princess Kimberlee) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant & Worker Ant)\\
 +06. Challenge Of The Immortals: Dasher Hatfield vs. Flex Rumblecrunch\\
 +07. CHIKARA Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)\\
 +08. Heidi Lovelace vs. Frightmare\\
 +2 Discs – 135 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/10/09 – New York City, NY - „COLONY COLLAPSE“\\
 +**01. Challenge Of The Immortals: Crown And Court (Los Ice Creams & Princess Kimberlee vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & The Swamp Monster)\\
 +02. Snowflake vs. Argus\\
 +03. Challenge Of The Immortals: Dasher'​s Dugout (Dasher Hatfield & Icarus) vs. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch)\\
 +04. Mark Andrews vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Battle Hive (Amasis & Worker Ant) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Pinkie Sanchez & Soldier Ant)\\
 +06. Shynron vs. Mark Angelosetti\\
 +07. Challenge Of The Immortals: Arcane Horde (The Batiri & Oleg The Usurper) vs. The Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare & Hallowicked)\\
 +08. Ophidian vs. Mr. Azerbaijan\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/10/10 – Haverhill, MASS - „THE OCEAN WALKER“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Challenge Of The Immortals: Mark Angelosetti vs. Drew Gulak\\
 +02. Challenge Of The Immortals: Blaster McMassive vs. Mr. Azerbaijan\\
 +03. Four Way Tag Team Elimination Match: Battleborn (Missile Assault Man & Snowflake) vs. The Nightmare Warriors (Frightmare & Silver Ant) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab\\
 +04. Dasher Hatfield vs. Jaka\\
 +05. Icarus vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +06. Challenge Of The Immortals: The Wrecking Crew (Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant)\\
 +07. Challenge Of The Immortals: Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Arcane Horde (Kodama & Obariyon)\\
 +08. Shynron vs. Mark Andrews\\
 +09. Jervis Cottonbelly vs. Orange Cassidy\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/10/23 – Chicago, ILL - „NOT WITHOUT MY DAUGHTER“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Challenge Of The Immortals: Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy)\\
 +02. Oleg The Usurper vs. The Estonian FarmerFrog\\
 +03. Challenge Of The Immortals: The Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare) vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar)\\
 +04. Heidi Lovelace & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Blaster McMassive & Missile Assault Man & The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Icarus vs. Eddie Kingston\\
 +06. Four Way Elimination Tag Team Match: The Punk Rock All Stars (Drake Carter & Shaun Cannon) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. ACDC (Arik Cannon & Darin Corbin)\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Shynron\\
 +08. Three Way Match: Princess Kimberlee vs. Fire Ant vs. Ophidian\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/10/24 – Jeffersonville,​ IN - „OFF THE HOOK“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Challenge Of The Immortals: Snake Pit (Ophidian & Shynron) vs. The Gentleman'​s Club (Drew Gulak & Orange Cassidy)\\
 +02. Prakash Sabar vs. The Estonian FarmerFrog\\
 +03. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. ACDC (Arik Cannon & Darin Corbin)\\
 +04. Challenge Of The Immortals: Blind Rage vs. Eddie Kingston\\
 +05. Challenge Of The Immortals: The United Nations (Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant)\\
 +06. Challenge Of The Immortals: Blaster McMassive vs. Chuck Taylor\\
 +07. Dasher'​s Dugout (Dasher Hatfield & Icarus & Mark Angelosetti) & Kimber Lee vs. Hallowicked & Heidi Lovelace & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)\\
 +08. Oleg The Usurper vs. Fire Ant\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/10/25 – Columbus, OH - „EXIT STRATEGY“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Dasher Hatfield vs. Ophidian\\
 +02. Challenge Of The Immortals: El Hijo del Ice Cream vs. Blind Rage\\
 +03. Icarus vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +04. Challenge Of The Immortals: Oleg The Usurper vs. Ashley Remington\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Princess Kimberlee vs. Jakob Hammermeier\\
 +06. Eddie Kingston vs. Blaster McMassive\\
 +07. Arik Cannon & Chuck Taylor & Hallowicked vs. Fire Ant & Heidi Lovelace & Mark Angelosetti\\
 +08. Battle Royal (w/ Lucas Calhoun, Darin Corbin, Dasher Hatfield, Hype Rockwell, Juan Francisco de Coronado, Missile Assault Man, Mr. Azerbaijan, Ophidian, Prakash Sabar, Race Jaxon, Soldier Ant, The Estonian FarmerFrog, The Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/11/07 – Reading, PA - „KEY DECISIONS“\\
 +**01. Eddie Kingston vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +02. Challenge Of The Immortals: Snake Pit (Argus & Ophidian) vs. Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +03. Arctic Rescue Ant vs. Missile Assault Man\\
 +04. Icarus vs. Snowflake\\
 +05. Challenge Of The Immortals: Juan Francisco de Coronado vs. Pinkie Sanchez\\
 +06. Challenge Of The Immortals: The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy)\\
 +07. Challenge Of The Immortals: The Arcane Horde (Oleg The Usurper & Kobald & Kodama & Obariyon) vs. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster & Jaka)\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2015/12/05 – Philadelphia,​ PA - „TOP BANANA“ [2 DISC-SET]\\
 +**01. The Snake Pit (Argus & Ophidian & Shynron) vs. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man & Snowflake)\\
 +02. Frightmare vs. Silver Ant\\
 +03. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon) vs. The Gentleman'​s Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy)\\
 +04. Torneo Cibernetico 16 Man Elimination Match: Juan Francisco de Coronado & Mr. Azerbaijan & Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova & Jakob Hammermeier & Pinkie Sanchez & Mark Angelosetti & Wani vs. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace & Hype Rockwell & Race Jaxon & Amasis & Oleg The Usurper & The Estonian FarmerFrog & Worker Ant\\
 +05. Fire Ant vs. Soldier Ant\\
 +06. Challenge Of The Immortals – Final: Crown And Court (Jervis Cottonbelly & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Princess KimberLee) vs. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Jaka & Max Smashmaster)\\
 +07. CHIKARA Grand Title - Three Way Match: Hallowicked vs. Eddie Kingston vs. Icarus\\
 +08. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Princess KimberLee\\
 +2 Discs – 225 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/01/30 - Philadelphia,​ PA - “DAYS OFTHE PHOENIX”\\
 +**01. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Arctic Rescue Ant\\
 +02. Hermit Crab & Rock Lobster vs. Ben Macklemore & Lewis Ryan\\
 +03. Jaka vs. Amasis\\
 +04. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar) vs. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace\\
 +05. Soldier Ant vs. Jakob Hammermeier\\
 +06. CHIKARA Campeonatos de Parejas - ⅔ Falls: N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked)\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/01/30 - Philadelphia,​ PA - “5 SENSES”\\
 +**01. Kobald vs. Pinkie Sanchez\\
 +02. Los Ice Creams vs. Adam Ward & Burt West\\
 +03. Wani vs. Mark Angelosetti\\
 +04. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)\\
 +05. The Clony (Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant) vs. The Snake Pit (Argus & Ophidian & Shynron)\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Princess KimberLee vs. Oleg The Usurper\\
 +07. Heidi Lovelace vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/02/06 - Reading, PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2016” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Young Lions Cup XII Tournament - Round 1 - Four Way Elimination Match: Wani vs. Ashley Vox vs. Jeremy Leary vs. Prakash Sabar\\
 +02. Hallowicked vs. Ophidian\\
 +03. Magma & Suntan & Whiplash vs.Big Daddy Dre & Hakim Ali & Nick Payne\\
 +04. Young Lions Cup XII Tournament - Round 1 - Four Way Elimination Match: Argus vs. Hermit Crab vs. Luke Lawson vs. Officer Warren Barksdale\\
 +05. Heidi Lovelace vs. Solo Darling\\
 +06. Young Lions Cup XII Tournament - Round 1 - Four Way Elimination Match: Nutrious X vs. Delmi Exo vs. Ken Broadway vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +07. Pinkie Sanchez vs. Mark Angelosetti\\
 +08. Danger Jameson & Havoc vs. Marq Quen & Sasha Jenkins\\
 +09. Young Lions Cup XII Tournament - Round 1 - Four Way Elimination Match: The Estonian ThunderFrog vs. Mike Verna vs. Rock Lobster vs. Willow Nightingale\\
 +10. Missile Assault Ant vs. Dasher Hatfield\\
 +11. Young Lions Cup XII Tournament - Semi-Final: The Estonian ThunderFrog vs. Nutrious X\\
 +12. Young Lions Cup XII Tournament - Semi Final: Wani vs. Argus\\
 +13. Scoot Tatum vs. Wayne Scott\\
 +14. Princess KimberLee vs. Mickie James\\
 +15. CHIKARA Young Lions Cup Title / Young Lions Cup XII Tournament - Final: The Estonian ThunderFrog vs. Wani\\
 +2 Discs - 225 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/02/27 - New York City, NY - “DEAD MAN’S CHEST”\\
 +**01. Jaka vs. Shynron\\
 +02. Pinkie Sanchez vs. Sid Gilmore\\
 +03. Four Way Tag Team Elimination Match: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace vs. Hermit Crab & Rock Lobster\\
 +04. CHIKARA Young Lions Cup Title: The Estonian ThunderFrog vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +05. The Arcane Horde (Kobald & Kodama & Obariyon & Oleg The Usurper) vs. Battle Hive (Fire Ant & Worker Ant & Amasis & Officer Warren Barksdale\\
 +06. Jakob Hammermeier vs. Eddie Kingston\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Princess KimberLee vs. Soldier Ant\\
 +08. Rick Beanbag (Chuck Taylor) vs. Wani\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: IDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/02/28 - Philadelphia,​ PA - “EVIL WAYS”\\
 +**01. Silver Ant vs. Eddie Kingston\\
 +02. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar) vs. The Snake Pit (Argus & Ophidian)\\
 +03. The Estonian ThunderFrog vs. Mark Angelosetti\\
 +04. Heidi Lovelace vs. Bugg Nevans (Chuck Taylor)\\
 +05. Oleg The Usurper & Princess KimberLee vs. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch)\\
 +06. The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked) & Die Bruderschaft des Kreuzes (Jaka & Jakob Hammermeier) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) & Dasher Hatfield & Icarus\\
 +07. Chuck Taylor vs. Jacob Headress\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2016/04/02 – Philadelphia,​ PA - „PHONE HOME“\\
 +**01. Tag World Grand Prix 2016 – Round 1: The Colony (Fire Ant & Worker Ant) vs. The United Nations (Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +02. Juan Francisco de Coronado vs. Officer Warren Barksdale\\
 +03. Tag World Grand Prix 2016 – Round 1: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. The Punk Rock All Stars (Drake Carter & Shaun Cannon)\\
 +04. Tag World Grand Prix 2016 – Round 1: Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)\\
 +05. Icarus vs. Wani\\
 +06. Tag World Grand Prix 2016 – Round 1: The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois)\\
 +1 Disc – 105 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2016/04/02 – Philadelphia,​ PA - „DISK“\\
 +**01. Tag World Grand Prix 2016 - Semi Final: The Colony vs. Los Ice Creams\\
 +02. Tag World Grand Prix 2016 - Semi Final: The Devastation Corporation vs. The Osirian Portal\\
 +03. CHIKARA Young Lions Cup Title: The Estonian ThunderFrog vs. Arctic Rescue Ant\\
 +04. The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked) & Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. Oleg The Usurper & The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon)\\
 +05. Shynron vs. Mark Angelosetti\\
 +06. Tag World Grand Prix 2016 – Final: The Colony vs. The Devastation Corporation\\
 +07. Dasher Hatfield vs. Pinkie Sanchez\\
 +1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2016/03/16 – Gibsonville,​ NC - „THE NEW BATCH“**\\
 +01. The Bloc Party (Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +02. Officer Warren Barksdale vs. Devo Riggs\\
 +03. Amasis vs. Rock Lobster\\
 +04. Argus vs. Hermit Crab\\
 +05. Oleg The Usurper vs. Blaster McMassive\\
 +06. CHIKARA Campeonatos de Parejas Titles – 2/3 Falls Match: N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man)\\
 +07. Ophidian vs. Chuck Taylor\\
 +1 Disc – 105 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2016/05/07 – Philadelphia,​ PA – „THE DISTANT FUTURE“\\
 +**01. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. The Gentleman'​s Club (Orange Cassidy & The Swamp Monster)\\
 +02. Officer Warren Barksdale vs. Argus\\
 +03. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Le Tabernak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois)\\
 +04. Infinite Gauntlet Match (w/ Hallowicked,​ Hijo del Ice Cream, Giant Machine, Arctic Rescue Ant, Blind Rage, Brian Myers, Frightmare, Heidi Lovelace, Lucas Calhoun, Mark Angelosetti,​ Missile Assault Man, Oleg The Usurper, Pinkie Sanchez, Prakash Sabar, Shane Storm, Snitsky, Steve Weiner, Wani, Worker Ant, Fire Ant, Jervis Cottenbelly,​ Touch Phillips, Cheech Hernandez, Dasher Hatfield, Hermit Crab, Icarus, Ice Cream jr., Jakob Hammermeier,​ Jigsaw, Juan Francisco de Coronado, Kobald, Princess KimberLee, The Estonian Thunderfrog)\\
 +1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2016/05/07 – Philadelphia,​ PA – „WHISPER HOUSE“\\
 +**01. Silver Ant vs. Frightmare\\
 +02. Wani vs. Jonah Rogan\\
 +03. The Batiri (Kodama & Obariyon) vs. The Bloc Party (Mr. Azerbaijan & The Proletariat Boar Of Moldavia)\\
 +04. Hallowicked vs. Soldier Ant\\
 +05. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar)\\
 +06. Chikara Grand Title: Princess KimberLee vs. Jaka\\
 +1 Disc – 105 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2016/05/27 – Birmingham, England - „ANIVERSARIO:​ CATCHING FIRE“\\
 +**01. Lucas Calhoun vs. Stewie Scrivens (Chuck Taylor)\\
 +02. The Nightmare Warriors (Frightmare & Kodama & Obariyon) vs. Heidi Lovelace & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)\\
 +03. Ophidian vs. Mark Andrews\\
 +04. Fire Ant vs. Hermit Crab\\
 +05. Drew Gulak vs. Officer Warren Barksdale\\
 +06. Eddie Kingston & Princess KimberLee vs. The Nightmare Warriors (Hallowicked & Icarus)\\
 +07. Chuck Taylor vs. Mr. Azerbaijan\\
 +1 Disc – 105 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2016/05/28 – Manchester, England - „ANIVERSARIO:​ THE CHAMBER OF SECRETS“\\
 +**01. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Genteleman'​s Club (Drew Gulak & Rich Mahogany)\\
 +02. Ophidian vs. Hermit Crab\\
 +03. Icarus vs. Lucas Calhoun\\
 +04. Eddie Kingston vs. Chuck Taylor\\
 +05. The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked & Kodama & Obariyon) vs. Heidi Lovelace & Princess KimberLee & Fire Ant & Soldier Ant\\
 +06. World Of Spirit Rules: Johnny Kidd vs. Mike Quackenbush\\
 +1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/05/29 - Newcastle, England - “ANIVERSARIO:​ THE TWO TOWERS”\\
 +**01. Heidi Lovelace vs. Lucas Calhoun\\
 +02. Slim Perkins vs. Officer Warren Barksdale\\
 +03. Soldier Ant vs. Chuck Taylor\\
 +04. Eddie Kingston vs. Hermit Crab\\
 +05. Fire Ant vs. Ophidian\\
 +06. Los Ice Creams & N_R_G & Princes KimerLee vs. Frightmare & Hallowicked & Icarus & Kodama & Obariyon\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/05/30 - Glasgow, Scotland - “ANIVERSARIO:​ THE LOST WORLD”\\
 +**01. Heidi Lovelace vs. Nixon Newell\\
 +02. Chuck Taylor vs. Officer Warren Barksdale\\
 +03. Four Way Elimination Match: N_R_G vs. Kodama & Obariyon vs. Los Ice Creams vs. The Colony\\
 +04. Lucas Calhoun vs. Hermit Crab\\
 +05. Frightmare & Icarus vs. Eddie Kingston & Ophidian\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Princess KimberLee vs. Hallowicked\\
 +07. Howie Dewitt vs. Orange Cassidy\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/06/11 - Philadelphia,​ PA - “TIGHTROPE”\\
 +**01. Four Way Elimination Match: Osirian Portal vs. Arctic Rescue Ant & Pinkie Sanchez vs. Heidi Lovelace & Princess KimberLee vs. Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +02. Jigsaw vs. Oleg The Usurper\\
 +03. Icarus vs. Missile Assault Man\\
 +04. Jaka vs. Eddie Kingston\\
 +05. Hallowicked & Kodama & Obariyon vs. Hype Rockwell & Race Jackson & Fire Ant\\
 +06. No DQ Match: Mark Angelosetti vs. Juan Francisco de Coronado (Special Ref: Dasher Hatfield)\\
 +1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA – 2016/06/26 – Philadelphia,​ PA - „HOUR OF POWER“\\
 +**01. Kobald vs. Suplex Steve\\
 +02. Officer Warren Barksdale vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +03. Hermit Crab vs. Rope Break Randy\\
 +04. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Snake Pit (Argus & Ophidian)\\
 +05. Fire Ant vs. Frightmare\\
 +1 Disc – 60 minutes – Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/07/23 - Toronto, ONT - “WHEN NATURE CALLS”\\
 +**01. Kobald vs. Evil Uno\\
 +02. Rick Roland & Sloan Caprice & The Big Deal vs. Geddy Young & Justin Jepsen & Turner Bachman\\
 +03. Oleg The Usurper vs. Officer Warren Barksdale\\
 +04. The heXed Men (Icarus & Kodama & Mark Angelosetti & Obariyon) vs. Heidi Lovelace & Princess KimberLee & Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)\\
 +05. Four Way Elimination Tag Team Match: Moustache Mountain (Trent Seven & Tyler Bate) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. Hermit Crab & Rock Lobster vs. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian)\\
 +06. Drew Gulak vs. Dasher Hatfield\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/07/23 - Toronto, ONT - “BACK IN THE HABIT”\\
 +**01. Missile Assault Man vs. Stephon Smith\\
 +02. Soldier Ant vs. Lucas Calhoun\\
 +03. Moustache Mountain (Trent Seven & Tyler Bate) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)\\
 +04. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title: N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +05. The Colony (Silver Ant & Worker Ant) vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)\\
 +06. Rick Roland & Sloan Caprice & The Big Deal vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +07. CHIKARA Grand Title Match: Hallowicked vs. Fire Ant\\
 +08. Princess KimberLee vs. Shayne Hawke\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/08/07 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 2"\\
 +**01. Ophidian vs. Hermit Crab\\
 +02. Princess KimberLee vs. Suplex Stephen\\
 +03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Colony (Silver Ant & Worker Ant)\\
 +04. Officer Warren Barksdale vs. Kobald\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/08/21 - Philadelphia,​ PA - “NO ONE’S FIRST, AND YOU’RE NEXT” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Ophidian vs. Hermit Crab\\
 +02. Dustin vs. Zack Sabre Jr.\\
 +03. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - Four Way Double Elimination Match: Moustache Mountain (Trent Seven & Tyler Bate) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch)\\
 +04. Rick Roland & Sloan Caprice & The Big Deal vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +05. Jakob Hammermeier vs. Eddie Kingston\\
 +06. 14 Man Tag Team Match: The heXed Men (Frightmare & Hallowicked & Icarus & Kobald & Kodama & Mark Angelosetti & Obariyon) vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Worker Ant) & Arctic Rescue Ant & Missile Assault Ant & Pharaoh Ant & Pinkie Sanchez\\
 +07. Heidi Lovelace vs. Princess KimberLee\\
 +08. Lucas Calhoun vs. Wani\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/09/02 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2016 - DAY # 1” [2 DISC-SET]\\
 +**01. King Of Trios 2016 - Round 1: Major League Moustache (Dasher Hatfield & Trent Seven & Tyler Bate) vs. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon)\\
 +02. King Of Trios 2016 - Round 1: The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & Proletariat Boar Of Moldova) vs. Team Police Squad (Bill Carr & Dick Justice & Officer Warren Barksdale)\\
 +03. King Of Trios 2016 - Round 1: The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Soldier Ant) vs. The Submission Squad (Davey Vega & Gary Jay & Pierre Abernathy)\\
 +04. King Of Trios 2016 - Round 1: Team Original Divas Revolution (Jazz & Mickie James & Victoria) vs. Team SHIMMER (Candice LeRae & Crazy Mary Dobson & Solo Darling)\\
 +05. King Of Trios 2016 - Round 1: Hallowicked & Icarus & Jigsaw vs. Just A Lot Of Ants (Bullet Ant & Missile Assault Man & Worker Ant)\\
 +06. King Of Trios 2016 - Round 1: Team JWP (Command Bolshoi & Hanako Nakamori & Manami Katsu) vs. Amasis & Argus & Ophidian\\
 +07. King Of Trios 2016 - Round 1: Team Sendai Girls (Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura) vs. Heidi Lovelace & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)\\
 +08. King Of Trios 2016 - Round 1: Warriors Three (Oleg The Usurper & Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog) vs. Team CWC (Cedric Alexander & Drew Gulak & Johnny Gargano)\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/09/03 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2016 - DAY # 2” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Deonna Purrazzo vs. Crazy Mary Dobson\\
 +02. King Of Trios 2016 - Quarterfinal:​ Hallowicked  Icarus & Jigsaw vs. Major League Moustache (Dasher Hatfield, Trent Seven & Tyler Bate)\\
 +03. Mark Angelosetti vs. Missile Assault Man\\
 +04. King Of Trios 2016 - Quarterfinal:​ Warriors Three (Oleg The Usurper & Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog) vs. Team Original Divas Revolution (Jazz & Mickie James & Victoria)\\
 +05. Rey de Voladores 2016 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Frightmare vs. Candice LeRae vs. The Space Monkey vs. Tony Nese\\
 +06. King Of Trios 2016 - Quarterfinal:​ Team JWP (Command Bolshoi & Hanako Nakamori & Manami Katsu) vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +07. Rey de Voladores 2016 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Aero Star vs. Amasis vs. Johnny Gargano vs. Wani\\
 +08. King Of Trios 2016 - Quarterfinal:​ Team Sendai Girls (Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Soldier Ant)\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/09/04 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2016 - DAY # 3” [2 DISC-SET]\\
 +**01. King Of Trios 2016 - Semi-Final: Team Sendai Girls (Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura) vs. Warriors Three (Oleg The Usurper & Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog)\\
 +02. King Of Trios 2016 - Semi-Final: Team JWP (Command Bolshoi & Hanako Nakamori & Manami Katsu) vs. Hallowicked & Icarus & Jigsaw\\
 +03. Mark Angelosetti vs. Arik Cannon\\
 +04. Tag Team Gauntlet Match: Billy Gunn & X-Pac vs. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Team Big Deal (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Dez Poloton vs. Cornelius Crummels & Sonny DeFarge vs. Hermit Crab & Rock Lobster vs. Drew Gulak & Orange Cassidy vs. Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +05. Lucas Calhoun vs. Chuck Taylor\\
 +06. Rey de Voladores 2016 - Final: Aero Star vs. Tony Nese\\
 +07. King Of Trios 2016 - Final: Team Sendai Girls (Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura) vs. Team JWP (Command Bolshoi & Hanako Nakamori & Manami Katsu)\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/09/17 - Philadelphia,​ PA - "THE BLACK GOODBYE"​\\
 +**01. Princess KimberLee vs. Rock Lobster\\
 +02. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Body Slam Bryan & Suplex Stephen\\
 +03. The heXed Men (Icarus & Mark Angelosetti) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant)\\
 +04. Hermit Crab vs. Amasis\\
 +05. Juan Francisco de Coronado & Wani vs. Bullet Ant & Worker Ant\\
 +06. The Batiri (Kobald &​ Kodama & Obariyon) vs. Heidi Lovelace &​ Oleg The Usurper & Ophidian\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Drew Gulak\\
 +08. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/10/02 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 3"\\
 +**01. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Benny The Beell & Clothesline Carl\\
 +02. Hermit Crab vs. Officer Warren Barksdale\\
 +03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)\\
 +04. Ophidian vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/10/08 - Haverhill, MA - "​JUDGMENT DAY"\\
 +**01. Wani vs. Officer Warren Barksdale\\
 +02. Worker Ant vs. Tim Pence\\
 +03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Hermit Crab & Rock Lobster\\
 +04. Mark Angelosetti vs. Fire Ant\\
 +05. The Big Deal vs. Chuck Taylor\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Heidi Lovelace\\
 +07. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. The Gentleman'​s Club (Orange Cassidy & The Swamp Monster)\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/10/08 - Haverhill, MA - “CRUISE CONTROL”\\
 +**01. Icarus vs. Silver Ant\\
 +02. Flex Rumblecrunch vs. Billy Bodyslam\\
 +03. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)\\
 +04. Juan Francisco de Coronado vs. Donald Kluger\\
 +05. Jigsaw vs. Missile Assault Man\\
 +06. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/11/05 - Philadelphia,​ PA - "LIKE PHANTOMS, FOREVER"​\\
 +**01. Bullet Ant vs. Rock Lobster\\
 +02. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +03. Wani vs. Oleg The Usurper\\
 +04. The Colony (Fire Ant & Pharaoh Ant & Soldier Ant & Worker Ant) vs. The heXed Men (Frightmare &​ Jigsaw &​ Kobald & Kodama)\\
 +05. Princess KimberLee vs. Max Smashmaster\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Ophidian\\
 +07. The Estonian ThunderFrog vs. Mr. Azerbaijan\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/11/05 - Philadelphia,​ PA - “COUNTING BACKWARDS”\\
 +**01. Drew Gulak vs. Lucas Calhoun\\
 +02. Four Way Elimination Match: Chuck Taylor & DUSTIN vs. Rick Roland & Sloan Caprice vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)\\
 +03. CHIKARA Young Lions Cup Title: The Estonian ThunderFrog vs. Hermit Crab\\
 +04. The Big Deal vs. Officer Warren Barksdale\\
 +05. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace vs. The heXed Men (Icarus & Mark Angelosetti)\\
 +06. Juan Francisco de Coronado vs. Zack Sabre Jr.\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/11/13 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 4"\\
 +**01. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Benny The Beell & Ropebreak Randy\\
 +02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Eddie The Elbow & Hiptoss Hank\\
 +03. Officer Warren Barksdale vs. Chinlock Charlie\\
 +04. The heXed Men (Kobald &​ Mark Angelosetti & Obariyon) vs. Fire Ant & Oleg The Usurper & Ophidian\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/12/03 - Chicago. IL - “TEMPLE OF DOOM” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Lucas Calhoun vs. Drew Gulak\\
 +02. Rick Roland & Sloan Caprice & The Big Deal vs. The Submission Squad (Davey Vega & Gary The Barn Owl & Pierre Abernathy)\\
 +03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)\\
 +04. Solo Darling vs. Max Smashmaster\\
 +05. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab\\
 +06. Mask vs. Mask Match: Frightmare vs. Amasis\\
 +2 Discs - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2016/12/03 - Chicago, IL - "​SUPREMACY"​ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Silver Ant & Space Monkey vs. Juan Francisco de Coronado & Wani\\
 +02. Jeremy Leary vs. Officer Warren Barksdale\\
 +03. Chuck Taylor & DUSTIN vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)\\
 +04. Torneo Cibernetico 16 Man Elimination Match: Dasher Hatfield &​ Fire Ant & Heidi Lovelace &​ Missile Assault Man & Oleg The Usurper &​ Ophidian &​ Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog vs. Frightmare &​ Hallowicked &​ Icarus &​ Jigsaw &​ Kobald &​ Kodama &​ Mark Angelosetti & Obariyon\\
 +05. Drew Gulak vs. Mike Quackenbush\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/02/04 - Philadelphia,​ PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2017” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Young Lions Cup XIII - Round 1 - Four Way Match: Space Monkey vs. Ashley Vox vs. Delmi Exo vs. Merlok\\
 +02. Young Lions Cup XIII - Round 1 - Four Way Match: Cornelius Crummels vs. Cajun Crawdad vs. Everett Connors vs. Razerhawk\\
 +03. Young Lions Cup XIII - Round 1 - Four Way Match: Travis Huckabee vs. Fly Warrior vs. Sonny Defarge vs. Travis Gordon\\
 +04. Young Lions Cup XIII - Round 1 - Four Way Match: The Whisper vs. Hermit Crab vs. Steven Mainz vs. Sylverhawk\\
 +05. Race Jaxon vs. Missile Assault Man\\
 +06. The Legion Of Rott (Frightmare & Hallowicked & Kobald) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant)\\
 +07. Young Lions Cup XIII - Semi-Final: Space Monkey vs. Cornelius Crummels\\
 +08. Young Lions Cup XIII - Semi Final: The Whisper vs. Travis Huckabee\\
 +09. The Force (Bruno Meloni & Warren Barksdale) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)\\
 +10. Juan Francisco de Coronado vs. Dasher Hatfield\\
 +11. CHIKARA Young Lions Cup Title - Young Lions Cup XIII - Final: Space Monkey vs. The Whisper\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA - 2017/02/12 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 5"**\\
 +01. Merlok vs. Delmi Exo\\
 +02. Oleg The Usurper vs. Hiptoss Hank\\
 +03. Max Smashmaster vs. Mark Angelosetti\\
 +04. Cajun Crawdad vs. Waistlock Wayne\\
 +05. Silver Ant vs. Travis Huckabee\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - February 2017 - "​SECRET SEASON 17 - TABULA RASA" (S17E01)\\
 +**01. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant)\\
 +02. Jeremy Leary vs. Lucas Calhoun\\
 +03. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Hiptoss Hank & Benny the Beal\\
 +04. UltraMantis Black vs. Frightmare\\
 +05. Juan Y Wani (Juan Francisco de Coronado & Wani) vs. Sylver Hawk & Nyte Hawk\\
 +06. CHIKARA Grand Championship:​ Hallowicked vs. Mark Angelosetti\\
 +1 Disc - 90 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - February 2017 - "​SECRET SEASON 17 - ORIENTATION"​ (S17E02)\\
 +**01. Missile Assault Man vs. Hiptoss Hank\\
 +02. Solo Darling vs. The Proletariat Boar of Moldova\\
 +03. Dasher Hatfield vs. Heidi Lovelace.\\
 +04. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +05. Rock Lobster vs. Ophidian\\
 +06. Hallowicked & Frightmare vs. The Batiri (Obariyon & Kodama)\\
 +1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - February 2017 - "​SECRET SEASON 17 - LEFT BEHIND"​ (S17E03)\\
 +**01. Hermit Crab vs. Officer Warren Barksdale\\
 +02. Kobald vs. Hiptoss Hank\\
 +03. Fire Ant vs. Razer Hawk\\
 +04. Solo Darling & Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Princess KimberLee & Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +05. Travis Huckabee vs. Nyte Hawk\\
 +06. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)\\
 +1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - March 2017 - "​SECRET SEASON 17 - EVERY MAN FOR HIMSELF"​ (S17E04)\\
 +**01. Sylverhawk vs. Silver Ant\\
 +02. Obariyon vs. Hiptoss Hank\\
 +03. Max Smashmaster vs. Fire Ant\\
 +04. Infinite Gauntlet Match:​ Dasher Hatfield vs. Ashley Vox vs. Bullet Ant vs. Cajun Crawdad vs. Delmi Exo vs. Donald Kluger vs. El Hijo del Ice Cream vs. Hallowicked vs. Heidi Lovelace vs. Hermit Crab vs. Icarus vs. Ice Cream Jr. vs. Jasper Tippins vs. Jeremy Leary vs. Juan Francisco de Coronado vs. Kobald vs. Lucas Calhoun vs. Mark Angelosetti vs. Missile Assault Man vs. Nytehawk vs. Officer Warren Barksdale vs. Oleg The Usurper vs. Ophidian vs. Razerhawk vs. Rick Roland vs. Rock Lobster vs. Sloan Caprice vs. Solo Darling vs. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Travis Huckabee vs. UltraMantis Black vs. Wani vs. Worker Ant\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - March 2017 - "​SECRET SEASON 17 - THE CONSTANT"​ (S17E05)\\
 +**01. Wani vs. Lucas Calhoun\\
 +02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab\\
 +03. UltraMantis Black vs. Kobald\\
 +04. Princess KimberLee vs. Solo Darling\\
 +05. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Icarus\\
 +1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - March 2017 - "​SECRET SEASON 17 - HAPPY EVER AFTER" (S17E06)\\
 +**01. Jeremy Leary vs. Heidi Lovelace\\
 +02. UltraMantis Black vs. DUSTIN\\
 +03. Race Jaxon vs. Lucas Calhoun\\
 +04. Solo Darling & Travis Huckabee vs. The Bloc Party (Mr. Azerbaijan & The Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +05. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk)\\
 +06. Missile Assault Man vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/03/04 - Kennebunk, ME - "​BLINK"​**\\
 +01. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +02. Mark Angelosetti vs. Cajun Crawdad\\
 +03. Oleg The Usurper vs. Wani\\
 +04. Chuck Taylor & DUSTIN vs. Solo Darling & Travis Huckabee\\
 +05. Ophidian vs. Jeremy Leary\\
 +06. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Force (Officer Bruno Meloni & Officer Warren Barksdale)\\
 +07. Lucas Calhoun vs. Hermit Crab\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/03/05 - Enfield, CT - "THE EMPTY CHILD"​\\
 +**01. Hermit Crab vs. Dasher Hatfield\\
 +02. Merlok vs. Fire Ant\\
 +03. Jeremy Leary &​ Mr. Azerbaijan & Wani vs. The Force (Officer Bruno Meloni & Officer Warren Barksdale) & Mark Angelosetti\\
 +04. Juan Francisco de Coronado vs. Lucas Calhoun\\
 +05. Cajun Crawdad &​ Cornelius Crummels &​ Rock Lobster & Sonny Defarge vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) & Solo Darling & Travis Huckabee\\
 +06. CHIKARA Grand Title: UltraMantis Black vs. Max Smashmaster\\
 +07. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Silverhawks 2000 (Razerhawk & Sylverhawk)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/03/19 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 6"\\
 +**01. Mark Angelosetti vs. Waistlock Wayne\\
 +02. Jeremy Leary vs. Travis Huckabee\\
 +03. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Hiptoss Hank & Petey The Package\\
 +04. The Whisper vs. Fire Ant\\
 +05. Merlok vs. Razerhawk\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/03/31 - Fern Park, FL - "TURN LEFT"​**\\
 +01. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)\\
 +02. Oleg The Usurper vs. Race Jaxon\\
 +03. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked) vs. Missile Assault Man & Silver Ant\\
 +04. UltraMantis Black vs. Grado\\
 +05. Fire Ant & Icarus &​ Ophidian &​ Solo Darling & Travis Huckabee vs. Cajun Crawdad &​ Hermit Crab & Juan Francisco de Coronado &​ Merlok & Wani\\
 +06. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Chuck Taylor & DUSTIN\\
 +07. Space Monkey vs. Jeremy Leary\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - April 2017 - SECRET SEASON 17 - WHITE RABBIT (S17E07)\\
 +**01. Race Jaxon vs. Ophidian\\
 +02. Frightmare vs. Obariyon\\
 +03. Cornelius Crummels & Sonny Defargo vs. Xyberhawx2000\\
 +04. Max Smashmaster vs. Travis Huckabee\\
 +05. Arik Cannon vs. Heidi Lovelace\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Wani\\
 +1 Disc - 90 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - April 2017 - SECRET SEASON 17 - WHATEVER HAPPENED, HAPPENED (S17E08)\\
 +**01. Merlok vs. Nytehawk\\
 +02. The Force vs. Jobber\\
 +03. Princess KimberLee vs. Fire Ant\\
 +04. Travis Huckabee & Solo Darling vs. Cornelius Crummels & Sonny Defargo\\
 +05. Hair vs. Hair Match: Jeremy Leary vs. Lucas Calhoun\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. UltraMantis Black\\
 +1 Disc - 90 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - April 2017 - SECRET SEASON 17 - THE SHAPE OF THINGS TO COME - SEASON FINALE (S17E09)\\
 +**01. The Force vs. Hermit Crab & Cajun Crawded\\
 +02. Juan Francisco de Coronado vs. Missile Assault Man\\
 +03. Hallowicked & Kobald & Frightmare vs. Icarus & Fire Ant & Obariyon\\
 +04. Ophidian vs. Princess KimberLee\\
 +05. Campeonatos de Parejas: Dasher Hatfield & Mark Angelosetti vs. Cornelius Crummels & Sonny Defargo vs. Rick Roland & Sloan Caprice\\
 +06. CHIKARA Grand Title: UltraMantis Black vs. Race Jaxon\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/04/01 - Fern Park, FL - "BAD WOLF"​\\
 +**01. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) & Obariyon vs. Cajun Crawdad &​ Hermit Crab & Merlok\\
 +02. Jeremy Leary vs. Ophidian\\
 +03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Space Monkey vs. Wani\\
 +04. Zack Sabre Jr. vs. Mike Quackenbush\\
 +05. Missile Assault Man vs. Kobald\\
 +06. Four Way Elimination Tag Team Match: The Colony (Fire Ant & Silver Ant) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked) vs. Solo Darling & Travis Huckabee\\
 +07. CHIKARA Grand Title: UltraMantis Black vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/04/23 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 7"\\
 +**01. Lucas Calhoun vs. Hiptoss Hank\\
 +02. The Whisper vs. Travis Huckabee\\
 +03. Obariyon vs. Cajun Crawdad\\
 +04. Jeremy Leary vs. Petey The Package\\
 +05. Ashley Vox vs. Merlok\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/05/06 - Philadelphia,​ PA - "THE ELEVENTH HOUR 2017"​\\
 +**01. Missile Assault Man vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +02. Frightmare vs. Silver Ant\\
 +03. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Oleg The Usurper\\
 +04. Infinite Gauntlet Match (w/ Solo Darling, Ashley Vox, Cajun Crawdad, Cornelius Crummels, Dasher Hatfield, Delmi Exo, Donald Kluger, Dr. Rod Diamondfire,​ Hallowicked,​ Hermit Crab, Icarus, Ice Cream Jr., Jaciel Cordoba, Jeremy Leary, Jessica Troy, Lucas Calhoun, Mark Angelosetti,​ Merlok, Mike Moretti, Obariyon, Officer Bruno Meloni, Officer Warren Barksdale, Ophidian, Race Jaxon, Razerhawk, Rick Roland, Rory Gulak, Sloan Caprice, Sonny Defarge, Sumie Sakai, Sylverhawk, The Whisper, UltraMantis Black)\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/05/27 - Hellertown, PA - "​ANIVERSARIO:​ SCHOOL REUNION"​ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Four Way Elimination Tag Team Match: Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. The Force (Officer Bruno Meloni & Officer Warren Barksdale)\\
 +02. Merlok vs. Crossbones\\
 +03. Fire Ant & Mark Angelosetti vs. Arik Cannon & Jigsaw\\
 +04. Missile Assault Man vs. Oleg The Usurper\\
 +05. CHIKARA Campeonatos de Parejas - 2/3 Falls Match: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)\\
 +06. Dasher Hatfield & Mister ZERO & Icarus & Ophidian & UltraMantis Black vs. Frightmare & Hallowicked & El Hijo del Ice Cream & Gran Akuma & Juan Francisco de Coronado\\
 +07. Travis Huckabee vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/06/04 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 8"\\
 +**01. Kobald vs. Jessica Troy\\
 +02. Sonny Defarge vs. Razerhawk\\
 +03. Mick Moretti vs. Race Jaxon\\
 +04. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab\\
 +05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Wani vs. Sylverhawk\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/06/10 - Philadelphia,​ PA - "​HIDE"​**\\
 +01. Kenbai vs. Kobald\\
 +02. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Sylverhawk vs. Cornelius Crummels\\
 +04. Frightmare vs. Silver Ant\\
 +05. The Furies (Fire Ant & Ophidian & Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Chuck Taylor & DUSTIN & Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Obariyon\\
 +07. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) & Officer Warren Barksdale vs. Rick Roland & Sonny Defarge & The Whisper\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/06/18 - Philadelphia,​ PA - "THE JOHNNY KIDD INVITATIONAL 2017"​\\
 +**01. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Round 1: Zack Sabre jr. vs. Mike Quackenbush\\
 +02. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Round 1: Rory Gulak vs. Travis Huckabee\\
 +03. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Round 1: Matt Riddle vs. Hallowicked\\
 +04. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Round 1: Juan Francisco de Coronado vs. James Mason\\
 +05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Sylverhawk vs. Hermit Crab\\
 +06. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Semi-Final: Zack Sabre jr. vs. Rory Gulak\\
 +07. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Semi-Final: Matt Riddle vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +08. Mick Moretti vs. Jessica Troy\\
 +09. The Tempura Boys (Sho Tanaka & Yohei Komatsu) vs. Xyberhawx 2000 (Nytehawk & Razerhawk)\\
 +10. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Final: Rory Gulak vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/07/08 - Gibsonville,​ NC - "THE PARTING OF WAYS"​\\
 +**01. Race Jaxon vs. Officer Bruno Meloni\\
 +02. Kobald & Oleg The Usuroer vs. Xyberhawx 2000 (Nytehawk & Razerhawk)\\
 +03. Hallowicked vs. Officer Warren Barksdale\\
 +04. Icarus vs. Jeremy Leary\\
 +05. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok vs. The Furies (Ashley Vox & Delmi Exo & Obariyon)\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Missile Assault Ant\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/07/08 - Gibsonville,​ NC - "THE LODGER"​**\\
 +01. The Whisper vs. Lucas Calhoun\\
 +02. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. The Sandwich Squad (Aaron Biggs & Mecha Mercenary)\\
 +03. DUSTIN vs. Sloan Caprice\\
 +04. CHIKARA Young Lions Cup Title: Hermit Crab vs. Cajun Crawdad\\
 +05. Last Man Standing Match: Fire Ant vs. Frightmare\\
 +06. CHIKARA Campeonatos de Parejas: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee)\\
 +07. CHIKARA Campeonatos de Parejas: The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +08. Razerhawk vs. Mr. Azerbaijan\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/07/23 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 9"\\
 +**01. Merlok vs. Dr. Rod Diamondfire\\
 +02. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. The Force (Officer Bruno Meloni & Officer Warren Barksdale)\\
 +03. Cajun Crawdad vs. Dasher Hatfield\\
 +04. Cornelius Crummels & Sonny Defarge & The Whisper vs. The Furies (Ashley Vox & Delmi Exo & Obariyon)\\
 +05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Hermit Crab vs. Razerhawk\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/08/05 - Philadelphia,​ PA - "​CHIKARASAURUS REX: FLESH AND STONE"​\\
 +**01. Dez Peloton ( Donald Kluger & Jasper Tippins) & Officer Warren Barksdale vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Sloan Caprice\\
 +02. Missile Assault Man vs. The Whisper\\
 +03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Razerhawk vs. Everett Connors\\
 +04. Sarcophagus Match: Hallowicked vs. Ophidian\\
 +05. Dasher Hatfield vs. Merlok\\
 +06. Race Jaxon vs. Sylverhawk\\
 +07. The Furies (Fire Ant & Icarus & Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cornelius Crummels & Kobald & Oleg The Ursurper & Sonny Defarge)\\
 +08. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Rory Gulak\\
 +09. Mark Angelosetti vs. Jeremy Leary\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/09/01 - Wolverhampton,​ England - "KING OF TRIOS 2017 - DAY # 1" [2 DISC-SET]\\
 +**01. King Of Trios 2017 - Round 1: Chris Brookes & Elijah & Kid Lykos vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) & Officer Warren Barksdale\\
 +02. King Of Trios 2017 - Round 1: The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked & Kobald) vs. Emeritus Midnight & Michael Fynne & VASYL\\
 +03. King Of Trios 2017 - Round 1: Cajun Crawdad &Hermit Crab & Merlok vs. Jody Fleisch & Johnny Moss & Jonny Storm\\
 +04. King Of Trios 2017 - Round 1: British Strong Style (Pete Dunne & Trent Seven & Tyler Bate) vs. A-Kid & Adam Chase & Rod Zayas\\
 +05. King Of Trios 2017 - Round 1: Cornelius Crummels & Juan Francisco de Coronado & Sonny Defarge vs. Danny Boy Collins & James Mason & Mal Sanders\\
 +06. King Of Trios 2017 - Round 1: The Furies (Fire Ant & Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Kyle Fletcher & Millie McKenzie & Omari\\
 +07. King Of Trios 2017 - Round 1: Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura vs. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk & Sylverhawk)\\
 +08. King Of Trios 2017 - Round 1: The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) & Simon Grimm vs. Chief Deputy Dunne & The Brothers Of Obstruction (Jim Obstruction & Lee Obstruction)\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/09/02 - Wolverhampton,​ England - "KING OF TRIOS 2017 - DAY # 2" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Rey de Voladores 2017 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Ophidian vs. A-Kid vs. El Phantasmo vs. Omari\\
 +02. King Of Trios 2017 - Quarterfinal:​ Cornelius Crummels & Juan Francisco de Coronado & Sonny Defarge vs. Chris Brookes & Elijah & Kid Lykos\\
 +03. Rey de Voladores 2017 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Jody Fleisch vs. Chuck Mambo vs. Red Eagle vs. Sylverhawk\\
 +04. King Of Trios 2017 - Quarterfinal:​ Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok\\
 +05. King Of Trios 2017 - Quarterfinal:​ The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked & Kobald) vs. The Furies (Fire Ant & Solo Darling & Travis Huckabee)\\
 +06. World Of Sport Rules: Mike Quackenbush vs. Johnny Kidd\\
 +07. King Of Trios 2017 - Quarterfinal:​ British Strong Style (Pete Dunne & Trent Seven & Tyler Bate) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) & Simon Grimm\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/09/03 - Wolverhampton,​ England - "KING OF TRIOS 2017 - DAY # 3" [2 DISC-SET]\\
 +**01. King Of Trios 2017 - Semi-Final:​ Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura vs. Cornelius Crummels & Juan Francisco de Coronado & Sonny Defarge\\
 +02. Officer Warren Barksdale vs. Chief Deputy Dunne\\
 +03. Fire Ant vs. Kobald\\
 +04. Nine Team Tag Team Gauntlet Match: Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. CCK (Chris Brookes & Kid Lykos) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Emeritus Midnight & Vasyl vs. Millie McKenzie & Omari vs. Solo Darling & Travis Huckabee vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. Adam Chase & Zayas vs. The Brothers Of Obstruction (Jim Obstruction & Lee Obstruction)\\
 +05. Merlok vs. Sylverhawk\\
 +06. Rey de Voladores 2017 - Final:​ Ophidian vs. Jody Fleisch\\
 +07. King Of Trios 2017 - Final:​ British Strong Style (Pete Dunne & Trent Seven & Tyler Bate) vs. Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura\\
 +2 Discs - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/09/17 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 10"\\
 +**01. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Ace Haven\\
 +02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Cameron Action & Donnie Primetime\\
 +03. Hype Rockwell vs. Britt Jackson\\
 +04. Merlok vs. Cabana Man Dan\\
 +05. Fire Ant vs. Sloan Caprice\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/09/30 - Philadelphia,​ PA - "TOOTH AND CLAW"​\\
 +**01. The Proletariat Bear Of Moldova vs. Oleg The Usurper\\
 +02. The Bike Cops (Donald Kluger & Jasper Tippins & Officer Warren Barksdale) vs. The Furies (Delmi Exo & Icarus & Obariyon)\\
 +03. Rory Gulak vs. Hallowicked\\
 +04. Merlok vs. Ashley Vox\\
 +05. Four Corners Tag Team Elimination Match: The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Chuck Taylor & DUSTIN vs. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk)\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Mark Angelosetti\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/10/15 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 11"\\
 +**01. Cornelius Crummels vs. Hiptoss Hank\\
 +02. CHIKARA Young Lions Cup Title: Razerhawk vs. Ophidian\\
 +03. Officer Warren Barksdale vs. Petey The Package\\
 +04. Sonny Defarge vs. Solo Darling\\
 +05. Sylverhawk vs. Hermit Crab\\
 +06. Rory Gulak vs. Travis Huckabee\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/10/28 - Chicago, IL - "A GOOD MAN GOES TO WAR" [2 DISC-SET]\\
 +**01. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Mark Angelosetti\\
 +02. Hallowicked vs. Solo Darling\\
 +03. Hype Rockwell vs. Race Jaxon\\
 +04. Icarus vs. Rory Gulak\\
 +05. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk)\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Fire Ant\\
 +07. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/10/28 - Chicago, IL - "DEEP BREATH"​**\\
 +01. Travis Huckabee vs. Everett Connors\\
 +02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy)\\
 +03. Jeremy Leary vs. Space Monkey\\
 +04. Merlok vs. Missile Assault Man\\
 +05. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Kobald & Oleg The Usurper\\
 +06. Dasher Hatfield vs. Moose\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/11/05 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 12"\\
 +**01. Gran Akuma vs. Sylverhawk\\
 +02. Race Jaxon vs. Hammerlock Harry\\
 +03. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +04. Sloan Caprice vs. Razerhawk\\
 +05. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Hiptoss Hank & Petey The Package\\
 +06. Merlok vs. Obariyon\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/11/17 - Kennebunk, ME - "​SILENCE IN THE LIBRARY"​**\\
 +01. Oleg The Usurper vs. Hermit Crab\\
 +02. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee)\\
 +03. Rory Gulak vs. Icarus\\
 +04. Jeremy Leary & The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. The Main State Posse (Aiden Aggro & Alexander Lee & The Danger Kid)\\
 +05. Mark Angelosetti vs. Missile Assault Man\\
 +06. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +07. El Hijo del Ice Cream vs. Cajun Crawdad\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/11/18 - Haverhill, MA - "DARK WATER"​**\\
 +01. Icarus vs. Missile Assault Man\\
 +02. Oleg The Usurper vs. Jeremy Leary\\
 +03. Hallowicked vs. Mark Angelosetti\\
 +04. CHIKARA Young Lions Cup Title: Ophidian vs. Officer Warren Barksdale\\
 +05. Dasher Hatfield & The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cornelius Crummels & Juan Francisco de Coronado & Sonny Defarge\\
 +06. Mike Quackenbush vs. Max Smashmaster\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/11/19 - Enfield, CT - "KILL THE MOON"​**\\
 +01. The Furies (Fire Ant & Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Jeremy Leary & Rory Gulak & Sloan Caprice\\
 +02. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)\\
 +03. Hallowicked vs. Missile Assault Man\\
 +04. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok vs. Xyberhawx 2000 (Nytehawk & Razerhawk & Sylverhawk)\\
 +05. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +06. Dasher Hatfield vs. Keith Lee\\
 +07. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2017/12/02 - Philadelphia,​ PA - "​CLOSING TIME"​**\\
 +01. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab\\
 +02. Mark Angelosetti vs. Hallowicked\\
 +03. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Kobald & Oleg The Usurper\\
 +04. Gran Akuma vs. Officer Warren Barksdale\\
 +05. Oceanea vs. Merlok\\
 +06. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Hammerlock Harry & Petey The Package\\
 +07. Loser Wears A Mask Match: Hype Rockwell vs. Race Jaxon\\
 +08. Missile Assault Man vs. Jeremy Leary\\
 +09. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +10. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Dasher Hatfield\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/01/28 - Philadelphia,​ PA - "​BEWARE THE SNOWMAN"​ [2 DISC-SET]**\\
 +01. Oleg The Usurper vs. Kobald\\
 +02. Travis Huckabee vs. Gran Akuma\\
 +03. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Cornelius Crummels\\
 +04. Four Way Tag Team Elimination Match: The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +05. Ophidian vs. 17\\
 +06. Merlok & Oceanea vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Hype Rockwell\\
 +08. Razerhawk vs. Sonny Defarge\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/02/17 - Philadelphia,​ PA - "​NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2018" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Beach Bums (Flamingo Freddie IV & TJ Crawford)\\
 +02. Rory Gulak vs. Travis Huckabee\\
 +03. Officer Warren Barksdale vs. Clothesline Curtis\\
 +04. Ursa Minor In The Night Sky vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +05. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: Team Janelope (Joey Janela & Penelope Ford) vs. Xyberhawx2000 (Razerhawk & Sylverhawk)\\
 +06. Submission Match: Ophidian vs. Frightmare\\
 +07. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok & Oceanea) vs. Fire Ant & Hype Rockwell & The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +08. CHIKARA Young Lions Cup Title: The Whisper vs. Tony Deppen\\
 +09. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls Match: Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)\\
 +10. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Oleg The Usurper\\
 +11. Green Ant vs. Troll\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/02/24 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 13"\\
 +**01. Hermit Crab vs. Green Ant\\
 +02. The Nouveau Aesthetic (Still Life With Apricots And Pears & Ursa Minor In The Night Sky) vs. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk)\\
 +03. Icarus vs. Travis Huckabee\\
 +04. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar) vs. Bodyslam Bobby & Clothesline Curtis & X\\
 +05. Oleg The Usurper vs. Frightmare\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/03/17 - Philadelphia,​ PA - "YOUNG LIONS CUP XIV - 1st STAGE" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Young Lions Cup XIV - Round # 1 - Four Way Elimination Match:​ Omari vs. Brett Domino vs. Green Ant vs. Percy Davis\\
 +02. Young Lions Cup XIV - Round # 1 - Four Way Elimination Match:​ Blanche Babish vs. DL Hurst vs. Dylan Bostic vs. Fuego Del Sol\\
 +03. Young Lions Cup XIV - Round # 1 - Four Way Elimination Match:​ Cajun Crawdad vs. Anthony Greene vs. Gabby Ortiz vs. Super Beetle\\
 +04. Young Lions Cup XIV - Round # 1 - Four Way Elimination Match: Cam Zagami vs. Air Wolf vs. Eli Isom vs. Geddy Cahoon\\
 +05. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea) vs. To Infinity And Beyond (Cheech Hernandez & Colin Delaney)\\
 +06. Ophidian vs. Fire Ant\\
 +07. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. The Whisper & Troll\\
 +08. Young Lions Cup XIV - Semi-Final:​ Cam Zagami vs. Blanche Babish\\
 +09. Young Lions Cup XIV - Semi-Final:​ Omari vs. Cajun Crawdad\\
 +10. Thief Ant vs. David Dennison\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/03/31 - Philadelphia,​ PA - "YOUNG LIONS CUP XIV - 2nd STAGE" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Nouveau Aesthetic (Still Life With Apricots And Pears & Ursa Minor In The Night Sky)\\
 +02. BLANK vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge & The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea) vs. Green Ant & The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) & Thief Ant\\
 +04. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Ophidian\\
 +05. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk) vs. Anthony Greene & DL Hurst\\
 +06. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked)\\
 +07. CHIKARA Young Lions Cup Title & Young Lions Cup XIV - Final: Cam Zagami vs. Omari\\
 +08. Officer Warren Barksdale vs. Rory Gulak\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/04/21 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER 15"​**\\
 +01. Dasher Hatfield vs. Rick Roland\\
 +02. The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea) vs. The Xyberhawx2000 (Razerhawk & Sylverhawk)\\
 +03. Green Ant vs. DL Hurst\\
 +04. Blanche Babish vs. Gabby Ortiz\\
 +05. The Beast Warriors (Oleg The Usurper & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab)\\
 +06. Sloan Caprice vs. Mark Angelosetti\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/04/28 - Philadelphia,​ PA - "​REVENGE OF THE LAWN GNOMES"​ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk) vs. The Beach Bums (Freddy Flamingo IV & TJ Crawford)\\
 +02. Kobald vs. Crossbones\\
 +03. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar) vs. Clothesline Curtis & Dropkick Donny & Waistlock Wade\\
 +04. Tony Deppen vs. Officer Warren Barksdale\\
 +05. Solo Darling vs. Fire Ant\\
 +06. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok & Oceanea) vs. Green Ant & Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) & Thief Ant\\
 +07. Ophidian vs. Puma King\\
 +08. CHIKARA Campeonatos de Parejas - 2/3 Falls Match: The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA / BEYOND WRESTLING - 2018/07/14 - Philadelphia,​ PA - "CLAN FEUDS" [2 DISC-SET]\\
 +**01. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +02. Solo Darling vs. Deonna Purrazzo\\
 +03. Chris Dickinson vs. Dasher Hatfield\\
 +04. Fire Ant & Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee vs. Green Ant & Razerhawk & Thief Ant & Worker Ant\\
 +05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Cam Zagami vs. Danjerhawk\\
 +06. Juan Francisco de Coronado vs. Jonathan Gresham\\
 +07. Mark Angelosetti vs. Tracy Williams\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/08/31 - Easton, PA - "KING OF TRIOS 2018 - DAY # 1" [2 DISC-SET]**\\
 +01. King Of Trios 2018 - Round 1: The Four Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti) vs. Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Nytehawk & Razerhawk)\\
 +02. King Of Trios 2018 - Round 1: Fire Ant & Green Ant & Thief Ant vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar)\\
 +03. King Of Trios 2018 - Round 1: Fred Rosser & PJ Black & Tyrone Evans vs. Juan Francisco de Coronado & Rick Roland & Sloan Caprice\\
 +04. King Of Trios 2018 - Round 1: Brian Milonas & Cam Zagami & Chris Dickinson vs. Boomer Hatfield & The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)\\
 +05. King Of Trios 2018 - Round 1:​ Jean-Pierre LaFitte & Katarina Leigh & Rey Bucanero vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok)\\
 +06. King Of Trios 2018 - Round 1: Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee vs. Air Wolf & Estonian ThunderFrog & Wildcat\\
 +07. King Of Trios 2018 - Round 1: El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Kikutaro vs. Aja Perera & Mighty Molly & Solo Darling\\
 +08. King Of Trios 2018 - Round 1: Miyu Yamashita & Shoko Nakajima & Yuka Sakazaki vs. Jessica Troy & Madison Eagles & Shazza McKenzie\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/09/01 - Easton, PA - "KING OF TRIOS 2018 - DAY # 2" [2 DISC-SET]**\\
 +01. Rey de Voladores 2018 - Round 1: Air Wolf vs. Cam Carter vs. Carlos Romo vs. Razerhawk\\
 +02. King Of Trios 2018 - Quarter-Final:​ The Four Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti) vs. Jean-Pierre LaFitte & Katarina Leigh & Rey Bucanero\\
 +03. Blanche Babish & Jeremy Leary & Jessica Troy & Lucas Calhoun & Shazza McKenzie vs. BLANK & The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok & Oceanea)\\
 +04. King Of Trios 2018 - Quarter-Final:​ Miyu Yamashita & Shoko Nakajima & Yuka Sakazaki vs. Kikutaro & Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +05. Rey de Voladores 2018 - Round 1: A-Kid vs. Danjerhawk vs. Facade vs. Ophidian\\
 +06. King Of Trios 2018 - Quarter-Final:​ Brian Milonas & Cam Zagami & Chris Dickinson vs. Fred Rosser & PJ Black & Tyrone Evans\\
 +07. Solo Darling vs. Madison Eagles\\
 +08. King Of Trios 2018 - Quarter-Final:​ Fire Ant & Green Ant & Thief Ant vs. Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/09/02 - Easton, PA - "KING OF TRIOS 2018 - DAY # 3" [2 DISC-SET]**\\
 +01. King Of Trios 2018 - Semi-Final:​ Fire Ant & Green Ant & Thief Ant vs. Brian Milonas & Cam Zagami & Chris Dickinson\\
 +02. King Of Trios 2018 - Semi-Final:​ The Four Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti) vs. Miyu Yamashita & Shoko Nakajima & Yuka Sakazaki\\
 +03. The Whisper vs. Carlos Romo\\
 +04. Ten Team Gauntlet Match: The Beast Warriors (Oleg The Usurper & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. Aja Perera & Solo Darling vs. Blanche Babish & Jeremy Leary vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Jessica Troy & Shazza McKenzie vs. The Estonian ThunderFrog & Wildcat vs. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked) vs. The Nouveau Aesthetic (Still Life With Apricots And Pears & Ursa Minor In The Night Sky) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Volgar)\\
 +05. Madison Eagles vs. Mike Quackenbush\\
 +06. Rey de Voladores 2018 - Final: Air Wolf vs. A-Kid\\
 +07. King Of Trios 2018 - Final: Fire Ant & Green Ant & Thief Ant vs. The Four Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/09/22 - Philadelphia,​ PA - "IT CAME FROM BENEATH THE SINK!" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Juan Francisco de Coronado & The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Hype Rockwell & The Beast Warriors (Oleg The Usurper & The Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +02. Cajun Crawdad vs. Jawbreaker Jose\\
 +03. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik) vs. The Colony (Fire Ant & Thief Ant)\\
 +04. Mick Moretti vs. Rory Gulak\\
 +05. Blanche Babish & Jeremy Leary & Lucas Calhoun vs. The Nouveau Aesthetic (BLANK & Still Life With Apricots And Pears & Ursa Minor In The Night Sky)\\
 +06. The Whisper vs. Boomer Hatfield\\
 +07. Green Ant & Mike Quackenbush & Officer Warren Barksdale & Solo Darling vs. Frantik & Hallowicked & Merlok & Sonny Defarge\\
 +08. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Travis Huckabee\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/10/07 - Philadelphia,​ PA - "HOUR OF POWER # 18"​**\\
 +01. Sloan Caprice vs. Boomer Hatfield\\
 +02. Still Life With Apricots And Pears vs. Jawbreaker Jose\\
 +03. Frantik vs. Officer Warren Barksdale\\
 +04. The Whisper vs. Razerhawk\\
 +05. BLANK vs. Fireman'​s Carry Fray\\
 +06. Thief Ant vs. Volgar\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/11/10 - Philadelphia,​ PA - "​DON'​T GO TO SLEEP!"​**\\
 +01. Callux The Castigator vs. Fire Ant\\
 +02. Four Way Tag Team Elimination Match: The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab) vs. Blanche Babish & Jeremy Leary vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant) vs. The Nouveau Aesthetic (BLANK & Still Life With Apricots And Pears)\\
 +03. Hype Rockwell vs. The Proletariat Boar Of Moldova\\
 +04. Lucas Calhoun vs. Missile Assault Man\\
 +05. Cornelius Crummels & Hallowicked & Sonny Defarge & Travis Huckabee vs. Boomer Hatfield & Solo Darling & Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)\\
 +06. Ophidian vs. Rory Gulak\\
 +07. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. The Whisper\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/11/24 - Philadelphia,​ PA - "​CIBERNETICO - 7 MAN ARMY"​\\
 +**01. Ophidian vs. Tony Deppen\\
 +02. Axel Ford & Lucas Calhoun vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab)\\
 +03. Travis Huckabee vs. Razerhawk\\
 +04. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar)\\
 +05. Torneo Cibernetico 14 Man Elimination Match: Team Beyond (Alex Reynolds & Brian Milonas & Cam Zagami & Chris Dickinson & John Silver & Nick Gage & Ryan Galeone) vs. Team CHIKARA (Boomer Hatfield & Danjerhawk & Dasher Hatfield & Hallowicked & Icarus & Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar Of Moldova)\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2018/12/08 - Philadelphia,​ PA - "​LET'​S GET INVISIBLE"​ [2 DISC-SET]\\
 +**01. Juan Francisco de Coronado vs. Green Ant\\
 +02. Four Way Tag Team Elimination Match: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Blanche Babish & Jeremy Leary vs. FIST (Icarus & Tony Deppen) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)\\
 +03. BLANK vs. Penelope Ford\\
 +04. Four On Three Handicap Philadelphia Street Fight: Axel Ford & Lucas Calhoun & Missile Assault Man vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Professor Nicodemus & Volgar)\\
 +05. Hallowicked vs. Boomer Hatfield\\
 +06. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok & Oceanea) vs. The Colony (Fire Ant & Thief Ant) & Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)\\
 +07. Solo Darling vs. Travis Huckabee\\
 +08. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls Match: The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Princess KimberLee & The Whisper\\
 +09. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Ophidian\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/02/10 - Lancaster, PA - "​NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2019"​**\\
 +01. Penelope Ford vs. Still Life With Apricots And Pears\\
 +02. Four Way Tag Team Elimination Match: The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant) vs. The Proteus Wheel (Frantik & Volgar)\\
 +03. Icarus vs. Christian Kobain\\
 +04. Missile Assault Man vs. Juan Francisco de Coronado\\
 +05. Mark Angelosetti vs. Callux The Castigator\\
 +06. The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea) vs. Blanche Babish & Jeremy Leary\\
 +07. Officer Warren Barksdale vs. Hallowicked\\
 +08. FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk)\\
 +09. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls Match:​ Princess KimberLee & The Whisper vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA - 2019/03/16 - Philadelphia,​ PA - "YOUNG LIONS CUP XV - 1st STAGE"​\\
 +**01. Young Lions Cup XV - Round 1 - Four Way Elimination Match:​ Boomer Hatfield vs. Jay Sorbet vs. Lady Frost vs. Lee Moriarty (8:21)\\
 +02. Arm Wringer Amir & Enzuigiri Evan & Headbutt Hari vs. Juan Francisco de Coronado & The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)\\
 +03. Young Lions Cup XV - Round 1 - Four Way Elimination Match: Jaden Newman vs. Air Wolf vs. Frantik vs. Thief Ant\\
 +04. Missile Assault Man vs. Rory Gulak\\
 +05. Unsanctioned Chain Match:​ Lucas Calhoun vs. Volgar\\
 +06. Young Lions Cup XV - Round 1 - Four Way Elimination Match: Still Life With Apricots And Pears vs. Cam Carter vs. Davienne vs. DL Hurst\\
 +07. Young Lions Cup XV - Round 1 - Four Way Elimination Match: Ricky South vs. Allie Kat vs. Brayden Lee vs. Green Ant\\
 +08. Mark Angelosetti vs. Chris Dickinson\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA - 2019/03/16 - Philadelphia,​ PA - "YOUNG LIONS CUP XV - 2nd STAGE"​\\
 +**01. Young Lions Cup XV - Semi-Final:​ Boomer Hatfield vs. Jaden Newman\\
 +02. Young Lions Cup XV - Semi-Final: Still Life With Apricots And Pears vs. Ricky South\\
 +03. Air Wolf vs. Cam Carter\\
 +04. The Colony (Fire Ant & Thief Ant & Worker Ant) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok)\\
 +05. FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +06. CHIKARA Grand Title:​ Dasher Hatfield vs. Solo Darling\\
 +07. Young Lions Cup XV - Final:​ Still Life With Apricots And Pears vs. Boomer Hatfield\\
 +08. Mark Angelosetti vs. Icarus\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA - 2019/04/05 - Jersey City, NJ - "ONCE UPON A BEGINNING"​ **\\
 +01. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. CCK (Chris Brookes & Kid Lykos)\\
 +02. Missile Assault Man vs. Boomer Hatfield\\
 +03. Jigsaw & Razerhawk & Stokely Hathaway (Chuck Taylor) & The Estonian ThunderFrog vs. Arik Cannon & Cam Zagami & Hallowicked & Hermit Crab\\
 +04. A-Kid vs. Air Wolf\\
 +05. CHIKARA Young Lions Cup Title:​ Still Life With Apricots And Pears vs. Carlos Romo\\
 +06. Princess KimberLee vs. The Whisper\\
 +07. FIST (Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant)\\
 +08. CHIKARA Grand Title - Ladder Match:​ Dasher Hatfield vs. Mark Angelosetti\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA - 2019/04/27 - Pocono Summit, PA - “FRIGHT KNIGHT” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Ophidian & The Colony (Green Ant & Thief Ant) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge & Volgar\\
 +02. Shazza McKenzie vs. BLANK\\
 +03. Lucas Calhoun & Stray Kat vs. The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea)\\
 +04. Jakob Hammermeier vs. The Patriot\\
 +05. John Francis Of Coronado & The Patriot vs. Der Wildebeest & Jakob Hammermeier\\
 +06. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Brayden Lee\\
 +07. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - ⅔ Falls Match: Princess KimberLee & The Whisper vs. FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee)\\
 +08. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Missile Assault Man\\
 +09. Fire Ant & Razerhawk & Solo Darling & The Hurricane vs. Cajun Crawdad & Callux The Castigator & El Hijo del Ice Cream & Rory Gulak\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/05/11 - Philadelphia,​ PA - “THE INFINITE GAUNTLET 2019”\\
 +**01. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Thief Ant\\
 +02. Lucas Calhoun & Stray Kat vs. FIST (Icarus & Travis Huckabee)\\
 +03. Der Wildebeest vs. Missile Assault Man\\
 +04. The Colony (Fire Ant & Green Ant) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Merlok)\\
 +05. Infinite Gauntlet Match (w/ Ophidian vs. Armbreaker Amir, BLANK, Boomer Hatfield, Bull James, Cornelius Crummels, Danjerhawk, Dasher Hatfield, Duke Droese, El Hijo del Ice Cream, Enzuigiri Evan, Fireman'​s Carry Fray, Frantik, Hallowicked,​ Hermit Crab, Ice Cream Jr., Jawbreaker Josue, John Francis Of Coronado, Kobald, Molly McCoy, Nytehawk, Officer Warren Barksdale, Oleg The Usurper, Razerhawk, Rick Roland, Shazza McKenzie, Snapmare Matt, Solo Darling, Sonny Defarge, The Whisper, Unsocial Jordan, Volgar, Worker Ant\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/05/25 - White Oak, PA - “ANIVERSARIO:​ THE APES OF WRATH”\\
 +**01. The Rascalz (Trey Miguel & Zachary Wentz) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge\\
 +02. BLANK vs. Lady Frost\\
 +03. Travis Huckabee vs. Jason Gory\\
 +04. The Creatures Of The Deep (Hermit Crab & Merlok) vs. Boomer Hatfield & Molly McCoy\\
 +05. Devantes & Lance Steel & Ophidian & The Whisper vs. Mike Quackenbush & Razerhawk & Solo Darling & Thief Ant\\
 +06. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Green Ant\\
 +07. Hallowicked vs. Missile Assault Man\\
 +08. John Francis Of Coronado & Princess KimberLee vs. Dasher Hatfield & Icarus\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/05/26 - Chicago, IL - “ANIVERSARIO:​ SCOTCH MIST”\\
 +**01. Da Soul Touchaz (Acid Jaz & Marshe Rockett & Willie Richardson) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok)\\
 +02. ACDC (Arik Cannon & Darin Corbin) vs. Lucas Calhoun & Stray Kat\\
 +03. Icarus vs. Solo Darling\\
 +04. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant) vs. The Crucible (EM Demorest & Matt Makowski & Tunku Amir)\\
 +05. John Francis Of Coronado vs. The Whisper\\
 +06. Mike Quackenbush vs. Ophidian\\
 +07. The Minnesota Wrecking Zoo (Air Wolf & The Estonian ThunderFrog & Wildcat) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar)\\
 +08. Mask Vs. Mask Match: Boomer Hatfield vs. Dasher Hatfield\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/06/06 - Harrisburg, PA - “LIVE AT FNB FIELD 2019”\\
 +**01. Hermit Crab vs. Razerhawk\\
 +02. Boomer Hatfield vs. Frantik\\
 +03. Dr. Rod Diamondfire vs. Matt Makowski\\
 +04. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Breaux Keller\\
 +05. Johnny Kidd Invitational 2019 - Round 1: Green Ant vs. Tony Deppen\\
 +06. El Hijo del Ice Cream & Lady Frost & Razerhawk vs. Molly McCoy & The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab)\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/06/07 - Philadelphia,​ PA - “SUMMER NIGHT CITY”\\
 +**01. El Hijo del Ice Cream & The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab) vs. Solo Darling & Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)\\
 +02. Missile Assault Man vs. Rick Roland\\
 +03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Boomer Hatfield\\
 +04. Off The Hop Rope (CPA & Mark Sterling & Troy Nelson) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar)\\
 +05. Rory Gulak vs. Travis Huckabee\\
 +06. Fire Ant vs. Tony Deppen\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/06/08 - Wilmington, DE - “LIVE AT FRAWLEY STADIUM 2019”\\
 +**01. Green Ant vs. Volgar\\
 +02. Johnny Kidd Invitational 2019 - Round 1: Ophidian vs. Solo Darling\\
 +03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Cajun Crawdad\\
 +04. Rick Roland vs. Thief Ant\\
 +05. Boomer Hatfield & Dr. Rod Diamondfire vs. Kobald & Merlok\\
 +06. Danjerhawk & El Hijo del Ice Cream & Green Ant vs. Molly McCoy & The Proteus Wheel (Frantik & Volgar)\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/07/12 - Reading, PA - “LIVE AT FIRST ENERGY STADIUM 2019”\\
 +**01. Merlok vs. Razerhawk\\
 +02. Ace Haven vs. Mike Quackenbush\\
 +03. Cabana Man Dan vs. Still Life With Apricots And Pears\\
 +04. BLANK vs. Tom Fulton\\
 +05. Daniel Perez vs. EM Demorest\\
 +06. Thief Ant vs. Travis Huckabee\\
 +07. Boomer Hatfield & John Francis Of Coronado & Razerhawk vs. Merlok & The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Volgar)\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/09/07 - Philadelphia,​ PA - “CHIKARASAURUS REX” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Jakob Hammermeier vs. John Francis Of Coronado\\
 +02. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - ⅔ Falls Match: FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. Lucas Calhoun & Stray Kat\\
 +03. Kobald vs. Missile Assault Man\\
 +04. Cajun Crawdad vs. Fire Ant\\
 +05. BLANK vs. Penelope Ford\\
 +06. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Mick Moretti\\
 +07. No Ropes Crucible Challenge Match: Matt Makowski vs. Thief Ant\\
 +08. No Ropes Crucible Challenge Match: EM Demorest vs. Still Life With Apricots And Pears\\
 +09. No Ropes Crucible Challenge Match: Jawbreaker Josue vs. Tunku Amir\\
 +10. Hallowicked vs. Joey Janela\\
 +11. The Creatures Of The Deep (Hermit Crab & Merlok & Oceanea) vs. The Crucible (Devantes & Lance Steel & The Whisper)\\
 +12. Princess KimberLee vs. Solo Darling\\
 +13. Boomer Hatfield vs. Volgar\\
 +14. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)\\
 +15. Johnny Kidd Invitational 2019 Final: Green Ant vs. Ophidian\\
 +2 Discs - 195 minutes - Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA - 2019/10/04 - Reading, PA - “KING OF TRIOS 2019 - NIGHT # 1” [2 DISC-SET]**\\
 +01. King Of Trios 2019 - Round 1: The Crucible (Lance Steel & Ophidian & Princess KimberLee) vs. The VeloCities (Jude London & Mat Diamond & Paris De Silva)\\
 +02. King Of Trios 2019 - Round 1: Karate Kat Xtreme (Lucas Calhoun & Missile Assault Man & Stray Kat) vs. The Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)\\
 +03. King Of Trios 2019 - Round 1: The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy & Tripp Cassidy) vs. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked & Kobald)\\
 +04. King Of Trios 2019 - Round 1: The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Merlok & Oceanea) vs. The Hatfields And McCoy (Boomer Hatfield & Dasher Hatfield & Molly McCoy)\\
 +05. King Of Trios 2019 - Round 1: Quack Attack (Lance Lude & Mike Quackenbush & Rob Killjoy) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant)\\
 +06. King Of Trios 2019 - Round 1: The Crucible (Devantes & EM Demorest & Matt Makowski) vs. The Queens (Freddie Mercurio & Solo Darling & Willow Nightingale)\\
 +07. King Of Trios 2019 - Round 1: FIST (Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Embassy (Jimmy Rave & Prince Nana & Sal Rinauro)\\
 +08. King Of Trios 2019 - Round 1: NDK (Kris Statlander & Nick Gage & Thomas Santell) vs. Team Pump (Jordynne Grace & Petey Williams & Scott Steiner)\\
 +2 Discs - 180 minutes - Source: iPPV
 +
 +**CHIKARA - 2019/10/05 - Reading, PA - “KING OF TRIOS 2019 - DAY # 2” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Rey de Voladores 2019 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Danjerhawk vs. Jude London vs. Mat Diamond vs. The Whisper\\
 +02. King Of Trios 2019 - Quarterfinal:​ FIST (Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy & Tripp Cassidy)\\
 +03. BLANK vs. Still Life With Apricots And Pears\\
 +04. King Of Trios 2019 - Quarterfinal:​ Team Pump (Jordynne Grace & Petey Williams & Scott Steiner) vs. The Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)\\
 +05. Rey de Voladores 2019 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Alex Zayne vs. Cajun Crawdad vs. Freddie Mercurio vs. Paris De Silva\\
 +06. King Of Trios 2019 - Quarterfinal:​ The Crucible (Devantes & EM Demorest & Matt Makowski) vs. The Crucible (Lance Steel & Ophidian & Princess KimberLee)\\
 +07. John Francis Of Coronado vs. Thomas Santell\\
 +08. King Of Trios 2019 - Quarterfinal:​ The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant) vs. The Hatfields And McCoy (Boomer Hatfield & Dasher Hatfield & Molly McCoy)\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/10/06 - Reading, PA - “KING OF TRIOS 2019 - DAY # 3” [2 DISC-SET]**\\
 +01. King Of Trios 2019 - Semi-Final: FIST (Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)\\
 +02. King Of Trios 2019 - Semi-Final: The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant) vs. The Crucible (Lance Steel & Ophidian & Princess KimberLee)\\
 +03. Mat Diamond vs. Oleg The Usurper\\
 +04. Ten Tag Team Gauntlet Match: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Der Wildebeest & Jakob Hammermeier vs. Jawbreaker Josue & Joshua Wells vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Merlok) vs. The Crucible (Frey Nassar & Tunku Amir) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Volgar) vs. The VeloCities (Jude London & Paris De Silva)\\
 +05. Jordynne Grace vs. Lady Frost\\
 +06. Rey de Voladores 2019 - Final: Alex Zayne vs. The Whisper\\
 +07. King Of Trios 2019 - Final: The Crucible (Lance Steel & Ophidian & Princess KimberLee) vs. The Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2019/11/09 - Philadelphia,​ PA - “TUG OF WAR”**\\
 +01. Mike Quackenbush vs. Thomas Santell\\
 +02. Icarus vs. Thief Ant\\
 +03. Sonny Defarge vs. Still Life With Apricots And Pears\\
 +04. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok) vs. The Crucible (Devantes & EM Demorest & Matt Makowski)\\
 +05. Boomer Hatfield vs. Rory Gulak\\
 +06. John Francis Of Coronado vs. Lance Steel\\
 +07. Hallowicked vs. Missile Assault Man\\
 +08. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - ⅔ Falls Match: FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale)\\
 +09. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. The Whisper\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2020/02/08 - Philadelphia,​ PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2020”**\\
 +01. The Crucible (Devantes & Lance Steel & Tunku Amir) vs. Forged (Joshua Wells & Josue Ibanez & Xavier Faraday)\\
 +02. Dan Champion vs. Callux The Castigator\\
 +03. FIST (Icarus & Travis Huckabee) vs. Miguel Rosado & Mike Maraldo\\
 +04. The Legion Of Rot (Frightmare & Kobald) vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant)\\
 +05. Ophidian vs. Still Life With Apricots And Pears\\
 +06. Razerhawk vs. Rocco Gibraltar\\
 +07. Lucas Calhoun vs. Tunku Amir\\
 +08. Sonny Defarge & The Spoiler vs. Boomer Hatfield & ZERO\\
 +09. Jigsaw vs. Matt Makowski\\
 +10. Mike Quackenbush vs. Hallowicked\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2020/02/29 - Philadelphia,​ PA - “STEM THE HEMORRHAGING OF POLKA”**\\
 +01. Crucible Rules Match: Devantes vs. ZERO\\
 +02. Crucible Rules Match: EM Demorest vs. Josue Ibanez\\
 +03. Crucible Rules Match: Tunku Amir vs. Xavier Faraday\\
 +04. Crucible Rules Match: Matt Makowski vs. Joshua Wells\\
 +05. Dasher Hatfield & Molly McCoy vs. Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)\\
 +06. Cabana Man Dan vs. Terry Zeller\\
 +07. Masked Enforcer #2 vs. The Spoiler\\
 +08. Mobius vs. The Whisper\\
 +09. Boomer Hatfield & ZERO vs. FIST (Icarus & Travis Huckabee)\\
 +10. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale) vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant)\\
 +11. Mike Quackenbush vs. Ophidian\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2020/03/28 - Philadelphia,​ PA - “ACTION ARCADE # 1”**\\
 +01. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale) vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant)\\
 +02. Chuck West vs. The Spoiler\\
 +03. Travis Huckabee vs. Boomer Hatfield\\
 +04. Crucible Rules Match: Devantes vs. Tom Stone\\
 +05. Jigsaw vs. Matt Makowski\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2020/04/04 - Philadelphia,​ PA - “ACTION ARCADE # 2”**\\
 +01. Crucible Rules Match: Dale Wolfe vs. Lance Steel\\
 +02. Jigsaw & Mike Quackenbush & Mobius vs. The Crucible (EM Demorest & Matt Makowski & Tunku Amir)\\
 +03. Kobald vs. Lucas Calhoun\\
 +04. Sonny Defarge & The Spoiler vs. Boomer Hatfield & ZERO\\
 +05. Ophidian vs. Still Life With Apricots And Pears\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2020/04/11 - Philadelphia,​ PA - “ACTION ARCADE # 2”**\\
 +01. Sonny Defarge vs. Thief Ant\\
 +02. FIST (Icarus & Travis Huckabee) vs. Miguel Rosado & Mike Maraldo\\
 +03. The Crucible (Devantes & Lance Steel & Tunku Amir) vs. Forged (Joshua Wells & Josue Ibanez & Xavier Faraday)\\
 +04. Razerhawk vs. Rocco Gibraltar\\
 +05. Young Lions Cup XVI - Round 1 - Four Way Elimination Match: Boomer Hatfield vs. Jack Ball vs. Masha Slamovich vs. Max The Impaler\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2020/04/18 - Philadelphia,​ PA - “ACTION ARCADE # 4”**\\
 +01. Mobius vs. The Whisper\\
 +02. Crucible Rules Match: EM Demorest vs. Ryan Clancy\\
 +03. Young Lions Cup XVI - Round 1 - Four Way Elimination Match: Green Ant vs. Joshua Wells vs. Matt Vertigo vs. The Spoiler\\
 +04. Dasher Hatfield & Molly McCoy vs. Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
 +
 +**CHIKARA - 2020/04/25 - Philadelphia,​ PA - “ACTION ARCADE # 5”**\\
 +01. One-Eyed Jack & The Red Queen vs. Heidi Lee Morgan & Larry Sampson\\
 +02. Crucible Rules Match: Matt Makowski vs. Pete Christie\\
 +03. Lucas Calhoun vs. Tunku Amir\\
 +04. Young Lions Cup XVI - Round 1 - Four Way Elimination Match: Ricky South vs. Frey Nassar vs. Molly McCoy vs. Xavier Faraday\\
 +05. Boomer Hatfield & ZERO vs. FIST (Icarus & Travis Huckabee)\\
 +1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD
  
chikara.txt · Last modified: 2020/05/02 18:22 (external edit)