User Tools

Site Tools


fest

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

fest [2020/01/06 16:13]
fest [2020/03/28 18:24] (current)
Line 1: Line 1:
 +====== FEST WRESTLING ======
 +**FEST WRESTLING - 2018/02/10 - Gainesville,​ FL - "LOVE IS A BATTLEFIELD 2 - ELECTRIC BOOGALOO"​**\\
 +01. Love Cup 2018 - Round 1:​ Karleena Gore & Saieve Al Sabah vs. Adrian Alanis & Shane Strickland\\
 +02. Love Cup 2018 - Round 1: The Gymnasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike) vs. Awaken (Leon Scott & Wolfe Taylor)\\
 +03. Love Cup 2018 - Round 1: The Ugly Ducklings (Lance Lude & Rob Killjoy) vs. The TECH Squad (Mike Monroe & TC Read)\\
 +04. Serpentico vs. Matt Cross\\
 +05. FEST Wrestling Title - No. 1 Contenders Five Way Scramble Match: Leva Bates vs. Aerial Monroe vs. Beastly Brody vs. Jason Cade vs. Jonny Vandal\\
 +06. FEST Tag Team Title - Love Cup 2018 - Final: The Gymnasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike) vs. The Ugly Ducklings (Lance Lude & Rob Killjoy) vs. Karleena Gore & Saieve Al Sabah\\
 +07. FEST Wrestling Title: Su Yung vs. Effy Gibbes\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**FEST WRESTLING - 2018/05/12 - Gainesville,​ FL - "BRING YOUR MOM TOO!!" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Awaken (Jonny Vandal & Leon Scott & Wolfe Taylor) vs. Beastly Brody & Milo Beasley & Sugar Dunkerton\\
 +02. Darius Lockhart vs. Drennan\\
 +03. Holidead & Kiera Hogan vs. Aerial Monroe & Leva Bates\\
 +04. FEST Wrestling Title - No. 1 Contenders Match: Saieve Al Sabah vs. Serpentico\\
 +05. FEST Wrestling Tag Team Titles: The Gym Nasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike) vs. The Ugly Ducklings (Lance Lude & Rob Killjoy)\\
 +06. Angel Rose vs. Rachel Ellering\\
 +07. FEST Wrestling Title: Effy Gibbes vs. Joey Ryan\\
 +2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**FEST WRESTLING - 2018/07/21 - Gainesville,​ FL - "XMAS IN JULY 2"**\\
 +01. Tripp Cassidy vs. Kevin Ku\\
 +02. Handicap Match: CJ O'​Doyle vs. Aerial Monroe & Allie Kat\\
 +03. FEST Tag Team Titles - No.1 Contenders Four Way Ladder Match: Awaken (Jonny Vandal & Leon Scott) vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy) vs. GRITS (Montana Black & TJ Boss) vs. TECH (Mike Monroe & TC Read)\\
 +04. Serpentico vs. Beastly Brody\\
 +05. FEST Tag Team Titles: The Gym Nasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike) vs. Awaken (Jonny Vandal & Leon Scott)\\
 +06. FEST Wrestling Title: Effy Gibbes vs. Saieve Al Sabah\\
 +1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD
 +
 +**FEST WRESTLING - 2018/09/08 - Gainesville,​ FL - "2nd ANNIVERSARY BASH"​\\
 +**01. Darius Lockhart vs. Tripp Cassidy\\
 +02. Jamie Senegal & Shotzi Blackheart vs. CJ O'​Doyle & Drennan\\
 +03. Simon Grimm vs. Serpentico\\
 +04. FEST Wrestling Tag Team Titles - No. 1 Contenders Match: The Ugly Ducklings (Lance Lude & Rob Killjoy) vs. The Gym Nasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike)\\
 +05. FEST Wrestling Tag Team Titles: Awaken (Jonny Vandell & Leon Scott) vs. Beastly Brody & Sugar Dunkerton\\
 +06. FEST Wrestling Title - Falls Count Anywhere Match: Effy Gibbes vs. Jason Cade\\
 +1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD
 +
 +**FEST WRESTLING - 2018/10/28 - Gainesville,​ FL - “WE ARE FAMILY” [2 DISC-SET]\\
 +**01. PBR Wildman Cup Battle Royal\\
 +02. Four Way Tag Team Match: The Monster Squad (Billy Brash & Joshua Cutshall) vs. GRITS (Montana Black & TJ Boss) vs. TECH (Mike Monroe & TC Read) vs. The Gym Nasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike)\\
 +03. Fans Bring The Weapons Match: Aria Blake vs. CJ O'​Doyle\\
 +04. Johnny Axe & Ray Rumble & Trish Adora vs. The Clover Clan (Axx Clover & Freak Clover & Mama Clover)\\
 +05. Three Way Tag Team Match: Fabulous Fitness (Big Kahuna Khan & Kiki Roberts) vs. The Coda (Kayden Greene & Ronnie Rios) vs. The Metro Brothers (Chris Metro & JC Metro)\\
 +06. FEST Tag Team Titles: Awaken (Johnny Vandal & Leon Scott) vs. The Ugly Ducklings (Lance Lude & Rob Killjoy)\\
 +07. Edgrin Stone & Matt Lancie vs. Bu Ku Dao & J. Spade\\
 +08. Caleb Konley & Jake Manning & Veda Scott vs. Beastly & Milo Beasley & Space Monkey\\
 +09. FEST Wrestling Title - Four Way Match: Effy Gibbes vs. Jason Cade vs. Saieve Al Sabah vs. Serpentico\\
 +10. Aerial Monroe vs. Holidead\\
 +11. Five Way Scramble Match: Ethan Case vs. Jamie Senegal vs. Kevin Ku vs. Snoop Strikes vs. Sugar Dunkerton\\
 +12. Simon Grimm vs. Matt Cross\\
 +13. Darius Lockhart & Dezmond Xavier & Myron Reed vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy & Tripp Cassidy)\\
 +2 Discs - 240 minutes - Source: iDVD
 +
 +**FEST WRESTLING - 2018/12/09 - Gainesville,​ FL - "​PICKLE IN THE TREE 3" [2 DISC-SET]\\
 +**01. Aria Blake vs. Savannah Evans\\
 +02. Wolf Taylor vs. Vandel\\
 +03. Simon Grimm vs. Peter Monix vs. Dave Turner\\
 +04. The Gym Nasty Boys vs. G.R.I.T.\\
 +05. FEST Wrestling Tag Team Titles: The Ugly Ducklings vs. The Monster Squad\\
 +06. FEST Wrestling Title: Effy vs. Jason Cade\\
 +07. FEST Wrestling Title - No. 1 Contenders The Pickle In The Three Ladder Match: CJ O'​Doyle vs. Jamie Senegal vs. Darius Lockhart vs. Diamante vs. Saieve Al Sabah vs. Serpentico vs. Beastly vs. Leva Bates\\
 +2 Disc - 165 minutes - Source: iDVD
 +
 +**FEST WRESTLING - 2019/02/17 - Gainesville,​ FL - “LOVE IS A BATTLEFIELD 3” [2 DISC-SET]**\\
 +01. Love Cup 2019 - Round 1: The Gym Nasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike) vs. High Profile (Shea Shea McGrady & Will Demented)\\
 +02. Love Cup 2019 - Round 1: Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Effy Loves Beastly (Beastly Brody & Effy Gibbes)\\
 +03. Love Cup 2019 - Round 1: Fabulous Fitness (Kahuna Khan & KiKi Roberts) vs. The Metro Brothers (Chris Metro & JC Metro)\\
 +04. Love Cup 2019 - Round 1: GRIT (Montana Black & TJ Boss) vs. Southside Flims (Bobby Ballantyne & Movie Myk)\\
 +05. Love Cup 2019 - Round 1: TECH (Mike Monroe & TC Read) vs. Pretty Hurts (Amy Rose & KiLynn King)\\
 +06. Love Cup 2019 - Round 1: The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy) vs. The Coda (Kayden Greene & Ronnie Rios)\\
 +07. Love Cup 2019 - Semi-Final: The Gym Nasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)\\
 +08. Love Cup 2019 - Semi-Final: GRIT (Montana Black & TJ Boss) vs. Fabulous Fitness (Kahuna Khan & KiKi Roberts)\\
 +09. Love Cup 2019 - Semi-Final: The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy) vs. TECh (Mike Monroe & TC Read)\\
 +10. FEST Wrestling Title: Saieve Al Sabah vs. Diamante\\
 +11. Love Cup 2019 - Final - Three Way Match: GRIT (Montana Black & TJ Boss) vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy) vs. The Gym Nasty Boyz (Timmy Lou Retton & White Mike)\\
 +2 Disc - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**FEST WRESTLING - 2019/05/04 - Gainesville,​ FL - “THE HARDCORE HUNT” [2 DISC-SET]\\
 +**01. Diamante & Serpentico vs. Aerial Monroe & Darius Lockhart\\
 +02. Leon Scott vs. Wolfe Taylor\\
 +03. Seven Way Scramble Match: Teddy Stigma vs. CJ O'​Doyle vs. CPA vs. KiLynn King vs. Leva Bates vs. Super Beetle vs. Treehouse Lee\\
 +04. Jamie Senegal & Johnny Vandal vs. The Metro Brothers (Chris Metro & JC Metro)\\
 +05. FEST Tag Team Titles: The Ugly Ducklings (Lance Lude & Rob Killjoy) vs. GRIT (Montana Black & TJ Boss)\\
 +06. FEST Wrestling Title: Saieve Al Sabah vs. Effy\\
 +2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD
 +
 +**FEST WRESTLING - 2019/07/28 - Gainesville,​ FL - “XMAS IN JULY 3”\\
 +**01. Johnny Vandal & KiLynn King & Treehouse Lee vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy & Tripp Cassidy)\\
 +02. Darius Lockhart vs. Serpentico\\
 +03. No DQ Tag Team Match: Fabulous Fitness (Kahuna Khan & Kiki Roberts) vs. The Metro Brothers (Chris Metro & JC Metro)\\
 +04. Scramble Four Way Match: Aria Blake vs. Harlow O'Hara vs. Shotzi Blackheart vs. Ultra Violette\\
 +05. FEST Tag Team Titles: GRIT (Montana Black & TJ Boss) vs. The Mane Event (Jay Lyon & Midas Black)\\
 +06. Effy vs. Jordynne Grace\\
 +07. FEST Wrestling Title: Saieve Al Sabah vs. Simon Grimm\\
 +1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD