User Tools

Site Tools


xcite

XCITE WRESTLING

XCITE WRESTLING - 2017/09/15 - Binghamton, NY - “WORLD WAR X” [2 DISC-SET]
01. Nick Ando vs. Anthony Gaines
02. Simon Queen vs. Ray Ross
03. Killer Instinct (Jacoby Riddick & Mike Shyros) vs. Resistance To Transcendence (Cloudy & Isys Ephex)
04. Brooke Danielle vs. Garrett Holiday
05. Xcite International Title - Three Way Match: Alexander James vs. Brute VanSlyke vs. Jeff Cobb
06. Leon St. Giovanni vs. Brandon Silva vs. Kevin Bennett vs. Marc Hauss vs. Plunkett The Ogre vs. Mike Orlando
07. Joey Ryan vs. Slyck Wagner Brown
08. War Games: Team Xcite (Axel Lennox & Greg Excellent & Joe Gacy & Rob Cook & Sean Carr) vs. Crusade For Change (Alex Payne & Anthony Gangone & Pat Sawyer & Stockade & TJ Marconi)
2 Discs - 270 minutes - Source: iDVD

XCITE WRESTLING - 2019/03/29 - Binghampton, NY - “XCITE vs.  THE WORLD 2019” [2 DISC-SET]
01. The Ring Crew Warriors vs. LDC & Ash Aubery
02. Rottmare vs. Lamar Hawkins vs. Macha Pero
03. Greg Excellent vs. Alexander James
04. The Dying Breed vs. Boots And Lariats
05. Rey Fenix vs. LSG
06. International Title: Ethan Page vs. MJF vs. Joey Ryan vs. Slyck Wagner Brown vs. Brian Pillman Jr.
07. Dante Drago vs. Amari McKnight
08. Anthony Gangone vs. Richard Holliday
09. Xcite Title: Joe Gacy vs. Pentagon Jr
10. Street Fight: Stockade vs. Sean Carr
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

XCITE WRESTLING - 2020/01/04 - Johnson City, NY - “HOLIDAY HANGOVER”
01. Four Way Match: Chris Bradley vs. Darien Hardway vs. Jonny Nova vs. Kristian Ross
02. Cloudy vs. Brandon Thurston
03. Battle Royal
04. Nick Ando vs. Pat Sawyer
05. A'Don Allen vs. TJ Epixx
06. Three Way Match: Cheech vs. Kevin Bennett vs. Sean Carr
07. Xcite International Title: Anthony Gangone vs. Mike Skyros
08. Xcite Tag Team Titles: The Dying Breed (Axel Lennox & Robert Cook) vs. Tough Guy Inc. (Bob Evans & Tim Hughes)
09. Xcite Heavyweight Title - Steel Cage Match: Stockade vs. Matt Tremont
1 Disc - 135 minutes - Source: iDVD

XCITE WRESTLING - 2020/02/01 - Johnson City, NY - “JONNYSTOCK” [2 DISC-SET]
01. Three Way Match: Mattick vs. Juba vs. Merc
02. Adrian Tauterouff & Bad Brad & Danny Reeves & Joey Sassano vs. Maxwell & Phillip Steele & Randy & Sharpay
03. High Seas (Cloudy & Nick Ando) vs. Boots And Party (Dante Drago & Pat Sawyer)
04. Nick Sullivan vs. Rottmare
05. A'Don Allen vs. TJ Epixx
06. Mike Skyros vs. Brute VanSlyck
07. HC Loc vs. Sean Carr
08. Ash Aubrey vs. Garrett Holiday
09. Colin Delaney vs. Brandon Thurston
10. Xcite Tag Team Titles: The Dying Breed (Axel Lennox & Robert Cook) vs. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry)
11. Xcite Heavyweight Title: Stockade vs. Mikey Whipwreck
12. HC Loc & Stockade vs. Mikey Whipwreck & Sean Carr
2 Discs - 165 minutes - Source: iDVD

XCITE WRESTLING – 2020/03/07 – Johnson City, NY - „8th ANNIVERSARY SHOW“ [2 DISC-SET]
01. Team Tremendous (Bill Carr & Dan Barry) & Sean Carr vs. The Dying Breed (Axel Lennox & Robert Cook) & HC Loc
02. Brute VanSlyke vs. Jacoby Riddick
03. High Seas (Cloudy & Nick Ando) vs. Boots And Party (Dante Drago & Pat Sawyer)
04. Eliminator Match
05. A'Don Allen vs. TJ Epixx
06. Lamar Hawkins vs. Tyree Cobbins
07. Brandon Thurston vs. VSK
08. To Infinity And Beyond (Cheech & Colin Delaney) vs. The Dark Order (Alex Reynolds & John Silver)
09. Xcite International Title: Anthony Gangone vs. Gangrel
10. Xcite Heavyweight Title: Stockade vs. LSG
2 Disc – 165 minutes – Source: iDVD

xcite.txt · Last modified: 2021/03/07 16:41 (external edit)