User Tools

Site Tools


onefc

ONE FC

ONE FC – 2012/02/11 – Kelapa Gading, Jakarta, Indonesia – “ONE FIGHTING CHAMPIONSHIPS # 2 – BATTLE OF HEROES” [2 DISC-SET]
PRELIMS
01. Victorio Senduk vs. Raymond Tiew
02. Geje Eustaquio vs. Alex Silva
03. Irshaad Sayed vs. Jessie Rafols
04. Peter Davis vs. Ngabdi Mulyadi
05. Zuli Silawanto vs. Agus Nanang
MAIN SHOW
06. Felipe Enomoto vs. Ole Laursen
07. Bae Young Kwon vs. Honorio Banario
08. Rustam Khabilov vs. Rodrigo Ribeiro
09. Gustavo Falciroli vs. Chul Kim
10. Rolles Gracie vs. Bob Sapp
2 Discs – 165 minutes – Source: iTV

ONE FIGHTING CHAMPIONSHIP – 2012/03/31 – Kallang, Singapore – “OFC # 3 – WAR OF THE LIONS” [2 DISC-SET]
01. Danny van Bergen vs. Richie Whitson
02. Long Yun Jiang vs. Yodsanan Sityodtong
03. Kim Hock Quek vs. Majee Overall
04. Nicole Chua vs. Jeet Toshi
05. Masakazu Imanari vs. Kevin Belingon
06. Eddie Ng vs. Jian Kan Chee
07. Melvin Manhoef vs. Yoshiyuki Nakanashi
08. Fabricio Monteiro vs. Yuya Shirai
09. Ole Laursen vs. Eduard Folayang
10. Tatsuya Kawajiri vs. Donald Sanchez
11. Zorobabel Moreira vs. Felipe Enomoto
2 Discs – 240 minutes – Source: iTV

ONE FC – 2012/06/23 – Kuala Lumpur, Malaysia – “ONE FC # 4 – DESTINY OF WARRIORS”
01. Arnaud Lepont vs. Brian Choi
02. Eric Kelly vs. Bae Young Kwon
03. Adam Kayoom vs. Gregor Gracie
04. Leandro Issa vs. Masakazu Imanari
05. Zorobabel Moreira vs. Roger Huerta
06. Renato Sobral vs. Tatsuya Mizuno
1 Disc – 165 minutes – Source: iTV

ONE FC – 2012/08/31 – Quezon City, Philippines – “ONE FIGHTING CHAMPIONSHIP # 5 – PRIDE OF A NATION” [Prelims]
01. Honorio Banario vs. Andrew Benibe
02. Shannon Wiratchi vs. Mitch Chilson
03. Phil Baroni vs. Rodrigo Ribeiro
04. Gregor Gracie vs. Nicholas Mann
05. Soo Chul Kim vs. Kevin Belingon
06. Jung Hwan Cha vs. Igor Gracie
1 Disc – 105 minutes – Source: iTV

ONE FC – 2012/08/31 – Quezon City, Philippines – “ONE FIGHTING CHAMPIONSHIP # 5 – PRIDE OF A NATION” [Main Show]
01. Rolles Gracie vs. Tony Bonello
02. Eric Kelly vs. Jens Pulver
03. Andrei Arlovski vs. Tim Slyvia
04. Bibiano Fernandes vs. Gustavo Falciroli
1 Disc – 135 minutes – Source: iTV

ONE FC – 2012/10/06 – Kallang, Singapore – “ONE FIGHTING CHAMPIONSHIP # 6 – RISE OF KINGS”
01. Mitch Chilson vs. Ngabdi Mulyadi
02. Gianni Subba vs. Bruce Loh
03. Kevin Belingon vs. Yusup Saadulaev
04. Masakatsu Ueda vs. Min Jung Song
05. Jens Pulver vs. Ya Fei Zhao
06. Melvin Manhoef vs. Ryo Kawamura
07. Soo Chul Kim vs. Leandro Issa
08. Kotetsu Boku vs. Zorobabel Moreira
09. Shinya Aoki vs. Arnaud Lepont
1 Disc – 195 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2013/02/02 – Kuala Lumur, Malaysia – “ONE FC # 7 – RETURN OF WARRIORS”
01. A.J. Lias Mansor vs. Jian Kai Chee
02. Melvin Yeoh vs. Raymond Tiew
03. Thanh Vu vs. Mohd Fouzein
04. Adam Shahir Kayoom vs. Zuli Silawanto
05. Peter Davis vs. Leo Krishna
06. Lowen Tananes vs. Vuyisile Colossa
07. Shinichi Kojima vs. Rey Docyogen
08. Honorio Banario vs. Eric Kelly
1 Disc – 180 minutes – Source: TV

ONE FC – 2013/05/31 – Manila, Philippines – “ONE FIGHTING CHAMPIONSHIP # 9 – RISE TO POWER” [2 DISC-SET]
01. Tim Siylvia vs. Tony Johnson
02. Felipe Enomoto vs. Lowen Tynanes
03. Ryan Diaz vs. Yusup Saadulaev
04. Andrew Leone vs. Geje Eustaquio
05. Eduard Folayang vs. Kamal Shalorus
06. Nobutatsu Suzuki vs. Phil Daroni
07. Yasuhiro Urushitani vs. Rey Docyogen
08. Bantamweight Grand Prix Final: Masakatsu Ueda vs. Kevin Belignon
09. ONE FC Interim Bantamweight Title: Bibiano Fernandes vs. Koetsu Okazaki
10. ONE FC World Featherweight Title: Honorio Banario vs. Koji Oishi
2 Discs – 300 minutes – Source: TV

ONE FC – 2013/09/13 – Jakarta, Indonesia . “ONE FC # 10 – BOKU vs. COLOSSA” [iPPV – 2 DISC-SET]
01. Raymond Tan vs. Brianata Rosadhi
02. Max Metino vs. Long Sophy
03. Caros Fodor vs. Seung Ho Yang
04. Alain Ngalani vs. Mahmoud Hassan
05. Almiro Barros vs. Kian Pham
06. Vincent Majid vs. Eugenio Diaz Tan
07. Bruno Pucci vs. Bashir Ahmad
08. Jake Butler vs. James Leoucame
09. Vincent Latoel vs. Willy Ni
10. Vuyisile Colossa vs. Katetov Boku
2 Discs – 225 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2013/10/18 – Kallang, Singapore – “ONE FC # 11 – TOTAL DOMINATION” [iPPV – 3 DISC-SET]
01. Stephen Langdown vs. Marc Marcellinus
02. Juan Wen Jie vs. Alex Lim
03. Sherilyn Lim vs. Ann Osman
04. Khim Dima vs. Rene Catalan
05. Shannon Wiratchai vs. Mitch Chilson
06. Silvain Potard vs. Jake Butler
07. Tatsuya Mizuno vs. Rafael Silva
08. Eddie Ng vs. Peter Davis
09. Shinya Aoki vs. Cody Stevens
10. One FC World Bantamweight Title: Bibiano Fernandes vs. Soo Chul Kim
2 Discs – 285 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2013/11/15 – Kuala Lumpur, Malaysia – “ONE FC # 12 – WARRIOR SPIRIT” [2 DISC-SET]
01. Tok Sophon vs. Saiful Merican
02. AJ Lias Mansor vs. Melvin Yeoh
03. Gianni Subba vs. Yun Ting Chen
04. Peter Davis vs. Alaa Mazloum
05. Chris Lokteff vs. Tony Johnson
06. Leandro Ataides vs. Bryan Rafiq
07. Yusup Saadulaev vs. Adriano Moraes
2 Discs – 195 minutes – Source: TV

ONE FC – 2013/12/06 – Manila, Philippines – “ONE FC # 13 – MOMENT OF TRUTH” [iPPV – 2 DISC-SET]
01. Paul Cheng vs. Alain Ngalani
02. Dae Hwan Kim vs. Thanh Vu
03. Eugene Toquero vs. Geje Eustaquio
04. Caros Fedor vs. Vuyisile Colossa
05. Vincent Latoel vs. Eduard Folayang
06. David Aranda vs. Kevin Belingon
07. Honorio Banario vs. Koji Oishi
2 Discs – 210 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2014/03/14 – Kuala Lumpur, Malaysia – “ONE FC # 14 – WAR OF NATIONS” [iPPV – 2 DISC-SET]
01. Saiful Merican vs. Khim Dima
02. Herbert Burns vs. Harris Sarmiento
03. Peter Davis vs. Waqar Umar
04. Kotetsu Boku vs. Arnaud Lepont
05. Andrew Leone vs. Shinichi Kojima
06. Kamal Shalorus vs. Ariel Sexton
07. Adriano Moraes vs. Yasuhiro Urushitani
08. Dae Hwan Kim vs. Kevin Bellingon
09. Nobutatsu Suzuki vs. Brock Larson
2 Disc – 270 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2014/05/02 – Manila, Philippines – “ONE FC # 15 – RISE OF HEROES” [iPPV – 2 DISC-SET]
01. Jujeath Nagaowa vs. Jeet Toshi
02. Eugene Toquero vs. Gianni Subba
03. Ana Juazon vs. Aya Saeid Saber
04. Leandro Ataides vs. Tatsuya Mizuno
05. James McSweeney vs. Chris Lokteff
06. Rob Lisita vs. Yusuke Kawanago
07. Rey Docyogen vs. Josh Alvarez
08. Eduard Folayang vs. Kotetsu Boku
09. One FC Bantamweight Title: Bibiano Fernandez vs. Masakatsu Ueda
2 Discs – 240 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2014/05/30 – Kallang, Singapore – “ONE FC # 16 – HONOR AND GLORY”
01. Raymond Tan vs. Radeem Rahman
02. Chi Lewis Parry vs. Alain Ngalani
03. Major Overall vs. Bruno Pucci
04. Caros Fodor vs. Willy Ni
05. Jadamba Narantungalag vs. Honorio Banario
06. Vincent Latoel vs. Eddie Ng
07. Ben Askren vs. Bakhtiyar Abbasov
1 Disc – 150 minutes – Source: TV

ONE FC – 2014/06/14 – Jakarta, Indonesia – “ONE FC # 17 – ERA OF CHAMPIONS” [iPPV – 2 Disc-Set]
01. Desi Rahayu vs. Ella Thang
02. Mohammad Sotounzadeh vs. Zuli Slawanto
03. Gianni Subba vs. Ruel Catalan
04. Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Jomanz Omanz
05. Ev Ting vs. Yohan Mulia Legowo
06. Aung La N Sang vs. Mahmoud Salama
07. Geje Eustaquio vs. Kentaro Watanabe
08. Fransino Tirta vs. Sami Amin
09. Adriano Moraes vs. Kosuke Suzuki
2 Discs – 225 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2014/07/11 – Taipei, Taiwan – “ONE FC # 18 – WAR OF DRAGONS” [2 DISC-SET]
01. Nathan Ng vs. Florian Garel
02. Rayner Kinsiong vs. Eliot Corley
03. Jeff Huang vs. Bala Shetty
04. Ming Yen Sung vs. Nick Lee
05. Chi Lewis Parry vs. Alain Ngalani
06. Paul Cheng vs. Mahmoud Hassan
07. Jake Butler vs. Mohamad Ali
08. Koetsu Okazaki vs. Yusup Saadulaev
09. Koji Ando vs. Rafael Nunes
10. Eric Kelly vs. Rob Lisita
2 Discs – 240 minutes – Source: TV

ONE FC – 2014/08/29 – Dubai, United Arab Emirates – “ONE FC # 19 – REIGN OF CHAMPIONS” [2 Disc-Set]
01. Ann Osman vs. Ana Julaton
02. Dejdamrong Sor Amnuaysrichoke vs. Ali Yaakub
03. Mohammed Walid vs. Vaughn Donayre
04. Herbert Burns vs. Hiroshiga Tanaka
05. James McSweeney vs. Cristiano Kaminishi
06. Roger Huerta vs. Christian Holley
07. Jadamba Narantungalag vs. Koji Oishi
08. Ben Askren vs. Nobutatsu Suzuki
09. Shinya Aoki vs. Kamal Shalorus
2 Discs – 210 minutes – Source: TV

ONE FC – 2014/09/12 – Phnom Penh, Cambodia – “ONE FC # 20 – RISE OF THE KINGDOM”
01. Tharoth Sam vs. Vy Srey Chal
02. Chan Rothana vs. Prak Chansin
03. Samang Dun vs. Chin Heng
04. Meas Meu vs. Chan Heng
05. Amir Khan vs. Jian Kai Chee
06. Ming Yen Sung vs. Radeem Rahman
07. Arnaud Lepont vs. Suasday Chau
08. Samang Dun vs. Chan Rothana
09. Caros Fodor vs. Vincent Latoel
10. One FC Flyweight Title: Adriano Moraes vs. Geje Eustaquio
1 Disc – 90 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2014/10/17 – Kuala Lumpur, Malaysia – “ONE FC # 21 – ROAR OF THE TIGERS”
Prelims
01. Hisham Hiba vs. Barbod
02. Anatpong Bunrad vs. Marc Marcellinus
Main Show
01. Raymond Tan vs. Stephen Langdown
02. Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Saiful Merican
03. Bashar Ahmad vs. Tanaphong Khunkankaew
04. Ann Osman vs. Aya Saied Saber
05. Ev Ting vs. Edward Kelly
06. Peter Davis vs. Vaughn Donayre
07. Marat Gafurov vs. Rob Lisita
1 Disc – 165 minutes – Source: iTV

ONE FC – 2014/11/07 – Singapore – “ONE FC # 22 – BATTLE OF THE LIONS”
01. Rocky Batolbatol vs. Martin Nguyen
02. Major Overall vs. Cary Bullos
03. Dwane Hinds vs. Christophe Vandijck
04. Tatsuya Mizuno vs. Brayan Rafiq
05. Bakhtiyar Abbaso vs. Luis Santos
06. Koji Ando vs. Zorobabel Moreira
07. One FC Middleweight Title: Igor Svirid vs. Leoandro Ataides
1 Disc – 165 minutes – Source: TV

ONE FC – 2014/12/05 – Manila, Philippines – “ONE FC # 23 – WARRIOR’S WAY” [2 DISC-SET]
01. Jake Butler vs. Sylvain Potard
02. Herbert Burns vs. Honorio Banario
03. Kevin Belignon vs. Koetsu Okazaki
04. Roger Gracie vs. James McSweeney
05. Timofey Nastyukhin vs. Eduard Folayang
06. Brandon Vera vs. Igor Subora
07. Bibiano Fernandez vs. Dae Hwan Kim
2 Discs – 195 minutes – Source: TV

ONE FC - 2014/12/19 - Beijing, China - “ONE FC # 24 - DYNASTY OF CHAMPIONS” [2 DISC-SET]
Prelims
01. Beijing Flyweight Tournament - Semi-Final: Li Wei Bin vs. Hao Yi Jie
02. Beijing Flyweight Tournament - Semi-Final: Wang Wei vs. Liu Xu
03. Beijing Featherweight Tournament - Semi-Final: Li Kai Wen vs. He Nan Nan
04. Beijing Featherweight Tournament - Semi-Final: Wang Yai Wei vs. Li Gen
Main Card
05. Ariel Sexton vs. Anvar Alizhanov
06. Michal Pasternak vs. Rafael Silva
07. Beijing Flyweight Tournament - Final: Li Wei Bin vs. Wang Wei
08. Beijing Featherweight Tournament - Final: Li Kai Wen vs. Wang-Yai Wei
09. Adrian Pang vs. Vincent Latoel
10. Xian Ji vs. Yadong Song
2 Discs - 210 minutes - Source: TV

ONE FC - 2015/03/13 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 25 - AGE OF CHAMPIONS” [2 DISC-SET]
01. Chan Rothana vs. Ramon Gonzales
02. Kirstie Gannaway vs. April Osenio
03. Gianni Subba vs. Thanh Vu
04. Ev Ting vs. Cary Bullos
05. Reant Fabriza Rainir vs. Agilan Thani
06. One FC Flyweight Title: Adriano Moraes vs. Riku Shibuya
07. Ann Osman vs. Walaa Abbas Mohamed Kamaly
08. Peter Davis vs. Rajinder Singh Meona
2 Discs - 210 minutes - Source: iTV

ONE FC - 2015/04/24 - Manila, Philippines - “ONE FC # 26 - VALOR OF CHAMPIONS” [2 DISC-SET]
01. Wang Ya Wei vs. Sunoto
02. Liu Xiao Yang vs. Nicholas Lee
03. Bashir Ahmad vs. Amir Khan
04. Jimmy Yabo vs. Edward Kelly
05. Brianata Rosadhi vs. Eugene Toquero
06. Anatpong Bunrad vs. Geje Eustaquio
07. Casey Suire vs. Mark Striegl
08. One FC Welterweight Title: Ben Askren vs. Luis Santos
2 Discs - 180 minutes - Source: iTV

ONE FC - 2015/05/22 - Kallang, Singapore - “ONE FC # 27 - WARRIOR'S QUEST” [2 DISC-SET]
01. Jianbing Yang vs. Ali Yaakub
02. Benedict Ang vs. Waqar Umar
03. Heili Alateng vs. Stephen Langdown
04. Angela Lee vs. Aya Saber
05. Shannon Wiratchai vs. Amir Khan
06. Ariel Sexton vs. Eddie Ng
07. Lowen Tynanes vs. Kuat Khamitov
08. Marat Gafurov vs. Ev Ting
09. Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Roy Doliguez
10. Shinya Aoki vs. Koji Ando
2 Discs - 180 minutes - Source: TV

ONE FC - 2015/06/20 - Guangzhou, China - “ONE FC # 28 - DYNASTY OF CHAMPIONS” [2 DISC-SET]
01. Guangzhou Flyweight Tournament - Semi-Final: Yang Jian Bing vs. Wang Shuo
02. Guangzhou Flyweight Tournament - Semi-Final: Wu Hui Qiang vs. Wu Ze
03. Zhao Xiao Tong vs. Hu Ri Ge
04. Yusuke Kawanago vs. Timofey Nastyukhin
05. Guangzhou Flyweight Tournament - Final: Yang Jian Bing vs. Wu Ze
06. Guangzhou Featherweight Tournament - Semi-Final: Tian Jian She vs. Huang Ji Yuan
07. Guangzhou Featherweight Tournament - Semi-Final: Biehemulati Nulijiao vs. Ma Jia Wen
08. Li Yun Lang vs. Wang Ya Yang
09. Guangzhou Featherweight Tournament - Final: Huang Ji Yuan vs. Ma Jia Wen
10. Ruel Catalan vs. Marcos Ratinho
2 Discs - 195 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2015/07/18 - Yangon, Myanmar - “ONE FC # 29 - KINGDOM OF WARRIORS”
01. Myanmar Featherweight Tournament - Alternate Match: Phoe Thaw vs. Kyal Sin Htoo
02. Myanmar Featherweight Tournament - Semi-Final: Myo Man Thit vs. Min Htet Zaw
03. Mahmoud Salama vs. Aung La N Sang
04. Myanmar Lightweight Tournament - Semi-Final: Saw Thae Oo vs. Thway Thit Aung
05. Kotetsu Boku vs. Eduard Folayang
06. Myanmar Lightweight Tournament - Semi-Final: Saw Ba Oo vs. Dawna Aung
07. Myanmar Lightweight Tournament - Alternate Version: Saw Hla Doe vs. Saw L Lay
08. One Bantamweight Title: Bibiano Fernandes vs. Toni Tauru
09. Myanmar Lightweight Tournament - Final: Saw Ba oo vs. Thway Thit Aung
1 Disc - 90 minutes - Source: iTV

ONE FC - 2015/09/27 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 31: ODYSSEY OF CHAMPIONS”
01. Muin Gafurov vs. Casey Suire
02. Jake Butler vs. Cristiano Kaminishi
03. Herbert Burns vs. Tinofey Nastyukhin
04. Aleksei Butorin vs. Leandro Ataides
05. Koji Ando vs. Roger Huerta
06. Vincent Latoel vs. Arnaud Lepont
07. One FC Interim Featherweight Title: Marat Gafurov vs. Martin Nguyen
1 Disc - 180 minutes - Source: TV

ONE FC – 2015/10/09 – Kuala Lumpur, Malaysia - „ONE FC # 32 – TIGERS OF ASIA“ [2 DISC-SET]
01. Almiro Barros vs. Gianni Subba
02. Li Go Teng vs. Dae Hwan Kim
03. Riku Shibuya vs. Eugene Toquero
04. Hiroshigo Tanaka vs. Eric Kelly
05. One FC World Middleweight Title: Vitaly Bigdash vs. Igor Svirid
06. Adrian Pang vs. Peter Davis
07. Irina Mazepa vs. Ann Osman
2 Discs – 195 minutes – Source: iTV

ONE FC – 2015/11/13 – Kallang, Singapore - „ONE FC # 33: PRIDE OF LIONS“
01. Nathan Ng vs. Li Kai Wen
02. Martin Nguyen vs. Edward Kelly
03. Jimmy Yabo vs. Amir Khan
04. Alain Ngalani vs. Igor Subora
05. Angela Lee vs. Natalie Hills
06. Kotestu Boku vs. Major Overall
07. One FC Strawweight Title: Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Yago Bryan Farais de Morais
1 Disc – 165 minutes – Source: iTV

ONE FC – 2015/11/21 – Beijing, China - „ONE FC # 34: DYNASTY OF CHAMPIONS – BEIJING II“
01. Beijing Featherweight Tournament II – Semi-Final: Ala Teng Bu Ri Ge De vs. Yang Sen
02. Beijing Featherweight Tournament II – Semi-Final: Qiao Long Fei vs. Zhang Jia Cai
03. Beijing Featherweight Tournament II – Reserve Fight: Wang Ya Wei vs. Ma Jia Wen
04. Beijing Featherweight Tournament II – Final: Yang Sen vs. Zhang Jia Cai
05. Jeff Huang vs. Trestle Tan
06. Nikolay Aleksakhin vs. Burenzorig Batmunkh
07. Li Wei Bin vs. Wang Ya Yong
08. One FC Flyweight Title: Adriano Moraes vs. Kairat Akhmetov
09. One FC Featherweight Title: Marat Gafurov vs. Narantungalag Jadambaa
1 Disc – 150 minutes – Source: iTV

ONE FC – 2015/12/11 – Pasay, Philippines - „ONE FC # 36: SPIRIT OF CHAMPIONS“ [2 DISC-SET]
01. Ruel Catalan vs. Alex Silva
02. Anthony Engelen vs. Bruno Pucci
03. Lena Tkhorevska vs. Angela Lee
04. Irina Mazepa vs. Ana Julaton
05. Li Wei Bin vs. Eugene Toquero
06. Reese McLaren vs. Mark Striegl
07. One FC Heavyweight Title: Paul Cheng vs. Brandon Vera
2 Discs – 180 minutes – Source: iPPV

ONE FC - 2016/01/23 - Changsha, China - “ONE FC # 37: DYNASTY OF CHAMPIONS - CHANGSHA” [2 DISC-SET]
01. Changsha Bantamweight Tournament - Semi-Final: Bu Huo You Ga vs. Caichang Bo
02. Changsha Bantamweight Tournament - Semi-Final: Ma Hao Bin vs. Wu Ting Shen
03. De Pan Tang vs. Biao Zhou
04. You Liang Zhang vs. Ze Wu
05. Sunoto vs. Sung Ming Yen
06. Riku Shibuya vs. Roy Doliguez
07. Muin Gafurov vs. Toni Tauru
08. Sen Yang vs. Kai Wen Li
09. One FC World Bantamweight Title: Bibiano Fernandez vs. Kevin Belingon
10. Changsha Bantamweight Tournament - Final: Bu Huo You Ga vs. Ma Hao Bin
2 Discs - 225 minutes - Source: iTV

ONE FC - 2016/01/29 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 38: CLASH OF HEROES” [2 DISC-SET]
01. Jenny Huang vs. Amira Badr
02. Saygid Guseyn Arslanaliev vs. Mishal Alfad
03. James Kouame vs. Agilan Thani
04. Christian Lee vs. Mahmoud Mohamed
05. Rayner KinKinsiong vs. Keanu Subba
06. Samir Mrabet vs. Sami Amin
07. Saiful Merican vs. Geje Eustaquio
08. Jake Butler vs. Tatsuya Mizuno
09. Eduard Folayang vs. Tetsuya Yamada
10. Eric Kelly vs. Ev Ting
2 Discs - 240 minutes - Source: TV

ONE FC - 2016/02/20 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 39: TRIBE OF WARRIORS” [2 DISC-SET]
01. Li Hao Jie vs. Jerome S. Paye
02. Yohan Mulia Legowo vs. Mario Satya Wirawan
03. Anthony Engelen vs. Rocky Batolbatol
04. Marcin Prachnio vs. Alexandre Machado
05. Andrew Leone vs. Koetsu Okazaki
06. Kotetsu Boku vs. Vincent Latoel
07. Luis Santos vs. Rafael Silva
2 Discs - 195 minutes - Source: TV

ONE FC - 2016/03/18 - Yangon, Myanmar - “ONE FC # 40: UNION OF WARRIORS” [2 DISC-SET]
01. Ye Yint Aung vs. Yan Naing Aung
02. Thar A Thai Ta Pwint vs. Nay Ruby
03. Edward Kelly vs. Jordan Lucas
04. Phoe Thaw vs. Saw L Lay
05. Alex Silva vs. Robin Catalan
06. Kyal Linn Aung vs. Thway Thit Aung
07. Christian Lee vs. Anthony Engelen
08. Tha Ryay Nyo vs. Khal Syn Phyo
09. Adriano Moraes vs. Eugene Toquero
10. Aung La N Sang vs. Mohamed Ali
2 Disc - 210 minutes - Source: iPPV

ONE FC – 2016/04/15 – Pasay City, Phillipines - „ONE FC # 41: GLOBAL WARRIORS“ [2 DISC-SET]
01. Danny Kingad vs. Muhamad Haidar
02. Sunoto Peringkat vs. Bernard Soriano
03. April Osenio vs. Natalie Gonzales Hills
04. Joshua Pacio vs. Robin Catalan
05. Martin Nguyen vs. Li Kai Wen
06. Honorio Banario vs. Vaughn Donayre
07. Reece McLaren vs. Muin Gafurov
08. Lowen Tynanes vs. Koji Ando
09. Geje Eustaquio vs. Gianni Subba
10. Ben Askren vs. Nikolay Aleksakhin
2 Discs – 300 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2016/05/06 – Singapore, Kallang - „ONE FC # 42: ASCENT TO POWER“ [2 DISC-SET]
01. Agilan Thani vs. Brad Robinson
02. Jia Wen Ma vs. Saygid Guseyn Arslanaliev
03. Jimmy Yabo vs. Benedict Ang
04. John Chang vs. Amir Khan
05. Tatsuya Mizuno vs. Mohamed Ali
06. Cary Bullos vs. Christian Lee
07. Kotetsu Boku vs. Narantungalag Jadambaa
08. One FC World Lightweight Title: Michael Paternak vs. Roger Gracie
09. One FC World Women's Atomweight Title: Mei Yamaguchi vs. Angela Lee
2 Discs – 240 minutes – Source: iPPV

ONE FC – 2016/05/27 – Bangkok, Thailand - „ONE FC # 43: KINGDOM OF CHAMPIONS“ [2 DISC-SET]
01. Yodsanan Sityodtong vs. Khon Sichan
02. Christian Lee vs. Rocky Batolbatol
03. Shannon Wiratchai vs. Kyal Linn Aung
04. Marcin Prachnio vs. Leandro Ataides
05. Timofey Nastyukin vs. Rob Kisita
06. One FC Featherweight Title: Marat Gafurov vs. Kazunori Yokota
07. One FC Strawweight Title: Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Yoshitaka Naito
2 Discs – 210 minutes – Source: iPPV

ONE FC - 2016/08/13 - Macau, China - “ONE FC # 45: HEROES OF THE WORLD” [2 DISC-SET]
01. Joshua Pacio vs. Kritsada Kongsrichai
02. Ma Hao Bin vs. Chan Rothana
03. Ma Jia Wen vs. Jimmy Yabo
04. Istela Nunes vs. Mei Yamaguchi
05. Alexander Machado vs. Alain Ngalani
06. Martin Nguyen vs. Christian Lee
07. Honorio Banario vs. Eddie Ng
08. Eduard Folayang vs. Adrian Pang
09. Adriano Moraes vs. Tilek Batyrov
2 Discs - 255 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2016/08/27 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 46 - TITLES AND TITANS” [2 DISC-SET]
01. Bernard Soriano vs. Mario Satya Wariwan
02. Sunoto Peringkat vs. Yohan Mulia Legowo
03. Casey Surie vs. Xin Bin
04. Anthony Engelen vs. Sami Amin
05. Saygid Gudyen Arslanliev vs. Haolan Jietebusibai
06. Marcin Prachnio vs. Jake Butler
07. Edward Kelly vs. Vincent Latoel
08. Luis Santos vs. Igor Svirid
2 Discs - 195 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2016/09/02 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 47 - UNBREAKABLE WARRIORS”
01. Agilan Thangalapani vs. Trestle Tan
02. Gianni Subba vs. Yago Bryan
03. Gilberto Galvao vs. Tatsuya Mizuno
04. April Osenio vs. Ann Osman
05. Shannon Wiratchai vs. Peter Davis
06. Ev Ting vs. Robert Lisita
1 Disc - 150 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2016/10/07 - Yangon, Myanmar - “ONE FC # 48 - STATE OF WARRIORS” [2 DISC-SET]
01. Myanmar Featherweight Tournament - Semi-Final: Kat Pali vs. Phoe Thaw
02. Myanmar Featherweight Tournament - Semi-Final: Sam Yan Paing vs. Ye Yint Aung
03. Bashir Ahmad vs. Mahmoud Mohamed
04. Yusup Saadulaev vs. Jordan Lucas
05. Kevin Belingon vs. Muin Gafurov
06. Myanmar Featherweight Tournament - Final: Phoe Thaw vs. Sam Yan Paing
07. Aung La Nsang vs. Michal Pasternak
08. Yoshitaka Naito vs. Joshua Pacio
2 Discs - 225 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2016/11/11 - Kallang, Singapore - “ONE FC # 49 - DEFENDING HONOR” [2 DISC-SET]
01. Nico Soe vs. Muhamad Haidar
02. Ahmed Mujtaba vs. Benedict Ang
03. Tiffany Teo vs. Walaa Abbas Mohamed Kamaly
04. Kotetsu Boku vs. Timofey Nastyukhin
05. Roger Huerta vs. Adrian Pang
06. Michelle Nicolini vs. Mona Samir
07. Amir Khan vs. Vaughn Donayre
08. One FC Featherweight Title: Marat Gafurov vs. Marantungalag Jadambaa
09. One FC Lightweight Title: Eduard Folayang vs. Shinya Aoki
2 Discs - 240 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2016/12/02 - Pasay City, Phillippines - “ONE FC # 50 - AGE OF DOMINATION” [3 DISC-SET]
01. Xie Bin vs. Mario Satya Wirawan
02. Sim Bunsrun vs. Liu Peng Shuai
03. Danny Kingad vs. Eugene Tequero
04. Jenny Huang vs. April Osenio
05. Edward Kelly vs. Sunoto Peringkat
06. Leandro Ataides vs. Mohamed Ali
07. Honorio Banario vs. Rajinder Singh Meena
08. Toni Tauru vs. Geje Eustaquio
09. Mark Striegl vs. Sotir Kichukov
10. One FC Heavyweight Title: Brandon Vera vs. Hideki Sekine
11. One FC Bantamweight Title: Bibiano Fernandes vs. Reece McLaren
3 Discs - 300 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2017/01/14 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 51 -QUEST FOR POWER” [2 DISC-SET]
01. Sunoto Peringkat vs. Chan Heng
02. Igor Subora vs. Sherif Mohamed
03. Georgi Stoyanov vs. Saygid Guseyn Arslanaliev
04. Vincent Latoel vs. Vaughn Donayre
05. Anthony Engelen vs. AJ Lias Mansor
06. Martin Nguyen vs. Kazunori Yokota
07. One FC Middleweight Title: Vitaly Bigdash vs. Aung La N Sang
2 Discs - 180 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/02/10 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 52 - THRONE OF TIGERS” [2 DISC-SET]
01. Burn Soriano vs. Saiful Merican
02. Alex Silva vs. Roy Doliguez
03. Kenu Subba vs. Ahmed Mujtaba
04. Movlid Khaibulaev vs. Herbert Burns
05. Ann Osman vs. Vy Srey Khouch
06. Agilan Thani vs. Jeff Huang
07. Ev Ting vs. Kamal Shalorus
2 Discs - 165 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2017/03/11 - Bangkok, Thailand - “ONE FC # 53 - WARRIOR KINGDOM” [2 DISC-SET]
01. Yohan Mulla Legowo vs. Jia Wen Ma
02. Kelvin Ong vs. Sagetdao Petpayathal
03. Audreylaura Boniface vs. Rika Ishige
04. Ramon Gonzalez vs. Yodsanan Sityodtong
05. Joshua Pacio vs. Sor Amnuaysirichoke
06. Richard Corminal vs. Shannon Wiratchai
07. One FC Atomweight Title: Angela Lee vs. Jenny Huang
2 Discs - 180 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/04/22 - Manila, Philippines - “ONE FC # 54 - KINGS OF DESTINY” [2 DISC-SET]
01. Xie Bin vs. Chan Rothana
02. Stefer Rahardian vs. Eugene Toquero
03. Danny Kingad vs. Muhammad Aiman
04. Christian Lee vs. Keanu Subba
05. Honorio Banario vs. Rob Lisita
06. Kevin Belingon vs. Toni Tauru
07. One FC Lightweight Title: Eduard Folayang vs. Ev Ting
2 Discs - 180 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/05/26 - Kallang, Singapore - “ONE FC # 55 - DYNASTY OF HEROES” [2 DISC-SET]
01. Rajinder Singh Meena vs. Amir Khan
02. Geje Eustaquio vs. Anatpong Bunrad
03. Adrian Matheis vs. Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke
04. Grappling Super Match: Garry Tonon vs. Shinya Aoki
05. Luis Santos vs. Zebaztian Kadestan
06. One FC Welterweight Title: Ben Askren vs. Agilan Thani
07. One FC Atomweight Women's Title: Angela Lee vs. Istela Nunes
2 Discs - 180 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/06/30 - Yangon, Myanmar - “ONE FC # 56 - LIGHT OF THE NATION”
01. Kevin Chung vs. Zhong Qing Ya
02. Tha Pyay Nyo vs. Htet Aung Oo
03. Jimmy Yabo vs. Bruno Pucci
04. Mei Yamaguchi vs. Jenny Huang
05. Myanmar Flyweight Tournament - Final: Saw Min Min vs. Shwe Kyaung Thar
06. One FC Middleweight Title: Vitaly Bigdash vs. Aung La Nsang
1 Disc - 135 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/08/05 - Macau, China - “ONE FC # 58: KINGS & CONQUERORS” [2 DISC-SET]
01. Saiful Merican vs. Chn Li
02. Kotetsu Boku vs. Eric Kelly
03. Hayato Suzuki vs. Joshua Pacio
04. Rajinder Singh Meena vs. Shannon Wiratchai
05. Koji Ando vs. Timofey Nastyukhin
06. One FC Flyweight World Title: Adriano Moraes vs. Kairat Akhmetov
07. One FC Bantamweight World Title: Bibiano Fernandes vs. Andrew Leone
2 Discs - 165 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/08/18 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 59: QUEST FOR GREATNESS”
01. Riku Shibuya vs. Gianni Subba
02. Reece McLaren vs. Kevin Belingon
03. Sherif Mohamed vs. Agilan Thani
04. Nobutatsu Suzuki vs. Ev Ting
05. One FC Featherweight Title: Marat Gafurov vs. Martin Nguyen
1 Disc - 105 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/09/02 - Shanghai, China - “ONE FC # 60: SHANGHAI”
01. Mahmoud Mohamed vs. Sagetdao Petpayathai
02. Tetsuya Yamada vs. Kyle Rozewski
03. Chunyan Xu vs. Ehpriyanut Phoothong
04. Amir Khan vs. Jaroslav Jartim
05. Haobin Ma vs. Hexi Getu
06. Ben Askren vs. Zabaztian Kadestam
1 Disc - 135 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/11/03 - Yangon, Myanmar - “ONE FC # 62: HERO'S DREAM” [2 DISC-SET]
01. Jomary Torres vs. Nita Dea
02. Zehao Zhang vs. Bala Shetty
03. Jie Miao vs. Amira Hafizovic
04. Chen Lei vs. Burn Soriano
05. Saw Darwait vs. Sit Mhan
06. Saw Min Min vs. Ye Thway Ne
07. Eugene Toquero vs. Ma Hao Bin
08. Phoe Thaw vs. Saw Ba Oo
09. Aung La N Sang vs. Alain Ngalani
2 Discs - 210 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/11/10 - Manila, Philippines - “ONE FC # 63: LEGENDS OF THE WORLD”
01. Zhao Zhi Kang vs. Thai Rithy
02. Reece McLaren vs. Anatpong Bunrad
03. Alex Silva vs. Hayato Suzuki
04. Kevin Belingon vs. Kevin Chung
05. One FC Flyweight Title: Adriano Moraes vs. Danny Kingad
06. One FC Lightweight Title: Martin Nguyen vs. Eduard Folayang
1 Disc - 135 minutes - Source: TV

ONE FC - 2017/11/24 - Kallang, Singapore - “ONE FC # 64: IMMORTAL PURSUIT” [2 DISC-SET]
01. Mei Yamaguchi vs. Gina INiong
02. Puja Tomar vs. Tiffany Teo
03. Li Kai Wen vs. Ahmed Mujtaba
04. Vy Srey Khouchu vs. May Ooi
05. Dae Hwan Kim vs. Leando Issa
06. Amir Khan vs. Adrian Pang
07. One FC Welterweight Title: Ben Askren vs. Shinya Aoki
2 Discs - 180 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/01/20 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 66: KINGS OF COURAGE” [2 DISC-SET]
01. Egi Rozten vs. Riski Umar
02. Audreylaura Boniface vs. Priscilla Hertati
03. Peng Xue Wen vs. Rene Catalan
04. Yohan Mulia Legowo vs. Victorio Senduk
05. Masakazu Imanari vs. Yusup Saadulaev
06. Rin Saroth vs. Sunoto
07. Grappling Super Match: Shinya Aoki vs. Marat Gafurov
08. Muhammad Imran vs. Stefer Rahardian
09. Women's Strawweight World Title: Xiong Jing Nan vs. Tiffany Teo
2 Discs - 240 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/01/26 - Manila, Philippines - “ONE FC # 67: GLOBAL SUPERHEROES” [2 DISC-SET]
01. Adrian Matheis vs. Eddey Kalai
02. Zhang Ze Hao vs. Rajinder Singh Meena
03. Jomary Torres vs. April Osenio
04. Meas Meul vs. Edward Kelly
05. Emilio Urrutia vs. Bruno Pucci
06. Hayato Suzuki vs. Yago Bryan
07. Ma Hao Bin vs. Sotir Kichukov
08. Joseph Lasiri vs. Sam-A Gaiyanghadao
09. Rafael Nunes vs. Eric Kelly
10. Lan Ming Qiang vs. Joshua Pacio
06. Interim Flyweight World Title: Kairat Akmetov vs. Geje Eustaquio
2 Discs - 285 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/02/23 - Yangon, Myanmar - “ONE FC # 68: QUEST FOR GOLD” [2 DISC-SET]
01. Li Kai Wen vs. Roel Rosauro
02. Ye Tway Ne vs. Saw Min Min
03. Daichi Takenaka vs. Dae Hwan Kim
04. Timofey Nastyukhin vs. Amir Khan
05. Sor Sey vs. Phoe Thaw
06. Ariel Sexton vs. Ev Ting
07. Light Heavyweight World Title: Aung La N Sang vs. Alexandre Machado
2 Discs - 165 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2018/03/09 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 69: VISIONS OF VICTORY” [Prelims]
01. Khon Sichan vs. Rishi Umar
02. Jihin Najihin vs. Puja Tomar
03. Muhammad Aiman vs. Rin Saroth
1 Disc - 90 minutes - Source: iTV

ONE FC - 2018/03/09 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 69: VISIONS OF VICTORY” [Main Card - 2 DISC-SET]
01. Jia Wen Ma vs. Ahmed Mujtaba
02. Michelle Nicolini vs. Iryna Kyselova
03. Luis Santos vs. Kiamrian Abbasov
04. Danny Kingad vs. Sotir Kichukov
05. Christian Lee vs. Kazunori Yokota
06. Agilan Thani vs. Amitesh Chaubey
07. Reece McLaren vs. Gianni Subba
2 Discs - 180 minutes - Source: PPV

ONE FC - 2018/03/24 - Bangkok, Thailand - “ONE FC # 70: IRON WILL” [2 DISC-SET]
01. Sunoto vs. Hisyam Samsudin
02. Gilberto Galvao vs. Jake Butler
03. Ariunbold Tur-ochir vs. Alain Ngalani
04. Robin Catalan vs. Kritsada Kongsrichai
05. Richard Corminal vs. Garry Tonon
06. Zhao Zhi Kang vs. Waqar Umar
07. Tetsuya Yamada vs. Saygid Guseyn Arslanaliev
08. Angelie Sabanal vs. Rika Ishige
09. Rahul Raju vs. Shannon Wiratchei
10. Jeremy Miado vs. Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke
11. Bantamweight Title: Bibiano Fernandes vs. Martin Nguyen
2 Discs - 285 minutes - Source: PPV

ONE FC - 2018/04/20 - Manila, Philippines - “ONE FC # 71: HEROES OF HONOR” [2 DISC-SET]
01. Akihiro Fujisawa vs. Kaji Ebin
02. Cosmo Alexandre vs. Elliot Compton
03. Dae Hwan Kim vs. Masakazu Imanari
04. Marat Gagurov vs. Emilio Urrutia
05. Fabio Pinca vs. Nong-O Gaiyanghadao
06. Adrian Pang vs. Honorio Banario
07. Jo Nattawut vs. Giorgio Petrosyan
08. Andrew Leone vs. Kevin Belingon
2 Discs - 195 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/05/12 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 72: GRIT AND GLORY” [2 DISC-SET]
01. Tetsuya Yamada vs. Eric Kelly
02. Sor Sey vs. Victorio Senduk
03. Priscilla Gaol vs. Rome Trinidad
04. Leandro Ataides vs. Vitaly Bigdash
05. Stefer Rahardian vs. Himanshu Kaushik
06. Strawweight Title: Alex Silva vs. Yoshitaka Naito
2 Discs - 195 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2018/05/18 - Kallang, Singapore - “ONE FC # 73: UNSTOPPABLE DREAMS” [2 DISC-SET]
01. Amir Khan vs. Sung Jong Lee
02. Eduard Folayang vs. Kharun Atlangeriev
03. Shinya Aoki vs. Rasul Yakhyaev
04. Chris Ngimbi vs. Yodsanklai “The Hero” IWE Fairtex
05. One FC Featherweight Title: Martin Nguyen vs. Christian Lee
06. Muay Thai Flyweight World Title: Sergio Wielzen vs. Sam-A Gaiyanghadao
07. Women's Atomweight Title: Angela Lee vs. Mei Yamaguchi
2 Discs - 240 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2018/06/23 - Beijing, China - “ONE FC # 74: PINNACLE OF POWER” [2 DISC-SET]
01. Tarik Khbabez vs. Alain Ngalani
02. Lerdsila Phuket Top Team vs. Sok Thy
03. Narantungalag Jadambaa vs. Edward Kelly
04. Ev Ting vs. Koji Ando
05. Petchmorrakot Wor. Sangprapai vs. Fabrice Fairtex Delannon
06. Women's Strawweight Title: Jingnan Xiong vs. Laura Balin
07. Flyweight Title: Geje Eustaquio vs. Adriano Moraes
2 Discs - 225 minutes - Source: PPV

ONE FC - 2018/06/29 - Yangon, Myanmar - “ONE FC # 75: SPIRIT OF THE WARRIOR” [Prelims]
01. Kickboxing: Elliot Compton vs. Matthew Semper
02. Mite Yine vs. Saw Darwait
03. Kickboxing: Tukkatatong Petpayathai vs. Mehdi Zatout
1 Disc - 60 minutes - Source: iTV

ONE FC - 2018/06/29 - Yangon, Myanmar - ONE FC # 75: “SPIRIT OF THE WARRIOR” [Main Card]
01. Kritsada Kongsrichai vs. Jeremy Miado
02. Lei Chen vs. Ahmad Qais Jasoor
03. Tetsuya Yamada vs. Rafael Nunes
04. Sagetdao Petpayathai vs. Jia Wen Ma
05. Kickboxing: Sorgraw Petchyindee Academy vs. Samy Sana
06. Leandro Issa vs. Roman Alvarez
07. Middleweight Title: Aung La N Sang vs. Ken Hasegawa
2 Discs - 210 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2018/07/07 - Guangzhou, China - “ONE FC # 76: BATTLE FOR THE HEAVENS” [2 DISC-SET]
01. Ma Xu Dong vs. Zhao Zhi Kang
02. Deividas Danyla vs. Saemapetch Fairtex
03. Rustem Yensebayev vs. Fu Chang Xin
04. Ibrahim El Bouni vs. Andre Meunier
05. Reece McLaren vs. Tatsumitsu Wada
06. Kickboxing Women's World Atomweight Title: Kai Ting Chuang vs. Yodcherry Sityodtong
2 Discs - 150 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/07/13 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 77: PURSUIT OF POWER” [2 DISC-SET]
01. Ariel Sexton vs. Kota Shimoishi
02. Keanu Subba vs. Chao Xie
03. Kickboxing Fight: Sergej Maslobojev vs. Florent Kaouachi
04. Jadamba Narantungalag vs. Kazuki Tokudome
05. Tyler McGuire vs. Luis Santos
06. Muay Thai Fight: Jo Nattawut vs. Yohann Drai
07. Zebasztian Kadestam vs. Agilan Thani
2 Discs - 180 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/07/27 - Manila, Philippines - “ONE FC # 78: REIGN OF KINGS” [2 DISC-SET]
01. Han Zi Hao vs. Yusuf Panicos
02. Chris Ngimbi vs. Armen Petrosyan
03. Rahul Raju vs. Garry Tonon
04. Aziz Pahrudinov vs. Edward Folayang
05. Yuki Kondo vs. Renzo Gracie
06. Shinya Aoki vs. Shannon Wiratchai
07. One FC Bantamweight Title: Kevin Belingon vs. Martin Nguyen
2 Discs - 195 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/09/08 - Shanghai, China - “ONE FC # 79: BEYOND THE HORIZON” [2 DISC-SET]
01. Elipitua Siregar vs. Phat Soda
02. Yukinori Ogasawara vs. Hakim Hamech
03. Muhammad Aiman vs. Chen Lei
04. Mustapha Haida vs. Daniel Dawson
05. Stergos Mikkios vs. Han Zi Hao
06. Tukkatalong Petpogathai vs. Ognjen Topic
07. Christian Lee vs. Edward Kelly
08. Amir Khan vs. Honorio Banario
09. Women's Strawweight World Title: Xiong Jin Nan vs. Samara Santos
2 Discs - 240 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/09/22 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 80: CONQUEST OF HEROES” [3 DISC-SET]
01. Egi Rozten vs. Riski Umar
02. Angelo Bimoadji vs. Adrian Mattheis
03. Sunoto vs. Victorio Senduk
04. Yodoanomrung Jitmuangnom vs. Fabrice Fairtex Delannon
05. Jomary Torres vs. Priscilla Hertati Lumban Gaol
06. Ma Hao Bin vs. Kairat Akhmetov
07. Timofey Nastyukhin vs. Saygid Guseyn Arslanaliev
08. Danny Kingad vs. Yuya Wakamatsu
09. Rodtang Jitmuangnom vs. Sergio Wielzen
10. Peng Xue Wen vs. Stefer Rahardian
11. One FC Strawweight World Title: Joshua Pacio vs. Yoshitaka Naito
3 Discs - 330 minutes - Source: TV

ONE FC - 2018/10/26 - Yangon, Myanmar - “ONE FC # 82: PURSUIT OF GREATNESS” [2 DISC-SET]
01. Kaji Ebin vs. Rudy Agustian
02. Ahmad Qais Jasoor vs. Ma Xu Dong
03. Josh Tonna vs. Joseph Lasiri
04. Daichi Abe vs. Luis Santos
05. Mite Yine vs. Ye Thway Ne
06. Kickboxing Fight: Ryan Jakiri vs. Han Zi Hao
07. Masakazu Imanari vs. Radeem Rahman
08. Kickboxing Fight: Tarik Khbabez vs. Ibrahim El Bouni
09. Keanu Subba vs. Phoe Thaw
10. Middleweight World Title:Aung La N Sang vs. Mohammad Karaki
2 Discs - 240 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2018/11/08 - Singapore Indoor Stadium - “ONE FC # 83: HEART OF THE LION” [3 DISC-SET]
01. Meas Meul vs. Anthony Engelein
02. Xie Bin vs. Hisyam Samsudin
03. Shuya Kamikubo vs. Muhammad Aiman
04. Muangthai vs. Panicos Yusuf
05. Himanshu Kaushik vs. Dejdamrong Sor Amnuaysinchoke
06. Sung Jong Lee vs. Garry Tonon
07. Alaverdi Ramazarov vs. Andrew Miller
08. Jo Nattawut vs. George Mann
09. Kota Shimoishi vs. Adrian Pang
10. Michelle Nicolini vs. Tiffany Teo
11. Sorgraw Petchyindee Academy vs. Girgio Petrosyan
12. Kazuki Tokudome vs. Christian Lee
13. Bantamweight World Title: Kevin Belignon vs. Bibiano Fernandes
3 Discs - 345 minutes - Source: PPV

ONE FC - 2018/11/17 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 84: WARRIOR'S DREAM” [3 DISC-SET]
01. Dwi Ani Petno Wulan vs. Putri Padmi
02. Bruno Pucci vs. Xie Chao
03. Yohann Fairtex vs. Brown Pinas
04. Adrian Mattheis vs. Aziz Calin
05. Tatsumitsu Wada vs. Eugene Toquero
06. Dae Hwan Kim vs. Zhao Zhi Kang
07. Egi Rozten vs. Eddey Kalai
08. Eliptua Siregar vs. Muhammad Imran
09. Anthony Engelen vs. Jimmy Yabo
10. Lerdila Phuket Top Team vs. Sok Thy
11. Pongsiri Mitsatit vs. Hayato Suzuki
12. Priscilla Hertati Lumban Gaol vs. Angelie Sabanal
13. Nieky Holzken vs. Cosmo Alexandre
14. One FC Welterweight Title: Zebaztian Kadestam vs. Tyler McGuire
3 Discs - 360 minutes - Source: PPV

ONE FC - 2018/11/23 - Manila, Philippines - “ONE FC # 85: CONQUEST OF CHAMPIONS” [3 DISC-SET]
01. Asraful Islam vs. Rudy Agustian
02. Akihiro Fujisawa vs. Rochie Bactol
03. Peng Xue Wen vs. Jeremy Miado
04. Hanzi Hao vs. Azwanche Wil
05. Hideki Sekine vs. Alexandre Machado
06. Armen Petrosyan vs. Samy Sana
07. Hiroaki Suzuki vs. Deividas Danyla
08. James Nakashima vs. Raimond Magomedaliev
09. Alaverdi Ramazanov vs. Saemapetch Fairtex
10. Rahul Raju vs. Honorio Banario
11. One FC Lightweight Title: Amir Khan vs. Eduard Foloyang
12. One FC Heavyweight Title: Brandon Vera vs. Mauro Cerilli
3 Discs - 330 minutes - Source: PPV

ONE FC - 2018/12/07 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 86: DESTINY OF CHAMPIONS” [Prelims]
01. Sovannahry Em vs. Iryna Kyselova
02. Chan Rothana vs. Abro Fernandes
03. Mei Yamaguchi vs. Jomary Torres
04. Mohammed Bin Mahmood vs. Stergos Mikkios
1 Disc - 120 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2018/12/07 - Kuala Lumpur, Malaysia - “ONE FC # 86: DESTINY OF CHAMPIONS” [Main Card - 2 DISC-SET]
01.Panpayak Jitmuangnon vs. Rui Botelho
02. Yosuke Saruta vs. Alex Silva
03. Vitaly Bigdash vs. Yuki Niimura
04. Phetmorakot Wor Sangprapai vs. Liam Harrison
05. Jihin Radzuan vs. Jenny Huang
06. Kiamrian Abbasov vs. Agilan Thani
07. Yodsanklai Fairtex vs. Luis Regis
2 Discs - 165 minutes - Source: Fight Pass

ONE FC - 2019/01/19 - Jakarta, Indonesia - “ONE FC # 87: ETERNAL GLORY” [3 DISC-SET]
01. Oscar Yaqut vs. Andreas Satyawan
02. Aziz Calim vs. Adi Paryanto
03. Niu Kang Kang vs. Sumoto Peringkat
04. Koji Ando vs. Rasul Yakhyaev
05. Won Il Kwon vs. Anthony Engelen
06. Bruno Pucci vs. Kotetsu Boku
07. Robin Catalan vs. Stefer Rahardian
08. Puja Tomar vs. Priscilla Gaol
09. Christian Lee vs. Edward Kelly
10. Flyweight Title: Yosuke Saruta vs. Joshua Pacio
3 Discs - 330 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/01/25 - Manila, Philippines - “ONE FC # 88: HEROE'S ASCENT” [3 DISC-SET]
01. Himanshu Kaushik vs. Egi Rozten
02. Hiroaki Suzuki vs. Mohammed Bin Mahmoud
03. Kai Tang vs. Sung Jong Lee
04. Elias Mahmoudi vs. Yukinori Ogasawara
05. Bangpleenoi vs. Brown Pinas
06. Hiroki Akimoto vs. Josh Tonna
07. Reinier de Ridder vs. Rong Fan
08. Rodtang Jitmuangnon vs. Fahdi Khaled
09. Danny Kingad vs. Tatsumitsu Wada
10. Lowen Tynanes vs. Honorio Banario
11. Bantamweight Title: Adriano Moraes vs. Geje Eustaquio
3 Discs - 300 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/02/16 - Bangkok, Thailand - “CLASH OF LEGENDS” [3 DISC-SET]
01. Eliptua Sizegar vs. Liu Peng Shuai
02. Rika Ishige vs. Nou Srey Pov
03. Emilio Urrutia vs. Yoshiki Nakahara
04. Chamuaktong Fightermuaythai vs. Charlie Peters
05. Superlek Kiatmoo9 vs. Lao Chetra
06. Gina Iniong vs. Jihin Radzuan
07. Jo Nattawut vs. Samy Sana
08. Shannon Wiratcha vs. Amarsanaa Tsugookhuu
09. Mark Fairtex Abelardo vs. Daichi Takenaha
10. Dae Hwan Kim vs. Shuya Kamikubo
11. Kongsak P.K. Saenchaimuaythaigym vs. Alaverdi Ramazanov
12. Bantamweight Muay Thai World Title: Nong-O-Gaiyanghadao vs. Han Zi Hao
3 Discs - 330 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/02/22 - Singapore Indoor Stadium - “CALL TO GREATNESS” [3 DISC-SET]
01. Rudy Agustian vs. Khon Sichan
02. Masakazu Imanari vs. Kwon Won Il
03. Ayaka Miura vs. Laura Balin
04. Regian Eersel vs. Anthony Njokuani
05. Kong Sambo vs. Zhang Chenglong
06. Masahide Kudo vs. Petchdam Petchyindee Acedemy
07. Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Jeremy Miado
08. Nieky Holzken vs. Mustapha Haida
09. Lightweight World GP Quarterfinal: Ev Ting vs. Saygid Guseyn Arslanaliev
10. Lightweight World GP Quarterfinal: Amir Khan vs. Ariel Sexton
11. Atomweight Muay Thai World Title: Stamp Fairtex vs. Janet Todd
3 Discs - 300 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/03/08 - Yangon, Myanmar - “ONE FC - REIGN OF VALOR” [3 DISC-SET]
01. Momotaro vs. Kenny Tse
02. Yuta Watanabe vs. Rui Botelho
03. Bozhena Antoniyar vs. Audreylaura Boniface
04. Chen Rui vs. Roman Alvarez
05. Lin Heqin vs. Jomary Torres
06. Andrei Stoica vs. Tarik Khbabez
07. Liam Nolan vs. Enriko Kehl
08. Tial Thang vs. Rin Sarota
09. Kenta Yamada vs. Petchmorakot Petchyindee Academy
10. Toni Tauru vs. Gurdarshan Mangat
11. Yoshitaka Naito vs. Rene Catalan
12. Alain Ngalani vs. Mauro Cerilli
13. Phoe Thaw vs. Yohan Mulia Legowo
14. Welterweight World Title: Zebaztian Kadestam vs. Georgiy Kichigin
3 Discs - 315 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/03/31 - Tokyo, Ryogoku Kokugikan - “ONE FC: A NEW ERA” [3 DISC-SET]
01. Yoon Chang Min vs. Bala Shetty
02. Panicos Yusuf vs. Mohammed Bin Mahmoud
03. Anthony Engelen vs. Garry Tonon
04. Mei Yamaguchi vs. Kseniya Lachkova
05. Hiroki Akimoto vs. Joseph Lasiri
06. Rodtang Jitmuangnon vs. Hakim Hamech
07. Flyweight World Grand Prix - Quarterfinal: Kairat Akhmetov vs. Reece McLaren
08. Flyweight World Grand Prix - Quarterfinal: Senzo Ikeda vs. Danny Kingad
09. Andy Souwer vs. Yodsanklai IWE Fairtex
10. Leightweight World Grand Prix - Quarterfinal: Eddie Alvarez vs. Timofey Nastyukhin
11. Flyweight World Grand Prix - Quarterfinal: Demetrious Johnson vs. Yuya Wakamatsu
12. Bantamweight World Title: Kevin Belignon vs. Bibiano Fernandes
13. Middleweight World Title: Aung La N Sang vs. Ken Hasegawa
14. Women's Strawweight Title: Xiong Jin Nan vs. Angela Lee
15. Lightweight World Title: Eduard Folayang vs. Shinya Aoki
3 Discs - 390 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/04/12 - Pasey, Philippines - ONE FC: ROOTS OF HONOR“ [3 DISC-SET]
01. Bi Nguyen vs. Dwi Ani Retno Wulan
02. Lerdsila Chumpairtar vs. Momotaro
03. Niko Soe vs. Roni Saputra
04. Xie Bien vs. Ahmad Qais Jasoer
05. Saemapetch Fairtex vs. Ognjen Topic
06. Kwan Won Il vs. Eric Kelly
07. Anderson Silva vs. Andre Mernier
08. Edward Kelly vs. Sung Jong Lee
09. James Nakashima vs. Luis Santos
10. Andre Stoica vs. Ibrahim El Bouni
11. Leandro Issa vs. Fu Chang Xin
12. Flyweight Grand Prix - Quarterfinal: Tatsumitsu Wada vs. Gustavo Balart
13. ONE FC Strawweight Title: Yosuke Saruta vs. Joshua Pacio
14. ONE FC Featherweight Title: Martin Nguyen vs. Jadamba Naratungalag
3 Discs - 360 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/05/04 - Jakarta, Indonesia - “FOR HONOR”
01. Guntur vs. Angelo Bimoadji
02. Adrian Mattheis vs. Himanshu Kaushik
03. Andrew Miller vs. Mohammed Bin Mahmoud
04. Chan Rothana vs. Rudy Agustian
05. Kenta Yamada vs. Deividas Danyla
06. Ryogo Takahashi vs. Keanu Subba
07. Dae Hwan Kim vs. Ayideng Jumayi
08. Sunoto Peringkat vs. Paul Lumihi
09. Thanh Le vs. Yusup Saadulaev
10. Priscilla Gaol vs. Nou Srey Pov
11. Yodpanomrung Jitmuangnon vs. Tyler Hardcastle
12. Marat Gafurov vs. Tetsuya Yamada
13. Kiamrian Abbasov vs. Yushin Okami
14. One Muay Thai Flyweight Title: Sam-A Gaiyanghadao vs. Jonathan Haggerty
3 Discs - 360 minutes - Source: TV

ONE FC - 2019/05/10 - Bangkok, Thailand - “WARRIORS OF LIGHT” [3 DISC-SET]
01. Hexigetu vs. Ovais Shah
02. Janet Todd vs. Wang Chin Long
03. Pieter Buist vs. Kota Shimoishi
04. Superlek Kiatmuu9 vs. Rui Botelho
05. Savvas Michael vs. Singtongnoi Por Telekun
06. Kazuki Tokudome vs. Adrian Pang
07. Thang Chenglong vs. Panicos Yusuf
08. Pongsiri Mitsatit vs. Robin Catalan
09. Rodtang Jitmuangnon vs. Sok Thy
10. Shoko Sato vs. Mark Abelardo
11. One Kickboxing Flyweight Title: Petchdam Gaiyanghadao vs. Elias Mahmoudi
12. One Muay Thai Bantamweight Title: Nong-O Gaiyanghadao vs. Hiroaki Suzuki
3 Discs - 330 minutes - Source: TV

ONE FC - 2019/05/17 - Kallang, Singapore - “ENTER THE DRAGON” [3 DISC-SET]
01. Rahul Raju vs. Richard Corminal
02. Kickboxing Featherweight Grand Prix - Alternate Bout: Daniel Dawso vs. Brown Pinas
03. Iuri Lapicus vs. Shannon Wiratchai
04. Mei Yamaguchi vs. Laura Balin
05. Kickboxing Featherweight Grand Prix - Quarterfinal: Dzhabar Askerov vs. Enriko Kehl
06. Garry Tonon vs. Yoshiki Nakahara
07. Yoshitaka Naito vs. Alex Silva
08. Kickboxing Featherweight Grand Prix - Quarterfinal: Jo Nattawut vs. Sasha Moisa
09. Miao Li Tao vs. Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke
10. Geje Eustaquio vs. Kim Kyu Sung
11. Lightweight Grand Prix - Semi-Final: Saygid Guseyv Arslanallev vs. Amir Khan
12. Cosmo Alexandre vs. Sage Northcutt
13. Kickboxing Featherweight Grand Prix - Quarterfinal: Samy Sana vs. Yodsanklai Fairtex
14. Kickboxing Featherweight Grand Prix - Quarterfinal: Phetmorakot Petchyindee Academy vs. Giorgio Petrosyan
15. One Kickboxing Lightweight Title: Regian Eersel vs. Nieky Holtzken
16. One Lightweight Title: Shinya Aoki vs. Christian Lee
3 Discs - 390 minutes - Source: TV

ONE FC - 2019/07/12 - Kuala Lumpur, Malaysia - “MASTERS OF DESTINY” [3 DISC-SET]
01. ONE Super Series - Kickboxing - Flyweight: Josh Tonna vs. Yoshihisa Morimoto
02. ONE Super Series - Muay Thai - Featherweight: Sorgraw Petchyindee Academy vs. George Mann
03. Bozhena Antoniyar vs. Bi Nguyen
04. Adrian Mattheis vs. Li Zhe
05. ONE Super Series - Muay Thai - Bantamweight: Mohammed Bin Mahmoud vs. Saiful Merican
06. Aleksi Toivonen vs. Akihiro Fujisawa
07. Dae Sung Park vs. Eto Kimihiro
08. ONE Super Series - Kickboxing - Women’s Atomweight: Janet Todd vs. Chuang Kai Ting
09. ONE Super Series - Kickboxing - Flyweight: Hioshi Akimoto vs. Kenny Tse
10. Troy Worthen vs. Chen Rui
11. Jihin Radzuan vs. Jomary Torres
12. Gurdarshan Mangat vs. Abro Fernandes
13. Ev Ting vs. Daichi Abe
14. Michelle Nicolini vs. Angela Lee
15. One Featherweight Kickboxing World Grand Prix: Giorgio Petrosyan vs. Petchmorakot Petchyindee Academy
3 Discs - 345 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/08/02 - Pasay, Philippines - “DAWN OF HEROES” [4 DISC-SET]
01. Muhammad Aiman vs. Sunoto Peringkat
02. Ayaka Miura vs. Samara Santos
03. Miao Li Tao vs. Pongsiri Mitsatit
04. Xie Bin vs. Edward Kelly
05. James Nakashima vs. Yushin Okami
06. Daichi Takenaka vs. Leandro Issa
07. Dae Sung Park vs. Honorio Banario
08. Flyweight Grand Prix - Rerserve Bout: Yuya Wakanatsu vs. Geje Eustaquio
09. Muay Thai: Rodlek P.K. Saenchaimuaythaigym vs. ANdrew Miller
10. Flyweight Grand Prix - Semi-Final: Danny Kingad vs. Reece McLaren
11. Flyweight Grand Prix - Semi-Final: Demetrious Johnson vs. Tatsumitsu Wada
12. Lightweight Grand Prix - Semi-Final: Eddie Muarez vs. Eduard Folayang
13. ONE Muai Thay Flyweight Title: Jonathan Haggerty vs. Rodtang Jizmuangnon
14. ONE Featherweight Title: Martin Nguyen vs. Koyomi Matsushima
4 Discs - 7 hrs - Source: Fight Pass

ONE FC - 2019/08/16 - Bangkok, Thailand - “DREAMS OF GOLD” [3 DISC-SET]
01. Zhao Zhi Kang vs. Paul Lumihi
02. Alaverdi Rumazanov vs. Ognjen Topic
03. Ryuto Sawada vs. Aziz Calim
04. Bangpleenoi Petchyindee Academy vs. Liam Nolan
05. Chan Rothana vs. Gustavo Balart
06. Yusup Saadulaev vs. Dae Hwan Kim
07. Lerdsila Chumpairtour vs. Michael Savvas
08. Thanh Lee vs. Kotetsu Boku
09. Muangthai PKSaenchaimuaythaigym vs. Kenta Yamada
10. Alex Silva vs. Stefar Rahardian
11. Kickboxing Featherweight Grand Prix - Semi-Final: Samy Sana vs. Dzhabar Askerov
12. Stamp Fairtex vs. Asha Roka
13. Kickboxing Featherweight Grand Prix - Semi-Final: Giorgio Petrosyan vs. Jo Nattawut
14. One FC Kickboxing Flyweight Title: Petchdam Petchyindee Academy vs. Ilias Ennahachi
3 Discs - 390 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/09/06 - Ho Chi Minh City, Vietnam - “IMMORTAL TRIUMPH” [3 DISC-SET]
01. Michael Pham vs. Mohamed Fakri Bru Yusoff
02. Amber Kitchen vs. Viktoria Lipianska
03. Singtongnoi Por Telakun vs. Momotaro
04. Juan Cervantes vs. Santino Verbeek
05. Mongkolpetch Petchyindee Academy vs. Joseph Lasiri
06. Panpayak Jitmuangnon vs. Masahide Kudo
07. Bi Nguyen vs. Puja Tomar
08. Chris Nguyen vs. Yukinori Ogasawara
09. Beybulat Isaev vs. Anderson Silva
10. Nguyen Tran Dry Nhat vs. Azwan Che Wil
11. Kulabdam Sor. Jor. Piek Urhai vs. Bobo Sacko
12. Bantamweight Muay Thai World Title: Nong-O-Gaiyanghadao vs. Brice Delval
3 Discs - 300 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/10/13 - Tokyo, Ryogoku Kokugikan - “CENTURY: PART 1” [Prelims - 2 DISC-SET]
01. Sunoto vs. Kwon Won Il
02. Phoe Thaw vs. Yoon Chang Min
03. Senzo Ikeda vs. Lito Adiwang
04. Itsuki Hirata vs. Rika Ishige
05. Yushin Okami vs. Agilan Thani
06. Sam-A Gaiyanghadao vs. Daren Rolland
07. Yuya Wakamatsu vs. Dae Hwan Kim
2 Discs - 180 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/10/13 - Tokyo, Ryogoku Kokugikan - “CENTURY: PART 2” [Prelims - 2 DISC-SET]
01. Koshi Matsumoto vs. Takasuke Kume
02. Hermani Perpetuo vs. Hiroyuki Tetsuka
03. Shoko Sato vs. Rafael Silva
04. Yosuke Saruta vs. Daichi Kitakata
05. Mei Yamaguchi vs. Jenny Huang
2 Discs - 150 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/10/25 - Jakarta, Indonesia - “DAWN OF VALOR” [3 DISC-SET]
01. Adi Paryanto vs. Angelo Bimoadji
02. Alexi Serepisos vs. Taiki Naito
03. Egi Rozten vs. Elipitua Siregar
04. Johnny Nunez vs. Kazuki Tokudome
05. Rudy Agustian vs. Abro Fernandes
06. Pieter Buist vs. Antonio Caruso
07. Adrian Mattheis vs. Stefer Rahardian
08. Eko Roni Saputra vs. Kaji Ebin
09. Mark Fairtex Abelardo vs. Ayideng Jumayi
10. John Lineker vs. Muin Gafurov
11. Federico Roma vs. Wang Junguang
12. Priscilla Hertati Lumban Gaol vs. Bozhena Antoniyer
13. Kickboxing World Lightweight Title: Regian Eersel vs. Nieky Holzken
14. One FC World Welterweight Title: Zebasztian Kadestam vs. Kiamrian Abbasov
3 Discs - 390 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/11/08 - Manila, Philippines - “MASTERS OF FATE” [3 DISC-SET]
01. Roshan Mainam vs. Khon Sichan
02. Kim Kyu Sung vs. Akihiro Fujisawa
03. Kim Jae Wong vs. Rafael Nunes
04. Tukhatatong Petpayathai vs. Hiroaki Suzuki
05. Robin Catalan vs. Gustavo Balart
06. Han Zi Hao vs. Kongsak
07. Yoshitaka Naito vs. Pongsiri Mitsatit
08. Paul Lumihi vs. Li Kai Wen
09. Stamp Fairtex vs. Bi Nguyen
10. Geje Eustaquio vs. Toni Tauru
11. Sangmanee Sathian Muaythai vs. Azize Hlali
12. Eduard Folayang vs. Amarsanaa TsogooKhuv
13. Strawweight World Title: Joshua Pacio vs. Rene Catalan
3 Discs - 345 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/11/16 - Beijing, China - “AGE OF DRAGONS” [2 DISC-SET]
01. Hexigetu vs. Ramon Gonzales
02. Enriko Kehl vs. Armen Petrosyan
03. Yusup Saadulaev vs. Daichi Takenaka
04. Tang Kai vs. Edward Kelly
05. Jorina Baars vs. Christina Breuer
06. Miao Li Tao vs. Jeremy Miado
07. Ritu Phogat vs. Nam Hee Kim
08. Meng Bo vs. Laura Balin
09. Yodsanklai IWE Fairtex vs. Jamal Yusupov
10. Kickboxing World Lightheavyweight Title: Tarik Khbabez vs. Roman Kryklia
11. Kickboxing Flyweight Lightheavyweight Title: Ilias Ennahachi vs. Wang Wenfeng
2 Discs - 240 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/11/22 - Singapore, SIngapore - “EDGE OF GREATNESS” [3 DISC-SET]
01. Brown Pinas vs. Liam Nolan
02. Bruno Pucci vs. Shuya Kamikubo
03. Nguyen Tran Duy Nhat vs. Yuta Watanabe
04. Petchmorakot Petchyindee Academy vs. Chake Peters
05. Alex Silva vs. Peng Xue Yen
06. Colbey Northcutt vs. Putri Padmi
07. Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs. Muhammad Imran
08. Rahul Raju vs. Furgan Cheema
09. Troy Worthen vs. Chen Lei
10. Amir Khan vs. Ev Ting
11. Bantamweight Muay Thai World Title: Nong-O Gaiyanghadao vs. Saemapetch Fairtex
3 Discs - 300 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2019/12/06 - Kuala Lumpur, Malaysia - “MARK OF GREATNESS” [3 DISC-SET]
01. Rayane Bastos vs. Sovannahry Em
02. Taiki Naito vs. Rui Botelho
03. Yoon Chang Min vs. Rodian Menchavez
04. Tial Thang vs. Kim Woon Kyoum
05. Chen Rui vs. Muhammad Aiman
06. Elias Mahmoudi vs. Lerdsila Phuket Top Team
07. Bokang Masunyane vs. Ryuto Sawada
08. Andrei Stoica vs. Anderson Silva
09. Reece McLaren vs. Gurdarshan Mangat
10. Agilan Thani vs. Dante Schiro
11. Denice Zamboanga vs. Jihin Radzuan
12. Bantamweight Kickboxing World Title: Alaverdi Ramazanov vs. Zhang Chenglong
13. Strawweight Kickboxing World Title: Sam-A-Gaiyanghadao vs. Wang Junguang
3 Discs - 360 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2020/01/10 - Bangkok, Thailand - “A NEW TOMORROW” [2 DISC-SET]
01. Medhi Zatout vs. Han Zihao
02. Shinechagtga Zolsetseg vs. Jia Wen Ma
03. Adam Noi vs. Victor Pinho
04. Raimond Magomedaliev vs. Joey Pierotti
05. Muangthai PK Saenchaimuaythaigym vs. Brice Delval
06. Liam Harrison vs. Mohammed Bin Mahmoud
07. Thanh Le vs. Ryogo Takahashi
08. Sangmanee Sor Tienpo vs. Kenta Yamada
09. Stamp Fairtex vs. Puja Tomar
10. One Muay Thai Flyweight Title: Rodtang Jitmuangnon vs. Jonathan Haggerty
2 Discs - 240 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2020/01/31 - Passy, Philippines - “FIRE & FURY” [3 DISC-SET]
01. Jomary Torres vs. Jenny Huang
02. Muay Thai: Rodlek Jaotalaytong vs. Chris Shaw
03. Gina Ini Ong vs. Asha Roka
04. Lito Adiwang vs. Pongsiri Mitsatit
05. Muay Thai: Anne Line Hogstad vs. Alma Juniku
06. Tatsumitsu Wada vs. Iranildo Delfino
07. Shoko Sato vs. Kwon Won Il
08. Muay Thai: Petchdam Petchyindee Academy vs. Kohei Kodera
09. Danny Kingad vs. Xie Wei
10. Pieter Buist vs. Eduard Folayang
11. One FC Strawweight Title: Joshua Pacio vs. Alex Silva
3 Discs - 300 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2020/02/07 - Jakarta, Indonesia - “WARRIOR’S CODE” [2 DISC-SET]
01. Fajar vs. Egi Rozten
02. Muay Thai: Josh Tonna vs. Andy Howson
03. Muay Thai: Taiki Naito vs. Savvas Michael
04. Abro Fernandes vs. Achmad Eko Priandono
05. Sunoto Peringkat vs. Nurul Fikri
06. Itsuki Hirata vs. Nyrene Crowley
07. Koyomi Matsushima vs. Jae-Woong Kim
08. Eko Roni Saputra vs. Khon Sichan
09. Iuri Lapicus vs. Marat Gafurov
10. Reiner de Ridder vs. Leandro Ataides
11. One FC Muay Thai Featherweight Title: Phetmorakot Petchyindee Academy vs. Pongsiri PK Saenchaimuaythaigym
2 Discs - 285 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2020/02/28 - Singapore Indoor Stadium - “KING OF THE JUNGLE” [3 DISC-SET]
01. Radeem Rahman vs. Jeff Chan
02. Murad Ramazanov vs. Bae Myung Ho
03. Ritu Phogat vs. Wu Chiao Chen
04. Honorio Banario vs. Shannon Wiratchai
05. Troy Worthen vs. Mark Abelardo
06. Denice Zamboanga vs. Mei Yamaguchi
07. Tiffany Teo vs. Ayaka Miura
08. Yoshihiro Akiyama vs. Sherif Mohamed
09. Kimihiro Eto vs. Amir Khan
10. One Muay Thai Strawweight Title: Sam-A Gayanghadou vs. Rocky Ogden
11. One Kickboxing Women’s Strawweight Title: Stamp Fairtex vs. Janet Todd
3 Discs - 300 minutes - Source: iPPV

ONE FC - 2020/07/31 - Bangkok, Thailand - “ONE FC - NO SURRENDER” [2 DISC-SET]
01. Superlek Kiatmoo9 vs. Panpayak Jitmuangnon
02. Mark Fairtex Abelardo vs. Fabricio Andrade
03. Stamp Fairtex vs. Sunise Srisen
04. Sitthichai Sitsongpeenong vs. Superbon
05. Featherweight Muay Thai World Title: Petchmorakot Petchyindee Academy vs. Yodsanklai IWE Fairtex
06. Flyweight Muay Thai World Title: Rodtang Jitmuangnon vs. Petchdam Petchyindee Academy
2 Discs - 150 minutes - Source: iPPV

ONE FC – 2020/08/14 – Bangkok, Thailand – ONE FC: NO SURRENDER 2“
01. Fahdi Khaled vs. Huang Ding
02. Yodkai Kaew Fairtex vs. John Shink
03. Sorgraw Petchyindee vs. Pongsiri PK Saenchaimuaythaigym
04. Akihiro Fujisawa vs. Pongsiri Mitsatit
05. Mehdi Zatout vs. Victor Pinto
06. Bantamweight Muay Thai Tournament – Semi-Final: Saemapetch Fairtex vs. Rodlek PK Saenchaimuaythaigym
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

ONE FC – 2020/08/21 – Bangkok, Thailand – ONE FC: NO SURRENDER 3“
01. Ben Royle vs. Quitin Thomas
02. Marie Ruumet vs. Little Tiger
03. Wondergirl Fairtex vs. Brooke Farrell
04. Shannon Wiratchai vs. Fabio Pinca
05. Mongkolpetch Petchyindee Academy vs. Sok Thy
06. Bantamweight Muay Thai Tournament – Semi-Final: Sangmanee Klong Suanpluresort vs. Kulabdam Sor Jor-Piek Uthai
1 Disc – 120 minutes – Source: TV

ONE FC – 2020/08/28 – Bangkok, Thailand - „A NEW BREED“ [2 DISC-SET]
01. Yodkaikaew Fairtex vs. Alex Schild
02. Sok Thy vs. Huang Ding
03. Drex Zamboanga vs. Detchadin Sorsirisuphathin
04. Wondergirl Fairtex vs. KC Carlos
05. Denice Zamboanga vs. Watsyapinya Kaewkhong
06. Bantamweight Muay Thai Tournament – Final: Kulabdam Sor.Jor-Piek-U-Thai vs. Rodlek PK Saenchaimuaythaigym
07. Women's Atomweight Muay Thai Title: Allycia Rodrigues vs. Stamp Fairtex
2 Discs – 150 minutes – Source: TV

onefc.txt · Last modified: 2020/10/05 08:29 (external edit)