User Tools

Site Tools


chikara

CHIKARA

CHIKARA – 2002/05/23 & 2002/05/31 – Allentown, PA – “THE RENAISSANCE DAWNS” [2 DISC-SET]
2002/05/25 – First ever CHIKARA show
01. Mister ZERO vs. Dragonfly
02. Hallowicked & Ichabod Slayne vs. Marshal Law & Love Bug
03. Zane Madrox vs. Kid Kruel
04. UltraMantis vs. Blind Rage
05. CM Punk & Colt Cabana & Chris Hero vs. Mike Quackenbush & Reckless Youth & Don Montoya
2002/05/31
01. Blind Rage vs. Love Bug
02. Marshal Law vs. Brock Singleton
03. Mister ZERO vs. UltraMantis
04. Matt Vandal vs. Zane Madrox
05. Mike Quackenbush & Reckless Youth & Don Montoya vs. Blind Rage & Hallowicked & Ichabod Slayne
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA - June 2002 - VOLUME 2 - “BILLE PARKA BILLE” [2 DISC-SET]
01. Hallowicked vs. Reckless Youth
02. Beauty & the Beast vs. Zane Madrox & Mister ZERO (clipped)
03. Brock Singleton vs. UltraMantis (clipped)
04. Blind Rage vs. Don Montoya (clipped)
05. Ichabod Slayne vs. Don Montoya
06. Hallowicked vs. UltraMantis (clipped,)
07. Blind Rage vs. Mike Quackenbush
08. Ichabod Slayne vs. UltraMantis (clipped)
09. Mister ZERO & the Night Shift vs. The Black T-shirt Squad & UltraMantis
10. Dragonfly vs. Super Orka vs. Ninja Mexicano (clipped)
11. The Shoot Club vs. Beauty & the Beast
12. Phantasmo vs. Zane Madrox (clipped)
13. Zane Madrox vs. Phantasmo (clipped)
14. Reckless Youth & Mike Quackenbush vs. Mister ZERO & La Parka
2 Discs - 180 minutes - Source: DVD

CHIKARA - 2002/10/12 + 2002/10/26 - “A SANDWICH CALLED DESTINY”
01. Senior Assault Team vs. Mister ZERO & Brock Singleton (2002/10/26 – Palo Alto, PA)
02. The Wild Cards (Eddie Kingston & Jack Marciano) vs. The Senior Assault Team (Lester Crabtree & Melvin Snodgrass) (2002/10/12 – Allentown, PA)
03. Three Way Match: Don Montoya vs. Chris Divine vs. Slyk Wagner Brown (2002/10/26)
04. Double Jeopardy Battle Royal (w/ Love Bug, Marshall Law, DJ Skittlez, Dragonfly, Gran Akuma, Hallowicked, Ichabod Slayne, Mister ZERO, Phantasmo, Ultramantis) (2002/10/12)
05. Dragonfly vs. Marshal Law (2002/10/26)
06. Mike Quackenbush & Love Bug & Ultramantis vs. Hallowicked & The Wild Cards (2002/10/26)
07. DJ Skittlez vs. Ichabod Slayne (2002/10/26)
08. Gran Akuma vs. Blind Rage (2002/10/26)
09., DJ Skittlez vs. Phantasmo (2002/10/12)
10. Dragonfly & Gran Akuma & Mike Quackenbush & Ultramantis vs. Blind Rage & Hallowicked & Ichabod Slayne & Mister ZERO (2002/10/12)
1 Disc - 90 minutes - Source: DVD

CHIKARA – 2003/05/24 – Allentown, PA – “ANIVERSARIO”
01. Battle Royal
02. Private Eye vs. Phantasmo
03. DJ Skittlez vs. Blind Rage
04. Reckless Youth vs. Mike Kruel
05. Mike Quackenbush & UltraMantis & Mister ZERO & Icarus & Gran Akuma vs. The Wild Cards & The Conundrum & Hallowicked
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2003/05/24 – Allentown, PA – “ANIVERSARIO”
01. Battle Royal
02. Private Eye vs. Phantasmo
03. DJ Skittlez vs. Blind Rage
04. Reckless Youth vs. Mike Kruel
05. Mike Quackenbush & UltraMantis & Mister ZERO & Icarus & Gran Akuma vs. The Wild Cards & The Conundrum & Hallowicked
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – July 2003 – Allentown, PA – “TAG WORLD GRAND PRIX 2003″
2003/07/05 – Allentown, PA:
01. Round 1: Blind Rage & Hallowicked vs. Jimmy Jacobs & Brad Bradley
02. Round 1: Chris Hero & Mike Quackenbush vs. Skayde & Arakencito
03. Round 1: Gran Akuma & Icarus vs. Jigsaw & Rorschach
04. Round 1: UltraMantis & Mister ZERO vs. American Gigolo & Jolly Roger
05. Round 1: Swiss Money Holding vs. Senior Assualt Team
06. Round 1: Sumie Sakai & Mercedes Martinez vs. The Wild Cards
07. Semi-Final: Blind Rage & Hallowicked vs. Icarus & Gran Akuma
08. Semi Final: Swiss Money Holding vs. Chris Hero & Mike Quackenbush
09. Semi Final: Mister ZERO & UltraMantis vs. The Wild Cards
2003/07/26 – Allentown, PA:
10. Final: Mister ZERO & UltraMantis vs. Blind Rage & Hallowicked
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2003/10/18 – Allentown, PA – “INTERNATIONAL INVASION OF THE INTERNATIONAL INVADERS”
01. Battle Royal
02. Jolly Roger vs. Rohrshach
03. Team F.I.S.T. Interview
04. UltraMantis vs. American Gigolo
05. Hallowicked vs. Mister ZERO
06. Sumie Sakai vs. Jigsaw
07. No DQ: The Wild Cards vs. F.I.S.T.
08. 2/3 Falls: “Lighting” Mike Quackenbush vs. Skayde
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2004/03/20 – Emmaus, PA – “KIDS EAT FREE ON TUESDAY”
01. Private Eye & Shane Storm vs. Darkness Crabtree & Phantasmo
02. Joker vs. Sabian
03. Mister ZERO vs. John Brooks
04. Mister ZERO vs. UltraMantis
05. UltraMantis vs. Fumar Dos
06. UltraMantis vs. DJ Skittlez
07. Jigsaw vs. DJ Skittlez
08. Jolly Roger vs. Rohrshach
09. Six Man Elimination Match: The Wild Cards & Hallowicked vs. Mike Quackenbush & Icarus & Gran Akuma
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2004/04/09 – Emmaus, PA – “PICK UP OR DELIVERY”
01. Darkness Crabtree vs. Jolly Roger
02. Ash vs. Cody 45
03. Joker & Sabian vs. Mister ZERO & UltraMantis
04. Shane Storm vs. Hallowicked
05. Hornet vs. Extrem-O
06. DJ Skittlez vs. Phantasmo
07. NO DQ: The Wild Cards vs. F.I.S.T.
08. Lumberjack Match: Mike Quackenbush vs. Jigsaw
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2004/05/22 – Emmaus, PA – “Anniversario 3: Dodging The Sophmore Jinx”
01. Double Jeopardy Battle Royal (w/ Sabian, Hallowicked, Shane Storm, Blind Rage, Rorschach, Melvin Snodgrass, DJ Skittlez and more)
02. Jolly Roger vs Darkness Crabtree
03. Chris Hero vs Murat Bosporus
04. Blind Rage vs DJ Skittlez
05. UltraMantis Black & Hallowicked vs Mister ZERO & Shane Storm
06. Ultimate Jeopardy Six Man Tag Team Match – Hair vs. Mask: The Wild Cards (Eddie Kingston & Black Jack Marciano) & Jigsaw vs “Lightning” Mike Quackenbush & Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma)
Running Time: 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2004/07/10 – Emmaus, PA – “2004 Young Lions Cup 2004 – Night 1″
01. Shane Storm vs. Ash
02. DJ Skittlez vs. “Sweet & Sour” Larry Sweeney
03. Gran Akuma vs. Spider
04. “The Anarchist” Arik Cannon vs. Jay Lethal
05. Skayde & The Dark Breed (UltraMantis Black & Hallowicked) vs. Icarus & Mister ZERO & “Lightning” Mike Quackenbush
06. American Gigolo vs. Anton Arakis
07. Eddie Kingston vs. Jolly Roger
08. Jimmy Jacobs vs. Blackjack Marciano
09. Sabian vs. Niles Young
10. Jigsaw vs. Rorschach
Running Time: 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2004/07/31 – Emmaus, PA – “2004 Young Lions Cup 2004 – Night 2″
01. Chris Hero vs. Qeenan Creed
02. Sabian vs. Jigsaw
03. Eddie Kingston vs. Black Jack Marciano
04. Shane Storm vs. “Sweet & Sour” Larry Sweeney
05. Gran Akuma vs. Chris Hero
06. Jigsaw vs. Black Jack Marciano
07. Chris Hero vs. Larry Sweeney
08. Mister ZERO & Icarus & Jolly Roger vs. Crossbones & Share Cropper & Mano Metalico
09. Jigsaw vs. Larry Sweeney
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2004/08/27 – Emmaus, PA – “RETRIBUTION RUMBLE OF REVENGE AND REBELLION TO REMEMBER”
01. Darkness Crabtree vs. ShareCropper
02. Sabian vs. Mano Metalico
03. Black Jack Marciano vs. Trik Davis
04. Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma) vs. Dark Breed (Hallowicked & UltraMantis Black)
05. DJ Skittlez vs. Mobius
06. Chris Hero vs. Eddie Kingston
07. Jigsaw & Mister ZERO & Jolly Roger & Shane Storm vs. Larry Sweeney & Rorschach & Crossbones & Spyrazul
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2004/09/24 – Reading, PA – “77”
01. Jolly Roger vs. Darkness Crabtree
02. Sabian vs. Crossbones
03. UltraMantis Black vs. DJ Skittlez
04. The Wild Cards vs. Shane Storm & Mister ZERO
05. Din Mak vs. Matt Bomboy
06. Gran Akuma vs. Share Cropper
07. Larry Sweeney & Hallowicked & Claudio Castagnoli vs. Jigsaw & Icarus & Mike Quackenbush
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2004/09/25 – Emmaus, PA – “BEWARE OF BARELY BADD BLASTS AND / OR BLOOD BRAWLS AT THE BEACH”
01. Icarus vs. Share Cropper
02. Claudio Castagnoli vs. DJ Skittlez
03. Sabian vs. Rorschach
04. Gran Akuma vs. Mano Metalico
05. The Wild Cards vs. All Money Is Legal
06. Jigsaw vs. Larry Sweeney
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2004/10/29 – Reading, PA – “More Songs About Buildings and Food”
01. Joker vs. Mano Metalico
02. Lance Steel vs. Darkness Crabtree
03. Din Mak vs. Matt Bomboy
04. European Rules: Claudio Castagnoli vs. Sabian
05. The Wild Cards vs. Team F.I.S.T.
06. Lacey vs. Allison Danger
07. Skayde vs. Hallowicked
08. Oriental vs. “Lightning” Mike Quackenbush
09. Larry Sweeney & Crossbones & ShareCropper & American Gigolo vs. Jigsaw & Jolly Roger & DJ Skittlez & Shane Storm
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2004/10/30 – Emmaus, PA – “THE CIBERNETICO COMETH” [2 DISC-SET]
01. European Rules: Claudio Castagnoli vs. American Gigolo
02. Ravage vs. Niles Young
03. The Wild Cards (Eddie Kingston & Black Jack Marciano) vs. Joker & Sabian
04. 2/3 Falls: Oriental vs. Skayde
05. Torneo Cibernetica: Rorschach & Mano Metalico & Hallowicked & Spyrazul & ShareCropper & UltraMantis Black & Crossbones & Larry Sweeney vs. Mister ZERO & Gran Akuma & Jolly Roger & Private Eye & DJ Skittlez & Shane Storm & Icarus & Jigsaw
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2004/11/19 – Reading, PA – “Fear Of Music” [2 DISC-SET]
01. Mano Metalico & Crossbones & Rorschach vs. Jolly Roger & Lance Steel & Icarus
02. Allison Danger vs. Darkness Crabtree
03. Gran Akuma vs. DJ Skittlez
04. Claudio Castagnoli vs. Niles Young
05. Mr. ZERO & Shane Storm vs. Hallowicked & UltraMantis Black
06. I Quit Match: Din Mak vs. Matt Bomboy
07. The Wild Cards (Eddie Kingston & Black Jack Marciano) vs. The SuperFriends (Chris Hero & Mike Quackenbush)
08. 2/3 falls: Skayde vs. Oriental
09. Jigsaw vs. “Sweet & Sour” Larry Sweeney
10. Bonus Match from Mexico: Mike Quackenbush & Team F.I.S.T. vs. Larry Sweeney & Hallowicked & Jigsaw
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2004/11/20 – Bennington, VA – “IN MEMORY OF ADAM MILLS”
01. Shane Storm vs. Eddie Kingston
02. Mike Quackenbush vs. Skayde
03. Young Lions Cup: Jigsaw vs. Blackjack Marciano
04. Chris Hero vs. El Oriental
05. Icarus & Gran Akuma & Jolly Roger vs. Larry Sweeney & Claudio Castagnoli & Hallowicked
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2005/02/18 – Reading, PA – “Tag World Grand Prix 2005 – Night 1″ [2 DVD-SET]
01. John Cabbie & Mana vs. Team F.I.S.T.
02. Dunn & Marcos vs. Shane Hagadorn & Davey Andrews
03. Lance Steel & Jolly Roger vs. Crossbones & Mano Metalico
04. Shirley Doe & Darkness Crabtree vs. Billy Ken Kidd & Ebessan
05. Claudio Castagnoli & Arik Cannon vs. Allison Danger & Alere Little Feather
06. Jigsaw & Sabian vs. Ravage & Rorschach
07. Danny Daniels & Jimmy Jacobs vs. Matt Bomboy & Din Mak
08. Super Dragon & B-Boy vs. Wonderman & Ken the Box
09. Team F.I.S.T. vs. Arik Cannon & Claudio Castagnoli
10. Dunn & Marcos vs. Jigsaw & Sabian
11. Jolly Roger & Lance Steel vs. Danny Daniels & Jimmy Jacobs
12. B-Boy & Super Dragon vs. Billy Ken Kidd & Ebessan
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2005/02/19 – Emmaus, PA – “Tag World Grand Prix 2005 – Night 2″ [2 DVD-SET]
01. Beef Wellington & The Bear vs. Darin Corbin & Version 2.0
02. Mad Man Pondo & Necro Butcher vs. Matt Turner & Anthony Franco
03. CKNY vs. Jon Dahmer & DJ Hyde
04. Private Eye & DJ Skittlez vs. Hallowicked & Blind Rage
05. Trik Davis & Emil Sitoci vs. Skayde & Milanito Collection AT
06. Larry Sweeney & ShareCropper vs. Mr. ZERO & Shane Storm
07. El Generico & Kevin Steen vs. AMIL
08. Mike Quackenbush & Chris Hero vs. Eddie Kingston & Mickie Knuckles
09. Beef Wellington & The Bear vs. Skayde & Milanito Collection AT
10. Mad Man Pondo & Necro Butcher vs. Mr. ZERO & Shane Storm
11. Jon Dahmer & DJ Hyde vs. Kevin Steen & El Generico
12. Mike Quackenbush & Chris Hero vs. Blind Rage & Hallowicked
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2005/02/20 – Pittston, PA – “Tag World Grand Prix 2005 – Night 3″ [2 DVD-SET]
01. Jimmy Jacobs & Danny Daniels & Allison Danger vs. Eddie Kingston & DJ Hyde & Jon Dahmer
02. Kevin Steen & El Generico vs. Mike Quackenbush & Chris Hero
03. Mad Man Pondo & Necro Butcher vs. Jigsaw & Sabian
04. Claudio Castagnoli & Arik Cannon vs. Jolly Roger & Lance Steel
05. Billy Ken Kidd & Ebessan vs. Skayde & Milanito Collection AT
06. Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Jigsaw & Sabian
07. Mike Quackenbush & Chris Hero vs. Billy Ken Kidd & Ebessan
08. Matt Turner & Anthony Franco & Lucky & JC Ryder vs. Icarus & Gran Akuma & Beef Wellington & The Bear
09. Shane Storm & Trik Davis & Emil Sitoci & Version 2.0 & Darin Corbin vs. Davey Andrews & Cheech & Cloudy & Shane Hagadorn & Larry Sweeney
10. Chris Hero & Mike Quackenbush vs. Arik Cannon & Claudio Castagnoli
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2005/03/18 – Reading, PA – “REMAIN IN LIGHT” [2 DVD-SET]
01. Delirious vs. Hallowicked
02. USApe vs. Darkness Crabtree
03. Allison Danger vs. Daizee Haze
04. Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma) vs. Men At Work (Shane Storm & Mister ZERO)
05. Niles Young vs. Rorschach
06. “Sweet & Sour” Larry Sweeney & Mano Metalico vs. Knight Eye For The Pirate Guy (Lance Steel & Jolly Roger)
07. Crossbones vs. Emil Sitoci
08. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Jigsaw & Sabian & Mike Quackenbush
09. Bonus Match: Eddie Kingston vs Shane Storm (2004/11/20)
10. Bonus Material: In Ring Promo with Larry Sweeney & Hallowicked & Claudio Castagnoli (2004/11/20)
Running Time: 2 DVD-SET (1:1) – Source: DVD

CHIKARA – 2005/03/19 – Emmaus, PA – “Don’t Eat The Black One” [2 DISC-SET]
01. The Dark Breed (Hallowicked & UltraMantis Black) vs. Matt Turner & Anthony Franco
02. Daizee Haze vs. Allison Danger
03. Delirious vs. Ravage
04. “Sweet & Sour” Larry Sweeney & Mano Metalico & Crossbones & Darkness Crabtree vs. Icarus & Gran Akuma & Jolly Roger & Lance Steel
05. Emil Sitoci vs. Rorschach
06. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Mister ZERO & Shane Storm & Mike Quackenbush
07. Jigsaw vs. Sabian
08. Bonus Match: Mike Quackenbush vs. Skayde (2004/11/20)
09. Bonus Match: Jigsaw vs. Black Jack Marciano (2004/11/20)
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2005/03/20 – Pittston, PA – “WAR GRAPES!”
01. Allison Danger & Emil Sitoci vs. Darkness Crabtree & Hallowicked
02. Matt Turner vs. Cheech
03. Davey Andrews & Shane Hagadorn vs. Danny Rage & JC Ryder
04. Jigsaw vs. Rorschach
05. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Shane Storm & Lance Steel & Jolly Roger
06. Cloudy vs. Anthony Franco
07. Mike Quackenbush vs. Larry Sweeney
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2005/04/15 – Reading, PA – “SPEAKING IN TONGUES” [2 DVD-SET]
01. Knight Eye for the Pirate Guy & Allison Danger vs. Larry Sweeney, Rorschach & ShareCropper
02. Niles Young vs. Chandler McClure
03. Davey Andrews vs. Shane Hagadorn
04. Men At Work vs. Team F.I.S.T.
05. Sabian vs. Ravage
06. Hallowicked & Mano Metalico vs. Emil Sitoci & Trik Davis
07. Chris Hero vs. Mickie Knuckles
08. Jigsaw & Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli & Arik Cannon
09. Bonus Match: Darkness Crabtree vs. ShareCropper (2004/08/27)
10. Bonus Match: Mano Metalico vs. Sabian (2004/08/27)
11. Bonus Match: Blackjack Marciano vs. Trik Davis (2004/08/27)
Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/04/16 – Emmaus, PA – “TRIAL BY FOAM” [2 DISC-SET]
01. Rorschach vs. USApe
02. Anthony Franco vs. Matt Turner
03. Allison Danger vs. Darkness Crabtree
04. Tag Team Gauntlet Match w/ Knight Eye for the Pirate Guy, Larry Sweeney & The ShareCropper, Hallowicked & UltraMantis Black, Emil Sitoci & Trik Davis, All Money is Legal, Danny Rage & JC Ryder, Team F.I.S.T.
05. Shane Storm vs. Chandler McClure
06. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Mickie Knuckles
DVD BONUS
* Dark Breed vs. Team F.I.S.T. (2004/08/27)
* DJ Skittlez vs. Mobius (2004/08/27)
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/04/17 – Pittston, PA – “THE GRAPE AMERICAN BASH” [2 DVD-SET]
01. Larry Sweeney & ShareCropper & Chandler McClure vs. Emil Sitoci & Trik Davis & Mickie Knuckles
02. Gran Akuma vs. Davey Andrews
03. Shane Storm vs. Claudio Castagnoli
04. Mano Metalico, Crossbones, Rorschach & Shane Hagadorn vs. Knight Eye for the Pirate Guy & Danny Rage & JC Ryder
05. Mike Quackenbush vs. Arik Cannon
06. Cheech & Cloudy vs. Matt Turner & Anthony Franco
07. Jigsaw vs. Chris Hero
08. Bonus Match: Eddie Kingston vs. Chris Hero (2004/08/27)
09. Bonus Match: Larry Sweeney & Spyrazul & Crossbones & Rorschach vs. Jigsaw & Mister ZERO & Shane Storm & Jolly Roger (2004/08/27)
Running Time: 2 DVD-SET (1:1) – Source: DVD

CHIKARA – 2005/05/20 – Reading, PA – “ANIVERSARIO BLUE” [2 DVD-SET]
01. Music Video
02. Equinox vs. Darkness Crabtree
03. Dark Breed (Hallowicked & UltraMantis Black) vs. Kanjyouru Matsuyama & Kabuki Kid
04. Arik Cannon vs. Sabian
05. Dr. Cheung vs. Niles Young
06. Davey Andrews vs. Anthony Franco
07. Men @ Work vs. Team F.I.S.T.
08. Knight Eye For The Pirate Guy vs. Larry Sweeney & ShareCropper
09. 2/3 Falls- Skayde vs. Nebula
10. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli
11. Bonus Material: Larry Sweeney Interview (2004/09/25)
12. Bonus Match: Sharecropper vs. Icarus (2004/09/25)
13. Bonus Match: Claudio Castagnoli vs. DJ Skittlez (2004/09/25)
14. Bonus Match: Rorschach vs. Sabian (2004/09/25)
Running Time: 2 DVD-SET (1:1) – Source: DVD

CHIKARA – 2005/05/21 – Emmaus, PA – “ANIVERSARIO ORANGE”
01. Music Video
02. Hallowicked vs. Equinox
03. Rorschach vs. Private Eye
04. Shane Hagadorn vs. Matt Turner
05. Dr. Cheung vs. Andy Sumner
06. Skayde & Kanjyouru Matsuyama vs. Knight Eye For The Pirate Guy
07. Icarus vs. Nebula
08. Shane Storm vs. UltraMantis Black
09. Jigsaw & Mike Quackenbush & Reckless Youth vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli & Arik Cannon
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2005/05/22 – Pittston, PA – “ANIVERSARIO WHITE”
01. Music Video
02. Equinox & US Ape & Kabuki Kid vs. Rorschach & Dark Breed
03. Crossbones & Mano Metalico vs. Davey Andrews & Shane Hagadorn
04. Shane Storm vs. Dr. Cheung
05. Cheech & Cloudy vs. Matt Turner & Anthony Franco
06. Nebula vs. Jigsaw
07. Claudio Castagnoli & Arik Cannon vs. Knight Eye For The Pirate Guy
08. Skayde vs. Kanjyouru Matsuyama
09. Chris Hero vs. Mike Quackenbush
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2005/06/17 – Reading, PA – “STOP MAKING SENSE”
01. Crossbones vs. Andy Sumner
02. Skayde & Equinox vs. Darkness Crabtree & Dr. Cheung
03. Din Mak vs. Matt Bomboy
04. Kanjyouru Matsuyama vs. Icarus
05. Gran Akuma vs. Shane Storm
06. Claudio Castagnoli vs. Jolly Roger
07. Chris Hero vs. Sabian
08. Reckless Youth & Mike Quackenbush & Jigsaw vs. UltraMantis Black & Hallowicked & Blind Rage
Running Time: 1 DVD (1:1) – Source: DVD

CHIKARA – 2005/06/19 – Pittston, PA – “PLANET OF THE GRAPES”
01. Rorschach vs. JC Ryder
02. Cindy Rogers vs. Allison Danger
03. Larry Sweeney vs. Equinox
04. Hallowicked & UltraMantis Black vs. Skayde & Kanjyouru Matsuyama
05. Shane Hagadorn vs. Anthony Franco
06. Mike Quackenbush & Jolly Roger & Jigsaw & Shane Storm vs. Chris Hero & Icarus & Gran Akuma & Claudio Castagnoli
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/07/11 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 3 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. Rorschach vs. Trik Davis
02. Sabian vs. Dr. Cheung
03. Icarus vs. Prophet
04. Mickie Knuckles vs. Retail Dragon
05. Arik Cannon vs. Mat Bomboy
06. Cheech vs. Ricky Reyes
07. Larry Sweeney vs. Josh Abercrombie
08. Chris Hero & Claudio Castagnoli & Gran Akuma vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Lance Steel
09. Icarus vs. Sabian vs. Arik Cannon vs. Ricky Reyes vs. Mickie Knuckles vs. Rorschach
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/07/23 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP 3 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Shane Storm vs. Vries Kastelein
02. Equinox vs. Lance Steel
03. Crossbones vs. Shiima Xion
04. Niles Young vs. Josh Abercrombie
05. KUDO vs. Anthony Franco
06. Claudio Castagnoli vs. CJ O’Doyle
07. Chris Hero & Icarus & Gran Akuma & Arik Cannon vs. Mickie Knuckles & Trik Davis & Ryan Cruz & Darin Corbin
08. Ultramantis Black & Hallowicked & Blind Rage vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Lance Steel
09. Shane Storm vs. Claudio Castagnoli vs. Equinox vs. Kudo vs. Niles Young vs. Crossbones
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/07/24 – Pittston, PA – “YOUNG LIONS CUP 3 – NIGHT 3 – GRAPES OF WRATH” [2 DISC-SET]
01. Lance Steel vs. Prophet
02. Allison Danger & Alere Little Feather & Mickie Knuckles vs. Dr. Cheung & Darkness Crabtree & Crossbones
03. Vries Kastelein vs. Larry Sweeney
04. Hallowicked & Blind Rage vs. Ryan Cruz & Darin Corbin vs. Davey Andrews & Shane Hagadorn vs. Retail Dragon & Discount Tiger
05. Mike Quackenbush & Sabian & Equinox & Eddie Kingston vs. Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli & Gran Akuma
06. Matt Turner & Anthony Franco vs. Cheech & Cloudy
07. Shane Storm vs. Icarus
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/08/13 – Philadelphia, PA – “Negative Balance”
01. CP Munk & Retail Dragon & Ken the Box vs. Darkness Crabtree & ShareCropper & Rorschach
02. Sumie Sakai vs. Allison Danger
03. Dark Breed vs. Lance Steel & Lance Steel
04. Arik Cannon vs. Reckless Youth
05. Team F.I.S.T. vs. Equinox & Skayde
06. Cheech & Cloudy vs. Matt Turner & Anthony Franco
07. Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli
08. Jigsaw & Shane Storm vs. Larry Sweeney & Hallowicked
09. Chris Hero vs. Eddie Kingston
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2005/09/16 – Reading, PA – “SON OF THE INTERNATIONAL INVASION OF INTERNATIONAL INVADERS – 1st STAGE” [2 DVD-SET]
01. Lance Steel & Lance Steel vs. Dr. Cheung & Darkness Cratbree
02. Sumie Sakai vs. Allison Danger
03. Larry Sweeney vs. Jervis Cottonbelly
04. Rorschach vs. Shiima Xion
05. Gran Akuma vs. Eddie Kingston
06. Chris Hero vs. “Outlaw” Adam Knight
07. Claudio Castagnoli vs. KUDO
08. Shane Storm vs. Icarus
09. Mike Quackenbush & Reckless Youth & Jigsaw vs. Milano Collection AT & Skayde & Chuichiro Arai
Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/09/17 – Pittston, PA – “SON OF THE INTERNATIONAL INVASION OF INTERNATIONAL INVADERS – 2nd STAGE” [2 DVD-SET]
01. Lance Steel & Lance Steel vs. Rorschach & Crossbones
02. Retail Dragon vs. Cheech
03. Jervis Cottonbelly & Shiima Xion vs. Dr Chueng & Adam Knight
04. Larry Sweeney vs. Reckless Youth
05. Team FIST vs. Matt Turner & Anthony Franco
06. Shane Storm & Mike Quackenbush vs. KUDO & Arakencito
07. Jigsaw vs. Hallowicked
08. Milano Collection AT & Skayde vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli
Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/10/21 – Reading, PA – “Little Creatures” [2 DISC-SET]
01. Darkness Crabtree vs CP Munk
02. Crossbones vs Jervis Cottonbelly
03. Sabian vs Jay Phoenix
04. Eddie Kingston vs Rorschach
05. Larry Sweeney vs Chuichiro Arai
06. Hallowicked vs Lance Steel
07. Milano Collection AT vs Chris Hero
08. Mike Quackenbush & Skayde & Jigsaw & Shane Storm vs Claudio Castagnoli & Arik Cannon & Icarus & Gran Akuma
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2005/10/22 – Hellertown, PA – “The Cibernetico Returneth” [2 DISC-SET]
01. Cheech vs CP Munk
02. Jay Phoenix vs Lance Steel
03. Matt Turner & Anthony Franco vs Rorschach & Crossbones
04. Chuichiro Arai vs Larry Sweeney
05. Torneo Cibernetico: Chris Hero & Arik Cannon & Claudio Castagnoli & Icarus & Gran Akuma & Hallowicked & UltraMantis Black & Blind Rage vs Mike Quackenbush & Milano Collection AT & Skayde & Shane Storm & Jigsaw & Sabian & Eddie Kingston & Mister ZERO
2 Discs – 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2005/10/30 – Collegeville, PA – “Ursinus College”
01. Crossbones vs. Drew Gulak
02. Sumie Sakai vs. Allison Danger
03. Sabian vs. Rorschach
04. Larry Sweeney vs. UltraMantis Black
05. Hallowicked vs. Equinox
06. Retail Dragon vs. Dr. Cheung
07. Gran Akuma vs. Eddie Kingston
08. Mike Quackenbush & Shane Storm & Lance Steel vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli & Icarus
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2005/11/13 – Philadelphia, PA – “Running In The Red” [2 DISC-SET]
01. Icarus & Dr. Cheung & UltraMantis Black & Hydra vs. Angel de Fuego & Lancelot & Dragon Dragon
02. Mister ZERO vs. Rorschach
03. Anthony Franco & Matt Turner vs. Davey Andrews & Shane Hagadorn
04. Beef Wellington & Sexxxy Eddy vs. Larry Sweeney & The ShareCropper
05. Chris Hero vs. Equinox
06. Chris Hero vs. Sumie Sakai
07. 2/3 Falls: Jigsaw vs. Hallowicked
08. Eddie Kingston & Sabian vs. Cheech & Cloudy
09. Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush
10. MASK vs. MASK: Shane Storm vs. Gran Akuma
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2005/11/18 – Reading, PA – “TRUE STORIES” [2 DVD-SET]
01. Lancelot & Dragon Dragon vs. Punisher & Darkness Crabtree & Dr. Chueng
02. The Prophet vs. Casanova
03. Larry Sweeney vs. Sabian
04. Ryan Cruz & Darrin Corbin & Equinox & Angel de Fuego vs. Hallowicked & UltraMantis Black & Crossbones & Rorschach
05. Claudio Castognoli & Arik Cannon vs. Reckless Youth & Mike Quackenbush
06. Allison Danger vs. Sumie Sakai
07. Chris Hero & Icarus & Gran Akuma vs. Shane Storm & Mr. ZERO & Milano Collection AT
Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2005/11/19 – State College, PA – “Penn State University”
01. Dragon Dragon & Lance Steel & Equinox vs. Punisher & Dr. Cheung & Hydra
02. Sumie Sakai vs. Cassanova
03. Rorschach & Crossbones vs. Darin Corbin & Ryan Cruz
04. Sabian vs. Arik Cannon
05. Larry Sweeney vs. Mister ZERO
06. The Prophet vs. UltraMantis Black
07. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm vs. Hallowicked & Gran Akuma & Icarus
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – Best Of 2005
01. KE4TPG vs. Mano Metalico/Crossbones – 2/18/05 – TWGP 05 Night 1
02. Team Toryumon X vs. Team Osaka Pro – 2/20/05 – TWGP 05 Night 3
03. Mike Quackenbush/Jigsaw/Sabian vs. Chris Hero/Claudio Castagnoli/Arik Cannon – 3/18/05 – Remain in Light
04. Mike Quackenbush/Reckless Youth/Jigsaw vs. Chris Hero/Claudio Castagnoli/Arik Cannon – 5/21/05 – Aniversario Orange
05. Mike Quackenbush/Equinox/Eddie Kingston/Sabian vs. Chris Hero/Claudio Castagnoli/Gran Akuma/Arik Cannon – 7/24/05 – YLC 3 Night 3
06. Icarus vs. Shane Storm – 7/24/05 – YLC 3 Night 3
07. Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli – 8/13/05 – Negative Balance
08. Eddie Kingston vs. Chris Hero – 8/13/05 – Negative Balance
09. Claudio Castagnoli vs. KUDO – 9/16/05 – International Invasion 1st Stage
10. Jigsaw vs. Hallowicked – 9/17/05 – International Invasion 2nd Stage
11. Chris Hero/Claudio Castagnoli vs. Skayde/Milano Collection AT – 9/17/05 – International Invasion 2nd Stage
12. Chuichiro Arai vs. Larry Sweeney – 10/21/05 – Little Creatures
13. Hallowicked vs. Jigsaw – 11/13/05 – Running in the Red
14. Shane Storm vs. Gran Akuma – 11/13/05 – Running in the Red
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2006/02/24 – Hellertown, PA – “Tag World Grand Prix 2006 – Night 1″
01. Crossbones & Rorschach vs. Hallowicked & Delirious
02. Sumie Sakai & Ranmaru vs. Alere Little Feather & Allison Danger
03. Team K-Dojo (MIYAWAKI & Yoshiaki Yago) vs. The Iron Saints (Sal & Vito Thomaselli)
04. Team IWA Mid-South (Ian Rotten & Mickie Knuckles) vs. Sabian & Eddie Kingston
05. Cheech & Cloudy vs. The Gambino Brothers (Mickey & Marshall)
06. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Equinox & Hydra
07. Team DDT (KUDO & MIKAMI) vs. Mana & Larry Sweeney
08. Team WWF (CP Munk & Colt CaBunny) vs. Matt Turner & Anthony Franco
09. Cheech & Cloudy vs. Delirious & Hallowicked
10. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Ranmaru & Sumie Sakai
11. Team DDT (KUDO & MIKAMI) vs. Team K-Dojo (Yoshiaki Yago & MIYAWAKI)
12. Eddie Kingston & Sabian vs. Joker & Necro Butcher
Running Time: 3 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2006/02/25 – Reading, PA – “Tag World Grand Prix 2006 – Night 2″
01. Lancelot (Lance Steel & Lance Steel) vs. The Colony (Soldier Ant & Fire Ant)
02. Notorious Inc. (Drew Blood & Devon Moore) vs. The North Star Express (Ryan Cruz & Darin Corbin) managed by J.J. Dillon
03. Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma) vs. Team Shimmer (Rain & Daizee Haze)
04. 2.0 (Jagged & Shane Matthews) vs. Men At Work (Mister ZERO & Shane Storm)
05. Team Toryumon (Shinjitsu Nohashi & Amigo Suzuki) vs. Retail Dragon & Dragon Dragon
06. Team dragondoor (Skayde & Milano Collection AT) vs. The Prescription Thugs (Dr. Cheung & Darkness Crabtree)
07. Sexxxy Eddy & Kevin Steen vs. Jigsaw & Arik Cannon
08. Team MUGA (Osamu Nishimura & Katsushi Takemura) vs. The Heartbreak Express
09. Lancelot (Lance Steel & Lance Steel) vs. The North Star Express (Ryan Cruz & Darin Corbin) managed by J.J. Dillon
10. Team F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma) vs. Men At Work (Mister ZERO & Shane Storm)
11. Jigsaw & Arik Cannon vs. Team MUGA (Osamu Nishimura & Katsushi Takemura)
12. Team Toryumon (Shinjitsu Nohashi & Amigo Suzuki) vs. Team dragondoor (Skayde & Milano Collection AT)
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2006/02/26 – Philadelphia, PA – “Tag World Grand Prix 2006 – Night 3″
01. Rain & Ranmaru & Allison Danger vs. Daizee Haze & Sumie Sakai & Mickie Knuckles
02. Kings Of Wrestling (Chris Hero & Claudio Castagnoli) vs. The North Star Express (Ryan Cruz & Darin Corbin) managed by J.J. Dillon
03. Eddie Kingston & Sabian vs. Team F.I.S.T. (Gran Akuma & Icarus)
04. Team DDT (KUDO & MIKAMI) vs. Hallowicked & Delirious
05. Team dragondoor (Milano Collection AT & Skayde) vs. Team MUGA (Osamu Nishimura & Katsushi Takemura)
06. MIYAWAKI & Amigo Suzuki & Shinjitsu Nohashi vs. Jigsaw & Shane Storm & Equinox
07. Kevin Steen & Sal & Vito Thomaselli vs. Ian Rotten & Arik Cannon & Joker
08. Hallowicked & Delirious vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli
09. Milano Collection AT & Skayde vs. Team F.I.S.T.
10. Necro Butcher vs. Yoshiaki Yago
11. Larry Sweeney & The Heartbreak Express & 2.0 vs. Sexxxy Eddy & Player Uno & Maxime Boyer & Retail Dragon & Dragon Dragon
12. Milano Collection AT & Skayde vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2006/03/31 – Reading, PA – “NAKED” [2 DVD-SET]
01. Lancelot vs. Triple Dragon
02. Prescription Thugs vs. The Colony
03. Crossbones vs. Andy Sumner
04. Cheech & Cloudy vs. Eddie Kingston & Joker
05. Rorschach vs. Hallowicked
06. Ares vs. Mike Quackenbush
07. Team F.I.S.T. vs. Shane Storm & Jigsaw
08. Larry Sweeney vs. Milano Collection AT
Running Time: 2 DVD-SET – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2006/04/21 – Reading, PA – “SAND IN THE VASELINE” [2 DISC-SET]
01. Gran Akuma vs. Andy Sumner
02. Lancelot vs. Larry Sweene
03. Dr. Cheung vs. Player Uno
04. Daizee Haze vs. Allison Danger
05. Retail Dragon & The Colony vs. Rorschach & Cheech & Cloudy
06. Eddie Kingston & Sabian vs. 2.0
07. Icarus vs. Jigsaw
08. Hallowicked & Delirious vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli
09. Shane Storm vs. Crossbones
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2006/04/23 – Barnesville, PA – “APOCALYPSO”
01. Larry Sweeney vs. Matt Turner
02. Retail Dragon vs. Rorschach
03. Daizee Haze vs. Alere Little Feather
04. Eddie Kingston vs. Dr. Cheung
05. Lancelot vs. The Colony
06. Chris Hero vs. Delirious
07. Jigsaw & Shane Storm & Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli & Team F.I.S.T.
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2006/05/26 – Reading, PA – “ANIVERSARIO DELTA” [2 DISC-SET]
01. 10 Tag Team Gauntlet featuring: MIYAWAKI & Yoshiaki Yago, 2.0, Rorschach & Crossbones, North Star Express, La Pareja Solar, Lancelot, Triple Dragon, The Prescription Thugs, The Colony & Casanova & Shane Valentine
02. Daizee Haze vs. Allison Danger
03. Delirious vs. Jon Moxley
04. Larry Sweeney vs. Mana
05. Hallowicked vs. Andy Sumner
06. Arik Cannon vs. Eddie Kingston
07. Milano Collection AT & Jigsaw & Shane Storm & Mike Quackenbush vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli & Icarus & Gran Akuma
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2006/05/27 – Barnesville, PA – “ANIVERSARIO EPSILON” [2 DISC-SET]
01. Eddie Kingston & Shinsuke Yamagasa vs. Ryan Cruz & Darin Corbin
02. Daizee Haze vs. Sara Del Ray
03. The Colony & Lance Steel vs. Rorschach & Casanova & Shane Valentine
04. Jon Moxley vs. Arik Cannon
05. Hallowicked & Delirious vs. Jagged & Max Boyer
06. Equinox vs. Dr. Cheung
07. Team F.I.S.T. vs. Shane Storm & Mike Quackenbush
08. Larry Sweeney vs. Milano Collection AT
09. MIYAWAKI & Yoshiaki Yago vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2006/06/23 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 4 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. Introduction of the Night 1 competitors
02. Shane Valentine vs. Lance Steel
03. El Hijo Del Ice Cream vs. Equinox
04. Dan Paysan vs. Player Uno
05. Danny Havoc vs. Arik Cannon
06. Dragon Dragon vs. Lance Steel
07. Max Boyer vs. Brandon Thomaselli
08. Iron Saints vs. Jigsaw & Shane Storm
09. Team F.I.S.T. vs. The Colony
10. Lance Steel vs. Equinox vs. Dan Paysan vs. Arik Cannon vs. Lance Steel vs. Max Boyer
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2006/06/24 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP 4 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Introduction of the Night 2 competitors
02. Cheech vs. Fire Ant
03. Jon Moxley vs. Hydra
04. Chuck Taylor vs. Ricochet
05. Excalibur vs. Andy Sumner
06. Ice Cream, Jr. vs. Retail Dragon
07. Cloudy vs. Matt Turner
08. Player Uno & Equinox & Dragon Dragon vs. Dan Paysan & Max Boyer & Darkness Crabtree
09. Team F.I.S.T. vs. Jigsaw & Shane Storm
10. Eddie Kingston Interview
11. Cheech vs. Jon Moxley vs. Chuck Taylor vs. Andy Sumner vs. Ice Cream Jr. vs. Cloudy
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2006/06/25 – Philadelphia, PA – “YOUNG LIONS CUP # 4 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. Los Ice Creams & Rorschach & Crossbones vs. The Colony & Angel De Fuego & Equinox
02. Daizee Haze vs. Mickie Knuckles
03. Dan Paysan vs. Max Boyer
04. Cloudy & Chuck Taylor vs. Player Uno & Ricochet
05. Eddie Kingston vs. Larry Sweeney
06. Chris Hero vs. Brandon Thomaselli
07. Iron Saints vs. Delirious & Hallowicked
08. Team F.I.S.T. & Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm
09. Cheech vs. Arik Cannon
Running Time: 2 Disc-Set – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2006/07/22 – Hellertown, PA – “THE CRUSHING WEIGHT OF MAINSTREAM IGNORANCE”
01. Claudio Castagnoli vs. Equinox
02. UltraMantis Black & Hydra vs. The Colony
03. Lance Steel vs. Lance Steel
04. Cheech & Cloudy vs. North Star Express
05. Eddie Kingston vs. Larry Sweeney
06. Lance Steel Interview
07. Chris Hero vs. Shane Storm
08. Gran Akuma vs. Mike Quackenbush
09. Jon Moxley vs. Arik Cannon
10. Hair vs. Mask – Icarus vs. Jigsaw
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2006/08/19 – Hellertown, PA – “RETURN OF THE SON OF THE INTERNATIONAL INVASION OF INTERNATIONAL INVADERS – 1st STAGE” [2 DISC-SET]
01. Los Ice Creams vs. North Star Express
02. Larry Sweeney vs. Fire Ant
03. Dr. Cheung vs. Retail Dragon
04. UltraMantis Black vs. Tex Benedict
05. Jagged vs. Equinox
06. Lance Steel vs. Lance Steel
07. Claudio Castagnoli vs. Reckless Youth
08. Excalibur vs. Arik Cannon
09. Chris Hero & Team F.I.S.T. vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm
10. Bonus Material – Podcast Episodes 5-8
Running Time: 2 Disc-Set – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2006/08/20 – Hellertown, PA – “RETURN OF THE SON OF THE INTERNATIONAL INVASION OF INTERNATIONAL INVADERS – 2nd STAGE” [2 DISC-SET]
01. Kings Of Wrestling Interview
02. Jagged & Los Ice Creams vs. The Colony & Ben Sailer
03. Daizee Haze vs. Portia Perez
04. Hydra & UltraMantis Black vs. North Star Express
05. Equinox vs. Arik Cannon
06. Larry Sweeney vs. Eddie Kingston
07. Team F.I.S.T. vs. Delirious & Hallowicked
08. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush & Shane Storm
09. Bonus Material – Podcast Episodes 9-12
Running Time: 2 Disc-Set – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2006/09/22 – Reading, PA – “Once In A Lifetime”
01. Hydra & Los Ice Creams vs. The Colony & Equinox
02. Lance Steel vs. Arik Cannon
03. Crossbones & Rorschach vs. Jigsaw & Shane Storm
04. Gran Akuma vs. Reckless Youth
05. UltraMantis Black vs. Hallowicked
06. Larry Sweeney & Daizee Haze vs. Eddie Kingston
07. Icarus vs. Mike Quackenbush
08. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. North Star Express
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2006/10/28 – Philadelphia, PA – “Cibernetico Forever”
01. Rorschach vs. Reckless Youth
02. UltraMantis Black, Hydra & Crossbones vs. Equinox & The Colony
03. Excalibur vs. Player Uno
04. Shayne Hawke vs. Twiggy
05. Max Boyer vs. Arik Cannon
06. 16 Man Torneo Cibernetico – Gran Akuma, Icarus, Larry Sweeney, The Iron Saints (Sal, Vito & Brandon Thomaselli), Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Hallowicked, Cheech, Cloudy, Mike Quackenbush, Eddie Kingston, Shane Storm & The North Star Express
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2006/11/12 – Barnesville, PA – “From Zero To Hero (and Castagnoli)”
01. Olsen Twins vs. Cheech & Cloudy
02. Hallowicked & Delirious vs. The Colony
03. Team F.I.S.T. vs. Silver Bullets
04. Sabian & Joker vs. Irish Airborne
05. Hydra, Crossbones & UltraMantis Black vs. Trik Davis, Equinox & Retail Dragon
06. Team F.I.S.T. vs. Hallowicked & Delirious
07. Cheech & Cloudy vs. Irish Airborne
08. Osiris vs. Kazuchika Okada
09. Larry Sweeney, Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Eddie Kingston, Shane Storm & Mike Quackenbush
10. Team F.I.S.T. vs. Cheech & Cloudy
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2006/11/17 – Reading, PA – “Brick”
1. Hydra Lock Challenge
2. Los Ice Creams & Lance Steel vs. The Colony
3. Kenji Fukimoto vs. Trik Davis
4. Equinox vs. Larry Sweeney
5. Eddie Kingston vs. Chuck Taylor
6. Jagged vs. Twiggy
7. Player Uno vs. Max Boyer
8. Hydra & UltraMantis Black vs. Hallowicked & Delirious
9. Cheech, Retail Dragon & Shane Storm vs. Cloudy, Ricochet & Mike Quackenbush
10. Team F.I.S.T. vs. Chris Hero & Claudio Castagnoli
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2006/11/18 – Hellertown, PA – “Talent Borrows ; Genius Steals”
01. Hydra Lock Challenge
02. Larry Sweeney Interview
03. Los Ice Creams & Kenji Fukimoto vs. Twiggy, Equinox & Retail Dragon
04. Chuck Taylor vs. Ricochet
05. Jagged vs. Player Uno
06. Rhett Titus, Pelle Primeau & Shane Hagadorn vs. The Colony
07. Josh Daniels vs. Max Boyer
08. Lance Steel vs. Trik Davis
09. Delirious, Hallowicked, Deliriouscito & Hallowickedcito vs. Blind Rage, Hydra, Crossbones & UltraMantis Black
10. Team F.I.S.T. vs. Mike Quackenbush & Shane Storm
11. Strap Match – Larry Sweeney vs. Eddie Kingston
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/02/16 – Hellertown, PA – “King Of Trios – Night 1″ [2 DISC-SET]
01. Hydralock Challenge
02. New Jersey All-Stars vs. Cheech & Cloudy
03. 2.0 vs. Jigsaw & Shane Storm
04. Los Ice Creams vs. The Order Of The Neo Solar Temple
05. Iron Saints vs. Larry Sweeney & Mitch Ryder & Robbie Ellis
06. Danshoku Dino & Masamune & American Balloon vs. MIYAWAKI & KUDO & Yoshiaki Yago
07. Kings Of Wrestling vs. Team USA
08. Shiima Xion vs. Nobutaka Moribe
09. Ricochet vs. Max Boyer
10. Kings Of Wrestling vs. Los Ice Creams
11. Iron Saints vs. KUDO & MIYAWAKI & Yoshiaki Yago
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2007/02/17 – Barnesville, PA – “King Of Trios – Night 2″ [2 DISC-SET]
01. Gran Akuma vs. Masamune
02. Chuck Taylor vs. Create-A-Wrestler
03. Team PWG (Scott Lost & Chris Bosh & Joey Ryan) vs. Lince Dorado & Sicodelico Jr. & Pantera
04. The Colony vs. Hallowicked & Cheech & Cloudy
05. Max Boyer & 2.0 vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm
06. Team TNA (Alex Shelley & Chris Sabin & Sonjay Dutt) vs. BLK OUT (Ruckus & Joker & Sabian)
07. Icarus vs. Player Uno
08. Olsen Twins vs. MIYAWAKI & Yoshiaki Yago
09. Hallowicked & Cheech & Cloudy vs. Lince Dorado & Sicodelico Jr. & Pantera
10. Team TNA vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2007/02/18 – Hellertown, PA – “King Of Trios – Night 3″ [2 DISC-SET]
01. Kings Of Wrestling vs. KUDO & Yoshiaki Yago & MIYAWAKI
02. Pantera & Lince Dorado & Sicodelico Jr. vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm
03. La Malcriada vs. Allison Danger
04. Sal Thomaselli vs. Max Boyer
05. Matt Sydal vs. Hallowicked
06. Tag Team Gauntlet
07. Mokujin Ken vs. Mecha Mummy
08. Daizee Haze vs. Sara Del Ray
09. Nobutaka Moribe vs. Masamune
10. Ricochet vs. Claudio Castagnoli
11. Mike Quackenbush & Jigsaw & Shane Storm vs. KUDO & Yoshiaki Yago & MIYAWAKI
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2007/03/23 – Reading, PA – “Best Imitation Of Myself”
01. Hydra vs. Create-A-Wrestler
02. Billy Roc vs. Fire Ant
03. Chris Hero vs. Hallowicked
04. BLK OUT vs. 2.0
05. Shayne Hawke vs. Ricochet
06. Chuck Taylor vs. Ruckus
07. Soldier Ant vs. Max Boyer
08. Los Ice Creams vs. Lince Dorado & Sicodelico, Jr.
09. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli
10. Shane Storm & Jigsaw vs. F.I.S.T.
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/03/24 – Hellertown, PA – “Time Will Prove Everything”
01. Chuck Taylor vs. Billy Roc
02. Brodie Lee vs. Equinox
03. Crossbones vs. Create-A-Wrestler
04. BLK OUT vs. Hallowicked & The Colony
05. Chris Hero vs. Ricochet
06. Olsen Twins vs. Jigsaw & Shane Storm
07. Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush
08. F.I.S.T. vs. Lince Dorado & Sicodelico Jr
09. Shane Storm & Jigsaw vs. F.I.S.T.
Running Time: 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/04/22 – Philadelphia, PA – “Rey De Voladores”
01. Chuck Taylor vs. Ricochet vs. Pac vs. Retail Dragon
02. Ruckus vs. Equinox vs. Jigsaw vs. Lince Dorado
03. Order Of The Neo Solar Temple vs. Tim Donst, Drew Gulak & Andy Sumner
04. Larry Sweeney vs. Shane Storm
05. Lance Steel vs. Fire Ant
06. Eddie Kingston vs. Hallowicked
07. BLK OUT vs. The Colony
08. Chuck Taylor vs. Lince Dorado
09. Chris Hero vs. Claudio Castagnoli w/ Special Guest Referee Mike Quackenbush
10. Cheech & Cloudy vs. F.I.S.T.
Running Time: 195 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/05/26 – Hellertown, PA – “Aniversario ?”
01. Music Video
02. Olsen Twins vs. The Colony
03. Brodie Lee vs. Equinox
04. Shayne Hawke vs. Player Uno
05. Hydra vs. Worker Ant
06. Mitch Ryder vs. Shane Storm
07. Claudio Castagnoli & Larry Sweeney vs. El Pantera & Lince Dorado
08. Max Boyer vs. Create-a-Wrestler
09. Eddie Kingston vs. Hallowicked
10. F.I.S.T. vs. Kagrra & Dragon Yuki
11. Mike Quackenbush vs. Chris Hero
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/05/27 – Philadelphia, PA – “Aniversario !”
01. Music Video
02. Brodie Lee vs. Retail Dragon
03. Hydra & UltraMantis Black vs. Olsen Twins
04. Shayne Hawke vs. Create-a-Wrestler
05. Los Ice Creams & Mitch Ryder vs. El Pantera, Player Uno & Lince Dorado
06. Dragon Yuki vs. Kagrra
07. Dr. Cube & Call-Me-Kevin vs. Dusto Bunny & Gii the Space Pirate
08. Max Boyer vs. Pelle Primeau
09. The Colony vs. Equinox, Shane Storm & Mike Quackenbush
10. Eddie Kingston & Ruckus vs. Delirious & Hallowicked
11. Chris Hero, Larry Sweeney & Claudio Castagnoli vs. F.I.S.T. & Chuck Taylor
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/06/22 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 5 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. El Hijo Del Ice Cream vs. Lince Dorado
02. Hydra vs. Moscow
03. Niles Young vs. Player Uno
04. Chuck Taylor vs. Cabana Man Dan
05. Hex Gage vs. Ice Cream Jr.
06. Rex Sterling vs. Amigo Suzuki
07. Rhett Titus vs. Worker Ant
08. Chrisjen Hayme vs. Billy Roc
09. Mitch Ryder vs. Shane Storm
10. Lince Dorado vs. Moscow vs. Player Uno vs. Chuck Taylor vs. Ice Cream Jr. vs. Amigo Suzuki
11. Bonus Material: Podcast Episodes 55-56
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2007/06/23 – Barnesville, PA – “YOUNG LIONS CUP 5 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Aaron Draven vs. Billy Roc
02. Shayne Hawke vs. Tim Donst
03. Rhett Titus vs. Soldier Ant
04. Super Xtremo vs. Darin Corbin
05. Ultra Dragon vs. Ryan Cruz
06. Chrisjen Hayme vs. Ricochet
07. Mitch Ryder vs. Cabana Man Dan
08. Chuck Taylor vs. Arik Cannon
09. F.I.S.T. & Max Boyer vs. Los Ice Creams & Amigo Suzuki
10. Ricochet vs. Ultra Dragon vs. Darin Corbin vs. Rhett Titus vs. Shayne Hawke vs. Billy Roc
11. Bonus Material – Podcast Episodes 57-58
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2007/06/24 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP 5 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. Kings Of Wrestling Interview
02. F.I.S.T. vs. Los Ice Creams
03. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Moscow & Player Uno & Super Xtremo
04. Amigo Suzuki vs. Billy Roc
05. Olsen Twins vs. North Star Express
06. Mitch Ryder vs. Lince Dorado
07. Shayne Hawke vs. Mike Quackenbush
08. BLK OUT vs. The Colony
09. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. Cheech & Cloudy
10. Arik Cannon & Larry Sweeney & Max Boyer vs. Jigsaw & Hallowicked & Shane Storm
11. Chuck Taylor vs. Ricochet
12. Bonus Material: Podcast Episodes 59-60
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2007/07/21 – Wallingford, CT – “Showdown In Crisisland”
01. Los Ice Creams vs. Olsen Twins
02. Ophidian vs. Player Uno
03. Max Boyer & F.I.S.T. vs. The Colony
04. Claudio Castagnoli vs. Sicodelico Jr.
05. Shayne Hawke & 2.0 vs. Mike Quackenbush, Jigsaw & Shane Storm
06. Eddie Kingston vs. Tim Donst
07. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Hallowicked, Cheech & Cloudy
08. Chris Hero vs. Lince Dorado
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/08/05 – Philadelphia, PA – “Maximum Overdraft”
01. Los Ice Creams vs. 2.0
02. Eddie Kingston vs. Ricochet
03. Shayne Hawke vs. Billy Roc
04. Daizee Haze vs. Sara Del Ray
05. The Colony vs. Los Tres Deliriosos
06. La Parkita vs. Payaso del Futuro
07. Chuck Taylor vs. Drake Younger
08. Chris Hero & Claudio Castagnoli vs. El Pantera & Lince Dorado
09. Mike Quackenbush vs. Black Tiger
10. F.I.S.T. vs. Briscoe Brothers
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/08/17 – Reading, PA – “2007 INTERNATIONAL INVADERS WEEKEND – NIGHT 1″
01. Rahim Ali vs. Shane Storm
02. Alex Payne vs. Tim Donst
03. USApe vs. Moscow
04. Shayne Hawke vs. Jigsaw
05. Olsen Twins & Brodie Lee vs. The Colony
06. Claudio Castagnoli vs. Akira Raijin
07. Pac vs. Ricochet
08. Eddie Kingston vs. Brute Issei
09. Kings Of Wrestling vs. Las Chivas & Equinox & Lince Dorado
10. F.I.S.T. vs. Los Ice Creams
Running Time: 210 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/08/18 – Hellertown, PA – “2007 INTERNATIONAL INVADERS WEEKEND – NIGHT 2″
01. Olsen Twins vs. Jigsaw & Shane Storm
02. Brodie Lee vs. Tim Donst
03. UltraMantis Black vs. Soldier Ant
04. Mitch Ryder vs. Hallowicked
05. Claudio Castagnoli vs. Pac
06. Chris Hero vs. Brute Issei
07. Shayne Hawke vs. Lince Dorado
08. Akira Raijin vs. Mike Quackenbush
09. F.I.S.T. vs. Las Chivas
10. Chuck Taylor vs. Ricochet
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/09/22 – Philadelphia, PA – “CIBERNETICO & ROBIN”
01. Brodie Lee vs. Mike Stevens
02. Daizee Haze vs. Candace LaRae
03. Hydra & UltraMantis Black vs. Hallowicked & Delirious
04. Tim Donst vs. Mike Quackenbush
05. Olsen Twins vs. Cheech & Cloudy
06. Kris Chambers vs. Super Xtremo
07. The Osirian Portal vs. Jigsaw & Shane Storm
08. BLK OUT vs. The Colony
09. Torneo Cibernetico: Kings Of Wrestling (Mitch Ryder & Chuck Taylor & Chris Hero & Claudio Castagnoli & Larry Sweeney & Shayne Hawke & Gran Akuma & Icarus) vs. Team Mega Mucha Lucha (Lince Dorado & Chiva 3 & Chiva 4 & Magno & Incognito & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Equinox)
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/10/26 – Reading, PA – “BRUISED”
01. Leonard Chikarason Interview
02. Order Of The Neo-Solar Temple vs. US Ape & Moscow & Dragon Dragon
03. Dragon Yuki vs. Jigsaw
04. Osirian Portal vs. Cheech & Cloudy
05. Olsen Twins & Brodie Lee vs. The Colony
06. Chuck Taylor vs. Claudio Castagnoli
07. Mitch Ryder vs. Equinox
08. Lince Dorado vs. Mike Quackenbush
09. Eddie Kingston vs. Tim Donst
10. Delirious & Hallowicked vs. F.I.S.T.
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/10/27 – Barnesville, PA – “NEW STAR NAVIGATION”
01. UltraMantis Black & Shane Storm vs. Hydra & Jigsaw
02. Crossbones vs. Soldier Ant
03. Icarus vs. Tim Donst
04. Brodie Lee vs. Worker Ant
05. Osirian Portal vs. Hallowicked & Delirious
06. Chuck Taylor vs. Helios
07. Dragon Yuki vs. Fire Ant
08. Larry Sweeney vs. Claudio Castagnoli
09. Olsen Twins vs. Cheech & Cloudy
10. Mitch Ryder vs. Lince Dorado
Running Time: 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/11/16 – Reading, PA – “THE BATTLE OF WHO COULD CARE LESS”
01. F.I.S.T. & Osirian Portal vs. The Colony & Mike Quackenbush
02. Chuck Taylor vs. Shane Storm
03. Sara Del Ray vs. Portia Perez
04. Brodie Lee vs. Passion Hasegawa
05. Olsen Twins vs. Lince Dorado & El Pantera
06. UltraMantis Black vs. MIYAWAKI
07. Mitch Ryder & Robbie Ellis & Larry Sweeney vs. Jigsaw & Los Ice Creams
08. Chris Hero & Shayne Hawke vs. Equinox & Claudio Castagnoli
09. Hydra vs. Helios
10. Sabian & Joker & Eddie Kingston vs. Tim Donst & Incoherence
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/11/17 – Hellertown, PA – “THE SORPID PERILS OF EVERYDAY EXISTENCE”
01. Shayne Hawke vs. Soldier Ant
02. Hydra vs. Shane Storm
03. Osirian Portal vs. El Pantera & Lince Dorado
04. Chuck Taylor vs. Passion Hasegawa
05. MIYAWAKI vs. Claudio Castagnoli
06. Mitch Ryder & Robbie Ellis & F.I.S.T. vs. Tim Donst & Mike Quackenbush & Super Smash Brothers
07. Helios vs. Fire Ant
08. Hair vs. Mask: Equinox vs. Chris Hero
09. Cheech & Cloudy vs. Incoherence
10. Bonus Match: Lance Steel vs. Retail Dragon (2007/11/17)
11. Bonus Material: Podcast Episodes 75 – 76
Running Time: 195 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/11/18 – Philadelphia, PA – “CHAPTER 11″
01. Video Recaps
02. F.I.S.T. vs. Tim Donst & Los Ice Creams
03. Hydra vs. Robbie Ellis
04. Shane Storm & Super Smash Brothers vs. The Colony
05. ICW / ICWA Tex-Arkana TV Title: Bryan Alvarez~! vs. Larry Sweeney
06. MIYAWAKI & Passion Hasegawa & El Pantera vs. Delirious & Cheech & Cloudy
07. Shayne Hawke & Osirian Portal vs. Mike Quackenbush & Trik Davis & Helios
08. Falls Count Anywhere: Eddie Kingston vs. Hallowicked
09. Hair vs. Mask: Lince Dorado vs. Mitch Ryder
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2007/12/09 – State College, PA – “STEPHEN COLBERT > BILL O’REILLY”
01. Mitch Ryder Interview
02. The Colony vs. Order Of The Neo-Solar Temple
03. Shane Storm vs. Vin Gerard
04. Icarus & Gran Akuma & Brodie Lee vs. Sara Del Ray & Cheech & Cloudy
05. Mitch Ryder vs. Tim Donst
06. Los Ice Creams vs. Osirian Portal
07. Chris Hero vs. Claudio Castagnoli
Running Time: 105 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/01/27 – Hellertown, PA – “TWO EYEBROWS ARE BETTER THAN ONE” [2 DISC-SET]
01. Crossbones & UltraMantis Black vs. Cheech & Cloudy
02. Moravian Greyhound vs. Zombie Plantain vs. Hydra
03. Vin Gerard vs. Worker Ant
04. Kylie Pierce vs. Sara Del Ray
05. Eddie Kingston vs. Shane Storm
06. Jimmy Olsen vs. Sabian
07. F.I.S.T. vs. The Colony
08. Larry Sweeney vs. Hallowicked
09. Claudio Castagnoli & Lince Dorado & Ophidian vs. Mike Quackenbush & Amasis & Tim Donst
10. Bonus Material – The Dark Breed Edition of Cribs (filmed November 2005)
11. Bonus Material – Chikara Podcast Episodes 79 – 84
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2008/02/29 – Philadelphia, PA – “2008 KING OF TRIOS – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. Las Chivas vs. Team ROH (Shane Hagadorn & Rhett Titus & Alex Payne)
02. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Worker Ant) vs. Mototsugu Shimizu & Go & Michael Nakazawa
03. Sea Amigos (Call-Me-Kevin & Unibouzu & D.W. Cycloptopuss III) vs. Order Of The Neo-Solar Temple (UltraMantis Black & Hydra & Crossbones)
04. Mike Quackenbush & Shane Storm & Jorge “Skayde” Rivera vs. Team Egypt (Mecha Mummy & Ophidian & Amasis)
05. Cheech & Cloudy & m.c. KZ vs. Brodie Lee & Jimmy Olsen & Retail Dragon
06. Naptown Dragons (Drake Younger & Diehard Dustin Lee & Scotty Vortekz) vs. Team IPW-UK (Martin Stone & Terry Frazier & Sha Samuels)
07. Las Chivas vs. The Colony
08. BLK OUT (Eddie Kingston & Ruckus & Joker) vs. Order Of The Neo-Solar Temple
09. Mike Quackenbush & Jorge “Skayde” Rivera & Shane Storm vs. Cheech & Cloudy & m.c. KZ
10. Team IPW-UK vs. The Golden Trio (Hallowicked & Delirious & Helios)
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2008/03/01 – Philadelphia, PA – “2008 KING OF TRIOS – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Team Japan (MIYAWAKI & SUSUMU & KUDO) vs. Southern Saints (Shaun Reed & Reno Diamond & Marcus O’Neill)
02. The Soul Touchaz (Willie “da Bomb” Richardson & Acid Jaz & Marshe Rockett) vs. Team B.S.E. (Kobra Kai & Super Xtremo & Sombra Canadienese)
03. Sweet & Sour Inc. (Bobby Dempsey & Sara Del Rey & Tank Toland) vs. F.I.S.T. (Icarus & Gran Akuma & Chuck Taylor)
04. Team Stranglehold (Tim Donst & Drew Gulak & Andy Sumner) vs. The Fabulous Three (Mitch Ryder & Larry Sweeney & Shayne Hawke)
05. Team IWS (El Generico & Player Uno & Stupified vs. Team F1RST (Arik Cannon & Darin Corbin & Ryan Cruz)
06. Team Mexico (El Pantera & Lince Dorado & Incognito) vs. Glacier & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.
07. Team Japan vs. Team AZW (AkuA & Immortal Black & Immortal White)
08. F.I.S.T. vs. The Soul Touchaz
09. The Fabulous Three vs. Team WWF (Demolition Ax & Demolition Smash & One Man Gang)
10. Team IWS vs. Team Mexico
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2008/03/02 – Philadelphia, PA – “2008 KING OF TRIOS – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. Show Introduction By Steve “The Turtle” Weiner
02. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Icarus & Gran Akuma) vs. The Colony (Worker Ant & Fire Ant & Soldier Ant)
03. Team Mexico (El Pantera & Lince Dorado & Incognito) vs. Mike Quackenbush & Shane Storm & Jorge “Skayde” Rivera
04. Team Japan (MIYAWAKI & SUSUMU & KUDO) vs. BLK OUT (Eddie Kingston & Joker & Ruckus)
05. The Golden Trio (Hallowicked & Delirious & Helios) vs. The Fabulous Three (Mitch Ryder & Larry Sweeney & Shayne Hawke)
06. Tag Team Gauntlet Match (w/ Demolition, Crossbones & Hydra, The Immortals, North Star Express, The Kartel, Southern Saints, Las Chivas, Super Smash Bros., Mototsugu Shimizu & Go, Bobby Dempsey & Sara Del Rey)
07. BLK OUT vs. The Golden Trio
08. The Colony vs. Team Mexico
09. Vin Gerard vs. Glacier vs. Martin Stone vs. Reno Diamond
10. Michael Nakazawa vs. m.c. KZ
11. Tim Donst & Create-A-Wrestler & Chiva II & Arik Cannon vs. Ophidian & Amasis & Los Ice Creams
12. BLK OUT vs. Team Mexico
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2008/04/19 – Hellertown, PA – “DEUCES WILD”
01. Osirian Portal vs. the Colony
02. Ice Cream Jr. vs. Robbie Ellis
03. Vin Gerard vs. Worker Ant
04. F.I.S.T. vs. Player Uno & Create-A-Wrestler
05. Lince Dorado vs. Helios
06. Gran Akuma vs. Jimmy Olsen
07. UltraMantis Black vs. Tim Donst
08. Brodie Lee vs. Shane Storm
09. Mitch Ryder & Shayne Hawke vs. Cheech & Cloudy
10. El Pantera vs. Mike Quackenbush
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/04/20 – Philadelphia, PA – “PASSION & PERSISTENCE”
01. Vin Gerard & Bull Pain vs. The Colony
02. Chuck Taylor vs. Hydra
03. Jimmy Olsen vs. Player Uno
04. Ophidian vs. Tim Donst
05. Amasis vs. Helios
06. Mitch Ryder & Larry Sweeney & Shayne Hawke & Robbie Ellis vs. Mike Quackenbush & Shane Storm & Cheech & Cloudy
07. Sabian vs. El Pantera
08. Brodie Lee vs. Claudio Castagnoli
09. F.I.S.T. vs. Delirious & Hallowicked
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/05/17 – Hellertown, PA – “CAFE CULTURE”
01. Ballad of Hellertown
02. Mitch Ryder & Shayne Hawke vs. Player Uno & Create-A-Wrestler
03. Ophidian vs. Bobby Dempsey
04. Amasis vs. Hallowicked
05. Icarus vs. Pelle Primeau
06. Lince Dorado vs. TJ Cannon vs. Helios vs. PSYCHO
07. Order Of The Neo-Solar Temple vs. El Pantera & The Colony
08. Chuck Taylor & Gran Akuma vs. Mike Quackenbush & Shane Storm
09. Jorge Rivera vs. Claudio Castagnoli
10. Stupedfied vs. Sonjay Dutt vs. Incognito vs. Turbo
Running Time: 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/05/18 – Philadelphia, PA – “GRIT & GLORY”
01. Daizee Haze & Chuck Taylor vs. Sara Del Ray & Bobby Dempsey
02. Gran Akuma vs. PSYCHO
03. Hydra & Tim Donst vs. Super Smash Brothers
04. Vin Gerard vs. Lince Dorado
05. Claudio Castagnoli & El Pantera & Sonjay Dutt vs. Mike Quackenbush & Turbo & Jorge Rivera
06. Eddie Kingston vs. Shane Storm
07. The Colony vs. Larry Sweeney & Shayne Hawke & Mitch Ryder
08. Brodie Lee vs. Pelle Primeau
09. Osirian Portal vs. Incoherence
10. Incognito vs. Helios
Running Time: 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/05/23 – Framingham, MA – “ANIVERSARIO MA”
01. Osirian Portal vs. 2.0
02. Vin Gerard vs. Create-A-Wrestler
03. Icarus vs. Jimmy Olsen
04. Chuck Taylor & Gran Akuma vs. Turbo & Lince Dorado
05. Grudyin & Tucor vs. Hydra & Tim Donst
06. Atomicos Increibles: Mike Quackenbush & Cheech & Stupified & Worker Ant vs. Cloudy & Player Uno & Soldier Ant & Shane Storm
07. El Pantera vs. Jorge Rivera
08. Brodie Lee & Mitch Ryder & Shayne Hawke vs. Incoherence & Claudio Castagnoli
Running Time: 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/05/24 – Wallingford, CT – “ANIVERSARIO CT”
01. Osirian Portal vs. Shane Storm & Mike Quackenbush
02. Vin Gerard vs. Jimmy Olsen
03. Super Smash Bros. vs. Cheech & Cloudy
04. Turbo vs. Jorge Rvera
05. Hydra & Tim Donst vs. Los Ice Creams
06. F.I.S.T. vs. The Colony
07. Mitch Ryder & Shayne Hawke vs. Lince Dorado & El Pantera
08. Brodie Lee vs. Claudio Castagnoli
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/06/13 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP VI – NIGHT 1″
01. Opening Introductions
02. Amasis vs. Ultimo Breakfast
03. Ethan Page vs. Pelle Primeau
04. Vin Gerard vs. Sami Callihan
05. Alex Payne vs. Pinkie Sanchez
06. James Ross vs. Drake Younger
07. Jimmy Olsen vs. Stupefied
08. Fabulous Three vs. The Colony
09. F.I.S.T. vs. Order Of the Neo-Solar Temple
10. Amasis vs. Pelle Primeau vs. Vin Gerard vs. Pinkie Sanchez vs. Drake Younger vs. Stupefied
Running Time: 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/06/14 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP VI – NIGHT 2″
01. Opening Introductions
02. Kyle Matthews vs. Lince Dorado
03. Ophidian vs. The Turtle
04. Worker Ant vs. Chip Day
05. Christian Faith vs. Tim Donst
06. Shayne Hawke vs. Bobby Dempsey
07. Johnny Gargano vs. Marshe Rockett
08. Super Smash Bros. vs. Shane Storm & Mike Quackenbush
09. Order Of The Neo-Solar Temple vs. The Soul Touchaz
10. Lince Dorado vs. Ophidian vs. Fire Ant vs. Tim Donst vs. Shayne Hawke vs. Marshe Rockett
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/06/15 – Hellertown, PA – “YOUNG LIONS CUP VI – NIGHT 3″
01. Fabulous Three vs. the Soul Touchaz
02. Jimmy Olsen vs. Lince Dorado
03. Mike Quackenbush Interview
04. F.I.S.T. vs. The Turtle & Sami Callihan & Ultimo Breakfast
05. Ethan Page vs. Tim Donst
06. Osirian Portal vs. Sara Del Ray & Bobby Dempsey
07. Eddie Kingston vs. Soldier Ant
08. Brodie Lee vs. Drake Younger
09. Super Smash Bros. vs. Incoherence
10. Vin Gerard vs. Fire Ant
Running Time: 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/07/13 – Philadelphia, PA – “TRAGEDY & TRIUMPH”
01. Eddie Kingston vs. Lince Dorado
02. Jimmy Olsen vs. Ultimo Breakfast
03. Osirian Portal & F.I.S.T. vs. The Colony & Super Smash Bros.
04. Larry Sweeney Interview
05. Chuck Taylor vs. Incognito
06. Shane Storm vs. Mike Quackenbush
07. Vin Gerard vs. Fire Ant
08. UltraMantis Black vs. Tim Donst
09. No DQ: Brodie Lee vs. Claudio Castagnoli
10. Fabulous Two vs. Incoherence
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/08/09 – Reading, PA – “ALL THAT GLITTERS”
01. Podcast-A-GoGo Song
02. Osirian Portal vs. Super Smash Bros.
03. Vin Gerard Interview
04. Brodie Lee vs. Ultimo Breakfast
05. Jimmy Olsen vs. Fire Ant
06. Shane Storm vs. Mike Quackenbush
07. F.I.S.T. vs. Lince Dorado & Las Chivas
08. Claudio Castagnoli vs. Buck Hawke
09. Vin Gerard vs. Worker Ant
10. Hydra & Tim Donst vs. Incoherence
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/08/10 – Philadelphia, PA – “VANITY & VIOLENCE”
01. Los Ice Creams vs. Las Chivas
02. Chuck Taylor vs. Fire Ant
03. Vin Gerard Interview
04. Fabulous Two vs. Sara Del Ray & Bobby Dempsey
05. Jimmy Olsen vs. Worker Ant
06. F.I.S.T. vs. Super Smash Bros.
07. Vin Gerard vs. Drake Younger
08. Dr. Cube & Crossbones & UltraMantis Black vs. Mike Quackenbush & Hydra & Tim Donst
09. Eddie Kingston vs. Lince Dorado
10. Brodie Lee & Osirian Portal vs. Incoherence & Claudio Castagnoli
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/09/06 – Easton, PA – “LA LOTERIA LETAL”
01. Louden Sings
02. Icarus & Ultimo Breakfast vs. Tim Donst & Helios
03. Lince Dorado & Jimmy Olsen vs. Shane Storm & Eddie Kingston
04. Colin Delaney & Vin Gerard vs. Mitch Ryder & Halcom Guerrero
05. Larry Sweeney & Claudio Castagnoli vs. Pinkie Sanchez & Mike Quackenbush
06. Brodie Lee vs. Hydra
07. Icarus & Ultimo Breakfast vs. Lince Dorado & Jimmy Olsen
08. Vin Gerard vs. Colin Delaney vs. Mike Quackenbush & Pinkie Sanchez
09. F.I.S.T. & Osirian Portal vs. Haloowicked & The Colony
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/09/07 – Philadelphia, PA – “STYLE & SUBSTANCE”
01. F.I.S.T. vs. The Colony
02. Lince Dorado vs. Eddie Kingston
03. Fabulous 2 vs. Super Smash Bros.
04. Jimmy Olsen Interview
05. The Best Around & Order Of The Neo Solar Temple vs. Hydra & Helios & Incoherence
06. Soldier Ant vs. Colin Delaney
07. Osirian Portal vs. Cheech & Cloudy
08. Icarus vs. Larry Sweeney
09. Vin Gerard & STIGMA vs. Mike Quackenbush & Tim Donst
10. Steel Cage Match: Claudio Castagnoli vs. Brodie Lee
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/09/20 – Streamwood, IL – “THE ARTISTIC PURSUIT OF BEING YOURSELF”
01. Iron Saints vs. Helios & Lince Dorado
02. Buck Hawke vs. Tim Donst
03. UltraMantis Black & Crossbones & Trik Davis & Sami Callihan vs. The Soul Touchaz
04. Colin Delaney vs. Jimmy Olsen
05. Rey Makawe & Guerrerito del Futuro vs. Incognito & Discovery
06. STIGMA vs. Drake Younger
07. Vin Gerard vs. Fire Ant
08. Hallowicked & Player Uno & Icarus & Ophidian & Worker Ant vs. Mike Quackenbush & Player Dos & Amasis & Gran Akuma & Soldier Ant
09. Bonus Match: Silas Young vs. Egotistico Fantastico
Running Time: 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/09/21 – Cleveland, OH – “LAYING IN THE GUTTER, LOOKING AT THE STARS”
01. Buck Hawke vs. Willie Richardson
02. F.I.S.T. vs. Helios & Incognito
03. Johnny Gargano vs. Jimmy Olsen
04. Osirian Portal vs. The Soul Touchaz
05. Sami Callihan vs. Shiima Xion vs. Lince Dorado
06. Vin Gerard & STIGMA & Colin Delaney & Crossbones & UltraMantis Black vs. Tim Donst & Mike Quackenbush & The Colony
07. Claudio Castagnoli vs. Drake Younger
08. Super Smash Bros. vs. Incoherence
Running Time: 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/10/18 – Easton, PA – “GLOBAL GAUNTLET – NIGHT 1″
01. Big in Easton, Big in Japan
02. Osirian Portal vs. Atsushi Ohashi & Shinya Ishikawa
03. Yuji Okabayashi vs. Ultimo Breakfast
04. Jaki Numazawa vs. UltraMantis Black
05. Katsumasa Inoue vs. Hallowicked
06. Crossbones & Ryan & Madison Eagles vs. Jesse McKay & The Colony
07. Brodie Lee vs. Daisuke Sekimoto
08. Ryuji Ito vs. Mike Quackenbush
09. Vin Gerard & Colin Delaney vs. Jimmy Olsen & Lince Dorado
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/10/19 – Philadelphia, PA – “GLOBAL GAUNTLET – NIGHT 2″
01. STIGMA & Colin Delaney vs. The Sea Donsters
02. Icarus vs. Lince Dorado
03. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Incoherence
04. Vin Gerard vs. Jimmy Olsen
05. Osirian Portal vs. Super Smash Bros.
06. 7 on 7 Global Gauntlet Match: Team Chikara (Gran Akuma, The Colony, Eddie Kingston, Mike Quackenbush & Claudio Castagnoli) vs. Team Big Japan (Jaki Numazawa, Atsushi Ohashi, Katsumasa Inoue, Shinya Ishikawa, Ryuji Ito, Yuji Okabayashi & Daisuke Sekimoto)
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/11/08 – Oberhausen, Germany – “TAG WORLD GRAND PRIX 2008 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. Fight Club vs. The Colony
02. Vin Gerard & STIGMA vs. Marc Roudin & Claudio Castagnoli
03. Osirian Portal vs. The Thrillers
04. Sha Samuels & Big Van Walter & Steve Douglas vs. Bad Bones & Emil Sitoci & Bernd Fohr
05. Icarus & Chuck Taylor vs. Martin Stone & PAC
06. Revolution Purple vs. Johnny Kidd & Robbie Brookside
07. 2.0 vs. Tommy End & Andrew Patterson
08. Johnny Saint vs. Mike Quackenbush
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2008/11/09 – Oberhausen, Germany – “TAG WORLD GRAND PRIX 2008 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Steve Douglas Interview
02. Vin Gerard & STIGMA vs. The Colony
03. Osirian Portal vs. Tommy End & Andrew Patterson
04. Revolution Purple vs. PAC & Martin Stone
05. Chuck Taylor & Icarus & Emil Sitoci vs. Marc Roudin & Joel Redman & Wade Fitzgerald
06. 2.0 & Karsten Beck vs. Fight Club & Sha Samuels
07. Mike Quackenbush vs. Claudio Castagnoli
08. Big Van Walter vs. Bad Bones
09. The Colony vs. Osirian Portal vs. PAC & Martin Stone
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2008/11/15 – Framingham, MA – “CIBERNETICO BEGINS” [2 DISC-SET]
01. F.I.S.T. vs. Larry Sweeney & Robbie Ellis
02. Escorpion Egipcio vs. Ultimo Breakfast
03. 2.0 vs. Super Smash Bros.
04. Brodie Lee vs. Hallowicked
05. Fabulous Two vs. Claudio Castagnoli
06. Cibernetico: Vin Gerard, STIGMA, Amasis, Ophidian, Lince Dorado, Crossbones, UltraMantis Black & Eddie Kingston vs. “Equinox” Jimmy Olsen, Mike Quackenbush, Fire Ant, Soldier Ant, Worker Ant, Helios, Hydra & Tim Donst
Running Time: 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/11/16 – Wallingford, CT – “ARMDRAGS TO RICHES” [2 DISC-SET]
01. F.I.S.T. vs. Sea Donsters
02. UltraMantis Black vs. Helios
03. 2.0 & Los Ice Creams vs. Cheech Hernandez & KC Day & Super Smash Bros.
04. Vin Gerard vs. Worker Ant
05. Brodie Lee vs. Steve “The Turtle” Weiner
06. Osirian Portal vs. Lince Dorado & Equinox
07. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli
08. Fabulous Two vs. The Colony vs. Colin Delaney & STIGMA vs. Incoherence
Running Time: 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/12/12 – Easton, PA – “FACE WITH A VIEW”
01. Super Fun Times Over-The-Top, Elimination Style, No-Holds-Barred, Masked-Dudes-Welcome, Battle Royal of Doom (and Honor)
02. Fire Ant vs. Escorpion Egipcio
03. Cheech Hernandez & “Cloudy” Day vs. 2.0
04. Soldier Ant vs. Ophidian
05. Order Of The Neo Solar Temple vs. The Sea Donsters
06. Frightmare vs. Brodie Lee
07. Super Smash Bros. & Ultimo Breakfast vs. F.I.S.T.
08. Mike Quackenbush vs. Buck Hawke
09. Equinox & Lince Dorado & Helios vs. Vin Gerard & STIGMA & Colin Delaney
Running Time: 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2008/12/14 – Philadelphia, PA – “DUEL & DUALITY”
01. F.I.S.T. vs. Lince Dorado, Chiva V & Halcon Guerrero
02. Grizzly Redwood vs. Hallowicked
03. Osirian Portal vs. Super Smash Bros.
04. UltraMantis Black vs. Hydra
05. The Colony vs. 2.0
06. Eddie Kingston vs. Drake Younger
07. Fabulous Two vs. Larry Sweeney & Claudio Castagnoli
08. Vin Gerard vs. Equinox
09. Colin Delaney & STIGMA vs. Tim Donst & Mike Quackenbush
Running Time: 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – “BEST OF 2008″ [4 DVD-SET]
01. Eddie Kingston vs. Shane Storm (1/28/08)
02. Team IWS vs. F1rst Family (3/1/08)
03. F.I.S.T. vs. Soul Touchaz (3/1/08)
04. BLK Out vs. Team Japan (3/2/08)
05. Mike Quackenbush & Skayde & Shane Storm vs. Team Mexico (3/2/08)
06. Claudio Castagnoli vs. Brodie Lee (4/20/08)
07. Mike Quackenbush & Skayde & Turbo vs. Claudio Castagnoli & Sonjay Dutt & Pantera (5/18/08)
08. Jorge Rivera vs. El Pantera (5/23/08)
09. Mike Quackenbush & Shane Storm vs. Osirian Portal (5/24/08)
10. Super Smash Bros. vs. Cheech & Cloudy (5/24/08)
11. Fire Ant vs. Lince Dorado vs. Shayne Hawke vs. Ophidian vs. Marshe Rockett vs. Tim Donst (6/14/08)
12. Vin Gerard vs. Fire Ant (6/15/08)
13. Mike Quackenbush vs. Shane Storm (7/13/08)
14. Claudio Castagnoli vs. Brodie Lee (7/13/08)
15. Incoherence & Helios & Hydra vs. Order Of The Neo Solar Temple & The Best Around (9/7/08)
16. Steel Cage Match: Claudio Castagnoli vs. Brodie Lee (9/7/2008)
17. Lince Dorado & Helios vs. The Thomasellis (9/20/08)
18. Incoherence vs. Super Smash Bros. (9/21/08)
19. Jimmy Olsen & Lince Dorado vs. The UnStable (10/18/08)
20. Brodie Lee vs. Daisuke Sekimoto (10/18/08)
21. Equinox vs. Vin Gerard (10/19/08)
22. F.I.S.T. vs. Martin Stone & PAC (11/8/08)
23. Super Smash Bros. vs. 2.0 (11/15/08)
24. Claudio Castagnoli vs. Eddie Kingston (11/16/08)
25. Super Fun Times Battle Royal (12/12/08)
26. Equinox, Lince Dorado & Helios vs. UnStable (12/12/08)
27. Vin Gerard vs. Equinox (12/14/08)
28. Mike Quackenbush & Tim Donst vs. UnStable (12/14/08)
29. “CHIKARA Special” recap video
Running Time: 4 DVD-SET – Source: DVD

CHIKARA – 2009/01/25 – Philadelphia, PA – “REVELATION X” [2 DISC-SET]
01. F.I.S.T. vs. Lince Dorado & Helios
02. Brodie Lee & Grizzly Redwood vs. Hallowicked & Frightmare
03. Daizee Haze vs. Sara Del Ray
04. Order Of The Neo Solar Temple vs. Jigsaw & Mike Quackenbush
05. The UnStable vs. Cheech Hernandez & KC “Cloudy” Day
06. Los Ice Creams vs. Fabulous Two
07. Eddie Kingston vs. Delirious
08. The Colony vs. Osirian Portal
09. Ladder Match: Equinox vs. Vin Gerard
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/02/20 – Reading, PA – “IF THE AIRPLANE IS SNOWED IN, PUT YOUR BLOODY SKIS ON AND GET GOING!” [2 DISC-SET]
01. Crossbones & UltraMantis Black & Pinkie Sanchez vs. Cheech & Cloudy & Hydra
02. Grizzly Redwood vs. Create-A-Wrestler
03. Sami Callihan vs. Delirious
04. The UnStable vs. Jigsaw & Mike Quackenbush & Tim Donst
05. Osirian Portal vs. Equinox & Lince Dorado
06. Brodie Lee vs. Frightmare
07. F.I.S.T. vs. The Colony
08. Escorpion Egipcio vs. Claudio Castagnoli
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/02/21 – Easton, PA – “MOTIVE, MEANS, OPPORTUNITY”
01. Louden Sings
02. Eddie Kingston & Brodie Lee & Grizzly Redwood vs. Sami Callihan & Crossbones & UltraMantis Black
03. Ophidian vs. Frightmare
04. Daizee Haze & Hailey Hatred vs. Sara Del Ray & Sassy Stephie
05. Escorpion Egipcio vs. Lince Dorado
06. F.I.S.T. vs. The Colony
07. The UnStable vs. Create-A-Wrestler & Sea Donsters
08. Gran Akuma vs. Claudio Castagnoli
09. Cheech & Cloudy vs. Jigsaw & Mike Quackenbush
10. Amasis vs. Equinox
Running Time: 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2009/03/27 – Philadelphia, PA – “KING OF TRIOS 2009 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. Team EPIC WAR (Austin Aries & Tony Kozina & Ryan Drago) vs. The F1rst Family (Arik Cannon & Darin Corbin & Ryan Cruz)
02. The Osirian Portal vs. Team PWG (El Generico & The Young Bucks)
03. The Roughnecks (Brodie Lee & Eddie Kingston & Grizzly Redwood) vs. Team Uppercut (Claudio Castagnoli & Bryan Danielson & Dave Taylor)
04. Team CZW (Greg Excellent & Beef Wellington & Pinkie Sanchez) vs. Da Soul Touchaz
05. F.I.S.T. vs. The Death Match Kings (Necro Butcher & Brain Damage & Toby Klein)
06. The Future Is Now (Equinox & Helios & Lince Dorado) vs. Team DDT (KUDO & Michael Nakazawa & Kota Ibushi)
07. Incoherence vs. Masters Of A Thousand Holds (Mike Quackenbush & Johnny Saint & Jorge Rivera)
08. The UnStable vs. The Cold Front (Al Snow & Glacier & D-Lo Brown)
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/03/28 – Philadelphia, PA – “KING OF TRIOS 2009 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Austin Aries vs. Matt Jackson vs. Player Dos vs. Fire Ant
02. F1rst Family vs. F.I.S.T.
03. The Submission Squad vs. Davey Vega & Gary The Barn Owl
04. Osirian Portal vs. The Future Is Now
05. El Generico vs. Nick Jackson vs. Jigsaw vs. Kota Ibushi
06. The UnStable vs. Da Soul Touchaz
07. Twiggy vs. Player Uno
08. Team Uppercut vs. Masters Of A Thousand Holds
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/03/29 – Philadelphia, PA – “KING OF TRIOS 2009 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. The UnStable vs. Team Uppercut
02. F.I.S.T. vs. The Future Is Now
03. Arik Cannon vs. El Generico
04. Tag Team Gauntlet
05. KUDO & Michael Nakazawa & The Osirian Portal vs. The Colony & The North Star Express
06. Austin Aries vs. Eddie Kingston
07. Player Dos vs. Kota Ibushi
08. F.I.S.T. vs. Team Uppercut
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/04/25 – Easton, PA – “BEHIND THE 8 BALL” [2 DISC-SET]
01. Louden’s “Entrance Theme Montage Medley”
02. 2.0 vs. Incoherence
03. Nevaeh vs. SharkGirl
04. Escorpion Egipcio vs. Helios
05. Player Uno & Hydra & Vin Gerard & Buck Hawke vs. Player Dos & Brodie Lee & Tim Donst & STIGMA
06. Shadow Phoenix vs. Gran Akuma
07. F.I.S.T. vs. The Colony
08. Colin Delaney vs. Equinox
09. Osirian Portal vs. Jigsaw & Mike Quackenbush
10. Bonus Material: Podcast Episodes 145-147
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/04/26 – Philadelphia, PA – “THE BOBLIOGRAPHON” [2 DISC-SET]
01. Shadow Phoenix vs. Claudio Castagnoli
02. Cheech & Cloudy vs. 2.0 vs. Super Smash Bros. vs. The UnStable
03. UltraMantis Black vs. Create-A-Wrestler
04. Eddie Kingston & Grizzly Redwood & Brodie Lee vs. Incoherence
05. Dragon Gate USA Announcement Video
06. SharkGirl vs. Sara Del Ray
07. Osirian Portal vs. The Future Is Now
08. Vin Gerard vs. Glacier
09. F.I.S.T. & Buck Hawke vs. The Colony & Jigsaw & Mike Quackenbush
10. Bonus Material: Podcast Episodes 148-150
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/05/23 – Easton, PA – “ANIVERSARIO YIN” [2 DISC-SET]
01. Louden’s Aniversario Birthday Song
02. 2.0 vs. Incoherence
03. Grizzly Redwood vs. Hydra
04. Eddie Kingston vs. Create-A-Wrestler
05. F.I.S.T. vs. Jigsaw & Helios & Lince Dorado
06. Arik Cannon vs. Delirious
07. STIGMA vs. Tim Donst
08. Los Ice Creams & Osirian Portal vs. The Colony & Super Smash Bros.
09. Vin Gerard vs. Claudio Castagnoli
10. Bonus Material: Podcast Episodes 151-156
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/05/24 – Philadelphia, PA – “ANIVERSARIO YANG” [2 DISC-SET]
01. Los Ice Creams vs. Brodie Lee & Grizzly Redwood
02. Ophidian vs. Arik Cannon
03. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Create-A-Wrestler & Super Smash Bros.
04. Vin Gerard & Colin Delaney vs. D’Lo Brown & Glacier
05. 2.0 vs. Sea Donsters
06. Incoherence & Cheech & Cloudy vs. Jigsaw & Helios & Lince Dorado & Mike Quackenbush
07. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli
08. Double Hair vs. Double Mask: F.I.S.T. vs. The Colony
09. Bonus Material: Podcast Episodes 157-160
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA & BIG JAPAN – 2009/06/12 – Warabi City, Isami Wrestle Hall – “CHIKARA / BIG JAPAN SHOWCASE – DAY 1″
01. Green Ant vs. Tigre Rojo
02. Jagged & Shane Matthews vs. Mototsugu Shimizu & Atsushi Ohashi
03. Chuck Taylor vs. Michael Nakazawa
04. Fire Ant & Soldier Ant vs. UltraMantis Black & Crossbones
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA & BIG JAPAN – 2009/06/13 – Shin-kiba, 1st Ring – “CHIKARA / BIG JAPAN SHOWCASE – DAY 2″
01. Daikokubo Benkai vs. Atsushi Ohashi
02. CHIKARA vs. BJW: UltraMantis Black & Crossbones vs. Shadow WX & Yuichi Taniguchi
03. CHIKARA vs. BJW: Daisuke Sekimoto vs. Chuck Taylor
04. CHIKARA vs. BJW: Yoshihito Sasaki & Ryuichi Kawakami vs. Jagged & Shane Matthews
05. Takashi Sasaki & Shinobu vs. Michael Nakazawa & Tigre Rojo
06. CHIKARA vs. BJW: Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant vs. “Black Angel” Jaki Numazawa & Shinya Ishikawa & Yuji Okabayashi
07. Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant & “Black Angel” Jaki Numazawa & Atsushi Ohashi vs. Jagged & Shane Matthews & UltraMantis Black & Crossbones & Chuck Taylor
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/07/31 – Reading, PA – “NEVER KNEEL AT THE ALTAR OF CONFORMITY” [2 DISC-SET]
01. Previously On Chikara
02. Louden’s Song
03. Rorschach vs. Dragonfly
04. Daizee Haze vs. Rayna VonTash
05. The Unstable vs. Incoherence & Hydra
06. Tim Donst vs. Claudio Castagnoli
07. Brodie Lee & Grizzly Redwood vs. Cheech & Cloudy
08. Amasis vs. Lince Dorado
09. F.I.S.T. vs. Jigsaw & Mike Quackenbush
10. The Colony vs. The Order Of The Neo Solar Temple
11. Bonus Material: Podcast Episodes 161-163
Running Time: 2 Disc-Set – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/08/14 – Easton, PA – “YOUNG LIONS CUP 7 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. Young Lions Cup Introductions
02. Brendon Michael Thomas vs. Frightmare
03. Tim Donst vs. Hydra
04. Jason Hades vs. Dasher Hatfield
05. Chimaera vs. Cloudy
06. Colin Delaney vs. Stinky The Homeless Guy
07. Prince Mustafa Ali vs. Lince Dorado
08. Brodie Lee vs. Cheech
09. 2.0 vs. The Colony
10. YLC 7 Semi Final Match 6 Way Elimination
11. Bonus Material: Podcast Episodes 164-166
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/08/15 – Easton, PA – “YOUNG LIONS CUP 7 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Young Lions Introductions
02. Yellow Dog vs. Vokoder
03. Carpenter Ant vs. Soldier Ant
04. Ryan Cruz vs. Darin Corbin
05. Shane Hollister vs. Trik Davis
06. Grizzly Redwood vs. El Leonino
07. Player Uno vs. Player Dos
08. Arik Cannon vs. Jigsaw
09. Pierrothito vs. Mascarita Dorado
10. YLC 7 Semi Final Match 6 Way Elimination
11. Bonus Material: Podcast Episodes 167-169
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/08/16 – Philadelphia, PA – “YOUNG LIONS CUP 7 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. SeaDonsters & Cloudy vs. Yellow Dog & Player Uno & Dasher Hatfield
02. Roughnecks vs. The North Star Express
03. F.I.S.T. vs. The Colony vs. Order Of The Neo Solar Temple vs. Chiva V & Halcon Guerrero
04. Pierrothito vs. Mascarita Dorado
05. Turbo & Frightmare vs. Mike Quackenbush & Jorge Rivera
06. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli
07. The UnStable & Chuck Taylor vs. The Future Is Now (Jigsaw & Equinox & Helios) vs. Fire Ant & Arik Cannon & Hallowicked
08. Colin Delaney vs. Player Dos
09. Bonus Material: Podcast Episodes 170-172
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/09/12 – Springfield, MA – “MAN MAKES PLANS, AND GOD LAUGHS”
01. Brendan Michael Thomas vs. Frightmare
02. The Badd Boys vs. The Colony
03. Grizzly Redwood vs. Steve “The Turtle” Weiner
04. Colin Delaney vs. Dasher Hatfield
05. Delirious & UltraMantis Black vs. Super Smash Bros.
06. Tim Donst vs. Hydra
07. The Unstable & Daizee Haze vs. Mike Quackenbush & Lince Dorado & Equinox
08. Osirian Portal vs. F.I.S.T. (Icarus & Chuck Taylor)
09. Hallowicked vs. Claudio Castagnoli
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/09/13 – Nashua, NH – “HIDING IN PLAIN SIGHT” [2 DISC-SET]
01. F.I.S.T. vs. Incoherence
02. Ariel vs. Sara Del Ray
03. Champions Of Charity Award Presentation
04. Eddie Kingston & Grizzly Redwood vs. Delirious vs. UltraMantis Black
05. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. Claudio Castagnoli & Bryan Danielson
06. 2.0 & Unstable vs. Carpentar Ant & Green Ant & Dasher Hatfield & Lince Dorado & Colt Cabana
07. Player Uno vs. Player Dos
08. Osirian Portal vs. The Colony
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/10/17 – Easton, PA – “AN OPTIMISTIC VIEW OF A PESSIMISTIC WORLD” [2 DISC-SET]
01. Louden Sings
02. Vin Gerard vs. Lince Dorado
03. Player Uno vs. Claudio Castagnoli
04. F.I.S.T. vs. The Young Bucks vs. Osirian Portal vs. The Throwbacks
05. Helios vs. Hallowicked
06. STIGMA vs. Jigsaw
07. Sal Rinauro vs. Mike Quackenbush
08. Order Of The Neo-Solar Temple vs. The Colony
09. Frightmare vs. Player Dos
10. The Roughnecks vs. The Colony
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/10/18 – Philadelphia, PA – “CIBERNETICO INCREIBLE” [2 DISC-SET]
01. Los Ice Creams vs. The Throwbacks
02. Vin Gerard vs. Ryuichi Kawakami
03. Daizee Haze & Bullfight Sora vs. Sara Del Ray & La Maleriada
04. Sal Rinauro vs. Claudio Castagnoli
05. Icarus & Crossbones & Colin Delaney vs. STIGMA & Chuck Taylor & UltraMantis Black
06. The Roughnecks vs. Osirian Portal
07. Torneo Cibernetico: Mike Quackenbush & Lince Dorado & Player Uno & Soldier Ant & Carpenter Ant & Matt Jackson & Hallowicked & Cheech vs. Jigsaw & Fire Ant & Player Dos & Green Ant & Nick Jackson & Frightmare & Helios & Cloudy
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/11/21 – Easton, PA – “THROWING LIFE’S INSTRUCTIONS AWAY” [2 DISC-SET]
01. Louden Sings
02. Hallowicked vs. Ophidian
03. Lince Dorado & Helios vs. The Badd Boyz
04. Carpenter Ant vs. Amasis
05. Player Dos vs. Yujiro Kushida
06. Claudio Castagnoli & Mike Quackenbush & Jorge Rivera vs. Order Of The Neo-Solar Temple
07. The Throwbacks vs. F.I.S.T.
08. Loser Leaves Chikara: Hydra vs. Tim Donst
09. The UnStable vs. The Colony
10. Gran Akuma vs. Jigsaw
11. Bonus Material: Podcast Episodes 173-176
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2009/11/22 – Philadelphia, PA – “THREE-FISTED TALES” [2 DISC-SET]
01. Previously On Chikara
02. Brodie Lee & The Unstable vs. The Throwbacks & The Colony
03. Yujiro Kushida vs. Helios
04. Tim Donst vs. Player Uno
05. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Incoherence
06. F.I.S.T. vs. Mike Quackenbush & Jorge Rivera
07. Lince Dorado vs. Player Dos
08. Respect Match: Claudio Catagnoli vs. Eddie Kingston
09. Osirian Portal vs. The Colony
10. Bonus Material: Podcast Episodes 177-180
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – SAMPLER 2009
01. Mike Quackenbush & Jigsaw & Helios & Lince Dorado vs. Hallowicked & Frightmare & Hallowickedcito & Frightmarecito (“Aniversario Yang”)
02. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli (“Aniversario Yang”)
03. F.I.S.T. vs. The Future is Now (“King of Trios 2009 – Night 3″)
04. Kota Ibushi vs. Jigsaw vs. El Generico vs. Nick Jackson (“King of Trios 2009 – Night 2″)
05. The Osirian Portal vs. The Colony (“Revelation X”)
BONUS:
06. Previously at CHIKARA: September 2009 Edition
07. Official Trailer for the DVD release of “Aniversario Yang”
08. CHIKARA Podcast-A-Go-Go, Episode # 173
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/01/31 – Philadelphia, PA – “A TOUCH OF CLASS” [2 DISC-SET]
01. Pinkie Sanchez vs. Green Ant
02. The UnStable vs. Sugar Dunkerton & Player Uno & Create-A-Wrestler
03. Daizee Haze & Sara Del Ray vs. Osirian Portal
04. Brodie Lee vs. Hallowicked
05. Order Of The Neo-Solar Temple vs. Grizzly Redwood & Pelle Primeau & Andy Ridge
06. Tim Donst vs. Player Dos
07. The Future Is Now & Mike Quackenbush vs. BDK
08. F.I.S.T. vs. The Colony
09. Bonus Material: Podcast Episodes 181-184
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/02/27 – Reading, RA – “THE MINT CONDITION” [2 DISC-SET]
01. Lince Dorado & Pink Ant & Daizee Haze vs. The Colony
02. Delirious vs. Player Dos
03. F.I.S.T. & The Badd Boyz vs. Osirian Portal & Frightmare & Hallowicked
04. Claudio Castagnoli & Ares vs. The Throwbacks
05. Player Uno vs. Tim Donst
06. Tursas vs. Eddie Kingston
07. The Unstable & Brodie Lee vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Helios & Equinox
08. Bonus Material: Podcasts 185-186
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/02/28 – Pottsville, RA – “A WORLD OF COMFORTING ILLUSION”
01. The Unstable vs. The Throwbacks
02. Brodie Lee vs. Green Ant
03. Daizee Haze & Sara Del Ray vs. Hallowicked & Frightmare
04. Claudio Castagnoli & Ares vs. The Badd Boyz vs. Osirian Portal vs. Super Smash Bros.
05. Gran Akuma vs. Eddie Kingston
06. Tursas & Tim Donst & Lince Dorado & Pink Ant vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Helios & Equinox
07. Order Of The Neo-Solar Temple vs. The Colony
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2010/03/20 – Easton, PA – “WIT, VERVE & A BIT O’NERVE” [2 DISC-SET]
01. Louden Sings
02. Sara Del Ray & Daizee Haze vs. Los Ice Creams
03. Tursas vs. Green Ant
04. The UnStable vs. Osirian Portal
05. Lince Dorado vs. Equinox
06. 2.0 vs. The Badd Boyz
07. Tm Donst vs. Dasher Hatfield
08. F.I.S.T & Crossbones & UltraMantis Black vs. Jigsaw & Mike Quackenbush & Incoherence
09. Ares & Claudio Castagnoli vs. The Colony
10. Bonus Material: Podcast Episodes 189-192
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2010/03/21 – Fairfield, CT – “DEAD MEN DON’T LAUGH” [2 DISC-SET]
01. 3.0 vs. Order Of The Neo-Solar Temple
02. Pinkie Sanchez vs. Equinox
03. STIGMA vs. Dasher Hatfield
04. Tim Donst & Daizee Haze & Sara Del Ray vs. The Colony
05. Vin Gerard vs. Jigsaw
06. Brendan Michael Thomas vs. Frankie Arion
07. F.I.S.T. vs. Osirian Portal
08. Lince Dorado vs. Eddie Kingston
09. Ares & Claudio Castagnoli & Tursas vs. Incoherence & Mike Quackenbush
10. Bonus Material: Podcast Episodes 193-196
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2010/04/23 – Philadelphia, PA – “2010 KING OF TRIOS – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. F.I.S.T. vs. Matt Classic & The Throwbacks
02. Team Frightning (Mike Quackenbush & Frightmare & Hallowicked) vs. Team Big Japan (Daisuke Sekimoto & Yuji Okabayashi & Kankuro Hoshino)
03. B.D.K. (Ares & Claudio Castagnoli & Tursas) vs. Osirian Portal & Sara Del Ray
04. The UnStable vs. Team Osaka Pro (Atushi Kotoge & Daisuke Harada & Tadasuke)
05. Aeroform & Johnny Gargano vs. The Colony
06. F1RST Family (Arik Cannon & Darin Corbin & Ryan Cruz) vs. Tim Donst & Pinkie Sanchez & Lince Dorado
07. Curry Man & Los Ice Creams vs. El Oriental & Alebrije & Cuije
08. The Future Is Now (Jigsaw & Helios & Equinox) vs. The Jackson 3 (Matt & Nick & Malachi Jackson)
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/04/24 – Philadelphia, PA – “2010 KING OF TRIOS – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Brodie Lee vs. Grizzly Redwood
02. Team Big Japan vs. The Future Is Now
03. Amasis vs. Matt Cross vs. Flip Kendrick vs. Malachi Jackson
04. Cuije & Alebrije & El Oriental vs. Claudio Castagnoli & Ares & Tursas
05. Christopher Daniels vs. Hallowicked
06. F.I.S.T. vs. Team Osaka Pro
07. Frightmare vs. Ophidian vs. Cheech vs. Rich Swann
08. The Colony vs. Tim Donst & Pinkie Sanchez & Lince Dorado
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/04/25 – Philadelphia, PA – “2010 KING OF TRIOS – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. Team Osaka Pro vs. The Colony
02. Ares & Tursas & Claudio Castagnoli vs. Team Big Japan
03. Chuck Taylor vs. El Oriental
04. Tag Team Gauntlet
05. Christopher Daniels vs. Eddie Kingston
06. The Young Bucks vs. Jigsaw & Mike Quackenbush
07. Matt Cross vs. Ophidian
08. Claudio Castagnoli & Ares & Tursas vs. The Colony
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/05/22 – Tyngsboro, MA – “ANIVERSARIO ZEHN”
01. Green Ant vs. Amasis
02. Tursas & Daizee Haze vs. The Throwbacks
03. STIGMA vs. Ophidian
04. Tim Donst & Lince Dorado vs. Equinox & Helios
05. Pink Ant vs. Fire Ant
06. Ares vs. UltraMantis Black
07. F.I.S.T & The Unstable vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Hallowicked & Frightmare
Running Time: 1 Disc – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/05/23 – Union City, NJ – “ANIVERSARIO ELF” [2 DISC-SET]
01. Equinox & Helios vs. F.I.S.T. vs. Player Uno & Player Dos vs. Scott Parker & Shane Matthews
02. Fire Ant vs. Lince Dorado
03. Amasis vs. Vin Gerard
04. Mike Quackenbush & Jigsaw & The Throwbacks vs. Sara Del Ray & Pink Ant & Daizee Haze & Tursas
05. Soldier Ant vs. Tiim Donst
06. Hallowicked & Frightmare vs. Claudio Castagnoli & Ares
07. Eddie Kingston vs. Tommy Dreamer
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/06/26 – Taylor, MI – “WE MUST EAT MICHIGAN’S BRAIN” [2 DISC-SET]
01. Green Ant vs. Mike Quackenbush
02. Lince Dorado & Pink Ant vs. Osirian Portal
03. Delirious vs. UltraMantis Black
04. Super Smash Bros. vs. The Colony
05. Eddie Kingston vs. Bryan Danielson
06. Ares & Claudio Castagnoli & Tursas vs. The Soul Touchaz
07. Tim Donst vs. Frightmare
08. UnStable & F.I.S.T. vs. 3.0 & Equinox & Helios
09. Bonus Match: GQ & Tommy Treznik vs. J. Miller & Cameron Skyy
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/06/27 – Cleveland, OH – “FADED SCARS & LINES” [2 DISC-SET]
01. Tursas vs. Player Dos
02. The Soul Touchaz vs. The Colony
03. F.I.S.T. vs. 3.0
04. Johnny Gargano vs. Player Uno
05. Lince Dorado & Pink Ant vs. Frightmare & Mike Quackenbush
06. Delirious vs. Eddie Kingston
07. The Unstable vs. Osirian Portal
08. Tim Donst vs. Bryan Danielson
09. Ares & Claudio Castagnoli vs. Equinox vs. Helios
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/07/25 – Philadelphia, PA – “CHIKARASAURUS REX” [2 DISC-SET]
01. Pinkie Sanchez & Tursas & Tim Donst & Lince Dorado vs. Frightmare & The Colony
02. Shingo vs. Equinox
03. Sara Del Ray & Daizee Haze vs. vs. Amazing Kong & Raisha Saeed
04. CIMA & Masaaki Mochizuki & Super Shenlong vs. F.I.S.T.
05. Drake Younger & The Osirian Portal vs. The UnStable
06. Ares & Claudio Castagnoli vs. Eddie Kingston & Tommy Dreamer
07. Mike Quackenbush & Jigsaw & Hallowicked vs. Naruki Doi & Masato Yoshino & BxB Hulk
Running Time: 2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2010/08/27 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 8 – NIGHT 1″
01. Gavin Sings & Young Lions Introductions
02. Christian Able vs. Sugar Dunkerton
03. Brendan Michael Thomas vs. Frightmare
04. Josh Pain vs. Kaio
05. Akira Tozawa vs. Green Ant
06. Chrisjen Hayme vs. Amasis
07. Johnny Gargano vs. Andy Ridge
08. Tursas vs. Grizzly Redwood
09. Daizee Haze & Sara Del Ray vs. Mike Quackenbush & Jigsaw
10. 6 Way Elimination Match: Christian Able vs. Frightmare vs. Kaio vs. Akira Tozawa vs. Amasis vs. Johnny Gargano
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2010/08/28 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 8 – NIGHT 2″
01. Introduction Of The Young Lions
02. Skull vs. Ophidian
03. Eric Ryan vs. Cameron Skyy
04. Obariyon vs. Dustin Rayz
05. Keita Yano vs. Mike Sydal
06. Lince Dorado vs. Greg Iron
07. Kyle O’Reilly vs. Adam Cole
08. Super Smash Bros. vs. 3.0
09. Josh Raymond & Christian Able vs. Mike Quackenbush & Jigsaw
10. 6 Way Elimination: Lince Dorado vs. Ophidian vs. Obariyon vs. Cameron Skyy vs. Keita Yano vs. Adam Cole
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2010/08/29 – Reading, PA – “YOUNG LIONS CUP 8 – NIGHT 3″
01. Akira Tozawa vs. Hallowicked
02. Obariyon vs. Mike Sydal
03. Keita Yano vs. Green Ant
04. Tursas vs. Greg Iron
05. Josh Raymond & Christian Able vs. 3.0
06. The Countdown Showdown
07. Lince Dorado vs. Frightmare
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2010/09/18 – Baltimore, MD – “EYE TO EYE” [2 DISC-SET]
01. Delirious vs. Equinox
02. F.I.S.T. vs. Da Soul Touchaz
03. Brodie Lee vs. Helios
04. UnSTABLE vs. Incoherence vs. Osirian Portal vs. Obariyon & Kodama
05. Pinkie Sanchez vs. Eddie Kingston
06. Tim Donst & Lince Dorado vs. Mike Quackenbush & Jigaw
07. Manami Toyota vs. Daizee Haze
08. Claudio Castagnoli & Ares vs. 3.0
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2010/09/19 – Brooklyn, NY – “THROUGH SAVAGE PROGRESS CUTS THE JUNGLE LINE” [2 DISC-SET]
01. F.I.S.T. vs. 3.0 & Soldier Ant
02. UltraMantis Black vs. Hallowicked
03. Delirious & Daizee Haze vs. Osirian Portal
04. Tursas & Tim Donst & Lince Dorado vs. Da Soul Touchaz
05. Ares vs. Eddie Kingston
06. UnSTABLE vs. Future Is Now
07. Pinkie Sanchez vs. Frightmare
08. Manami Toyota & Mike Quackenbush vs. Sara Del Ray & Claudio Castagnoli
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2010/10/23 – Easton, PA – “THE DARK CIBERKNETICO”
01. Dasher Hatfield vs. Brodie Lee
02. Ophidian vs. Dragon Yuki
03. Frightmare vs. Johnny Gargano
04. Cheech Hernandez vs. Vin Gerard
05. Super Smash Bros. vs. Obariyon & Kodama
06. Torneo Cibernetico –  Bruderschaft des Kreuzes (Pinkie “Pink Ant” Sanchez & Ares & Claudio Castagnoli / Tim Donst & Tursas & Sara Del Ray & Delirious & Daizee Haze) vs. Team Chikara (Mike Quackenbush & Larry Sweeney & Eddie Kingston & UltraMantis Black & Icarus & Jigsaw & STIGMA & Hallowicked)
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2010/10/24 – Hamden, CT – “TERROR IN THE NEIGHBORHOOD”
01. The Olsen Twins vs. The Unstable
02. Dragon Yuki vs. Soldier Ant
03. Super Smash Bros. vs. Sara Del Ray & Daizee Haze
04. F.I.S.T. vs. Incoherence
05. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. Tursas & Pinkie “Pint Ant” Sanchez
06. Grizzly Redwood vs. Dasher Hatfield
07. Eddie Kingston vs. Tim Donst
08. Osirian Portal vs. Ares & Claudio Castagnoli
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2010/11/20 – Easton, PA – “SCORNUCOPIA”
01. 3.0 vs. Los Ice Creams
02. Dasher Hatfield vs. Buck Hawke
03. Da Soul Touchaz & Sugar Dunkerton vs. Ares & Daizee Haze & Pinkie “Pink Ant” Sanchez & Tursas
04. Frightmare vs. Lince Dorado
05. UltraMantis Black & Dragonfly & Jolly Roger & Mister ZERO vs. Icarus & Lance Steel & Rorschach & Darkness Crabtree
06. Ophidian & Amasis vs. Obariyon & Kodama
07. Hallowicked & Arik Cannon & Fire Ant & Jigsaw vs. Vin Gerard & STIGMA & Tim Donst & Max Boyer
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2010/11/21 – Philadelphia, PA – “THE GERMANS”
01. Soldier Ant vs. Pinkie “Pink Ant” Sanchez
02. Arik Cannon vs. Lince Dorado
03. The Olsen Twins vs. The UnStable
04. Hallowicked vs. Tim Donst
05. Falls Count Anywhere: UltraMantis Black vs. Ares
06. Sara Del Rey & Daizee Haze vs. Icarus & Chuck Taylor vs. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. The Osirian Portal
07. Frightmare vs. Johnny Gargano
08. Eddie Kingston vs. Homicide
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2010/12/12 – Reading, PA – “REALITY IS RELATIVE”
01. Delirious & Pinkie “Pink Ant” Sanchez & Lince Dorado vs. The Osirian Portal & Jonathan Gresham
02. Tursas vs. Eddie Kingston
03. Tim Donst vs. Jimmy Olsen
04. Hallowicked vs. UltraMantis Black
05. Sara Del Rey & Daizee Haze vs. The Colony
06. The Roughnecks vs. The Throwbacks
07. Vin Gerard vs. Colin “Delaney” Olsen
08. Claudio Castagnoli & Ares vs. Mike Quackenbush & Jigsaw
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/01/23 – Philadelphia, PA – “CHAOS IN THE SEA OF LOST SOULS”
01. Osirian Portal vs. F.I.S.T.
02. Madison Eagles vs. Daizee Haze
03. The Throwbacks vs. The Roughnecks
04. The Soul Touchaz vs. Tursas & Sara Del Rey & Lince Dorado
05. Hallowicked & Frightmare vs. Obariyon & Kodama
06. UltraMantis Black vs. Sinn Bodhi
07. Eddie Kingston vs. El Generico
08. Mike Quackenbush & Jigsaw & The Colony vs. Claudio Castagnoli & Ares & Delirious & Tim Donst
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/02/19 – Reading, PA – “CAUGHT IN A CAULDRON OF HATE”
01. Claudio Castagnoli vs. Dasher Hatfield
02. The UnStable vs. 3.0
03. Icarus vs. Gregory Iron
04. Brodie Lee vs. Sugar Dunkerton
05. Osirian Portal vs. The Colony
06. Rich Swann vs. Frightmare
07. Tim Donst vs. Max Boyer
08. Eddie Kingston vs. Johnny Gargano
09. The Batiri vs. Mike Quackenbush & Jigsaw
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/02/20 – Easton, PA – “CLUTCH OF DOOM”
01. Gavin Sings
02. Green Ant vs. Mike Quackenbush
03. Icarus vs. Ophidian
04. The UnStable vs. The Throwbacks
05. Los Ice Creams vs. 3.0 vs. Osirian Portal vs. Delirious & Daizee Haze
06. Sara Del Rey vs. Madison Eagles
07. Obariyon & Kodama & Kobald vs. UltraMantis Black & Incoherence
08. Tim Donst vs. Jigsaw
09. Tursas & Claudio Castagnoli vs. The Colony
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/03/12 – Williamsport, PA – “OPERATION: BIG FREEZE”
01. Pink Ant & Tim Donst vs. Acid Jaz & Marshe Rockett
02. Madison Eagles vs. Toshie Uematsu
03. Eddie Kingston Interview
04. The UnStable & The Roughnecks vs. 3.0 & The Throwbacks
05. Icarus vs. Fire Ant
06. Sinn Bodhi & The Batiri vs. The Osirian Portal
07. Tursas vs. Willie Richardson
08. Claudio Castagnoli & Tim Donst & Sara Del Rey vs. Mike Quackenbush & Hallowicked & Frightmare
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/03/13 – Brooklyn, NY – “CREATURES FROM THE TAR SWAMP”
01. Jakob Hammermeier vs. Green Ant
02. Tim Donst & Pinkie Sanchez & Tursas vs. The Osirian Portal
03. The UnStable vs. 3.0
04. Sara Del Rey vs. Toshie Uematsu
05. Lumberjack Match: The Throwbacks vs. The Roughnecks
06. Obariyon vs. Frightmare
07. Sinn Bodhi vs. UltraMantis Black
08. The Colony vs. Mike Quackenbush & Jigsaw
09. Eddie Kingston vs. Claudio Castagnoli
Running Time: 1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/04/15 – Philadelphia, PA – “KING OF TRIOS 2011 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. The Osirian Portal (Ophidian & Hieracon & Amasis) vs. Team 3.0le! (El Generico & Scott Parker & Shane Matthews)
02. Team F.I.S.T. (Icarus & Chuck Taylor & Johnny Gargano) vs. Team Australia (Tama Williams & Percy T. & Kabel)
03. Da Soul Touchaz (Willie Richardson & Acid Jaz & Marshe Rockett) vs. Bruderschaft des Kreuzes (Tim Donst & Delirious & Jakob Hammermeier)
04. Amazing Red & The Maximos (Joel & Wil Maximo) vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Manami Toyota
05. Team Dragon Gate (Super Shisa & Akira Tozawa & Kagetora) vs. The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black)
06. Team Osaka Pro (Atsushi Kotoge & Daisuke Harada & Ultimate Spider Jr.) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Sugar Dunkerton) & Matt Classic
07. Sinn Bodhi & The Batiri (Obariyon & Kodama) vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant)
08. Team Michinoku Pro (Great Sasuke & Dick Togo & Jinsei Shinzaki) vs. Team Minnesota (1-2-3 Kid & Arik Cannon & Darin Corbin)
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2011/04/16 – Philadelphia, PA – “KING OF TRIOS 2011 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Archibald Peck vs. Classic Colt Cabana
02. King of Trios – Quarterfinal: Team F.I.S.T. vs. Team Osaka Pro
03. Rey de Voladores – Zack Sabre Jr. vs. Pinkie Sanchez vs. El Generico vs. Marshe Rockett
04. King of Trios – Quarterfinal: The Osirian Portal vs. Team Dragon Gate
05. Eddie Kingston vs. Arik Cannon
06. King of Trios – Quaterfinal: The Colony vs. Bruderschaft des Kreuzes
07. Rey de Voladores – Frightmare vs. Obariyon vs. Amazing Red vs. 1-2-3 Kid
08. King of Trios – Quarterfinal: Team Michinoku Pro vs. Mike Quackenbush & Jigsaw & Manami Toyota
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2011/04/17 – Philadelphia, PA – “KING OF TRIOS 2011 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. King of Trios – Semi-Final: The Colony vs. The Osirian Portal
02. King of Trios – Semi-Final: Team F.I.S.T. vs. Team Michinoku Pro
03. Ultimate Spider Jr. vs. Jigsaw
04. Tag Gauntlet (w/ Acid Jazz & Willie Richardson, Arik Cannon & Darin Corbin, Obariyon & Kodama, Sugar Dunkerton & Dasher Hatfield, Sara Del Rey & Daizee Haze, Darkness Crabtree & Matt Classic, Brodie Lee & Grizzly Redwood, Atsushi Kotoge & Daisuke Harada, 3.0, KAGETORA & Super Shisa)
05. Manami Toyota vs. Madison Eagles
06. Eddie Kingston vs. Akira Tozawa
07. Rey de Voladores – Final: El Generico vs. 1-2-3 Kid
08. King of Trios – Final: The Colony vs. Team F.I.S.T.
Running Time: 2 Discs – Source: DVD

CHIKARA – 2011/05/14 – Burlington, NC – “ENGULFED IN A FEVER OF SPITE”
01. The Throwbacks vs. Los Ice Creams
02. Tim Donst vs. Kamakazi Kid
03. Grizzly Redwood vs. Daizee Haze
04. Will O’ The Wisp II vs. Ophidian
05. Tursas vs. UltraMantis Black
06. Delirious vs. Hallowicked
07. Icarus & Johnny Gargano vs. Frightmare & Mike Quackenbush
08. Jakob Hammermeir vs. Eddie Kingston
09. Obariyon & Kodama & Kobald vs. The Colony
1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/05/21 – Easton, PA – “ANNIVERSARIO & HIS AMAZING FRIENDS”
01. Hieracon vs. Brodie Lee
02. Frightmare vs. Archibald Peck
03. The Throwbacks vs. The Batiri
04. UltraMantis Black vs. Chuck Taylor
05. Eddie Kingston vs. Sinn Bodhi
06. The Colony & Madison Eagles vs. Die Bruderschaft (Ares & Pinkie Sanchez & Jakob Hammermeier & Daizee Haze)
07. Hallowicked vs. Mike Quackenbush
08. Losing Team Must Break Up: 3.0 vs. The UnStable (Vin Gerard & STIGMA)
1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/05/22 – Union City, NJ – “ANNIVERSARIO: THE LEGENDARY SUPER POWERS SHOW”
01. Dasher Hatfield vs. Jakob Hammermeier
02. 3.0 vs. Ares & Claudio Castagnoli
03. Hieracon vs. Grizzly Redwood
04. The Spectral Envoy vs. Sinn Bodhi & The Batiri
05. Sugar Dunkerton vs. Archibald Peck
06. Eddie Kingston vs. Chuck Taylor
07. Vin Gerard vs. Brodie Lee
08. The Colony vs. Amazing Red & The Maximos
1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/06/24 – Chicago, IL – “THE CASE OF THE BULLETPROOF WALDO”
01. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald) vs. Matt Classic & The Throwbacks
02. Ophidian vs. Isaias Velazquez
03. FIST (Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. The Colony
04. Frightmare vs. Hieracon
05. Sara Del Rey vs. Icarus
06. Claudio Castagnoli vs. Hallowicked
07. Ultramantis Black vs. Fire Ant
08. Eddie Kingston vs. Colt Cabana
09. The Soul Touchaz (Acid Jaz & Willie Richardson & Marshe Rockett) vs. The BDK (Tim Donst & Jakob Hammermeier & Tursas)
1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/06/25 – Taylor, MI – “A DEMON IN HIS POCKET”
01. Gregory Iron vs. Icarus
02. Gavin Quinn & The H3RD (Tommy Treznik & Ded Vaughn) vs. Cameron Sky & Too Sweet (Bryce Benjamin & Joey Marx)
03. Vin Gerard vs. Hieracon
04. The Throwbacks (Sugar Dunkerton & Dasher Hatfield) vs. The BDK (Tim Donst & Jakob Hammermeier)
05. FIST (Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. Hallowicked & Frightmare
06. Mike Quackenbush vs. Ophidian
07. Ultramantis Black vs. Eddie Kingston
08. The Colony (Green Ant & Soldier Ant & Fire Ant) vs. The BDK (Claudio Castagnoli & Tursas & Sara del Rey)
1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/06/26 – Lakewood, OH – “THE EVIL THAT LIES WITHIN, PART 4″
01. Los Ice Creams vs. The Olsen Twins vs. Aeroform vs. Kobald & Obariyon
02. Tursas vs. Dasher Hatfield
03. Cheech Hernandez vs. Shiima Xion
04. Sugar Dunkerton vs. Ophidian
05. Hieracon vs. Eddie Kingston
06. The BDK (Jakob Hammermeier & Tim Donst) vs. Hallowicked & UltraMantis Black
07. Frightmare vs. Kodama
08. Vin Gerard & FIST (Icarus & Chuck Taylor & Johnny Gargano) vs. Mike Quackenbush & The Colony (Green Ant & Soldier Ant & Fire Ant)
1 Disc – Source: DVD

CHIKARA – 2011/07/30 – Reading, PA – “CHIKARASAURUS REX – NIGHT 1″
01. Jigsaw vs. Fire Ant
02. Jakob Hammermeier vs. Gregory Iron
03. Eddie Kingston vs. Adam Cole
04. F.I.S.T. (Johnny Gargano & Icarus & Chuck Taylor) vs. Team 3.Ole! (El Generico & 3.0)
05. World Of Sport Match: Johnny Saint vs. Johnny Kidd
06. Sara Del Rey & Daizee Haze & Makoto vs. Portia Perez & Mima Shimoda & Fujimoto
07. Tursas vs. Green Ant
08. Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/07/31 – Philadelphia, PA – “CHIKARASAURUS REX – NIGHT 2″
01. Makoto vs. Tsukasa Fujimoto
02. Dasher Hatfield vs. Archibald Peck
03. Mima Shimoda vs. Daizee Haze
04. UltraMantis Black, Hallowicked & Frightmare vs. Team 3.Ole’ (El Generico & 3.0)
05. Chuck Taylor & Johnny Gargano vs. Atlantis & Rey Bucanero
06. Eddie Kingston vs. Jigsaw
07. Johnny Saint & Mike Quackenbush vs. Johnny Kidd & Colt Cabana
08. Sara Del Rey vs. Claudio Castagnoli
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/08/27 – Easton, PA – “YOUNG LIONS CUP IX” [2 DISC-SET]
01. Kobald vs. Will O’ The Wisp II vs. Robbie Eagles vs. Green Ant
02. Jakob Hammermeier vs. Obariyon vs. Chase Owens vs. Gregory Iron
03. Johnny Gargano vs. Matt Jackson
04. Archibald Peck vs. Mat Fitchett vs. MK McKinnan vs. Milo Shizo
05. Sean South vs. Tadasuke vs. Mark Andrews vs. Nick Jackson
06. Sara Del Rey vs. Hallowicked
07. Vin Gerard vs. Fire Ant
08. Young Lions Cup Semi Final
09. Young Lions Cup Semi Final
10. Pinkie Sanchez vs. UltraMantis Black
11. Icarus vs. Claudio Castagnoli
12. Obariyon & Kodama vs. The Young Bucks
13. Young Lions Cup Final
2 Discs – 195 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/09/17 – Brockton, MA – “ODYSSEY OF THE TWELFTH TALISMAN”
01. The Batiri (Obariyon & Kodama) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Sugar Dunkerton)
02. Johnny Gargano vs. Marshe Rockett
03. Doug Summers & Amber & JT Dunn & Da Hoodz vs. Todd Sople & Triplelicious & Buddy Romano & M1nute Men
04. Vin Gerard vs. Jigsaw
05. Chuck Taylor vs. Ophidian
06. Ares vs. Sara Del Rey
07. Icarus vs. Mike Quackenbush
08. Die Bruderschaft (Tim Donst & Tursas & Jakob Hammermeier) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Soldier Ant)
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/09/18 – Manhattan, NY – “MARTYR YOURSELF TO CAUTION”
01. Ophidian vs. Sara Del Rey
02. The Colony (Soldier Ant & Green Ant) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Sugar Dunkerton)
03. Icarus vs. Gregory Iron
04. Tim Donst & Tursas vs. Young Bucks (Matt & Nick Jackson)
05. Ares vs. Marshe Rockett
06. The Dark Army (Kizarny & Obariyon & Kodama & Kobald) vs. The Spectral Envoy (UltraMantis Black & Hallowicked & Frightmare & Crossbones)
07. Team F.I.S.T. (Chuck Taylor & Johnny Gargano) vs. Mike Quackenbush & Jigsaw
08. Fire Ant vs. Eddie Kingston
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/10/07 – Burlington, NC – “SMALL BUT MIGHTY”
01. Obariyon vs. Jigsaw
02. Icarus vs. Hallowicked
03. Kana vs. Jessie McKay
04. Kobald vs. Eddie Kingston
05. Sara Del Rey vs. Mike Quackenbush
06. Die Bruderschaft (Tim Donst & Tursas & Jakob Hammermeier & Delirious) vs. Ophidian & The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant)
07. Archibald Peck vs. UltraMantis Black
08. Campeonatos de Parejas: F.I.S.T. (Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/10/08 – Kingsport, TN – “KLUNK IN LOVE”
01. Archibald Peck vs. Chase Owens
02. Ophidian vs. Hallowicked
03. F.I.S.T. (Icarus & Chuck Taylor & Johnny Gargano vs. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald)
04. Atsushi Kotoge & Daisuke Harada vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant)
05. Jigsaw vs. UltraMantis Black
06. Die Bruderschaft (Tim Donst & Delirious & Tursas & Jakob Hammermeier) vs. Mike Quackenbush & Eddie Kingston & Green Ant & Sugar Dunkerton
07. Kana vs. Sara Del Rey
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/10/30 – Williamsport, PA – “MAIDEN FLIGHT OF THE GREAT CONDOR”
01. Kodama vs. Ophidian
02. Archibald Peck vs. Marion Fontaine
03. The Batiri (Kobald & Obariyon) vs. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker) vs. The Roughnecks (Brodie Lee & Grizzly Redwood) vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant)
04. Eddie Edwards vs. Jigsaw
05. Tim Donst vs. Green Ant
06. Vin Gerard vs. Eddie Kingston
07. Campeonatos de Parejas: F.I.S.T. vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Sugar Dunkerton)
08. Tursas vs. Sara Del Rey
09. Die Bruderschaft (Jakob Hammermeier & Delirious) vs. Spectral Envoy (UltraMantis Black & Hallowicked)
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/11/12 – Easton, PA – “CIBERNETICO: THE ANIMATED SERIES”
01. Gavin Sings
02. Ophidian vs. El Generico
03. Grizzly Redwood vs. Jigsaw
04. Bravado Brothers vs. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker)
05. Darkness Crabtree vs. Steve “The Turtle” Weiner
06. Chuck Taylor vs. Fire Ant
07. Torneo Cibernetico: Hallowicked & UltraMantis Black & Sara Del Rey & Young Bucks & The Throwbacks & Green Ant vs. Tim Donst & Ares & Delirious & Tursas & Jakob Hammermeier & The Batiri
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/11/13 – Philadelphia, PA – “HIGH NOON”
01. Intro Video
02. The Young Bucks vs. The Colony
03. Jakob Hammermeier vs. Sara Del Rey
04. Osirian Portal Interview
05. Green Ant vs. Tursas
06. Archibald Peck vs. Colt Cabana
07. Icarus vs. Gregory Iron
08. Ares & Tim Donst vs. Spectral Envoy (Hallowicked & UltraMantis Black)
09. Grand Champion Of CHIKARA: Eddie Kingston vs. Mike Quackenbush
1 Disc – 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 12 LARGE SUMMIT [3 DISC-SET]
01. Block A: Hallowicked vs. Mike Quackenbush (2011/05/21)
02. Block B: Brodie Lee vs. Vin Gerard (2011/05/22)
03. Block A: Icarus vs. Sara Del Rey (2011/06/24)
04. Block A: Claudio Castagnoli vs. Hallowicked (2011/06/24)
05. Block B: Fire Ant vs. UltraMantis Black (2011/06/24)
06. Block A: Ophidian vs. Mike Quackenbush (2011/06/25)
07. Block B: Eddie Kingston vs. UltraMantis Black (2011/06/25)
08. Block B: Fire Ant vs. Jigsaw (2011/07/30)
09. Block A: Claudio Castagnoli vs. Mike Quackenbush (2011/07/30)
10. Block B: Jigsaw vs. Eddie Kingston (2011/07/31)
11. Block A: Claudio Castagnoli vs. Sara Del Rey (2011/07/31)
12. Block A: Hallowicked vs. Sara Del Rey (2011/08/27)
13. Block B: Fire Ant vs. Vin Gerard (2011/08/27)
14. Block A: Claudio Castagnoli vs. Icarus (2011/08/27)
15. Block B: Jigsaw vs. Vin Gerard (2011/09/17)
16. Block A: Icarus vs. Mike Quackenbush (2011/09/17)
17. Block A: Ophidian vs. Sara Del Rey (2011/09/18)
18. Block B: Fire Ant vs. Eddie Kingston (2011/09/18)
19. Block A: Hallowicked vs. Icarus (2011/10/07)
20. Block A: Mike Quackenbush vs. Sara Del Rey (2011/10/07)
21. Block B: UltraMantis Black vs. Vin Gerard (2011/10/07)
22. Block A: Ophidian vs. Hallowicked (2011/10/08)
23. Block B: Jigsaw vs. UltraMantis Black (2011/10/08)
24. Block B: Eddie Kingston vs. Vin Gerard (2011/10/30)
25. Final – Chikara Grand Championship: Eddie Kingston vs. Mike Quackenbush (2011/11/13)
3 Discs – 375 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/12/02 – Philadelphia, PA – “JOSHIMANIA – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. Archibald Peck & Los Ice Creams vs. Kaori Yoneyama, Hanako Nakamori & Tsubasa Kuragaki
02. Sawako Shimono vs. GAMI
03. Tim Donst vs. Green Ant
04. Mayumi Ozaki & Mio Shirai vs. Ayako Hamada & Cherry
05. Toshie Uematsu vs. Manami Toyota
06. Team F.I.S.T. (Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant)
07. Aja Kong vs. Sara Del Rey
2 Discs – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/12/03 – Everett, MA – “JOSHIMANIA – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Cherry & Sawako Shimono vs. Toshie Uematsu & GAMI
02. Ophidian vs. Gregory Iron
03. Hanako Nakamori vs. Kaori Yoneyama
04. Mayumi Ozaki vs. Mio Shirai
05. Tsubasa Kuragaki vs. Sara Del Rey
06. Team F.I.S.T. (Icarus & Chuck Taylor & Johnny Gargano) & Portia Perez vs. Manami Toyota & Mike Quackenbush & Fire Ant & Green Ant
07. Aja Kong vs. Ayako Hamada
2 Discs – 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2011/12/04 – Manhatten, NY – “JOSHIMANIA – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. Los Ice Creams vs. The Throwbacks (Sugar Dunkerton & Dasher Hatfield)
02. GAMI vs. Portia Perez
03. Brodie Lee vs. UltraMantis Black
04. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald) & Toshie Uematsu vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant) & Cherry
05. Mayumi Ozaki vs. Kaori Yoneyama
06. Aja Kong & Mio Shirai & Tsubasa Kuragaki vs. Manami Toyota & Hanako Nakamori & Sawako Shimono
07. Ayako Hamada vs. Sara Del Rey
2 Discs – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – BEST OF 2011 [3 DISC-SET]
01. El Generico vs. Eddie Kingston
02. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. The Batiri
03. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. The Colony
04. F.I.S.T. vs. Team Osaka Pro
05. Mike Quackenbush & Jigsaw & Manami Toyota vs. Team Michinoku Pro
06. El Generico vs. 1-2-3 Kid
07. The Colony vs. F.I.S.T.
08. UltraMantis Black vs. Tursas
09. The Colony vs. Johnny Gargano & Chuck Taylor
10. BDK vs. Soul Touchaz
11. Mike Quackenbush & Colony vs. F.I.S.T. & VinGerard
12. F.I.S.T. vs. Team 3.0le!
13. Mike Quackenbush & Johnny Saint vs. Colt Cabana & Johnny Kidd
14. Archibald Peck vs. Mat Fitchett vs. MK McKinnan vs. Milo Shizo
15. Kotoge & Harada vs. F.I.S.T.
16. Kana vs. Sara Del Rey
17. Ophidian vs. El Generico
18. The Young Bucks vs. The Colony
19. The Spectral Envoy vs. Ares & Tim Donst
3 Discs – 360 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/01/28 – Palmer, PA – “THE THIRTEENTH HAT”
01. Season 11 Prologue
02. Mike Quackenbush vs. Green Ant
02. Jigsaw vs. Kobald
03. Gran Akuma vs. Icarus
04. 3.0 vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier
05. Hallowicked vs. Archibald Peck
06. Hieracon vs. Ophidian
07. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant) vs. The Batiri (Obariyon & Kodama)
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/02/25 – Reading, PA – “A DEATH WORSE THAN FATE”
01. Ophidian vs. Green Ant
02. El Hijo Del Ice Cream vs. Saturyne
03. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
04. Brodie Lee vs. Jigsaw
05. Kobald vs. Colt Cabana
06. The Batiri & Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. 3.0 & Eddie Kingston & Gregory Iron
07. Archibald Peck vs. Sara Del Rey
08. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Icarus) vs. Hallowicked & UltraMantis Black
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/02/26 – Long Island, NY – “CAUGHT IN THE SPIDER’S DEN”
01. Francis Kipland Stevens vs. Kobald
02. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. 3.0
03. Archibald Peck vs. Ophidian
04. Gran Akuma vs. Chuck Taylor
05. Saturyne vs. Sara Del Rey
06. UltraMantis Black vs. Colt Cabana
07. Mike Quackenbush & Jigsaw & The Colony (Fire Ant & Soldier Ant) vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier & The Batiri
08. Eddie Kingston vs. Vin Gerard
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/03/24 – Vaughn, Canada – “GREEN ICE”
01. Sara Del Rey vs. Kobald
02. Josh Alexander & Marcus Marquez & Sebastian Suave vs. Scotty O’Shea & Alex Vega & Brent Banks
03. Brodie Lee vs. Fire Ant
04. Archibald Peck vs. Dasher Hatfield
05. The Batiri vs. Spectral Envoy (Hallowicked & UltraMantis Black) vs. The Colony vs. Los Ice Creams
06. Tim Donst vs. El Generico
07. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. 17 & The Shard
08. Ophidian vs. Eddie Kingston
09. F.I.S.T. vs. 3.0
1 Disc – 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/03/25 – Ottawa, Canada – “IT’S HOW YOU PLAY THE GAME”
01. Mike Bailey vs. Mathieu St. Jacques
02. Jigsaw vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti
03. Sara Del Rey vs. Leah VonDutch
04. Dasher Hatfield vs. Ophidian
05. 3.0 & El Generico vs. Obariyon & Kodama & Kobald
06. UltraMantis Black & Hallowicked vs. 17 & The Shard
07. Archibald Peck vs. Chuck Taylor
08. Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant vs. combatANT, deviANT & assailANT
09. Eddie Kingston vs. Brodie Lee
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/04/14 – Rahway, NJ – “I’LL BE A MUMMY’S UNCLE”
01. Ophidian vs. UltraMantis Black
02. Kobald vs. Saturyne
03. F.I.S.T. vs. Los Maximos vs. Bravado Bros. vs. QT Marshall & Jack Bonza
04. Mixed Martial Archie vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti
05. Jigsaw vs. Tim Donst
06. Jakob Hammermeier vs. Dragonfly
07. Gregory Iron vs. Gran Akuma
08. Kodama vs. Sara Del Rey
09. Eddie Kingston & The Colony vs. 17 & The Shard & The Swarm
1 Disc – 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/04/28 – Chicago Ridge, IL – “HOT OFF THE GRIDDLE” [DVD Version]
01. Shard & The Swarm vs. The Colony & Jigsaw
02. Mixed Martial Archie vs. Kobald
03. The Throwbacks vs. The Batiri
04. Tian Long vs. 17
05. Arik Cannon & Darin Corbin vs. The Young Bucks
06. 3.0 & The Spectral Envoy vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier & The Bravados
07. Kevin Steen vs. Eddie Kingston
08. F.I.S.T. vs. Gran Akuma
09. El Generico vs. Sara Del Rey
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/04/29 – Chicago Ridge, IL – “THE CONTAMINATED COWL”
01. Arik Cannon & Darin Corbin vs. Dasher Hatfield & Mark Angelosetti
02. Billy Roc & Remi Wilkins & Dale Patricks vs. Big Sue Jackson & Tripp Cassidy & Jeremy Hadley
03. The Young Bucks vs. Kodama & Kobald vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. UltraMantis Black & Hallowicked
04. Sara Del Rey vs. Obariyon
05. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Green Ant) vs. assailANT & combatANT & deviANT
06. Eddie Kingston vs. 17
07. Jigsaw vs. Icarus
08. 3.0 vs. Chuck Taylor & Johnny Gargano
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/05/19 – Easton, PA – “ANIVERSARIO: A HORSE OF ANOTHER COLOR”
01. Gavin Sings
02. Ophidian vs. Dasher Hatfield
03. The Batiri & Tim Donst & Jakob Hammermeir vs. Shane Storm & Rorschach & Crossbones & Jolly Roger & Lance Steel
04. Dash Chisako & Sendai Sachiko vs. Meiko Satomura & Kagetsu
05. Darkness Crabtree vs. Mixed Martial Archie
06. 17 & The Shard & assailANT & combatANT & deviANT vs. Icarus & Mister ZERO & Dragonfly & UltraMantis Black & Hallowicked
07. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti vs. Colt Cabana
08. Jigsaw & Sara Del Rey & Shane Matthews & Green Ant vs. Eddie Kingston & Saturyne & Scott Parker & Soldier Ant
1 Disc – 195 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/05/20 – Manhattan, NY – “ANIVERSARIO: THE ODD AND I”
01. Dasher Hatfield vs. Colt Cabana
02. Saturyne vs. Kagetsu
03. Los Ice Creams vs. The Colony
04. Bravado Brothers vs. Dash Chisako & Sendai Sachiko
05. 17 & The Shard vs. 3.0
06. Meiko Satomura vs. Sara Del Rey
07. The Batiri (Kobama & Obariyon & Kobald) vs. The Swarm (assailANT & combatANT & deviANT) vs. Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. Tim Donst & Delirious & Jakob Hammermeier
08. Jigsaw vs. Eddie Kingston
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/06/02 – Philadelphia, PA – “CHIKARASAURUS REX – HOW TO HATCH A DINOSAUR” [DVD Version]
01. Ophidian vs. Ultramantis Black
02. Loser Leaves Town: The Throwbacks (Dasher Hatfield & “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti) vs. Colt Cabana & Mixed Martial Archie
03. Ladder Match: Gran Akuma vs. Icarus
04. Handicap Intergender Match: The Batiri (Kobald & Obariyon & Kodama) vs. Saturyne & Sara Del Rey
05. Hair vs. Mask Match: Tim Donst vs. Hallowicked
06. Eddie Kingston & Green Ant & Soldier Ant vs. GEKIDO (17 & The Shard & The Swarm)
07. Campeonatos de Parejas: Chuck Taylor & Gargano vs. Young Bucks
1 Disc – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/06/23 – Strathroy, ONT – “THE FOGGIEST NOTION” [2 DISC-SET]
01. Leah Von Dutch vs. Sara Del Rey
02. Tim Donst vs. Sugar Dunkerton
03. Jakob Hammermeier vs. Ethan Page vs. Sebastian Suave vs. Buxx Belmar
04. Dasher Hatfield vs. El Generico
05. Icarus Interview
06. The Shard & AssailANT & DeviANT vs. Mike Quackenbush & The Colony (Green Ant & Soldier Ant)
07. Jigsaw vs. Ophidian
08. Bravado Brothers vs. 3.0
09. Bonus Material: Chikara Event Center – June 7th
10. Bonus Material: Where In The World Is Archibald Peck?
11. Bonus Material: Recap: 3.0/Bravado Brothers
2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2012/06/24 – Syracuse, NY – “SMACK IN THE MIDDLE” [2 DISC-SET]
01. DeviANT vs. Green Ant
02. Jakob Hammermeier vs. Sugar Dunkerton
03. The Shard vs. Jigsaw
04. Tim Donst vs. Sara Del Rey
05. Bravado Brothers vs. Hallowicked & UltraMantis Black
06. Mr. Touchdown vs. Jason Axe vs. Tripp Cassidy vs. Ryan Rush
07. AssailANT vs. Soldier Ant
08. F.I.S.T. (Icarus & Johnny Gargano & Chuck Taylor) vs. 3.0 & Akuma & El Generico
09. Dasher Hatfield vs. Eddie Kingston
10. Bonus Material: Where In The World Is Archibald Peck?
11. Bonus Material: Chikara Colortoons
2 Discs – Source: DVD (1:1)

CHIKARA – 2012/07/28 – Portland, ME – “THE GREAT ESCAPE” [2 DISC-SET]
1. assailANT vs. Green Ant
2. Cameron Matthews vs. Kobald vs. Anthony Stone vs. Jivin’ Jimmy
3. Ophidian vs. Frightmare
4. Icarus vs. The Mysterious & Handsome Stranger
5. combatANT & deviANT & Soldier Ant vs. 3.0 & Gran Akuma
6. Jakob Hammermeier & Tim Donst vs. The Batiri
7. The Shard vs. Sugar Dunkerton
8. The Heart Throbs & The Young Bucks vs. Mike Quackenbush & Hallowicked & UltraMantis Black
9. Sara Del Rey vs. Eddie Kingston
10. Bonus Material: Quiz Present: Crisi Battle
11. Bonus Material: Where In The World Is Archibald Peck
2 Discs – 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/07/29 – Everett, MA – “GIVE ‘EM THE AXE” [2 DISC-SET]
01. Spectral Envoy vs. Soldier Ant, combatANT & deviANT
02. Ophidian vs. Sugar Dunkerton
03. The Shard vs. The Mysterious & Handsome Stranger
04. The Batiri vs. 3.0 & Gran Akuma
05. Icarus vs. Sara Del Rey
06. Jakob Hammermeier vs. Jigsaw
07. Los Ice Creams vs. Steve “The Turtle” Weiner & Green Ant
08. JT Dunn vs. Aaron Epic vs. ACH vs. Vinny Marseglia
09. The Throwbacks vs. The Young Bucks
10. Bonus Material: Quiz Present: Crisis Battle
11. Bonus Material: July 19th Event Center
2 Discs – 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/08/12 – Reading, PA – “A BENEFIT FOR BASEBALLTOWN CHARITIES”
01. The Spectral Envoy (Hallowicked & UltraMantis Black) vs. The Swarm (assailANT & combatANT)
02. Shard vs. Sugar Dunkerton
03. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. Alan Hunter & JJ Washington
04. Ophidian vs. Soldier Ant
05. Fire Ant & Frightmare & Mike Quackenbush vs. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon)
06. The Handsome Stranger vs. Grizzly Redwood
07. Los Ice Creams (El Hijo del ice Cream & Ice Cream jr.) vs. Green Ant & Marty Jannetty
08. Tim Donst vs. Saturyne
09. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Icarus)
1 Disc – 90 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2012/08/17 – Milwaukee, WI – “SHOOT A CROOKED ARROW” [2 DISC-SET]
01. Fire Ant & Green Ant & assailANT vs. The Batiri
02. The Mysterious & Handsome Stranger vs. Tim Donst
03. Young Lions Cup X – Semi-Final: Anthony Stone vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti
04. Bravado Brothers vs. vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. UltraMantis Black & Frightmare vs. Arik Cannon & Darin Corbin
05. Eddie Kingston vs. The Shard
06. Jigsaw vs. 17
07. Young Lions Cup X – Semi-Final: ACH vs. Jakob Hammermeier
08. combatANT & deviANT & Soldier Ant vs. Icarus & Chuck Taylor & Sugar Dunkerton
09. Mike Quackenbush vs. Colt Cabana
2 Discs – 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/08/18 – Indianapolis, IN – “THE RING OF WAX” [2 DISC-SET]
01. combatANT & deviANT & Soldier Ant vs. The Batiri
02. Saturyne vs. Tim Donst
03. The Mysterious & Handsome Stranger vs. Lancelot Bravado
04. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. 17 & The Shard
05. UltraMantis Black & Frightmare vs. Arik Cannon & Darin Corbin
06. Eddie Kingston vs. Harlem Bravado
07. Fire Ant, Green Ant & 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. Icarus & Chuck Taylor & Ophidian & Sugar Dunkerton
08. Young Lions Cup X – Final: ACH vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti
2 Discs – 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/09/14 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2012 – NIGHT 1″ [2 DISC-SET]
01. Round 1: The Colony (Green Ant & Fire Ant & assailANT) vs. Sendai Girls (Meiko Satomura & Dash Chisako & Sendai Sachiko)
02. Round 1: The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald) vs. 3.0 & Akuma
03. Round 1: Osaka Pro (Kikutaro & Ebessan & Takoyakida) vs. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Johnny Gargano & Icarus)
04. Round 1: The Swarm (combatANT & deviANT & Soldier Ant) vs. Manami Toyota & Mike Quackenbush & Jigsaw
05. Round 1: The Throwbacks (Mr. Touchdown & Dasher Hatfield & Matt Classic) vs. Team JWP (Command Bolshoi & Tsubasa Kuragaki & Kaori Yoneyama)
06. Round 1: The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. The Mysterious and Handsome Stranger & Kazuaki Mihara & Tito Santana
07. Round 1: The Faces Of Pain (Meng & The Warlord & The Barbarian) vs. Team ROH (The Young Bucks & Mike Bennett)
08. Round 1: Team WWF (Aldo Montoya & Tatanka & 1-2-3 Kid) vs. The Extreme Trio (Jerry Lynn & Too Cold Scorpio & Tommy Dreamer)
2 Discs – 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/09/15 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2012 – NIGHT 2″ [2 DISC-SET]
01. Quarter-Final: F.I.S.T. (Chuck Taylor & Johnny Gargano & Icarus) vs. Team JWP (Command Bolshoi & Tsubasa Kuragaki & Kaori Yoneyama)
02. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti vs. 1-2-3 Kid
03. Quarter-Final: The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald)
04. Fire Ant & Green Ant vs. Ebessan & Takoyakida
05. Quarter-Final: Sendai Girls (Meiko Satomura & Dash Chisako & Sendai Sachiko) vs. Manami Toyota & Mike Quackenbush & Jigsaw
06. Sugar Dunkerton vs. Tatanka
07. Quarter-Final: Team ROH (The Young Bucks & Mike Bennett) vs. The Extreme Trio (Jerry Lynn & Too Cold Scorpio & Tommy Dreamer)
08. CHIKARA Grand Title: Eddie Kingston vs. Tadasuke
2 Discs – 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/09/16 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2012 – NIGHT 3″ [2 DISC-SET]
01. Semi-Final: Team ROH (The Young Bucks & Mike Bennett) vs. Sendai Girls (Meiko Satomura & Dash Chisako & Sendai Sachiko)
02. Semi-Final: The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. F.I.S.T. (Chuck Taylor & Johnny Gargano & Icarus)
03. Saturyne vs. Ophidian
04. 10 Team Gauntlet Match: 1-2-3 Kid & Marty Jannetty vs. Art Garfunkel & Paul Simon vs.  Demolition (Ax & Smash) vs. Powers of Pain (The Warlord & The Barbarian) vs. The Devastation Corporation (Max Smashmaster & Blaster McMassive) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. Ralph Macchio Jr. & Johnny Miyagi vs. Knight Eye for the Pirate Guy (Jolly Roger & Lance Steel)
05. Colt Cabana & Swamp Monster & Darkness Crabtree & Yohnel Sanders vs. 3.0 & Ebessan & Takoyakida
06. Command Bolshoi & Tsubasa Kuragaki vs. Kaori Yoneyama & Manami Toyota
07. Jigsaw vs. Tadasuke
08. Final: The Spectral Envoy (Hallowicked & Frightmare & UltraMantis Black) vs. Team ROH (The Young Bucks & Mike Bennett)
2 Discs – 195 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2012/10/06 – Piedmont, AL – “DEEP FREEZE” [2 DISC-SET]
01. Gavin Sings
02. Ace Haven vs. Kyle Matthews
03. Ophidian & The Batiri vs. F.I.S.T. & Sugar Dunkerton
04. Saturyne vs. Soldier Ant
05. Kobald vs. Frightmare
06. DeviANT vs. Mysterious Handsome Stranger
07. Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. Fire Ant & AssailANT
08. Gran Akuma vs. The Shard
09. Los Ice Creams vs. Spectral Envoy
10. Mr. Touchdown vs. Green Ant
11. Bonus Material: October 4th, 2012 Event Center
12. “Shoot A Crooked Arrow” Trailer
2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2012/10/07 – Gibsonville, NC – “THE ZODIAC CRIMES”
01. Gavin Sings
02. Bravado Brothers vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mr. Touchdown)
03. Ophidian vs. Gran Akuma
04. Amber O’Neal vs. Saturyne
05. Mysterious Handsome Stranger vs. Walter Eaton
06. Tim Donst & Jakob Hammermeier vs. Soldier Ant & DeviANT
07. AssailANT vs. Sugar Dunkerton
08. Icarus & Chuck Taylor & The Shard & Obariyon & Kodama vs. Mike Quackenbush & Fire Ant & Green Ant & Hallowicked & UltraMantis Black
09. Bonus Material: September 27, 2012 Event Center
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2012/11/10 – Chicago, ILL – “ZELDA THE GREAT” [2 DISC-SET]
01. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon) vs. Da Soul Touchaz (Acid Jazz & Marshe Rockett & Willie Richardson)
02. Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. Garth Algar & Wayne Campbell
03. El Generico vs. The Shard
04. Team FIST (Chuck Taylor & Johnny Gargano) vs. The Swarm (deviANT & Soldier Ant)
05. Colt Cabana vs. Mike Quackenbush
06. Jimmy Jacobs & Bravado Brothers vs. Jigsaw & The Caolony (assailANT & Fire Ant)
07. Tim Donst vs. Gran Akuma
08. Elimination Match: 3.0 vs. Icarus & Sugar Dunkerton vs. Sapphire & The Mysterious and Handsome Stranger vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
09. Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls: Young Bucks vs. Spectral Envoy (Hallowicked & Ultramantis Black)
2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2012/11/11 – Cleveland, OH – “A PIECE OF THE ACTION” [2 DISC-SET]
01. Ultramantis Black & Hallowicked & Fire Ant & assailANT vs. The Batiri & Ophidian
02. Devastation Corporation vs. Roger Dorn & Rich Vaughn
03. Soldier Ant vs. Jakob Hammermeier
04. Mike Quackenbush & Jigsaw vs. The Shard & DeviANT
05. The Mysterious and Handsome Stranger vs. Mark Angelosetti
06. Sugar Dunkerton & Icarus vs. Chuck Taylor & Johnny Gargano
07. Dasher Hatfield vs. Tim Donst
08. El Generico & Gran Akuma & 3.0 (Shane Mathews & Scott Parker) vs. Young Bucks & Bravado Brothers
2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2012/11/18 – Manhattan, NY – “THE CIBERNETICO RISES” [2 DISC-SET]
01. Mark Angelosetti vs. Soldier Ant
02. The Shard vs. Fire Ant
03. Icarus vs. Dasher Hatfield
04. The Heart Throbs vs. 1-2-3 Kid & Marty Jannetty
05. Torneo Cibernetico: Kevin Steen & Jimmy Jacobs & Bravado Brothers & Briscoe Brothers & Young Bucks vs. Eddie Kingston & Gran Akuma & 3.0 & Hallowicked & Frightmare & Ultramatis Black & Tim Donst
06. Bonus Footage: November 1 Update; November 7 Update; November 15 Event Center; Mark Angelosetti interview
2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2012/12/02 – Philadelphia, PA – “UNDER THE HOOD” [iPPV]
01. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker) vs. Team FIST (Chuck Taylor & Johnny Gargano)
02. Icarus vs. Dasher Hatfield
03. Jigsaw & The Shard & The Swarm (deviANT & Soldier Ant) vs. Mike Quackenbush & The Colony (assailANT & Fire Ant & Green Ant)
04. Young Lions Cup Title: Mark Angelosetti vs. ACH
05. Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream jr.)
06. The Spectral Envoy (Blind Rage & Crossbones & Frightmare & Hallowicked & Ultramantis Black) vs. Delirious & Ophidian & The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon)
07. Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls: Young Bucks vs. Marty Jannetty & 1-2-3 Kid
08. CHIKARA Grand Title: Eddie Kingston vs. Tim Donst
2 Discs – 195 minutes – Source: iPPV

CHIKARA – BEST OF 2012 [3 DISC-SET]
01. Green Ant vs. Mike Quackenbush (2012/01/28)
02. F.I.S.T. vs. 3.0 (2012/03/24)
03. Archibald Peck vs. Chuck Taylor (2012/03/25)
04. Brodie Lee vs. Eddie Kingston (2012/03/25)
05. El Generico vs. Sara Del Rey (2012/04/28)
06. Meiko Satomura vs. Sara Del Rey (2012/05/20)
07. Eddie Kingston vs. Jigsaw (2012/05/20)
08. Icarus vs. Gran Akuma (2012/06/02)
09. Young Bucks vs. F.I.S.T. (2012/06/02)
10. Eddie Kingston vs. Sara Del Rey (2012/07/28)
11. ACH vs. Mr. Touchdown (2012/08/18)
12. Team ROH vs. Team Sendai Girls (2012/09/16)
13. Minami Toyota & Kaori Yoneyama vs. Commando Bolshoi & Tsubasa Kuragaki (2012/09/16)
14. Spectral Envoy vs. Team ROH (2012/09/16)
15. Gran Akuma vs. The Shard (2012/10/06)
16. Colt Cabana vs. Mike Quackenbush (2012/11/10)
17. 3.0 & Gran Akuma & El Generico vs. Young Bucks & Bravados Brothers (2012/11/11)
18. Fire Ant & Green Ant & Mike Quackenbush & assailANT vs. Jigsaw & The Shard & Soldier Ant & deviANT (2012/12/02)
3 Disc – 330 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2013/02/09 – Reading, PA – “ALL THE AGENTS AND SUPERHUMAN CREW” [2 DISC-SET]
01. Fire Ant & AssailANT vs. deviANT & Soldier Ant
02. Dasher Hatfield vs. Delirious
03. The Batiri vs. Los Ice Creams
04. Frightmare vs. Ophidian
05. Jigsaw & The Shard vs. F.I.S.T. (Sugar Dunkerton & Icarus)
06. Gren Ant vs. Eddie Kingston
07. Young Bucks & Kevin Steen vs. 3.0 & Gran Akuma
08. Hallowicked vs. Chuck Taylor
09. NO DQ Match: Archibald Peck vs. “Mr. Touchdown” Mark Angelosetti
2 Discs – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2013/02/10 – Easton, PA – “WHILE THE DAWN IS BREAKING” [2 DISC-SET]
01. Mr. Touchdown” Mark Angelosetti vs. Saturyne
02. Jakob Hammermeier vs. Akuma
03. Archibald Peck vs. Tim Donst
04. F.I.S.T. vs. The Colony
05. Kobald vs. Dasher Hatfield
06. Jigsaw & deviANT & The Shard vs. Mike Quackenbush & Hallowicked & Frightmare
07. Eddie Kingston vs. Kevin Steen
08. The Young Bucks vs. 3.0
2 Discs – 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2013/03/08 – Tampa, FL – “JUST SHADOWS IN THE FROG” [2 DISC-SET]
01. The Batiri vs. F.I.S.T. vs. Jigsaw & The Shard vs. Mike Quackenbush & Green Ant
02. Johnny Gargano vs. Gran Akuma
03. Obariyon vs. Archibald Peck
04. Hallowicked vs-. Sean Waltman
05. Fire Ant & assailANT & Saturyne & Dasher Hatfield vs. Colony Xtreme Force
06. Mark Angelosetti vs. Jakob Hammermeier
07. Devastation Corporation vs. 3.0
08. Eddie Kingston vs. Amazing Kong
2 Discs – 180 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2013/03/09 – Orlando, FL – “WATCHMAKER” [2 DISC-SET]
01. Eddie Graves vs. Oliver Grimsley
02. Colony Xtreme Force vs. The Batiri
03. Jakob Hammermeier vs. Hallowicked
04. assailANT vs. Mr. Touchdown
05. Jigsaw & The Shard vs. Fire Ant & Mike Quackenbush
06. Tim Donst vs. Archibald Peck
07. F.I.S.T. & Devastation Corporation vs. 3.0 & Green Ant & Gran Akuma & Dasher Hatfield
2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – “MIXTAPE # 1 – REY DE VOLADORES”
01. Rey de Voladores 2009 – Final: Kota Ibushi vs. Player Dos (2009/03/29 – King Of Trios 2009 – Day 3)
02. Rey de Voladores 2010 – First Round – Four Way Elimination Match: Ophidian vs. Rich Swann vs. Frightmare vs. Cheech Hernandez (2010/04/24 – King Of Trios 2010 – Day 2)
03. Rey de Voladores 2007 – Semi-Final – Four Way Elimination Match: Chuck Taylor vs. PAC vs. Ricochet vs. Retail Dragon (2007/04/22 – Rey de Voladares)
04. Rey de Voladores 2011 – Final: El Generico vs. 1-2-3 Kid (2011/04/17 – King Of Trios 2011 – Day 3)
1 Disc – 75 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2013/04/06 – Secaucus, NJ – “THE SHOULDER OF PALLAS” [2 DISC-SET]
01. Gavin Sings
02. Kobald vs. Saturyne
03. The Batiri vs. Devastation Corporation vs. The Throwbacks vs. UltraMantis Black & Blind Rage
04. Ophidian vs. Amasis
05. F.I.S.T. vs. 3.0 & Gran Akuma & Marty Jannetty
06. Tim Donst vs. Archibald Peck
07. Colony Xtreme Force & Soldier Ant vs. The Colony & Frightmare
08. Hallowicked vs. Eddie Kingston
09. Jigsaw & The Shard vs. Mike Quackenbush & Jushin Liger
2 Discs – 165 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2013/05/03 – Gibsonville, NC – “BATTLE NOT WITH MONSTERS” [2 DISC-SET]
01. The Batiri vs. The Colony & Los Ice Creams
02. Missile Assault Ant vs. Saturyne
03. Colony Xtreme Force vs. 3.0
04. The Shard vs. Amasis
05. Jigsaw vs. Archibald Peck
06. Mr. Touchdown vs. Chiva Kid
07. F.I.S.T. vs. Spectral Envoy
08. Green Ant vs. Eddie Kingston
2 Discs – 195 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2013/05/04 – Porterdale, GA – “THE GHOST OF YOU CLINGS” [2 DISC-SET]
01. Gavin Sings
02. Chuck Taylor vs. Shenron
03. Jigsaw & The Shard vs. Fire Ant & assailANT
04. Gran Akuma vs. Sugar Dunkerton
05. Kobald vs. Amasis
06. Colony Xtreme Force vs. Spectral Envoy & Green Ant
07. Tim Donst vs. Saturyne
08. Mr. Touchdown vs. Eddie Kingston
09. The Batiri vs. 3.0
2 Discs – 180 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2013/05/18 – Chicago, ILL – “TAG WORLD GRAND PRIX 2013 – 1st STAGE”
01. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: Young Bucks vs. The Baltic Seige (The Estonian Thunder Frog & Latvian Proud Oak)
02. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: The Spectral Envoy (Frightmare & Hallowicked) vs. deviANT & Orbit Adventure Ant
03. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: The Batiri (Kodama & Obariyon) vs. Bravado Brothers (Harlem Bravado & Lancelot Bravado)
04. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: The Daywalkers (Alex Castle & Matt Cage) vs. Zero Gravity (Brett Gakiya & CJ Esparza)
05. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: The Colony (Fire Ant & Green Ant) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream jr.)
06. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. The Submission Squad (Gary Jay & Pierre Abernathy)
07. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: Arik Cannon & Darin Corbin vs. Heidi Lovelace & Saturyne
08. Tag World Grand Prix 2013 – Round 1: Pieces Of Hate (Jigsaw & The Shard) vs. Da Soul Touchaz (Acid Jazz & Marshe Rockett)
1 Disc – 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2013/05/18 – Chicago, ILL – “TAG WORLD GRAND PRIX 2013 – 2nd STAGE” [2 DISC-SET]
01. Tag World Grand Prix 2013 – Quarterfinal: Young Bucks vs. Spectral Envoy
02. Tag World Grand Prix 2013 – Quarterfinal: The Batiri vs. The Daywalkers
03. Tag World Grand Prix 2013 – Quarterfinal: The Colony vs. Devastation Corporation
04. Tag World Grand Prix 2013 – Quarterfinal: Pieces Of Hate vs. Arik Cannon & Darin Corbin
05. Tag World Grand Prix 2013 – Semi-Final: Young Bucks vs. The Batiri
06. Icarus vs. Colt Cabana
07. Chikara Grand Title: Eddie Kingston vs. Archibald Peck
08. Tag World Grand Prix 2013 – Final: Young Bucks vs. Pieces Of Hate
2 Discs – 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2013/06/02 – Philadelphia, PA – “ANIVERSARIO: NEVER COMPROMISE” [2 DISC-SET]
01. Spectral Envoy (Frightmare & Hallowicked & Ultramantis Black) vs. Colony Xtreme Force (Orbit Adventure Ant & Arctic Reserve Ant & Missile Assault Ant)
02. Delirious vs. Dasher Hatfield
03. The Colony (Fire Ant & Green Ant & AssailANT) vs. Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster & Flex Rumblecrunch)
04. Sarcophagus Match: Amasis vs. Ophidian
05. Hair vs. Hair Match: Tim Donst vs. Gavin Loudspeaker
06. Campeonato de Parejas: Pieces Of Hate (Jigsaw & The Shard) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews)
07. Chikara Great Championship: Eddie Kingston vs. Icarus
2 Discs – 180 minutes – Source: BluRay

CHIKARA – 2013/11/02 – Philadelphia, PA – “#IAmChikara RALLY”
01. assailANT & Hallowicked & Icarus vs. El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. vs. Kobald
1 Disc – 60 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – THE ASHES OF CHIKARA
“Ashes Of Chikara” is a video story of what has happened to some of the stars of CHIKARA since the events of “Never Compromise”. Starring Icarus, UltraMantis Black, Fire Ant, Green Ant, Archibald Peck, Scott Parker, Shane Matthews, Hallowicked, assailANT, Chuck Taylor, Mike Quackenbush.
1 Disc – 90 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/05/25 – Easton, PA – “YOU ONLY LIVE TWICE” [iPPV – 2 Disc-Set]
01. Die Bruderschaft des Kreuzes (Tursas & Ares & Nokken) vs. The Spectral Envoy (UltraMantis Black & Hallowicked & Frightmare)
02. Ashley Remmington vs. Chuck Taylor
03. The Batiri (Obariyon & Kodama & Kobald) vs. The Odditorium (Sinn Bodhi & Oliver Grimsley & Qefka the Quiet)
04. Juan Francisco de Coronado vs. Jervis Cottenbelly
05. Four Way Elimination Match: The Throwbacks (Mark Angelosetti & Dasher Hatfield) vs. 17 & deviANT vs. Pieces Of Hate (Jigsaw & Shard) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews)
06. Jimmy Jacobs vs. Archibald Peck
07. Colony Extreme Force (Arctic Rescue Ant & Missile Assault Ant & Orbit Adventure Ant) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Worker Ant)
08. CHIKARA Grand Title: Eddie Kingston vs. Icarus
2 Discs – 195 minutes – Source: iPPV

CHIKARA – 2014/06/21 – Chicago, IL – “QUANTUM OF SOLACE” [Afternoon Show]
01. Dasher Hatfield & Mr. Touchdown vs. Evan Gelistico & Gary the Barn Owl
02. Heidi Lovelace vs. Ophidian
03. Latvian Proud Oak & Lithuanian Snow Troll vs. Mr. Azerbaijan & Prakash Sabar
04. DeviANT vs. Worker Ant
05. Arik Cannon & Darin Corbin vs. Pieces of Hate
06. Estonian ThunderFrog vs. Proletariat Boar of Moldova
07. Devastation Corporation vs. Spectral Envoy
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/06/21 – Chicago, IL – “DIAMONDS ARE FOREVER” [Evening Show]
01. Los Ice Creams vs. Old Fashioned (Jervis Cottonbelly & Marion Fontaine)
02. Jojo Bravo vs. Max Smashmaster
03. Blind Rage vs. Mat Fitchett
04. The Batiri vs. The Odditorium (Oliver Grimsley & Qefka the Quiet)
05. Billy Roc vs. Juan Francisco de Coronado
06. The Colony (Fire Ant & Silver Ant) vs. Colony: Xtreme Force (Missile Assault Ant & Orbit Adventure Ant)
07. Eddie Kingston vs. Jimmy Jacobs
08. Archibald Peck & 3.0 vs. Bruderschaft des Kreuzes
09. Archibald Peck & The Batiri & 3.0 vs. Bruderschaft des Kreuzes & The Odditorium
10. Bonus Match: Chuck Taylor vs. Shynron
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/06/22 – Detroit, MI – “GOLDFINGER”
01. AC/DC (Arik Cannon & Darin Corbin) vs. Bruderschaft des Kreuzes (Nokken & Tursas) vs. The Odditorium (Oliver Grimsly & Qefka the Quiet) vs. The Throwbacks
02. Movado vs. Ophidian
03. Estonian ThunderFrog vs. Jaka
04. Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. 3.0
05. Chuck Taylor vs. Jervis Cottonbelly
06. Gekido (17 & Jigsaw & Missile Assault Ant & The Shard) vs. The Spectral Envoy (Blind Rage & Frightmare & Hallowicked & Ultramantis Black)
07. Eddie Kingston vs. Shynron
08. The Batiri & The Colony vs. The Flood (Ares & DeviANT & Jimmy Jacobs & Oleg the Usurper & Plague Doctor)
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/07/19 – Manhattan, NY – “THE LIVING DAYLIGHTS”
01. Batiri vs. The Bloc Party (Mr. Azerbaijan & Proletariat Boar of Moldova) vs. The Colony (Fire Ant & Worker Ant) vs. The Flood (Haack & Slaash)
02. Eddie Kingston vs. Juan Francisco de Coronado
03. Missile Assault Ant vs. Silver Ant
04. Baltic Seige (Estonian ThunderFrog & Latvian Proud Oak) & Jervis Cottonbelly & The ThrowBacks vs. The Flood (Nokken & Tursas) & The Odditorium & Kizarny
05. Osirian Portal vs. Pieces of Hate
06. Ashley Remington vs. Chuck Taylor
07. The Spectral Envoy (Blind Rage & Frightmare & Hallowicked & Ultramantis Black) vs. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex RumbleCrunch & Jaka & Max SmashMaster)
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/07/20 – Revere, MA – “THE WORLD IS NOT ENOUGH”
01. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker) vs. The Odditorium (Oliver Grimsley & Qefka the Quiet)
02. Ashley Remington vs. Archibald Peck
03. The Flood (Sinn Bodhi & Dr. Cube & Max Smashmaster & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. Ophidian & UltraMantis Black & Hallowicked & Icarus & Amasis
04. Shynron vs. Missile Assault Ant
05. CHIKARA Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls: Pieces Of Hate (Jigsaw & Shard) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
06. Jervis Cottonbelly vs. Eddie Kingston
07. Worker Ant vs. Arctic Rescue Ant
08. Loser Waves the Winners Flag – Elimination Match: Baltic Siege (Estonian Thunder Frog & Latvian Proud Oak & The Lithuanian Snow Troll) vs. Bloc Party (The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar & Mr. Azerbaijan)
1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/08/16 – Limoilou, Canada – “PERMIS DE TUER”
01. Four Way Elimination Match: Osirian Portal vs. Sullivan Brothers vs. Jaka & Qefka The Great vs. Spectral Envoy (Hallowicked & UltraMantis Black)
02. Ashley Remongton vs. Kodama
03. Silver Ant vs. The Proletariat Boar of Moldova
04. Eddie Kingston vs. The Shard
05. Juan Francisco de Coronado vs. Archibald Peck
06. 3.0 (Shane Matthews & Scott Parker) vs. Missile Assault Ant & Orbit Adventure Ant
07. Icarus & Dasher Hatfield & Fire Ant & Mark Angelosetti & Worker Ant vs. Nokken & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster & Jimmy Jacobs & 17
1 Disc – 120 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2014/08/17 – Montreal, Canada – “VIVRE ET LAISSER MOURIR”
01. Four Way Elimination Match: The Colony (Fire Ant & Worker Ant) vs. Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Bloodlust McGoth & Spooky McGoth vs. Los Ice Creams (Ice Cream jr. & El Hijo del Ice Cream)
02. Nokken vs. Kodama
03. Chuck Taylor vs. Ashley Remington
04. Archibald Peck & Shane Matthews & Scott Parker vs. Jaka & Max Smashmaster & Flex Rumblecrunch
05. Jimmy Jacobs vs. Silver Ant
06. The Shard & 17 & Missile Assault Ant & Orbit Adventure Ant vs. Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & UltraMantis Black & Hallowicked
07. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Juan Francisco de Coronado
1 Disc – 135 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2014/09/19 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2014 – NIGHT # 1″ [2 DISC-SET]
01. King Of Trios – Round 1: Team UK (Damian Dunne & Pete Dunne & Mark Andrews) vs. Bloc Party (Mr. Azerbaijan & The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar)
02. King Of Trios – Round 1: GEKIDO (Shard & 17 & Jigsaw) vs. Jolly Roger & Lance Steel & Kimber Lee
03. King Of Trios – Round 1: Spirit Squad (Kenny & Mikey & Johnny) vs. The Odditorium (Oliver Grimsley & Sinn Bodhi & Qefka the Quiet)
04. King Of Trios – Round 1: The Flood (Volgar & Jimmy Jacobs & Eddie Kingston) vs. The Spectral Envoy (Frightmare & Hallowicked & UltraMantis Black)
05. King Of Trios – Round 1: The Devastation Corporation (Max Smashmaster & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. Jervis Cottonbelly & Thunder Kitty & Marion Fontaine
06. King Of Trios – Round 1: 3peck0 (Shane Matthews & Archibald Peck & Scott Parker) vs. The Flood (Ares & Dr. Cube & Nokken)
07. King Of Trios – Round 1: The Golden Trio (Mark Angelosetti & Icarus & Dasher Hatfield) vs. Latin American Xchange (Chavo Guerrero Jr. & Homicide & Hernandez)
08. King Of Trios – Round 1: The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant) vs. Colony Extreme Force (Orbit Adventure Ant & Missile Assault Ant & Arctic Rescue Ant)
2 Discs – 150 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2014/09/20 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2014 – NIGHT # 2″ [2 DISC-SET]
01. Rey de Voladores – Semi Final – 4-Way Elimination Match: Shynron vs. Chuck Taylor vs. Rich Swann vs. Tigre Uno
02. King of Trios – Quarter Final: 3peck0 vs. GEKIDO
03. Juan Francisco de Coronado vs. Rockstar Spud
04. King of Trios – Quarter Final: The Devastation Corporation vs. Team UK
05. Rey de Voladores – Semi-Final – 4-Way Elimination Match: Great Sanada vs. AR Fox vs. Amasis vs. Orlando Christopher
06. King of Trios – Quarter Final: The Golden Trio vs. Spirit Squad
07. Ashley Remington vs. Yamamoto
08. King of Trios – Quarter Final: The Flood vs. The Colony
2 Discs – 180 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2014/09/21 – Easton, PA – “KING OF TRIOS 2014 – NIGHT # 3″ [2 DISC-SET]
01. King of Trios – Semi-Final: The Golden Trio vs. The Flood
02. King of Trios – Semi-Final: The Devastation Corporation vs.3peck0
03. Mark Andrews vs. Oliver Grimsley
04. Gauntlet Match: The Wrecking Crew (Jaka & Oleg the Usurper) vs. Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Colony Extreme Force (Missile Assault Ant & Arctic Rescue Ant) vs. Dunne Brothers (Damian Dunne & Pete Dunne) vs. The Colony (Green Ant & Worker Ant) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs.  N-R-G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Old Fashioned (Jervis Cottonbelly & Marion Fontaine) vs. The Batiri (Obariyon & Kodama) vs. Bloc Party (Prakash Sabar & The Proletariat Boar of Moldova)
05. Davey Vega & Evan Gelistico & Gary the Barnowl & Pierre Abernathy vs. Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy & Swamp Monster
06. Rey de Voladores – Final: Shynron vs. Great Sanada
07. King of Trios – Final: The Devastation Corporation vs. The Golden Trio
2 Discs – 165 minutes – Source: DVD

CHIKARA – 2014/10/25 – Burlington, NC – “THUNDERBALL”
01. UltraMantis Black & Hallowicked & Frightmare vs. The Proletariat Boar Of Moldova & Prakash Sabar & Mr. Azerbaijan
02. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. Chet Sterling & Trevor Lee
03. Ashley Remington vs. Juan Francisco de Coronado
04. Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Flex Rumblecrunch & Oleg The Usurpur
05. Blaster McMassive & Max Smashmaster vs. Fire Ant & Worker Ant
06. Silver Ant vs. Skynron
07. Dasher Hatfield & Eddie Kingston & Icarus & Mark Angelosetti vs. 17 & Jakob Hammermeier & Jimmy Jacobs & Nokken
1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/10/26 – Richmond, VA – “MOONRAKER”
01. Shynron vs. Missile Assault Ant
02. Archibald Peck & Ice Cream jr. & Mark Angelosetti & Shane Matthews vs. Ashley Remington & Dasher Hatfield & El Hijo del Ice Cream & Scott Parker
03. Delirious & Jakob Hammermeier & Nokken vs. Frightmare & Hallowicked & UltraMantis Black
04. Eddie Kingston vs. Volgar
05. Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster & Oleg The Usurper vs. Amasis & Ophidian & Hype Rockwell & Race Jaxon
06. Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant vs. The Proletariat Boar Of Moldova & Prakash Sabar & Mr. Azerbaijan
07. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Jimmy Jacobs
1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/11/15 – Haverhill, MA – “ON HER MAJESTY’S SECRET SERVICE”
01. Jakob Hammermeier & Nokken & Oliver Grimsley vs. Jervis Cottenbelly & Scott Parker & Shane Matthews
02. Missile Assault Ant vs. Kimber Lee
03. Worker Ant vs. Prakash Sabar
04. Frightmare & Hallowicked & UltraMantis Black & Kodama & Obariyon vs. Volgar & Jimmy Jacobs & 17 & Shard & Deucalion
05. Shynron vs. The Proletariat Boar of Moldova
06. Juan Francisco de Coronado vs. Ashley Remington
07. Jaka & Oleg The Usurper & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster vs. Amasis & Mark Angelosetti & Dasher Hatfield & Icarus & Ophidian
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/11/16 – South Windsor, CT – “FOR YOUR EYES ONLY”
01. Four Way Elimination Match: The Devastation Corporation vs. Ashley Remington & Jervis Cottenbelly vs. The Batiri vs. Bloc Party (The Proletatiat Boar of Moldova & Prakash Sabar)
02. Hallowicked vs. Worker Ant
03. Nokken vs. Shynron
04. Osirian Portal vs. Jaka & Oleg The Usurper
05. Eddie Kingston vs. The Lituanian Snow Troll
06. Jimmy Jacobs vs. UltraMantis Black
07. Frightmare vs. Juan Francisco de Coronado
08. CHIKARA Campeonatos de Parejas: The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews)
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2014/12/06 – Philadelphia, PA – “TOMORROW NEVER DIES” [2 DISC-SET]
01. German Suplex Match: Ashley Remington vs. Juan Francisco de Coronado
02. Eddie Kingston vs. Jimmy Jacobs
03. CHIKARA Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls Match: The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster)
04. Loser Leaves CHIKARA: UltraMantis Black vs. Delirious
05. Torneo Cibernetico: The Flood Squad (Flex Rumblecrunch & Jakob Hammermeier & Jaka & Nokken & Oleg The Usurpur & Sir Oliver Grimsley & Soldier Ant & Volgar) vs. The Chikara Squad (Amasis & Fire Ant & Jervis Cottenbelly & Kodama & Obariyon & Ophidian & Silver Ant & Worker Ant)
06. Steel Cage Match: Icarus vs. Deucalion
2 Discs – 210 minutes – Source: iPPV

CHIKARA - 2015/01/25 - Philadelphia, PA - “A NEW START”
01. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster & Jaka & Oleg The Usurper) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Jervis Cottonbelly & Princess Kimberlee & Shynron)
02. Nøkken vs. Ophidian
03. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant & Missile Assault Ant)
04. UltraMantis Black vs. Juan Francisco de Coronado
05. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Pinkie Sanchez & Soldier Ant) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant)
06. Kevin Condron vs. Eddie Kingston
07. Frightmare & Hallowicked vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)
08. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Chuck Taylor
1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/02/08 - Norristown, PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2015”
01. Juan Francisco de Coronado vs. Fire Ant
02. Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. The Bloc Party (Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova)
03. Max Smashmaster vs. Shynron
04. Ashley Remington vs. Drew Gulak
05. Jervis Cottonbelly & Marion Fontaine vs. Hijo del Ice Cream & Ice Cream jr.
06. Blaster McMassive vs. Mark Angelosetti
07. Princess Kimberlee vs. Jenny Rose
08. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Branden O'Connor & Matt Novak
09. 22 Man Tag Team Match: Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Jervis Cottenbelly & Marion Fontaine & Princess Kimberlee & Fire Ant & Worker Ant & Amasis & Ophidian & Shane Storm & Argus vs. Devastation Corporation & Oleg The Usurper & Juan Francisco de Coronado & Missile Assault Ant & Mr. Azerbaijan & Prakash Sabar & The Proletariat Boar of Moldova & Hijo del Ice Cream & Ice Cream jr. & Shayne Hawke
1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/03/07 - Gibsonville, NC - “OUT ON A LIMB” [2 DISC-SET]
01. The BDK vs. The Colony vs. Jervis Cottonbelly & Kimber Lee vs. The Wrecking Crew
02. Argus vs. Hallowicked
03. Challenge of the Immortals: Frightmare & Silver Ant vs. Icarus & Mark Angelosetti
04. Chuck Taylor vs. Trevor Lee
05. The Batiri & Oleg the Usurper & UltraMantis Black vs. Juan Francisco de Coronado & Mr. Azerbaijan & Prakash Sabar & Proletariat Boar of Moldova
06. Dasher Hatfield vs. Kevin Condron
07. Campeonatos de Parejas: Devastation Corporation vs. Osirian Portal
2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/03/08 - Norfolk, VA - “ALTAR EGOS”
01. Challenge of the Immortals: The Arcane Horde (Obariyon & Kodama) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Pinkie Sánchez)
02. Volgar vs. UltraMantis Black
03. Four Way Elimination Match: N-R-G (Race Jaxon & Hype Rockwell) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. Silver Ant & Frightmare vs. Bloc Party (The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar)
04. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Nokken
05. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Jaka) vs. Crown & Court (Kimber Lee & Jervis Cottonbelly & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
06. Hallowicked vs. Oleg the Usurper
07. Challenge of the Immortals: The Snake Pit (Ophidian & Shynron & Argus) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant & Worker Ant)
1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/04/03 - Wolverhampton, England - “FOR BRITISH EYES ONLY”
01. UltraMantis Black vs. Mr. Azerbaijan
02. Oleg the Usurper vs. Juan Francisco de Coronado
03. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Blaster McMassive & Jaka) vs. Battle Hive (Worker Ant & Fire Ant & Amasis)
04. Challenge of the Immortals: The Arcane Horde (Obariyon & Kodama) vs. The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Swamp Monster)
05. Soldier Ant vs. Silver Ant
06. Challenge of the Immortals: Nightmare Warriors (Hallowicked & Frightmare & Blind Rage) vs. Dasher's Dugout (Icarus & Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/04/04 - Wolverhampton, England - “LET 'EM EAT CAKE”
01. Challenge Of The Immortals: Dasher's Dugout (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
02. Challenge Of The Immortals: Amasis vs. Prakash Sabar
03. Challenge Of The Immortals: The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy & The Swamp Monster) vs. Arcane Horde (The Batiri & Oleg The Usurper & UltraMantis Black)
04. Silver Ant vs. Jaka
05. Challenge Of The Immortals: Juan Francisco de Coronado vs. Icarus
06. The Colony (Fire Ant & Worker Ant) & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Frightmare & Hallowicked & The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster)
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/04/05 - Cardiff, Wales - “PIER PRESSURE”
01. Four Way Match: Drew Gulak & Chuck Taylor vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Wrecking Crew (Oleg the Usurper & Jaka) vs. Prakash Sabar & Juan Francisco de Coronado
02. Mandrews vs. Silver Ant
03. Challenge of the Immortals: Nightmare Warriors (Frightmare & Blind Rage) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant)
04. Challenge of the Immortals: Dasher's Dugout (Dasher Hatfield & Icarus & Mark Angelosetti) vs. The Arcane Horde (UltraMantis Black & Obariyon & Kodama)
05. Soldier Ant vs. Worker Ant
06. CHIKARA Campeonatos de Parejas - 2/3 Falls: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. N-R-G (Race Jaxon & Hype Rockwell)
1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/04/06 - London, England - “AFTERNOON DELIGHT”
01. Challenge of the Immortals: Battle Hive (Amasis & Fire Ant & Worker Ant) vs. United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & Mr. Azerbaijan)
02. Blind Rage vs. UltraMantis Black
03. Dasher Hatfield & Kodama & Hype Rockwell vs. Race Jaxon & Obariyon & Mark Angelosetti
04. Oleg the Usurper vs. Silver Ant
05. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Blaster McMassive & Jaka) vs. The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Swamp Monster)
06. CHIKARA Grand Title: Icarus vs. Hallowicked
1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/05/02 - Haverhill, MA - “SPRING BREAKOUT” [2 DISC-SET]
01. Challenge of the Immortals: Die Bruderschaft des Kreuzes (Nøkken & Pinkie Sánchez & Soldier Ant) vs. Crown & Court (Kimber Lee & Ice Cream Jr. & El Hijo del Ice Cream)
02. Magic Move Match: Dasher Hatfield vs. Volgar
03. Challenge of the Immortals: Chuck Taylor vs. The Proletariat Boar of Moldova
04. Ashley Remington vs. Missile Assault Ant
05. Challenge of the Immortals: Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked & Silver Ant) vs. The Snake Pit (Argus & Eddie Kingston & Shynron)
06. Amasis vs. Juan Francisco de Coronado
07. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Jaka & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster) vs. The Arcane Horde (Oleg the Usurper & UltraMantis Black & Obariyon)
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/05/23 - Philadelphia, PA - “BACK TO SKULL”
01. Amasis vs.  Missile Assault Ant
02. Ophidian & Argus vs. The Colony (Fire Ant & Worker Ant)
03. Kevin Condron vs. Mark Angelosetti
04. Challenge of the Immortals: Kimber Lee vs. Juan Francisco de Coronado
05. Mask vs. Beard Match: Dasher Hatfield vs. Blaster McMassive
1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/05/24 - Easton, PA - “ANIVERSARIO: A NEW ATTITUDE” [2 DISC-SET]
01. Four Way Elimination Match: N-R-G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Battle Hive (Amasis & Worker Ant) vs. Nightmare Warriors (Silver Ant & Frightmare) vs. Kevin Condron & Lucas Calhoun
02. Challenge of the Immortals: United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & The Proletariat Boar of Moldova & Mr. Azerbaijan) vs. Dasher's Dugout (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Icarus & Heidi Lovelace)
03. Oleg the Usurper vs. Missile Assault Ant
04. Challenge of the Immortals: Die Bruderschaft des Kreuzes (Pinkie Sánchez & Nøkken & Jakob Hammermeier) vs. The Arcane Horde (UltraMantis Black & Obariyon & Kodama)
05. Kimber Lee & Jervis Cottonbelly vs. Chuck Taylor & Orange Cassidy
06. Challenge of the Immortals: The Snake Pit (Ophidian & Shynron & Argus & Eddie Kingston) vs. The Wrecking Crew (Jaka & Max Smashmaster & Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch)
07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Ashley Remington
2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/06/13 - Chicago, ILL - “SWORD OF DESTINY” [2 DISC-SET]
01. Missile Assault Ant vs. Arik Cannon
02. N-R-G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar
03. Challenge of the Immortals: Battle Hive (Amasis & Worker Ant & Ashley Remington) vs. The Arcane Horde (UltraMantis Black & Obariyon & Kodama)
04. Kevin Condron & Lucas Calhoun vs. Icarus & Heidi Lovelace
05. Silver Ant vs. Blaster McMassive
06. Challenge of the Immortals: Nightmare Warriors (Hallowicked & Frightmare) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant)
07. Eddie Kingston vs. Jaka
08. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Flex Rumblecrunch) vs. The Snake Pit (Ophidian & Argus)
09. Dasher Hatfield vs. Tommaso Ciampa
10. Challenge of the Immortals: Crown & Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Jervis Cottonbelly) vs. United Nations (Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar)
2 Discs - 210 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/06/14 - Indianapolis, IN - “SHOCK AND AWW” [2 DISC-SET]
01. Challenge of the Immortals: The Arcane Horde (UltraMantis Black & Kodama & Obariyon) vs. Crown & Court (Jervis Cottonbelly & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
02. Heidi Lovelace vs. Argus
03. Challenge of the Immortals: The Wrecking Crew (Max Smashmaster & Jaka & Flex Rumblecrunch) vs. Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare & Silver Ant)
04. Challenge of the Immortals: Eddie Kingston vs. Drew Gulak
05. Challenge of the Immortals: Dasher's Dugout (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Icarus) vs. Battle Hive (Ashley Remington & Worker Ant & Amasis)
06. Challenge of the Immortals: The Snake Pit (Ophidian & Shynron) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant)
07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Oleg the Usurper
08. Race Jaxon & Hype Rockwell & Fire Ant vs. Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar of Moldova & Prakash Sabar
2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/07/25 - South Windsor, CT - “STORMING THE CASTLE” [2 DISC-SET]
01. Challenge Of The Immortals: Battle Hive (Amasis & Worker Ant) vs. Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
02. Lucas Calhoun vs. Argus
03. Challenge Of The Immortals: The Arcane Horde (Kodama & Obariyon) vs. The Snake Pit (Eddie Kingston & Ophidian)
04. Challenge Of The Immortals: Dasher's Dugout (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti & Heidi Lovelace & Icarus) vs. The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy & The Swamp Monster)
05. Challenge Of The Immortals: Jaka vs. Nøkken
06. Challenge Of The Immortals: Juan Francisco de Coronado vs. Silver Ant
07. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls Match: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. Crown And Court (Jervis Cottonbelly & Princess Kimberlee)
08. Six Way Match: Shynron vs. Fire Ant vs. Frightmare vs. Missile Assault Ant vs. Oleg The Usurper vs. The Proletariat Boar Of Moldova
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/07/26 - Providence, RI - “THE IMMACULATE ELECTION” [2 DISC-SET]
01. Amasis vs. Frightmare
02. Challenge of the Immortals: Die Bruderschaft des Kreuzes (Soldier Ant & Jakob Hammermeier) vs. Dasher's Dugout (Icarus & Heidi Lovelace)
03. Four Way Elimination Match: Die Bruderschaft des Kreuzes (Nokken & Pinkie Sánchez) vs. The Wrecking Crew (Jaka & Oleg the Usurper) vs. United Nations (Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar of Moldova) vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)
04. Challenge of the Immortals: The Snake Pit (Ophidian & Eddie Kingston & Shynron & Argus) vs. Crown & Court (Jervis Cottonbelly & Kimber Lee & Ice Cream Jr. & El Hijo del Ice Cream)
05. Blaster McMassive vs. Silver Ant
06. Challenge of the Immortals: The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Swamp Monster) vs. Battle Hive (Ashley Remington & Fire Ant & Worker Ant)
07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Dasher Hatfield
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA – 2015/08/15 – Phiadelphia, PA - „THE GOOD LIFE“
01. Challenge Of The Immortals: Oleg The Usurper vs. Prakash Sabar
02. The Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
03. Challenge Of The Immortals: The Proletariat Boar Of Moldova vs. Argus
04. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man)
05. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Amasis
1 Disc – 90 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/08/28 – Reading, PA - „LIVE AT FIRST ENERGY STADIUM '15“
01. Challenge Of The Immortals: Fire Ant vs. Argus
02. Challenge Of The Immortals: Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare)
03. Challenge Of The Immortals: Mark Angelosetti vs. Amasis
04. Challenge Of The Immortals: The United Nations (Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. The Gentleman's Club (Orange Cassidy & The Swamp Monster)
05. Challenge Of The Immortals: Dasher Hatfield vs. Oleg The Usurper
1 Disc – 60 minutes – Source: iDVD

CHIKARA - 2015/09/04 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2015 - DAY # 1” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2015 - Round 1: The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Mr. Azerbaijan & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. Team ATTACK! (Mark Andrews & Morgan Webster & Pete Dunne)
02. King Of Trios 2015 - Round 1: Team Fight Club Pro (Dan Moloney & Trent Seven & Tyler Bate) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Nøkken & Soldier Ant)
03. King Of Trios 2015 - Round 1: Arcane Horde (Kodama & Obariyon & Oleg The Usurper) vs. Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Princess Kimberlee)
04. King Of Trios 2015 - Round 1: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster) vs. Blue World Order (Big Stevie Cool & Da Blue Guy & Hollywood Nova)
05. King Of Trios 2015 - Round 1: Battleborn (Kevin Condron & Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. Dasher's Dugout (Icarus & Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
06. King Of Trios 2015 - Round 1: BULLET CLUB (AJ Styles & Matt Jackson & Nick Jackson) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant & Worker Ant)
07. King Of Trios 2015 - Round 1: Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked & Silver Ant) vs. The Snake Pit (Eddie Kingston & Ophidian & Shynron)
08. King Of Trios 2015 - Round 1: Team AAA (Aero Star & Drago & Fenix) vs. The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & The Swamp Monster)
2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/09/05 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2015 - DAY # 2” [2 DISC-SET]
01. Challenge Of The Immortals Match: Jaka vs. Ashley Remington
02. King Of Trios 2015 - Quarterfinal: Team Fight Club Pro vs. The United Nations
03. Rey de Voladores 2015 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Shynron vs. Amasis vs. Matt Cross vs. Too Cold Scorpio
04. King Of Trios 2015 - Quarterfinal: Team AAA vs. The Nightmare Warriors
05. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The Flying Francis (Branden O'Connor & Matt Novak) & The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant & Orbit Adventure Ant)
06. King Of Trios 2015 - Quarterfinal: BULLET CLUB vs. Battleborn
07. Rey de Voladores 2015 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Mark Andrews vs. Mascara Purpura vs. Ophidian vs. Pinkie Sanchez
08. King Of Trios 2015 - Quarterfinal: The Devastation Corporation vs. The Arcane Horde
2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2015/09/06 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2015 - DAY # 3” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2015 - Semi-Final: Team AAA vs. The Devastation Corporation
02. King Of Trios 2015 - Semi-Finl: Bullet Club vs. Team Fight Club Pro
03. Challenge Of The Immortals: Jervis Cottonbelly & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Princess Kimberlee vs. Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy & The Swamp Monster
04. Ten Team Gauntlet Match: Die Bruderschaft des Kreuzes (Nøkken & Pinkie Sanchez) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. Argus & Mascara Purpura vs. Bee Boy & The Genetic Grasshopper vs. Morgan Webster & Pete Dunne vs. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. The Colony Xtreme Force (Arctic Rescue Ant & Orbit Adventure Ant) vs. Blue Meanie & Simon Dean
05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Heidi Lovelace vs. The Proletariat Boar Of Moldova
06. Rey de Voladores 2015 - Final: Mark Andrews vs. Shynron
07. King Of Trios 2015 - Final: Team AAA vs. Bullet Club
2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD

CHIKARA – 2015/09/26 – Gibsonville, NC - „JUSTICE IS BLIND“ [2 DISC-SET]
01. Challenge Of The Immortals: Chuck Taylor & Orange Cassidy vs. Amasis & Worker Ant
02. Challenge Of The Immortals: Jakob Hammermeier vs. Argus
03. Frightmare vs. Mark Angelosetti
04. Challenge Of The Immortals: Oleg The Usurper vs. Eddie Kingston
05. Challenge Of The Immortals: Los Ice Creams & Princess Kimberlee vs. Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster
06. Shynron vs. The Proletariat Boar Of Moldova
07. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace & Icarus vs. Kevin Condron & Lucas Calhoun & Missile Assault Man
08. Silver Ant vs. Juan Francisco de Coronado
2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/09/27 – Norfolk, VA - „THE MARTA COMPLEX“ [2 DISC-SET]
01. Challenge Of The Immortals: Chuck Taylor vs. Jakob Hammermeier
02. Lucas Calhoun & Missile Assault Man vs. Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova
03. Challenge Of The Immortals: Silver Ant vs. Oleg The Usurper
04. Challenge Of The Immortals: Dasher's Dugout (Icarus & Mark Angelosetti) vs. The Snake Pit (Argus & Eddie Kingston)
05. Challenge Of The Immortals: Crown And Court (Ice Cream Jr. & Jervis Cottonbelly & Princess Kimberlee) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant & Worker Ant)
06. Challenge Of The Immortals: Dasher Hatfield vs. Flex Rumblecrunch
07. CHIKARA Campeonatos de Parejas – 2/3 Falls: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Max Smashmaster) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)
08. Heidi Lovelace vs. Frightmare
2 Discs – 135 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/10/09 – New York City, NY - „COLONY COLLAPSE“
01. Challenge Of The Immortals: Crown And Court (Los Ice Creams & Princess Kimberlee vs. The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & The Swamp Monster)
02. Snowflake vs. Argus
03. Challenge Of The Immortals: Dasher's Dugout (Dasher Hatfield & Icarus) vs. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch)
04. Mark Andrews vs. Juan Francisco de Coronado
05. Challenge Of The Immortals: Battle Hive (Amasis & Worker Ant) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Pinkie Sanchez & Soldier Ant)
06. Shynron vs. Mark Angelosetti
07. Challenge Of The Immortals: Arcane Horde (The Batiri & Oleg The Usurper) vs. The Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare & Hallowicked)
08. Ophidian vs. Mr. Azerbaijan
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/10/10 – Haverhill, MASS - „THE OCEAN WALKER“ [2 DISC-SET]
01. Challenge Of The Immortals: Mark Angelosetti vs. Drew Gulak
02. Challenge Of The Immortals: Blaster McMassive vs. Mr. Azerbaijan
03. Four Way Tag Team Elimination Match: Battleborn (Missile Assault Man & Snowflake) vs. The Nightmare Warriors (Frightmare & Silver Ant) vs. Battle Hive (Amasis & Fire Ant) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab
04. Dasher Hatfield vs. Jaka
05. Icarus vs. Juan Francisco de Coronado
06. Challenge Of The Immortals: The Wrecking Crew (Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant)
07. Challenge Of The Immortals: Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Arcane Horde (Kodama & Obariyon)
08. Shynron vs. Mark Andrews
09. Jervis Cottonbelly vs. Orange Cassidy
2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/10/23 – Chicago, ILL - „NOT WITHOUT MY DAUGHTER“ [2 DISC-SET]
01. Challenge Of The Immortals: Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant) vs. The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy)
02. Oleg The Usurper vs. The Estonian FarmerFrog
03. Challenge Of The Immortals: The Nightmare Warriors (Blind Rage & Frightmare) vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar)
04. Heidi Lovelace & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Blaster McMassive & Missile Assault Man & The Proletariat Boar Of Moldova
05. Challenge Of The Immortals: Icarus vs. Eddie Kingston
06. Four Way Elimination Tag Team Match: The Punk Rock All Stars (Drake Carter & Shaun Cannon) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. ACDC (Arik Cannon & Darin Corbin)
07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Shynron
08. Three Way Match: Princess Kimberlee vs. Fire Ant vs. Ophidian
2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/10/24 – Jeffersonville, IN - „OFF THE HOOK“ [2 DISC-SET]
01. Challenge Of The Immortals: Snake Pit (Ophidian & Shynron) vs. The Gentleman's Club (Drew Gulak & Orange Cassidy)
02. Prakash Sabar vs. The Estonian FarmerFrog
03. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. ACDC (Arik Cannon & Darin Corbin)
04. Challenge Of The Immortals: Blind Rage vs. Eddie Kingston
05. Challenge Of The Immortals: The United Nations (Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. Die Bruderschaft des Kreuzes (Jakob Hammermeier & Soldier Ant)
06. Challenge Of The Immortals: Blaster McMassive vs. Chuck Taylor
07. Dasher's Dugout (Dasher Hatfield & Icarus & Mark Angelosetti) & Kimber Lee vs. Hallowicked & Heidi Lovelace & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)
08. Oleg The Usurper vs. Fire Ant
2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/10/25 – Columbus, OH - „EXIT STRATEGY“ [2 DISC-SET]
01. Dasher Hatfield vs. Ophidian
02. Challenge Of The Immortals: El Hijo del Ice Cream vs. Blind Rage
03. Icarus vs. The Proletariat Boar Of Moldova
04. Challenge Of The Immortals: Oleg The Usurper vs. Ashley Remington
05. Challenge Of The Immortals: Princess Kimberlee vs. Jakob Hammermeier
06. Eddie Kingston vs. Blaster McMassive
07. Arik Cannon & Chuck Taylor & Hallowicked vs. Fire Ant & Heidi Lovelace & Mark Angelosetti
08. Battle Royal (w/ Lucas Calhoun, Darin Corbin, Dasher Hatfield, Hype Rockwell, Juan Francisco de Coronado, Missile Assault Man, Mr. Azerbaijan, Ophidian, Prakash Sabar, Race Jaxon, Soldier Ant, The Estonian FarmerFrog, The Proletariat Boar Of Moldova)
2 Discs – 150 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/11/07 – Reading, PA - „KEY DECISIONS“
01. Eddie Kingston vs. The Proletariat Boar Of Moldova
02. Challenge Of The Immortals: Snake Pit (Argus & Ophidian) vs. Crown And Court (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
03. Arctic Rescue Ant vs. Missile Assault Man
04. Icarus vs. Snowflake
05. Challenge Of The Immortals: Juan Francisco de Coronado vs. Pinkie Sanchez
06. Challenge Of The Immortals: The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked) vs. The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Orange Cassidy)
07. Challenge Of The Immortals: The Arcane Horde (Oleg The Usurper & Kobald & Kodama & Obariyon) vs. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Max Smashmaster & Jaka)
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2015/12/05 – Philadelphia, PA - „TOP BANANA“ [2 DISC-SET]
01. The Snake Pit (Argus & Ophidian & Shynron) vs. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man & Snowflake)
02. Frightmare vs. Silver Ant
03. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon) vs. The Gentleman's Club (Chuck Taylor & Drew Gulak & Orange Cassidy)
04. Torneo Cibernetico 16 Man Elimination Match: Juan Francisco de Coronado & Mr. Azerbaijan & Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova & Jakob Hammermeier & Pinkie Sanchez & Mark Angelosetti & Wani vs. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace & Hype Rockwell & Race Jaxon & Amasis & Oleg The Usurper & The Estonian FarmerFrog & Worker Ant
05. Fire Ant vs. Soldier Ant
06. Challenge Of The Immortals – Final: Crown And Court (Jervis Cottonbelly & El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Princess KimberLee) vs. The Wrecking Crew (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch & Jaka & Max Smashmaster)
07. CHIKARA Grand Title - Three Way Match: Hallowicked vs. Eddie Kingston vs. Icarus
08. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Princess KimberLee
2 Discs – 225 minutes – Source: iDVD

CHIKARA - 2016/01/30 - Philadelphia, PA - “DAYS OFTHE PHOENIX”
01. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Arctic Rescue Ant
02. Hermit Crab & Rock Lobster vs. Ben Macklemore & Lewis Ryan
03. Jaka vs. Amasis
04. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar) vs. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace
05. Soldier Ant vs. Jakob Hammermeier
06. CHIKARA Campeonatos de Parejas - ⅔ Falls: N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked)
1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/01/30 - Philadelphia, PA - “5 SENSES”
01. Kobald vs. Pinkie Sanchez
02. Los Ice Creams vs. Adam Ward & Burt West
03. Wani vs. Mark Angelosetti
04. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)
05. The Clony (Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant) vs. The Snake Pit (Argus & Ophidian & Shynron)
06. CHIKARA Grand Title: Princess KimberLee vs. Oleg The Usurper
07. Heidi Lovelace vs. Juan Francisco de Coronado
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/02/06 - Reading, PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2016” [2 DISC-SET]
01. Young Lions Cup XII Tournament - Round 1 - Four Way Elimination Match: Wani vs. Ashley Vox vs. Jeremy Leary vs. Prakash Sabar
02. Hallowicked vs. Ophidian
03. Magma & Suntan & Whiplash vs.Big Daddy Dre & Hakim Ali & Nick Payne
04. Young Lions Cup XII Tournament - Round 1 - Four Way Elimination Match: Argus vs. Hermit Crab vs. Luke Lawson vs. Officer Warren Barksdale
05. Heidi Lovelace vs. Solo Darling
06. Young Lions Cup XII Tournament - Round 1 - Four Way Elimination Match: Nutrious X vs. Delmi Exo vs. Ken Broadway vs. The Proletariat Boar Of Moldova
07. Pinkie Sanchez vs. Mark Angelosetti
08. Danger Jameson & Havoc vs. Marq Quen & Sasha Jenkins
09. Young Lions Cup XII Tournament - Round 1 - Four Way Elimination Match: The Estonian ThunderFrog vs. Mike Verna vs. Rock Lobster vs. Willow Nightingale
10. Missile Assault Ant vs. Dasher Hatfield
11. Young Lions Cup XII Tournament - Semi-Final: The Estonian ThunderFrog vs. Nutrious X
12. Young Lions Cup XII Tournament - Semi Final: Wani vs. Argus
13. Scoot Tatum vs. Wayne Scott
14. Princess KimberLee vs. Mickie James
15. CHIKARA Young Lions Cup Title / Young Lions Cup XII Tournament - Final: The Estonian ThunderFrog vs. Wani
2 Discs - 225 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/02/27 - New York City, NY - “DEAD MAN’S CHEST”
01. Jaka vs. Shynron
02. Pinkie Sanchez vs. Sid Gilmore
03. Four Way Tag Team Elimination Match: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace vs. Hermit Crab & Rock Lobster
04. CHIKARA Young Lions Cup Title: The Estonian ThunderFrog vs. The Proletariat Boar Of Moldova
05. The Arcane Horde (Kobald & Kodama & Obariyon & Oleg The Usurper) vs. Battle Hive (Fire Ant & Worker Ant & Amasis & Officer Warren Barksdale
06. Jakob Hammermeier vs. Eddie Kingston
07. CHIKARA Grand Title: Princess KimberLee vs. Soldier Ant
08. Rick Beanbag (Chuck Taylor) vs. Wani
1 Disc - 135 minutes - Source: IDVD

CHIKARA - 2016/02/28 - Philadelphia, PA - “EVIL WAYS”
01. Silver Ant vs. Eddie Kingston
02. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar) vs. The Snake Pit (Argus & Ophidian)
03. The Estonian ThunderFrog vs. Mark Angelosetti
04. Heidi Lovelace vs. Bugg Nevans (Chuck Taylor)
05. Oleg The Usurper & Princess KimberLee vs. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch)
06. The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked) & Die Bruderschaft des Kreuzes (Jaka & Jakob Hammermeier) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) & Dasher Hatfield & Icarus
07. Chuck Taylor vs. Jacob Headress
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA – 2016/04/02 – Philadelphia, PA - „PHONE HOME“
01. Tag World Grand Prix 2016 – Round 1: The Colony (Fire Ant & Worker Ant) vs. The United Nations (Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova)
02. Juan Francisco de Coronado vs. Officer Warren Barksdale
03. Tag World Grand Prix 2016 – Round 1: The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. The Punk Rock All Stars (Drake Carter & Shaun Cannon)
04. Tag World Grand Prix 2016 – Round 1: Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)
05. Icarus vs. Wani
06. Tag World Grand Prix 2016 – Round 1: The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Le Tabarnak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois)
1 Disc – 105 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2016/04/02 – Philadelphia, PA - „DISK“
01. Tag World Grand Prix 2016 - Semi Final: The Colony vs. Los Ice Creams
02. Tag World Grand Prix 2016 - Semi Final: The Devastation Corporation vs. The Osirian Portal
03. CHIKARA Young Lions Cup Title: The Estonian ThunderFrog vs. Arctic Rescue Ant
04. The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked) & Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man) vs. Oleg The Usurper & The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon)
05. Shynron vs. Mark Angelosetti
06. Tag World Grand Prix 2016 – Final: The Colony vs. The Devastation Corporation
07. Dasher Hatfield vs. Pinkie Sanchez
1 Disc – 120 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2016/03/16 – Gibsonville, NC - „THE NEW BATCH“
01. The Bloc Party (Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
02. Officer Warren Barksdale vs. Devo Riggs
03. Amasis vs. Rock Lobster
04. Argus vs. Hermit Crab
05. Oleg The Usurper vs. Blaster McMassive
06. CHIKARA Campeonatos de Parejas Titles – 2/3 Falls Match: N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Battleborn (Lucas Calhoun & Missile Assault Man)
07. Ophidian vs. Chuck Taylor
1 Disc – 105 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2016/05/07 – Philadelphia, PA – „THE DISTANT FUTURE“
01. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. The Gentleman's Club (Orange Cassidy & The Swamp Monster)
02. Officer Warren Barksdale vs. Argus
03. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Le Tabernak de Team (Mathieu St-Jacques & Thomas Dubois)
04. Infinite Gauntlet Match (w/ Hallowicked, Hijo del Ice Cream, Giant Machine, Arctic Rescue Ant, Blind Rage, Brian Myers, Frightmare, Heidi Lovelace, Lucas Calhoun, Mark Angelosetti, Missile Assault Man, Oleg The Usurper, Pinkie Sanchez, Prakash Sabar, Shane Storm, Snitsky, Steve Weiner, Wani, Worker Ant, Fire Ant, Jervis Cottenbelly, Touch Phillips, Cheech Hernandez, Dasher Hatfield, Hermit Crab, Icarus, Ice Cream jr., Jakob Hammermeier, Jigsaw, Juan Francisco de Coronado, Kobald, Princess KimberLee, The Estonian Thunderfrog)
1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2016/05/07 – Philadelphia, PA – „WHISPER HOUSE“
01. Silver Ant vs. Frightmare
02. Wani vs. Jonah Rogan
03. The Batiri (Kodama & Obariyon) vs. The Bloc Party (Mr. Azerbaijan & The Proletariat Boar Of Moldavia)
04. Hallowicked vs. Soldier Ant
05. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar)
06. Chikara Grand Title: Princess KimberLee vs. Jaka
1 Disc – 105 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2016/05/27 – Birmingham, England - „ANIVERSARIO: CATCHING FIRE“
01. Lucas Calhoun vs. Stewie Scrivens (Chuck Taylor)
02. The Nightmare Warriors (Frightmare & Kodama & Obariyon) vs. Heidi Lovelace & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)
03. Ophidian vs. Mark Andrews
04. Fire Ant vs. Hermit Crab
05. Drew Gulak vs. Officer Warren Barksdale
06. Eddie Kingston & Princess KimberLee vs. The Nightmare Warriors (Hallowicked & Icarus)
07. Chuck Taylor vs. Mr. Azerbaijan
1 Disc – 105 minutes – Source: iDVD

CHIKARA – 2016/05/28 – Manchester, England - „ANIVERSARIO: THE CHAMBER OF SECRETS“
01. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Genteleman's Club (Drew Gulak & Rich Mahogany)
02. Ophidian vs. Hermit Crab
03. Icarus vs. Lucas Calhoun
04. Eddie Kingston vs. Chuck Taylor
05. The Nightmare Warriors (Frightmare & Hallowicked & Kodama & Obariyon) vs. Heidi Lovelace & Princess KimberLee & Fire Ant & Soldier Ant
06. World Of Spirit Rules: Johnny Kidd vs. Mike Quackenbush
1 Disc – 135 minutes – Source: iDVD

CHIKARA - 2016/05/29 - Newcastle, England - “ANIVERSARIO: THE TWO TOWERS”
01. Heidi Lovelace vs. Lucas Calhoun
02. Slim Perkins vs. Officer Warren Barksdale
03. Soldier Ant vs. Chuck Taylor
04. Eddie Kingston vs. Hermit Crab
05. Fire Ant vs. Ophidian
06. Los Ice Creams & N_R_G & Princes KimerLee vs. Frightmare & Hallowicked & Icarus & Kodama & Obariyon
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/05/30 - Glasgow, Scotland - “ANIVERSARIO: THE LOST WORLD”
01. Heidi Lovelace vs. Nixon Newell
02. Chuck Taylor vs. Officer Warren Barksdale
03. Four Way Elimination Match: N_R_G vs. Kodama & Obariyon vs. Los Ice Creams vs. The Colony
04. Lucas Calhoun vs. Hermit Crab
05. Frightmare & Icarus vs. Eddie Kingston & Ophidian
06. CHIKARA Grand Title: Princess KimberLee vs. Hallowicked
07. Howie Dewitt vs. Orange Cassidy
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/06/11 - Philadelphia, PA - “TIGHTROPE”
01. Four Way Elimination Match: Osirian Portal vs. Arctic Rescue Ant & Pinkie Sanchez vs. Heidi Lovelace & Princess KimberLee vs. Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova
02. Jigsaw vs. Oleg The Usurper
03. Icarus vs. Missile Assault Man
04. Jaka vs. Eddie Kingston
05. Hallowicked & Kodama & Obariyon vs. Hype Rockwell & Race Jackson & Fire Ant
06. No DQ Match: Mark Angelosetti vs. Juan Francisco de Coronado (Special Ref: Dasher Hatfield)
1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA – 2016/06/26 – Philadelphia, PA - „HOUR OF POWER“
01. Kobald vs. Suplex Steve
02. Officer Warren Barksdale vs. The Proletariat Boar Of Moldova
03. Hermit Crab vs. Rope Break Randy
04. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Snake Pit (Argus & Ophidian)
05. Fire Ant vs. Frightmare
1 Disc – 60 minutes – Source: iDVD

CHIKARA - 2016/07/23 - Toronto, ONT - “WHEN NATURE CALLS”
01. Kobald vs. Evil Uno
02. Rick Roland & Sloan Caprice & The Big Deal vs. Geddy Young & Justin Jepsen & Turner Bachman
03. Oleg The Usurper vs. Officer Warren Barksdale
04. The heXed Men (Icarus & Kodama & Mark Angelosetti & Obariyon) vs. Heidi Lovelace & Princess KimberLee & Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)
05. Four Way Elimination Tag Team Match: Moustache Mountain (Trent Seven & Tyler Bate) vs. 3.0 (Scott Parker & Shane Matthews) vs. Hermit Crab & Rock Lobster vs. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian)
06. Drew Gulak vs. Dasher Hatfield
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/07/23 - Toronto, ONT - “BACK IN THE HABIT”
01. Missile Assault Man vs. Stephon Smith
02. Soldier Ant vs. Lucas Calhoun
03. Moustache Mountain (Trent Seven & Tyler Bate) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)
04. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title: N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
05. The Colony (Silver Ant & Worker Ant) vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)
06. Rick Roland & Sloan Caprice & The Big Deal vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova)
07. CHIKARA Grand Title Match: Hallowicked vs. Fire Ant
08. Princess KimberLee vs. Shayne Hawke
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/08/07 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 2”
01. Ophidian vs. Hermit Crab
02. Princess KimberLee vs. Suplex Stephen
03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Colony (Silver Ant & Worker Ant)
04. Officer Warren Barksdale vs. Kobald
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/08/21 - Philadelphia, PA - “NO ONE’S FIRST, AND YOU’RE NEXT” [2 DISC-SET]
01. Ophidian vs. Hermit Crab
02. Dustin vs. Zack Sabre Jr.
03. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - Four Way Double Elimination Match: Moustache Mountain (Trent Seven & Tyler Bate) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch)
04. Rick Roland & Sloan Caprice & The Big Deal vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova)
05. Jakob Hammermeier vs. Eddie Kingston
06. 14 Man Tag Team Match: The heXed Men (Frightmare & Hallowicked & Icarus & Kobald & Kodama & Mark Angelosetti & Obariyon) vs. The Colony (Fire Ant & Soldier Ant & Worker Ant) & Arctic Rescue Ant & Missile Assault Ant & Pharaoh Ant & Pinkie Sanchez
07. Heidi Lovelace vs. Princess KimberLee
08. Lucas Calhoun vs. Wani
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/09/02 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2016 - DAY # 1” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2016 - Round 1: Major League Moustache (Dasher Hatfield & Trent Seven & Tyler Bate) vs. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon)
02. King Of Trios 2016 - Round 1: The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & Proletariat Boar Of Moldova) vs. Team Police Squad (Bill Carr & Dick Justice & Officer Warren Barksdale)
03. King Of Trios 2016 - Round 1: The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Soldier Ant) vs. The Submission Squad (Davey Vega & Gary Jay & Pierre Abernathy)
04. King Of Trios 2016 - Round 1: Team Original Divas Revolution (Jazz & Mickie James & Victoria) vs. Team SHIMMER (Candice LeRae & Crazy Mary Dobson & Solo Darling)
05. King Of Trios 2016 - Round 1: Hallowicked & Icarus & Jigsaw vs. Just A Lot Of Ants (Bullet Ant & Missile Assault Man & Worker Ant)
06. King Of Trios 2016 - Round 1: Team JWP (Command Bolshoi & Hanako Nakamori & Manami Katsu) vs. Amasis & Argus & Ophidian
07. King Of Trios 2016 - Round 1: Team Sendai Girls (Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura) vs. Heidi Lovelace & N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)
08. King Of Trios 2016 - Round 1: Warriors Three (Oleg The Usurper & Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog) vs. Team CWC (Cedric Alexander & Drew Gulak & Johnny Gargano)
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/09/03 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2016 - DAY # 2” [2 DISC-SET]
01. Deonna Purrazzo vs. Crazy Mary Dobson
02. King Of Trios 2016 - Quarterfinal: Hallowicked  Icarus & Jigsaw vs. Major League Moustache (Dasher Hatfield, Trent Seven & Tyler Bate)
03. Mark Angelosetti vs. Missile Assault Man
04. King Of Trios 2016 - Quarterfinal: Warriors Three (Oleg The Usurper & Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog) vs. Team Original Divas Revolution (Jazz & Mickie James & Victoria)
05. Rey de Voladores 2016 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Frightmare vs. Candice LeRae vs. The Space Monkey vs. Tony Nese
06. King Of Trios 2016 - Quarterfinal: Team JWP (Command Bolshoi & Hanako Nakamori & Manami Katsu) vs. The United Nations (Juan Francisco de Coronado & Prakash Sabar & Proletariat Boar Of Moldova)
07. Rey de Voladores 2016 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Aero Star vs. Amasis vs. Johnny Gargano vs. Wani
08. King Of Trios 2016 - Quarterfinal: Team Sendai Girls (Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Soldier Ant)
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/09/04 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2016 - DAY # 3” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2016 - Semi-Final: Team Sendai Girls (Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura) vs. Warriors Three (Oleg The Usurper & Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog)
02. King Of Trios 2016 - Semi-Final: Team JWP (Command Bolshoi & Hanako Nakamori & Manami Katsu) vs. Hallowicked & Icarus & Jigsaw
03. Mark Angelosetti vs. Arik Cannon
04. Tag Team Gauntlet Match: Billy Gunn & X-Pac vs. The Devastation Corporation (Blaster McMassive & Flex Rumblecrunch) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Team Big Deal (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Dez Poloton vs. Cornelius Crummels & Sonny DeFarge vs. Hermit Crab & Rock Lobster vs. Drew Gulak & Orange Cassidy vs. Prakash Sabar & The Proletariat Boar Of Moldova
05. Lucas Calhoun vs. Chuck Taylor
06. Rey de Voladores 2016 - Final: Aero Star vs. Tony Nese
07. King Of Trios 2016 - Final: Team Sendai Girls (Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura) vs. Team JWP (Command Bolshoi & Hanako Nakamori & Manami Katsu)
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/09/17 - Philadelphia, PA - “THE BLACK GOODBYE”
01. Princess KimberLee vs. Rock Lobster
02. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Body Slam Bryan & Suplex Stephen
03. The heXed Men (Icarus & Mark Angelosetti) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant)
04. Hermit Crab vs. Amasis
05. Juan Francisco de Coronado & Wani vs. Bullet Ant & Worker Ant
06. The Batiri (Kobald & Kodama & Obariyon) vs. Heidi Lovelace & Oleg The Usurper & Ophidian
07. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Drew Gulak
08. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/10/02 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 3”
01. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon) vs. Benny The Beell & Clothesline Carl
02. Hermit Crab vs. Officer Warren Barksdale
03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)
04. Ophidian vs. Juan Francisco de Coronado
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/10/08 - Haverhill, MA - “JUDGMENT DAY”
01. Wani vs. Officer Warren Barksdale
02. Worker Ant vs. Tim Pence
03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Hermit Crab & Rock Lobster
04. Mark Angelosetti vs. Fire Ant
05. The Big Deal vs. Chuck Taylor
06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Heidi Lovelace
07. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. The Gentleman's Club (Orange Cassidy & The Swamp Monster)
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/10/08 - Haverhill, MA - “CRUISE CONTROL”
01. Icarus vs. Silver Ant
02. Flex Rumblecrunch vs. Billy Bodyslam
03. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)
04. Juan Francisco de Coronado vs. Donald Kluger
05. Jigsaw vs. Missile Assault Man
06. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. The Batiri (Kodama & Obariyon)
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/11/05 - Philadelphia, PA - “LIKE PHANTOMS, FOREVER”
01. Bullet Ant vs. Rock Lobster
02. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
03. Wani vs. Oleg The Usurper
04. The Colony (Fire Ant & Pharaoh Ant & Soldier Ant & Worker Ant) vs. The heXed Men (Frightmare & Jigsaw & Kobald & Kodama)
05. Princess KimberLee vs. Max Smashmaster
06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Ophidian
07. The Estonian ThunderFrog vs. Mr. Azerbaijan
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/11/05 - Philadelphia, PA - “COUNTING BACKWARDS”
01. Drew Gulak vs. Lucas Calhoun
02. Four Way Elimination Match: Chuck Taylor & DUSTIN vs. Rick Roland & Sloan Caprice vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)
03. CHIKARA Young Lions Cup Title: The Estonian ThunderFrog vs. Hermit Crab
04. The Big Deal vs. Officer Warren Barksdale
05. Dasher Hatfield & Heidi Lovelace vs. The heXed Men (Icarus & Mark Angelosetti)
06. Juan Francisco de Coronado vs. Zack Sabre Jr.
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/11/13 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 4”
01. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Benny The Beell & Ropebreak Randy
02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Eddie The Elbow & Hiptoss Hank
03. Officer Warren Barksdale vs. Chinlock Charlie
04. The heXed Men (Kobald & Mark Angelosetti & Obariyon) vs. Fire Ant & Oleg The Usurper & Ophidian
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/12/03 - Chicago. IL - “TEMPLE OF DOOM” [2 DISC-SET]
01. Lucas Calhoun vs. Drew Gulak
02. Rick Roland & Sloan Caprice & The Big Deal vs. The Submission Squad (Davey Vega & Gary The Barn Owl & Pierre Abernathy)
03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)
04. Solo Darling vs. Max Smashmaster
05. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab
06. Mask vs. Mask Match: Frightmare vs. Amasis
2 Discs - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2016/12/03 - Chicago, IL - “SUPREMACY” [2 DISC-SET]
01. Silver Ant & Space Monkey vs. Juan Francisco de Coronado & Wani
02. Jeremy Leary vs. Officer Warren Barksdale
03. Chuck Taylor & DUSTIN vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)
04. Torneo Cibernetico 16 Man Elimination Match: Dasher Hatfield & Fire Ant & Heidi Lovelace & Missile Assault Man & Oleg The Usurper & Ophidian & Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog vs. Frightmare & Hallowicked & Icarus & Jigsaw & Kobald & Kodama & Mark Angelosetti & Obariyon
05. Drew Gulak vs. Mike Quackenbush
2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/02/04 - Philadelphia, PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2017” [2 DISC-SET]
01. Young Lions Cup XIII - Round 1 - Four Way Match: Space Monkey vs. Ashley Vox vs. Delmi Exo vs. Merlok
02. Young Lions Cup XIII - Round 1 - Four Way Match: Cornelius Crummels vs. Cajun Crawdad vs. Everett Connors vs. Razerhawk
03. Young Lions Cup XIII - Round 1 - Four Way Match: Travis Huckabee vs. Fly Warrior vs. Sonny Defarge vs. Travis Gordon
04. Young Lions Cup XIII - Round 1 - Four Way Match: The Whisper vs. Hermit Crab vs. Steven Mainz vs. Sylverhawk
05. Race Jaxon vs. Missile Assault Man
06. The Legion Of Rott (Frightmare & Hallowicked & Kobald) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant & Worker Ant)
07. Young Lions Cup XIII - Semi-Final: Space Monkey vs. Cornelius Crummels
08. Young Lions Cup XIII - Semi Final: The Whisper vs. Travis Huckabee
09. The Force (Bruno Meloni & Warren Barksdale) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)
10. Juan Francisco de Coronado vs. Dasher Hatfield
11. CHIKARA Young Lions Cup Title - Young Lions Cup XIII - Final: Space Monkey vs. The Whisper
2 Discs - 195 minutes - Source: iPPV

CHIKARA - 2017/02/12 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 5”
01. Merlok vs. Delmi Exo
02. Oleg The Usurper vs. Hiptoss Hank
03. Max Smashmaster vs. Mark Angelosetti
04. Cajun Crawdad vs. Waistlock Wayne
05. Silver Ant vs. Travis Huckabee
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - February 2017 - “SECRET SEASON 17 - TABULA RASA” (S17E01)
01. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. The Colony (Fire Ant & Silver Ant)
02. Jeremy Leary vs. Lucas Calhoun
03. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Hiptoss Hank & Benny the Beal
04. UltraMantis Black vs. Frightmare
05. Juan Y Wani (Juan Francisco de Coronado & Wani) vs. Sylver Hawk & Nyte Hawk
06. CHIKARA Grand Championship: Hallowicked vs. Mark Angelosetti
1 Disc - 90 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - February 2017 - “SECRET SEASON 17 - ORIENTATION” (S17E02)
01. Missile Assault Man vs. Hiptoss Hank
02. Solo Darling vs. The Proletariat Boar of Moldova
03. Dasher Hatfield vs. Heidi Lovelace.
04. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
05. Rock Lobster vs. Ophidian
06. Hallowicked & Frightmare vs. The Batiri (Obariyon & Kodama)
1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - February 2017 - “SECRET SEASON 17 - LEFT BEHIND” (S17E03)
01. Hermit Crab vs. Officer Warren Barksdale
02. Kobald vs. Hiptoss Hank
03. Fire Ant vs. Razer Hawk
04. Solo Darling & Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Princess KimberLee & Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
05. Travis Huckabee vs. Nyte Hawk
06. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. N_R_G (Hype Rockwell & Race Jaxon)
1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - March 2017 - “SECRET SEASON 17 - EVERY MAN FOR HIMSELF” (S17E04)
01. Sylverhawk vs. Silver Ant
02. Obariyon vs. Hiptoss Hank
03. Max Smashmaster vs. Fire Ant
04. Infinite Gauntlet Match: Dasher Hatfield vs. Ashley Vox vs. Bullet Ant vs. Cajun Crawdad vs. Delmi Exo vs. Donald Kluger vs. El Hijo del Ice Cream vs. Hallowicked vs. Heidi Lovelace vs. Hermit Crab vs. Icarus vs. Ice Cream Jr. vs. Jasper Tippins vs. Jeremy Leary vs. Juan Francisco de Coronado vs. Kobald vs. Lucas Calhoun vs. Mark Angelosetti vs. Missile Assault Man vs. Nytehawk vs. Officer Warren Barksdale vs. Oleg The Usurper vs. Ophidian vs. Razerhawk vs. Rick Roland vs. Rock Lobster vs. Sloan Caprice vs. Solo Darling vs. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Travis Huckabee vs. UltraMantis Black vs. Wani vs. Worker Ant
1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - March 2017 - “SECRET SEASON 17 - THE CONSTANT” (S17E05)
01. Wani vs. Lucas Calhoun
02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab
03. UltraMantis Black vs. Kobald
04. Princess KimberLee vs. Solo Darling
05. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo)
06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Icarus
1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - March 2017 - “SECRET SEASON 17 - HAPPY EVER AFTER” (S17E06)
01. Jeremy Leary vs. Heidi Lovelace
02. UltraMantis Black vs. DUSTIN
03. Race Jaxon vs. Lucas Calhoun
04. Solo Darling & Travis Huckabee vs. The Bloc Party (Mr. Azerbaijan & The Proletariat Boar Of Moldova)
05. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk)
06. Missile Assault Man vs. Juan Francisco de Coronado
1 Disc - 75 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/03/04 - Kennebunk, ME - “BLINK”
01. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
02. Mark Angelosetti vs. Cajun Crawdad
03. Oleg The Usurper vs. Wani
04. Chuck Taylor & DUSTIN vs. Solo Darling & Travis Huckabee
05. Ophidian vs. Jeremy Leary
06. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Force (Officer Bruno Meloni & Officer Warren Barksdale)
07. Lucas Calhoun vs. Hermit Crab
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/03/05 - Enfield, CT - “THE EMPTY CHILD”
01. Hermit Crab vs. Dasher Hatfield
02. Merlok vs. Fire Ant
03. Jeremy Leary & Mr. Azerbaijan & Wani vs. The Force (Officer Bruno Meloni & Officer Warren Barksdale) & Mark Angelosetti
04. Juan Francisco de Coronado vs. Lucas Calhoun
05. Cajun Crawdad & Cornelius Crummels & Rock Lobster & Sonny Defarge vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) & Solo Darling & Travis Huckabee
06. CHIKARA Grand Title: UltraMantis Black vs. Max Smashmaster
07. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Silverhawks 2000 (Razerhawk & Sylverhawk)
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/03/19 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 6”
01. Mark Angelosetti vs. Waistlock Wayne
02. Jeremy Leary vs. Travis Huckabee
03. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Hiptoss Hank & Petey The Package
04. The Whisper vs. Fire Ant
05. Merlok vs. Razerhawk
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/03/31 - Fern Park, FL - “TURN LEFT”
01. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)
02. Oleg The Usurper vs. Race Jaxon
03. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked) vs. Missile Assault Man & Silver Ant
04. UltraMantis Black vs. Grado
05. Fire Ant & Icarus & Ophidian & Solo Darling & Travis Huckabee vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Juan Francisco de Coronado & Merlok & Wani
06. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Chuck Taylor & DUSTIN
07. Space Monkey vs. Jeremy Leary
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - April 2017 - SECRET SEASON 17 - WHITE RABBIT (S17E07)
01. Race Jaxon vs. Ophidian
02. Frightmare vs. Obariyon
03. Cornelius Crummels & Sonny Defargo vs. Xyberhawx2000
04. Max Smashmaster vs. Travis Huckabee
05. Arik Cannon vs. Heidi Lovelace
06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. Wani
1 Disc - 90 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - April 2017 - SECRET SEASON 17 - WHATEVER HAPPENED, HAPPENED (S17E08)
01. Merlok vs. Nytehawk
02. The Force vs. Jobber
03. Princess KimberLee vs. Fire Ant
04. Travis Huckabee & Solo Darling vs. Cornelius Crummels & Sonny Defargo
05. Hair vs. Hair Match: Jeremy Leary vs. Lucas Calhoun
06. CHIKARA Grand Title: Hallowicked vs. UltraMantis Black
1 Disc - 90 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - April 2017 - SECRET SEASON 17 - THE SHAPE OF THINGS TO COME - SEASON FINALE (S17E09)
01. The Force vs. Hermit Crab & Cajun Crawded
02. Juan Francisco de Coronado vs. Missile Assault Man
03. Hallowicked & Kobald & Frightmare vs. Icarus & Fire Ant & Obariyon
04. Ophidian vs. Princess KimberLee
05. Campeonatos de Parejas: Dasher Hatfield & Mark Angelosetti vs. Cornelius Crummels & Sonny Defargo vs. Rick Roland & Sloan Caprice
06. CHIKARA Grand Title: UltraMantis Black vs. Race Jaxon
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/04/01 - Fern Park, FL - “BAD WOLF”
01. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) & Obariyon vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok
02. Jeremy Leary vs. Ophidian
03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Space Monkey vs. Wani
04. Zack Sabre Jr. vs. Mike Quackenbush
05. Missile Assault Man vs. Kobald
06. Four Way Elimination Tag Team Match: The Colony (Fire Ant & Silver Ant) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked) vs. Solo Darling & Travis Huckabee
07. CHIKARA Grand Title: UltraMantis Black vs. Juan Francisco de Coronado
1 Disc - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/04/23 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 7”
01. Lucas Calhoun vs. Hiptoss Hank
02. The Whisper vs. Travis Huckabee
03. Obariyon vs. Cajun Crawdad
04. Jeremy Leary vs. Petey The Package
05. Ashley Vox vs. Merlok
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/05/06 - Philadelphia, PA - “THE ELEVENTH HOUR 2017”
01. Missile Assault Man vs. The Proletariat Boar Of Moldova
02. Frightmare vs. Silver Ant
03. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Oleg The Usurper
04. Infinite Gauntlet Match (w/ Solo Darling, Ashley Vox, Cajun Crawdad, Cornelius Crummels, Dasher Hatfield, Delmi Exo, Donald Kluger, Dr. Rod Diamondfire, Hallowicked, Hermit Crab, Icarus, Ice Cream Jr., Jaciel Cordoba, Jeremy Leary, Jessica Troy, Lucas Calhoun, Mark Angelosetti, Merlok, Mike Moretti, Obariyon, Officer Bruno Meloni, Officer Warren Barksdale, Ophidian, Race Jaxon, Razerhawk, Rick Roland, Rory Gulak, Sloan Caprice, Sonny Defarge, Sumie Sakai, Sylverhawk, The Whisper, UltraMantis Black)
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/05/27 - Hellertown, PA - “ANIVERSARIO: SCHOOL REUNION” [2 DISC-SET]
01. Four Way Elimination Tag Team Match: Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. Team Sea Stars (Ashley Vox & Delmi Exo) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. The Force (Officer Bruno Meloni & Officer Warren Barksdale)
02. Merlok vs. Crossbones
03. Fire Ant & Mark Angelosetti vs. Arik Cannon & Jigsaw
04. Missile Assault Man vs. Oleg The Usurper
05. CHIKARA Campeonatos de Parejas - 2/3 Falls Match: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)
06. Dasher Hatfield & Mister ZERO & Icarus & Ophidian & UltraMantis Black vs. Frightmare & Hallowicked & El Hijo del Ice Cream & Gran Akuma & Juan Francisco de Coronado
07. Travis Huckabee vs. The Proletariat Boar Of Moldova
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/06/04 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 8”
01. Kobald vs. Jessica Troy
02. Sonny Defarge vs. Razerhawk
03. Mick Moretti vs. Race Jaxon
04. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab
05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Wani vs. Sylverhawk
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/06/10 - Philadelphia, PA - “HIDE”
01. Kenbai vs. Kobald
02. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Sylverhawk vs. Cornelius Crummels
04. Frightmare vs. Silver Ant
05. The Furies (Fire Ant & Ophidian & Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Chuck Taylor & DUSTIN & Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
06. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Obariyon
07. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) & Officer Warren Barksdale vs. Rick Roland & Sonny Defarge & The Whisper
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/06/18 - Philadelphia, PA - “THE JOHNNY KIDD INVITATIONAL 2017”
01. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Round 1: Zack Sabre jr. vs. Mike Quackenbush
02. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Round 1: Rory Gulak vs. Travis Huckabee
03. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Round 1: Matt Riddle vs. Hallowicked
04. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Round 1: Juan Francisco de Coronado vs. James Mason
05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Sylverhawk vs. Hermit Crab
06. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Semi-Final: Zack Sabre jr. vs. Rory Gulak
07. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Semi-Final: Matt Riddle vs. Juan Francisco de Coronado
08. Mick Moretti vs. Jessica Troy
09. The Tempura Boys (Sho Tanaka & Yohei Komatsu) vs. Xyberhawx 2000 (Nytehawk & Razerhawk)
10. The Johnny Kidd Invitational 2017 - Final: Rory Gulak vs. Juan Francisco de Coronado
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/07/08 - Gibsonville, NC - “THE PARTING OF WAYS”
01. Race Jaxon vs. Officer Bruno Meloni
02. Kobald & Oleg The Usuroer vs. Xyberhawx 2000 (Nytehawk & Razerhawk)
03. Hallowicked vs. Officer Warren Barksdale
04. Icarus vs. Jeremy Leary
05. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok vs. The Furies (Ashley Vox & Delmi Exo & Obariyon)
06. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Missile Assault Ant
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/07/08 - Gibsonville, NC - “THE LODGER”
01. The Whisper vs. Lucas Calhoun
02. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. The Sandwich Squad (Aaron Biggs & Mecha Mercenary)
03. DUSTIN vs. Sloan Caprice
04. CHIKARA Young Lions Cup Title: Hermit Crab vs. Cajun Crawdad
05. Last Man Standing Match: Fire Ant vs. Frightmare
06. CHIKARA Campeonatos de Parejas: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee)
07. CHIKARA Campeonatos de Parejas: The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
08. Razerhawk vs. Mr. Azerbaijan
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/07/23 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 9”
01. Merlok vs. Dr. Rod Diamondfire
02. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. The Force (Officer Bruno Meloni & Officer Warren Barksdale)
03. Cajun Crawdad vs. Dasher Hatfield
04. Cornelius Crummels & Sonny Defarge & The Whisper vs. The Furies (Ashley Vox & Delmi Exo & Obariyon)
05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Hermit Crab vs. Razerhawk
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/08/05 - Philadelphia, PA - “CHIKARASAURUS REX: FLESH AND STONE”
01. Dez Peloton ( Donald Kluger & Jasper Tippins) & Officer Warren Barksdale vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Sloan Caprice
02. Missile Assault Man vs. The Whisper
03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Razerhawk vs. Everett Connors
04. Sarcophagus Match: Hallowicked vs. Ophidian
05. Dasher Hatfield vs. Merlok
06. Race Jaxon vs. Sylverhawk
07. The Furies (Fire Ant & Icarus & Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cornelius Crummels & Kobald & Oleg The Ursurper & Sonny Defarge)
08. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Rory Gulak
09. Mark Angelosetti vs. Jeremy Leary
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/09/01 - Wolverhampton, England - “KING OF TRIOS 2017 - DAY # 1” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2017 - Round 1: Chris Brookes & Elijah & Kid Lykos vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) & Officer Warren Barksdale
02. King Of Trios 2017 - Round 1: The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked & Kobald) vs. Emeritus Midnight & Michael Fynne & VASYL
03. King Of Trios 2017 - Round 1: Cajun Crawdad &Hermit Crab & Merlok vs. Jody Fleisch & Johnny Moss & Jonny Storm
04. King Of Trios 2017 - Round 1: British Strong Style (Pete Dunne & Trent Seven & Tyler Bate) vs. A-Kid & Adam Chase & Rod Zayas
05. King Of Trios 2017 - Round 1: Cornelius Crummels & Juan Francisco de Coronado & Sonny Defarge vs. Danny Boy Collins & James Mason & Mal Sanders
06. King Of Trios 2017 - Round 1: The Furies (Fire Ant & Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Kyle Fletcher & Millie McKenzie & Omari
07. King Of Trios 2017 - Round 1: Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura vs. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk & Sylverhawk)
08. King Of Trios 2017 - Round 1: The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) & Simon Grimm vs. Chief Deputy Dunne & The Brothers Of Obstruction (Jim Obstruction & Lee Obstruction)
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/09/02 - Wolverhampton, England - “KING OF TRIOS 2017 - DAY # 2” [2 DISC-SET]
01. Rey de Voladores 2017 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Ophidian vs. A-Kid vs. El Phantasmo vs. Omari
02. King Of Trios 2017 - Quarterfinal: Cornelius Crummels & Juan Francisco de Coronado & Sonny Defarge vs. Chris Brookes & Elijah & Kid Lykos
03. Rey de Voladores 2017 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Jody Fleisch vs. Chuck Mambo vs. Red Eagle vs. Sylverhawk
04. King Of Trios 2017 - Quarterfinal: Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok
05. King Of Trios 2017 - Quarterfinal: The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked & Kobald) vs. The Furies (Fire Ant & Solo Darling & Travis Huckabee)
06. World Of Sport Rules: Mike Quackenbush vs. Johnny Kidd
07. King Of Trios 2017 - Quarterfinal: British Strong Style (Pete Dunne & Trent Seven & Tyler Bate) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) & Simon Grimm
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/09/03 - Wolverhampton, England - “KING OF TRIOS 2017 - DAY # 3” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2017 - Semi-Final: Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura vs. Cornelius Crummels & Juan Francisco de Coronado & Sonny Defarge
02. Officer Warren Barksdale vs. Chief Deputy Dunne
03. Fire Ant vs. Kobald
04. Nine Team Tag Team Gauntlet Match: Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. CCK (Chris Brookes & Kid Lykos) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Emeritus Midnight & Vasyl vs. Millie McKenzie & Omari vs. Solo Darling & Travis Huckabee vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. Adam Chase & Zayas vs. The Brothers Of Obstruction (Jim Obstruction & Lee Obstruction)
05. Merlok vs. Sylverhawk
06. Rey de Voladores 2017 - Final: Ophidian vs. Jody Fleisch
07. King Of Trios 2017 - Final: British Strong Style (Pete Dunne & Trent Seven & Tyler Bate) vs. Cassandra Miyagi & DASH Chisako & Meiko Satomura
2 Discs - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/09/17 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 10”
01. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Ace Haven
02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Cameron Action & Donnie Primetime
03. Hype Rockwell vs. Britt Jackson
04. Merlok vs. Cabana Man Dan
05. Fire Ant vs. Sloan Caprice
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/09/30 - Philadelphia, PA - “TOOTH AND CLAW”
01. The Proletariat Bear Of Moldova vs. Oleg The Usurper
02. The Bike Cops (Donald Kluger & Jasper Tippins & Officer Warren Barksdale) vs. The Furies (Delmi Exo & Icarus & Obariyon)
03. Rory Gulak vs. Hallowicked
04. Merlok vs. Ashley Vox
05. Four Corners Tag Team Elimination Match: The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Chuck Taylor & DUSTIN vs. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk)
06. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Mark Angelosetti
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/10/15 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 11”
01. Cornelius Crummels vs. Hiptoss Hank
02. CHIKARA Young Lions Cup Title: Razerhawk vs. Ophidian
03. Officer Warren Barksdale vs. Petey The Package
04. Sonny Defarge vs. Solo Darling
05. Sylverhawk vs. Hermit Crab
06. Rory Gulak vs. Travis Huckabee
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/10/28 - Chicago, IL - “A GOOD MAN GOES TO WAR” [2 DISC-SET]
01. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Mark Angelosetti
02. Hallowicked vs. Solo Darling
03. Hype Rockwell vs. Race Jaxon
04. Icarus vs. Rory Gulak
05. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk)
06. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Fire Ant
07. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/10/28 - Chicago, IL - “DEEP BREATH”
01. Travis Huckabee vs. Everett Connors
02. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy)
03. Jeremy Leary vs. Space Monkey
04. Merlok vs. Missile Assault Man
05. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Kobald & Oleg The Usurper
06. Dasher Hatfield vs. Moose
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/11/05 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 12”
01. Gran Akuma vs. Sylverhawk
02. Race Jaxon vs. Hammerlock Harry
03. Cajun Crawdad & Hermit Crab vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
04. Sloan Caprice vs. Razerhawk
05. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Hiptoss Hank & Petey The Package
06. Merlok vs. Obariyon
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/11/17 - Kennebunk, ME - “SILENCE IN THE LIBRARY”
01. Oleg The Usurper vs. Hermit Crab
02. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee)
03. Rory Gulak vs. Icarus
04. Jeremy Leary & The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. The Main State Posse (Aiden Aggro & Alexander Lee & The Danger Kid)
05. Mark Angelosetti vs. Missile Assault Man
06. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
07. El Hijo del Ice Cream vs. Cajun Crawdad
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/11/18 - Haverhill, MA - “DARK WATER”
01. Icarus vs. Missile Assault Man
02. Oleg The Usurper vs. Jeremy Leary
03. Hallowicked vs. Mark Angelosetti
04. CHIKARA Young Lions Cup Title: Ophidian vs. Officer Warren Barksdale
05. Dasher Hatfield & The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cornelius Crummels & Juan Francisco de Coronado & Sonny Defarge
06. Mike Quackenbush vs. Max Smashmaster
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/11/19 - Enfield, CT - “KILL THE MOON”
01. The Furies (Fire Ant & Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Jeremy Leary & Rory Gulak & Sloan Caprice
02. The Osirian Portal (Amasis & Ophidian) vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins)
03. Hallowicked vs. Missile Assault Man
04. Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok vs. Xyberhawx 2000 (Nytehawk & Razerhawk & Sylverhawk)
05. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. The Proletariat Boar Of Moldova
06. Dasher Hatfield vs. Keith Lee
07. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2017/12/02 - Philadelphia, PA - “CLOSING TIME”
01. Xyberhawx 2000 (Razerhawk & Sylverhawk) vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab
02. Mark Angelosetti vs. Hallowicked
03. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Kobald & Oleg The Usurper
04. Gran Akuma vs. Officer Warren Barksdale
05. Oceanea vs. Merlok
06. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Hammerlock Harry & Petey The Package
07. Loser Wears A Mask Match: Hype Rockwell vs. Race Jaxon
08. Missile Assault Man vs. Jeremy Leary
09. The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
10. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Dasher Hatfield
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/01/28 - Philadelphia, PA - “BEWARE THE SNOWMAN” [2 DISC-SET]
01. Oleg The Usurper vs. Kobald
02. Travis Huckabee vs. Gran Akuma
03. The Proletariat Boar Of Moldova vs. Cornelius Crummels
04. Four Way Tag Team Elimination Match: The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
05. Ophidian vs. 17
06. Merlok & Oceanea vs. Cajun Crawdad & Hermit Crab
07. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Hype Rockwell
08. Razerhawk vs. Sonny Defarge
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/02/17 - Philadelphia, PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2018” [2 DISC-SET]
01. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. The Beach Bums (Flamingo Freddie IV & TJ Crawford)
02. Rory Gulak vs. Travis Huckabee
03. Officer Warren Barksdale vs. Clothesline Curtis
04. Ursa Minor In The Night Sky vs. The Proletariat Boar Of Moldova
05. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: Team Janelope (Joey Janela & Penelope Ford) vs. Xyberhawx2000 (Razerhawk & Sylverhawk)
06. Submission Match: Ophidian vs. Frightmare
07. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok & Oceanea) vs. Fire Ant & Hype Rockwell & The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
08. CHIKARA Young Lions Cup Title: The Whisper vs. Tony Deppen
09. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls Match: Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)
10. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Oleg The Usurper
11. Green Ant vs. Troll
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/02/24 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 13”
01. Hermit Crab vs. Green Ant
02. The Nouveau Aesthetic (Still Life With Apricots And Pears & Ursa Minor In The Night Sky) vs. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk)
03. Icarus vs. Travis Huckabee
04. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar) vs. Bodyslam Bobby & Clothesline Curtis & X
05. Oleg The Usurper vs. Frightmare
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/03/17 - Philadelphia, PA - “YOUNG LIONS CUP XIV - 1st STAGE” [2 DISC-SET]
01. Young Lions Cup XIV - Round # 1 - Four Way Elimination Match: Omari vs. Brett Domino vs. Green Ant vs. Percy Davis
02. Young Lions Cup XIV - Round # 1 - Four Way Elimination Match: Blanche Babish vs. DL Hurst vs. Dylan Bostic vs. Fuego Del Sol
03. Young Lions Cup XIV - Round # 1 - Four Way Elimination Match: Cajun Crawdad vs. Anthony Greene vs. Gabby Ortiz vs. Super Beetle
04. Young Lions Cup XIV - Round # 1 - Four Way Elimination Match: Cam Zagami vs. Air Wolf vs. Eli Isom vs. Geddy Cahoon
05. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea) vs. To Infinity And Beyond (Cheech Hernandez & Colin Delaney)
06. Ophidian vs. Fire Ant
07. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) vs. The Whisper & Troll
08. Young Lions Cup XIV - Semi-Final: Cam Zagami vs. Blanche Babish
09. Young Lions Cup XIV - Semi-Final: Omari vs. Cajun Crawdad
10. Thief Ant vs. David Dennison
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/03/31 - Philadelphia, PA - “YOUNG LIONS CUP XIV - 2nd STAGE” [2 DISC-SET]
01. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Nouveau Aesthetic (Still Life With Apricots And Pears & Ursa Minor In The Night Sky)
02. BLANK vs. The Proletariat Boar Of Moldova
03. Cornelius Crummels & Sonny Defarge & The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea) vs. Green Ant & The Rumblebees (Solo Darling & Travis Huckabee) & Thief Ant
04. CHIKARA Grand Title: Juan Francisco de Coronado vs. Ophidian
05. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk) vs. Anthony Greene & DL Hurst
06. Tag World Grand Prix 2018 - Qualifying Match: The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti) vs. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked)
07. CHIKARA Young Lions Cup Title & Young Lions Cup XIV - Final: Cam Zagami vs. Omari
08. Officer Warren Barksdale vs. Rory Gulak
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/04/21 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER 15”
01. Dasher Hatfield vs. Rick Roland
02. The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea) vs. The Xyberhawx2000 (Razerhawk & Sylverhawk)
03. Green Ant vs. DL Hurst
04. Blanche Babish vs. Gabby Ortiz
05. The Beast Warriors (Oleg The Usurper & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab)
06. Sloan Caprice vs. Mark Angelosetti
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/04/28 - Philadelphia, PA - “REVENGE OF THE LAWN GNOMES” [2 DISC-SET]
01. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk) vs. The Beach Bums (Freddy Flamingo IV & TJ Crawford)
02. Kobald vs. Crossbones
03. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar) vs. Clothesline Curtis & Dropkick Donny & Waistlock Wade
04. Tony Deppen vs. Officer Warren Barksdale
05. Solo Darling vs. Fire Ant
06. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok & Oceanea) vs. Green Ant & Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) & Thief Ant
07. Ophidian vs. Puma King
08. CHIKARA Campeonatos de Parejas - 2/3 Falls Match: The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA / BEYOND WRESTLING - 2018/07/14 - Philadelphia, PA - “CLAN FEUDS” [2 DISC-SET]
01. EYFBO (Angel Ortiz & Mike Draztik) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
02. Solo Darling vs. Deonna Purrazzo
03. Chris Dickinson vs. Dasher Hatfield
04. Fire Ant & Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee vs. Green Ant & Razerhawk & Thief Ant & Worker Ant
05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Cam Zagami vs. Danjerhawk
06. Juan Francisco de Coronado vs. Jonathan Gresham
07. Mark Angelosetti vs. Tracy Williams
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/08/31 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2018 - DAY # 1” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2018 - Round 1: The Four Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti) vs. Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Nytehawk & Razerhawk)
02. King Of Trios 2018 - Round 1: Fire Ant & Green Ant & Thief Ant vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar)
03. King Of Trios 2018 - Round 1: Fred Rosser & PJ Black & Tyrone Evans vs. Juan Francisco de Coronado & Rick Roland & Sloan Caprice
04. King Of Trios 2018 - Round 1: Brian Milonas & Cam Zagami & Chris Dickinson vs. Boomer Hatfield & The Throwbacks (Dasher Hatfield & Mark Angelosetti)
05. King Of Trios 2018 - Round 1: Jean-Pierre LaFitte & Katarina Leigh & Rey Bucanero vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok)
06. King Of Trios 2018 - Round 1: Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee vs. Air Wolf & Estonian ThunderFrog & Wildcat
07. King Of Trios 2018 - Round 1: El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr. & Kikutaro vs. Aja Perera & Mighty Molly & Solo Darling
08. King Of Trios 2018 - Round 1: Miyu Yamashita & Shoko Nakajima & Yuka Sakazaki vs. Jessica Troy & Madison Eagles & Shazza McKenzie
2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/09/01 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2018 - DAY # 2” [2 DISC-SET]
01. Rey de Voladores 2018 - Round 1: Air Wolf vs. Cam Carter vs. Carlos Romo vs. Razerhawk
02. King Of Trios 2018 - Quarter-Final: The Four Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti) vs. Jean-Pierre LaFitte & Katarina Leigh & Rey Bucanero
03. Blanche Babish & Jeremy Leary & Jessica Troy & Lucas Calhoun & Shazza McKenzie vs. BLANK & The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok & Oceanea)
04. King Of Trios 2018 - Quarter-Final: Miyu Yamashita & Shoko Nakajima & Yuka Sakazaki vs. Kikutaro & Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
05. Rey de Voladores 2018 - Round 1: A-Kid vs. Danjerhawk vs. Facade vs. Ophidian
06. King Of Trios 2018 - Quarter-Final: Brian Milonas & Cam Zagami & Chris Dickinson vs. Fred Rosser & PJ Black & Tyrone Evans
07. Solo Darling vs. Madison Eagles
08. King Of Trios 2018 - Quarter-Final: Fire Ant & Green Ant & Thief Ant vs. Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee
2 Discs - 195 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/09/02 - Easton, PA - “KING OF TRIOS 2018 - DAY # 3” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2018 - Semi-Final: Fire Ant & Green Ant & Thief Ant vs. Brian Milonas & Cam Zagami & Chris Dickinson
02. King Of Trios 2018 - Semi-Final: The Four Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti) vs. Miyu Yamashita & Shoko Nakajima & Yuka Sakazaki
03. The Whisper vs. Carlos Romo
04. Ten Team Gauntlet Match: The Beast Warriors (Oleg The Usurper & The Proletariat Boar Of Moldova) vs. Aja Perera & Solo Darling vs. Blanche Babish & Jeremy Leary vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Dez Peloton (Donald Kluger & Jasper Tippins) vs. Jessica Troy & Shazza McKenzie vs. The Estonian ThunderFrog & Wildcat vs. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked) vs. The Nouveau Aesthetic (Still Life With Apricots And Pears & Ursa Minor In The Night Sky) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Volgar)
05. Madison Eagles vs. Mike Quackenbush
06. Rey de Voladores 2018 - Final: Air Wolf vs. A-Kid
07. King Of Trios 2018 - Final: Fire Ant & Green Ant & Thief Ant vs. The Four Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/09/22 - Philadelphia, PA - “IT CAME FROM BENEATH THE SINK!” [2 DISC-SET]
01. Juan Francisco de Coronado & The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Hype Rockwell & The Beast Warriors (Oleg The Usurper & The Proletariat Boar Of Moldova)
02. Cajun Crawdad vs. Jawbreaker Jose
03. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik) vs. The Colony (Fire Ant & Thief Ant)
04. Mick Moretti vs. Rory Gulak
05. Blanche Babish & Jeremy Leary & Lucas Calhoun vs. The Nouveau Aesthetic (BLANK & Still Life With Apricots And Pears & Ursa Minor In The Night Sky)
06. The Whisper vs. Boomer Hatfield
07. Green Ant & Mike Quackenbush & Officer Warren Barksdale & Solo Darling vs. Frantik & Hallowicked & Merlok & Sonny Defarge
08. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Travis Huckabee
2 Discs - 180 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/10/07 - Philadelphia, PA - “HOUR OF POWER # 18”
01. Sloan Caprice vs. Boomer Hatfield
02. Still Life With Apricots And Pears vs. Jawbreaker Jose
03. Frantik vs. Officer Warren Barksdale
04. The Whisper vs. Razerhawk
05. BLANK vs. Fireman's Carry Fray
06. Thief Ant vs. Volgar
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/11/10 - Philadelphia, PA - “DON'T GO TO SLEEP!”
01. Callux The Castigator vs. Fire Ant
02. Four Way Tag Team Elimination Match: The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab) vs. Blanche Babish & Jeremy Leary vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant) vs. The Nouveau Aesthetic (BLANK & Still Life With Apricots And Pears)
03. Hype Rockwell vs. The Proletariat Boar Of Moldova
04. Lucas Calhoun vs. Missile Assault Man
05. Cornelius Crummels & Hallowicked & Sonny Defarge & Travis Huckabee vs. Boomer Hatfield & Solo Darling & Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)
06. Ophidian vs. Rory Gulak
07. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. The Whisper
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/11/24 - Philadelphia, PA - “CIBERNETICO - 7 MAN ARMY”
01. Ophidian vs. Tony Deppen
02. Axel Ford & Lucas Calhoun vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab)
03. Travis Huckabee vs. Razerhawk
04. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar)
05. Torneo Cibernetico 14 Man Elimination Match: Team Beyond (Alex Reynolds & Brian Milonas & Cam Zagami & Chris Dickinson & John Silver & Nick Gage & Ryan Galeone) vs. Team CHIKARA (Boomer Hatfield & Danjerhawk & Dasher Hatfield & Hallowicked & Icarus & Juan Francisco de Coronado & The Proletariat Boar Of Moldova)
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2018/12/08 - Philadelphia, PA - “LET'S GET INVISIBLE” [2 DISC-SET]
01. Juan Francisco de Coronado vs. Green Ant
02. Four Way Tag Team Elimination Match: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Blanche Babish & Jeremy Leary vs. FIST (Icarus & Tony Deppen) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.)
03. BLANK vs. Penelope Ford
04. Four On Three Handicap Philadelphia Street Fight: Axel Ford & Lucas Calhoun & Missile Assault Man vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Professor Nicodemus & Volgar)
05. Hallowicked vs. Boomer Hatfield
06. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok & Oceanea) vs. The Colony (Fire Ant & Thief Ant) & Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)
07. Solo Darling vs. Travis Huckabee
08. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls Match: The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. Princess KimberLee & The Whisper
09. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Ophidian
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/02/10 - Lancaster, PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2019”
01. Penelope Ford vs. Still Life With Apricots And Pears
02. Four Way Tag Team Elimination Match: The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale) vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant) vs. The Proteus Wheel (Frantik & Volgar)
03. Icarus vs. Christian Kobain
04. Missile Assault Man vs. Juan Francisco de Coronado
05. Mark Angelosetti vs. Callux The Castigator
06. The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea) vs. Blanche Babish & Jeremy Leary
07. Officer Warren Barksdale vs. Hallowicked
08. FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. Xyberhawx2000 (Nytehawk & Razerhawk)
09. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - 2/3 Falls Match: Princess KimberLee & The Whisper vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
1 Disc - 120 minutes - Source: iPPV

CHIKARA - 2019/03/16 - Philadelphia, PA - “YOUNG LIONS CUP XV - 1st STAGE”
01. Young Lions Cup XV - Round 1 - Four Way Elimination Match: Boomer Hatfield vs. Jay Sorbet vs. Lady Frost vs. Lee Moriarty (8:21)
02. Arm Wringer Amir & Enzuigiri Evan & Headbutt Hari vs. Juan Francisco de Coronado & The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice)
03. Young Lions Cup XV - Round 1 - Four Way Elimination Match: Jaden Newman vs. Air Wolf vs. Frantik vs. Thief Ant
04. Missile Assault Man vs. Rory Gulak
05. Unsanctioned Chain Match: Lucas Calhoun vs. Volgar
06. Young Lions Cup XV - Round 1 - Four Way Elimination Match: Still Life With Apricots And Pears vs. Cam Carter vs. Davienne vs. DL Hurst
07. Young Lions Cup XV - Round 1 - Four Way Elimination Match: Ricky South vs. Allie Kat vs. Brayden Lee vs. Green Ant
08. Mark Angelosetti vs. Chris Dickinson
1 Disc - 135 minutes - Source: iPPV

CHIKARA - 2019/03/16 - Philadelphia, PA - “YOUNG LIONS CUP XV - 2nd STAGE”
01. Young Lions Cup XV - Semi-Final: Boomer Hatfield vs. Jaden Newman
02. Young Lions Cup XV - Semi-Final: Still Life With Apricots And Pears vs. Ricky South
03. Air Wolf vs. Cam Carter
04. The Colony (Fire Ant & Thief Ant & Worker Ant) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok)
05. FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
06. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Solo Darling
07. Young Lions Cup XV - Final: Still Life With Apricots And Pears vs. Boomer Hatfield
08. Mark Angelosetti vs. Icarus
1 Disc - 120 minutes - Source: iPPV

CHIKARA - 2019/04/05 - Jersey City, NJ - “ONCE UPON A BEGINNING” 
01. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. CCK (Chris Brookes & Kid Lykos)
02. Missile Assault Man vs. Boomer Hatfield
03. Jigsaw & Razerhawk & Stokely Hathaway (Chuck Taylor) & The Estonian ThunderFrog vs. Arik Cannon & Cam Zagami & Hallowicked & Hermit Crab
04. A-Kid vs. Air Wolf
05. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Carlos Romo
06. Princess KimberLee vs. The Whisper
07. FIST (Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant)
08. CHIKARA Grand Title - Ladder Match: Dasher Hatfield vs. Mark Angelosetti
1 Disc - 135 minutes - Source: iPPV

CHIKARA - 2019/04/27 - Pocono Summit, PA - “FRIGHT KNIGHT” [2 DISC-SET]
01. Ophidian & The Colony (Green Ant & Thief Ant) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge & Volgar
02. Shazza McKenzie vs. BLANK
03. Lucas Calhoun & Stray Kat vs. The Creatures Of The Deep (Merlok & Oceanea)
04. Jakob Hammermeier vs. The Patriot
05. John Francis Of Coronado & The Patriot vs. Der Wildebeest & Jakob Hammermeier
06. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Brayden Lee
07. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - ⅔ Falls Match: Princess KimberLee & The Whisper vs. FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee)
08. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Missile Assault Man
09. Fire Ant & Razerhawk & Solo Darling & The Hurricane vs. Cajun Crawdad & Callux The Castigator & El Hijo del Ice Cream & Rory Gulak
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/05/11 - Philadelphia, PA - “THE INFINITE GAUNTLET 2019”
01. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Thief Ant
02. Lucas Calhoun & Stray Kat vs. FIST (Icarus & Travis Huckabee)
03. Der Wildebeest vs. Missile Assault Man
04. The Colony (Fire Ant & Green Ant) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Merlok)
05. Infinite Gauntlet Match (w/ Ophidian vs. Armbreaker Amir, BLANK, Boomer Hatfield, Bull James, Cornelius Crummels, Danjerhawk, Dasher Hatfield, Duke Droese, El Hijo del Ice Cream, Enzuigiri Evan, Fireman's Carry Fray, Frantik, Hallowicked, Hermit Crab, Ice Cream Jr., Jawbreaker Josue, John Francis Of Coronado, Kobald, Molly McCoy, Nytehawk, Officer Warren Barksdale, Oleg The Usurper, Razerhawk, Rick Roland, Shazza McKenzie, Snapmare Matt, Solo Darling, Sonny Defarge, The Whisper, Unsocial Jordan, Volgar, Worker Ant
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/05/25 - White Oak, PA - “ANIVERSARIO: THE APES OF WRATH”
01. The Rascalz (Trey Miguel & Zachary Wentz) vs. Cornelius Crummels & Sonny Defarge
02. BLANK vs. Lady Frost
03. Travis Huckabee vs. Jason Gory
04. The Creatures Of The Deep (Hermit Crab & Merlok) vs. Boomer Hatfield & Molly McCoy
05. Devantes & Lance Steel & Ophidian & The Whisper vs. Mike Quackenbush & Razerhawk & Solo Darling & Thief Ant
06. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Green Ant
07. Hallowicked vs. Missile Assault Man
08. John Francis Of Coronado & Princess KimberLee vs. Dasher Hatfield & Icarus
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/05/26 - Chicago, IL - “ANIVERSARIO: SCOTCH MIST”
01. Da Soul Touchaz (Acid Jaz & Marshe Rockett & Willie Richardson) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok)
02. ACDC (Arik Cannon & Darin Corbin) vs. Lucas Calhoun & Stray Kat
03. Icarus vs. Solo Darling
04. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant) vs. The Crucible (EM Demorest & Matt Makowski & Tunku Amir)
05. John Francis Of Coronado vs. The Whisper
06. Mike Quackenbush vs. Ophidian
07. The Minnesota Wrecking Zoo (Air Wolf & The Estonian ThunderFrog & Wildcat) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar)
08. Mask Vs. Mask Match: Boomer Hatfield vs. Dasher Hatfield
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/06/06 - Harrisburg, PA - “LIVE AT FNB FIELD 2019”
01. Hermit Crab vs. Razerhawk
02. Boomer Hatfield vs. Frantik
03. Dr. Rod Diamondfire vs. Matt Makowski
04. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Breaux Keller
05. Johnny Kidd Invitational 2019 - Round 1: Green Ant vs. Tony Deppen
06. El Hijo del Ice Cream & Lady Frost & Razerhawk vs. Molly McCoy & The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab)
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/06/07 - Philadelphia, PA - “SUMMER NIGHT CITY”
01. El Hijo del Ice Cream & The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab) vs. Solo Darling & Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)
02. Missile Assault Man vs. Rick Roland
03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Boomer Hatfield
04. Off The Hop Rope (CPA & Mark Sterling & Troy Nelson) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Frantik & Volgar)
05. Rory Gulak vs. Travis Huckabee
06. Fire Ant vs. Tony Deppen
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/06/08 - Wilmington, DE - “LIVE AT FRAWLEY STADIUM 2019”
01. Green Ant vs. Volgar
02. Johnny Kidd Invitational 2019 - Round 1: Ophidian vs. Solo Darling
03. CHIKARA Young Lions Cup Title: Still Life With Apricots And Pears vs. Cajun Crawdad
04. Rick Roland vs. Thief Ant
05. Boomer Hatfield & Dr. Rod Diamondfire vs. Kobald & Merlok
06. Danjerhawk & El Hijo del Ice Cream & Green Ant vs. Molly McCoy & The Proteus Wheel (Frantik & Volgar)
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/07/12 - Reading, PA - “LIVE AT FIRST ENERGY STADIUM 2019”
01. Merlok vs. Razerhawk
02. Ace Haven vs. Mike Quackenbush
03. Cabana Man Dan vs. Still Life With Apricots And Pears
04. BLANK vs. Tom Fulton
05. Daniel Perez vs. EM Demorest
06. Thief Ant vs. Travis Huckabee
07. Boomer Hatfield & John Francis Of Coronado & Razerhawk vs. Merlok & The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Volgar)
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/09/07 - Philadelphia, PA - “CHIKARASAURUS REX” [2 DISC-SET]
01. Jakob Hammermeier vs. John Francis Of Coronado
02. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - ⅔ Falls Match: FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. Lucas Calhoun & Stray Kat
03. Kobald vs. Missile Assault Man
04. Cajun Crawdad vs. Fire Ant
05. BLANK vs. Penelope Ford
06. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. Mick Moretti
07. No Ropes Crucible Challenge Match: Matt Makowski vs. Thief Ant
08. No Ropes Crucible Challenge Match: EM Demorest vs. Still Life With Apricots And Pears
09. No Ropes Crucible Challenge Match: Jawbreaker Josue vs. Tunku Amir
10. Hallowicked vs. Joey Janela
11. The Creatures Of The Deep (Hermit Crab & Merlok & Oceanea) vs. The Crucible (Devantes & Lance Steel & The Whisper)
12. Princess KimberLee vs. Solo Darling
13. Boomer Hatfield vs. Volgar
14. Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)
15. Johnny Kidd Invitational 2019 Final: Green Ant vs. Ophidian
2 Discs - 195 minutes - Source: iPPV

CHIKARA - 2019/10/04 - Reading, PA - “KING OF TRIOS 2019 - NIGHT # 1” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2019 - Round 1: The Crucible (Lance Steel & Ophidian & Princess KimberLee) vs. The VeloCities (Jude London & Mat Diamond & Paris De Silva)
02. King Of Trios 2019 - Round 1: Karate Kat Xtreme (Lucas Calhoun & Missile Assault Man & Stray Kat) vs. The Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)
03. King Of Trios 2019 - Round 1: The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy & Tripp Cassidy) vs. The Legion Of Rot (Frightmare & Hallowicked & Kobald)
04. King Of Trios 2019 - Round 1: The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Merlok & Oceanea) vs. The Hatfields And McCoy (Boomer Hatfield & Dasher Hatfield & Molly McCoy)
05. King Of Trios 2019 - Round 1: Quack Attack (Lance Lude & Mike Quackenbush & Rob Killjoy) vs. The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant)
06. King Of Trios 2019 - Round 1: The Crucible (Devantes & EM Demorest & Matt Makowski) vs. The Queens (Freddie Mercurio & Solo Darling & Willow Nightingale)
07. King Of Trios 2019 - Round 1: FIST (Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Embassy (Jimmy Rave & Prince Nana & Sal Rinauro)
08. King Of Trios 2019 - Round 1: NDK (Kris Statlander & Nick Gage & Thomas Santell) vs. Team Pump (Jordynne Grace & Petey Williams & Scott Steiner)
2 Discs - 180 minutes - Source: iPPV

CHIKARA - 2019/10/05 - Reading, PA - “KING OF TRIOS 2019 - DAY # 2” [2 DISC-SET]
01. Rey de Voladores 2019 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Danjerhawk vs. Jude London vs. Mat Diamond vs. The Whisper
02. King Of Trios 2019 - Quarterfinal: FIST (Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Carnies (Kerry Awful & Nick Iggy & Tripp Cassidy)
03. BLANK vs. Still Life With Apricots And Pears
04. King Of Trios 2019 - Quarterfinal: Team Pump (Jordynne Grace & Petey Williams & Scott Steiner) vs. The Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)
05. Rey de Voladores 2019 - Semi-Final - Four Way Elimination Match: Alex Zayne vs. Cajun Crawdad vs. Freddie Mercurio vs. Paris De Silva
06. King Of Trios 2019 - Quarterfinal: The Crucible (Devantes & EM Demorest & Matt Makowski) vs. The Crucible (Lance Steel & Ophidian & Princess KimberLee)
07. John Francis Of Coronado vs. Thomas Santell
08. King Of Trios 2019 - Quarterfinal: The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant) vs. The Hatfields And McCoy (Boomer Hatfield & Dasher Hatfield & Molly McCoy)
2 Discs - 150 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/10/06 - Reading, PA - “KING OF TRIOS 2019 - DAY # 3” [2 DISC-SET]
01. King Of Trios 2019 - Semi-Final: FIST (Icarus & Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)
02. King Of Trios 2019 - Semi-Final: The Colony (Fire Ant & Green Ant & Thief Ant) vs. The Crucible (Lance Steel & Ophidian & Princess KimberLee)
03. Mat Diamond vs. Oleg The Usurper
04. Ten Tag Team Gauntlet Match: Cornelius Crummels & Sonny Defarge vs. Der Wildebeest & Jakob Hammermeier vs. Jawbreaker Josue & Joshua Wells vs. Los Ice Creams (El Hijo del Ice Cream & Ice Cream Jr.) vs. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale) vs. The Closers (Rick Roland & Sloan Caprice) vs. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Merlok) vs. The Crucible (Frey Nassar & Tunku Amir) vs. The Proteus Wheel (Callux The Castigator & Volgar) vs. The VeloCities (Jude London & Paris De Silva)
05. Jordynne Grace vs. Lady Frost
06. Rey de Voladores 2019 - Final: Alex Zayne vs. The Whisper
07. King Of Trios 2019 - Final: The Crucible (Lance Steel & Ophidian & Princess KimberLee) vs. The Nations (Adam Hoffman & Jack Bonza & Mick Moretti)
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2019/11/09 - Philadelphia, PA - “TUG OF WAR”
01. Mike Quackenbush vs. Thomas Santell
02. Icarus vs. Thief Ant
03. Sonny Defarge vs. Still Life With Apricots And Pears
04. The Creatures Of The Deep (Cajun Crawdad & Hermit Crab & Merlok) vs. The Crucible (Devantes & EM Demorest & Matt Makowski)
05. Boomer Hatfield vs. Rory Gulak
06. John Francis Of Coronado vs. Lance Steel
07. Hallowicked vs. Missile Assault Man
08. CHIKARA Campeonatos de Parejas Title - ⅔ Falls Match: FIST (Tony Deppen & Travis Huckabee) vs. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale)
09. CHIKARA Grand Title: Dasher Hatfield vs. The Whisper
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/02/08 - Philadelphia, PA - “NATIONAL PRO WRESTLING DAY 2020”
01. The Crucible (Devantes & Lance Steel & Tunku Amir) vs. Forged (Joshua Wells & Josue Ibanez & Xavier Faraday)
02. Dan Champion vs. Callux The Castigator
03. FIST (Icarus & Travis Huckabee) vs. Miguel Rosado & Mike Maraldo
04. The Legion Of Rot (Frightmare & Kobald) vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant)
05. Ophidian vs. Still Life With Apricots And Pears
06. Razerhawk vs. Rocco Gibraltar
07. Lucas Calhoun vs. Tunku Amir
08. Sonny Defarge & The Spoiler vs. Boomer Hatfield & ZERO
09. Jigsaw vs. Matt Makowski
10. Mike Quackenbush vs. Hallowicked
1 Disc - 120 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/02/29 - Philadelphia, PA - “STEM THE HEMORRHAGING OF POLKA”
01. Crucible Rules Match: Devantes vs. ZERO
02. Crucible Rules Match: EM Demorest vs. Josue Ibanez
03. Crucible Rules Match: Tunku Amir vs. Xavier Faraday
04. Crucible Rules Match: Matt Makowski vs. Joshua Wells
05. Dasher Hatfield & Molly McCoy vs. Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)
06. Cabana Man Dan vs. Terry Zeller
07. Masked Enforcer #2 vs. The Spoiler
08. Mobius vs. The Whisper
09. Boomer Hatfield & ZERO vs. FIST (Icarus & Travis Huckabee)
10. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale) vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant)
11. Mike Quackenbush vs. Ophidian
1 Disc - 105 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/03/28 - Philadelphia, PA - “ACTION ARCADE # 1”
01. The Bird And The Bee (Solo Darling & Willow Nightingale) vs. The Colony (Green Ant & Thief Ant)
02. Chuck West vs. The Spoiler
03. Travis Huckabee vs. Boomer Hatfield
04. Crucible Rules Match: Devantes vs. Tom Stone
05. Jigsaw vs. Matt Makowski
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/04/04 - Philadelphia, PA - “ACTION ARCADE # 2”
01. Crucible Rules Match: Dale Wolfe vs. Lance Steel
02. Jigsaw & Mike Quackenbush & Mobius vs. The Crucible (EM Demorest & Matt Makowski & Tunku Amir)
03. Kobald vs. Lucas Calhoun
04. Sonny Defarge & The Spoiler vs. Boomer Hatfield & ZERO
05. Ophidian vs. Still Life With Apricots And Pears
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/04/11 - Philadelphia, PA - “ACTION ARCADE # 2”
01. Sonny Defarge vs. Thief Ant
02. FIST (Icarus & Travis Huckabee) vs. Miguel Rosado & Mike Maraldo
03. The Crucible (Devantes & Lance Steel & Tunku Amir) vs. Forged (Joshua Wells & Josue Ibanez & Xavier Faraday)
04. Razerhawk vs. Rocco Gibraltar
05. Young Lions Cup XVI - Round 1 - Four Way Elimination Match: Boomer Hatfield vs. Jack Ball vs. Masha Slamovich vs. Max The Impaler
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/04/18 - Philadelphia, PA - “ACTION ARCADE # 4”
01. Mobius vs. The Whisper
02. Crucible Rules Match: EM Demorest vs. Ryan Clancy
03. Young Lions Cup XVI - Round 1 - Four Way Elimination Match: Green Ant vs. Joshua Wells vs. Matt Vertigo vs. The Spoiler
04. Dasher Hatfield & Molly McCoy vs. Xyberhawx2000 (Danjerhawk & Razerhawk)
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/04/25 - Philadelphia, PA - “ACTION ARCADE # 5”
01. One-Eyed Jack & The Red Queen vs. Heidi Lee Morgan & Larry Sampson
02. Crucible Rules Match: Matt Makowski vs. Pete Christie
03. Lucas Calhoun vs. Tunku Amir
04. Young Lions Cup XVI - Round 1 - Four Way Elimination Match: Ricky South vs. Frey Nassar vs. Molly McCoy vs. Xavier Faraday
05. Boomer Hatfield & ZERO vs. FIST (Icarus & Travis Huckabee)
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/05/02 - Pittsburgh, PA - “ACTION ARCADE # 6”
01. Cabana Man Dan vs. Terry Zeller
02. Young Lions Cup XVI - Round # 1 - Four Way Elimination Match: Donna Rama vs. Noah Striker vs. Oswald Project vs. ZERO
03. Crucible Rules Match: Tunku Amir vs. Bobby Perez
04. Dasher Hatfield vs. Razerhawk
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/05/09 - Pittsburgh, PA - “ACTION ARCADE # 7”
01. Masked Enforcer #2 vs. The Spoiler
02. Young Lions Cup XVI - Semi-Final: Ricky South vs. Max The Impaler
03. Young Lions Cup XVI - Semi-Final: Green Ant vs. ZERO
04. Mike Quackenbush vs. Sonny Defarge
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/05/16 - Pittsburgh, PA - “ACTION ARCADE # 8”
01. Donna Rama vs. X
02. CHIKARA Young Lions Cup Title - Young Lions Cup XVI - Final: Ricky South vs. Green Ant
03. Mike Quackenbush vs. Drew Gulak
04. Crucible Rules Match: Devantes vs. ZERO
05. Crucible Rules Match: EM Demorest vs. Josue Ibanez
06. Crucible Rules Match: Tunku Amir vs. Xavier Faraday
07. Crucible Rules Match: Matt Makowski vs. Joshua Wells
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

CHIKARA - 2020/06/06 - Philadelphia, PA - “ACTION ARCADE # 10”
01. Callux The Castigator vs. Bill Pierce
02. Torneo Cibernetico 16 Man Elimination Match: Dasher Hatfield & Fire Ant & Heidi Lovelace & Missile Assault Man & Oleg The Usurper & Ophidian & Princess KimberLee & The Estonian ThunderFrog vs. The heXed Men (Frightmare & Hallowicked & Icarus & Jigsaw & Kobald & Kodama & Mark Angelosetti & Obariyon)
03. The Whisper vs. Josue Ibanez
1 Disc - 60 minutes - Source: iDVD

chikara.txt · Last modified: 2020/07/05 20:15 (external edit)